Naudojant VPN maršrutizatoriuje |


Taip, tai įmanoma padaryti, nors tai tikrai nėra pėsčiomis parke. Sąrankos procesas gali būti šiek tiek sunkus, jei nesate ypač patyręs technologijų srityje. Tai praleisti perkant iš anksto sukonfigūruotą maršrutizatorių gali būti gana brangu.

Bet prieš tai net nesusipažinę su savimi, pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti, ar tai padaryti yra kažkas, kas jums tikrai būtų naudinga.

Taigi, čia yra viskas, ką reikia žinoti apie VPN naudojimo maršrutizatoriuje pranašumus ir trūkumus (be kita ko):

Kokie yra VPN naudojimo maršrutizatoriuje privalumai ir trūkumai?

Yra keletas madingų pranašumų ir apie trūkumus, kuriuos turėtumėte apsvarstyti prieš pradėdami sąranką ir įsitikinkite, kad naudojant VPN maršrutizatoriuje tikrai būtų naudinga jums..

Privalumai

Galite naudoti VPN keliuose įrenginiuose

Nors dauguma VPN paprastai veikia daugumoje įrenginių, šiais laikais tokio tarp platformų suderinamumo lygio dažnai nepakanka. Ką daryti, jei norite naudoti VPN, pavyzdžiui, „Xbox“, „PlayStation“ ar išmaniajame televizoriuje?

1 maršrutizatorius

Na, tai yra dalykas, kurį iš tikrųjų galite padaryti, jei maršrutizatoriuje nustatysite VPN. Kai tai bus padaryta, bet kuris įrenginys, jungiantis prie jūsų maršrutizatoriaus, galės naudoti VPN funkcijas.

Tai reiškia, kad galėsite žiūrėti geografiškai ribotą turinį išmaniajame televizoriuje arba pasiekti konsolėje esančius geografiškai užblokuotus žaidimų regionus.

Reikia tik vieno sąrankos

Jums nebereikės įdiegti ar konfigūruoti VPN programų ir klientų keliuose įrenginiuose. Pakanka vieną kartą sukonfigūruoti VPN maršrutizatoriuje ir tai padaryti. Iš esmės bet kuris įrenginys, galintis prisijungti prie jūsų maršrutizatoriaus, automatiškai naudos jame sukonfigūruotą VPN.

VPT visada bus įjungtas

Kai maršrutizatoriuje bus sukonfigūruotas VPN, minėtas maršrutizatorius visada prisijungs prie interneto per VPN. Taigi jums nereikės nerimauti, kad pamiršę įjungti VPN, kai prisijungsite, ir palikdami savo internetinį srautą bei asmeninius duomenis.

Maršrutizatoriaus VPN gali apsaugoti jus nuo „WiFi“ brakonieriavimo

Jei dar nesate susipažinę su „WiFi“ brakonieriavimu, pagalvokite apie tai kaip apie asmenį, kuris jungiasi prie jūsų „WiFi“ tinklo ir naudoja jį be jūsų leidimo. Paprastai to galima išvengti turint tvirtą slaptažodį, tačiau kartais kruopštus įsilaužėlis gali tiesiog sugebėti jį apeiti..

Kai tai įvyks, jie galės rinkti su jumis geografinę informaciją, nes jie turės jūsų IP adresą.

Bet jei jūsų maršrutizatoriuje veikia VPN, galėsite džiaugtis tam tikru anonimiškumu, nes jūsų tikrasis IP bus pakeistas kitu.

Taigi, jei jūsų „WiFi“ tinklas kada nors tokiu būdu bus pažeistas, nekviestas svečias tikrai negalės tiksliai nustatyti jūsų buvimo vietos. Panašiai, jei jie naudos jūsų „WiFi“ nemandagiais tikslais, jis nebus atsektas jūsų IP.

Trūkumai

Atsisiųskite ir pagreitinkite ryšį

Pavyzdžiui, kai naudojate VPN maršrutizatoriuje ir, pavyzdžiui, kompiuteryje, jungimasis ir atsisiuntimo greitis gali būti lėtesnis. Tai beveik visada atsitiks, jei maršrutizatoriuje yra silpnas centrinis procesorius ir jei naudojate šifravimo reikalaujantį VPN protokolą (pavyzdžiui, pvz., „OpenVPN“)..

Deja, net jei naudojate VPN protokolą, kuris teikia pirmenybę greičiui, o ne saugumui (pvz., L2TP), internetinis greitis vis tiek nebus didžiausias, jei maršrutizatoriaus centrinis procesorius neveiksmingas. Tiesą sakant, tai yra dažna D-Link ir TP-Link maršrutizatorių problema.

Vienintelis būdas išvengti šios problemos būtų gauti veiksmingesnį maršrutizatorių. Tačiau tai gali kainuoti daug pinigų. Kainų diapazonas gali prasidėti nuo 100 USD iki 200 USD ir siekti 500 USD ar daugiau.

Ne tik tai, bet kuo daugiau prietaisų per savo maršrutizatorių prijungėte prie konkretaus VPN serverio, tuo lėtesnis bendras interneto ryšio greitis bus..

Jūs neturėtumėte pasiekti savo šalies blokuoto turinio savo šalyje

Kadangi VPN nustatymas maršrutizatoriuje reiškia, kad jis visada bus įjungtas, jūsų IP adresas visada bus nustatytas pagal konkrečią šalį, kai pateksite į internetą per maršrutizatorių.

Taigi, jei jūs gyvenate JAV ir nustatėte maršrutizatorių prisijungti prie VPN serverio JK, greičiausiai negalėsite pasiekti JAV riboto turinio, pvz., „Netflix US“ ar „Hulu“, pvz. . Taip yra todėl, kad prisijungę prisijungę jūs nuolat turėsite JK IP adresą.

„Netflix Remote“

Norėdami to išvengti, turėsite rankiniu būdu pakeisti maršrutizatoriaus programinės įrangos VPN serverį. Vis dėlto, jei naudojate „Tomato“ maršrutizatoriaus programinę-aparatinę įrangą, tai nebus problema, nes jūs nustatėte 2 VPN serverius ir lengvai juos perjungiate..

Nustatyti VPN maršrutizatoriuje gali būti sunku

Deja, tai nėra taip paprasta, kaip tiesiog paleisti sąrankos procesą, spustelėti „Baigti“ ir laisvalaikiu naršyti internete.

Vietoj to, paprastai turėsite pasiekti maršrutizatoriaus numatytąjį šliuzo adresą, pakoreguoti tinklo ryšį ir net atsisiųsti ir redaguoti konfigūracijos failus – tereikia paminėti kelis veiksmus. Jei neturite patirties su tokiais dalykais, jis gali būti gana bauginantis.

Laimei, dauguma VPN teikėjų siūlo nuoseklius mokymus, kuriuose aprašoma, kaip nustatyti VPN maršrutizatoriuje. Mes, „CactusVPN“, turime ir savo lengvai suprantamus vadovus, jei jus domina.

Ne visi maršrutizatoriai siūlo VPN palaikymą

Kai kurie maršrutizatoriai tiesiog negali palaikyti VPN funkcijų, daugiausia dėl to, kad programinė įranga to neleidžia. Dar daugiau, net jei maršrutizatorius turi VPN palaikymą, tai nebūtinai reiškia, kad jis palaiko visus VPN protokolus.

Pavyzdžiui, „Tenda“ maršrutizatoriai palaiko tik PPTP ir LT2P protokolus. Nors šie protokolai gali pasiūlyti tinkamą greitį, jie gali būti lengvai blokuojami, kartais gali kovoti su ugniasienėmis ir vos neteikia jokios apsaugos. Tiesą sakant, „LT2P“ neturi jokio šifravimo.

Maršrutizatorių operacinės sistemos ne visada yra saugios

Tai yra tokia problema, kurios negali išspręsti net VPT. Iš esmės, jei maršrutizatoriaus gamintojas neišleidžia įprastų jūsų turimo maršrutizatoriaus modelio OS atnaujinimų, OS tampa pažeidžiama įsilaužėlių atakų..

Kartais tam, kad kam nors kitam suteiktumėte nuotolinę prieigą prie jūsų maršrutizatoriaus, gali pakakti paprastos OS klaidos ar netinkamos programinės įrangos konfigūracijos.

VPN šifravimas maršrutizatoriuje nėra toks saugus

Palyginti su VPN naudojimu įrenginyje ar kompiuteryje, naudojant VPN maršrutizatoriuje reiškia, kad reikia pateikti silpnesnės formos VPN šifravimą..

Taip yra todėl, kad VPN šifravimas pateks į maršrutizatorių, ir viskas. Nuo tada visi jūsų vietinio tinklo įrenginiai nebus apsaugoti.

Kaip galite nustatyti VPN maršrutizatoriuje?

Čia pateikiami keli bendrieji veiksmai, kurių reikia atlikti norint nustatyti VPN maršrutizatoriuje. Jei ieškote kažko konkretesnio, atminkite, kad jau turime nuoseklius patarimus, kaip nustatyti „CactusVPN“ keliuose maršrutizatoriuose..

1. „Flash“ jūsų maršrutizatorius (pasirenkama)

Atminkite, kad atlikite šį veiksmą tik tada, jei maršrutizatoriaus programinė įranga nesiūlo VPN palaikymo. Jei tai įvyksta, galite eiti į priekį ir jį praleisti.

Iš esmės mirksėjimas reiškia, kad pakeisite maršrutizatoriaus programinę-aparatinę įrangą nauja, patobulinta. Paprastai, jei maršrutizatorius neveikia DD-WRT ar „Tomato“ programinės įrangos, dauguma žmonių nusprendžia jį mirksėti.

Nustatykite maršrutizatoriuje esantį VPN

Žinoma, prieš tai darydami, įsitikinkite, kad jūsų maršrutizatorius suderinamas su DD-WRT arba „Tomato“ programinė įranga. Tai nesunkiai sužinosite peržiūrėję DD-WRT palaikomų įrenginių sąrašą ir „Tomato“ palaikomų maršrutizatorių sąrašą..

Jei jūsų įrenginys nesuderinamas, turėsite arba įsigyti palaikomą maršrutizatorių, arba nusipirkti tiesioginį maršrutizatorių. Pastaroji galimybė turėtų būti svarstoma tik tuo atveju, jei nemanote, kad turite techninių žinių, kaip nustatyti VPN maršrutizatoriuje, nes mirksi maršrutizatoriai yra gana brangūs.

Dabar į patį procesą. Štai ką turėtumėte padaryti:

 1. Atsisiųskite atitinkamus maršrutizatoriaus „DD-WRT“ / „Pomido“ diegimo failus.
 2. Tada atlikite griežtą atkūrimą. Paprastai tai galite padaryti laikydami mygtuką Atstatyti 10 sekundžių.
 3. Kai maršrutizatorius paleidžiamas, prisijunkite prie jo administratoriaus puslapio. Patikrinkite maršrutizatoriaus vadovą, kad sužinotumėte, kokį adresą turite įvesti, kad patektumėte į puslapį, ir kokius gamyklinius numatytuosius kredencialus turite įvesti, kad prisijungtumėte..
 4. Administravimo skydelyje (paprastai kairėje) turėtumėte pamatyti parinktį pavadinimu „Upgrade / Up firmware“ ar panašius variantus. Spustelėkite jį.
 5. Paprašius įkelti diegimo failą, pasirinkite atsisiųstą DD-WRT / Pomidorų diegimo failą.
 6. Diegdami įsitikinkite, kad nieko nepadarysite su kelvedžiu, kompiuteriu ar interneto ryšiu.
 7. Kai gausite patvirtinimo pranešimą, kad programinė įranga buvo įdiegta, palaukite maždaug 5 minutes ir paspauskite „Tęsti“.
 8. Atlikite dar vieną kietą maršrutizatoriaus atstatymą ir eikite į administratoriaus puslapį.

Tai turėtų būti bendrieji veiksmai, kuriuos reikia atlikti norint maršrutizatorių mirksėti. Jei norite nuodugniau pažvelgti į veiksmus, nedvejodami žiūrėkite „DD-WRT“ diegimo vadovą ir „Pomidorų“ diegimo vadovą.

2. Pasirinkite VPN paslaugą

Jei norite visiškai nustatyti VPN maršrutizatoriuje, jums reikės VPN vartotojo vardo ir paskyros slaptažodžio.

Reikia patikimo VPN?

Mes jus supažindinome – „CactusVPN“ siūlo aukščiausios klasės VPN, turinčius karinio lygio šifravimą, palaikymą visą parą, „Kill Switch“, 28 ar daugiau greitųjų serverių su neribotu pralaidumu ir iki šešių VPN protokolų, iš kurių galite rinktis. Be to, mes neregistruojame jokių jūsų duomenų, o mūsų paslauga veikia keliose platformose.

Ir jei jūs kada nors norite išbandyti kitus svetainių atblokavimo būdus, mes taip pat siūlome intelektualiosios DNS paslaugą, kuri atblokuoja jums daugiau nei 300 svetainių. Tai ir visi mūsų VPN serveriai yra dvigubi kaip tarpiniai serveriai.

3. Nuspręskite dėl VPN protokolo

Priklausomai nuo maršrutizatoriaus tipo, galėsite pasirinkti iš kelių VPN protokolų. Paprastai jūsų parinktys apims „OpenVPN“, PPTP ir L2TP. „OpenVPN“ yra pats saugiausias, tačiau tai taip pat yra tas protokolas, kuris dėl šifravimo greičiausiai sulėtins jūsų ryšį ir atsisiuntimo spartą..

PPTP ir L2TP paprastai yra greitesni, tačiau jie taip pat pasižymi prastu saugumu. Tiesą sakant, L2TP nesiūlo jokio šifravimo (todėl paprastai jis suporuojamas su „IPsec“).

4. Pasirinkite tarp TCP ir UDP

TCP (perdavimo valdymo protokolas) ir UDP (vartotojo duomenų diagramos protokolas) yra transporto lygmens protokolai, naudojami palengvinti keitimąsi duomenimis tarp vieno pagrindinio kompiuterio ir kito.

Paprastai prisijungdami prie VPN serverio galėsite pasirinkti vieną iš šių protokolų. Ką turėtumėte žinoti apie juos abu, yra tai, kad TCP dažniausiai naudojamas standartiniam naršymui internete, o UDP dažniausiai naudojamas srautiniam perdavimui ir internetiniams žaidimams..

5. Konfigūruokite VPN maršrutizatoriuje

Dabar, kai visa ši informacija yra sutvarkyta, galite pereiti prie VPN nustatymo maršrutizatoriaus tinkle. Mes asmeniškai rekomenduojame naudoti mūsų turimus mokymo vadovus, nes turime nuoseklų vadovą skirtingiems maršrutizatoriams.

Jei norėtumėte apžvalgos, kaip apskritai veikia konfigūracijos procesas, tai yra paprasti dalykai, kuriuos turite atlikti:

 1. Atnaujinkite maršrutizatoriaus DNS ir DHCP parametrus, kad įsitikintumėte, jog jie atitinka VPN teikėjo pateiktus parametrus.
 2. Pasirinkite VPN serverio IP adresą.
 3. Pasirinkite tunelio protokolą (TCP arba UDP)
 4. Pasirinkite šifravimo tipą.
 5. Įveskite savo VPN vartotojo vardą ir slaptažodį.

Neparduodami VPN maršrutizatoriai

Kai kurie VPN ir maršrutizatorių tiekėjai bendradarbiauja, kad vartotojams pasiūlytų maršrutizatorius, kuriuose įjungtas VPN, kurie tiesiogiai sukonfigūruoti ir paruošti naudoti.

Tačiau jie turi didelį neigiamą įspūdį – staigų kainų diapazoną. Daugybė maršrutizatorių, palaikančių VPN, prasideda nuo maždaug 200 USD, o jų vertė siekia (ir kartais viršija) 500 USD – jau nekalbant apie tai, kad jūs turite sumokėti VPN prenumeratos mokestį..

Kaip galite įjungti / naudoti / išjungti maršrutizatoriaus VPN?

Tinkamai sukonfigūravus jūsų maršrutizatorių, VPN automatiškai įjungiamas. Jums nereikia jo įjungti kiekvieną kartą, kai norite prisijungti prie žiniatinklio.

Įgalinti / naudoti / išjungti maršrutizatoriaus VPN

Vis dėlto verta paminėti, kad dauguma programinės įrangos turėtų suteikti VPN klientui parinktį Įgalinti.

Kalbant apie tai, kaip maršrutizatoriuje galite naudoti VPN, iš esmės galite:

 • Atblokuokite geografiškai apriboto turinio blokavimą
 • Apsaugokite internetinius ryšius (tam tikru mastu)
 • Naudokite VPN funkcijas keliuose įrenginiuose

Kalbant apie tai, kaip išjungti maršrutizatoriaus VPN, dažniausiai turite sustabdyti VPN klientą maršrutizatoriaus programinėje įrangoje. Pvz., DD-WRT paprastai šalia VPN funkcijos turi parinktį Išjungti / Įjungti.

Jei jūsų maršrutizatorius palaiko dvigubą maršrutizatoriaus sąrankos palaikymą, galite tiesiog prisijungti prie maršrutizatoriaus, kuris nėra VPN.

Kaip galite perjungti VPN serverius?

Paprastai maršrutizatoriaus programinės įrangos serverio vietas turite rankiniu būdu perjungti įvesdami naują VPN serverio adresą.

Pavyzdžiui, „DD-WRT“ galite tai padaryti pasiekę maršrutizatoriaus nustatymus ir redaguodami serverio bei prisijungimo parametrus.

Verta paminėti, kad „TomatoUSB“ maršrutizatorius leidžia išsaugoti 2 serverio parinktis, kad laisvalaikiu galėtumėte perjungti iš vieno į kitą..

Ar yra kokių nors žinomų problemų, susijusių su VPN naudojimu maršrutizatoriuje?

Techninės problemos šiuo atveju gali skirtis, o kai kurios gali būti būdingos tik tam tikro tipo maršrutizatoriui ar VPN prekės ženklui.

Apskritai, tai yra keletas dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriomis galite susidurti:

 • Problemos kuriant VPN tunelį – Maršrutizatoriuje atliekamas IP paketų filtravimas gali sukelti problemų, kai bandoma sukurti tunelį tarp kliento ir serverio.
 • Dvigubas NAT leidimas – Jei turite skirtingus maršrutizatorius keliems įrenginiams arba turite papildomą maršrutizatorių, prijungtą prie jūsų IPT išduoto maršrutizatoriaus, tai gali sukelti ryšio problemų, jei neįjungta „Bridge Mode“.
 • Ne VPN perėjimo problema – Jei maršrutizatorius nepalaiko „VPN Passthrough“ arba funkcija nėra įjungta, tai gali sukelti VPN serverio ir VPN kliento ryšio problemas.
 • DNS nutekėjimas – Laimei, to paprastai galima išvengti išjungus IPv6 maršrutizatoriaus programinės įrangos nustatymuose.

Kuris maršrutizatorius geriausiai veikia su VPN?

Labiausiai VPN tinkanti maršrutizatoriaus programinė įranga apima „Tomato“ ir „DD-WRT“. Taigi, tiktų maršrutizatorius, suderinamas su „Tomato“ ir „DD-WRT“. „DD-WRT“ yra „Linux“ pagrindu sukurta programinė įranga, galinti patobulinti belaidžių maršrutizatorių funkcijas, o „Tomato“ yra atvirojo kodo programinė įranga, palaikanti iki 2 VPN serverių ir 2 VPN klientų..

Čia yra DD-WRT palaikomų maršrutizatorių sąrašas ir Pomidorų palaikomų maršrutizatorių sąrašas. Jei jūsų maršrutizatorius nepalaikomas, o jūs norėtumėte įsigyti tokį, koks yra, tai yra keletas specifikacijų, kurias reikėtų atsiminti, kad maršrutizatorių būtų lengviau pasirinkti:

 • Jei norite naudoti „OpenVPN“ protokolą, rekomenduojame pasirinkti maršrutizatorių, kuriame yra centrinis procesorius su mažiau branduolių. Kodėl? Kadangi „OpenVPN“ yra vieno sriegio, tai reiškia, kad jo negalima padalyti į kelis procesoriaus branduolius. Taigi, jei naudojate „OpenVPN“, dviejų branduolių procesorius veiktų geriau nei keturių branduolių procesorius..
 • Jei planuojate naudoti VPN šifravimą, jus gali sudominti maršrutizatorius su procesoriumi, palaikančiu AES-NI. Iš esmės tai yra instrukcija, siūlanti pagreitinti VPN šifravimo greitį.
 • Jei jus domina transliacija ir kankinimas, ir norite mėgautis dideliu pralaidumu be jokių problemų, turėtumėte pasidomėti kelvedžiu, kurio centrinis procesorius yra ne mažesnis kaip 800 Mhz. Nors kuo didesnis MHz, tuo geresnė kokybė.

Kas yra maršrutizatoriai, įgalintus naudojant DD-WRT?

Maršrutizatoriai, įgalinę „DD-WRT“, yra maršrutizatoriai, iš anksto sukonfigūruoti naudojant „DD-WRT“ programinę-aparatinę įrangą. Taigi, nereikia įdiegti maršrutizatoriaus, kad galėtumėte įdiegti „DD-WRT“ ant jų. Tačiau jie yra šiek tiek brangesni, nes dauguma kainų prasideda nuo daugiau nei 200 USD. „Buffalo DD-WRT“ maršrutizatoriai yra ekonomiškesni (pradedant nuo 50 USD), tačiau jie nėra tokie veiksmingi.

Kuris maršrutizatorius geriausiai veikia su VPN

Maršrutizatoriai, kuriuose veikia pomidorai, yra tas pats dalykas, išskyrus tai, kad jie mirksi naudojant programinę įrangą „Tomato“.

Kas yra maršrutizatoriai, įgalinti VPN?

Maršrutizatoriai, kuriuose įgalintas VPN, yra iš anksto sukonfigūruoti maršrutizatoriai, galintys palaikyti „OpenVPN“ iš dėžutės. Atrodo, kad ASUS siūlo didžiausią maršrutizatorių, turinčių VPN, pasirinkimą, su savo firmware palaikančia OpenVPN, PPTP ir L2TP.

Esmė – ar verta?

Na, tai priklauso nuo jūsų poreikių. Pvz., Jei jums priklauso daug mobiliųjų ir išmaniųjų įrenginių ir tikrai norite žiūrėti visuose geografiškai užblokuotą turinį, gera idėja būtų nustatyti VPN maršrutizatoriuje..

Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę tai padaryti, jei norite mėgautis daugiau interneto privatumo keliuose įrenginiuose ir jei jūsų maršrutizatorius (jei jis nesiūlo VPN palaikymo) pakeisti nauju kelvedžiu nėra problema.

Tačiau jei naudojate tik kompiuterį ir mobilųjį įrenginį, turėti VPN maršrutizatorių gali būti tikrai neverta. Tas pats pasakytina ir apie tuos iš jūsų, kuriems gali tekti pakeisti maršrutizatorių, tačiau kurių biudžetas yra mažas.

Be to, jei prisijungimo ir atsisiuntimo greitis jums tikrai svarbus, gali būti, kad neverta dėl to nerimauti, jei maršrutizatoriuje nėra centrinio procesoriaus, turinčio bent 800 Mhz (ar daugiau, geriausia), arba jei negalite sau leisti atnaujinti į veiksmingesnį maršrutizatorių.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map