Kā Facebook un Google izmanto jūsu datus

Tā kā globālais tīmeklis ir nobriedis pēdējās divās desmitgadēs, divi nozares titāni ir kļuvuši par dominējošajiem spēkiem tiešsaistē. Google un Facebook izcelsmes stāsti ir labi zināmi. Pirmā Google meklētājprogramma tika sākta 1996. gadā kā pētniecības projekts Stenfordā. Sociālais tīkls Facebook tika izveidots 2004. gadā kā Marka Zuckerberga blakusprojekts Hārvardā.


Tā kā šie divi uzņēmumi ir kļuvuši publiski pieejami akciju tirgū un ir sasnieguši lietotājus katrā valstī un visos kontinentos, viņi ir spiesti kļūt par vairāk nekā tikai ērtu interneta rīku. Tagad tās ir pilntiesīgas korporācijas mijiedarboties ar vairāk datu, nekā kāds jebkad ir iedomājies.

Bet ko tieši Facebook un Google dara ar informācijas petalatātiem, kas ikdienā plūst caur tā serveriem? Uz šo jautājumu ir daudz atbilžu, un mēs tās visas izpētīsim šajā rakstā.

Reklāma

Kā minēts, gan Google, gan Facebook ir akciju tirgū publiski tirgoti uzņēmumi, un tāpēc sagaidāms, ka tie parādīs izaugsmi un rentabilitāti investoriem un akcionāriem. Tāpat kā daudzos digitālos uzņēmumos, kas rūpējas par vispārējiem interneta patērētājiem, viņi paļaujas uz reklāmu kā galveno ieņēmumu veidu.

Parasti, reģistrējoties jaunā kontā sociālajā tīklā vai citā vietnē un nav jāmaksā nodeva vai abonements, jums vajadzētu sagaidīt daudz reklāmas. Būtībā jūsu uzvedība vietnē un apkopotie dati ir uzņēmuma vērtības aktīvs.

kā darbojas reklāma

Tiešsaistes reklāma ir ieguvusi negatīvu reputāciju, bet tās pamatā ir koncepcija pēc būtības nav ļauns. Tādai meklētājprogrammai kā Google, ideja ir parādīt reklāmas kopā ar meklēšanas rezultātiem ar cerību jūs pievilināt ar produktu, kas saistīts ar jūsu vaicājumu. Tas pats attiecas uz sociālajiem tīkliem, piemēram, Facebook: to mērķis ir parādīt atbilstošas ​​reklāmas, pamatojoties uz jūsu vēsturi intereses un patīk.

Ārējie uzņēmumi piedāvā cenu uz ekrāna esošajiem nekustamajiem īpašumiem, lai iegūtu tiesības parādīt savus sludinājumus, parasti balstoties uz atslēgvārdiem. Sociālie tīkli spēj iekasēt no reklāmdevējiem vairāk naudas, izmantojot mērķtiecīgu sistēmu, nevis tikai parādīt vispārīgu reklāmu kopu visiem lietotājiem. Tāpēc reklāmdevēji tiešsaistes kampaņās bieži tērē vairāk naudas nekā parasti laikrakstos vai citos drukātajos formātos.

Neizsekojot jūsu uzvedību un aktivitātes viņu vietnēs un lietojumprogrammās, Google un Facebook nespētu rādīt atbilstošas ​​reklāmas savā sistēmā. Saskaņā ar viņu privātuma politiku abi uzņēmumi saka, ka lietotāju dati nekad netiek tieši koplietoti ar trešajām pusēm. Drīzāk, sistēma tiek pilnībā pārvaldīta, izmantojot iekšējos algoritmus lai reklāmdevēji būtu atbilstoši lietotājiem.

Ja vēlaties izmantot anonīmus, izmantojot Google un Facebook, vienlaikus saglabājot vienu kontu katrā platformā, jums vajadzētu izpētīt virtuālā privātā tīkla (VPN) klientus. VPN izveido drošu tuneli no jūsu mājas vai biroja tīkla uz atvērtu internetu, ar visiem datiem nosūtot no šifrēta kanāla..

Lielisks VPN palīdz ne tikai aizsargāt jūs no hakeriem un kibernoziedzniekiem, bet arī apgrūtina tiešsaistes izsekošanu.. Katru reizi palaižot savienojumu, VPN klients izsniedz jaunu IP adresi. Google un Facebook joprojām varēs izsekot jūsu darbībām, kamēr esat pieteicies, taču viņiem būs grūtāk noteikt jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu. Iepazīstieties ar mūsu pārskatu par NordVPN vai Surfshark lai ātri apskatītu, cik spēcīgi varētu būt šie pakalpojumi.

Lietotāju pieredze un produktu izstrāde

Gan Google, gan Facebook mērķis ir sniegt personalizētu pieredzi katram lietotājam. Tāpēc, piesakoties, palaižot jaunu Google meklēšanu, vietne atcerēsies jūsu meklēšanas vēsturi un vietnes, uz kurām iepriekš esat noklikšķinājis. Tas pats attiecas uz Facebook, jo lietotāju laika grafiki ir piepildīti ar saturu, kas viņiem iepriekš ir paticis vai ievērots.

Visas vietnes paļaujas uz back-end datu bāzu tīklu, lai saglabātu kritisku informāciju par lietotājiem piekļuvi priekšpusē. Uzņēmumi, piemēram, Google un Facebook, paļaujas uz šiem datiem, lai sniegtu pozitīvu lietotāja pieredzi, kas tiek pielāgota katram atsevišķam lietotājam.

google vs facebook novirzīšanas trafiks

Tā kā viņu vietnēm un lietojumprogrammām visā pasaulē ir miljardiem lietotāju, Google vai Facebook nav reāli iespējams uzturēt kontaktus ar katru personu un aptaujāt viņu viedokli. Tā vietā uzņēmumi faktiski vāc un analizē lietotāju datus viņi apkopo, lai iegūtu labāku izpratni par to, kas darbojas un kas nedarbojas viņu produktu piedāvājumos.

Piemēram, izsekojot lietojumu Gmail rīkā, Google varēja noteikt, ka liela daļa lietotāju aizmirst pievienot dokumentus izejošajiem e-pastiem un pēc tam viņiem ir jānosūta papildu ziņojums. Lai palīdzētu, Google izvietoja jaunu Gmail funkciju, kas skenēs izejošos ziņojumus, lai pieminētu pielikumu, un pēc tam atgādina lietotājam, lai tas iekļauj failu pirms noklikšķināšanas uz nosūtīšanas pogas..

Facebook arī izmanto lietotāju datus, lai palīdzētu vadīt produktu lēmumus. Uzņēmumam augot, tas atklāja, ka lietotāji paļaujas uz mobilās lietojumprogrammas pastkastes funkciju, piemēram, īsziņu sūtīšanas rīku. Lai nodrošinātu labāku lietotāja pieredzi, Facebook nolēma mainīt funkcionalitāti uz īpašu lietotni ar nosaukumu Messenger.

Konta integrācija

Tā kā Google un Facebook ir attīstījušās, tās ir daudz paplašinājušās, pārsniedzot sākotnējos nodomus par produktu. Google ir daudz vairāk nekā tikai meklētājprogramma, ar īpašiem rīkiem e-pastam, video straumēšanai, mākoņa mitināšanai un kartēšanai. Tas pats attiecas uz Facebook, jo tas ir pārsniedzis tikai vienu sociālo tīklu un tagad viņam pieder tādas lietotnes kā Instagram, vienlaikus izstrādājot arī savu aparatūru.

Interneta lietotāji ir nolēmuši, ka tīmeklis ir ātrs un ērts lietošanā. Tas nozīmē, ka viņi vēlas samazināt kontu un paroļu skaitu, kas viņiem ikdienā jāatceras. Gan Google, gan Facebook izmanto savas datu sistēmas padarīt internetu ērtāku lietotājiem.

Pieteikšanās ekrāns

Kad esat pieteicies datorā vai mobilajā ierīcē Google vai Facebook, akreditācijas dati automātiski darbosies ar jebkuru produktu, kas ietilpst to rīku komplektā. Turklāt, pārlūkojot tīmekli un paklupdams uz citām vietnēm vai lietotnēm, bieži vien jūs redzēsit, ka varat pierakstīties tajās, izmantojot Google vai Facebook kontu, nevis izveidot pilnīgi jaunus akreditācijas datus. Daži lietotāji tomēr labprātāk izmantos drošu paroļu pārvaldnieka rīku, lai apstrādātu visus savus akreditācijas datus.

Kad jūsu bērni ir pietiekami veci, lai reģistrētos Google vai Facebook, kas parasti ir 13 gadu vecs, viņu tiešsaistes aizsardzībai, iespējams, vislabāk ir kontrolēt, kur viņiem ir atļauts izmantot šos akreditācijas datus. Ja viņiem ļaus izplatīt savus kontus uz citām tīmekļa vietām, tas viņus varētu padarīt neaizsargātākus pret uzbrukumiem vai iebiedēšanu.

Valdības pieprasījumi

Reģistrējoties kontam Google vai Facebook, jūs piekrītat noteikts riska līmenis. Jūsu lietotājvārds ir piesaistīts katrai darbībai un klikšķim, ko veicat šajās vietnēs, un jums jāpatur prātā, ka uzņēmumi, kuriem pieder fona sistēmas, var jebkurā laikā piekļūt šai informācijai..

Kur šīs bažas patiešām rodas, ir ar valstu valdības. Daudzām attīstītajām valstīm, tostarp Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrālijai un Kanādai, ir spēkā esoši tiesību akti, lai diktētu, kad valdības aģentūra var izmantot datus no interneta uzņēmuma. Vairumā gadījumu pieprasījumam ir jārodas no valsts drošības viedokļa.

Piemēram, ja valdība uzskata, ka ar aizdomām par teroristu grupām ir paziņots pa kanālu, kas pieder uzņēmumam Google vai Facebook, tā var iesniegt uzņēmumam lūgumu nodot ierakstus no konkrēta lietotāja, laika grafiku vai IP adrešu diapazonu. Uzņēmumam nav jums jāpaziņo, ja jūsu informācija ir iekļauta tajā, ko viņi vāc.

prizmas kolekcijas detaļas

Bet vai šie ir vienīgie gadījumi, kad valdības var piekļūt tādām lielām vietnēm kā Google vai Facebook? Balstoties uz atklāsmēm, kuras Edvards Snowdens atklāja 2013. gadā, ļoti iespējams, ka lielākajām valdībām un starptautiskajām institūcijām ir aizmugures piekļuve sistēmām, lai uzraudzītu aizdomīgas darbības.

Tas, ka pastāv šāda veida aizmugures durvis, ir satraucošs, jo tas nozīmē, ka ir lielāka iespējamība, ka hakeri varētu iefiltrēties sistēmās, kas atrodas aiz viņiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc tiešsaistes privātums pēdējos gados ir kļuvis tik aktuāls temats.

Datu zinātne

Lielo datu jēdziens ir pastāvējis desmit gadu laikā. Tā pamatarguments ir tāds, ka uzņēmumiem jāuzglabā pēc iespējas vairāk informācijas, jo, jo vairāk datu ir labāka analīze un informētāku lēmumu pieņemšana. Ne tikai tas, bet lieli dati faktiski pierāda, ka viņi var virzīt jaunas tehnoloģijas uz priekšu.

Gan Google, gan Facebook ir ļoti iesaistīti mašīnmācības kustībā, kur uzņēmumi mēģina iemācīt programmatūru, lai identificētu modeļus un tendences lielās datu kopās.. Mērķis ir izstrādāt algoritmus, kas laika gaitā uzlabojas un turpina attīstīties, galu galā veidojot nākotni, kurā iespējama mākslīgā realitāte.

mākslīgā intelekta galvenās iegādes

Piemēram, Google piedāvāto meklēšanas rezultātu saraksts ir izveidots, izmantojot lielu datu motoru. Viņu mašīnmācīšanās algoritmi nepārtraukti analizē jaunos vaicājumus, kas tiek izpildīti katru sekundi, un iznākums ir visaptveroša izpratne par to, kas notiek visā pasaulē un kā mainās sabiedrības uzvedība.

Facebook, mašīnmācība ir saskārusies ar viņu sasniegumiem sejas atpazīšanas tehnoloģijā. Kopš sociālā tīkla pirmsākumiem lietotāji ir iecienījuši fotoattēlu glabāšanas un kopīgošanas funkcionalitāti. Katru reizi, kad lietotājs augšupielādēja jaunu fotoattēlu vai albumu, viņš vienmēr tika aicināts atsevišķus cilvēkus marķēt ar viņu vārdu.

Pateicoties mašīnmācīšanās algoritmiem, Facebook sistēma tagad faktiski var noteikt konkrētas sejas jaunos fotoattēlos, ja jums vispār nav jāsniedz nekāda informācija. Tādas funkcijas kā šīs ne vienmēr ir precīzas vai pareizas, taču tās ir ir iespaidīgs sasniegums tajā, ko tehnoloģija spēj nākotnē.

Grunts līnija

Tas, kā šie divi sadzīves tehnikas giganti izmanto jūsu datus, iespējams, apbrīno un vienlaikus padara jūs nervozu. Realitāte ir tāda, ka katru reizi, kad esat tiešsaistē, jūsu dati tiek vākti, saglabāti un analizēti vairāk veidos, nekā jūs vēlētos zināt.

Džins jau ir izlējis no pudeles. Ja vien jūs nenolemjat pilnībā pāriet bezsaistē vai ja jaunatklātā blokķēdes tehnoloģija galu galā ļaus mums atgūt kontroli pār mūsu datiem, gaidīt, lai labāk un sliktāk, Facebook un Google turpinās mūsu informācija centrālais produkts kas noved pie viņu peļņas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map