Najlepsze VPN dla Francji w 2020 roku

Najlepsza sieć VPN dla Francji


Być może jesteś we Francji i bez powodzenia oglądasz BBC iPlayer, US Netflix, Hulu lub inne treści międzynarodowe.

Być może obawiasz się, że zgodnie z francuskimi przepisami prywatność w Internecie nie jest gwarantowana.

A może nadal jesteś poza krajem i próbujesz transmitować swój ulubiony program z lokalnego kanału francuskiego, ale nie możesz.

We wszystkich tych przypadkach – i wielu innych – VPN dobrej jakości może pomóc. I jest też wiele do wyboru.

To powiedziawszy, każdy dostawca ma swój unikalny zestaw funkcji, zalet i wad, a podjęcie właściwej decyzji nie zawsze jest łatwe.

W związku z tym oto przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszą sieć VPN dla Francji.

Przegląd najlepszych VPN dla Francji

Zanim się zagłębimy, rzućmy okiem na najlepsze VPN dla Francji. Krótkie podsumowanie może być wszystkim, czego szukasz i wystarczająco uczciwe.

 1. CyberGhost

  Najlepsza sieć VPN dla Francji. Idealna równowaga dużej sieci serwerów, szybkości i bezpieczeństwa. Odblokowuje treści objęte ograniczeniami geograficznymi we Francji i na całym świecie. Najlepsza w branży 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

 2. PureVPN

  Niesamowite prędkości połączeń i wyspecjalizowane serwery strumieniowe sprawiają, że jest to doskonały wybór do uzyskiwania dostępu do blokowanego geograficznie wideo i P2P. Ogromna sieć serwerów obejmująca 131 krajów pozwala łączyć się wszędzie.

 3. Surfshark

  Błyskawicznie szybki, bez logowania VPN z nieograniczoną liczbą jednoczesnych połączeń. Odblokowuje wszystkie treści ograniczone geograficznie i obsługuje P2P. Intuicyjna, ale potężna aplikacja kliencka. Najtańsza opcja w okolicy.

 4. NordVPN

  Duża, wydajna sieć serwerów współpracująca z Netflix i wszystkimi innymi popularnymi usługami przesyłania strumieniowego. Brak dzienników, bezpieczna jurysdykcja i najlepszy zestaw funkcji prywatności w branży.

 5. ExpressVPN

  Dobrze ugruntowana i zoptymalizowana globalna sieć z dobrymi prędkościami pobierania. Umożliwia oglądanie dowolnych treści. Doskonały klient z wieloma zaawansowanymi funkcjami. Obsługa klienta, która nie ma sobie równych.

Dlaczego warto korzystać z VPN we Francji

Istnieje wiele dobrych powodów, aby korzystać z VPN we Francji i nie wszystkie są oczywiste. Chociaż krótko wspomniałem już o kilku z nich, oto wyczerpująca lista.

 • Francja jest częścią paktu wywiadowczego „Dziewięć oczu”

  Jeśli przeczytałeś trochę o VPNach, prawdopodobnie spotkałeś się z terminami Pięć oczu, Dziewięć oczu i Czternaście oczu.

  Nazwy te odnoszą się do zbioru międzynarodowych umów o wymianie informacji wywiadowczych, które łączą główne zachodnie demokracje w jedną, dużą, (czasem) szczęśliwą, szpiegującą sieć.

  Francja jest częścią umowy Nine Eyes. Są one zobowiązane do wymiany danych wywiadowczych z innymi państwami członkowskimi, w tym:

  • Stany Zjednoczone
  • Kanada
  • Australia
  • Nowa Zelandia
  • Zjednoczone Królestwo
  • Dania
  • Holandia
  • Norwegia

  Jeśli jesteś francuskim użytkownikiem Internetu, agencje szpiegowskie z dowolnego z tych krajów teoretycznie mogą uzyskać dostęp do historii twoich nawyków online, a także wszelkich innych istotnych danych elektronicznych.

  Korzystając z VPN we Francji, uniemożliwiasz rządowi podsłuchiwanie twoich działań internetowych. A jeśli nie mogą podsłuchiwać, nie mają nic do udostępnienia.

 • Logowanie ISP

  Francja, podobnie jak inne kraje członkowskie UE, była kiedyś związana dyrektywą w sprawie zatrzymywania danych z 2006 r.

  Prawo zmusiło francuskich dostawców usług internetowych do rejestrowania aktywności internetowej wszystkich klientów i przechowywania tych danych przez co najmniej rok – nawet jeśli zakończysz usługę.

  Na szczęście Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uchylił to prawo w 2014 r. Jednak precedens w zakresie podsłuchiwania przez ISP pozostaje, a od tego czasu ma miejsce nowe, nadrzędne francuskie prawo gromadzenia danych wywiadowczych.

  Jednak w przypadku korzystania z VPN tego rodzaju rejestrowanie jest niemożliwe.

 • Cyfrowe prawa autorskie

  Francuskie prawa autorskie cyfrowe należą do najsurowszych i najbardziej nieprzyjaznych dla użytkowników na świecie.

  Umożliwia francuskim posiadaczom praw autorskich niemal nieograniczoną możliwość dostępu do twoich danych osobowych, nawet jeśli jesteś podejrzany o piractwo. A jeśli co najmniej trzy razy okaże się, że naruszasz prawo, Twój dostawca usług internetowych może Cię zablokować.

  VPN chroni cię przed właścicielami praw autorskich, którzy, co nie jest zaskoczeniem, są nieco nadgorliwi w egzekwowaniu swoich roszczeń.

 • Oglądanie francuskiej telewizji za granicą

  Podróż poza Francją zwykle oznacza utratę dostępu do francuskojęzycznej rozrywki. Większość lokalnych kanałów telewizyjnych i usług przesyłania strumieniowego nie pozwala na nic oglądać, chyba że jesteś w kraju.

  VPN sprawia, że ​​wydaje się, że jesteś. Korzystając z jednego, oto tylko niektóre z francuskich kanałów, do których będziesz mieć dostęp, bez względu na to, gdzie wędrujesz.

  • 6play
  • CNEWS
  • Francja 2
  • Francja 5
  • FranceTV
  • Zagraj w TV
  • TV5 Monde
  • Arte
  • Euronews
  • Francja 3
  • Francja Ô
  • Gulli
  • RTBF
  • BFM TV
  • Eurosport
  • Francja 4
  • Francja 24
  • LCP
  • TF1
 • Dostęp do treści zablokowanych geograficznie z całego świata

  Wszyscy jesteśmy obywatelami świata. Lubię konsumować treści internetowe z całego świata, jak jestem pewien, że wszyscy we Francji.

  Podobnie jak VPN może odblokować francuskie usługi przesyłania strumieniowego z zagranicy, może także odblokowywać blokowane geograficznie treści z innych części świata we Francji.

  Jeśli jesteś sfrustrowany brakiem możliwości oglądania Netflix z innych krajów, na przykład VPN jest lekarstwem.

Czy sieci VPN są legalne we Francji??

Przy tak szczegółowych przepisach dotyczących nadzoru nietrudno wyobrazić sobie Francję zakazującą usług VPN. Na szczęście nic takiego nie zrobili.

Sieci VPN są legalne we Francji.

Jako obywatel francuski, mieszkaniec lub gość możesz swobodnie korzystać z VPN, kiedy tylko chcesz. To powiedziawszy, nie powinieneś ich używać do robienia czegokolwiek nielegalnego.

Korzystanie z VPN, aby uniemożliwić komuś odczytanie twojego e-maila, jest całkowicie w porządku. Jednak użycie jednego do koordynowania dowolnej formy nielegalnej działalności nie jest.

VPN nie zwalnia Cię z łamania prawa w inny sposób.

Innymi słowy, korzystanie z VPN we Francji jest legalne, ale nie rób z nim niczego, czego nie powinieneś.

Czego szukać w sieci VPN dla Francji

Nie wszystkie sieci VPN są dobrym wyborem dla Francji. Aby zmaksymalizować szanse na znalezienie takiego, oto kilka funkcji, których należy szukać.

 • Wiele francuskich serwerów

  Każda VPN warta rozważenia musi mieć kilka serwerów zlokalizowanych we Francji. Bez francuskiego serwera nie będzie można połączyć się z tym krajem.

  Posiadanie wielu serwerów – najlepiej rozmieszczonych w kilku lokalizacjach – zapewnia mnóstwo opcji połączeń i zapewnia najlepszą możliwą jakość korzystania z Internetu.

 • Dobry wybór serwerów w innych krajach

  Aby jak najlepiej wykorzystać usługę VPN, powinna ona także posiadać dużą i zróżnicowaną geograficznie sieć serwerów.

  Dzięki dużej liczbie serwerów w wielu krajach będziesz mieć dostęp do usług i treści objętych ograniczeniami geograficznymi z dowolnego miejsca na świecie.

 • Silne standardy szyfrowania i funkcje bezpieczeństwa

  VPN ma zapewnić bezpieczeństwo danych i ruchu internetowego. Tak więc każda wybrana usługa musi korzystać z nowoczesnych standardów protokołu i szyfrowania.

  Pomyśl o 256-bitowym szyfrowaniu AES przez OpenVPN.

  Konieczne są również funkcje bezpieczeństwa, takie jak przełącznik zabijania VPN i ochrona przed wyciekiem DNS.

 • Polityka braku logowania i jurysdykcja sprzyjająca prywatności

  Ponieważ Francja – i wiele innych krajów na całym świecie – nie ma żadnych skrupułów, jeśli chodzi o szpiegowanie twoich nawyków online, powinieneś wybrać VPN bez logowania w oparciu o jurysdykcję przyjazną prywatności (Panama, Rumunia, Szwajcaria itp.)

  W ten sposób nikt nie będzie w stanie zmusić Twojej sieci VPN do przekazywania danych. I nawet gdyby ktoś próbował, nie mieliby nic do zaoferowania.

 • Dobre prędkości serwera

  Korzystanie z VPN zawsze nieco spowalnia twoje połączenie internetowe – nie ma na to szansy. Ale są spowolnienia, a potem są spowolnienia.

  Wybór szybkiego VPN – takiego, który cieszy się reputacją doskonałej wydajności i niezawodności serwerów – utrzyma Twoje połączenie w sieci.

  Pozwoli ci to szybko pobierać pliki i z przyjemnością przesyłać strumieniowo wideo nawet przy najwyższych ustawieniach jakości.

  Z drugiej strony niewłaściwy dostawca może zmniejszyć prędkość Internetu do bezużytecznego indeksowania.

 • Wsparcie P2P

  Jeśli planujesz korzystać z usług udostępniania plików w swojej sieci VPN – i biorąc pod uwagę drakońskie przepisy dotyczące praw autorskich we Francji, nawet jeśli nie masz takiej pewności – wybierz dostawcę, który wyraźnie obsługuje P2P.

  Ponadto dwukrotnie sprawdź, czy VPN nie ogranicza połączenia, nie ma ograniczeń przepustowości i nie ma ograniczeń danych.

 • Może odblokowywać treści objęte ograniczeniami geograficznymi we Francji i innych krajach

  Ogromną zaletą VPN jest to, że powinien on umożliwiać dostęp do treści internetowych z ograniczeniami geograficznymi zarówno z Francji, jak i z całego świata. Chociaż w praktyce nie każda usługa ma.

  Będziesz chciał wybrać VPN, który odblokowuje Netflix zarówno we Francji, jak i poza nią, a także inne godne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak BBC iPlayer.

  Dostawca powinien również dobrze współpracować z popularnymi francuskimi usługami, takimi jak France.tv, CNEWS, MYTF1 itp.

Na marginesie, każdy dostawca, który sugeruję tutaj jako dobry wybór VPN dla Francji, sprawdza wszystkie powyższe pola. Oczywiście zachęcam do przeprowadzenia własnych badań, ale możesz też użyć jednego z moich wypróbowanych i przetestowanych typów jako dobrego punktu wyjścia.

Najlepsze VPN dla Francji

Chociaż teraz wiesz, czego szukać w sieci VPN dla Francji, ja również poszedłem naprzód i wykonałem dla ciebie pewne prace. Oto podsumowanie tego, co uważam za najlepszych dostawców VPN dla Francji.

1. CyberGhost

Logo CyberGhost

CyberGhost to usługa, która sprawdza wszystkie pola do użytku we Francji i poza nią.

Posiada dużą listę ponad 7100 serwerów w 90 krajach. Wśród nich 440 znajduje się we Francji. To jedna z największych sieci wśród wszystkich dostawców. To także szybka sieć.

CyberGhost to zerowy log VPN. Siedziba firmy znajduje się w Rumunii – doskonała jurysdykcja w zakresie prywatności danych.

Rumunia nie tylko nie podlega inwigilacji UE ani Eyes-sojusz, ale ma reputację nieprzestrzegania żądań danych zewnętrznych użytkowników.

Pod względem funkcji CyberGhost oferuje najlepsze szyfrowanie i bezpieczeństwo, działa bardzo dobrze dla P2P i odblokowuje US Netflix i inne główne strony streamingowe, takie jak iPlayer BBC, Hulu i MYTF1.

Jest to również niedroga usługa, która ma nawet wiodącą w branży 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Podsumowując, CyberGhost to idealna sieć VPN dla Francji.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

2. PureVPN

Logo PureVPN

PureVPN jest kolejnym na liście najlepszych VPN dla Francji.

Oprócz niesamowitej zdolności do odblokowywania usług przesyłania strumieniowego, sławą PureVPN jest także ogromna sieć serwerów – rozciąga się na 160 lokalizacji w 131 krajach.

W sumie 42 serwery znajdują się we Francji, podzielone na dwie lokalizacje.

Liczby te zapewniają PureVPN niezrównany globalny zasięg i dużą obecność na francuskiej ziemi. Nie zapominajmy też o wydajności serwera, która należy do najlepszych.

Oparta na miejscu przyjaznym dla prywatności, PureVPN jest niezależnym dostawcą bez dziennika.

Korzystają również z najnowocześniejszego szyfrowania i obejmują zarówno funkcje tunelowania podzielonego, jak i funkcje przełącznika zabijania.

Ich klient ma szeroką obsługę urządzeń i może być używany na ponad 50 różnych platformach.

Cena PureVPN jest jedną z najniższych w okolicy, a dzięki 31-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy masz mnóstwo czasu na przetestowanie tego wszystkiego.

Plusy
 • Doskonałe prędkości
 • Ogromna sieć serwerów (131 krajów)
 • Odblokowuje Netflix, iPlayer i ponad 70 innych serwisów streamingowych
 • Kompatybilny z ponad 50 urządzeniami i platformami
 • Niezależnie zweryfikowany dostawca VPN z zerowym logiem
 • Dedykowana opcja IP
 • Świetna cena
Cons
 • Aplikacje mogłyby użyć trochę więcej polskiego
 • Niektóre sporadyczne problemy z połączeniem

3. Surfshark

Logo Surfshark

Jeden z moich ulubionych obecnie Surfshark to kolejny doskonały wybór VPN dla Francji.

Chociaż mają nieco mniejszą listę serwerów, zawierającą nieco ponad 1040 serwerów w 63 krajach (w tym oczywiście we Francji), nadrabiają swoimi rozmiarami niesamowicie szybkimi prędkościami.

Surfshark, który jest VPN z zerowym logiem, działa na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Pomimo nazwy, jurysdykcja nie podlega nadzorowi Wielkiej Brytanii ani jej sojuszników.

Czysty i intuicyjny klient jest wyposażony w wiele funkcji.

Obejmuje takie elementy, jak blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania, podwójna konfiguracja VPN i dzielone tunelowanie. I, jak piszę w mojej recenzji Surfshark, to ledwo zarysowuje również powierzchnię.

Usługa działa bardzo dobrze z zawartością blokowaną geograficznie, a nawet masz nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń – coś, czego nie robi żaden inny dostawca VPN najwyższej klasy.

Aha, i jeszcze jedna rzecz, z którą inne najlepsze VPN nie mogą się równać, to cena Surfshark. To najtańszy dostawca na tej liście.

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

4. NordVPN

Logo NordVPN

W świecie VPN niewiele firm jest tak znanych i szanowanych jak NordVPN.

Obsługują ogromną sieć serwerów, która składa się z 5645 serwerów w 58 krajach, z 247 serwerami w samej Francji.

Firma działa poza Panamą, która jest jedną z najlepszych jurysdykcji dotyczących prywatności na świecie. NordVPN jest również dostawcą bez rejestracji, twierdząc, że poparli go kompleksowym audytem strony trzeciej.

Pod względem bezpieczeństwa NordVPN jest na najwyższym poziomie.

Oprócz doskonałych par standardowych protokołów i szyfrowania, zapewniają one również przydatne funkcje prywatności, takie jak podwójna sieć VPN i możliwość łączenia sieci VPN z siecią Tor.

Chociaż jest to trochę kosztowne (należy użyć jednego z ich kuponów), NordVPN jest bez wątpienia jednym z najlepszych VPN dla Francji.

Zapewnia niezawodność, infrastrukturę, szybkość serwera i jakość, z którą niewielu innych dostawców może się równać.

I czy wspomniałem o NordVPN odblokowuje Netflix i prawie każdą inną treść zablokowaną geograficznie, którą możesz rzucić?

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

5. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN to kolejny doskonały wybór i działa bardzo dobrze zarówno we Francji, jak i za granicą.

Firma prowadzi dużą sieć ponad 3000 serwerów w 95 krajach.

Choć mają we Francji stosunkowo niewielką powierzchnię zaledwie 3 serwerów, jakość tego sprzętu należy do najlepszych w branży.

Z siedzibą główną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych – jurysdykcji zapewniającej wiele korzyści związanych z prywatnością – ExpressVPN ma ścisłe zasady dotyczące braku logowania.

Aplikacja jest wyrafinowana i łatwa w użyciu, ale wciąż zawiera wiele funkcji.

Zaawansowane funkcje, takie jak przełącznik „zabicia”, ustawienia szyfrowania i protokołu oraz dzielone tunelowanie są dostępne, ale są starannie schowane, kiedy i kiedy są potrzebne.

ExpressVPN wyróżnia się także w odblokowywaniu francuskich i międzynarodowych treści z ograniczeniami geograficznymi, a dzięki doskonałej prędkości serwerów jest doskonałym wyborem do udostępniania plików.

Obsługa klienta również nie ma sobie równych.

Mimo że ExpressVPN jest nieco kosztowny – choć znacznie tańszy, jeśli skorzystasz z jego sprzedaży – usługa jest warta każdego grosza.

Plusy
 • Bogaty w funkcje i intuicyjny klient
 • Silna technologia zaplecza
 • Wiele serwerów i lokalizacji serwerów
 • Szybkie i stałe prędkości połączeń
 • Współpracuje z US Netflix
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
Cons
 • Niektóre zagregowane rejestrowanie
 • Nie najtańszy

Jak uzyskać francuski VPN

Teraz wiesz, jak znaleźć dobrą sieć VPN dla Francji, a także masz kilka zaleceń, które możesz rozważyć.

Oto proste kroki, które należy wykonać, aby uruchomić francuską sieć VPN.

 1. Wybierz najlepszą usługę VPN – tę o dużej prywatności, wydajności i mnóstwie serwerów francuskich i międzynarodowych.
 2. Wejdź na stronę dostawcy i zarejestruj się.
 3. Pobierz aplikację VPN dostawcy i zainstaluj ją na swoim urządzeniu.
 4. Uruchom klienta VPN, wybierz francuski serwer i połącz się.

Jak uzyskać najlepsze prędkości VPN we Francji

Aby uzyskać najlepszą możliwą prędkość połączenia podczas korzystania z VPN we Francji, połącz się z serwerem, który jest jak najbliżej ciebie geograficznie. Pozwoli to zminimalizować odległość, którą muszą pokonać Twoje dane, i zmniejszy szanse na wystąpienie w złych warunkach sieciowych.

Na przykład, jeśli chcesz korzystać z VPN dla dodatkowej prywatności i znajdujesz się poza Paryżem, wybór francuskiego serwera w Paryżu jest idealny. Nie łącz się z, powiedzmy, Islandią.

A jeśli próbujesz przesyłać strumieniowo amerykański serwis Netflix z Francji, wybierz serwer na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Połączenie z Los Angeles niepotrzebnie doda kilka tysięcy kilometrów do podróży danych.

To powiedziawszy, powinieneś zdawać sobie sprawę, że nawet w idealnych warunkach VPN nadal spowalnia twoje połączenie internetowe. Nie powinno to być dużo, ale nigdy nie osiągniesz takich samych prędkości, jak w przypadku zwykłego połączenia.

Jeśli wybierasz zamknięty serwer i uważasz, że wydajność jest zbyt niska – co może się zdarzyć – oto kilka rzeczy, które możesz spróbować zwiększyć prędkość VPN.

Sieć VPN nie może również naprawić wcześniej istniejących problemów z połączeniem internetowym lub szybkością, chyba że są one spowodowane ograniczeniem dostępu do Internetu przez ISP lub innymi podobnymi ograniczeniami.

Korzystanie z darmowej sieci VPN dla Francji

Możesz mieć ochotę wypróbować jedną z wielu usług, które oferują bezpłatny dostęp VPN we Francji. W końcu większość dostawców – i rzeczywiście każdy, którego wymienię na tej stronie – kosztuje.

Zdecydowanie odradzam ci to.

Korzystanie z tak zwanej „bezpłatnej francuskiej sieci VPN” jest prawie zawsze ryzykownym krokiem. Wiele osób ma problemy z prywatnością i bezpieczeństwem. Inni uciekają się do szkicowych praktyk, takich jak wstrzykiwanie reklam i sprzedaż danych stronom trzecim.

W porównaniu do płatnych sieci VPN bezpłatne usługi są zwykle powolne, zawodne i podlegają ograniczeniom przepustowości.

Szczerze mówiąc, lepiej jest zaufać swojemu francuskiemu dostawcy usług internetowych i rządowej inwigilacji, której starasz się przede wszystkim uniknąć – przynajmniej wtedy twoje połączenie internetowe byłoby nieco bezpieczne i szybkie.

Wniosek

Istnieje wiele powodów, aby korzystać z VPN we Francji. Możesz chcieć ochrony przed drakońskim zbieraniem danych i nadzorem lub powstrzymać trolle od praw autorskich przed spowodowaniem prawnych problemów.

Lub możesz po prostu odblokować i cieszyć się treściami ograniczonymi do innego kraju.

Bez względu na powód, teraz wiesz, czego szukać w VPN dla Francji. Masz nawet listę najlepszych dostawców, których możesz użyć jako punktu wyjścia – większość z nich oferuje również świetne zniżki.

Więc nie zwlekaj. Uzyskaj wolność i prywatność online, na którą wszyscy zasługujemy. Zacznij korzystać z VPN.

Może Ci się spodobać:
 • Najlepsze ogólne usługi VPN
 • Najlepsze VPN bez dziennika
 • Najlepsze VPN dla Netflix
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me