Kas ir pārlūka pirkstu nospiedumi?

Pārlūka pirkstu nospiedumiJa jums ir bažas par tiešsaistes privātumu – un jums vajadzētu būt -, iespējams, esat dzirdējis par pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu. Pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana ļauj vietnēm un citiem pakalpojumiem nekavējoties identificēt jūsu datoru, pat ja veicat vairākus pasākumus, lai anonimizētu savienojumu.


Tātad, kā jūs varat saglabāt savu personīgo privātumu šajā bezjēdzīgo vietņu laikmetā? Tālāk ir sniegts ātrs un ērts ceļvedis pirkstu nospiedumu noņemšanai no pārlūka, kā arī informācija par to, ko jūs varat darīt.

Kas ir pārlūka pirkstu nospiedumi?

Pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana vispirms tika izstrādāts kā drošības līdzeklis, ļaut vietnēm uzzināt, vai kāds uzdodas par citu lietotāju. Tomēr pēdējos gados šī tehnoloģija ir izmantota citiem, nožēlojamākiem mērķiem. Tātad, kā tas darbojas?

Atbilde slēpjas interneta darbībā. Neviens no diviem datoriem nav 100% identisks, un vietnēm ir jāzina noteikta informācija, lai nodrošinātu vietnes pareizu parādīšanu. Tik tālu, labi.

Tomēr tam ir negatīvie punkti. Ja tiek ņemti vērā visi šie desmiti faktoru, jūsu pārlūkprogramma, visticamāk, ir pilnīgi unikāla. Piemēram, dators, uz kura tiek rakstīts šis raksts, tika pārbaudīts divos dažādos pakalpojumos. Abos pakalpojumos tas bija pilnīgi unikāls.

Jūsu pārlūka pirkstu nospiedumos nav iekļauta tikai informācija par pašu pārlūku. Tas arī ietver informāciju par jūsu tālruni vai datoru. Tas nozīmē, ka jūs potenciāli varat izsekot pat tad, ja izmantojat vairākus piesardzības pasākumus, piemēram, VPN.

Kas padara pārlūka pirkstu nospiedumu par unikālu?

Tātad, kas nonāk pārlūka pirkstu nospiedumos? Kā mēs minējām, šajā pirkstu nospiedumā ir informācija gan par jūsu pārlūkprogrammu, gan datoru. Šeit ir informācija, kas veido jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumus.

Galvenes

Kad jūsu pārlūkprogramma izveido savienojumu ar vietni, tajā nosūtītajā informācijā ir iestrādātas vairākas galvenes. Visas šīs galvenes apvienojumā sniegs vietni svarīgi dati par to, kā tai vajadzētu attiekties uz jūsu sistēmu. Kopumā ir 8 dažādas galvenes, kuras sūta jūsu pārlūkprogramma. Šie ir:

  • Valodas galvene. Šī galvene ļauj vietnei uzzināt, kādu valodu izmanto jūsu dators (angļu, spāņu utt.).
  • Novirzītāja galvene. Šī galvene atrodas, ja jūs noklikšķināt uz saites no vienas vietnes uz otru. Tas ļauj otrajai vietnei uzzināt, kā jūs tur nokļuvāt.
  • Kešatmiņavadības galvene. Kešatmiņas kontroles galvenē norādīti vietnei, kā kešatmiņā saglabāt datus gan klienta, gan servera pusē.
  • Lietotāja aģenta galvene. Šī galvene atrodas katrā tīmekļa savienojumā, un vietnei norāda, kuru pārlūku un operētājsistēmu izmantojat.
  • Pieņemt galveni. Akceptēšanas galvene ļauj vietnei uzzināt, kāda veida saturu jūsu dators un pārlūks spēj parādīt.
  • Saturskodēšanas galvene. Šajā galvenē ir sniegti norādījumi par to, kāda veida saspiešanu jūsu pārlūks spēj apstrādāt.
  • Savienojuma galvene. Savienojuma galvene nosaka, vai jūsu savienojums ar vietni paliek atvērts pēc pašreizējā savienojuma vai arī tas būtu jāslēdz.
  • Jaunināšanas nedrošo pieprasījumu galvene. Šī galvene norāda serverim, vai jūsu pārlūkprogramma pieprasa šifrētu savienojumu.

Kā redzat, šajās galvenēs ir daudz informācijas. Daudzos gadījumos ar virsrakstiem vien ir pietiekami, lai pārlūkprogrammai nodrošinātu unikālu pirkstu nospiedumu. Tomēr ir arī papildu informācija par pārlūkprogrammu, kurai var piekļūt arī vietnes.

Papildu informācija par pārlūku

Papildus galvenēm jūsu pirkstu nospiedums ietver jūsu pārlūkprogrammas versijas ID, kas vietnei norāda, kādu precīzu jūsu pārlūkprogrammas versiju jūs izmantojat. Droša pārlūkprogramma aizklās šo informāciju.

Jūsu pirkstu nospiedumos ir arī spraudņu saraksts, kurus atbalsta jūsu pārlūkprogramma. Piemēram, ja jūsu pārlūkprogramma atbalsta JavaScript, bet ne Flash, šī informācija tiks iekļauta.

Dažādas reklāmas preferences ir arī daļa no jūsu pirkstu nospiedumiem. Tie ietver jūsu sīkfailu iestatījumus, nesekojiet preferencēm un to, vai AdBlock ir instalēts.

Visbeidzot, jūsu pirkstu nospiedumā ir divi dažādi attēli. Vienu no tiem padara jūsu pārlūka HTML audekla elements, bet otru – ar WebGL. Tā kā dažādas sistēmas ģenerēs nedaudz atšķirīgus attēlus, šie attēli var palīdzēt identificēt jūsu datoru.

Informācija par datoru

Kā jau minēts, jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumos ir informācija par jūsu tālruni vai datoru, kā arī par pašu pārlūku. Tas ietver atbalstītos audio un video formātus, kā arī kādi fonti ir instalēti.

Turklāt vietnes arī apkopo informāciju par jūsu laika joslu, kā arī par monitora izšķirtspēju un krāsu dziļumu. Šī informācija ir nepieciešama, lai kalpotu jums pareizu saturu, bet to var izmantot arī, lai jūs identificētu.

Kāpēc tiek izmantoti pārlūka pirkstu nospiedumi?

Tagad, kad mēs zinām, kas attiecas uz pārlūka pirkstu nospiedumiem, ir pienācis laiks runāt par to, kā to varētu izmantot. Ir četri galvenie iemesli. Divi jums ir labi, un divi – slikti.

1. labs iemesls: finanšu krāpšanas novēršana

Pārlūku pirkstu nospiedumu noņemšana finanšu nozarē ir izmantota gadiem ilgi. To izmanto gandrīz ikviens tiešsaistes banku darbība apkalpošana. Ar pirkstu nospiedumu noņemšanu no jūsu ierīces banka var noteikt, vai nav nolaupīta pārlūka sesija, un slēgt krāpnieciskus darījumus.

Tāpat, lai novērstu krāpšanos ar kredītkartēm, bieži izmanto pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu. Piemēram, ja jūs regulāri izmantojat savu karti tiešsaistē, vietne var noteikt, kad tā pēkšņi tiek izmantota citā ierīcē.

2. labs iemesls: e-komercijas krāpšanas novēršana

e-komercijas biznessLīdzīgi kā ar kredītkaršu krāpšanas novēršanu, pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu var izmantot, lai apkarotu dažādas e-komercijas krāpšanas metodes. Pārskaitījumi un citas maksājuma metodes parasti nāk no paredzamiem avotiem. Kopā ar citiem faktoriem, pēkšņa ierīces maiņa var norādīt uz krāpšanu.

Slikts 1. iemesls: analīze un reklāmu izsekošana

Mūsu digitālā ekonomika daļēji ir atkarīga no tiešsaistes reklāmas. Labās ziņas ir tas, ka jūs varat bez maksas iegūt visu veidu tiešsaistes saturu. Sliktā ziņa ir tā, ka jūs, iespējams, nevēlaties, lai jūs šādi izsekotu.

Reklāmu pakalpojumi, ko izmanto, lai izsekotu klientus, izmantojot sīkfailus, taču daudzi cilvēki ir ieguvuši prasmi. Tā kā tik daudz cilvēku savās ierīcēs atspējo sīkfailus, reklāmdevējiem bija nepieciešams jauns veids, kā izsekot atsevišķus klientus. Daudzi no viņiem kā alternatīvu ir izmantojuši pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu.

Slikts iemesls # 2: ļaunprātīgas vietnes

Pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana serveriem prasa daudz resursu. Lielākā daļa vietņu labprātāk izmantotu tradicionālo izsekošanas metodi. Faktiski viens pētījums parādīja, ka tikai 0,4% no 10 000 populārākajām vietnēm izmanto pārlūka pirkstu nospiedumus. Lielākā daļa no tām ir finanšu vietnes.

Šajā pašā pētījumā arī atklājās, ka Lielākā daļa vietņu, kas izmanto pirkstu nospiedumus, ir surogātpastu vietnes vai ļaunprātīgas vietnes. Citiem vārdiem sakot, jūsu pārlūkprogrammai pirkstu nospiedumi, visticamāk, ir kibernoziedzniekiem, nevis likumīgai vietnei.

Kā pārbaudīt ierīces pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanai

Tātad, kā jūs zināt, vai jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumi ir unikāli? Ir divi galvenie pakalpojumi: AmIUnique un Elektroniskās robežas fonda pakalpojums Panopticlick. Abi šie pakalpojumi tiek labi novērtēti, taču ir dažas galvenās atšķirības.

Panopticlick izmanto tikai visbiežāk izmantotās pirkstu nospiedumu noņemšanas metodes. Tie ietver galvenes, pārlūka versija, laika josla, un citas metodes, kas prasa mazāk resursu.

Amiunique izmanto visas šīs metodes. Tomēr viņi arī izmanto WebGL un HTML audekla rasējumi. Turklāt tie nodrošina globālu statistiku, lai jūs varētu redzēt, kā rezultāti tiek salīdzināti ar visiem citiem viņu lietotājiem.

Ņemiet vērā, ka neviens no šiem pakalpojumiem nav ideāls. Viņi var jums norādīt dažus ballpark numurus, taču viņiem ir divi ierobežojumi.

Pirmkārt, rodas jautājums par izlases lielumu. Vienkārši sakot, ja neviens no lietotājiem nepiekrīt jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumiem, jūs varat tikt parādīts kā “unikāls” pat tad, ja neesat. Jūs esat tikai unikāls starp konkrētā pakalpojuma lietotājiem.

Otrkārt, viņiem ir daudz novecojušu datu. Vairumā gadījumu tā nav problēma, taču pārlūka versijas un OS versijas gadījumā tā var būt maldinoša. Tā kā šīs vietnes pastāv jau vairākus gadus un jūsu konkrētā pārlūka versija, iespējams, ir bijusi pieejama tikai dažus mēnešus, tā, iespējams, parādīsies reti, kaut arī tā, iespējams, ir izplatīta.

Kā pasargāt no pārlūka pirkstu nospiedumiem

Tātad, kā jūs pasargājat sevi no pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanas? Īsā atbilde ir tāda, ka nav neviena profilaktiska pasākuma. Bet ir vairākas metodes, kuras apvienojot tās var izmantot piedāvā ievērojamu aizsardzību.

Izmantojiet VPN

VPN jeb virtuālais privātais tīkls ir rīks, kas izveido drošu savienojumu starp jūsu datoru un VPN serveri. Pēc tam VPN serveris izveido savienojumu ar tīmekli.

Pats VPN pilnībā neaizkavēs pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu. Tomēr, tas var aizēnot daudz informācijas. Piemēram, ja izveidojat savienojumu, izmantojot VPN citā laika joslā, šī informācija būs atšķirīga.

Ne visi VPN ir vienlīdz noderīgi. Piemēram, jums vajadzētu izvairīties no bezmaksas VPN izmantošanas. Lielākā daļa no tām ir krāpniecības, no kurām var izvairīties, un tajās tiks rādītas papildu reklāmas vai nozagta jūsu informācija. Kvalitatīvi apmaksāts VPN maksās dažus dolārus, taču varat būt drošs, ka savienojums ir drošs.

Izmantojiet pret ļaunprātīgu programmatūru

ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiSākt ar, visiem vajadzētu lietot pret ļaunprogrammatūru vai pretvīrusu aizsardzību. Tas ir tikai veselais saprāts. Aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru var ne tikai aizsargāt jūs no šķebinošām datoru kļūdām, bet arī var palīdzēt aizēnot jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumus.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka jūsu iebūvētā aizsardzība pret vīrusiem negriezīs sinepes. Produkti, piemēram, Malwarebytes un HitmanPro, nodrošinās nepieciešamo aizsardzības līmeni, novēršot kaitīgas programmatūras instalēšanu, kas ir atkarīga no jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumiem.

Ir svarīgi atcerēties, ka pret ļaunprātīgu programmatūru tiek pastāvīgi atjaunināta programmatūra, lai sekotu jaunākajiem tiešsaistes draudiem. Pārliecinieties iespējot automātiskos atjauninājumus lai nodrošinātu, ka jūsu aizsardzība ir atjaunināta.

Atspējot JavaScript

JavaScript atspējošana ir efektīvs veids, kā aizsegt pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu. Iemesls ir tāds, ka bez iespējota JavaScript, vietnes nevar noteikt, kādus spraudņus un fontus esat instalējis. Tā kā šī informācija ir liela daļa no jūsu pirkstu nospiedumiem, ir ieteicams neļaut vietnēm to redzēt.

kā atslēgt

Tas nozīmē, ka daudzām vietnēm ir nepieciešama JavaScript, lai tās efektīvi darbotos, tāpēc jūs, iespējams, izmetīsit bērnu kopā ar vannas ūdeni. Bet kas būtu, ja jūs varētu iegūt labāko no abām pasaulēm?

Viens no risinājumiem ir izmantot tādu rīku kā NoScript. NoScript pēc noklusējuma bloķēs JavaScript visās vietnēs, taču ļauj jums to iespējot vietnēs, kuras patiešām vēlaties izmantot. Negatīvie ir tas, ka tas ir jādara manuāli, tāpēc efektīvai izmantošanai tas prasa nedaudz darba.

Izmantojiet inkognito režīmu

Daudzām pārlūkprogrammām ir “inkognito režīms”, kas aizēno daudzus datus par pārlūkprogrammu. Būtībā tas, ko tas dara, ir iestatīt galvenes un pārlūka profilu iepriekš iestatītām izvēlēm. Tā kā visi inkognito režīma pārlūkprogrammas izskatās vienādi, vietnēm būs jāpaļaujas uz datora aparatūras datiem, lai jūs izmēģinātu un noņemtu pirkstu nospiedumus.

hroms-inkognito režīms

Inkognito režīmu atbalsta Safari, FireFox, Chrome un vairākos citos pārlūkos. Izmantojiet to pārlūkošanas laikā un tu būsi ievērojami grūtāk izsekot.

Izmantojiet Tor pārlūku

TOR pārlūksTor Browser ir projekts, kas izstrādāts, lai veicinātu maksimālu privātumu. Tā vietā, lai izveidotu tiešu savienojumu ar vietni, jūs izveidojat savienojumu caur Tor “mezglu”, kas ir cits Tor lietotājs. Jūsu identitāte tiek novirzīta caur vairākiem mezgliem.

Lai vēl vairāk maskētu jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumus, Tor pārlūks standartizē vairākus pārlūka aspektus. Piemēram, tas ierobežo fontus līdz dažām atlasītajām opcijām, un tas neatļauj HTML audekla atveidošanu, ja vien jūs to īpaši neapstiprināt katru atsevišķi. Tas arī bloķē JavaScript.

Tor pārlūka negatīvie ir tas, ka tam ir tendence būt lēnam. Tas notiek tāpēc, ka jūsu savienojums tiek novirzīts caur vairākiem citiem mezgliem. Citiem vārdiem sakot, tas nav iesācējs videoklipu skatīšanai. Bet vienkārša teksta lasīšanai tā ir piemērota iespēja.

Citas pārlūka iespējas

Tātad, ko jūs darāt, ja nevēlaties tikt galā ar Tor lēno ātrumu? Par laimi, ir dažas iespējas, ja vēlaties citu izvēli.

Operētājsistēmas Windows un Android lietotājiem

Pirmajā Firefox izlaišanā 2020. gadā Mozilla ieviesa pirkstu nospiedumu bloķēšanu. Tas tiek darīts, bloķējot pieprasījumus no vietnēm un uzņēmumiem, par kuriem zināms, ka viņi piedalās pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanā.

Pēc noklusējuma šī funkcija ir izslēgta, jo tā var novērst dažu vietņu pareizu ielādi. Tas teica, varat to iespējot Firefox lapā Konfidencialitāte un drošība. Mozilla strādā pie tā, lai pēc noklusējuma tiktu iespējota pirkstu nospiedumu bloķēšana, taču viņi nav paziņojuši par šīs funkcijas izlaišanas datumu.

Šogad Google arī paziņoja, ka pārlūkā Chrome ieviesīs pirkstu nospiedumu bloķēšanu. Tomēr neviens izlaišanas datums nav paziņots. Tomēr jūs varat iegūt kādu Android ierīces aizsardzības līmeni, izmantojot ar Android saderīgu VPN.

Apple lietotājiem

Pirkstu nospiedumu aizsardzība Apple pagājušajā gadā ir izmantota pārlūkprogrammā Safari. Ja izmantojat jaunāko iOS versiju, tiks aizsargāta pirkstu nospiedumu noņemšana automātiski iespējot. Šī opcija ir pieejama tikai iOS ierīcēs, tāpēc datoru lietotājiem būs nepieciešama cita opcija.

Safari aizsardzība pret pirkstu nospiedumiem darbojas, kopīgojot tikai to informāciju, kas vietnei ir nepieciešama. Tas nav 100% efektīvs atkarībā no tā, kas vietnei tiek prasīts. Bet tas var pasargāt jūs no sliktākās pirkstu nospiedumu noņemšanas, vienlaikus ļaujot veikt vēlamu pirkstu nospiedumu noņemšanu, piemēram, jūsu bankas vietnē.

Lai iegūtu labāku aizsardzību, noteikti izmantojiet iOS VPN, kas aizēnos citu informāciju, piemēram, jūsu laika joslu.

Pārlūka papildinājumi

Ir arī citi veidi, kā novērst pirkstu nospiedumu noņemšanu. Pārlūkprogrammas Chrome lietotājiem jūs varat lejupielādēt Atvienot, kas automātiski atspējo izsekošanu. Dažās vietnēs, īpaši iepirkšanās vietnēs, tas var radīt problēmas. Bet jūs to īslaicīgi varat atspējot, noklikšķinot uz pogas.

Firefox lietotāji var instalēt Canvas Fingerprint Defender. Tas ir nedaudz visaptverošāks nekā Firefox iebūvētais līdzeklis pret pirkstu nospiedumu noņemšanu. Tomēr, tāpat kā Defender, ir arī zināms, ka tas rada problēmas dažās vietnēs.

Izmantojiet opciju “Nesekot”

Nesekot ir pieprasījums, kuru var iegult jūsu pārlūkprogrammas galvenē. Tas izklausās tieši tā: tas pieprasa, lai vietnes neizseko jūs. Tā kā tā ir jūsu galvenes daļa, nevis sīkfails, tā paliks savā vietā pat tad, ja notīrīsit sīkfailus.

Lielākā daļa pārlūkprogrammu un visas galvenās pārlūkprogrammas atbalsta galveni Neizsekot. Vienkārši atveriet pārlūka iestatījumus un pārbaudiet, vai tas ir iespējots. Ja ir iespējota šī galvene, jūs varat norādīt savam reklāmas bloķētājam pieņemt reklāmas no vietnēm, kas ievēro galveni Nesekot.

neizseko hromu

Lielākā daļa vietņu ignorē galveni Do Not Track, kas ir žēl. Tātad, kā tas palīdz? Īstermiņā tā nav. Tomēr tas ļauj jums atbalstīt vietnes, kas ievēro jūsu privātumu, vienlaikus bloķējot reklāmas vietnēs, kas izseko jūs.

Ilgtermiņā, ja pietiekami daudz cilvēku izmantos opciju Nesekot, vietnes redzēs priekšrocības, ja to ievēro. Šāda veida finansiāla stimula nodrošināšana ir labākais veids, kā panākt, lai tiešsaistes reklāmdevēji mainītu savus veidus.

Secinājums

Kā redzat, pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana ir sarežģīts jautājums. Sākumā tam ir daudzas izdevīgas drošības lietojumprogrammas. Citiem vārdiem sakot, ja jūs varētu to pilnībā novērst visos gadījumos, jūs to nevēlētos. No otras puses, pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana ļauj veikt invazīvu reklāmu izsekošanu, kā arī ļaunprātīgas programmatūras vietņu izsekošanu.

Personai, kas apzinās privātumu, risinājums ir selektīvi iespējot izsekošanu banku un e-komercijas vietnēs. Visām citām lietojumprogrammām vislabāk ir izmantot daudzos norādītos pasākumus, lai novērstu pirkstu nospiedumu noņemšanu.

Pievienojiet savu atsauksmi:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me