Najlepsze usługi VPN dla Kanady

Najlepsze usługi VPN dla Kanady


Gdy myślisz o krajach, w których powinieneś korzystać z VPN, Kanada rzadko (jeśli w ogóle) tworzy listę osób. Ale tylko dlatego, że internauci z Wielkiej Białej Północy zazwyczaj cieszą się dużą swobodą w Internecie, nie oznacza to, że VPN należy ignorować.

Nieaktualne kanadyjskie przepisy dotyczące prywatności, masowy nadzór online i coraz bardziej drakońskie przepisy dotyczące praw autorskich są silnymi argumentami przemawiającymi za wykorzystaniem VPN. Jest tak, że bez VPN zawsze będziesz łatwiejszym celem dla cyberprzestępców, szczególnie w publicznym połączeniu Wi-Fi.

Następnie istnieje możliwość VPN dostępu do usług blokowanych geograficznie, zwykle niedostępnych dla Kanadyjczyków, takich jak Netflix US, Hulu lub BBC iPlayer. I to jest także dwukierunkowa ulica. Jeśli jesteś poza Kanadą, VPN jest zdecydowanie najłatwiejszym sposobem oglądania kanadyjskich treści.

Z liczbą usług dostępnych na rynku, jaka jest najlepsza sieć VPN dla Kanady niekoniecznie jest oczywiste. Aby pomóc, przygotowałem ten krótki przewodnik. Dowiesz się nie tylko bardziej szczegółowo, dlaczego wszyscy Kanadyjczycy powinni przynajmniej rozważyć VPN, ale także lepiej zrozumieć czego szukać i które sieci VPN zaznaczają wszystkie właściwe pola.

Przegląd najlepszych sieci VPN dla Kanady

Jeśli sprzedałeś już za pomocą VPN i zastanawiasz się, która z wielu usług stanowi dobrą opcję dla Kanady, oto moje pięć najlepszych ofert.

 1. CyberGhost

  Najlepsza sieć VPN dla Kanady, CyberGhost jest znany ze swojej łatwości użytkowania, bezpieczeństwa i prywatności. Ma dużą szybką sieć obejmującą 90 krajów i wyspecjalizowane serwery do odblokowania Netflix i innych stron streamingowych. Po 45 dniach ma również najdłuższą gwarancję zwrotu pieniędzy w branży VPN.

 2. NordVPN

  Doskonały, wszechstronny, NordVPN ma hermetyczną politykę zerowych logów i wiele funkcji prywatności, których inni dostawcy nie oferują. Dzięki niesamowitym prędkościom połączenia jest to świetna usługa do pobierania i przesyłania strumieniowego.

 3. Surfshark

  Szybka wydajność serwera, łatwe w obsłudze aplikacje, najwyższa prywatność i bezpieczeństwo oraz dostęp do transmisji strumieniowych na całym świecie to wszystko, co zyskujesz dzięki Surfshark. A wszystko to za cenę, której nie może pokonać żadna inna sieć VPN.

 4. PureVPN

  Dzięki doskonałym prędkościom i największej sieci serwerów VPN (obecnie obejmującej niewiarygodne 131 krajów) PureVPN pozwala odblokować i przesyłać strumieniowo niemal wszystko z dowolnego miejsca.

 5. ExpressVPN

  Solidne szyfrowanie i bezpieczeństwo, szybkie serwery, dostęp do Netflix US, Netflix Canada i innych stron streamingowych z zagranicy, a także doskonała obsługa klienta to tylko niektóre z rzeczy, które ExpressVPN przedstawia.

Dlaczego warto korzystać z VPN w Kanadzie

Istnieje wiele powodów, dla których Kanadyjczycy powinni rozważyć korzystanie z VPN – i dlaczego wielu już to robi. Od poprawy prywatności i anonimowości oraz lepszego bezpieczeństwa online po nieograniczone korzystanie z Internetu, oto przegląd głównych sterowników korzystania z VPN w Kanadzie.

 • Kanada jest członkiem statutowym Five Eyes

  Pod koniec drugiej wojny światowej Kanada dołączyła do zbioru danych wywiadowczych i wspólnego traktatu znanego jako Five Eyes. Pozostali członkowie to USA, Wielka Brytania, Australijczycy i Nowa Zelandia.

  Umowa wzywa wszystkie pięć krajów do przekazywania sobie danych i informacji z nadzoru. To udostępnianie odbywa się zarówno domyślnie, jak i na żądanie. To niestety stawia prywatność kanadyjskich użytkowników internetu na łasce zagranicznych agencji wywiadowczych, które mogą prosić o informacje na temat działań online z dowolnego powodu, który wybiorą.

 • Ogólne obawy dotyczące prywatności

  Jak ujawniono kilka lat temu, rząd Kanady prowadzi globalny system masowej inwigilacji. Monitoruje działania takie jak pobieranie plików i wyświetlenia stron oraz rejestruje adresy IP wszystkich obserwowanych użytkowników Internetu.

  Nie ma nakazów, nie ma publicznego ujawnienia, a ochrona celów jest bardzo niewielka. To prawie jak prawdziwa wersja Big Brother z 1984 roku George’a Orwella, aw Kanadzie zawsze ogląda się.

 • Logowanie ISP

  Nie tylko rząd musi martwić się Kanadyjczykami, kiedy korzystają z Internetu. Dostawcy usług internetowych są równie źli – jeśli nie gorsi – jeśli chodzi o prywatność użytkowników.

  Badanie głównych kanadyjskich dostawców usług internetowych wykazało, że wielu angażuje się w podejrzane gromadzenie danych i dzielenie się nimi z niewielką lub zerową przejrzystością. W niektórych przypadkach dostawcy usług internetowych mogą nawet naruszać kanadyjskie przepisy dotyczące prywatności – które na początku nie są aż tak surowe.

 • Obawy dotyczące praw autorskich

  W przypadku egzekwowania praw autorskich trudno jest znaleźć wiele miejsc bardziej rygorystycznych niż USA. Ale wierzcie lub nie, Kanada jest jednym z nich.

  Niedawno zaktualizowany kanadyjski status praw autorskich daje posiadaczom praw szerokie uprawnienia do ścigania podejrzanych o naruszenie. I, jak dotąd, kanadyjskie sądy zdecydowanie popierają sprawę.

  Dla internautów oznacza to ciągły strach przed trollami z prawami autorskimi lub groźbę wysokich kar za wszystko, co może być postrzegane jako naruszenie. Weźmy na przykład przypadek Kanadyjczyka, który został ukarany grzywną w wysokości ponad 11 000 USD. Dlaczego? Przeczytał artykuł przesłany mu przez subskrybenta płatnej witryny z wiadomościami.

 • Przesyłanie strumieniowe treści z ograniczeniami geograficznymi

  Kanadyjczycy nie zawsze zwracają się do VPN z troski o prywatność w Internecie. Czasami robią to dla rozrywki.

  VPN to jeden z najlepszych sposobów oglądania treści ograniczonych geograficznie do innych krajów. Dzięki właściwemu dostawcy dostęp do Netflix z dowolnego kraju, BBC iPlayer lub strumieniowe przesyłanie telewizji z Francji, Niemiec lub innego kraju jest bardzo proste..

  Podobnie każdy za granicą może korzystać z VPN do oglądania kanadyjskiego Netflix lub strumieniowego nadawania programów telewizyjnych w całym kraju. Może trochę akcji Hockey Night in Canada?

 • Uzyskiwanie kanadyjskiego adresu IP

  Usługi przesyłania strumieniowego i stacje telewizyjne nie są same w korzystaniu z lokalizacji jako sposobu kontrolowania dostępu. Nie jest to niespotykane również w przypadku innych witryn, takich jak banki lub inne instytucje finansowe.

  Jeśli jesteś Kanadyjczykiem, który zajmuje się taką witryną, dobrym pomysłem jest skorzystanie z VPN i zawsze posiadanie kanadyjskiego adresu IP. Pozwoli ci pozostać w kontakcie ze swoimi kontami i innymi ważnymi firmami bez względu na to, gdzie jesteś.

Czy sieci VPN są legalne w Kanadzie?

Tak, korzystanie z VPN jest legalne w Kanadzie. Każdy w kraju może to zrobić z dowolnego z wyżej wymienionych powodów. Obejmują one lepszą prywatność w Internecie, zapobieganie inwigilacji oraz dostęp do różnych stron internetowych i usług online. Nie ma rządowych przepisów ustawowych i wykonawczych zakazujących VPN na poziomie federalnym, regionalnym i terytorialnym.

Oprócz użytku osobistego VPN mogą być i często są używane przez kanadyjskich pracowników zdalnych, dziennikarzy i pracowników rządowych do niezliczonych działań związanych z pracą.

To powiedziawszy, mimo że przepisy nie uniemożliwiają korzystania z VPN w Kanadzie, nie należy go używać do robienia czegokolwiek nielegalnego. Cokolwiek robisz online, nadal spoczywa na tobie. Jeśli zostaniesz przyłapany na łamaniu prawa, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej, wirtualnej sieci prywatnej lub nie.

Czego szukać w sieci VPN dla Kanady

Wybierając kanadyjską sieć VPN, istnieje kilka funkcji, które powinien rozważyć każdy dostawca. Chociaż niektóre z nich nie są krytyczne, im więcej tych pól sprawdza VPN, tym lepiej.

Funkcje do wyszukiwania obejmują:

 • Wiele serwerów kanadyjskich

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z VPN z Kanady, czy próbujesz uzyskać dostęp do kanadyjskich usług z zagranicy, im więcej serwerów ma dostawca w tym kraju, tym lepiej.

  Duża liczba serwerów pozwala na prawidłowe zrównoważenie obciążenia sieci. To ostatecznie przekłada się na mniejsze zatory i lepsze prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego dla Was.

  Zwróć także uwagę na liczbę kanadyjskich lokalizacji, z którymi możesz się połączyć. Jest to szczególnie ważne w dużych krajach, takich jak Kanada.

  Aby uzyskać najwyższą wydajność, chcesz, aby serwery VPN były jak najbliżej Ciebie fizycznie. Najlepsze sieci VPN będą miały centra danych wiele kanadyjskich miast – dwa lub więcej na wschodzie (zazwyczaj Montreal i Toronto) i przynajmniej jeden na zachodzie (zwykle Vancouver).

 • Serwery w innych krajach

  Bez względu na to, jak planujesz korzystać z VPN, dobrym pomysłem jest wybranie takiego z listą serwerów, która obejmuje jak najwięcej krajów poza Kanadą.

  Mnóstwo opcji oznacza duża elastyczność dla Was. Będziesz mógł nie tylko korzystać z witryn i usług w większej liczbie miejsc, ale także mieć lepszy dostęp do krajów, które zapewniają najlepszą prywatność w Internecie i bezpieczeństwo danych osobowych.

 • Polityka braku rejestrowania

  Innym kluczowym aspektem VPN jest sposób, w jaki obsługuje on twoje informacje. Najlepiej wybrać dostawcę polisy bez rejestrowania – oznacza to zero danych przechowywanych na temat tego, czy i kiedy łączyłeś się z usługą, skąd się łączyłeś, oraz jaką aktywność online brałeś.

  Tylko jeśli Twoja sieć VPN nie loguje się, możesz być pewien nie będzie miał co przekazać osobom trzecim (nawet organom ścigania), jeśli kiedykolwiek zaczną pukać.

 • Dobra jurysdykcja

  Spróbuj pochylić się w kierunku VPN, który działa poza jurysdykcją surowe przepisy dotyczące prywatności które chronią Twoje dane i dane osobowe. Miejsca takie jak Panama, Cypr, Szwecja lub Szwajcaria to dobre opcje (choć są też inne).

  Kanada nie jest niestety najlepszym wyborem. Ale jeśli mimo to upierasz się przy korzystaniu z sieci VPN z siedzibą w Kanadzie, bezwzględnie obowiązkowa jest zasada braku logowania.

 • Dobry występ

  Aby pobierać duże pliki, przesyłać strumieniowo treści wysokiej jakości, a nawet ładować większość stron internetowych w rozsądnym czasie, potrzebujesz szybkiego połączenia z Internetem. Ponieważ VPN jest dodatkową – i potencjalnie ograniczającą – warstwą, która znajduje się na szczycie zwykłego połączenia, również musi oferować dobre prędkości.

  Istnieje wiele szybkich sieci VPN do wyboru, ale wydajność jest jeszcze niższa. Zawsze idź do prędkości – bez niego będziesz mieć ograniczone i bardzo frustrujące korzystanie z Internetu za każdym razem, gdy się połączysz.

 • Wsparcie P2P

  Ochrona VPN jest prawie zawsze koniecznością podczas korzystania z BitTorrenta i innych usług P2P. To powiedziawszy, nie wszyscy dostawcy zezwalają na ten rodzaj ruchu, a niektórzy robią to tylko na kilku wybranych serwerach.

  Jeśli korzystasz z sieci peer-to-peer, zwróć uwagę na zasady dostawcy dotyczące tego tematu. Wybierz VPN, który zezwala na ruch P2P w jak największej części swojej sieci serwerów. W ten sposób możesz potok bez strachu praw autorskich trolle – znany problem w Kanadzie.

 • Możliwość odblokowania treści z ograniczeniami geograficznymi

  Z powodu różnych umów licencyjnych wiele witryn i usług (zdaniem Netflix) nie jest naszymi wielkimi fanami korzystającymi z VPN w celu obejścia ograniczeń geograficznych. Dokładają wszelkich starań, aby blokować sieci VPN – i w większości odnoszą sukcesy.

  W rezultacie, większość dostawców nie będzie działać z usługami przesyłania strumieniowego poza rynkiem. Jednak garstka stara się zachować dostęp do takich stron. Sieci VPN, które działają na przykład z Netflixem, istnieją na przykład, chociaż istnieje ich niewiele.

  Jeśli więc zamierzasz używać sieci VPN do oglądania treści blokowanych geograficznie, czy to w Kanadzie, czy za granicą, najpierw sprawdź najpierw, czy dostawca zapewnia ci pożądany dostęp. Nie każda witryna VPN wyraźnie podaje te informacje. Jeśli nie masz pewności, szybki czat z obsługą klienta da ci odpowiedź.

Kontrola dostawców dla każdej z tych funkcji może wydawać się zniechęcająca. Będziesz zaskoczony, jak szybko to zrobisz. Czas też dobrze spędzony, unikając potencjalnego rozczarowania i frustracji.

Na marginesie, wszyscy dostawcy VPN polecam na tej stronie jako dobry wybór dla Kanady zaznacz wszystkie powyższe pola. Dlatego zawsze możesz zajrzeć do nich w pierwszej kolejności. Każdy z nich może być dla Ciebie odpowiedni.

Najlepsze VPN dla Kanady

Teraz wiesz, czego szukać w VPN dla Kanady. Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych dostępnych opcji.

1. CyberGhost

Logo CyberGhost

Jeśli potrzebujesz dostawcy VPN, który dobrze robi wszystko, nie szukaj dalej niż CyberGhost.

Posiadają sieć ponad 7159 serwerów w 90 krajach. Spośród nich 259 serwerów znajduje się w Kanadzie, brakuje im centrów danych w Montrealu, Toronto i Vancouver. Wydajność na całym tym sprzęcie jest doskonała.

CyberGhost ma siedzibę w Rumunii – doskonałej jurysdykcji dla VPN – i nie prowadzi dzienników.

Są też jedną z niewielu sieci VPN, które poświęcają znaczne zasoby na utrzymanie dostępu do transmisji strumieniowej, a wiele serwerów jest dedykowanych do określonych usług. P2P jest oczywiście również obsługiwany w prawie całej sieci.

CyberGhost może być doskonałym wyborem dla użytkowników VPN w Kanadzie lub poza nią. Biorąc pod uwagę, jak niedroga jest ta usługa – zwłaszcza jeśli dostępny jest kod kuponu – w połączeniu z najlepszą w branży 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, po prostu nie możesz się pomylić.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

2. NordVPN

Logo NordVPN

Niewielu dostawców ma tak wysoki profil publiczny jak NordVPN. Zasługuje też na to. To po prostu doskonała, doskonała sieć VPN.

NordVPN dzwoni do Panamy do domu i ma rygorystyczną i zewnętrzną kontrolę polityki zerowego logowania. Oferuje również wiele funkcji prywatności, takich jak podwójne VPN, zaciemnione serwery i TOR przez VPN. To wspaniała wiadomość dla tych z nas, którzy szukają anonimowości.

Ich lista serwerów obejmuje ponad 5600 serwerów w 58 krajach, przy dużej liczbie 421 serwerów w trzech lokalizacjach w Kanadzie. To także bardzo szybka sieć.

NordVPN wykonuje także niesamowitą pracę polegającą na odblokowywaniu treści blokowanych geograficznie, w tym Netflix, w prawie każdym kraju na świecie. I P2P jest dozwolone wszędzie.

Obsługa klienta jest łatwa w kontakcie przez całą dobę przez e-mail lub czat, a jeśli jesteś na płocie, masz długą 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby upewnić się, że ten dostawca jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

3. Surfshark

Logo Surfshark

Chociaż stosunkowo młoda firma i nie tak znana, jak niektórzy z jej konkurentów, Surfshark szybko zyskał sobie miano światowej klasy usługi VPN.

Oparty na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych – kraju o zerowym prawie do zatrzymywania danych – Surfshark nie monitoruje, nie śledzi ani nie przechowuje niczego na temat tego, co robisz online.

Mają nieco mniej lokalizacji serwerów niż ich rówieśnicy, ale ponad 1040 serwerów na 63 to wciąż nic do kichania. Kanada jest dobrze reprezentowana z dużą liczbą serwerów w Montrealu, Toronto i Vancouver.

Klient Surfshark jest pełen funkcji – lista blokuje reklamy, blokada zabójstw, ochrona przed wyciekiem DNS, podwójne konfiguracje VPN i specjalny tryb kamuflażu VPN. Są także jedynym dostawcą oferującym nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń.

Podsumowując, Surfshark jest najtańszym dostawcą na tej liście – szczególnie, jeśli możesz skorzystać ze sprzedaży. Żadna inna sieć VPN nie oferuje Kanadyjczyków tyle za tak niewiele.

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

4. PureVPN

Logo PureVPN

Dobrze szanowany weteran branży VPN, PureVPN istnieje od 2007 roku.

Ich pretekstem do sławy jest ogromna sieć serwerów, która obejmuje niesamowite 131 krajów. Żaden inny dostawca VPN nie jest blisko. Prowadzą też oczywiście wiele serwerów w Kanadzie z centrami danych w Montrealu, Quebec City i Vancouver.

Innym roszczeniem PureVPN do sławy jest ich zdolność do omijania bloków geograficznych treści. W rzeczywistości prowadzą dedykowane serwery dla prawie 70 kanałów z krajów z całego świata, w tym kanadyjskich nadawców CTV i RDS. A ich doskonałe wyniki testu prędkości oznaczają strumieniowanie nawet przy najwyższych ustawieniach jakości bez irytujących pikselowania i buforowania.

PureVPN jest również przyjazny dla P2P, nie prowadzi dzienników i oferuje wiele funkcji w aplikacji klienckiej obsługiwanej na ponad 50 platformach i urządzeniach.

W super konkurencyjnej cenie PureVPN daje 31-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy – mnóstwo czasu na ich wypróbowanie.

Plusy
 • Doskonałe prędkości
 • Ogromna sieć serwerów (131 krajów)
 • Odblokowuje Netflix, iPlayer i ponad 70 innych serwisów streamingowych
 • Kompatybilny z ponad 50 urządzeniami i platformami
 • Niezależnie zweryfikowany dostawca VPN z zerowym logiem
 • Dedykowana opcja IP
 • Świetna cena
Cons
 • Aplikacje mogłyby użyć trochę więcej polskiego
 • Niektóre sporadyczne problemy z połączeniem

5. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN to kolejny dostawca usług VPN, z którym po prostu nie można się pomylić w Kanadzie.

ExpressVPN, włączony w przyjazne dla prywatności Brytyjskie Wyspy Dziewicze, jest ściśle VPN bez logowania. Zawiera niektóre z najbardziej zaawansowanych dostępnych funkcji i standardów bezpieczeństwa, w tym 4096-bitowe klucze RSA, uwierzytelnianie SHA256 i 256-bitowe szyfrowanie.

Dzięki serwerom zoptymalizowanym pod kątem szybkości, ExpressVPN jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi strumieniować wideo w wysokiej rozdzielczości lub korzystać z udostępniania plików P2P – ten ostatni jest dostępny w całej sieci.

Mówiąc o sieci, lista serwerów ExpressVPN jest obszerna, z ponad 3000 serwerami w 95 krajach i 151 lokalizacjach. Trzy z tych lokalizacji to miasta Montreal, Toronto i Vancouver.

Wadą ExpressVPN jest to, że są nieco droższe (skorzystaj z wszelkich aktualnych rabatów). Biorąc to pod uwagę, jak dobra jest ta usługa, uważam, że to dobrze zainwestowane pieniądze. Istnieje oczywiście 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, która daje dużo czasu na wykonanie ostatecznego połączenia.

Plusy
 • Bogaty w funkcje i intuicyjny klient
 • Silna technologia zaplecza
 • Wiele serwerów i lokalizacji serwerów
 • Szybkie i stałe prędkości połączeń
 • Współpracuje z US Netflix
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
Cons
 • Niektóre zagregowane rejestrowanie
 • Nie najtańszy

Jak uzyskać najlepsze prędkości VPN w Kanadzie

Aby uzyskać najlepszą możliwą jakość korzystania z sieci VPN – zarówno w Kanadzie, jak i gdziekolwiek indziej na świecie – należy wziąć pod uwagę dwie ważne kwestie.

Najpierw użyj sieci VPN, która ma gwiezdne wyniki testu prędkości. Wszyscy dostawcy, których wymieniłem powyżej, spełniają te kryteria.

Następnie spróbuj połączyć się z serwerem tak blisko siebie, jak to możliwe. Zmniejsza odległość, którą muszą pokonać Twoje dane. Dlatego ważne jest, aby wybrać dostawcę z wieloma lokalizacjami zarówno w Kanadzie, jak iw każdym innym kraju, do którego chcesz uzyskać dostęp – daje to opcje połączenia VPN w pobliżu.

Na przykład, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo CBC z Europy, wybierz lokalizację na wschodnim wybrzeżu Kanady. Połączenie z serwerem w Vancouver doda tysiące niepotrzebnych kilometrów do podróży danych.

Nawet jeśli zastosujesz się do powyższej porady, możesz czasem znaleźć wolne połączenie. W takim przypadku możesz spróbować przyspieszyć VPN.

Pamiętaj również, że z wyjątkiem przypadków ograniczania przepustowości dostawcy usług internetowych VPN nie przyspieszy połączenia internetowego. Niezależnie od tego, jaka jest zwykła prędkość połączenia, jest najlepsza, jakiej możesz oczekiwać.

Szczegóły kanadyjskiego prawa nadzoru

Wcześniej poruszyłem kwestię prywatności na podobnym poziomie w Kanadzie. Oto więcej informacji na temat przepisów, które sprawiają, że inwestowanie w VPN jest całkiem dobrym pomysłem.

 • Ustawa o modernizacji praw autorskich (Bill C-11) – Przeszedł w 2011 r. Ten gruntowny przegląd kanadyjskiego prawa autorskiego daje posiadaczom praw bezprecedensowe opcje egzekwowania prawa. Zmusza to także wyszukiwarki i dostawców usług internetowych do działania jako organy ścigania praw autorskich. Ostatecznie narusza prywatność użytkowników w imię dużych korporacyjnych interesów.
 • Ustawa o zwalczaniu terroryzmu z 2015 r. (Bill C-51) – To prawo umożliwia jeden z najbardziej rozpowszechnionych systemów bezprawnej masowej inwigilacji każdego narodu zachodniego. Zapewnia bezprecedensowy autorytet prawny kanadyjskim agencjom rządowym i pozwala im monitorować niemal wszystko, co przechodzi przez Internet – przy niewielkim nadzorze i ograniczeniach.
 • Ochrona Kanadyjczyków przed ustawą o przestępstwach online – Ustawa z 2014 r. Została przyjęta w ramach rządowych działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się cybernękania. Niestety, to nie wszystko, co udało się osiągnąć. Dało to władzom Kanady prawo dostępu do danych użytkowników online, zapisów telefonicznych i wszelkich innych zasobów cyfrowych, które chcą, twierdząc, że mają „uzasadnione podstawy do podejrzeń”. Zapewnia również immunitet prawny dostawcom usług internetowych, którzy przekazują dane użytkownika, nawet jeśli nie mają ku temu podstaw prawnych..

Korzystanie z darmowej sieci VPN dla Kanady

Korzystanie z bezpłatnej usługi VPN w Kanadzie, nawet okazjonalnej, nie jest niestety najlepszą opcją. Bezpłatni dostawcy nadal mają okropną reputację, ponieważ nie chronią swoich użytkowników. A czasem nawet niepotrzebnie narażają ich na niebezpieczeństwo.

Problem z darmowymi VPNami polega na tym, że są dokładnie takie – bezpłatne. Uruchomienie VPN wymaga dużej ilości pieniędzy i zasobów. Ponieważ bezpłatni dostawcy nie mają opłat abonamentowych, na których mogą polegać, stosują taktyki, takie jak wstrzykiwanie reklam i sprzedaż danych użytkowników i historii aktywności online.

Aby zapobiec przytłoczeniu sieci, zwykle mają one również znaczne ograniczenia prędkości i przepustowości.

I nawet nie poruszyliśmy faktu, że wiele bezpłatnych aplikacji VPN – w pewnym momencie aż 38% w sklepie Google Play – zawiera złośliwe oprogramowanie.

Moim zdaniem bezpłatne usługi VPN po prostu nie są warte ryzyka, szczególnie w przypadku bardzo niedrogich opcji, takich jak Surfshark na rynku.

Wniosek

Od gromadzenia danych rządowych i wątpliwych praktyk ochrony prywatności dostawcy usług internetowych po system prawny, który może karać cię nawet za domniemane naruszenia praw autorskich, istnieje mnóstwo powodów, aby używać VPN w Kanadzie.

VPN to również doskonały sposób na pozostawanie w kontakcie z domem za granicą lub dostęp do wielu opcji rozrywki online, które Wielka Biała Północ i inne kraje mają do zaoferowania.

Bez względu na powody, dla których chcesz VPN dla Kanady, teraz wiesz, jak znaleźć najlepsze z najlepszych. Masz również listę pięciu czołowych dostawców, z których możesz skorzystać jako punktu wyjścia (większość z nich ma teraz duże wyprzedaże).

Zacznij korzystać z VPN i uzyskaj wolność, bezpieczeństwo i prywatność online, na które wszyscy zasługujemy.

Może Ci się spodobać:
 • Najlepsze VPN dla Netflix
 • Jak powstrzymać Twojego ISP przed śledzeniem Ciebie
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map