Kā apiet VPN blokus kā profesionāls (atjaunināts: 2020)


Meklējat veidus, kā apiet VPN bloķēšanu (Netflix vai jebkam zem saules)? 

Labi, ka jums veicas, jo tieši to mēs šajā rakstā dalīsimies.

Bet vispirms kā mēs nonācām līdz vietai, kurā Netflix faktiski zina, ka jūs izmantojat VPN? Protams, tie nav drausmīgi visuresošie tehnoloģiju pārslodzes gadījumi, par kuriem mēs viņus iedomājamies … vai tie ir?

2016. gadā Netflix nolēma bloķēt dažu valstu saturu, liekot daudziem amerikāņiem ap laukumu izperēt zemes gabalu, lai gāztu viņu vietējo valdību. Viņi bija apņēmušies iet jebkurā garumā, kas atnesīs Oranžā Jaunā melnā aizmuguri.

Par laimi tika atklāts veids, kā apiet šo bloku, un krīze tika novērsta. Risinājums atradās vienkāršā programmatūrā, kas pazīstama kā VPN. Drīz vien Netflix nolēma izlikt cīņu un sāka bloķēt VPN!

Tas bija gandrīz straumēšanas uzņēmuma līdzīgs pārbaudītājam līdzīgs gājiens, jo cilvēki tagad bija pilnībā atdalīti no Netflix noteiktos reģionos. Tas ir, protams, līdz brīdim, kad atkal valdīja tā pati zinātkāre un zināšanas no iepriekšējās.

Iepazīšanās ar VPN

Pēdējos desmit gados virtuālie privātie tīkli (VPN) ir kļuvuši diezgan populāri. Ņemot vērā viņu spēju izmantot nedrošu savienojumu ar internetu un padarīt to privātu, nav brīnums, ka miljoniem lietotāju tos izmanto.

kas ir vpn

Turklāt VPN ir pazīstami ar funkcijām, kas ļauj cilvēkiem apiet noteiktus ierobežojumus, tostarp tādas lietas kā ģeogrāfiski balstīti bloki vai interneta cenzūra. Tādējādi šiem tīkliem ir liels pieprasījums, jo tiem ir iespēja sagriezt kritērijus un viegli tiem apiet.

Piemēram, dažos reģionos ir aizliegta liela daļa straumēšanas platformu, kas demonstrē TV šovus, filmas vai atskaņo mūziku. Tie, kuri tomēr var vēlēties tiem piekļūt, to var izdarīt, paļaujoties uz VPN iespējām.

Kas ir interneta cenzūra un kāpēc tā notiek??

Vienkārši izsakoties, cenzūra ietver ikvienu darbību, kas kaut ko bloķē no citiem. Piemēram, mūzikas teksti, kas tiek uzskatīti par aizvainojošiem, vienmēr tiek cenzēti, un tie nekad netiek atskaņoti radio.

Šī koncepcija ir diezgan līdzīga tai, kas notiek ar konkrētām vietnēm internetā. Tiešsaistes cenzūra ir tā, cik vietņu ierobežo to rādīto saturu, bieži vien to nosaka apmeklētāja atrašanās vieta.

kas tiek cenzēts internetā

Internetā balstītai cenzūrai ir daudz iemeslu – visizplatītākie ir konfidencialitāte, likumība un drošība.

Piemēram, lieliem uzņēmumiem ir tendence cenzēt savas tīmekļa vietnes un rādīt saturu tikai tiem, kurus var redzēt, strādājot šajos uzņēmumos.

Tas tiek darīts, lai saglabātu konfidencialitātes līmeni, uz kuru paļaujas gandrīz visas nozares. Piemēram, apsveriet tādu grāmatvedības firmu kā Ernst and Young ietekmi, kas zaudētu vietnes konfidencialitāti. Šāds pārkāpums novestu pie datu privātuma zaudēšanas, un klientu faili kļūtu sabiedrībai zināmi.

Ņemot vērā to, kā akcionāri un investori paļaujas uz finanšu informāciju, šāda problēma diezgan burtiski varētu iznīcināt daudzas organizācijas.

Tāpat daudzām vietnēm var likt cenzēt par likumu neievērošanu. Kopš bezprecedenta interneta un tā spēka pieauguma ir paplašināti likumi, kas attiecas uz autortiesībām, patentiem un preču zīmēm.

Tagad jebkurš nemateriālais īpašums, ko kāds reģistrē, ir tiesīgs aizsargāt no tiešsaistes zagļiem. Piemēram, ja kāds raksta emuāru, viņam ir tiesības uz šī emuāra autortiesībām. Kad cita persona mēģina nozagt emuāru un ievietot to savā tīmekļa vietnē, sākotnējais rakstnieks var ziņot par šo problēmu.

Pēc tam zagļa vietne, visticamāk, tiks cenzēta vai pilnībā bloķēta. Tātad interneta cenzūras iemesli ir svarīgi saprast, jo tie atspoguļo to, cik svarīga ir spēja cenzēt noteiktas lietas.

Kur spēlē VPN

Tomēr ar visiem interneta cenzūras pamatotiem iemesliem ir izveidots garš nederīgo saraksts. Apsveriet, kā dažas valdības bloķē vietnes, kuras nepiekrīt viedokļiem.

Šajos gadījumos VPN instalēšana, lai piekļūtu saturam, ir pilnīgi saprotama. Diemžēl nav noslēpums, ka VPN ir tiesības apiet interneta cenzūru.

Tas nozīmē, ka daudzi uzņēmumi vai pat valdības ir atraduši veidus, kā bloķēt virtuālos privātos tīklus, izmantojot tādas metodes kā pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana un starpniekservera noteikšana.

Kā tiek bloķēti VPN??

Viens no izplatītākajiem veidiem, kā tie, kas nevēlas, lai cilvēki piekļūtu viņu platformai, tos bloķē, ir VPN detektori. Lai arī tas ir diezgan pašsaprotams, šīs ir ierīces, kuras izmanto, lai noteiktu lietotājus, kuri mēģina izveidot savienojumu ar platformu, izmantojot virtuālu privātu tīklu.

Vēl viens veids, kā uzņēmumi bloķē VPN, griežas ap IP adresēm. Tas notiek, ja VPN servera adrese tiek bloķēta, un lietotāji šo VPN vairs nevar izmantot.

Šīs pieejas problēma ir tā, ka ir tūkstošiem dažādu VPN pakalpojumu sniedzēju. Tādējādi mēģinājums bloķēt tos visus ir kā spēlēt nebeidzamu spēli dauzīt. Nozīmē, ka par katru bloķētu tīklu iznāk vēl pieci.

Problēmas risinājumi

Par laimi uzņēmumi, kas bloķē VPN, precīzi neatrisina problēmu, kas saistīta ar cilvēkiem, apejot interneta cenzūru vai ģeogrāfisko bloķēšanu. Gluži pretēji, viņi vienkārši rada vēl vienu šķērsli cilvēkiem, kuri izmanto šīs metodes.

Tulkojumā bloķētos VPN nav neiespējami pārvarēt. Daži no visizplatītākajiem risinājumiem ir mobilā pārlūkošana, VPN, kas jādara pats, Tor, manipulācijas ar portu numuriem, lai pārvarētu portu bloķēšanu, un daudz kas cits.

Mobilā pārlūkošana

Iespējams, ka mobilā pārlūkošana ir vienkāršākais veids, kā pārvarēt VPN bloķēšanu. Tomēr tam ir daži trūkumi. Pirmkārt, tas darbojas tikai tiem, kas vēlas apiet blokus, ko ieviesuši viņu darba devēji, skolu rajoni utt.

Mobilais VPN

Piemēram, lielākajā daļā skolu būs VPN bloki, kas padara neiespējamu piekļuvi visām sociālo mediju platformām. Lai izvairītos no šīs problēmas, var vienkārši izmantot savu tālruni un mobilo tīklu, lai sasniegtu šīs vietnes.

Ciktāl tas attiecas uz trūkumiem, mobilo ierīču izmantošana neko daudz nedos blokiem, kurus izveidoja augsta līmeņa institūcijas, piemēram, valdības vai valsts aģentūras.

Jaunu izgatavošana

Ja VPN ir bloķēts, dažreiz ir daudz vieglāk vienkārši atrast citu, kas, iespējams, vēl nav bloķēts.

Tomēr populārām vietnēm atbloķētu VPN atrašana varētu būt ilgs darbs, jo lielās vietnes mēdz būt ļoti rūpīgas.

Tādējādi pavisam jauna VPN izveidošana var izrādīties vienkāršākais veids, kā izvairīties no ierobežojumiem. Šīs alternatīvas negatīvie ir fakti, ka sava VPN izmantošana var būt nedaudz sarežģīta. Tas ietver virkni darbību, kuras ir jāizpilda perfekti, lai izveidotu funkcionējošu tīklu.

Par laimi, ir uzņēmumi, kas var piedāvāt šo pakalpojumu par maksu. Arī sava VPN esamība būs labs ilgtermiņa risinājums, jo viņi to varēs izmantot tik ilgi, cik vēlas.

Tor

Tor ir programmatūra, kurai cilvēki var piekļūt bez maksas, lai pilnībā anonimizētu tiešsaistes aktivitātes. Tas darbojas, atlecot lietotāja datiem caur neskaitāmiem relejiem visā pasaulē.

Rezultātā valdības vai jebkura cita pārraudzības aģentūra nespēj tiešsaistē izsekot savas aktivitātes. Tomēr patiesībā Tor ir vairāk vērsts uz privātuma nodrošināšanu un nav specializējies piekļuvē cenzētās tīmekļa lapām.

Neskatoties uz to, ka identitāte un maršrutēšana ir nodalīta, Tor izveido tiltus, kas var apiet bloķētus IP. Nozīme: tā ir nepilnība, kas var atļaut piekļuvi bloķētam saturam.

Pie citiem populāriem risinājumiem pieder:

 • Psifons
 • Ēnu zeķes
 • TCP ports 443
 • SSH tunelēšana

Ņemot vērā to, cik daudz cilvēku var apiet VPN blokus, jūs esat tikai tik ierobežots, cik ļaujat sev būt.

Citiem vārdiem sakot, ir diezgan vienkārši piekļūt saturam, izmantojot VPN, ja vien jums ir pamatzināšanas par to, kā viņi darbojas un kā tos iestatīt (atkārtoti ieslēdziet!). Tomēr tas, vai vajadzētu piekļūt dažāda veida bloķētām lapām internetā, ir atšķirīga tēma.

Galu galā tas, ka cilvēkam ir līdzekļi sava mērķa sasniegšanai, ne vienmēr nozīmē, ka viņiem tas jādara!

Pēdējo reizi atjaunināts 2020. gada 19. aprīlī

Sveiki, es esmu Ludovic. Es izveidoju šo vietni kā patērētāja resursu, lai palīdzētu citiem kanādiešiem labāk izprast mainīgo kiberdrošības pasauli. Pirms šī resursa izveides es redzēju divas pamatproblēmas ar B2B patērētāju privātuma nozari. Pirmkārt, izglītība – vairums cilvēku neapzinās savu datu nozīmi. Otrkārt, nožēlojamā mārketinga prakse – ir plašs pašpasludinātu drošības risinājumu klāsts, kas nedara neko citu kā tikai starpināt lietotāju datus bez piekrišanas.

Iesniegt komentāru Atcelt atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *

Komentārs

Vārds *

E-pasts *

Vietne

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map