Kas ir virtuālais privātais tīkls (VPN)?

Gadījumā, ja neesat pamanījis, internets nav droša vieta. Ja vien jūs neesat pienācīgi aizsargāts, tas ir kauslis, kurš jūs apgriezīs otrādi, iztukšos kabatas un pametīs tikai ar atpakaļejošu skatienu.


Ja šī metafora nav pilnīgi skaidra, mēs runājam par uzlaušanas un identitātes un finanšu informācijas zādzībām. Tas acīmredzami ir sliktās ziņas. Labā ziņa ir tā, ka ir veids, kā uzlādēt jūsu tiešsaistes drošību, ja maksa nav par roku un kāju.

Tagad mēs runājam par VPN pakalpojumiem. Ja jūs to nelietojat, kamēr esat tiešsaistē, nav svarīgi, vai, bet kad būsit nākamais upuris. Pārāk daudz cilvēku izvairās no VPN, jo tā šķiet sarežģīta tehnoloģija; jūs drīzāk zvēru internetu mūžīgi.

Atpūsties. Vienkārši izlasiet šo rakstu, un mēs nokļūsim ekspertā, kā izvēlēties, instalēt un piekļūt kvalitatīvam VPN. Izklausās labi? Sāksim.

Ko VPN var darīt man??

Pirmais darba uzdevums ir izglītot jūs, dārgais lasītāj, tieši to, ko VPN serveris var darīt jūsu labā. Ir daudz priekšrocību. Šeit ir daži:

 • Uzrādiet savu IP adresi ikvienam, kurš skatās, it kā atrodaties citā valstī, lai piekļūtu noteiktiem straumēšanas pakalpojumiem (piemēram, ASV bāzētam Netflix vai Hulu), kas jūsu valstī ir ģeogrāfiski bloķēti..
 • Slēpiet apmeklētās vietnes un jebkādu privātu informāciju, piemēram, paroles vai kredītkaršu numurus no citiem – it īpaši hakeriem.
 • Apiet dažāda veida valdības satura bloķēšanu vai cenzūru (Sveika, Ķīna!)
 • Piekļūstiet un lejupielādējiet saturu no kvalitatīvām torrentu vietnēm.

Izplatīts jautājums ir, vai VPN aizstās jūsu jau esošo ISP (interneta pakalpojumu sniedzēju). Atbilde ir nē. Lai gan daži VPN piedāvā arī interneta pakalpojumus, jums nav jāpārslēdzas no pašreizējā pakalpojumu sniedzēja. Iedomājieties VPN kā privātu tuneli, kas šifrē jūsu datus un slēpj jūsu identitāti, kad dodieties tiešsaistē.

Savienojuma izveide ar internetu ar VPN

Kamēr jūsu ISP nodrošina pamata iespējas piekļūt internetam, izliekot labu VPN pakalpojumu, jūs tiek novirzīts uz viņu serveri, nevis uz to, kas pieder jūsu ISP. ISP vairs nevarēs skatīt jūsu datus vai redzēt, kuras vietnes apmeklējat. Redzamais būs tikai tas, ka esat izveidojis savienojumu ar VPN serveri.

Ikviens, kurš mēģina izspiegot jūsu tiešsaistes ieradumus, nevis tikai jūsu izmantotā standarta IP adrese, kas parāda jūsu fizisko atrašanās vietu, redzēs tikai IP adresi, kas saistīta ar VPN serveri. Dati, kas tiek pārsūtīti starp jums un internetu, ir šifrēti un atgādinās jucekli ikvienam, kas cer tos izmantot nelikumīgiem mērķiem.

Cerams, ka jūs sākat redzēt dažas nopietnas VPN priekšrocības. Ja bieži izmantojat publiskos Wi-Fi tīklājus lidostās, kafijas veikalos vai jūsu draudzīgo apkārtnes publiskajā bibliotēkā, tas var tikt uzskatīts par pierādāmu ārprāta rīcību bez VPN aizsardzības.

Šīs vietas ir centrālā vietā, jo savienojumiem reti ir jebkāda veida drošības funkcijas. Pat bezjēdzīgs hakeris, iespējams, var izdomāt, kā padarīt jūsu dzīvi nožēlojamu. Redziet to puisi turpat stūrī ar brillēm un jauku velveta jaciņu, ar interesi skatoties uz savu klēpjdatoru?

Viņš nav kāds profesors, kurš vērtē studentu testus. Viņš nolaupīja jūsu bankas pieteikšanās informāciju! Augstāk novērtētie VPN pakalpojumi ir pārnēsājami, lai jūs tos varētu izmantot no jebkuras vietas pasaulē.

Tas nav visas rozes un saulainais laiks

Pasaule var būt skarba saimniece. Kā tāds, mums jau iepriekš vajadzētu brīdināt, ka ar VPN izmantošanu ir saistīti daži trūkumi. Iedarbība uz VPN: Lai gan jūs tagad esat drošībā no sava ISP ziņkārīgajām acīm, izvēlētais VPN pārdevējs varēs redzēt jūsu datus.

Tomēr, ja jūs izvēlaties uzticamu, augsti novērtētu VPN, kas sola stingru drošību un kam ir īpaša interese aizsargāt jūsu datus, jums, iespējams, būs labi. Spiegošana nav viņu biznesa modelis.

S-L-O-W-E-R savienojums: Parasti VPN savienojums būs lēnāks nekā parastajam ISP, jo jāveic papildu darbība, kas šifrē datus abos virzienos. Tajā pašā laikā jūsu savienojumam ir jānobrauc fiziski lielāks attālums, lai VPN serverim veiktu papildu darbību, kas nozīmē lēnāku reakciju pārlūkošanas laikā.

Ja saņemat savu VPN pakalpojumu no tuvumā esoša (parasti runājoša) servera, jūs pamanīsit aptuveni 10% ātruma samazināšanos. Piekļuve internetam caur attāls serveris varētu padarīt šo numuru ievērojami lielāku.

Vai VPN lietošana ir likumīga??

Īsā atbilde – ja jūs baidāties par likumu vai valdības smago roku pie jūsu durvīm – ir jā. VPN lietošana ir pilnīgi likumīga.

Jāpatur prātā, ka lielākajā daļā valstu pilsoņiem ir tiesības uz privātumu. Bet tad jums ir daži slikti aktieri – sauksim viņus Ķīna un Irāna izklaidei – kas pat neizliekas par brīvu un atvērtu sabiedrību. Viņiem noteikti nepatīk ideja par bezmaksas, neierobežotu piekļuvi internetam un viņi dara visu iespējamo, lai nepieļautu VPN pieejamību iedzīvotājiem gan mājās, gan aizjūras zemēs..

Līdz šim, pat Ķīnā – kas lepojas ar uzmācīgākajiem pasaules cenzūras centieniem – VPN bloķēšana ir bijusi tikai daļēji veiksmīga, un mēs vēl neesam dzirdējuši, ka kāds būtu sodīts par vienkāršu VPN izmantošanas darbību. Tā varētu būt arī laba ideja izvairieties no serveriem, kas atrodas noteiktās Eiropas valstīs (piemēram, Francijā un Apvienotajā Karalistē), ja bažas rada privātums. Teroristu aktivitātes ir izraisījušas dažu valstu valdību likumu izstrādi, kas prasa VPN uzturēt lietotāju aktivitāšu žurnālu. Vienkāršs risinājums ir izvairīties no šiem serveriem.

Pirmās lietas vispirms

Tā kā pieprasījums pēc tiešsaistes anonimitātes un drošības turpina pieaugt, arvien vairāk VPN pakalpojumu pauž savu jostasvietu. Tāpat kā jebkas cits, viņi visi nav radīti vienādi. Jūsu meklējumos atrast labākais VPN, pārbaudiet forumus un citus tiešsaistes avotus, lai iegūtu atsauksmes un ieteikumus. Funkciju salīdzinājums varētu būt pareizs.

Šādi saraksti ir daži, kas jāmeklē:

 • Cena: Kā skaitlis ir ballpark skaitlis, ticamākie VPN maksā mazāk nekā 10 USD mēnesī.
 • Ātrums: Kā minēts, šifrēšanas process palēninās savienojuma izveidi, taču jautājiet citiem lietotājiem par viņu pieredzi.
 • Privātums: Šis ir galvenais pārdošanas punkts attiecībā uz VPN pakalpojumu. Pārliecinieties, vai uzņēmums izvirza ideju priekšā un centrā.
 • Drošība: Jautājiet par konkrētiem pretpasākumiem, kas tiek izmantoti hakeru apkarošanai, NSA un citiem, kas domā par identitātes zādzību vai identifikāciju.
 • Servera atrašanās vieta: Serveri, kas ir izkaisīti dažādās ģeogrāfiskās vietās, ir laba lieta. Jo vairāk jo labāk.
 • Vienlaicīgie savienojumi: Nesamierinieties ar pakalpojumu sniedzēju, kurš vienlaikus ļauj jūsu kontam savienot tikai vienu ierīci. Jums vajadzētu būt iespējai vienlaikus izbaudīt tālruni, klēpjdatoru un Xbox.
 • Klientu / tehniskais atbalsts: VPN lietošana joprojām ir salīdzinoši jauna tehnoloģija vidējam interneta sērfotājam, tāpēc labam pakalpojumu sniedzējam būs zinošs atbalsta personāls, kurš saprātīgā laika posmā atbildēs uz jūsu zvanu, tērzēšanu vai e-pastu..
 • Izmēģiniet to pirms pirkšanas: Tāpat kā likumīgiem tīmekļa mitināšanas pakalpojumiem, arī VPN pakalpojumam jāpiedāvā bezmaksas pārbaudes laiks un naudas atdošanas garantija uz laiku no 15-30 dienām. Acīmredzot visu labāko VPN piedāvāto funkciju saraksts ir pārāk garš, lai šeit iekļautu, taču jūs varētu pievērst uzmanību arī savietojamībai ar dažādām ierīcēm un lietotāja saskarnei, kas jūs nemulsina. Vislabākā likme šeit ir pāriet uz tiešsaistes ar drošību saistītiem forumiem un sākt uzdot jautājumus par to, kuri VPN pakalpojumu sniedzēji ir vislabākie.

Vai bezmaksas VPN pakalpojums ir laba ideja?

Tiklīdz tiks sākta VPN meklēšana, ilgi nestāvēsiet uz bezgaumīgām reklāmām, kuras apgalvo, ka piedāvā pakalpojumu bez maksas. Vai tas ir tā vērts? Ja jums patīk zemas kvalitātes pakalpojums, īpaši lēni savienojumi un tas, ka jūs nepārtraukti tiecaties pēc reklāmām, visiem līdzekļiem pierakstieties uz bezmaksas pakalpojumu.

Vienkārši paturiet prātā šo biznesa aksiomu – ja jūs nemaksājat par produktu, jūs esat produkts. Tam ir tikai daži izņēmumi (skatiet mūsu labāko bezmaksas VPN sarakstu). Piemēram, ir uzņēmums ar nosaukumu CyberGhost, kas piedāvā bezmaksas piekļuvi, ko finansē reklāmas, kuras derētu gadījuma rakstura interneta lietotājiem, vai arī apģērbu, kas pazīstams kā VPN vārti un kuru darbina brīvprātīgais. Bet pat šīs izvēles nevar aizturēt sveci, lai sniegtu labu maksas pakalpojumu.

Vārds par anonimitāti

Gan tīru, gan apšaubāmu motīvu dēļ cilvēki vēlas iegūt VPN, kas meklē tiešsaistes anonimitāti. Visos praktiskos nolūkos tas nav iespējams mērķis, jo pakalpojumu sniedzējs vienmēr precīzi zinās, kur atrodaties. Nākamā labākā lieta, kas anonīma, ir slepenā privātums, un tas ir diezgan labs mērķis.

Baļķi: Pirmais, kas jāzina, ir tas, ka jebkura pretenzija uz privātumu, ko iesniegusi a VPN nav vērts spļaut okeānā, ja viņi glabā žurnālus. Mēs esam redzējuši nesenus valdības stingras taktikas piemērus, kuru mērķis ir piespiest mobilo telefonu vai interneta pakalpojumu sniedzējus nodot klientiem informāciju, uzticieties mums. Ja uzņēmums saskaras ar cietuma laika draudiem, jums jāņem vērā, ka jūsu atrašanās vieta un skatīšanās paradumi ilgi nepaliks privāti.

Uzticība: Faktiski nav tā, ka jums ir jāņem vērā VPN pakalpojuma vārds, ka viņi neveic žurnālus vai spiego par jums. Par laimi, tie, kas neievēro solījumus par konfidencialitāti, drīz pamanīs, ka viņu nepareizā izturēšanās ir izkliedēta tālu un plaši internetā. Būtība ir tāda uz šīs zemes nav garantijas, ka jūs vienmēr un mūžīgi būsit neredzams tiešsaistē ja izmantojat VPN.

TOR: Ja kāda iemesla dēļ jūs esat izmisīgi nolēmis palikt pilnīgi anonīms, varat izveidot savienojumu ar savu VPN caur TOR, kas nodrošina bezmaksas interneta savienojuma programmatūru. Ja jūs atvērtu kontu caur TOR, samaksātu ar kriptovalūtu, piemēram, Bitcoin, un pēc tam piekļūtu savam VPN, jūs būtu gandrīz tikpat tuvu pilnīgai anonimitātei, kā jūs iegūstat šajā pasaulē. Ir tikai daži VPN, kas atbalsta šo metodi. Jūs varat arī gaidīt dubultu triecienu savienojuma ātrumā, tāpēc, parakstoties, dodieties daudz atspirdzinošu dzērienu un varbūt pudeli nervu tablešu, jo lietas virzīsies ļoti lēni.

Varbūt jums nav nepieciešams VPN

Ja jūsu vārds nav Edvards Snowdens vai Džulians Assange, un jūs vēlaties, lai tikai VPN jūsu valstī apietu ģeogrāfiskās kešatmiņas ierobežojumus, kas neļauj straumēt noteiktas televīzijas vietnes, apsveriet iespēju izmantot SmartDNS.

SmartDNS neietver šifrēšanu, lai jūs uzturētu labu savienojuma ātrumu. Tas ir arī lētāks nekā VPN, bet ļaus piekļūt starpniekserverim, lai apietu noteiktus ģeogrāfiskos blokus.

Mobilais jautājums

Tā kā visa cilvēce turpina masveida migrāciju uz niecīgo mobilo tālruņu ekrānu pasauli, spēja šajās ierīcēs izmantot VPN pakalpojumu kļūst ļoti būtiska. Īsā atbilde ir, jā, savā mobilajā tālrunī var izmantot VPN. Pārējais stāsts ir tāds, ka, ja tas patīk jauki spēlēt ar visām atrašanās vietai paredzētajām lietotnēm, tas var būt ceļojums uz neprātu. Vai esat pamanījuši, kā tālrunis vienmēr vaicā, vai tas var piekļūt jūsu atrašanās vietai? Ja jūs kādreiz noklikšķiniet uz “jā”, jūs esat vienkārši kompromitējis jūsu VPN. Apkārt tam nekad nav jāpiekļūst vietnēm, izmantojot lietotni, bet vienmēr jāiet caur pārlūkprogrammu. Mēs iesakām Firefox, kas ir atvērtā koda un uztur iespaidīgu privātuma apsēstību.

Grunts līnija

Lai gan mēs ļoti iesakām instalēt labu VPN pakalpojumu, piemēram, Surfshark vai NordVPN drīz, ja ne uzreiz. Paturiet prātā, ka tā nav bankas glabātuve. Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, skatiet mūsu labāko VPN ziņojumu.

Tā vietā jums tas jāuzskata par rīku, kas gandrīz noteikti uzlabos jūsu centienus palikt privātiem un anonīmiem tiešsaistē, taču ir šajā spēlē nav tādas lietas kā 100 procenti. Tāpēc būtu prātīgi paturēt to prātā, izvēloties, kuras vietnes apmeklēt un kāda veida aktivitātes iesaistīties, kamēr esat tur.

Iegūstiet to, ko mēs sakām?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map