Piecas acis izskaidrotas (FVEY) – tevi vēro lielais brālis

piecas acis


Lai gan Piecas acis var izklausīties kā krimināla organizācija tieši no Džeimsa Bonda filmas, tas nav izdomājums. Slepena datu un tehnoloģiju apmaiņa starp Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Apvienoto Karalisti ir radījusi neapšaubāmi sarežģītāko tiešsaistes publiskās uzraudzības operāciju vēsturē. Citiem vārdiem sakot, ja esat bijis internetā, piecas acis par to zina daudz.

Lielākā daļa parasto interneta lietotāju zina, ka VPN nozīmē virtuālos privātos tīklus, kas ļauj anonīmi pārlūkot. Tomēr tas mēdz notikt tiktāl, ciktāl zināšanas iet. Piecas acis ir ļoti ieinteresētas VPN, jo tehnoloģiju sniegtā anonimitāte apgrūtina viņu spiegošanas “darbu”..

VPN vs piecas acis

Sākumā VPN radīja bažas par privātuma likumiem, konfidencialitāti un pat dažam saturam piekļuves likumību. Tas notiek tāpēc, ka VPN instalēšana ļauj jums iziet no ģeogrāfiskajiem blokiem un izmantot vietnes, kuras jūsu valstī ir paredzēts bloķēt.

Piemēram, Netflix lielāko daļu sava ASV satura bloķē citām ārvalstīm. Tāpat cilvēki Amerikas Savienotajās Valstīs, iespējams, nevar piekļūt TV šoviem un filmām, kuras tiek rādītas Dienvidamerikā. VPN rada nepilnības ap šāda veida ierobežojumiem un ļauj lietotājiem sasniegt bloķētas vietnes.

Jāsaprot, kāpēc piecu acu uzraudzības alianse nav liela VPN fane. Viņi vēlas zināt, ka aktivitātes tiešsaistē tiek uzraudzītas. VPN to apgrūtina.

piecas acis

Ja jums šķiet, ka šī organizācija nav nekas cits kā spiegu grupa, meklējot apšaubāmu darbību, bez liela varbūtēja iemesla paļauties, jums būtu taisnība. Tā kā visas piecas ir angliski runājošās valstis, atrast informāciju vienmēr ir tik viegli.

Vēsture

Piecu acu ideja jau kādu laiku pastāv. Faktiski uzraudzības nolīgums un datu apmaiņa, kas ir šīs modernās vienošanās pamatā, tika izveidoti pirms daudziem gadiem kā Apvienotās Karalistes un ASV nolīgums, kas tika izveidots 1943. gadā Otrā pasaules kara laikā.

NSA NATO alianse

Pēc aukstā kara beigām citām valstīm tika piedāvāta dalība aliansē, galvenokārt pateicoties centieniem tikt galā ar pieaugošajiem starptautiskā terorisma draudiem.

Tā kā piecu acu dalībnieku saraksts ir palielinājies, ir palielinājies arī tiešsaistes globālā monitoringa apjoms. Lai uzzinātu par galējībām, pie kurām šīs valstis dodas, lai uzraudzītu lietotājus, izlasiet šo Edvarda Snūdenda 2013. gada ekspozīcijas pārskatu..

Tā kā piecu valstu darbs ir kļuvis sarežģītāks, finansējums turpina pieaugt, un arvien lielāks ir pieprasījums pēc vairāk drošības un izlūkošanas aģentūru. Iesaistīti daži no visspēcīgākajiem akronīmiem pasaulē, piemēram, FBI, CIP, NSA, MI6, ASIS, NZSIS, AGO, GCSB un daudzi citi.

Kaut arī organizācijas aktivitātes tiek piedāvātas pēc nepieciešamības tiesībaizsardzībai, nav grūti iedomāties draudīgākus Piecu acu mērķus, jo īpaši tāpēc, ka tie ir saistīti ar privātuma aizsardzības likumu apiešanu. Gadījumā, ja lasītāji ir aizmirsuši, Amerikas Savienoto Valstu valdība ir pretrunā ar likumu izspiegot savus pilsoņus.

Pateicoties piecām acīm, ir viegli uzdot kādai no pārējām četrām valstīm to izdarīt viņu labā.

Piecas acis ir tikai sākums

Lai arī ar piecu valstu vienošanos var pietikt, lai radītu bailes tiem, kas vēlas aizsargāt savu privātumu, uzraudzība nebeidzas. Faktiski ir vēl divas alianses, kas palielina acu skaitu, jo iesaistīto valstu skaits ir lielāks. Bet vispirms Japāna ir kļuvusi par sesto Piecu Acu dalībnieku?

Piecas acis plus viena: Japāna mājā

Piecas acis šobrīd apsver sestā dalībnieka oficiālu uzņemšanu pasaules ekskluzīvākajā spiegu klubā – Japānā. Tas nav tik radikāls solis, ja uzskatāt, ka alianse ir varējusi paļauties uz Japānas sadarbību, kas aizsākās jau aukstajā karā. Pateicoties tās ģeogrāfiskajam tuvumam, Japāna ir devusi lielu ieguldījumu izlūkdatu vākšanā kontinentālajā Ķīnā, Dienvidķīnas jūrā un Ziemeļkorejā. Formāla dalība Piecās acīs vienkārši liktu vārdus uz punktētās līnijas, lai dublētu to, kas jau ir zābaks uz vietas..

Kā piecas acis notiek dalībnieku pievienošanas procesā? Ir pagājis kāds laiks, kopš viņi to ir izdarījuši, bet vienam valsts vadītājam vienkārši ir jāizdara nominācija. Pieņemšana vai noraidīšana ir atkarīga no vienkārša balsojuma. Tā kā visas piecas acis valstis pēdējos gados ir uzsākušas Japānas izlūkdienestu sadarbības galu, lielākajai daļai ekspertu šķiet, ka lēmums ir fakts. Būsim pirmie, kas pateiks “Laipni lūdzam!” uz sesto aci.

Deviņas acis

Sākotnējā savienība starp iepriekšminētajām piecām valstīm ar Dāniju, Franciju, Nīderlandi un Norvēģiju paplašinās līdz tā sauktajai “Deviņu acu” uzraudzības aliansei. Atšķirībā no sava vārda neiedvesmas radošuma, šai organizācijai piemīt prātojošas spējas, kas ir tikai palielinājušās, pievienojot jaunās valstis.

Četrpadsmit acis

Galu galā Vācijas, Beļģijas, Itālijas, Zviedrijas un Spānijas pievienošana palīdzēja izveidot šīs alianses galīgo formu (pagaidām). Kopā ar 14 valstīm šī alianses atkārtojuma nosaukums ir “četrpadsmit acis”.

14-acis

Kāpēc lietotājiem vajadzētu rūpēties??

Lai gan ir grūti pilnībā izprast šo piecu valstu neuzraudzīto uzraudzību, kāpēc vidējam lietotājam būtu jāuztraucas? Ja jūs uzskatāt, ka liels skaits visu pasaules VPN atrodas vienā no iepriekšminētajām piecām valstīm, un, ievērojot šos jurisdikcijas likumus, nebūtu pārsteigums redzēt VPN lietošanas praksi.

Būtība ir tāda, ka, ja izmantojat VPN, lai paliktu anonīms, tas var kļūt problemātisks Piecu acu valstī. Tajā brīdī privātums būs ārpus loga, un galvenais iemesls, kāpēc VPN tiek padarīts bezjēdzīgs.

Aizsardzība no alianses

Patiesībā vienkāršākais veids, kā neļaut valdībām no visas pasaules izspiegot jūsu datus, ir izmantot VPN, kas atrodas citā valstī. Piemēram, Ķīna nav to alianšu sarakstā, kurās datu uzraudzība tiek uzskatīta par normālu.

tiešsaistes cenzūra pa valstīm

Tādējādi, ja Ķīnā ir VPN, šīm grupām nebūs iespējams sasniegt pārlūkošanas vēsturi. Tas, protams, ir tad, ja Ķīna nepiedalās grupā vai notiek ar tām slepeni.

Otra alternatīva, kas ir vēl vienkāršāka un lētāka, ir vienkārši paļauties uz vietņu šifrēšanu. To var panākt, ļaujot vietnei veikt drošu pārlūkošanu. Lai apstiprinātu, ka tā patiešām ir droša, jums vienkārši jāmeklē zaļš “https: //”, kas atrodas vietnes faktiskā URL labajā pusē. Ja tas tur ir, saturs un jebkāda mijiedarbība starp lietotāju un vietni tiek šifrēti.

Ir ārkārtīgi svarīgi saprast, ka absolūti nav iespēju pilnībā liegt cilvēkiem piekļūt saviem datiem vai pārlūkošanas vēsturei. Tas ir tāpēc, ka ir burtiski neiespējami izveidot sistēmu, kas bez atteicēm 100 procentus laika darbojas pareizi. Atvainojiet, tā ir tikai dzīves realitāte.

Faktiski hakeris, kam ir pietiekami daudz laika, naudas un zināšanu, teorētiski varētu ielauzties pat Pentagona vajātajā datu centrā. Problēma tomēr ir tā, ka lielākajai daļai hakeru nav šo trīs ievaddatu pareizas kombinācijas. Kad lietotājs šifrē savus datus, tas stimulē hakerus vai valdības, kas uzrauga tiešsaistes aktivitātes, mēģināt iekļūt, jo nepieciešamais laika periods rada strauji tuvojošos punktu ar samazinātu atgriešanos.

Visbeidzot, lietotāji varēja arī mikropārvaldīt visas savas tiešsaistes aktivitātes un failus, meklējot lietotnes un pakalpojumu sniedzējus, kas garantē privātumu. To skaitā ir tādas organizācijas kā SpiderOak, Truecrypt, DuckDuckGo, OTR tērzēšana un jebkura no tām atvērtā pirmkoda rīku saraksta, kuras prioritāte ir privātums.

Ja jūs meklējat labākus tiešsaistes aizsardzības priekus, skatiet mūsu ieteikto Kanādas VPNS sarakstu.

Pēdējo reizi atjaunināts 2020. gada 19. aprīlī

Sveiki, es esmu Ludovic. Es izveidoju šo vietni kā patērētāja resursu, lai palīdzētu citiem kanādiešiem labāk izprast mainīgo kiberdrošības pasauli. Pirms šī resursa izveides es redzēju divas pamatproblēmas ar B2B patērētāju privātuma nozari. Pirmkārt, izglītība – vairums cilvēku neapzinās savu datu nozīmi. Otrkārt, nožēlojamā mārketinga prakse – ir plašs pašpasludinātu drošības risinājumu klāsts, kas nedara neko citu kā tikai starpināt lietotāju datus bez piekrišanas.

1 komentārs

  1. Joaquin Kooser

    Joaquin Kooser
    2019. gada 23. oktobrī plkst. 9:18

    Es dzirdēju kaut ko interesantu, ko teica Bernijs Sanders. Es domāju, ka viņš apsūdzēja izbeigt ziņotāju kriminālvajāšanu saskaņā ar spiegošanas aktu. Šīs ir lieliskas ziņas Edvardam Sniegdenim, vai ne? Tas ir, ja tas tiešām notiek, protams …

    Atbildi

Iesniegt komentāru Atcelt atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *

Komentārs

Vārds *

E-pasts *

Vietne

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map