5G Kanādā (viss, ko mēs līdz šim zinām)

5G tehnoloģija ir jaunākā bezvadu telekomunikāciju attīstības līnijas, kas mūs pārsteidz ar savu jaudu un sasniedzamību. 5G bezvadu ierīcēm ir daudz lielāks potenciāls nekā to 4G kolēģiem, un tas ir tikai laika jautājums, līdz gan Kanāda, gan pārējā pasaule apvienojas zem 5G digitālā lietussarga.


Bet 5G tīkla attīstība un integrācija Kanādā ir daudz plašāks jautājums nekā tikai ātrāks lejupielādes laiks. Ir gan politiski, gan ekonomiski apsvērumi, kas federālajai valdībai un bezvadu pakalpojumu sniedzējiem jāapsver pirms jebkura plāna virzīšanas uz priekšu. Turklāt pats par sevi grūtāks ir izrādījies jautājums par to, kurš nodrošinās Kanādas 5G tīklam nepieciešamo aprīkojumu..

5g logotips

Zemāk atradīsit ierakstus par 5G attīstību Kanādā, kā arī skaidrojumu par to, kas ir 5G tīkli un ko tie var dot vidusmēra patērētājam. Atbilstoši tiks atjaunināti arī citi plašsaziņas līdzekļu resursi, tostarp galvenie jaunumi. Tiks iekļauts arī atbilstošas ​​informācijas apkopojums par 5G tīkliem.

Kas ir 5G?

Lai saprastu, kāpēc 5G ierašanās Kanādā ir tik svarīga, vispirms ir jāsaprot, kas ir 5G un ko tas nozīmē.

5G apzīmē “piekto paaudzi”. Faktiski katra iepriekšējā saīsinājuma versija apzīmē līdzīgu terminu – 1G nozīmē, “pirmā paaudze” utt. Un tā tālāk. 1G bezvadu tehnoloģija Pirmoreiz tika ieviests astoņdesmitajos gados, un tajā ietilpst pirmie bezvadu telefoni: lielie, bloķētie, kurus redzējāt televizorā vai kuri aktieriem bija automašīnās.

5g evolūcija

2G tehnoloģija ir vieta, kur lietas patiešām sāka uzņemt. Šīs bezvadu ierīces dominēja 90. gadu sākumā un redzēja, ka pirmie mobilie tālruņi sāk izplatīties mūsdienu sabiedrībā. Gan e-pasts, gan īsziņu sūtīšana tika izveidoti un importēti uz mobilajiem tālruņiem, kas arī ļāva peidžeriem pēkšņi kļūt daudz mazāk vērtīgiem vairumam tautu.

3G bezvadu tehnoloģija sāka darboties 1990. gadu beigās līdz 2000. gadiem, nodrošinot multivides piekļuvi, gan balss zvanu, gan cita veida datu ātrdarbīgu pārsūtīšanu, kā arī globālās viesabonēšanas iespējas. Tas nozīmēja, ka tagad jūs varat izmantot savu bezvadu mobilo tālruni vai citas ierīces apgabalos ārpus lielpilsētu centriem. Varat arī veikt ilgākus zvanus un iegūt informāciju attālākos rajonos.

4G pavada interneta pāreju uz ātrāku un lētāku pakalpojumu, kas ātri izplatījās visā pasaulē, pat uz vietām, kurām iepriekš vispār nebija daudz piekļuves internetam. 4G tech uzlabotās iespējas ir atbildīgas par video straumēšanas, mūzikas straumēšanas, pastāvīgas piekļuves sociālo mediju izplatīšanos un daudzu populāru lietojumprogrammu izplatīšanu, kuras viedtālruņu lietotāji nevar pietiekami iegūt..

4G mūsdienu sabiedrībā ir kļuvis tik visuresošs, ka daudzi cilvēki vairs nespēj iedomāties nokļūšanu bez uzlabotā ātruma un uzticamības, kas nāk ar to. Tādējādi daudziem mūsdienu viedtālruņiem ir 4G iespējas, kas iebūvēti to aparatūrā, un vairums telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju piedāvā standarta aprīkojumā arī 4G ātrumu..

5G, kā jūs varētu uzminēt, ir vēl ātrāka bezvadu telekomunikāciju ierīču un aparatūras paaudze. Tas ļauj daudz ātrāk sazināties un straumēt un ar lielāku ātrumu nekā jebkura cita paaudze, veicot lēcienus un robežas.

Kā 5G uzlabo lietas?

5G var uzlabot savas mobilās ierīces lietotāju pieredzi, izmantojot trīs galvenās jomas: latentums, savienojamība un joslas platums.

Latentums

Tas ir zināms arī laikā, kad vienai ierīcei jānosūta informācija uz citu ierīci, izmantojot koplietojamu tīklu. Īsumā, latentums ir laiks, kas nepieciešams starp datu paketes nosūtīšanu un saņemšanu. Uzziņai – 4G ierīču latentums ir aptuveni 50 milisekundes. Raugoties perspektīvā, katra acs saite, ko izveidojat, lasot šo rokasgrāmatu, aizņem no 100 līdz 400 ms.

interneta latentuma karte

Turpretī 5G tech samazina latentumu līdz aptuveni 1 ms. Tas ir vismaz 100 reizes ātrāk, nekā var mirgot. Tas burtiski ļauj pārsūtīt datus acumirklī!

Tas ir svarīgi, jo bezvadu tehnoloģija kļūst sarežģītāka, un tai būs nepieciešami ātrāki reakcijas laiki, jo īpaši no automatizēto sistēmu puses. Piemēram, automatizētām automašīnām būs nepieciešama 5G tehnoloģija, jo tām būs jāreaģē daudz ātrāk, nekā cilvēks varētu.

Savienojamība

Bezvadu tehnoloģiju sakarībā savienojumu vislabāk saprot kā tādu ierīču skaitu, kuras var sazināties savā starpā. Pašlaik visā pasaulē ir apmēram 10 miljardi savienotu ierīču, un daudzi eksperti domā, ka to ir vēl vairāk. Līdz 2020. gadam visā pasaulē būs 50 miljardi vai vairāk ierīču.

Tas attiecas ne tikai uz viedtālruņiem. Bezvadu tehnoloģija tagad tiek attiecināta uz tradicionāli rokas instrumentiem, piemēram, termostatu; daudzi mūsdienu termostati ir savienoti ar mājas Wi-Fi tīklu, lai būtu iespējama bezvadu vadība. Visas bezvadu ierīces, kas savienotas kopā, kopā tiek sauktas par lietu internetu.

Šī paaugstinātā savienojamība neizbēgami ir tāda, ka 5G uzlabojumi padarīs gludāku un efektīvāku. Tas vairāk ierīču radīs savienojumu ar vairāk līdzīgām ierīcēm, palielinot tīkla bagātību un sarežģītību, ne vienmēr sadaloties stresa apstākļos..

Joslas platums

Visbeidzot, joslas platumu vislabāk saprot kā maksimālo lejupielādes ātrumu, ko ierīce var piedāvāt. Lielāks joslas platums, ko piedāvā bezvadu ierīce, nodrošinās ātrāku lejupielādi un labākas izšķirtspējas videoklipus un attēlus, kā arī labāku straumēšanas pieredzi (lai gan tas ir saistīts arī ar latentumu)..tīkla joslas platums

Piemēram, 3-D un 360 ° video straumēšana parasti ir pieejama tikai 5G ierīcēm.

Tomēr 5G savienojamībai ir lietojumprogrammas, kas pārsniedz uzlabotu sociālo mediju pieredzi. Tas ļaus uzlabot izglītību, komunikāciju, pārstāvību un reaģēšanas laiku ārkārtas situācijās. Domājiet par joslas platumu kā maksimālo ūdens šļūtenes izmēru ar ūdens ātrumu, ko nosaka ar šļūtenes diametru. 5G ierīcēm pēc noklusējuma ir daudz plašākas šļūtenes.

5G un Kanāda?

Kur tad Kanāda stājas sacensībā par 5G savienojamību? Pašlaik Kanāda nākamā gada laikā mēģina atbrīvot visaptverošu 5G tīklu, ņemot vērā konservatīvākas aplēses, pieņemot, ka 5G tīkls būs tiešsaistē nākamo vairāku gadu laikā. Tas ir tāpēc, ka 5G savienojamības izvēršana visā valstī ir atkarīga no vairākiem faktoriem – proti, no uzņēmumiem, kas var sniegt pakalpojumu.

Telus Mobility ir uzņēmums, kas 2020. gadā mēģina nogādāt 5G uz Kanādu, lai gan sākotnēji viņi sāk ar patērētājiem, kuri dzīvo Vankūveras apgabalā. Telus Mobility paļaujas uz “Living Lab”, kas ir ilgtspējīgs telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs, kas 2016. gadā sasniedza ātrumu 30 GB sekundē. Tās mērķis būs arī nodrošināt ilgtspējīgu 5G savienojumu, izmantojot uz ilgtspējīgi orientētu tehnoloģiju un citas iniciatīvas.

Telus Mobilitātes logotips

Rogers Communications ir vēl viena kompānija, kas mēģina atbrīvot 5G Kanādā. Viņu centrs ir Britu Kolumbijas universitāte Vankūverā, un viņu mērķis ir arī 20/20 izlaišana. 2020. gadā TeraGo ar Nokia palīdzību veic fiksētus 5G piekļuves izmēģinājumus.

Kaunīgākais ir tas, ka Huawei Technologies – Chines telekomunikāciju uzņēmums un lielākais pasaulē – ir bijis nozīmīgs spēlētājs Kanādas 5G infrastruktūras attīstībā. Tomēr starptautiskā politika to ir apturējusi tik gludi, kā daudzi to vēlas.

Daudzi citi pārvadātāji paši veido 5G prognozes, lai klienti varētu zināt, kad viņi var gaidīt 5G savienojumu:

 • Zvana zvans – 2020. gads
 • Fido – vēlu 2020. gads
 • Koodoo Mobile – 2020. gada nogale
 • Virgin Mobile – 2020. gada nogale
 • Brīvības mobilais – 2021
 • SaskTel- 2021+
 • Videotrons- 2021. gads+

Galu galā, Kanādai vēl nav 5G savienojuma lielākajās pilsētās un jo īpaši ne visā valstī. Bet tiek veikti ievērojami panākumi 5G piekļuves nodrošināšanā daudzos no galvenajiem nācijas tehnoloģiju centriem. Ja šīs iniciatīvas parādīs daudzsološus, kanādieši visās teritorijās var cerēt, ka 5G piekļuve un ierīces tuvāko gadu laikā sāks darboties.

Jaunākās ziņas par 5G Kanādā

Kāpēc Kanādas 5G celtniecības lēmumi ir svarīgi?

5G būs svarīgs visiem, neatkarīgi no tā, vai izmantosit 5G spējīgu ierīci, tiklīdz tā būs pieejama. Bet, lai arī 5G savienojamība būs neatņemama nākotnes digitālajā vidē un daudzos uzlabojumos ekonomikas un biznesa jomā, tā arī būs ļoti dārga pāreja. Daudzi Kanādas bezvadu operatori nākamo sešu gadu laikā ieguldīs 26 miljardus 5G infrastruktūras izvietošanas.

5g mobilais tālrunis

Tādējādi Kanādas 5G tīklā (kas šobrīd ir nākotnes sapnis nekā realitāte), visticamāk, būs infrastruktūra, kuru būvēs neliels skaits pasaules uzņēmumu, nevis Kanādas īpašie pakalpojumu sniedzēji vai bezvadu pārvadātāji. Šajos uzņēmumos ietilpst Nokia, Ericcson un Huawei.

Tomēr ir radušās dažas bažas par intelektu, kas ļauj Ķīnas uzņēmumam piekļūt Rietumu telekomunikāciju sistēmām. Problēmu vai uzraudzības potenciāls, pēc dažu domām, ir augsts.

Otava, Toronto Rodžersa centrs kļūs par 5G pārbaudes vietu

5G bezvadu tīklu galveno lietojumprogrammu pārbaude notika vēlāk, 2018. gadā, Otavā. Pārbaudes tika veiktas ar ilggadēju tīkla piegādātāju – Ericsson. Lai gan pārbaude nebija pietiekami plaša, lai 2019. gadā būtu iespējams izvietot 5G, tā tomēr sniedza galveno ieskatu, kas ļāva veikt turpmākus testus nākamajos gados un ļāva 5G izvietošanu ierobežotā skaitā visā 2019. gadā..

Visticamāk, plašāka 5G ieviešana sāksies 2020. gadā, lai gan sīkāka informācija ir palikusi daudziem uzņēmumiem, kas nodrošina šādai pārejai nepieciešamo 5G infrastruktūru.

Problēmas ar 5G Kanādā

Ir paustas bažas, ka Ķīnas Huawei Technologies, kas ir lielākais telekomunikāciju iekārtu ražotājs visā pasaulē un viens no nedaudzajiem uzņēmumiem, kam ir 5G tīkla izveidei nepieciešamā infrastruktūra, nedrīkstētu ļaut piegādāt aprīkojumu Kanādas 5G tīklam..

Huawei logotips un viedtālrunis

Daļēji tas ir tāpēc, ka daudzi Kanādas sabiedrotie jau ir aizliedzuši uzņēmumam piegādāt aprīkojumu saviem 5G tīkliem. Parasti bažas rada spiegošanas iespēja vai nu attiecībā uz finanšu datiem, vai vispārīgiem datiem par Kanādas pilsoņiem. Faktiski daudzi uzņēmumi, piemēram, ASV, Japāna un Austrālija, visi ir izteikuši bažas par Huawei un secinājuši, ka tas ir nacionālās drošības risks.

Laiks rādīs, vai Huawei vērtība, kas slēpjas tās plašajās infrastruktūras spējās un resursos, ir pietiekami vērtīga, lai padarītu to par nozīmīgu spēlētāju Kanādas 5G tīkla attīstībā, vai arī valdības nomaiņas vai pilsoņu sašutuma dēļ tiks meklēts nomaiņa.

Kanāda, izmantojot Huawei 5G, varētu kavēt piekļuvi ASV izlūkdatiem

ASV nacionālās drošības padomnieks ir mudinājis Kanādu neizmantot 5G tehnoloģiju, kas iegūta no Huawei materiāliem. Viņš sacīja, ka šāda rīcība apdraudētu izlūkdatu apmaiņas nolīgumus, kurus patlaban izmanto Amerikas Savienotās Valstis un Kanāda, jo ASV ir nobažījušās, ka jebkāda iefiltrēšanās Kanādas tīklos viņu pakļaušanu tīkliem noteikti pakļauj Ķīnas uzraudzībai..

Kanādas premjerministrs Džastins Trudeau atlika lēmuma pieņemšanu par šī tīkla aprīkojuma izmantošanu līdz 21. oktobrim. Šim lēmumam bija sekas ārpus tīkla attīstības, jo tas ietekmēja ASV un Kanādas politiku plašākā, starptautiskā līmenī.

Kanādas aizsardzības ministrs paziņoja, ka viņiem būs vajadzīgs laiks, lai izpētītu visus iespējamos draudus, un pirms lēmuma pieņemšanas uzmanīgi jāaizsargā jaunā 5G tehnoloģija..

Kanāda ir nolēmusi atlikt Huawei 5G lēmumu pēc balsošanas

Tiek ziņots, ka Kanāda atliek lēmumu par to, vai Ķīnas uzņēmums Huawei Technologies piegādās tīkla aprīkojumu savam 5G tīklam, līdz pēc oktobrī gaidāmajām federālajām vēlēšanām. Tas ir saistīts ar arvien saspringtākajām attiecībām ar Pekinu.

Huawei china galvenā mītne

Sākotnēji bažas izteica gan Kanādas pilsoņi, gan Amerikas Savienotās Valstis, kā arī daudzi citi Kanādas starptautiskie sabiedrotie. Daudzi viņu starptautiskie sabiedrotie jau ir aizlieguši Huawei no saviem tīkliem, baidoties no Ķīnas uzraudzības.

Premjerministrs Džastins Trudeau sacīja, ka viņš nelabprāt turpina virzīties uz lēmumu, līdz kļūst skaidrāks divu šobrīd Ķīnā aizturēto kanādiešu liktenis..

Šī atlikšana tiek uzskatīta par problēmu lieliem telekomunikāciju uzņēmumiem, jo ​​tie nevar turpināt savus 5G bezvadu integrācijas plānus, kamēr valdība nepieņem lēmumu par attīstību.

Papildu rokasgrāmatas

 • Labākie VPN pakalpojumi
 • Visdrošākās pārlūkprogrammas
 • Interneta drošība bērniem
 • Tiešsaistes privātuma rokasgrāmata

5G Kanādā resursi

 • Huawei 5G tīkla arhitektūras plāns no augsta līmeņa perspektīvas
 • 5G – ETSI priekšrocības un izmantošana
 • Nākotnes tehnoloģiskie sasniegumi un izpratne par 5G – GSMA intelekts
 • Ceļvedis 5G drošībai no Ericsson
 • 5G definīcija un pilnveidojumi no Kanādas valdības tīmekļa vietnes
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map