Kuo skiriasi VPN ir tarpinio serverio paslaugos? |


Kas yra įgaliotinis?

Tarpinis serveris yra paslauga, leidžianti paslėpti savo IP adresą ir pasiekti geografiškai blokuotas ar užkardos ribojamas svetaines. Tai gali būti kompiuteris arba programa, veikianti kaip tarpininkas tarp jūsų įrenginio ir interneto.

Kaip veikia įgaliotasis asmuo?

Tai gana paprasta – kai naudojate tarpinį serverį, tarpininkas suima užklausą, kurią siunčiate į internetą (pavyzdžiui, prisijungti prie svetainės). Tada atsitiks vienas iš dviejų dalykų:

  1. Tarpinis serveris patikrins vietinę talpyklą, kad patikrintų, ar joje jau yra jūsų prašomas turinys. Jei atsitiks, jis grąžins turinį, neperduodamas jūsų užklausos į internetą.
  2. Tarpinis serveris perduos jūsų užklausą žiniatinkliui, jei jos vietiniame talpykloje nėra norimo turinio. Gavę duomenis, jie nusiųs atgal į jūsų įrenginį.

Kas yra VPN?

VPN (virtualus privatus tinklas) yra paslauga, kuria galite naudotis saugiai prisijungdami prie interneto. Jis slepia jūsų IP adresą, užšifruoja interneto srautą ir duomenis bei padeda apeiti geografinius blokus ir ugniasienes..

Kaip veikia VPN?

Iš esmės VPT veikia kaip tarpininkas tarp jūsų ir jūsų IPT. Paleidžiate klientą, prisijungiate prie VPN serverio ir per jį jūsų interneto srautas yra nukreipiamas. Jūsų IP adresas taip pat pakeičiamas serverio IP adresu.

Visas jūsų prisijungimo užklausas pirmiausia užšifruoja VPN klientas, tada jos siunčiamos į VPN serverį, serveris jas iššifruoja, o po to persiunčia į internetą. Kai serveris gauna prašomus duomenis, jis juos užšifruoja ir siunčia atgal į jūsų prietaiso VPN klientą. Gavęs turinį, VPN klientas jį iššifruos už jus.

Taigi, kuo skiriasi VPN ir tarpinio serverio paslaugos?

Nors VPN ir tarpinio serverio paslaugos atrodo labai panašios, jos veikia skirtingai. Trumpai tariant, tiek VPN, tiek tarpinio serverio paslaugos tam tikru mastu slėps jūsų IP ir internetinę tapatybę, o pagrindinis VPN ir tarpinis serveris skiriasi tuo, kad VPT užšifruos visus jūsų duomenis.

Bet jei norite sužinoti, koks yra tikrasis, išsamus tarpinių serverių ir VPN paslaugų skirtumas, turėtumėte pamatyti, kaip kiekviena paslauga veikia šiose kategorijose:

Internetinis saugumas

Naudodamiesi VPN, galite mėgautis aukštesnio lygio interneto saugumu, nes jie dažnai naudoja galingą šifravimą, kad apsaugotų jūsų asmeninius duomenis ir internetinį srautą nuo elektroninių nusikaltėlių, pavyzdžiui, AES-256 standartą, kuris yra karinio lygio šifravimas. VPT taip pat dažnai naudos saugius VPN protokolus, tokius kaip „SoftEther“ ir „OpenVPN“.

Internetinis saugumas

Tarpiniai serveriai dažnai nenaudoja jokio tipo šifravimo, todėl internete esate matomi. Kai kurie tarpiniai serveriai gali naudoti SSL tipo šifravimą, tačiau tokia sauga, deja, nėra labai patikima.

Vienas iš būdų tarpiniai serveriai gali pasiūlyti tam tikrą apsaugą – užblokuoti prieigą prie kenksmingų svetainių, kad tokie vartotojai kaip jūs neatsitiktinai neprisijungtų prie jų. Tariamai taip pat yra tikimybė, kad jei pateksite į kenkėjiškų programų užkrėstą svetainę per tarpinį serverį, kenkėjiška programa pateks į tarpinį serverį, o ne į jūsų įrenginį, nors nėra jokios teisingos garantijos.

Taip, įgaliotasis serveris slepia jūsų IP adresą taip, kaip tai daro VPN serveris. Tačiau pagrindinis skirtumas tarp tarpinio serverio ir VPN paslaugų šiuo atveju yra tas, kad įgaliotojo serverio savininkas visada gali pamatyti jūsų tikrąjį IP adresą, kai naudojate tarpinio serverio paslaugą. Paprastai VPN teikėjas nemato jūsų adreso, kai prisijungiate prie VPN serverio, nes VPN kliento ir VPN serverio srautas yra užšifruotas nuo galo iki galo. Net jei VPT teikėjas matytų jūsų tikrąjį IP adresą, jei jis yra tinkamas, jie apie tai nedarys jokių žurnalų.

Interneto privatumas

VPN gali pasiūlyti geresnį privatumo lygį internete, nes visas jūsų interneto srautas yra visiškai užšifruotas. Tai reiškia, kad niekas negalės stebėti to, ką jūs darote internete – ne jūsų interneto paslaugų teikėjas, ne vyriausybės priežiūros agentūra ir jokie būsimi įsilaužėliai.

Naudodamas tarpinį serverį, jums tikrai nepatiks daug privatumo internete, nes jūsų interneto srautas paprastai nėra šifruojamas, tai reiškia, kad jūsų interneto paslaugų teikėjas (ir kas nors kitas) gali pamatyti tai, ką darote internete. Be to, jei naudodamiesi tarpiniu serveriu prieisite ką nors per HTTP, įgaliotojo serverio savininkas galės stebėti ir jūsų internetinę veiklą.

Šią riziką galėtumėte sumažinti naudodami užšifruotą tarpinį serverį, tačiau jau minėjome, kad jų naudojamas SSL šifravimas nėra ypač patikimas.

Greičiai internete

Įgaliotasis serveris paprastai neturi tiesioginės įtakos jūsų interneto greičiui, nes jis paprastai nenaudoja stipraus šifravimo (arba jokio šifravimo). Be to, įgaliotasis serveris gali greičiau įkelti prašomus tinklalapius, jei jie talpykloje yra vietoje, nes jiems nereikia perduoti jūsų užklausų į internetą.

Išmanusis DNS greitis

Tačiau turėtumėte žinoti, kad tarpiniai serveriai dažnai būna perpildyti. Todėl visada yra tikimybė, kad teks susidurti su lėtesniu greičiu.

Kita vertus, VPN greičiausiai šiek tiek sulėtins jūsų greitį dėl šifravimo. Prie šio sulėtėjimo efekto taip pat gali prisidėti atstumas tarp jūsų ir VPN serverio (vis dėlto tą patį galima pasakyti apie tarpinius serverius). Žinoma, negarantuojama, kad tai įvyks 100% laiko, ir gali būti, kad to net nepastebėsite.

Vis dėlto, jei pasirinksite VPN teikėją, siūlantį kelis VPN protokolus, galbūt galėsite naudoti tą, kuris paprastai siūlo didesnį greitį (pvz., „SoftEther“).

Taip pat reikia paminėti ir tai, kad VPT gali padėti atsikratyti pralaidumo pralaidumo, nes jis užkoduoja jūsų srautą. Jei dar nesate susipažinę su pralaidumo pralaidumu, būtent tada, kai IPT apriboja pralaidumą, nes naudojate „per daug duomenų“, kas iš tikrųjų gali sumažinti jūsų interneto greitį.

Papildomos savybės

Skirtingai nuo VPN teikėjų, tarpiniai serveriai paprastai nesiūlo papildomų funkcijų, tokių kaip „Killswitch“, „Apps.Killer“ ir DNS apsauga nuo nutekėjimo. Tokie dalykai prisideda prie saugumo ir privatumo lygio, kuriuo mėgaujatės, tačiau jie taip pat daro įtaką ir vartotojo patirčiai.

Kainodara

Tarpiniai serveriai dažnai yra laisvai naudojami, ypač viešieji tarpiniai serveriai. Tačiau nemokamus įgaliotinius dažniausiai valdo savanoriai, tai reiškia, kad tarnyba gali atsitiktinai atsijungti nuo interneto. Be to, apie 79% nemokamų tarpinių serverių net nenaudoja HTTPS, tai reiškia, kad jūsų duomenys yra rodomi internete. Ne tik tai, bet kai kurie nemokami tarpiniai serveriai gali net naudoti „JavaScript“, kad įterptų skelbimus į jūsų naudojamą klientą.

Kalbant apie VPT, nors ir galite rasti nemokamų paslaugų, jie jų visai neverti. Daug geriau (ir saugiau) naudoti mokamas VPN paslaugas. Skirtingai nei nemokami VPN ir nemokami tarpiniai serveriai, mokami VPN siūlo geresnį patikimumą, palaikymą ir apsaugą.

VPN ir tarpinis serveris – kurį turėtumėte pasirinkti?

Sprendžiant iš to, ką ką tik aptarėme, atrodytų, kad VPN yra geriausias jūsų pasirinkimas, jei norite puikios patirties internete. Žinoma, galiausiai sprendimą priimi jūs. Vis dėlto, jei norite įsitikinti, kad jūsų internetiniai duomenys ir srautas yra visiškai apsaugoti, norite patikimos paramos ir norite įsitikinti, kad niekas negali šnipinėti jūsų internetinės veiklos, tai VPN yra būdas.

Kita vertus, jei norite tiesiog apeiti geografinius blokus ir paslėpti savo IP adresą netrukdydami šifruoti, nesijaudinkite dėl savo interneto privatumo būklės, galite pabandyti naudoti tarpinį serverį.

Ieškote aukštos klasės VPN paslaugos, kuri taip pat siūlo tarpinius serverius?

„CactusVPN“ yra būtent tai, ko jums tada reikia. Mes siūlome VPN paslaugą, kuri taip pat yra suderinta su įgaliotojo serverio paslauga, nes mūsų VPN serveriai iš tikrųjų yra dvigubai kaip tarpiniai serveriai.

Mūsų VPN tarnyba naudoja galingą AES šifravimą, kad įsitikintų, jog jūsų duomenys ir srautas visada yra saugūs. Be to, mes taip pat užtikriname, kad jūsų privatumas būtų apsaugotas laikantis principo „neprisijungti“ ir „Killswitch“ funkcija, užtikrinančia, kad niekada nebūsite veikiami, jei nutrūks jūsų ryšys su VPN serveriu..

Kalbant apie VPN serverius, mes siūlome daugiau nei 28 greitaeigius serverius visame pasaulyje, o visi mūsų serveriai aprūpinti neribotu pralaidumu. Be to, „CactusVPN“ veikia keliuose įrenginiuose ir operacinėse sistemose, naudodamiesi patogiomis programomis.

Norite naudoti tarpinį serverį? Jokiu problemu!

Jei jus domino tik tarpinių serverių naudojimas arba manote, kad kartais norėtumėte vietoj VPN naudoti tarpinį serverį, galite naudoti mūsų VPN serverius, kurie dvigubai skiriasi kaip tarpiniai serveriai. Šią papildomą paslaugą galite naudoti nemokamai, jei esate „CactusVPN“ vartotojas.

Atblokuokite daugiau nei 300 svetainių, turinčių keletą paspaudimų

Jei jums kada nors prireiks sklandžios, nevaržomos prieigos prie dar daugiau turinio, mes turime jums papildomą paslaugą – mūsų intelektualųjį DNS, kuris leidžia pasiekti 300 ar daugiau geografinių apribojimų turinčias svetaines iš tokių šalių kaip JAV, JK, Kanada, Australija. , Prancūzijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje.

Išbandykite mūsų paslaugas nemokamai

Mes siūlome nemokamą 24 valandų bandomąją versiją mūsų VPN ir tarpinio serverio paslaugoms, todėl jūs turite daug laiko pamatyti, ar jie atitinka visus jūsų poreikius. Nesijaudinkite – nereikia jokios kreditinės kortelės informacijos.

Be to, kai pasirinksite prenumeratos planą, jums vis tiek bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija, jei paslaugos neveikia taip, kaip reklamuojama..

Skirtumas tarp VPN ir tarpinių paslaugų – esmė

Nors paslaugos yra gana panašios, skirtumas tarp VPN ir tarpinio serverio paslaugų yra gana akivaizdus – VPN pasiūlys jums papildomą saugumą internete kartu su neribota prieiga prie geografiškai užblokuotų ir užkardų apribotų svetainių. Norėdami gauti geriausią patirtį, turėtumėte ieškoti VPT teikėjo, kurio VPN serveriai taip pat yra dvigubai didesni kaip tarpiniai serveriai, kad galėtumėte mėgautis geriausiais iš abiejų pasaulių..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me