Kas yra svetainės saugos sertifikatas? |


Na, čia yra viskas, ką reikia žinoti apie tai:

Kas yra svetainės saugos sertifikatas?

Svetainių platformų saugos sertifikatas yra įrankis, naudojamas internetiniame patikrinimo ir šifravimo procese. Iš esmės ji yra atsakinga už duomenų, kurie bendrinami tarp svetainės serverio ir kliento naršyklę, šifravimą. Sertifikatas yra HTTPS protokolo dalis, jis taip pat dažnai vadinamas SSL arba TLS sertifikatu.

Svetainės saugos sertifikatus išduoda gerai žinoma sertifikavimo tarnyba (CA), tokia kaip „Comodo“, „RapidSSL“, „Symantec“ ar „GeoTrust“. Siūlydama svetainei sertifikatą, CA iš esmės patikrina savininko tapatybę ir patikina svetainės lankytojus, kad jų ryšiai yra saugūs.

Kas yra HTTPS?

HTTPS (saugus hiperteksto perdavimo protokolas) – tai ryšio protokolas, atsakingas už žiniatinklio serveryje esančio svetainės kodo perkėlimą į vartotojo, siunčiančio į jį ryšio užklausas, įrenginį. Saugumui užtikrinti HTTPS naudoja asimetrinį šifravimą su viešaisiais ir privačiaisiais kriptografiniais raktais.

Pagrindinis „HTTPS“ akcentas yra tas, kad jis suteikia saugų autentifikavimą svetainei ir jos žiniatinklio serveriui, užtikrinant, kad svetainės lankytojai negalėtų būti veikiami:

 • MITM („Žmogus viduryje“) puolimai
 • Sukčiavimo bandymai
 • Manipuliavimas DNS

Jei norite sužinoti daugiau apie HTTPS, naudokitės šia nuoroda. Pagrindinė tema yra apie tai, kuo HTTPS skiriasi nuo VPN, tačiau straipsnyje vis dar yra daug naudingos informacijos.

Kas yra TLS / SSL?

TLS reiškia „Transport Layer Security“, o SSL – „Secure Sockets Layer“. Abu yra protokolai, siūlantys saugų ryšį tinkle arba paprastą nuorodą. Tačiau TLS dažniausiai naudojama šiais laikais, nes tai pagerina SSL. Nepaisant to, SSL ir TLS vis dar laikomi keičiamais terminais.

Vis dėlto SSL iš tikrųjų daugiau nėra siūlomas, todėl svetainė gaus TLS ryšius, net jei perka SSL sertifikatus. Kadangi TLS / SSL yra labiausiai paplitęs protokolas, naudojamas naršant internete, dažnai girdėsite žmones, kurie nurodo į svetainės saugumo sertifikatus, vadindami juos TLS arba SSL sertifikatais..

Kaip veikia svetainės saugumo sertifikavimas?

Iš esmės sertifikatas naudojamas kliento ir žiniatinklio serverio komunikacijos procese. Kai vartotojo naršyklė bando prisijungti prie apsaugotos svetainės, naršyklė paprašo žiniatinklio serverio identifikuoti save. Kai tai atsitiks:

 • Serveris siunčia naršyklei saugos sertifikato kopiją.
 • Jei naršyklė patvirtina, kad sertifikatas yra tinkamas, ji persiųs pranešimą į serverį.
 • Savo ruožtu serveris atsiųs patvirtinimą, pasirašytą skaitmeniniu būdu, ir pradės šifruotą ryšio sesiją naudodamas naršyklę..
 • Kai tai bus padaryta, duomenis galima saugiai bendrinti tarp žiniatinklio serverio ir vartotojo naršyklės.

Svarbiausia, kad svetainės saugumo sertifikatai yra būdas patikrinti svetainės savininko tapatybę ir priversti juos atsiskaityti už visų savo svetainės lankytojų privatumą ir saugumą..

Ar visos interneto svetainės turi naudoti saugos sertifikatus?

Na, ne tiksliai – nėra visame pasaulyje galiojančių teisinių reikalavimų, kurie verčia svetainių savininkus gauti pažymėjimą. Vis dėlto verta jį turėti, o kitame skyriuje aptarsime kodėl.

Bet prieš tai pasiekdami norėtume atkreipti dėmesį į bendrą klaidingą supratimą – būtent, kad tik el. Prekybos (ar bet kurioje svetainėje, kurioje tvarkomi mokėjimai) svetainės turėtų turėti saugos sertifikatus. Tai tiesiog netiesa. Net paprastas tinklaraštis turėtų gauti saugos sertifikatą, nes jame bus tvarkomi neskelbtini svetainės lankytojų duomenys, pvz., Vartotojo el. Pašto adresai, IP adresai ir geografinės vietos duomenys..

Kodėl jums turėtų rūpėti svetainės saugumo sertifikatai?

Svetainių saugos sertifikatų trūkumas daro neigiamą poveikį svetainių savininkams, nes jie praranda patikimumą, o populiarios naršyklės (pvz., „Google Chrome“) pažymės savo platformas kaip nesaugias interneto vartotojams.

Tačiau jūs, kaip internetinis vartotojas, taip pat turite daug ko prarasti, jei naršote nesaugioje svetainėje. Galų gale, jūs keisitės asmenine ar finansine informacija su platforma, kurioje nenaudojamas šifravimas, todėl kibernetiniai nusikaltėliai ją gali lengvai pavogti per MITM išpuolius, sukčiavimą apsimetant ir duomenų nutekėjimą.

Be to, niekada negali žinoti, ar neužtikrinta svetainė iš tikrųjų priklauso įsilaužėliui, ar ne, nes savininko tapatybė nėra patikrinta. Jei jis priklauso vienam, jie galės registruoti visus duomenis, kuriuos su jais bendrinate – kredito kortelių numerius, banko sąskaitos duomenis, el. Pašto adresą, fizinį adresą, mobiliojo telefono numerį ir kt..

Tai ir neužtikrinta platforma taip pat gali talpinti netinkamai užfiksuotus skelbimus, nuorodas ir failus. Sąveikaudamas su bet kuria iš šių priemonių jūsų įrenginys bus užkrėstas kenkėjiška programa, pvz .:

 • Keyloggers
 • Adware
 • Šnipinėjimo programos
 • Virusai
 • Trojos arklys
 • „Ransomware“
 • Kirminai

Apskritai, naudojant neužtikrintą interneto svetainę, reikia tik prisiimti problemų. Jūsų finansiniai duomenys greičiausiai bus pavogti ir naudojami banko sąskaitoms ir kreditinėms kortelėms išvalyti, o jūsų asmeninė informacija gali būti parduota giliajame žiniatinklyje, tik vėliau bus naudojama kitoms sukčiavimui..

Kaip sužinoti, ar svetainė turi svetainės saugumo sertifikatą

 • Patikrinkite, ar URL adresas prasideda raide „https“ ar „http“. Platformų, kurios naudoja interneto svetainių saugos sertifikatus, adresas turėtų prasidėti „https“, reiškiančiu, kad jis naudoja HTTPS protokolą.
 • Vis dėlto kai kurios naršyklės gali praleisti URL adreso „https“ dalį. Tokiu atveju patikrinkite, ar prieš visą URL adresą ar po juo nėra žalios spynos piktogramos. Jei toks yra, tai ženklas, kad svetainė turi saugos sertifikatą.
 • Įmonės pavadinimas rodomas prieš žalią spynos piktogramą. Tokiu atveju svetainė turi išplėstinį patvirtinimo sertifikatą.
 • Kadangi kai kurie internetiniai nusikaltėliai gali nugirsti svetainę, kad joje būtų rodoma suklastotos spynos piktograma, visada spustelėkite ją, kad pamatytumėte, ar ji tinkama. Paprastai turėtumėte spustelėti ant jo, kad sužinotumėte daugiau informacijos apie svetainės saugos sertifikatą, pvz .:
  • Kas yra sertifikatą išdavusi CA.
  • Kokią TLS / SSL versiją turi svetainė.
  • Koks šifravimo šifras naudojamas.
  • Koks viešojo rakto šifravimas yra naudojamas.
  • Nuo tos dienos, kai pažymėjimas pradėjo galioti ir kada jį reikia atnaujinti.

Kaip saugiai naudoti platformą, kuri neturi svetainės saugos sertifikato

1. Įsitikinkite, kad turite naujausią apsaugą nuo antivirusinių programų ir kovos su kenkėjiškomis programomis

Kadangi nesaugių svetainių nuorodose, skelbimuose, mygtukuose ir failuose gali būti kenkėjiškų programų, svarbu įsitikinti, kad turite būdą apsisaugoti nuo tokių grėsmių. Geriausias būdas tai padaryti yra antivirusinės / antivirusinės programos.

Yra daugybė antivirusinės / antimalware programinės įrangos tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau mūsų rekomendacijos yra „Malwarebytes“ ir ESET.

Tokiu būdu, net jei atsitiktinai suaktyvinote kenkėjiškų programų infekciją nesaugioje svetainėje, bent jau turėsite būdą sustabdyti jų žalą..

O ir įsitikinkite, kad visada atnaujinate savo saugos programą. Jei to nepadarysite, gali nepavykti apsaugoti jūsų įrenginio nuo naujausių kenkėjiškų programų atakų.

2. Naudokite VPN (virtualų privatų tinklą)

VPN yra internetinė paslauga, galinti užkoduoti jūsų internetinį srautą ir paslėpti jūsų IP adresą. Jį naudoti norint patekti į neužtikrintą svetainę yra ypač svarbu, nes ji užtikrina, kad naršant jūsų duomenys būtų apsaugoti. Be to, svetainė ir jos savininkas (-ai) nežinos, kokia yra jūsų geografinė padėtis, todėl jie negali naudoti šios informacijos jūsų judėjimui internete stebėti.

Žinoma, vis tiek turėtumėte naudoti antivirusinę / antimalware programinę įrangą ir vadovaukitės visais šiame skyriuje pateiktais patarimais, kad gautumėte geriausius rezultatus..

„Ar turėčiau naudoti VPT ir HTTPS svetainėse?“

Taip, iš tikrųjų turėtumėte. Nors HTTPS svetainės, turinčios TLS / SSL sertifikatus, paprastai yra saugios, saugos lygis priklauso nuo to, ar jos yra gerai įdiegtos platformoje. Jei svetainės savininko klaidų bus padaryta, platforma gali būti ne tokia saugi, kaip jūs manote.

Be to, taip pat yra tai, kad mažiau patikimus SSL sertifikatus galite gauti nemokamai per kelias minutes, jei ieškosite reikiamose vietose internete. Taigi, kibernetiniai nusikaltėliai ar svetainių savininkai, kuriems per daug nerūpi vartotojų sauga ir privatumas, gali juos panaudoti bandydami suklaidinti svetainės lankytojus klaidingu saugumo jausmu..

Be to, tai nėra tik nežinomos, šešėlinės svetainės, kurios nenaudoja HTTPS. Remiantis duomenimis, maždaug 20% ​​502 didžiausių pasaulio svetainių nenaudoja HTTPS. Taigi, kai naudojatės žiniatinkliu, geriau naudoti VPN, kad įsitikintumėte, jog netyčia neatskleisite neskelbtinos informacijos nesaugiose platformose – kad ir kokie patikimi jie būtų.

Be to, net jei HTTPS svetainė yra tinkama, jūsų prieigos būdas gali būti ne toks. Atsižvelgiant į tai, ar saugus jūsų viešasis „WiFi“ ar namų tinklas, galite susidurti su kibernetinėmis grėsmėmis. Taigi geriau abiejose situacijose naudoti tik VPN, kad įsitikintumėte, jog turite papildomą šifravimo sluoksnį, saugantį jūsų internetinę veiklą..

Ieškote saugaus VPN, kad apsaugotumėte internetinį srautą ir duomenis?

Mes turime tik jums reikalingą sprendimą. „CactusVPN“ siūlo karinio lygio šifravimą, kuris užtikrina, kad visada būtumėte saugūs internete – ar naudojatės nesaugiomis platformomis, HTTPS svetainėmis, ar viešu „WiFi“. Be to, galite pasirinkti vieną iš daugelio labai saugių VPN protokolų („SoftEther“, „IKEv2“, SSTP, „OpenVPN“), kad dar labiau padidintumėte savo saugumą internete..

Be to, turėtume paminėti, kad mūsų tarnyba aprūpinta „Kill Switch“, įsitikindama, kad esate apsaugoti, net jei atsitiks jūsų VPN ryšys. Mes neregistruojame jokių jūsų duomenų, kad nepažeistume jūsų privatumo, o mūsų VPN taip pat siūlo apsaugą nuo DNS nutekėjimo..

Jums taip pat bus malonu žinoti, kad mes taip pat siūlome 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, kai jūs taip pat užsiregistruosite.

3. Laikykite įjungtą užkardą

Ugniasienės nėra labai mėgstamos interneto vartotojų, nes jos dažniausiai trukdo jų veiklai. Tačiau jei jūs naršote neužtikrintą svetainę, ugniasienė gali pasirodyti neįkainojama. Kodėl? Nes tai gali užkirsti kelią platformą eksploatuojantiems įsilaužėliams gauti neteisėtą prieigą prie jūsų įrenginio ar tinklo. Be to, jūsų užkarda taip pat gali padėti apsaugoti jūsų įrenginius nuo kai kurių duomenų pagrindu vykdomų kenkėjiškų programų atakų.

Tiesiog atminkite, kad viena užkarda nepadarys jūsų interneto naršyklės patikimoms interneto svetainėms. Taip pat turite naudoti antivirusinę / antivirusinę programinę įrangą, sveiką protą, į privatumą orientuotus plėtinius ir VPN.

4. Nelieskite jokių šešėlių nuorodų ar skelbimų

Jei naršote neužtikrintose svetainėse, labai tikėtina, kad esate nukreiptas nuo sukčiavimo apsimetant, kenkėjiškų programų ir kitų kibernetinių atakų – dažniausiai tai yra iššokantys pranešimai, iššokantys skelbimai arba šešėlinės, sutrumpintos ir įkyrios nuorodos. Kai kuriuos pranešimus ir nuorodas gali būti labai viliojanti spustelėti ar bakstelėti, nes juose greičiausiai yra „clickbait“ pavadinimai ir žodžiai.

Sąveikaujant su bet kuria iš jų, greičiausiai, atsiras kenkėjiškų programų – dažniausiai šnipinėjimo, reklaminės, išpirkos, virusų ar klaviatūros – užkratas. Todėl visada nepamirškite ignoruoti prašmatnių CTA, mygtukų ir pranešimų neužtikrintose svetainėse. Venkite skelbimų. Tiesą sakant, prieigą prie HTTP platformų visada turėkite įdiegtą reklamos blokatorių.

Ir net negalvok apie „X“ mygtuko paspaudimą ant iššokančiųjų pranešimų ir skelbimų! Jei tai padarysite, yra labai didelė tikimybė, kad jūsų įrenginys ar naršyklė bus tiesiogiai užkrėsti kenkėjiška programine įranga.

5. Naudokite naršyklių saugos plėtinius

Kadangi neužtikrintose svetainėse (o kartais net apsaugotose) gali būti kenkėjiškų skelbimų, nuorodų, mygtukų ir scenarijų, jums reikia būdo, kaip užkirsti kelią jų paleidimui ar darbui, jei norite būti saugūs internete..

Vienas geras būdas tai padaryti yra įdiegti scenarijų blokatorius naršyklėje, pvz., „UMatrix“ ir „uBlock Origin“. Jie gali užkirsti kelią nepageidaujamų scenarijų paleidimui bet kurioje svetainėje, pvz., Kriptografijos gavybos scenarijus, kenkėjiškų skelbimų scenarijus ir nepageidaujamus vaizdo įrašų scenarijus..

Be to, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti Stanfordo anti-phishing plėtinius. Jie įspės jus, jei kada nors pateksite į sukčiavimo svetainę, ir apsaugos jus nuo aplinkybių suprantančių apsimestinių svetainių atakų.

Kitas plėtinys, kurį labai rekomenduojame naudoti, yra „Atsijungti“ – tai puikus įrankis, blokuojantis trečiųjų šalių stebėjimo kodą, kuris gali pakenkti jūsų privatumui ir duomenims. Privatumo ženklelis taip pat yra geras būdas pridėti papildomą saugos lygį jūsų privatumui. Jei norėtumėte panašaus plėtinio, bet naudodami daug geresnę vartotojo sąsają, galite naudoti „Ghostery“

Galiausiai turėtumėte įdiegti „HTTPS visur“ visose naršyklėse, nes ji gali perrašyti užklausas kai kurioms neužtikrintoms svetainėms naudoti HTTPS.

Kas yra svetainės saugos sertifikatas? Esmė

Svetainės saugos sertifikavimas yra įrankis, kuris yra svetainės patvirtinimo ir šifravimo proceso dalis. Iš esmės tai užtikrina svetainės teisėtumą, savininko tapatybės patikrinimą ir užšifruoto ryšio kanalo tarp vartotojo naršyklės ir svetainės žiniatinklio serverio nustatymą..

Įsitikinkite, kad naudojatės svetaine su saugos sertifikatu, labai svarbu, nes kibernetiniai nusikaltėliai gali valdyti neužtikrintas svetaines, kad pavogtų vartotojo duomenis, arba jie gali sąmoningai ar netyčia lankytojams parodyti kenksmingus failus, nuorodas ir skelbimus..

Kaip sužinoti, ar svetainė turi saugos sertifikatą? Gana paprasta – jei URL prasideda raide „https“, o prieš URL adresą arba po juo yra žalia spynos piktograma, su kuria galite bendrauti norėdami sužinoti daugiau informacijos apie sertifikatą, tai yra geras ženklas.

Tačiau jei jūs naršote neužtikrintą platformą, turėtumėte imtis kai kurių atsargumo priemonių:

 • Įsitikinkite, kad jūsų prietaise yra įdiegta antivirusinė / antimalware programa.
 • Pritaikykite savo naršyklę saugos ir privatumo plėtiniams.
 • Visada naudokite VPN, kad užkoduotumėte srautą ir paslėptumėte savo geografinę vietą. Tai netgi gera idėja naudoti ir naršant HTTPS svetainėse.
 • Nepaisykite jokių šešėlių mygtukų, skelbimų, nuorodų ar iššokančiųjų pranešimų.
 • Įsitikinkite, kad jūsų įrenginio užkarda įjungta.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map