Kas yra VPN protokolas ir koks yra geriausias VPN protokolas? |


Na, jei jums įdomu sužinoti apie VPN protokolus, tai jums tinkamas straipsnis. Aptarsime, kas yra VPN protokolai, apžvelgsime bendruosius VPN protokolų tipus ir pateiksime greitą apžvalgą, kokius protokolus turėtumėte naudoti įvairioms internetinėms veikloms..

Kas yra VPN protokolas?

VPN protokolai parodo procesus ir instrukcijų rinkinius, kuriais VPT teikėjai remiasi, norėdami užtikrinti, kad VPT vartotojai galėtų naudotis stabiliais, saugiais VPN kliento ir VPN serverio ryšiais. Iš esmės VPN protokolas iš esmės yra perdavimo protokolų ir šifravimo standartų derinys.

Kokie yra VPN protokolų tipai?

Rašydami šį straipsnį greičiausiai pamatysite VPT teikėjus, siūlančius prieigą prie šių VPN protokolų:

 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • „IKEv2“ / „IPSec“
 • „IPSec“
 • SSTP
 • „OpenVPN“
 • „SoftEther“
 • Laidininkas

VPN protokolų palyginimas

PPTP L2TP / IPSec „IKEv2“ / „IPSec“ „IPSec“ SSTP „OpenVPN TCP“ „OpenVPN“ UDP „SoftEther“ Laidininkas
VPN protokolasRyšio greitisŠifravimo lygisRyšio stabilumasMedijos transliacija„Torrent“ atsisiuntimasSuderinama suGalima „CactusVPN Client“
Labai greitaiVargšasLabai stabilusGeraiVargšasDauguma OS ir įrenginių„Windows“
VidutinisVidutinisStabilusGeraiVidutinisDauguma OS ir įrenginių„Windows“
Labai greitaiGeraiLabai stabilusGeraiGeraiDauguma OS ir įrenginių„Windows“, „MacOS“ ir „iOS“
VidutinisGeraiStabilusGeraiGeraiDauguma OS ir įrenginiųNe
GreitasGeraiLabai stabilusVidutinisGerai„Windows“, „Ubuntu“, „Android“ ir maršrutizatoriai„Windows“
VidutinisLabai geraiStabilusVidutinisGeraiDauguma OS ir įrenginių„Windows“ ir „Android“
GreitasLabai geraiVidutinisGeraiGeraiDauguma OS ir įrenginių„Windows“ ir „Android“
Labai greitaiLabai geraiLabai stabilusGeraiGeraiDauguma OS ir įrenginiųNe
GreitasGeraiDar ne stabilusVidutinisVidutinis„Linux“, „MacOS“, „iOS“ ir „Android“Ne

Greita siūlomų VPT protokolų apžvalga

Jei norite sužinoti daugiau apie kiekvieną aukščiau aprašytą VPN protokolą, šis skyrius yra būtent tai, ko jums reikia. Trumpai tariant, jūs turėtumėte žinoti apie visus protokolus, kuriuos naudoja VPT teikėjai:

1. PPTP

PPTP reiškia „Tuning-to-Point“ tuneliavimo protokolą, o tai yra VPN protokolas, kurį „Microsoft“ sukūrė praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Šiais laikais jis yra gana populiarus žmonėms, norintiems transliuoti geografiškai ribotą turinį dėl jo didelio greičio. Be to, VPN taip pat lengva konfigūruoti ir jis jau yra integruotas daugelyje platformų.

Beveik visi VPT teikėjai siūlo prieigą prie PPTP, nors turėtumėte vengti tiekėjų, kurie siūlo tik PPTP. Kodėl? Nes jis vos neteikia jokio patikimo saugumo. Tiesą sakant, gana saugu manyti, kad NSA nulaužė PPTP. Be to, PPTP taip pat didžiąją laiko dalį gali blokuoti ugniasienės, naudodamos mažai pastangų.

Jei norėtumėte daugiau sužinoti apie PPTP šifravimo protokolą, nedvejodami perskaitykite šį straipsnį.

2. L2TP / IPSec

Paprastai laikoma PPTP patobulinimu, L2TP / IPSec iš esmės yra PPTP protokolo pratęsimas, pagrindinis skirtumas yra tas, kad jame naudojama dviguba kapsulė:

 • Pirmoji kapsulė nustato PPP ryšį.
 • Antroji kapsulė turi tikrąjį „IPSec“ šifravimą.

Dviguba kapsuliacija gali padaryti L2TP / IPSec saugesnį, tačiau ji gali būti lėtesnė nei PPTP, nes srautą pirmiausia reikia konvertuoti į L2TP formą, o po to jūs taip pat turite papildomą šifravimo sluoksnį..

Apskritai, protokolas yra gana saugus (ypač jei jame naudojamas AES šifras), nors verta paminėti, kad atskiras L2TP neteikia jokio šifravimo, todėl jis visada suporuotas su IPSec.

Kaip ir PPTP, „L2TP / IPSec“ paprastai lengva konfigūruoti ir jis jau yra integruotas į daugelį esamų platformų. Taigi, pamatysite daug VPN teikėjų, siūlančių prieigą prie jo. Tačiau dauguma paslaugų teikėjų paprastai turės papildomai konfigūruoti protokolą, kad įsitikintų, jog jo negali užblokuoti NAT ugniasienės (nes ryšiui užmegzti jis gali naudoti tik UDP 500 prievadą).

Be to, tokia sąranka užtikrina, kad L2TP / IPSec negali būti išnaudojami „viduryje žmogaus“ atakos.

Nors buvo tvirtinimų, kad NSA nulaužė ar susilpnino šį VPN šifravimo protokolą, nėra įrodymų, kad jie būtų sukurti. Vis dėlto verta paminėti, kad minėtus teiginius pateikė pats Edvardas Snowdenas.

Norėdami sužinoti daugiau apie L2TP / IPSec, perskaitykite šį straipsnį.

3. „IPSec“

„IPSec“ yra saugus tinklo protokolų rinkinys, naudojamas šifruoti duomenų paketus, siunčiamus per IP tinklą (ryšių tinklą, kurį sudaro vienas ar daugiau įrenginių, duomenų perdavimui ir gavimui naudoti interneto protokolą)..

„IPSec“ yra gana populiarus dėl savo aukšto saugumo (sutikdamas su jo autentifikavimo antraštėmis ir įtraukdamas saugumo naudingumo apkrovos mechanizmus) ir dėl to, kad gali užšifruoti srautą, nežinodamas galutinio taško programos..

Kalbant apie trūkumus, „IPSec“ gali būti sunku sukonfigūruoti, todėl klaidų gali kilti, jei VPT teikėjas neturi pakankamai patirties su tuo. VPN technologijoje „IPSec“ dažnai naudojamas kartu su L2TP ir IKEv2. Be to, kaip jau minėjome aukščiau, buvo teiginių, nors ir nepagrįstų, kad NSA tyčia susilpnino protokolą.

Jei norite daugiau sužinoti apie „IPSec“, spauskite šią nuorodą.

4. IKEv2

Sukurtas tiek „Microsoft“, tiek „Cisco“ ir pagrįstas „IPSec“, „IKEv2“ yra gana greitas, stabilus ir saugus (jei naudojamas šifras, pavyzdžiui, AES). Be to, jis netgi natūraliai veikia „Blackberry“ įrenginiuose. Kadangi jis palaiko MOBIKE, jis labai gerai tvarko tinklo pokyčius. Ką tai reiškia? Na, pavyzdžiui, jei perjungsite iš „WiFi“ ryšio į duomenų plano ryšį mobiliajame telefone, viso proceso metu VPN ryšys išliks stabilus.

Laimei, kad IKEv2 techniškai nėra VPN protokolas, tačiau jis elgiasi kaip vienas ir padeda valdyti IPSec raktų mainus..

Kalbant apie trūkumus, „IKEv2“ gali būti sunku įdiegti iš VPN serverio pusės, todėl nepatyręs ar nepasirengęs VPT teikėjas gali padaryti klaidų, dėl kurių gali kilti ryšio ar saugumo problemų. Be to, kai kuriems vartotojams nepatinka, kad „Microsoft“ dalyvavo kuriant. Tai ir IKEv2 gali užblokuoti kai kurios ugniasienės.

Norite sužinoti daugiau apie IKEv2? Tada būtinai peržiūrėkite mūsų straipsnį apie tai.

5. „OpenVPN“

Atvirojo kodo protokolas „OpenVPN“ yra vienas populiariausių VPN protokolų tarp vartotojų. Tai labai saugu, konfigūruojama ir veikia keliose platformose. Be to, „OpenVPN“ labai sunku blokuoti, nes „OpenVPN“ srautą yra labai sunku pasakyti, išskyrus HTTPS / SSL srautą.

Taip, „OpenVPN“ protokolą taip pat galima paleisti bet kuriame uoste (įskaitant 443 HTTPS prievadą) ir naudoti tiek UDP, tiek TCP protokolus..

Panašu, kad pagrindinis protokolo trūkumas yra tai, kad naudojant jį su stipriais šifravimo šifrais kartais gali sulėtėti ryšio greitis. Vis dėlto šią problemą kartais galima išspręsti, jei „OpenVPN“ naudoja UDP protokolą, nes jis yra greitesnis.

Be to, „OpenVPN“ reikalinga trečiųjų šalių programinė įranga, nes ji nėra savaime integruota į operacines sistemas ar įvairias platformas, todėl ją nustatyti gali būti sunku. Laimei, tai nėra didelė problema paprastam vartotojui, nes VPN klientai tarnauja kaip reikalinga trečiųjų šalių programinė įranga.

Jei norite sužinoti daugiau apie „OpenVPN“, patikrinkite šią nuorodą.

6. „SoftEther“

Palyginti su dauguma VPN šifravimo protokolų (išskyrus „Wireguard“), „SoftEther“ yra palyginti nauja. Protokolas buvo pradėtas kaip paprastas projektas Tsukubos universitete, tačiau baigėsi išaugimu į didelį atvirojo kodo daugiaprotokolinį VPN programinės įrangos projektą..

„Palaukite, ką jūs turite omenyje daugiaprotokolinę VPN programinę įrangą?“

Na, šiuo metu svarbu atskirti vieną skirtumą – „SoftEther“ gali nurodyti VPN protokolą arba VPN serverį:

 • „SoftEther“ VPN serveris gali palaikyti daugybę VPN protokolų, tokių kaip SSTP, OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec ir „SoftEther“ VPN protokolą (taigi „kelių protokolų“ bitą).
 • „SoftEther“ VPN protokolas saugiam VPN kliento ir serverio ryšiui naudoja SSL 3.0. Protokole yra įvairių techninių patobulinimų, kurie daro jį greitesnį ir saugesnį.

Nepaisant to, kad jis yra naujas, „SoftEther“ greitai išpopuliarėjo tarp VPN vartotojų, nes yra labai saugus („SoftEther“ naudoja AES-256), stabilus ir stebėtinai greitas. Be to, juo taip pat galima nemokamai naudotis ir jis veikia keliose operacinėse sistemose (įskaitant „FreeBSD“ ir „Solaris“), jau neminint to, kad tai yra vienas iš nedaugelio VPN protokolų, skirtų dirbantiems klientams „Linux“..

Be to, „SoftEther“ turi net tokias funkcijas, kurių „OpenVPN“ neturi, tokias kaip dinaminė DNS funkcija, RPC per HTTPS valdymas ir GUI valdymas (tereikia paminėti kelis pavyzdžius).

Šiuo metu vieninteliai trūkumai, kuriuos gali būti verta paminėti, yra tas, kad „SoftEther“ neturi vietinės OS palaikymo ir kad dėl tam tikrų priežasčių yra VPT teikėjų, kurie nesiūlo jo kaip galimybės. Be to, kadangi tai yra programinės įrangos pagrįstas sprendimas, VPT teikėjas tikrai negali jums pasiūlyti tiesioginės prieigos prie protokolo. Vietoje to turėsite įdiegti „SoftEther“ savo įrenginyje ir prisijungti prie teikėjo serverių.

Jei norėtumėte daugiau sužinoti apie „SoftEther“, mes jau parašėme išsamų straipsnį apie tai.

7. SSTP

SSTP reiškia „Secure Socket Tunneling Protocol“, kurį „Microsoft“ pristatė kartu su „Windows Vista“. Nepaisant to, jis vis dar veikia ir kitose operacinėse sistemose (tokiose kaip „Linux“ ir „Android“). SSTP yra žymiai pranašesnis už PPTP, kai kalbama apie saugumą, nes jį galima sukonfigūruoti naudojant AES šifravimą.

SSTP

Be to, SSTP VPN protokolas naudos atžvilgiu dažnai lyginamas su „OpenVPN“, nes jame naudojamas SSL 3.0, tokiu būdu leidžiantį apeiti cenzūrą naudojant 443 prievadą (HTTPS srauto prievadas)..

Nepaisant to, SSTP nėra toks populiarus kaip „OpenVPN“, nes jis priklauso „Microsoft“, dažniausiai dažniausiai veikia tik „Windows“ platformose ir nėra atvirojo kodo.

Norite sužinoti daugiau apie SSTP? Tada peržiūrėkite mūsų straipsnį apie tai.

8. Laido apsauga

„Wireguard“ yra naujas VPN protokolas. Tariamai skirtas pakeisti „IPSec“ ir teigiama, kad jis yra greitesnis ir lengvesnis. Be to, „Wireguard“ yra atvirojo kodo ir kadangi joje naudojamas tik vienas kriptografinis rinkinys, mažesnė tikimybė, kad joje bus saugumo skylių.

Šiuo metu vienintelės problemos yra tai, kad protokolas vis dar kuriamas, jam trūksta daug platformų suderinamumo (šiuo metu jis dažniausiai veikia tik „Linux“), todėl reikia atlikti daugiau bandymų, nes nėra stabilus leidimas dar.

Nepaisant to, yra VPT teikėjų, kurie pradėjo naudotis „Wireguard“.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Wireguard“, skaitykite šį straipsnį.

Reikia paslaugos su gražiu VPN protokolų pasirinkimu?

Mes jus aprūpinome – „CactusVPN“ suteikia prieigą prie populiariausių ten esančių VPN protokolų: „OpenVPN“, „SoftEther“, „IKEv2“, SSTP, L2TP / IPSec ir PPTP.

Pasirinkti, kurį VPN protokolą norite naudoti, yra labai paprasta – tiesiog naudokitės išskleidžiamuoju meniu mūsų VPN programoje, kad galėtumėte pasirinkti prieš prisijungdami prie vieno iš mūsų serverių, ir jums gera eiti. Jokių sudėtingų sąrankos procesų.

Mėgaukitės ir naujausia internetine sauga

Mūsų VPN protokolai naudoja AES-256 šifravimo šifrus, kad įsitikintų, jog jūsų asmeniniai duomenys ir interneto srautas yra saugūs ir patikimi..

Be to, mes suteikiame prieigą prie patikimo „Kill Switch“, kad galėtumėte mėgautis ramybe naršydami internete, žinant, kad srautas nebus veikiamas, net jei susidursite su ryšio problemomis..

O, be to, savo įmonėje taip pat vykdome griežtą neprisijungimo politiką, tai reiškia, kad jums nereikia jaudintis, kad kas nors čia, „CactusVPN“, mato, ką jūs darote internete.

„CactusVPN“ programa

Pirmiausia išbandykite „CactusVPN“

Norite įsitikinti, kad mūsų paslauga gali patenkinti visus jūsų poreikius prieš prisiimant įsipareigojimą? Jokių problemų – 24 valandas galite lengvai išbandyti mūsų VPN paslaugą.

Kai pasirinksite prenumeratos planą ir tapsite „CactusVPN“ vartotoju, mes vis tiek turėsime jūsų grąžinimo garantiją – 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, jei VPT neveikia taip, kaip reklamuojama.

Koks yra geriausias VPN protokolas?

Į šį gana sunkų klausimą reikia atsakyti – daugiausia todėl, kad tai, kas laikoma geriausiu VPN protokolu, priklauso tik nuo to, ką norite padaryti internete. Tai, ką kai kurie žmonės gali laikyti geriausiu VPN protokolu, galų gale kiti gali vertinti kaip sub-par šifravimo protokolą.

Taigi, norėdami pasiūlyti jums tinkamą atsakymą, pažiūrėsime, kurie VPN protokolai geriausiai veikia tam tikrose internetinėse veiklose ar situacijose:

Koks yra geriausias torrenting VPN protokolas?

Kai reikia kankintis su VPN, jums tikrai reikės VPN protokolo, kuris būtų stabilus, greitas ir saugus. Aišku, geriausias pasirinkimas bus „SoftEther“ VPN protokolas, nes jis turi visas šias funkcijas.

Gera „SoftEther“ alternatyva šiuo atveju taip pat būtų „IKEv2“. Taip pat galite pabandyti naudoti „OpenVPN UDP“, kad atsisiųstumėte torrentus, nors mes rekomenduojame tai padaryti tik tuo atveju, jei naudojate VPN, siūlantį „Kill Switch“, nes jis nepasiūlo tobulo stabilumo. Ir jūs tikrai nenorite, kad jūsų kankinanti veikla būtų veikiama, jei staiga sumažėja jūsų VPN ryšys.

Mūsų rekomendacija: „SoftEther“ arba „OpenVPN UDP“

ATSISAKYMAS: Mes, „CactusVPN“, neskatiname neteisėtų autorių teisių pažeidimų ir nelegalių kankinimų. Tačiau mes suprantame, kad kai kuriems žmonėms dalijimasis failais yra vienintelis būdas gauti prieigą prie pramogų (filmai, TV laidos, vaizdo žaidimai) ir darbo ar mokyklos failų..

Kas yra greičiausias VPN protokolas?

Ilgą laiką PPTP buvo laikomas einamuoju variantu, jei ieškote greito VPN protokolo. Šiais laikais tai vis dar yra labai greitas VPN protokolas, dažnai naudojamas srautiniu būdu užblokuoto turinio srautui. Tačiau dėl tokio greičio labai trūksta šifravimo, todėl praktiškai internete galite pamatyti.

Išmanusis DNS greitis

Daug geresnė PPTP alternatyva yra „SoftEther“. Matyt, šis VPN protokolas yra keturis kartus greitesnis už PPTP protokolą ir trylika kartų greitesnis nei „OpenVPN“ protokolas. Įtariama, kad taip yra todėl, kad „SoftEther“ buvo parašyta atsižvelgiant į spartų pralaidumą. Be to, jūs taip pat galėsite mėgautis aukšto saugumo ir suderinamumo tarp platformų daugeliu prietaisų ir operacinių sistemų.

Vis dėlto, jei „SoftEther“ jums tiesiog nėra perspektyvus pasirinkimas, puiki alternatyva PPTP yra „IKEv2“, nes jis taip pat gana greitas. Žinoma, visada galite naudoti PPTP, jei norite, tačiau atminkite, kad turite įsitikinti, jog jokie jūsų neskelbtini duomenys nepakenktų, jei tai darytumėte..

„Wireguard“ atrodo gana greitai iš jų internetinėje svetainėje atliktų testų, tačiau daugumai vartotojų jos neprieinamumas ir stabilumo stoka kol kas trukdo..

Mūsų rekomendacija: „SoftEther“

Kas yra saugiausias VPN protokolas?

„OpenVPN“ būtų pirmasis mūsų pasirinkimas. Jis siūlo 256 bitų šifravimą, jam nereikia IP stack ir branduolio, nes jis veikia vartotojų erdvėje (užtikrinant geresnę atminties apsaugą), taip pat vykdo pasirinktinį saugos protokolą, pagrįstą TLS ir SSL.

Geriau naudoti VPN teikėją, kuris taip pat siūlo „Kill Switch“ (galiojantį bet kuriam VPN protokolui), tačiau „OpenVPN TCP“ yra gana stabilus, todėl neturėtų kilti problemų.

„SoftEther“ taip pat yra tinkamas pasirinkimas. Saugumas, kuriuo mėgaujatės, yra beveik lygus saugumui, kurį gaunate naudodamiesi „OpenVPN“. „SoftEther“ naudojimas aukščiausio lygio interneto saugai reiškia, ar jums netinka naudoti naujesnį VPN protokolą, o ne senąjį „OpenVPN“..

„IKEv2“ taip pat yra geras pasirinkimas, jei naudojate „BlackBerry“ įrenginius ir jis du kartus užšifruoja duomenis. L2TP / IPSec tai taip pat daro ir paprastai laikomas saugiu, tačiau mes to tikrai nerekomenduotume per likusius VPN protokolus, kuriuos minėjome būtent šiame kontekste..

„Wireguard“ tiesa, kad tai yra saugus protokolas, tačiau jis vis dar yra bandomasis etapas, todėl šiuo metu sunku pasikliauti juo užtikrinant saugumą internete..

Be to, gerai veikia ir SSTP. Tai priklauso tik nuo to, ar jus vargina tai, kad jis nėra atvirojo kodo ir kad jį kontroliuoja tik „Microsoft“ – įmonė, anksčiau suteikusi NSA prieigą prie užšifruotų pranešimų.

Mūsų rekomendacija: „OpenVPN“ arba „SoftEther“

Kas yra stabiliausias VPN protokolas?

„IKEv2“ yra puikus pasirinkimas kalbant apie mobiliųjų prietaisų stabilumą, nes jis iš tikrųjų gali atsispirti tinklo pokyčiams.

„SoftEther“ taip pat labai gerai, atsižvelgiant į tai, kad jis buvo sukurtas remiantis idėja, kad paleisdamas įrenginį jis veiks visą parą, visą parą. Jos kodas buvo parašytas taip, kad būtų išvengta atminties nutekėjimo ir įvairių gedimų. Net jei kažkas nutinka ne taip, „SoftEther“ yra užprogramuotas taip, kad kuo greičiau vėl paleistųsi automatiškai.

Kiti stabilūs VPN protokolai apima „OpenVPN“ (kai jis naudoja TCP prievadą), „SSTP“ ir „L2TP / IPSec“. PPTP taip pat yra gana stabilus, tačiau atminkite, kad kartais jį lengvai užblokuoja ugniasienės.

Mūsų rekomendacija: „IKEv2“, „SoftEther“ arba „OpenVPN TCP“

Kas yra labiausiai suderinamas su platformais VPN protokolas?

Atrodo, kad PPTP yra labiausiai palaikomas VPN protokolas – prieinamas keliose operacinėse sistemose ir įrenginiuose. Tačiau verta paminėti, kad dėl silpno saugumo PPTP nebegali būti palaikomas naujesniuose įrenginiuose ir operacinėse sistemose. Pvz., VPN protokolas nebeatremiamas „macOS Sierra“ (ir naujesnėse versijose)..

Gera alternatyva PPTP yra L2TP / IPSec, kurią taip pat galima rasti daugelyje platformų. „IKEv2“ taip pat yra geras pasirinkimas – ypač todėl, kad jis veikia „BlackBerry“ įrenginiuose.

„OpenVPN“ neturi vietinio palaikymo operacinėse sistemose ir kituose įrenginiuose, tačiau jis lengvai pasiekiamas naudojantis trečiųjų šalių programine įranga, pavyzdžiui, VPN klientais..

Mūsų rekomendacija: „L2TP“ / „IPSec“, „OpenVPN“, „IKEv2“ ir PPTP (kol kas ir tik tuo atveju, jei esate tikri, kad nepadarote jokio pavojingo duomenų pavojaus)

Kas yra lengviausia nustatyti VPN protokolą?

Šiuo metu atrodo, kad PPTP yra lengviausias VPN protokolas, kurį galima sukonfigūruoti vien todėl, kad jis natūraliai integruotas į daugybę platformų. L2TP / IPSec ir IKEv2 taip pat gana paprasta nustatyti dėl tos pačios priežasties.

SSTP taip pat labai lengva valdyti, nors tik „Windows“ platformose. „Wireguard“ nustatyti yra paprasčiau nei „OpenVPN“ – bent jau pagal šią apžvalgą rašytojui prireikė maždaug šešių valandų, kad „Wireguard“ būtų sukonfigūruotas, palyginti su keliomis dienomis „OpenVPN“..

„SoftEther“ nėra labai sudėtinga nustatyti, palyginti su „OpenVPN“, nes jis pateiktas su paprasta naudoti diegimo programa ir jame yra GUI valdymo įrankiai. Tačiau, palyginti su kitais aukščiau paminėtais VPN protokolais, vis dar reikia atlikti tam tikrą darbą.

Žinoma, jei naudojate trečiosios šalies VPN programinę įrangą, galite lengvai pasiekti bet kurį norimą VPN protokolą, jei VPN tiekėjas tai siūlo ir tol, kol jis veikia jūsų įrenginyje ar operacinėje sistemoje – išskyrus „SoftEther“, nes jums to reikia įdiegti savo programinę įrangą į savo prietaisą ir rankiniu būdu prisijungti prie VPN teikėjo serverių.

Mūsų rekomendacija: PPTP, L2TP / IPSec arba IKEv2

Kas yra mažiausiai išteklių reikalaujantis VPN protokolas?

Be jokios abejonės, PPTP yra vienas iš mažiausiai išteklių reikalaujančių variantų vien dėl to, kad siūlo tokį prastesnį šifravimą, kuris nereikalauja daug procesoriaus energijos.

SSTP paprastai yra geresnis pasirinkimas, nes jis sunaudoja mažiau išteklių, kartu užtikrindamas deramą saugumą – visa tai daroma dėl to, kad ji yra stipriai integruota į „Windows“ platformas. Jei naudojate kitą operacinę sistemą ar įrenginį, galite išbandyti OpenVPN, o ne PPTP, nes jis gali optimizuoti apdorojimo galią. „Wireguard“ taip pat gali būti gera alternatyva, jei esate „Linux“ vartotojas.

Mūsų rekomendacija: SSTP, PPTP arba OpenVPN / Wireguard

„Taigi, kurį VPN protokolą turėčiau naudoti?“

Sunku pasakyti – viskas tikrai priklauso nuo to, ką norite veikti internete. Čia yra trumpas sąrašas, kuriame aprašoma, kam geriausiai naudojamas kiekvienas VPN protokolas, kuris gali jums padėti priimti tokį sprendimą:

 • PPTP yra geriausiai naudojamas, kai norite tiesiog greitai pasiekti geografiškai užblokuotą turinį. Idealiu atveju neturėtumėte jo naudoti, kai esate prisijungę prie kitų paskyrų, kuriose yra neskelbtinos informacijos (pvz., Jūsų banko sąskaita).
 • „L2TP / IPSec“ iš esmės yra patobulinta PPTP versija, todėl galite ja naudotis, kai norite atsisiųsti torrentus, pasiekti geografiškai užblokuotą turinį ir saugiai naršyti internete ir neprisiminti apie galimą ryšio greičio sumažėjimą..
 • „IKEv2“ yra puiki galimybė, jei daug naudojatės mobiliuoju įrenginiu (ypač jei tai „BlackBerry“ įrenginys), nes perjungiant „WiFi“ tinklus į duomenų planą, jūsų VPN ryšys išlieka stabilus. Taip pat idealu, jei norite užtikrinti internetinį srautą ir mėgautis tinkamu greičiu.
 • SSTP yra geras pasirinkimas, jei esate „Windows“ vartotojas ir norite mėgautis tinkama internetine sauga ir greičiu, nenaudodami protokolo per daug savo procesoriaus galios..
 • „OpenVPN“ turėtų būti jūsų pasirinkimo galimybė, jei norite užtikrinti saugų ir stabilų internetinį ryšį. Jei jus domina geresnis greitis, galite naudoti „OpenVPN“ per UDP.
 • „SoftEther“ yra puiki „OpenVPN“ alternatyva, ir tai yra teisingas pasirinkimas, jei neprisimenate naujesnio VPN protokolo ir norite mėgautis saugiais, stabiliais, greitais ryšiais..
 • „Wireguard“ geriausia naudoti, jei esate „Linux“ vartotojas ir jei norite išbandyti eksperimentinį VPN protokolą, kuris, kaip tariamai, gali užtikrinti sklandžią internetinę patirtį..

Išvada

VPN protokolas yra taisyklių rinkinys, naudojamas derėtis dėl ryšio tarp VPN kliento ir VPN serverio. Šiuo metu tai yra VPN protokolai, kuriuos greičiausiai matote kaip naudojamus VPN teikėjų:

 • PPTP
 • SSTP
 • L2TP / IPSec
 • „IKEv2“ / „IPSec“
 • „OpenVPN“
 • „SoftEther“
 • Laidininkas

Paprastai „OpenVPN“ ir „SoftEther“ yra idealūs VPN protokolai, kuriuos norite naudoti, jei norite mėgautis sklandžia, greita ir stabilia internetine patirtimi. „Wireguard“ šiuo atžvilgiu taip pat turi daug ką pasiūlyti, tačiau šiuo metu tai dar tik eksperimentinis etapas. SSTP ir IKEv2 yra geros alternatyvos, jei „OpenVPN“ ir „SoftEther“ nėra jums tinkama parinktis.

PPTP turėtų būti naudojamas tik tada, kai reikia greito ryšio greičio ir esate tikri, kad jūsų privatumui nebus keliamas pavojus (nes jo šifravimas blogas). Kalbant apie L2TP / IPSec, jis yra pranašesnis už PPTP, kai kalbama apie saugumą, tačiau jis nėra toks greitas dėl dvigubos kapsuliavimo funkcijos. Atminkite, kad „IKEv2 / IPSec“ turi tą patį aukštą saugos lygį, tačiau yra žymiai greitesnis nei „L2TP / IPSec“.

Idealiu atveju turėtumėte pasirinkti VPN teikėją, kuris leidžia pasirinkti iš kelių VPN protokolų.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map