Kas yra sukčiavimas ir kaip nuo jo apsisaugoti? |


Kaip jiems tai pavyksta padaryti? Jie nukopijuoja tikros prekės ženklo tapatybę – el. Pašto adresą, svetainę arba tikrąjį darbuotojo vardą arba apsimeta draugu, šeimos nariu ar kitu pažįstamu asmeniu, todėl atrodo, kad žinutė kilusi iš patikimo šaltinio. Iki šiol dažniausiai įsilaužėliai taikė tokio tipo kibernetines atakas, dar visai neseniai buvo klasikinis el. Paštas. Tačiau pradėjus populiarėti socialinės žiniasklaidos tinklams ir išmaniesiems telefonams, sukčiavimo apsimetant užpuolimas perėmė ir šiuos kanalus.

Kas yra sukčiavimas? Pradėkime nuo pavadinimo

Kaip jūs tikrai atspėjote, sukčiavimo vardas kilo iš veiksmažodžio „žvejyba“ ir jį paskatino sugauti grobis naudojant bate. Na, tiesa, būtent tai mes esame įsilaužėliams, grobiams, kuriuos jie nori sugauti. Kartais vartotojai palengvina savo darbą, tačiau norime būti tikri, kad tai nebus jūsų atvejis. Mes jums pasakysime, kad turite žinoti apie šią temą, kad būtumėte apsaugoti nuo sukčiavimo, nesvarbu, kiek įsilaužėlių bandys pavogti iš jūsų. Pradėkime nuo pradžių.

Kaip pastebėti sukčiavimo išpuolius?

Apmokyta akis gali lengvai pastebėti sukčiavimo apgaulę, nes visada yra kokia nors detalė, kuri juos atitolina. Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančius:

 • Jie bando kopijuoti tikros įmonės vaizdinę išvaizdą. Bet tai gali padaryti tik tam tikru laipsniu. Tai panašu į netikrų gaminių aptikimą. Tiesa yra detalėse. Jei manote, kad kažkas yra įtartina, pabandykite palyginti tai su autentišku įmonės įvaizdžiu ir aiškiau pamatysite, kad susiduriate su klastote.
 • Kai jie prašo jūsų duomenų, jie naudoja tikrojo darbuotojo vardą. Sveiki, vardą nukopijuoti nesunku. Sunkiau nukopijuoti nuoseklią, profesionalią kalbą. Taigi, pabandykite skaityti tarp eilučių.
 • Jie kuria svetaines, labai panašias į tikras. Bet vėlgi, jie gali eiti tik tiek. Logotipo skiriamoji geba yra prasta, jo turinys neatnaujintas, jame yra mažai interaktyvių elementų ir pan.
 • Jie yra labai dramatiški, kai prašo jūsų parašyti savo asmeninius duomenis. Pavyzdžiui, galite sužinoti, kad jūsų sąskaita buvo pažeista, ir jiems greitai, kaip ir vakar, jums reikia jūsų asmeninės informacijos, kad būtų galima išspręsti problemą..
 • Jie skelbia, kad laimėjote didelį prizą, nes kodėl gi ne, jūs to verti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užpildyti kai kurias formas rinkti. Nedidelės pastangos kelionei aplink pasaulį, ar pinigai, kuriuos uždirbi per metus, tiesa?

Užkirskite kelią sukčiavimui mokantis sukčiavimo tipų

Galite pasakyti, kad dangus yra riba, kai kalbama apie apsimestinių svetainių išpuolių tipus. Tiesa, kai kurie dirbo geriau nei kiti, tačiau įsitikinkite, ar jaučiatės mažiau ar labiau pažeidžiami šių sukčiavimų, pateikdami žemiau pateiktą sąrašą:

Draugas, kuriam reikalinga, yra sukčiai

Tokiu atveju jūs gaunate el. Laišką iš draugo ar tiesiog pažįstamo asmens, kuris keliauja į užsienio šalį ir pateko į tam tikras bėdas. Pavyzdžiui, vagys jį apiplėšė. Na, nelaimės ištiktam draugui reikia jūsų pagalbos, ir jo reikia kuo greičiau banko sąskaitoje. Ką tu darai? Jūs išsiuntėte pinigus arba bandykite susisiekti su asmeniu, kad išsiaiškintumėte, ar istorija tiesa?

Laikas bėga

Jūs taip gerai praleidote laiką svetainėje [įterpti vardą] arba buvote tokie patenkinti banko teikiamomis internetinėmis paslaugomis [įterpti vardą], net net nepastebėjote, kaip praėjo laikas ir pasibaigė jūsų sąskaita, ir jūs ruošiatės ištrinti. Jums pasisekė, kad gavote el. Laišką, įspėjantį apie šį nelaimingą įvykį ir suteikiantį galimybę pratęsti savo, kaip pirkėjo, laiką. Jums tereikia užrašyti duomenis ir problema išspręsta. Tiesą sakant, problemos tik prasideda tuo metu, kai spustelite tą suklastotą nuorodą.

Didelis blogas virusas

Šis sukčiavimo išpuolis turi didelę aukų dalį. Tai įspėja, kad jūs jau esate užsikrėtęs, ir jūs turite tai nedelsdami išspręsti, prieš padarydami didelę žalą. Na, ko jūs laukiate? Jūsų kompiuteriui gresia pavojus, tiesiog atsisiųskite priedą arba eikite į nuorodą ir leiskite, kad tai jums padėtų.

Verdiktas: kaltas būdamas bulius

Kai kas nors jus kaltina, natūralu jausti poreikį gintis, net jei žinote, kad nepadarėte nieko blogo. Taigi, jei gausite el. Laišką, kuriame kaltinta, kad padarėte ką nors neteisėto, pavyzdžiui, nemokėjote mokesčių ar paėmėte pinigų, kurie jums nepriklausė, ką jūs darote? Na, kai kurie žmonės tiesiog atsisiunčia ZIP failą, kuriame pateikiama daugiau informacijos apie kaltinimą ir papildomą virusą.

Ypač saugus bankas

Kai išleidote daugiau pinigų nei paprastai, kam rūpi jūsų ir jūsų finansinė gerovė? Galbūt nustebsite, bet jūsų bankas yra. Arba bent jau taip nori sugalvoti padirbtas el. Laiškas. Tai praneša, kad iš jūsų sąskaitos buvo pašalinta didelė suma, ir pataria sekti nuorodą, kurioje galėtumėte sužinoti daugiau apie tai, kurią įdėjote.
jūsų duomenys.

„Mums rūpi jūsų nuomonė“ rutina

Šis yra slaptas. Nes kai esate lojalus prekės ženklo klientas, turite gerų ar blogų atsiliepimų apie jų paslaugas. Taigi, jei prekės ženklo vardu gaunate el. Laišką, kuriame prašoma pateikti jiems savo mintis kokia nors tema, esate linkęs sekti kvietimą. Žinoma, prieš pradėdami kalbėti, turite užpildyti kai kurias formas, kad jie jus apibūdintų kaip brangų klientą. Tai tik natūralu? Ar tai yra? Argi jie nežino, kas tu jau esi, jei jie tau parašė?

Kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo??

Pažiūrėkime. Kol kas žinome, kad sukčiavimas yra įsilaužimo būdas, kuriuo bandoma įtikinti jus spustelėti sugadintą ar suklastotą nuorodą. Tarkime, kad jūs gaunate el. Laišką iš svetainės, kurioje anksčiau lankėtės ir kuria pasitikite. Kaip iš jūsų banko. Skirtumas tas, kad jūsų pasiekiama nuoroda, nors ir neatrodo įtartina, yra kenkėjiška tikrosios svetainės kopija. Na, jei jūs rašote slaptažodį norėdami prisijungti, arba dar geriau, kai rašote finansinę informaciją, pavyzdžiui, kredito kortelės duomenis, atsiprašome už jus, bet jūs buvote tiesiog įsilaužęs ir jūsų duomenys buvo pavogti. Nebent atkreipkite dėmesį į kai kurias detales, kurios padės apsisaugoti nuo sukčiavimo apsimetant. Štai ką turėtumėte padaryti, kad išvengtumėte sukčiavimo:

Esi gramatikas nacis

Sukčiavimo bandoma visomis kalbomis, tačiau automatinis vertimas dažnai būna prastas. Taigi perskaitykite el. Laiško tekstą prieš spustelėdami nuorodą. Jei pastebėsite kokių nors klaidų, atsiribokite nuo jos. Tiesiog pagalvokite, kad rimtas prekės ženklas neleistų tokio tipo klaidų pranešime klientams.

Nebūkite tušinukas savo banke

Bankai niekada neprašys jūsų asmeninių ar finansinių duomenų per el. Pašto užklausą. Dabar, kai jūs tai darysite, neleisite sau būti apgauti melagingų klausimynų ar atsitiktinių formų, kurias turite užpildyti.

Elkitės ramiai, kai el. Laiškai bando jus panikuoti

Tai yra įprastas sukčiavimo apgaulė būdas naudoti žodžius kaip skubius ar sukelti panikos jausmą tokiomis frazėmis kaip „jūsų paskyra buvo laikinai sustabdyta“. Nei vienas sveikas prekės ženklas, nei jų veikla domene, su tavimi nekalbės. Jei tai baisu, tai yra masalas, taigi, laikykitės atokiau nuo jo. Jei nerimaujate, kad blogos naujienos gali būti teisingos, parašykite savo el. Laišką tikriesiems siuntėjams ir paprašykite jų aptariamąja tema. Bet nespauskite pakartojimo ir nekopijuokite adreso iš ką tik gauto laiško. Atlikite tai rankiniu būdu iš savo duomenų bazės.

Atnaujinkite prevencinę programinę įrangą

Antivirusinė programa gali būti gera gynybos linija, jei dėl jūsų budrumo atsiranda kokia nors kenksminga programinė įranga. Taigi, jei norite efektyviai apsisaugoti nuo sukčiavimo apsimetant versle, nuolat atnaujinkite tai.

Pažiūrėkite į svetainės URL

Kenkėjiškos svetainės gali atrodyti labai panašios į autentiškas svetaines, tačiau greičiausiai URL bus naudojamas kitas URL. Pavyzdžiui .net arba .org vietoj .com. Taigi, norint apsisaugoti nuo sukčiavimo apsimetant šiuo atveju turite ieškoti ne tik siuntėjo vardo, nurodyto jūsų el. Pašto dėžutėje, bet ir adreso, kuris buvo naudojamas el. Laiško siuntimui..

Geriausia apsauga nuo sukčiavimo yra sveikas protas

Tai tiesa. Racionalus požiūris, jei atsitiks su šiais sukčiavimais, yra geriausia apsauga nuo sukčiavimo. Mes sakome, kad, nesvarbu, kokia jie yra, visi jie bando jus apgauti, kreipdamiesi į jūsų dėmesio stoką ar pasitikėjimo savimi. Tačiau dabar, kai esate gerai informuotas apie tai, kas yra sukčiavimas ir kaip veikia sukčiavimo apsimetimas, jums lengviau juos pastebėti ir atsiriboti nuo jų. Tiesiog nepamirškite, kad viskas, kas yra beveik per gerai, kad būtų tiesa, internete greičiausiai nėra nei gerai, nei teisinga, ir kad jūs turėtumėte dar kartą patikrinti viską, kas net atstumu atrodo įtartina. Lik saugus.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map