Najlepsze usługi VPN roku 2020

Tylko kilka minut zajmuje uświadomienie sobie, ile usług VPN istnieje na rynku. Ostatnim razem, gdy usiadłem i policzyłem, liczba ta znacznie przekroczyła 300.


Przy tak wielu sieciach VPN do wyboru, wybór może być skomplikowany. Większość wygląda tak samo, oferuje podobne funkcje i składa podobne obietnice. Może szybko stać się przytłaczający.

Co więcej, każdy dostawca twierdzi, że jest najlepszą dostępną siecią VPN.

Przez lata pracy z VPNami, testowania ich pod kątem szybkości, prywatności, bezpieczeństwa, kompatybilności, sprawdzania każdej oferowanej przez nich funkcji, a co najważniejsze, życia z nimi codziennie, kilku dostawców konsekwentnie wyróżniało się z tłumu i nadal to robi w 2020 r.

Są to jedyni dostawcy, którzy powinni zostać uwzględnieni w tytule „najlepsi” i właśnie tych szczegółowo omówimy w tym artykule.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sieci VPN, aby zachować bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie, chronić swoje dane, ominąć filtry lub odblokować strony internetowe i treści online, każda z tych usług będzie Ci bardzo dobrze służyć.

Najlepsi dostawcy VPN

Nie ma jednego dostawcy VPN, który byłby idealny dla każdego z nas. Wszyscy mamy różne potrzeby i używamy naszych VPN na różne sposoby.

Średnio CyberGhost osiąga najlepsze wyniki w kryteriach rankingu, ale to nie znaczy, że inne VPN nie są lepsze w niektórych sprawach.

Na przykład PureVPN ma serwery w wielu innych krajach, NordVPN ma więcej funkcji bezpieczeństwa, a Surfshark jest tańszy.

Tak więc ostatecznie najlepsza VPN jest trochę subiektywna.

To powiedziawszy, każdy dostawca wymieniony poniżej jest tak solidny, jak tylko może, i w zależności od twoich potrzeb, każdy z nich może być Twoją idealną usługą.

Oto czynniki, dla których oceniono każdą sieć VPN.

 • Prędkości pobierania i wysyłania oraz niezawodność połączenia
 • Polityka rejestrowania i jurysdykcja sprzyjająca prywatności
 • Wybór protokołów (w tym OpenVPN) i standardów szyfrowania
 • Wsparcie dla torrentów i oprogramowania P2P
 • Możliwość odblokowania serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Hulu lub BBC iPlayer
 • Rozmiar sieci serwera
 • Funkcje i użyteczność oprogramowania klienckiego
 • Obsługa klienta i gwarancja zwrotu pieniędzy

Bez zbędnych ceregieli są to najlepsze sieci VPN do 2020 roku.

1. CyberGhost

Logo CyberGhost

To był ścisły konkurs. Ale połączenie doskonałych prędkości CyberGhost, dużej sieci serwerów, niezawodnych funkcji, możliwości obchodzenia się z treściami blokowanymi geograficznie, zweryfikowanych roszczeń bez logowania i niskiej ceny dają mu tytuł najlepszej wszechstronnej sieci VPN na 2020 r..

Z siedzibą w przyjaznej prywatności Rumunii niewielu innych dostawców VPN może się równać z siecią 7159 serwerów CyberGhost w 90 krajach, szczególnie na tym samym poziomie wydajności.

CyberGhost twierdzi, że jest usługą polegającą na zerowym logowaniu i, jak pokazują w swoim rocznym raporcie przejrzystości, są.

Bezpieczeństwo połączenia jest najwyższe dzięki zastosowaniu OpenVPN i 256-bitowego szyfrowania AES, bez wycieków (DNS lub w inny sposób), o których można mówić.

Oprogramowanie klienta jest pełne funkcji, ale jest łatwe w użyciu. Zainstaluj go także na wielu urządzeniach, ponieważ CyberGhost umożliwia jednoczesne korzystanie z maksymalnie 7 połączeń.

Jedną z reklamowanych zalet CyberGhost jest jego zdolność do odblokowywania różnych usług przesyłania strumieniowego. Rzeczywiście dostarczają, szczególnie w amerykańskiej wersji Netflix i BBC iPlayer. Istnieją wyspecjalizowane serwery przesyłania strumieniowego dedykowane obu usługom i oba działają bardzo, bardzo dobrze.

Oczywiście istnieje również wsparcie P2P.

Następnie jest cena, która jest jedną z najniższych spośród wszystkich sieci VPN na tej liście. Oferują nawet najlepszą w branży 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która daje mnóstwo czasu na przetestowanie usługi przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

Najlepsza wszechstronna sieć VPN: Bez względu na poziom doświadczenia z VPNami lub do czego chcesz używać VPN, CyberGhost zapewnia wszystko.

2. NordVPN

Logo NordVPN

Jest powód, dla którego ponad 12 milionów z nas korzysta z NordVPN. Jest to doskonała, bogata w funkcje usługa oferowana po okazyjnej cenie, zwłaszcza gdy skorzystasz z jednej z ich zniżek.

NordVPN, zlokalizowane w Panamie, tak przyjazne dla jurysdykcji, jak to tylko możliwe, zawsze traktowało prywatność online jako priorytet. Są to usługi bez konieczności rejestrowania i mają świeżo opracowany niezależny audyt strony trzeciej, aby to udowodnić.

Twoje połączenie NordVPN jest chronione przez szyfrowanie AES-256 za pomocą protokołów OpenVPN lub IKEv2 / IPSec. Mówiąc wprost, twoje dane nie mogą być znacznie bezpieczniejsze.

NordVPN oferuje również mnóstwo innych funkcji związanych z prywatnością. W kliencie wbudowano przełącznik zabijania, ochronę przed wyciekiem DNS, a nawet blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania.

Nawiasem mówiąc, klient jest tak łatwy w obsłudze, jak to tylko możliwe, i można go używać na maksymalnie 6 urządzeniach jednocześnie.

Dzięki ponad 5600 serwerom w 58 krajach lista serwerów NordVPN robi wrażenie. Wszystkie te serwery też nie są luźne, a ich wydajność jest szybka.

Poza zwykłymi serwerami (z których większość obsługuje P2P), NordVPN jest również dość wyjątkowy, oferując niektóre specjalne, w tym Double VPN, Onion over VPN i zaciemnione serwery.

Obsługa klienta jest kompetentna (naprawdę rzadkie znalezisko) i łatwo dostępna przez całą dobę przez e-mail lub czat. NordVPN oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

Najlepsze VPN dla prywatności: Jeśli prywatność w Internecie jest Twoim priorytetem, NordVPN oferuje wszystko, czego potrzebujesz, a nawet niektóre, aby pozostać naprawdę anonimowym.

3. PureVPN

Logo PureVPN

PureVPN ma dwa wielkie roszczenia do sławy. Po pierwsze, oferują jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych geograficznie sieci serwerów w branży. Podczas ostatniej kontroli działały serwery w aż 131 krajach.

Po drugie, są bardzo konsekwentni pod względem możliwości oglądania treści blokowanych geograficznie. Od US Netflix i BBC iPlayer po prawie 70 innych kanałów na całym świecie (każdy z nich ma wyspecjalizowane dedykowane serwery streamingowe) – wszystkie one działają dobrze.

Aby mieć pewność, że możesz przesyłać strumieniowo w najwyższej możliwej jakości, serwery PureVPN oferują doskonałą wydajność. Prędkości te sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla P2P i rzeczywiście wszystkiego, co wymaga szybkiego połączenia, na przykład do grania w oprogramowanie VoIP.

Chociaż PureVPN ma siedzibę w jurysdykcji przyjaznej prywatności, znane były z przechowywania dzienników w przeszłości. Według firmy to się ostatnio zmieniło, ale do czasu niezależnej weryfikacji nie należy zakładać.

Oprogramowanie klienckie jest łatwe w użyciu. Implementuje najnowocześniejsze standardy szyfrowania, jest pełen przydatnych funkcji i jest szeroko obsługiwany przez ponad 50 różnych platform i urządzeń.

PureVPN jest również jednym z niewielu dostawców, który pozwala uzyskać dedykowany adres IP, który z pewnością może się przydać.

Usługa jest wyceniona bardzo konkurencyjnie i daje mnóstwo czasu na kopanie opon bez ich kłopotliwej 31-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Plusy
 • Doskonałe prędkości
 • Ogromna sieć serwerów (131 krajów)
 • Odblokowuje Netflix, iPlayer i ponad 70 innych serwisów streamingowych
 • Kompatybilny z ponad 50 urządzeniami i platformami
 • Niezależnie zweryfikowany dostawca VPN z zerowym logiem
 • Dedykowana opcja IP
 • Świetna cena
Cons
 • Aplikacje mogłyby użyć trochę więcej polskiego
 • Niektóre sporadyczne problemy z połączeniem

Najlepsza sieć VPN do przesyłania strumieniowego: Jeśli chcesz mieć stały dostęp do niemal każdej usługi przesyłania strumieniowego na naszej planecie, nie szukaj dalej niż PureVPN.

4. SurfShark

Logo Surfshark

Nie było ich tak długo, jak niektórzy z ich konkurentów. Ale Surfshark zasługuje na więcej niż wzmiankę na najlepszej liście VPN. Są to najwyżej oceniane usługi, które robią wszystko dobrze.

Surfshark oferuje ponad 1040 serwerów w imponujących 63 krajach. Ich serwery są szybkie i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu AES-256-GCM przez OpenVPN lub IKEv2 / IPSec.

Surfshark, oparty na przyjaznych dla prywatności Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, jest usługą z zerowym logowaniem.

Oferują wiele funkcji prywatności (przełącznik zabicia, ochrona przed wyciekiem DNS), w tym niektóre rzadko spotykane, takie jak podwójna sieć VPN (oznaczona jako Multihop) lub tryb kamuflażu, który uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych stwierdzenie, że korzystasz z sieci VPN.

Serwery May of Surfshark obsługują P2P, a te, które to robią, są oznaczone w kliencie. Przesyłanie strumieniowe treści blokowanych geograficznie również działa wyjątkowo dobrze.

Tym, co tak naprawdę wyróżnia Surfshark od innych, jest ich nieograniczona polityka jednoczesnych połączeń. Możesz zainstalować i uruchomić ich intuicyjną aplikację na dowolnej liczbie urządzeń jednocześnie.

Gdy skorzystasz ze specjalnej zniżki Surfshark, ich cena jest, bez wyjątku, najniższa spośród wszystkich dostawców na tej stronie. Mają też długą 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wypadek, gdybyś zmienił zdanie (co, założę się, nie da się).

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

Najlepsza sieć VPN za cenę: Trudno będzie znaleźć tańszą, doskonałą i dobrze wyposażoną usługę VPN, taką jak Surfshark.

5. Prywatny dostęp do Internetu

Logo prywatnego dostępu do Internetu

Chociaż prywatny dostęp do Internetu (PIA) to dostawca VPN, który jest mniejszy, mają bardzo lojalnych zwolenników. To zawsze znak jakości.

PIA ma siedzibę w USA, co nie jest idealną jurysdykcją w zakresie prywatności. Są jednak dostawcą zerowego dziennika. I jest to roszczenie, które zostało udowodnione jako dokładne w dwóch oddzielnych sprawach sądowych (dzienniki zostały wezwane, ale ponieważ nie istniały, nie zostały przekazane).

Wyniki testu prędkości Private Internet Access wykazały bardzo dobre liczby, szczególnie przy obniżeniu szyfrowania do 128-bitów. To ostatnie jest mało szkodliwe, jeśli potrzebujesz wydajności w bezpiecznej sieci.

Domyślnie szyfrowanie jest ustawione na 256-bitowych poziomach klasy wojskowej. Połączenia korzystają z OpenVPN, L2TP / IPSec lub PPTP, ale powinieneś używać tego ostatniego tylko jako ostatniego wyniku ze względu na kompatybilność, ponieważ nie jest to bardzo bezpieczny protokół.

BitTorrent i inne protokoły P2P są obsługiwane w całej sieci 3235 serwerów w 30 krajach. Przesyłanie strumieniowe treści z ograniczeniami geograficznymi jest jednak trochę niejednolite i oficjalnie nie jest obsługiwane przez PIA.

Prywatny dostęp do Internetu nie jest kosztowną usługą, a dostaniesz hojne 30 dni, aby poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli zdecydujesz się go uzyskać.

Plusy
 • Sprawdzony dostawca dzienników
 • Najwyższej jakości szyfrowanie i bezpieczeństwo
 • Bardzo przystępne
 • Dobra prędkość serwera
 • Doskonałe nowo przeprojektowane aplikacje
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
Cons
 • Znajduje się w USA – nie jest idealny do prywatności
 • Słaba obsługa Netflix i BBC iPlayer

Popularny wybór: Jeśli spełniają twoje zadanie, prywatny dostęp do Internetu jest doskonałym dostawcą VPN, z którym będziesz się trzymać przez wiele lat.

6. VyprVPN

Logo VyprVPN

VyprVPN z siedzibą w Szwajcarii jest jednym z najstarszych dostawców VPN w okolicy i ma bardzo ugruntowaną historię.

Oprócz siedziby w kraju, który jest świetny dla prywatności, pod koniec 2018 roku VyprVPN jest również usługą bez dziennika. Ostatni i dogłębny niezależny audyt to potwierdza.

W przeciwieństwie do większości innych dostawców, którzy dzierżawią swój sprzęt od zewnętrznych centrów danych, VyprVPN jest właścicielem swoich serwerów, z których ponad 700 znajduje się w 64 krajach.

Własność serwera to duży bonus za prywatność i bezpieczeństwo, ponieważ ogranicza liczbę osób, które mają do nich dostęp.

Prędkości połączenia, choć nie są spektakularne, są wystarczająco duże, aby przesyłać strumieniowo w wysokiej rozdzielczości i pobierać duże pliki (torrentowanie jest dozwolone).

Mówiąc o transmisji strumieniowej, VyprVPN ma również świetną robotę do odblokowywania treści blokowanych geograficznie – kolejna korzyść z posiadania serwerów.

Bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie, z 256-bitowym szyfrowaniem i dostępne są zarówno OpenVPN, jak i IKEv2 / IPSec.

VyprVPN oferuje również zastrzeżony protokół o nazwie Chameleon. To zmodyfikowana wersja OpenVPN, zaprojektowana w celu zapobiegania blokowaniu lub ograniczaniu VPN. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym jedna z tych dwóch praktyk jest powszechna, może to być dla Ciebie doskonałe rozwiązanie.

Podążając za trendem, VyprVPN nie oferuje gwarancji zwrotu pieniędzy. Ale jest bezpłatny 3-dniowy okres próbny, który powinien dać ci dużo czasu na podjęcie decyzji.

Plusy
 • Zweryfikowano brak logowania dla pełnej prywatności
 • Doskonały wybór protokołów i ustawień szyfrowania
 • Setki serwerów o dużej różnorodności lokalizacji
 • Intuicyjny, łatwy w obsłudze wieloplatformowy klient
 • Odblokowuje Netflix, BBC iPlayer i inne
 • Umożliwia ruch P2P i torrent
 • Hostuje własne serwery (bez stron trzecich)
Cons
 • Nie ma sposobu, aby zapłacić anonimowo
 • Zaciemnianie VPN nie jest dostępne w abonamencie podstawowym

Doskonałe bezpieczeństwo: Dzięki własności swoich serwerów i wykorzystaniu własnego protokołu Chameleon niewielu dostawców zapewnia bezpieczeństwo lepiej niż VyprVPN.

7. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN, powszechnie uznawany za jeden z najlepszych VPN na rynku, jest kolejnym sprawdzonym dostawcą, z którym nie można się pomylić.

Sieć serwerów ExpressVPN rozpoczęła się w 2009 roku na przyjaznych dla prywatności Brytyjskich Wyspach Dziewiczych w 95 krajach i obejmuje ponad 3000 maszyn.

Nie prowadzą dzienników i korzystają z najnowszych i najlepszych protokołów i standardów szyfrowania, zapewniając, że jesteś tak bezpieczny i anonimowy online, jak to tylko możliwe. Po połączeniu nie znalazłem też żadnych wycieków DNS, IP ani WebRTC.

Aplikacja kliencka ExpressVPN jest jedną z najczystszych i najłatwiejszych w użyciu. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje, w tym przełącznik zabijania i dzielone tunelowanie. Ale jest również tak dobrze zaprojektowany, że nawet jeśli po raz pierwszy używasz VPN, nie będziesz miał problemów z nawigacją po nim.

Wydajność serwera jest doskonała, co jest dobrą wiadomością. ExpressVPN zezwala na ruch P2P i wykonuje świetną robotę, odblokowując usługi blokowane geograficznie, takie jak US Netflix i BBC iPlayer. Obaj oczywiście potrzebują szybkości.

ExpressVPN posiada również jeden z najlepszych działów obsługi klienta w branży. A ich 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy jest absolutnie bez zobowiązań.

Koszt jest na wyższym końcu skali, ale biorąc pod uwagę wysoką jakość usługi, nadal jest to niewielka cena do zapłacenia. Poza tym zazwyczaj jest co najmniej jedna dobra oferta ExpressVPN, z której możesz skorzystać.

Plusy
 • Bogaty w funkcje i intuicyjny klient
 • Silna technologia zaplecza
 • Wiele serwerów i lokalizacji serwerów
 • Szybkie i stałe prędkości połączeń
 • Współpracuje z US Netflix
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
Cons
 • Niektóre zagregowane rejestrowanie
 • Nie najtańszy

Wspaniałe doświadczenie: Wydajny, ale prosty w obsłudze i wsparty doskonałą obsługą klienta, oczywiste jest, dlaczego ExpressVPN konsekwentnie zalicza się do najlepszych.

8. Niewidzialne przeglądanie sieci VPN

Niewidzialne przeglądanie logo VPN

Inny dostawca VPN, który jest nieco mniejszy, Invisible Browsing VPN (ibVPN), znacznie przewyższa swoją wagę.

Z siedzibą w Rumunii i nie logując się ani jednego, ibVPN zapewnia przyjemną i prywatną działalność online.

Chociaż małe, niewidzialne przeglądanie VPN nie tylko zapewnia listę serwerów, która obecnie obejmuje 47 krajów, a także prędkości przesyłania i pobierania, które odpowiadają lub przekraczają większość większych dostawców.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze i kompatybilna z każdym możliwym urządzeniem, od zwykłych podejrzanych systemów Windows, Mac, Android i iOS, po routery, telewizory Smart i konsole do gier.

Połączenie z serwerami jest bardzo bezpieczne dzięki szyfrowaniu AES-256 przez OpenVPN (chociaż dostępne są również inne opcje).

ibVPN wykonuje również dobrą robotę, odblokowując niektóre z większych usług przesyłania strumieniowego, w tym US Netflix i iPlayer. Minusem jest jednak to, że chociaż P2P jest dozwolone, obsługuje go tylko kilka serwerów.

Obsługa klienta jest responsywna, pomocna i dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez czat ze strony Invisible Browsing VPN.

Ceny są na środku drogi, a subskrypcje są objęte 15-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Ale ibVPN oferuje również 1-dniowy bezpłatny okres próbny, dla którego nie trzeba wprowadzać opcji płatności, aby się zapisać. Po prostu wszystko wygasa.

Plusy
 • Silne opcje szyfrowania i bezpieczeństwa
 • Dobra wydajność serwera
 • Bogaty w funkcje klient z wieloma zaawansowanymi funkcjami
 • Obsługuje P2P (z dedykowanymi serwerami)
 • Współpracuje z Netflix i BBC iPlayer
 • Bezpłatny okres próbny
Cons
 • Skomplikowana aplikacja kliencka
 • Mylące plany cenowe
 • Dość mała sieć serwerów

Najlepsza darmowa wersja próbna VPN: ibVPN zapewnia mnóstwo funkcji, a ich 1-dniowy bezpłatny okres próbny jest najbezpieczniejszym sposobem na przetestowanie najlepszego dostawcy VPN.

9. HideMyAss!

HideMyAss! logo

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. HideMyAss! (HMA) ma jak dotąd największą sieć serwerów dowolnego dostawcy z urządzeniami w 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

Wydajność tych serwerów jest również całkiem przyzwoita, a przy dozwolonym nieograniczonym ruchu P2P dobrze to zobaczyć.

Dzięki połączeniu OpenVPN i 256-bitowego szyfrowania HMA zapewnia niezawodne bezpieczeństwo. A ich klient jest łatwy w użyciu na dowolnej platformie, z maksymalnie 5 połączeniami dozwolonymi jednocześnie.

Istnieje jednak kilka wad HideMyAss! Rejestrują się i pochodzą z Wielkiej Brytanii, która ma prawdopodobnie najgorsze przepisy dotyczące zatrzymywania danych w jakimkolwiek kraju zachodnim. Więc dla prywatności nie jest to świetny wybór.

Pomimo posiadania wszystkich tych serwerów, HMA nie jest również świetny w obchodzeniu się z blokowaniem geograficznym, a większość popularnych opcji, takich jak Netflix lub usługa przesyłania strumieniowego BBC, jest niedostępna.

To powiedziawszy, wszystko zależy od tego, czego szukasz. A jeśli chcesz bezpieczeństwa połączenia z doskonałym globalnym dostępem, nie możesz zrobić nic lepszego niż HideMyAss!

Plusy
 • Serwery w prawie każdym kraju na świecie
 • Dobry występ
 • Bardzo prosty w obsłudze klient
 • Wiele zaawansowanych funkcji
 • Bezpłatne serwery proxy do anonimowego przeglądania
Cons
 • Trochę drogie w porównaniu do konkurencji
 • Z siedzibą w Wielkiej Brytanii – niezbyt dobre dla prywatności
 • Niejasne zasady P2P

Najlepsza sieć serwerów VPN: Jeśli HideMyAss! nie ma serwera w danej lokalizacji, więc nikt nie ma.

10. ZenMate

Logo ZenMate

ZenMate to dostawca VPN, który lubi trzymać się podstaw. Nie są fanaberie, ale solidna oferta dookoła, która jest coraz lepsza.

Jednak ZenMate z siedzibą w Niemczech twierdzi, że nie wymaga logowania, ale o ile mi wiadomo, to musi zostać niezależnie potwierdzone. Bezpieczeństwo jest jednak tak dobre, jak to możliwe, dzięki silnemu szyfrowaniu AES-256 i wszystkim dostępnym odpowiednim opcjom protokołu.

Prędkości w całej sieci ZenMate są imponujące, a dzięki serwerom w 74 krajach, każde często podłączone do lokalizacji jest obecne i rozliczane.

Dozwolony jest ruch peer-to-peer.

ZenMate udaje się również odblokować z zagranicy amerykański serwis Netflix i kilka innych popularnych serwisów streamingowych, choć nie tak konsekwentnie, jak niektórzy inni dostawcy. W tym celu istnieją lepsze wybory.

Obsługa klienta nie jest zbyt krótka, ponieważ nie oferuje czatu na żywo. Personel też nie jest zbyt pomocny. Ale jeśli jesteś trochę bardziej obeznany z technologią, baza wiedzy na temat samopomocy jest dość kompletna.

Na wszystkich obsługiwanych platformach aplikacja kliencka ZenMate jest prosta i łatwa w użyciu.

Usługa jest bardzo tania i objęta 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Istnieje również 7-dniowy bezpłatny okres próbny, z którego możesz skorzystać.

Plusy
 • Dobre, stałe prędkości
 • Obsługuje wiele urządzeń
 • Umożliwia ruch P2P
 • Bardzo przystępne
 • Ma darmowy okres próbny
Cons
 • Słaba obsługa klienta
 • Niektóre znaki zapytania dotyczące prywatności
 • Aplikacja kliencka wymaga pracy

Najlepszy budżet VPN: Jeśli potrzebujesz niedrogiego VPN, który trzyma się podstaw, ale nadal wykonuje zadanie, ZenMate może być świetnym wyborem.

Jak zostały ocenione te najlepsze sieci VPN

Jak już krótko wspomniano, istnieje osiem czynników, dla których każda z VPN wymienionych powyżej została oceniona przed dokonaniem cięcia. Oto ponownie z bardziej szczegółowym wyjaśnieniem tego, czego się od nich oczekuje.

W zależności od zamierzonego zastosowania VPN, kilka z tych czynników rankingowych będzie ważniejszych niż inne, a niektóre mogą nie mieć znaczenia dla Ciebie.

Prędkość

Jednym z aspektów, który jest ważny niezależnie od tego, do czego używasz VPN, jest wydajność.

Jeśli korzystanie z VPN spowalnia twoje połączenie internetowe do poziomów dial-up (dla tych z nas, którzy wciąż je pamiętają), istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz go unikać. A jeśli go nie użyjesz, jaki jest sens posiadania go na pierwszym miejscu.

Nawet najlepsze usługi VPN do pewnego stopnia spowolnią twoje połączenie. Gwarantuje to fakt, że Twoje dane muszą dotrzeć do serwera VPN i być obsługiwane przez serwer VPN, zanim dotrą do ostatecznego miejsca docelowego.

Jednak najszybsze sieci VPN ograniczają to znacząco. Powinieneś być w stanie przeglądać internet, przesyłać strumieniowo wideo i pobierać z prędkością, przy której spowolnienie nie będzie zauważalne.

Regularnie przeprowadzam testy wydajności VPN w wielu fazach i w wielu lokalizacjach. W tych testach wszyscy wyżej wymienieni dostawcy wykazują doskonałe prędkości pobierania, prędkości przesyłania i opóźnienia. To ostatnie jest ważne w przypadku aplikacji działających w czasie rzeczywistym, takich jak gry lub korzystanie ze Skype.

Prywatność

Wielu z nas korzysta z VPN w celu zachowania prywatności i anonimowości w Internecie.

Teoretycznie każdy dostawca powinien dać ci jedno i drugie. W końcu każda sieć VPN szyfruje połączenie i ukrywa Twój prawdziwy adres IP. W rzeczywistości jednak rzeczy nie wyglądają tak, jak się wydają.

Aby uzyskać prawdziwą prywatność w Internecie, musisz użyć sieci VPN bez logowania. Nie należy śledzić ani jednego elementu danych – żadnych znaczników czasu, żadnego użycia przepustowości, niczego.

Ale to, że dostawca twierdzi, że nie ma dziennika, nie oznacza, że ​​są. Istnieje wiele przypadków, w których sieci VPN stwierdziły, że nie przechowują danych, tylko w celu późniejszego przekazania informacji o aktywności użytkownika, gdy zostanie o to poproszony.

Prawdziwa usługa VPN z zerowym logiem musi być w stanie udowodnić swoje roszczenia poprzez audyt strony trzeciej lub w rzeczywistych sytuacjach, takich jak sprawy sądowe lub konfiskaty serwerów przez władze. Gdy którakolwiek z tych akcji nie wykryje żadnych dzienników, oznacza to, że ich nie ma.

Kopałem głęboko w celu rejestrowania informacji o każdym dostawcy wymienionym na tej stronie. Jeśli mówi się, że jest to zero log (a nie wszystkie są), to dlatego, że znalazłem dowody potwierdzające.

Jeśli zależy Ci na prywatności, ale nadal chcesz skorzystać z usług dostawcy, który rejestruje (lub nie ma dowodów na poparcie swoich roszczeń), zwróć szczególną uwagę na jurysdykcję. Sieć VPN powinna działać poza miejscem, które nie wymaga legalnego przechowywania ani udostępniania danych.

Przykłady takich jurysdykcji obejmują Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Panamę, Rumunię lub Szwecję.

Sieci VPN, które poważnie traktują Twoją anonimowość, powinny również oferować dodatkowe funkcje prywatności. Mogą one obejmować ochronę przed wyciekiem DNS (ta jest szczególnie ważna), przełączniki „zabicia” i podwójne implementacje VPN.

Spośród wymienionych tutaj dostawców tylko NordVPN i Surfshark są wyposażone we wszystkie trzy funkcje.

Bezpieczeństwo

Sieć VPN, która nie prowadzi dzienników, jest świetna, ale niewiele znaczy, jeśli stosowane protokoły lub standardy szyfrowania są nieaktualne lub łatwe do zhakowania. Twoje informacje nie będą tak bezpieczne, jak powinny.

W przypadku protokołów szukasz OpenVPN (przez TCP lub UDP) lub IKEv2 / IPSec. Oba są najnowocześniejsze, bezpieczne i szybkie.

Każdy dostawca VPN wart swojej soli powinien również wdrożyć 256-bitowe szyfrowanie, które przy dostępnej obecnie mocy obliczeniowej jest nie do złamania.

Wszyscy dostawcy na tej stronie zaznaczają oba pola.

Torrenting

Torrenting może być ryzykownym przedsięwzięciem w każdym kraju, a tym bardziej w kraju, w którym praktyka jest nielegalna. Jeśli korzystasz z usług udostępniania plików, VPN może uchronić Cię przed hakerami i trollami praw autorskich.

Wszystkie sieci VPN szyfrują twoje połączenie, uniemożliwiając dostawcy usług internetowych sprawdzenie, co porabiasz. Ukrywają również twój prawdziwy adres IP przed rojem torrentów, uniemożliwiając nikomu przyjście po ciebie z tego końca.

Ale dla najlepszej ochrony, choć nie jest to całkowicie konieczne do torrentowania, potrzebujesz także VPN z zerowym logiem. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że nie ma śladu działań związanych z udostępnianiem plików.

Większość wymienionych powyżej dostawców nie prowadzi dzienników. A jeśli chcesz zrobić dodatkowy krok z torrentowaniem, koniecznie wybierz jedną z nich.

Poza tym wszyscy dostawcy z tej najlepszej listy VPN zezwalają na torrenty bez ograniczeń przepustowości. Fakt ten został zweryfikowany zarówno teoretycznie, przeglądając Warunki świadczenia usług każdego dostawcy, jak i w praktyce, łącząc się z usługą i usuwając pliki za pomocą BitTorrent.

Streaming

Usługi przesyłania strumieniowego nie spodobają się osobom spoza ich regionu geograficznego uzyskującym dostęp do ich treści. Jest to proces znany jako blokowanie geograficzne.

Każda sieć VPN może teoretycznie obejść te bloki, podając adres IP w miejscu, w którym treść jest dostępna. W praktyce jednak tylko najlepsze sieci VPN mogą to robić konsekwentnie.

Operatorzy usług internetowych, tacy jak Netflix, Hulu i BBC, wiedzą, że VPN można wykorzystać do obejścia ograniczeń treści i mieć wszystkie rozwinięte systemy uniemożliwiające dostęp.

Sieci VPN wymienione na tej stronie świetnie sobie radzą, pozostając o krok do przodu i upewniając się, że co najmniej jeden z ich serwerów zawsze działa.

Niektórzy dostawcy, jak CyberGhost lub PureVPN, oferują nawet dedykowane serwery zoptymalizowane do pracy z poszczególnymi usługami przesyłania strumieniowego.

Sieć serwerów

Patrząc na sieci serwerów serwerów VPN, należy pamiętać o trzech rzeczach:

 1. Liczba krajów
 2. Liczba lokalizacji w każdym kraju
 3. Liczba serwerów w każdej lokalizacji

Aby VPN mógł stworzyć najlepszą listę, muszą mieć niezłą równowagę między wszystkimi trzema, a zwłaszcza w często połączonych z lokalizacjami takimi jak USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Francja, Niemcy lub Holandia.

Jeśli zamierzasz łączyć się z mniej popularnymi lub mniejszymi krajami, zwróć się do dostawców z rozległą siecią (takich jak PureVPN lub HideMyAss!). Niewiele sieci VPN obsługuje serwery w, powiedzmy, Ekwadorze.

Liczba lokalizacji w danym kraju ma znaczenie, jeśli również znajdujesz się w tym kraju.

Zazwyczaj im bliżej jest twój serwer VPN, tym szybsze będzie twoje połączenie. Dzięki wielu opcjom do wyboru szanse są wyższe, więc możesz znaleźć jedną w pobliżu.

Wysokie liczby serwerów są zawsze miłym dodatkiem.

Zwykłe liczby są czasami trudne do porównania, ponieważ niektóre serwery są znacznie potężniejsze od innych. Ale ogólnie rzecz biorąc, im więcej sprzętu działa dostawca VPN, tym lepszy bilans obciążenia użytkownika, tym lepsze wrażenia.

Aplikacja kliencka

Aplikacja kliencka bardzo często określa jakość korzystania z VPN. Jeśli to pomieszany bałagan, nie wykorzystasz go zbyt wiele.

Wszystkie najlepsze VPN powinny mieć spakowane oprogramowanie klienckie. Powinny być łatwe w instalacji i bezproblemowe w użyciu.

Aplikacje muszą być również intuicyjne w użyciu. Powinny być łatwe do odebrania i uruchomienia dla każdego, kto korzysta z VPN po raz pierwszy, ale wystarczająco konfigurowalne dla zahartowanych weteranów, aby dostosować usługi według własnego uznania..

Zaawansowane funkcje powinny być starannie schowane, ale powinny być łatwo dostępne.

Najlepszy w swojej klasie klient VPN NordVPN

Inną kwestią, o której należy pamiętać w przypadku aplikacji klienckich, jest obsługa platformy i systemu operacyjnego. Najlepsi dostawcy VPN na rynku muszą obejmować wszystkie popularne opcje, w tym starsze, ale wciąż powszechnie używane wersje systemów operacyjnych (na przykład Windows 7).

Obsługa klienta

Niezależnie od tego, jak technicznie jesteś skłonny, oprogramowanie jest oprogramowaniem, a czasem pojawiają się problemy. Być może po uaktualnieniu do najnowszej wersji aplikacji pojawia się dziwny komunikat o błędzie lub nie możesz już odblokować Netflix.

Niezależnie od problemu, powinieneś mieć dostęp do elastycznej i kompetentnej obsługi klienta. Jest to część tego, za co płacisz.

Możliwość rozmowy z kimś 24 godziny na dobę to pewna sprawa.

Wiele sieci VPN działa w systemie biletowym, w którym można oczekiwać odpowiedzi w ciągu kilku godzin. Jednak najlepsi z najlepszych oferują wsparcie na czacie na żywo.

Ważna jest również jakość personelu pomocniczego. Dobra sieć VPN zatrudni ludzi, którzy wiedzą, o czym mówią, i nie tylko ślepo odczytują skrypt za każdym razem, gdy nawiążesz kontakt.

Konieczna jest również gwarancja zwrotu pieniędzy. Jeśli dostawca tego nie oferuje, prawdopodobnie nie jest tak pewny swojego produktu. Każda VPN warta rozważenia powinna dać ci co najmniej kilka dni na przetestowanie usługi i pozwolić ci zmienić zdanie.

Obecnie liderem pakietu jest CyberGhost. Masz pełne 45 dni, aby poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że usługa nie jest jednak dla Ciebie.

Dlaczego nie skorzystać z bezpłatnej sieci VPN??

Tak często, gdy coś jest za darmo, jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. I w przypadku darmowych sieci VPN tak właśnie jest.

Tak, nie płacisz za nie pieniędzmi. Ale ty płacisz.

Bezpłatni dostawcy nadal potrzebują kapitału, aby opracować oprogramowanie i zarządzać infrastrukturą serwerów. Wiele osób gromadzi ten kapitał, zmuszając do wstrzykiwania reklam do przeglądarki.

Choć może to być denerwujące, niektórzy z nas mogą z tym żyć.

Jednak wiele bezpłatnych sieci VPN sprzedaje również dane użytkowników i działania online stronom trzecim. Jeśli używasz sieci VPN do zachowania prywatności i anonimowości, ta praktyka całkowicie przeczy celowi.

Bezpłatni dostawcy VPN są również znani z wycieków danych i poważnych braków bezpieczeństwa.

Badanie z 2016 r. Dotyczące darmowych sieci VPN na Androida wykazało, że prawie 40% z nich zawierało złośliwe oprogramowanie, ponad 80% wycieków danych użytkowników i kilka przekierowanych ruchów do witryn partnerskich bez Twojej zgody.

Te wykroczenia szybko dyskwalifikują większość bezpłatnych dostawców ze statusu „Best VPN”. Poza tym, od szybszej wydajności do znacznie lepszych sieci serwerów, istnieje również wiele innych korzyści, które płatne sieci VPN mają w porównaniu z darmowymi.

Najważniejsze jest to, że dzięki darmowej sieci VPN jesteś produktem. Jeśli nie masz nic przeciwko, zachowaj spokój.

Dlaczego warto korzystać z VPN, a nie z proxy??

Pod pewnymi względami serwery proxy i sieci VPN są podobne. Prawie można myśleć o funkcjonalności proxy jako o podzestawie funkcji VPN.

Oba wykorzystują serwer typu man-in-the-middle, do którego przesyłane są dane. Oba ukrywają Twój adres IP.

Ale VPN również szyfrują twoje dane, podczas gdy serwery proxy nie. Ta różnica sprawia, że ​​ten pierwszy jest o wiele lepszym wyborem do zachowania prywatności w Internecie.

Bez szyfrowania Twój dostawca usług internetowych widzi w świetle dziennym, co zamierzasz. Jeśli nie chcesz, aby wiedzieli, że pobierasz torrenty lub potrzebujesz obejść filtr zawartości, proxy nie zrobi tego.

Sieci VPN są również łatwiejsze w użyciu i ogólnie znacznie bardziej niezawodne do przeglądania treści blokowanych geograficznie. Są dostarczane z aplikacją kliencką, dbają o ustawienia DNS, a każdy czołowy dostawca zmieni adresy IP serwerów zablokowane przez Netflix.

W przypadku serwerów proxy musisz skonfigurować przeglądarkę i ręcznie zmienić ustawienia DNS. A jeśli serwer proxy przestanie działać z Twoją ulubioną usługą przesyłania strumieniowego, od Ciebie zależy znalezienie nowego, który działa.

Jest czas i miejsce dla pełnomocników. Ale w większości przypadków VPN jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Jak wybrać najlepszą VPN dla siebie

Chociaż wszystkie sieci VPN wymienione na tej stronie są doskonałymi usługami, z definicji tylko jedną można uznać za najlepszą.

Ty i ja prawdopodobnie mieszkamy w różnych częściach świata, macie różne urządzenia i zamierzamy korzystać z VPN do różnych celów. W związku z tym Twój idealny dostawca prawdopodobnie nie będzie taki sam jak mój.

Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać swoją.

Jakie są najlepsze VPN dla prywatności?

Jest kilka pól, które VPN musi zaznaczyć, zanim będzie można go uznać za najlepszy wybór ze względu na prywatność. Musi przynajmniej zapewniać silne szyfrowanie, używać bezpiecznego protokołu, być szczelnym, nie przechowywać dzienników i działać poza jurysdykcją przyjazną prywatności.

Idealnie będzie oferować kilka funkcji związanych z prywatnością, takich jak podwójna opcja VPN lub wbudowane blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania.

Spośród dostawców wymienionych powyżej jeden VPN wyróżnia się jako najlepsza opcja prywatności, a jest nim NordVPN.

Oto, co oferują:

 • Bezpieczeństwo

  NordVPN pozwala wybrać jeden z dwóch doskonałych protokołów: OpenVPN i IKEv2 / IPSec. Oba są bezpieczne, bezbronne i są wysoce zalecane przez globalną społeczność bezpieczeństwa. VPN wykorzystuje również 256-bitowe szyfrowanie AES, standard powszechnie uznawany za niezniszczalny.

 • Bez logowania

  Istnieją dobre powody, dla których NordVPN jest moją najlepszą rekomendacją dla VPN bez logowania. Nie tylko działają poza przyjazną dla prywatności Panamą, ale również rejestrują absolutnie nic. Ich bezpodstawne roszczenia zostały niedawno zweryfikowane przez pogłębiony niezależny audyt zewnętrzny.

 • Podwójna sieć VPN

  Dla dodatkowego bezpieczeństwa i prywatności NordVPN pozwala przekierowywać twoje połączenie przez nie jeden, ale dwa serwery VPN. Jest to dodatkowy poziom ochrony, który zapewnia bezpieczeństwo w przypadku naruszenia bezpieczeństwa jednego z centrów danych. Takie naruszenie nigdy się nie zdarzyło, ale gdy prywatność naprawdę ma znaczenie, dobrze jest mieć dodatkowy koc bezpieczeństwa.

 • CyberSec

  CyberSec to implementacja NordVPN narzędzia do blokowania reklam i złośliwego oprogramowania wbudowanego bezpośrednio w klienta. Chroni ciebie (i twoją prywatność) przed dziesiątkami tysięcy stron internetowych, o których wiadomo, że rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie lub używają różnych metod śledzenia reklam lub phishingu.

Istnieją również inne funkcje związane z prywatnością, które oferuje NordVPN.

Istnieje doskonała ochrona przed wyciekiem DNS, która pomaga Twojemu dostawcy usług internetowych nigdy nie dowiedzieć się, z jakich witryn lub usług korzystasz. Istnieje również wbudowany przełącznik zabijania Internetu, który zapobiega przypadkowemu ujawnieniu swoich działań w przypadku nieoczekiwanego zerwania połączenia VPN.

Ale czekaj, jest więcej. NordVPN oferuje również dwa wyspecjalizowane typy serwerów, które zwiększają Twoją prywatność.

Kiedy łączysz się z ich zaciemnionymi serwerami, ukrywasz przed wszystkimi fakt, że korzystasz z VPN. Korzystając z rozwiązania Onion over VPN, możesz połączyć moc VPN i Tora.

Jeśli twoja główna troska o prywatność jest online, NordVPN zapewnia najlepszą jej ochronę.

Jakie są najlepsze sieci VPN do przesyłania strumieniowego?

Wielu z nas korzysta z VPN do oglądania treści ograniczonych tylko do niektórych części świata i nie każdy dostawca może obejść te ograniczenia. Obecnie najlepszym VPN do przesyłania strumieniowego jest bez wątpienia PureVPN.

PureVPN konsekwentnie współpracuje z szeroką gamą usług przesyłania strumieniowego z całego świata. Odblokowuje Netflix (USA i inne), Hulu, Amazon Prime, BBC iPlayer, ITV i ZDF, aby wymienić tylko kilka.

Posiadają wyspecjalizowane serwery przesyłania strumieniowego dla ponad 70 kanałów i usług. Żadna inna sieć VPN nie jest blisko.

Wydajność PureVPN jest również doskonała, co jest warunkiem, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo wideo wysokiej jakości.

A ich klient jest kompatybilny z prawie każdym urządzeniem, o którym możesz pomyśleć. Jeśli możesz obejrzeć na nim wideo, PureVPN obsługuje to.

Oto zrzut ekranu PureVPN współpracującego z US Netflix z Europy.

PureVPN jest najlepszy w streamingu US Netflix

Jeśli zależy Ci na streamowaniu ulubionego programu, PureVPN jest najlepszym wyborem.

Jaka jest najlepsza sieć VPN dla twojego kraju?

Ogólną wytyczną jest to, że VPN, który będzie najlepszy dla określonego kraju, to ten, który obsługuje najwięcej serwerów w największej liczbie lokalizacji. Oczywiście liczy się także wydajność.

Kiedy dostawca dużo inwestuje w swoją sieć w danym kraju, istnieje prawdopodobieństwo, że jego celem jest zapewnienie najlepszej możliwej usługi. W przeciwnym razie wydawaliby pieniądze gdzie indziej.

Oto szczegółowe opisy najlepszych sieci VPN dla Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji i Niemiec, jeśli jesteś zainteresowany konkretnie tymi krajami.

W przypadku innych popularnych lokalizacji są to najlepsze wybory oparte na kombinacji liczby serwerów i wydajności:

 • NAS: CyberGhost
 • Australia: PureVPN
 • Holandia: NordVPN

Jeśli zamierzasz połączyć się z mniejszym krajem, w którym większość dostawców VPN nie jest obecna, zajrzyj do sieci serwerów PureVPN. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz, HideMyAss! obsługuje również znaczną liczbę lokalizacji.

Która sieć VPN jest najlepsza dla Twojego urządzenia lub systemu operacyjnego?

Każda dobra sieć VPN będzie obsługiwać wiele urządzeń i systemów operacyjnych. Ale wszystkie wersje aplikacji są opracowywane nieco niezależnie od siebie (każda platforma ma swoje unikalne wymagania i ograniczenia). Tak więc nie ma jednej sieci VPN, która byłaby najlepsza na całym świecie.

Innymi słowy, VPN może działać bardzo dobrze na telefonie z Androidem, ale doświadczać niestabilności na laptopie z systemem Windows.

Na telefonach i tabletach z Androidem i iOS NordVPN zapewnia najlepsze wrażenia. Na komputerach Mac wybranym dostawcą VPN jest CyberGhost.

Mam też osobny dogłębny spis najlepszych sieci VPN dla dowolnego urządzenia z systemem Windows.

I jeszcze jedno.

Jeśli masz starszą wersję systemu operacyjnego, sprawdź dokładnie, czy wybrana sieć VPN obsługuje go, zanim podejmiesz zobowiązanie.

Mam starszego MacBooka, którego czasem używam do testowania. Działa z systemem OS X 10.11. Mogę dobrze obsługiwać klientów większości dostawców, ale na przykład Surfshark wymaga systemu macOS 10.12 lub nowszego.

Innymi słowy, tylko dlatego, że dostawca twierdzi, że obsługuje określony system operacyjny, nie oznacza to, że jego aplikacja będzie automatycznie działać na Twoim urządzeniu. Zawsze dokładnie sprawdź wymagania dotyczące wersji.

Najlepsza tabela szybkiego porównania VPN

Podsumowując, w poniższej tabeli wymieniono najlepsze usługi VPN na 2020 r. Wszyscy są doskonałymi dostawcami na swój sposób i wszyscy spełniają kryteria niezbędne do tego, aby zostać uznanym za najlepszego. Pytanie tylko, która sieć VPN będzie dla Ciebie najlepsza?

ProviderFeaturesCost

Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:90
Serwery:7159
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routery
Znajomości:7
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Rumunia
Abonament 1-miesięczny:12,99 USD / miesiąc
Roczny plan:2,75 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:tak
Zwrot pieniędzy:45 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:58
Serwery:5645
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:6
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Panama
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,49 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karty kredytowe (Visa, MC, Amex, Discovery), Crypto (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Inne

Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:131
Serwery:2070
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:5
Logowanie:Data połączenia, całkowita wykorzystana przepustowość
Lokalizacja:Hongkong
Abonament 1-miesięczny:10,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,33 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:31 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, BitCoin, Alipay, główne karty upominkowe, CashU, inne kryptowaluty, Paymetwall

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:63
Serwery:1040+
Protokoły:OpenVPN, IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:bez limitu
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:1,99 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin, Alipay

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:30
Serwery:3235
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Win, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:10
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:USA
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,33 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin, główne karty upominkowe, 6 innych metod

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:64
Serwery:700+
Protokoły:OpenVPN (Pro / Premier), L2TP / IPsec, PPTP, Chameleon (Pro / Premier)
Platformy:Win, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:3 (podstawowy), 5 (premium)
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Szwajcaria
Abonament 1-miesięczny:9,95 USD / miesiąc (podstawowy), 12,85 USD / miesiąc (premium)
Roczny plan:5,00 $ / miesiąc (Basic), 2,50 $ / miesiąc (Premium)
Darmowa wersja próbna:Trzy dni
Zwrot pieniędzy:Nie
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Alipay

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:95
Serwery:3000+
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Blackberry, Routery
Znajomości:3)
Logowanie:Całkowity dzienny czas trwania połączenia, łączna dzienna kwota transferu danych, lokalizacja serwera
Lokalizacja:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Abonament 1-miesięczny:12,95 USD / miesiąc
Plan 6 miesięcy:9,99 USD / miesiąc
Roczny plan:6,67 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karty kredytowe, PayPal, Bitcoin, Alipay, Paymentwall

Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:47
Serwery:173
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Win, Mac, iOS, Android, Routery
Znajomości:3)
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Rumunia
Abonament 1-miesięczny:10,95 USD / miesiąc
Plan 6 miesięcy:7,16 USD / miesiąc
Roczny plan:4,84 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:24 godziny
Zwrot pieniędzy:15 dni
Zapłata:Karta kredytowa, Bitcoin, inne kryptowaluty, Paymetwall

Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:220
Serwery:911
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Win, Mac, iOS, Android, Routery
Znajomości:2)
Logowanie:Znaczniki czasu połączenia, kwota transferu danych połączenia, adres IP połączenia, adres IP serwera
Lokalizacja:UK
Abonament 1-miesięczny:11,52 USD / miesiąc
Plan 6 miesięcy:8,33 USD / miesiąc
Roczny plan:6,55 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, przelew bankowy / przelewowy, UnionPay

Test prędkości | Lista serwerów
Kraje:74
Serwery:3798
Protokoły:OpenVPN, IPSec / IKEv2, L2TP / IPSec
Platformy:Win, Mac, iOS, Android
Znajomości:5
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Niemcy
Abonament 1-miesięczny:11,99 USD / miesiąc
Roczny plan:2,05 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:7 dni
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, UnionPay
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me