Tėvų vadovas vaikams apie interneto saugumą |


Kodėl būtina kibernetinė sauga vaikams??

Tai gana paprasta – internetas nėra toks saugus, kaip mes visi norėtume tikėti. Tiesa, vaikai ir paaugliai gali gerai leisti laiką internete ir išmokti daug naudingų įgūdžių. Tačiau realybė yra tokia, kad internetas yra pilnas grėsmių internete ir elektroninių nusikaltėlių, kurie tik laukia, kad pasinaudotų vaiko ar paauglio naivumu.

Čia pateikiamas dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriomis gali susidurti vaikai ir paaugliai, sąrašas internete:

1. Internetinės patyčios

Jei dar nesate susipažinę su elektroninėmis patyčiomis, tai yra tada, kai žmonės naudojasi internetiniais ir elektroniniais ryšiais, norėdami grasinti, įbauginti ir gąsdinti vaikus ir paauglius. Jos gali būti skirtos ir vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai aukos yra vaikai ir paaugliai. Kibernetinės patyčios gali reikšti bet kurią iš šių aplinkybių:

 • Skleisti melagingus gandus apie ką nors socialinėje žiniasklaidoje per pranešimų programas ir tekstinius pranešimus.
 • Grasinimų ir vidutinių pranešimų siuntimas kam nors per socialinę mediją, telefono skambučiai ir žinutės bei el.
 • Fotografavimas neklaidinamų, privačių ir (arba) gėdingų asmenų nuotraukų / vaizdo įrašų ir jų platinimas internete.
 • Įsilaužimas į kažkieno internetinę paskyrą (paprastai socialinės žiniasklaidos paskyrą) ir naudojimasis ja kenksmingoms, smurtinėms ar seksualinėms žinutėms siųsti kitiems žmonėms, pozuojant kaip minėtam asmeniui.
 • Apsimeta, kad yra kažkas kitas internetinėse platformose, kad pakenktų jų įvaizdžiui ir reputacijai.
 • Agresyviai siunčia seksualines žinutes tiems, kurie jų nenori.

Galite pamanyti, kad jūsų vaikas netaps kibernetinių patyčių auka, tačiau pagalvokite apie tai – pranešama, kad daugiau nei pusė vaikų ir paauglių ne tik priekabiaujama internete, bet maždaug tiek pat jų taip pat užsiima internetinėmis patyčiomis. Be to, daugiau nei kas trečias jaunas žmogus yra kibernetinių grėsmių aukos.

“Tai neteisinga. Jei nutiktų kažkas panašaus, mano vaikas man pasakytų “.

Ne visai. Ta pati statistika taip pat rodo, kad daugiau nei pusė jaunų žmonių nepasakys savo tėvams, kai jie taps elektroninių patyčių aukomis. Jiems gali būti gėda tai padaryti, jie gali būti šantažuojami, kad tylėtų, arba gali tiesiog bijoti, kad dėl to pateks į bėdą.

Galutinis kibernetinio patyčio tikslas yra:

 • Įtikinkite vaiką ar paauglį padaryti ką nors neteisėto ar seksualinio, šantažuodami juos.
 • Priverskite juos pasidalyti slapta informacija su juo (pvz., Jų tėvų kreditinės kortelės informacija)..
 • Stumkite vaiką / paauglį į vietą, kur jie nori save žaloti ar net nusižudyti.

2. Seksualiniai plėšrūnai

Seksualiniai plėšrūnai dažnai naudoja internetą potencialioms aukoms surasti ir suvilioti. Jie piktnaudžiauja vaikų ir paauglių nekaltumu apsimesdami, kad yra kažkas kitas (pavyzdžiui, kažkas jų amžiaus), ir apsimeta, kad yra nauji galimi draugai jiems. Pagrindinis internetinių seksualinių plėšrūnų tikslas yra įgyti jūsų vaikų pasitikėjimą tiek, kiek jie gali įtikinti juos susitikti asmeniškai..

Akivaizdu, kad jei taip atsitiks, jūsų vaikas gali tapti seksualinės prekybos auka – ar dar blogiau. Be to, seksualiniam plėšrūnui gali pavykti įtikinti jį įsitraukti ir į draugus. Deja, tai paprastai nutinka kaskart, kai vienas iš 20 vaikų prisipažino surengęs slaptą susitikimą su žmogumi, kurį sutiko internete.

3. Viskas, ką jūsų vaikas skelbia internete

Vaikai ir paaugliai dažnai nesupranta, kad paskelbę ką nors internete, tai greičiausiai liks amžiams – arba tol, kol žlugs internetas. Paprastas faktas yra tas, kad žiniatinklyje nėra mygtuko „Ištrinti“, taigi viskas, ką jūs jame paskelbiate, liks jame. Be abejo, nepatogus įrašas, nuotrauka ar vaizdo įrašas gali būti ištrintas, bet jei kas nors sugeba jį ekrano kopijoje arba išsaugoti dar nespėjus, nieko negalima padaryti..

Maži vaikai ir paaugliai akivaizdžiai negalvos apie tai, ką būsimas darbdavys ar sutuoktinis galėtų pagalvoti apie tai, ką skelbia internete savo tikru vardu. Toks numatymo stoka gali ir ateityje greičiausiai įkando. Be to, jie gali paskelbti tokią informaciją (pvz., Dabartinę buvimo vietą), kuri gali padėti nusikaltėliams juos nukreipti..

4. Kenkėjiškos programos ir virusai

Vaikai ir paaugliai gali atsisiųsti kenkėjiškas programas ir virusus atsitiktinai net to nesuvokdami. Kenkėjiški failai gali būti užmaskuoti kaip naujausias vaizdo žaidimas, mėgstamo dainininko albumas arba seksualinio pobūdžio nuotraukos ir kitas turinys. Paprastai jie nesvarsto galimybės, kad tokiame faile gali būti ko nors kenksmingo, todėl jie nemano, kad jei jie su jais bendrautų, tai galėtų turėti kokių nors padarinių.

Dėl to jų įrenginiai ir, atitinkamai, jūsų įrenginiai, jei jie juos naudoja, gali būti užkrėsti įvairiomis kenkėjiškomis programomis, tokiomis kaip šnipinėjimo, klaviatūros blokatoriai ir reklaminės programos. Tokiu atveju galite būti tikri, kad jūsų ir jūsų vaikų asmeninė ir finansinė informacija bus pavogta ir parduota internetiniame tinkle.

5. Smurtinis ir seksualinis turinys

Internetas yra pilnas žinių, bet jame taip pat gausu smurtinio ir seksualinio turinio, kuris gali būti netinkamas bet kam – ypač mažiems vaikams ir paaugliams. Deja, jiems gana lengva rasti tokį turinį žiniatinklyje arba tiesiog pasiekti jį per klaidą. Tyrimų duomenimis, maždaug 93% berniukų ir 62% mergaičių paauglystės metu buvo veikiami seksualinio turinio. Be to, 66% 10–17 metų amžiaus internetinių vartotojų, kurie buvo veikiami internetinės pornografijos, buvo netyčia su ja susidūrę.

Jei jūsų vaikai susiduria su kažkuo panašiu, tai gali juos paveikti neigiamai. Jie gali smarkiai pakenkti jų bendravimui su draugais ir meilės pomėgiams, o tai savo ruožtu gali sukelti jūsų vaikų depresiją. Be to, tokio tipo turinyje taip pat gali būti kenkėjiškų programų ar virusų.

6. Sukčiavimas apsimetant (ir kitos apgaulės)

Suaugusieji yra jautrūs sukčiavimui, todėl galite įsivaizduoti, kokie lengvi tikslai yra vaikai ir paaugliai. Sukčiai nevengia to daryti, nes tai yra paprastas būdas gauti tai, ko jie nori – asmenį identifikuojančią informaciją ir finansinius duomenis, pvz., Kredito kortelių numerius, banko sąskaitos duomenis ir prisijungimo prie banko sąskaitos kredencialus..

Sukčiavimo apsimetant sukčiai dažniausiai bendraus su vaikais ir paaugliais socialinėje žiniasklaidoje, tačiau jie gali bandyti siųsti ir jiems el. Laiškus. Užuot tvirtinę, kad atstovauja bankui, jie gali pasakyti, kad jie yra iš vaizdo žaidimų kompanijos, jie atstovauja žinomam menininkui, arba jie gali tvirtinti, kad yra policijos pareigūnas, bandydami gąsdinti juos atskleisti slaptą informaciją.

9 būdai, kaip pagerinti vaikų saugumą internete

Remdamiesi savo tyrimais ir tai, ką girdėjome iš kitų tėvų, pateikiame naudingiausius interneto saugumo patarimus vaikams ir paaugliams:

1. Atvirai aptarkite internetines patyčias

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vaikai ir paaugliai, nukentėję nuo elektroninių patyčių, nekalba apie tai – gėda ir baimė. Jie bijo, kad dėl to gali patekti į bėdą, ir gėdijasi, kad tapo kažko panašaus aukomis.

Būtent todėl jūs turite būti visiškai skaidrūs aptardami šią temą su jais. Jie turi žinoti, kad tai nėra kažkas, kas nutinka tik jiems, ir tai tikrai nėra normalu. Be to, jie taip pat turi visiškai suprasti, kad yra elektroninių patyčių sprendimų ir būdų, kaip jų išvengti. Ir kad jie visada gali kreiptis į jus pagalbos.

Taip pat turėtumėte skirti laiko sužinoti, koks yra teisinis elektroninių patyčių statusas jūsų šalyje. Jei dėl to galite susisiekti su valdžios institucijomis, būtinai praneškite apie tai ir savo vaikams. Žinios, kad jie taip pat gali kreiptis į policijos pareigūnus pagalbos kovojant su elektroninėmis patyčiomis, greičiausiai suteiks jiems daugiau pasitikėjimo savimi, pašalins stresą ir baimę (ar dalį jos) ir padidins jų tikimybę imtis veiksmų prieš savo chuliganus..

Jei jūsų vaikas priekabiaujamas dėl patyčių internete, darykite nuotraukų ar žinučių ekrano kopijas. Neištrinkite jų – jie gali būti naudingi įrodymais ateityje. Jei žinote patyčios tapatybę ir esate kažkas jūsų amžiaus, susisiekite su jų tėvais.

Jei norite išsamesnės informacijos apie tai, kas yra patyčios internete ir kaip nuo to apsaugoti savo vaikus, peržiūrėkite šį vadovą.

2. Įdiekite saugias antivirusines / kovos su kenkėjiškomis programomis programas savo įrenginiuose

Galite (ir turėtumėte) pasikalbėti su vaikais apie kenkėjiškas programas – kas tai yra, kaip jų prietaisai gali būti užkrėsti ja ir kokią žalą ji gali padaryti. Norint išsiaiškinti, paprastai užtenka tik paminėti, kad dėl kenkėjiškos programos jie nebegalės naudotis savo kompiuteriu, žaidimų pultu ar mobiliuoju telefonu..

Bet net jei jie puikiai supranta kenksmingos programinės įrangos pavojų, tai dar nereiškia, kad nebus jokios rizikos (kad ir koks mažas), kad jie netyčia atsiųs kenkėjišką failą ar pateks į kenkėjiškų programų užkrėstą saitą. Pripažinkime – jei jie pamatys pranešimą, kuriame teigiama, kad jie gali nemokamai gauti mėgstamą žaidimą, albumą ar pasirodymą, greičiausiai jie negalvos dvigubai.

Taigi, norint išvengti tokių situacijų ir užtikrinti vaikų saugumą internete, geriausia visuose jūsų ir jų įrenginiuose įdiegti antivirusinę / antimalware programinę įrangą. Neapsigaukite dėl pavadinimo – tiek antivirusinės, tiek antimalware programos daro tą patį. Galų gale, virusas yra kenkėjiškos programos rūšis.

Yra daugybė antivirusinės / antimalware programinės įrangos tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau mūsų rekomendacijos yra „Malwarebytes“ ir ESET.

3. Įdiekite VPN jų įrenginiuose & Mokyk juos apie VPT

Nežinote, kas yra VPN? Santrumpa reiškia virtualų privatų tinklą. Tai internetinė paslauga, leidžianti paslėpti savo IP adresą ir užšifruoti internetinį srautą. Jei turėtumėte tai paaiškinti savo vaikui, galėtumėte apibūdinti kaip įrankį, kuris apsaugo jus internete ir užtikrina, kad žmonės negali jūsų šnipinėti..

Kaip VPT užtikrintų kibernetinę saugą vaikams? Gana paprasta – paslauga užšifruotų visą jų interneto srautą, kuris gali būti naudingas, kai jie naudojasi viešuoju belaidžiu internetu. Pripažinkime – vaikai ir paaugliai naudosis viešuoju belaidžiu internetu, nesirūpindami, kad jis neužtikrintas ir kad kas nors galėtų stebėti savo veiklą internete. Taip, tai iš tikrųjų reiškia, kad elektroninis nusikaltėlis gali lengvai pavogti savo el. Paštą, socialinės žiniasklaidos ir banko sąskaitos prisijungimo duomenis.

Kitas būdas, kuriuo VPN galėtų padėti užtikrinti vaikų saugumą internete, yra paslėpti jų IP adresus. Kodėl tai svarbu? Kadangi jų geografinės vietos tokiu būdu bus paslėptos, todėl šešėlinės svetainės ir įsilaužėliai negalės stebėti tokios informacijos. Be to, jie negalėtų naudoti savo IP adresų, kad sužinotų tokius dalykus:

 • Kokioje šalyje gyvena jūsų vaikai.
 • Iš kokio miesto kilę jūsų vaikai.
 • Kas yra jūsų IPT.

Žinoma, jūs turėsite paaiškinti savo vaikams, kodėl būtina naudoti VPN. Galite paminėti pranašumus, kuriuos apibūdinome aukščiau, tačiau geriau, jei daugiau dėmesio skirsite pranašumams, kurie labiau atitiktų juos:

 • VPT jiems pasiūlytų geresnę žaidimų patirtį. Jiems nebereikės jaudintis dėl regionų apribojimų, IP draudimų, „DoS / DDoS“ atakų, uždraustų žaidimų, aukšto „ping“ laiko ir vėlavimo. Be to, jiems būtų leista žaisti keletą naujų žaidimų anksčiau nei tada, kai jie bus išleisti jūsų šalyje.
 • VPT gali padėti jūsų vaikams apeiti geografinius blokus, kurie gali neleisti jiems žiūrėti norimų laidų, animacinių filmų ir filmų. Pavyzdžiui, jie galėtų lengvai pasiekti „Netflix“, nesvarbu, kur jie yra pasaulyje.

Apsiginklavę visa šia informacija, jums bus lengviau išmokyti savo vaikus, kodėl jų įrenginiuose turėtų būti įdiegti VPN klientai ir programos, ir paleisti juos, kai jie prisijungia prie žiniatinklio. Jūs netgi galite nustatyti VPN namų maršrutizatoriuje, jei norite įsitikinti, kad visi jūsų ir jūsų vaikų internetiniai ryšiai yra apsaugoti namuose bet kuriame įrenginyje..

„CactusVPN“ – geriausias būdas užtikrinti vaikų ir paauglių saugumą internete

Mes siūlome labai lengvą VPN paslaugą. Tiek jums, tiek jūsų vaikams nebus sunku priprasti prie mūsų patogaus dizaino. Be to, mūsų paslauga veikia keliose platformose.

Kalbant apie kibernetinę saugą vaikams, mūsų VPN aprūpintas aukščiausios klasės šifravimu kariuomenėje, gali užkirsti kelią DNS nutekėjimams, turi „Kill Switch“ funkciją (kad jūsų vaikai būtų apsaugoti net ir iškilus ryšio problemoms), ir siūlo prieigą prie aukštos kokybės – saugūs VPN protokolai („SoftEther“, „IKEv2“, „OpenVPN“, „SSTP“).

Mes taip pat siūlome 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, kai pasirinksite prenumeratos planą.

4. Pateikite savo vaikams aiškias socialinės žiniasklaidos gaires

Negalite tikėtis, kad jūsų vaikai automatiškai žinos, kaip jie turėtų elgtis socialinėje žiniasklaidoje. Ypač tada, kai jie mato, kad visi elgiasi taip neapgalvotai. Štai kodėl turite skirti laiko išmokyti vaikus apie tinkamą, saugų socialinės žiniasklaidos etiketą. Iš esmės turite paaiškinti, kaip jie:

 • Neturėčiau visą laiką viešinti jų buvimo vietos.
 • Reikia nekreipti dėmesio į nepažįstamų žmonių draugų ir pranešimų užklausas.
 • Niekada neturėtų dalintis per daug asmeninių ir finansinių duomenų su nežinomais žmonėmis ar net jų socialinės žiniasklaidos draugais.
 • Turėtų užblokuoti visus, kurie elgiasi per daug šešėliai, agresyviai ar gąsdina.
 • Asmeninė informacija (pvz., Fizinis adresas, el. Pašto adresas ar mobiliojo telefono numeris) turi būti saugoma nuo jų socialinės žiniasklaidos profilių.
 • Niekada neturėtų dalintis aiškiomis savo (ar kitų pažįstamų) nuotraukomis ar vaizdo įrašais socialinės žiniasklaidos platformose.
 • Niekada neturėtų bendrauti su šešėlinėmis nuorodomis ir priedais, kuriuos jie gali gauti savo gautuosiuose ar pamatyti kitų žmonių žinutėse.

Taip pat labai rekomenduojame skirti laiko savo vaikams, kad jų socialinės žiniasklaidos profiliai būtų kuo privatesni. Čia yra keli naudingi daugumos platformų vadovai:

 • Facebook
 • „Instagram“ (taip pat ši nuoroda)
 • „WhatsApp“
 • „Twitter“
 • „Snapchat“

5. Jei įmanoma, naudokite tėvų kontrolę

Tėvų kontrolės konfigūravimas yra viena iš svarbiausių vaikų saugos internete taisyklių. Tai padeda užblokuoti prieigą prie kenksmingų svetainių, nustatyti interneto valandą ir stebėti, ką jūsų vaikai veikia internete. Skamba šiek tiek per dideli broliai? Tai gali būti, tačiau tai yra būtinas žingsnis siekiant užtikrinti, kad jūsų vaikai mėgautųsi saugia ir sveika internetine patirtimi.

Beveik visi įrenginiai ir operacinė sistema leidžia nustatyti tėvų kontrolę, tačiau turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti maršrutizatorių, kuriame būtų ir įmontuota tėvų kontrolė. Čia yra galimų variantų sąrašas:

 • Router Limits Mini
 • „Asus AC3100“
 • Apskritimas su „Disney“
 • „Nighthawk AC1900“
 • „Linksys AC1750“

Be to, yra ir įvairių tėvų kontrolės programų, kurias galite naudoti norėdami palengvinti savo darbą. Šios programos ne tik atlieka tas, kurias gali atlikti tėvų kontrolės funkcijos, bet ir leidžia stebėti pranešimus, pasiekti vaizdo įrašus ir nuotraukas, stebėti jūsų vaiko buvimo vietą ir valdyti programų atsisiuntimus bei pirkimus programoje..

Šiuo metu geriausios tėvų kontrolės programos yra „TeenSafe“, „MMGuardian“, „Net Nanny“ ir „WebSafety“..

6. Naudokite vaikams pritaikytas naršykles / paieškos variklius

Vaikams pritaikytos naršyklės ir paieškos sistemos puikiai tinka mažiems vaikams. Nors daugumą naršyklių ir paieškos sistemų lengva naudoti ir jos yra gana saugios, jos nėra tiksliai pritaikytos vaikams. Jei neatimsite laiko tinkamai sukonfigūruoti paieškos variklius (kaip bus aptariama toliau), jūsų vaikai gali tyčia ar netyčia pamatyti aiškius ir nepadorus rezultatus..

Pvz., Jei jie naudojasi „Bing“, jie gali gauti tiesiog nerimą keliančius paieškos pasiūlymus, pavyzdžiui, vaikų pornografiją.

Keletas gerų variantų yra šie:

 • Kiddle
 • „KidRex“
 • Vaikų paieška
 • Saugi paieška vaikams
 • „Sandbox“ („iOS“)
 • Saugi interneto naršyklė vaikams („Android“)

7. Konfigūruokite paieškos variklius, kad būtų rodomi saugūs rezultatai

„Ką daryti, jei mano vaikai yra per seni, kad galėtų naudoti vaikams pritaikytas naršykles?“

Tokiu atveju geriausia sukonfigūruoti visus jūsų įrenginiuose ir jūsų vaikų įrenginiuose įdiegtus paieškos variklius, kad būtų rodomi tik saugūs rezultatai. Jei to nepadarysite, jūsų vaikai gali pamatyti kenksmingą turinį.

Čia yra keletas naudingų patarimų, kaip įsitikinti, ar paieškos varikliai rodo tik saugius rezultatus:

 • „Google“
 • Bingas
 • „Yahoo“!

8. Padėkite savo vaikams sugalvoti tvirtus slaptažodžius

Paskutinis dalykas, kurio jūsų vaikui reikės, yra kažkas, įsilaužęs į savo socialinės žiniasklaidos paskyrą ir, pozuodamas kaip jie, pasakyti skaudžius dalykus savo draugams ir pažįstamiems žmonėms. Aišku, tai ilgainiui gali būti pašalinta, tačiau žala jau bus padaryta – vaikas praras draugus, taps socialiniu atstumtuju daugelyje sluoksnių ir gali būti net fiziškai sužalotas..

Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių. Sukčiai taip pat gali įsilaužti į jūsų vaiko taupomąją sąskaitą.

Vienas geras būdas užkirsti kelią tam, kad kažkas panašaus nutiktų (be to, kad mokote vengti sukčiavimo, tačiau per sekundę grįšime prie to) yra įsitikinti, kad jūsų vaikas naudoja galingus slaptažodžius, kad apsaugotų savo paskyras. Tai nereiškia, kad jie nežino, kas yra slaptažodžiai ar kaip juos naudoti, tačiau greičiausiai nežino apie daugumą slaptažodžių saugos gairių. Taigi jūs turėtumėte padėti jiems tai padaryti.

Jei nežinote pakankamai apie slaptažodžių saugumą, nesijaudinkite – čia jau turime išsamų straipsnį šia tema. Idealiu atveju turėtumėte peržvelgti pagrindinius patarimus, kaip su vaiku sukurti tvirtą slaptažodį, ir išmokyti juos nenaudoti vienodo slaptažodžio visose paskyrose, taip pat išmokti slaptažodžių tvarkytuvių..

9. Išmokykite juos apsimesti sukčiavimo pagrindais

Negalite tikėtis, kad jūsų vaikas sugebės (ar net susidomės) visiškai suprasti, kas yra sukčiavimas sukčiavimu ir kaip jis veikia. Tačiau jūs turite bent jau pamėginti juos suprasti pagrindinę mintį – kad nepažįstami žmonės bandytų panaudoti savo nekaltumą savo naudai ir apgautų juos atskleisdami neskelbtiną informaciją (pvz., Savo banko ar socialinės žiniasklaidos sąskaitos prisijungimo duomenis) arba bendraudami su jais. kenkėjiškos nuorodos ir priedai.

Vis dėlto turite būti atsargūs, kai kreipiatės į šią temą, jei jūsų vaikas yra paauglys. Nepamirškite – jie yra maištingoje stadijoje ir dažnai gėdijasi bet kokių patarimų, kuriuos bandote pasiūlyti. Taigi, nepadarykite klaidos, kai kreipiatės į šią temą autoritetingai ir elgiatės su savo vaiku, kaip žinote, kaip tikras vaikas. Kalbėkitės su jais kaip su suaugusiaisiais ir paaiškinkite, kad sukčiavimo apsimetant pavojus gali rimtai pakenkti jų socialinei padėčiai ir ateičiai.

Nereikia vesti paskaitos apie sukčiavimą apsimetant, tačiau pasikalbėti su vaikais apie pagrindinius sukčiavimo požymius, tikslus ir pobūdį bei pobūdį yra puiki pradžia. Jei nesate gerai susipažinęs su sukčiavimu, galite peržvelgti šią informaciją kartu su jais. Čia yra mūsų vadovas, kurį parašėme apie sukčiavimą ir kitas grėsmes. Čia turėtumėte rasti didžiąją dalį jums reikalingos informacijos.

Be to, turėtumėte žinoti ir tai, kad sukčiavimo apsimetantieji sukčiai, nukreipti prieš jaunus vaikus ir paauglius, dažniausiai naudojasi socialine žiniasklaida nei el. Paštu ar telefonu. Jie taip pat greičiausiai apsimeta, kad yra jų amžiaus, dažniausiai priešingos lyties asmenys.

Be to, kad mokote vaikus ne aklai pasitikėti nepažįstamais žmonėmis, o taip pat, kaip pastebėti sukčius, turėtumėte ir juos naudoti prieš sukčiavimą plėšančius plėtinius. Tie, kuriuos teikia Stanfordas, yra labai patikimi.

Interneto sauga vaikams – apibendrinant

Šiais laikais turėti prieigą prie internetinio turinio yra labai svarbu visiems, įskaitant vaikus ir paauglius. Štai kaip jie atlieka namų darbus, kalbasi ir palaiko ryšius su draugais bei leidžia laisvalaikį.

Tačiau jei norite įsitikinti, kad jūsų vaikai mėgaujasi tinkama internetine patirtimi, turite išmokti juos saugoti. Galų gale, internete slypi daugybė grėsmių, pvz., Elektroniniai patyčios, kenkėjiškos programos, seksualiniai plėšrūnai, sukčiavimas, sukčiavimas ir smurtinis bei pornografinis turinys. Jau neminint to, ką jūsų vaikai skelbia internete, ir kokia informacija, kuria jie dalijasi, ateityje visada gali pakenkti jiems.

Kaip jūs siūlote vaikų ir paauglių saugumą internete, jūs klausiate? Tai nėra paprastas sprendimas, tačiau galite sulaukti gerų rezultatų, jei laikysitės šių rekomendacijų:

 • Įdiekite antivirusinę / antivirusinę programinę įrangą savo ir vaikų įrenginiuose.
 • Įsitikinkite, kad jūsų vaikai yra susipažinę su sukčiavimo ir sukčiavimo būdais.
 • Įdiekite VPT savo vaikų ir savo įrenginiuose.
 • Įsitikinkite, kad jūsų naudojami paieškos varikliai rodo tik saugius rezultatus.
 • Jei turite jaunesnių vaikų, apsvarstykite galimybę jiems naudoti vaikams pritaikytas naršykles.
 • Visuose įrenginiuose naudokite tėvų kontrolę, taip pat naudokitės tėvų kontrolės programomis.
 • Įsitikinkite, kad jūsų vaikai žino, kaip saugiai elgtis socialinėje žiniasklaidoje.
 • Pakalbėkite su vaikais apie elektroninių patyčių pavojus ir kaip su jais elgtis.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me