Pilnīgs starpniekserveru ceļvedis (salīdzinot ar VPN pakalpojumiem)

Starpniekserveris datora vietā tiek izveidots savienojums ar internetu. Citiem vārdiem sakot, visi pārlūkošanas sesijas radītie dati tiek pārsūtīti no jūsu datora, izmantojot starpniekserveri, kas atrodas izejā uz internetu, un arī caur starpniekserveri, dodoties atpakaļceļā uz datoru..


Būtībā tas ir starpnieks. Kāpēc gan uz zemes kāds lietotu starpniekserveri? Galvenais iemesls ir tas, ka tā slēpj jūsu IP adresi, un, savukārt, tā arī slēpj jūsu fizisko atrašanās vietu no visiem, kas varētu skatīties. VPN ir specializēta starpniekservera forma. Mēs tajos iekļūsim vēlāk.

Publiskie starpniekserveri

Pirmais starpniekservera tips, par kuru mēs runāsim, ir tāds, kas bez maksas pieejams tiešsaistē un saukts a publiskais starpniekserveris.

Lai arī ideja privāti pieslēgties internetam bez maksas acīmredzami rada uzmanību, šāda veida serveriem ir pietiekami daudz trūkumu, ka tikai visnotaļ gadījuma rakstura interneta lietotājiem tas ir nopietni jāapsver.

Šie ir daži nozīmīgi iemesli, lai izvairītos no publiska starpniekservera:

 • Šīs lielākoties brīvprātīgo vadītās darbības parasti negaidīti notiek bezsaistē un paliek tā, līdz kāds atbrīvojas no ikdienas darba, lai noskaidrotu problēmu.
 • Bez naudas aprīkojuma uzlabošanai, sagaidiet, ka jūsu interneta savienojums būs lēns.
 • Bez peļņas motīva saglabāt klientus operatoriem ir nav reāla iemesla nespiegot savus datus vai pārlūkošanas paradumi. Viņi varētu būt hakeri visiem, kurus jūs zināt. Dažas aplēses apgalvo, ka pat 70 procenti publisko starpniekserveru ir tikai noziedznieku priekšgals.
 • Un snooping nav vienīgā problēma. Vēl viens liels procents no šiem starpniekserveri ievadīs reklāmas vai JavaScript jūsu apmeklētajās vietnēs. Tas nav forši.

Šeit vissvarīgākais ir tas, ka publiska starpniekservera izmantošana ir slikta ideja neatkarīgi no tā, kādā veidā jūs uz to skatāties. Es atkārtoju to, ko jau teicu, ka tas ir reāls variants ikdienas sērfotājiem. Esmu mainījis savas domas. Neviens nedrīkst tos izmantot!

Privātais starpniekserveris

Privātais starpniekserveris galvenokārt tiek izmantots peļņas gūšanai, lai gan daži cilvēki vai uzņēmumi to izveido personīgai vai darbinieku lietošanai bez maksas.

Visizplatītākais privāto starpniekservera veids ir VPN (virtuālais privātais tīkls). Mēs sīkāk izpētīsim, kas mazliet atšķir šāda veida serverus. Pagaidām saglabājiet failu.

Ja privātajam pilnvarotajam ir pārākums salīdzinājumā ar publisko partneri, tad par tā izmantošanu ir jāmaksā (uzturieties šeit). Šī peļņas motīva ieviešana uzņēmumam jebkurā nozarē nozīmē, ka tas ir ļoti ieinteresēts apmierināt klientu, lai turpinātu saņemt šos ikmēneša maksājumus..

Kad uzņēmums iekasē maksu par viņu pakalpojumiem, jūs varat saderēt, ka viņi tiks uzskaitīti publiskajā grāmatvedībā par to, cik labi viņi aizsargā klienta privātumu, izmantojot trešo personu pārskatus (piemēram, tos, par kuriem esmu rakstījis šajā vietnē). Interneta būtība ir sūdzēties skaļi un ilgi, kad vīlušies, un neviens uzņēmums to nevēlas.

Serveru kategorijas

Apskatīsim ātri un nesāpīgi dažāda veida starpniekserverus, ar kuriem jūs, iespējams, saskaraties savu interneta braucienu laikā.

HTTP starpniekserveris

Ja kādreiz esat pamanījis “http: //” nomenklatūru URL laukā jebkuras tīmekļa lapas augšpusē, esat redzējis standarta globālā tīmekļa protokolu, ko izmanto visu dažādo vietņu elementu savienošanai..

Šāda veida starpniekserveris nav šifrēts, kas nozīmē, ka mazāk intensīvas aprēķinu slodzes dēļ tas parasti ir ātrāks nekā citi. Tā kā arvien vairāk interneta tiek nodrošināts, izmantojot šifrēšanu, HTTP starpniekserveri – kas tiem nevar piekļūt –kļūt mazāk noderīga.

HTTPS starpniekserveris

Arī par SSL (Secure Socket Layers) starpniekserveriem šis starpniekservera veids ir pamatots jebkurai vietnei, kas vēlas nodrošināt datu apmaiņu starp vietni un lietotājiem. Visi dati, kas pārvietojas starp HTTPS starpniekserveri un datoru, tiek šifrēti.

SOCKS starpniekserveris

SOCKS protokols būtībā ir vienkāršs. Pateicoties šai vienkāršībai, tie ir lieliski piemēroti torrent trafika, e-pasta, IRC datu un FTP augšupielādei. Tā kā šādi tuvinājumi ir tik elastīgi, tie apstrādā lielu satiksmes intensitāti un mēdz būt lēnāki nekā miega bruņurupucis.

Web starpniekserveris

Tīmekļa starpniekserveri ir jauki, jo, lai tos izmantotu, jums nav jālejupielādē un jāinstalē programmatūra. Piekļuve nāk no jūsu pārlūkprogrammas loga un darbojas labi ar HTTP vai HTTPS. Tomēr lielākā daļa tīmekļa starpniekserveru ir bezmaksas ievārījuma pildīta ar reklāmu jūsu skatīšanās priekam vai sāpēm. Web starpniekserverim, kas ir noderīgs tikai pamata vietnēm, ir tendence sabrukt, saskaroties ar JavaScript, Java vai Flash.

Pārsūtīt starpniekserveri

Iespējams, ka šī ir viena no acīmredzamajām lietām, bet starpniekserveris ir starp datoru un internetu. Tas definē visu starpniekservera veidu, izņemot – jūs uzminējāt – apgriezto starpniekserveri, kas darbojas kā vārtsargs starp internetu un lokālo tīklu (LAN).

Apgrieztais starpniekserveris darbosies, ja strādājat tālvadībā un jums vajadzēs piekļūt sava uzņēmuma LAN no mājām vai uz ceļa. Lai to izdarītu, vispirms apmeklējiet starpniekserveri un pēc tam iekļūstiet LAN.

VPN vs starpniekserveri

Atcerieties, ka tur kaut kur atradāties, kad mēs jums teicām, ka VPN ir specializēts starpniekservera gadījums, un mēs tos vēlāk atšķirsim? Nu, vēlāk jau ir, tāpēc sagatavojieties, lai jūsu prāts būtu uzpūsts. Vai varbūt nē.

Šeit ir galvenās atšķirības:

  1. Starpniekserveri ir konfigurēti uz par katru lietotni, kas var sagādāt reālas sāpes aizmugurē. No otras puses, VPN ir jākonfigurē tikai vienu reizi sistēmas līmenī, lai aizsargātu visus interneta savienojumus visai programmatūrai, kas atrodas kādā noteiktā ierīcē. Dažreiz to darīs pat labi bezmaksas VPN.
  1. Vietās, kur par drošību runā citi starpniekserveri, vispopulārākie VPN pakalpojumi, piemēram, ir Surfshark vai NordVPN nodrošināt a ciets šifrēšanas līmenis. Komerciālajiem VPN tas ir viņu biznesa modeļa pamats un tas, par ko cilvēki ir gatavi maksāt. Vispārīgi runājot, VPN ir vienkāršāk konfigurēt un drošāks (un anonīms) nekā citiem starpniekserveru veidiem, kurus mēs esam pieminējuši.

Izmantojot starpniekserveri

VPN un citus privātos starpniekserverus ir samērā viegli uzstādīt un lietot, jo pakalpojumu sniedzējs sniedz detalizētus norādījumus uzdevuma veikšanai..

Ja jūs uzņematies uzmanību pilnvaroto personu pasaulei, lietas kļūst mazliet sarežģītākas. Lai izveidotu savienojumu ar publisko starpniekserveri, ir sniegta konkrēta informācija:

 • Starpniekservera IP adrese un porta numurs
 • Lietotājvārds un parole (varbūt)

Ja mēs vēl neesam tevi atbaidījuši no publiska starpniekservera izmantošanas, tā atrašanai vajadzētu būt vienkāršai. Ir simtiem, ja nē tūkstošiem no tiem ir brīvi pieejami tiešsaistē. Ierakstiet iecienītajā meklētājprogrammā “publiskā servera starpniekserveri” vai “bezmaksas starpniekserveri” un atgriezieties. No šī brīža to nav šausmīgi grūti konfigurēt.

Kā piemēru izmantosim Firefox …

Nokļūstot pareizajā vietā, noklikšķiniet Iespējas -> Advanced -> Tīkls Tab -> Savienojums Iestatījumi. Precīza darbību secība var atšķirties atkarībā no jūsu pārlūkprogrammas.

Apakšējā rindā jūs meklējat vietu, kur var izslēgt localhost IP adresi un pievienot IP adresi un porta numuru, lai manuāli konfigurētu starpniekserveri.

Cik daudz ekskluzivitātes jums vajag?

Pieņemot, ka jūs ņemsit vērā mūsu padomus un bēgsit tālu no bezmaksas publiskajiem starpniekserveriem, jums vajadzētu būt pazīstamam ar dažādiem ekskluzivitātes līmeņiem attiecībā uz komerciāliem serveriem. Ir trīs.

  1. Īpašs starpniekserveris: Šī ir visstabilākā un vislabākās veiktspējas iespēja. Izmantojot īpašu starpniekserveri, jūs nedalīsities resursos ar nevienu citu. Ja jūs vienkārši mēģināt izvairīties no ģeogrāfiskiem blokiem, kas neļauj straumēt tiešsaistes saturu, šī ir labākā izvēle. Ņemiet vērā, ka saņemsit statisku IP adresi, tāpēc joprojām varat izsekot starpniekserverim, padarot to mazāk anonīmu.
  1. Daļēji koplietots starpniekserveris: Ar šo starpniekserveri jūs koplietosit ar dažiem citiem cilvēkiem, parasti trim.
  1. Vispārīgais starpniekserveris: Anonīmākais, bet arī vismazāk spējīgais izpildījuma ziņā. Jūs koplietojat resursus ar daudziem citiem cilvēkiem. Praktiskos nolūkos tas ir tas pats, kas publisks starpnieks.

Grunts līnija

Tā kā populāras vietnes palielina ģeogrāfisko bloķēšanu un rada bažas par konfidencialitāti, nav pārsteigums, ka starpniekserveru izmantošana ir strauji palielinājusies. Lai gan izmaksas publiskajiem serveriem rada nopietnu kārdinājumu, mūsu ieteikums ir, ka neviens publisks starpniekserveris nebūtu jāizmanto vairāk kā tikai gadījuma vajadzībām..

Viņi ir ne tikai nestabili un lēni, bet arī jūs kauliņu ripināšana katru reizi, kad to lietojat ka operators nemudina jūsu ierīci ar ļaunprātīgu programmatūru vai neizdzēš jūsu personiskos vai finanšu datus. Tikai nav vērts riskēt.

Kaut arī komerciālie starpniekserveri noteikti ir izvēles iespēja, mūsuprāt, drošāks, visaptverošais un viegli konfigurējamais VPN risinājums ir par tādu pašu cenu. Izmantojiet vienu no visaugstāk novērtētajiem VPN pakalpojumiem un neriskējiet ar savu drošību.

Palūkojieties apkārt, un jums vajadzētu būt iespējai atrast tādu, kas ir izveidojis uzticamu klientu datu aizbildņa reputāciju. Veiksmi ar jūsu starpniecību!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me