Pilns vietņu atbloķēšanas ceļvedis

Pilns vietņu atbloķēšanas ceļvedis


Kā mēs diskutēsim, valdības ir nobažījušās par savu tēlu. Tajā pašā laikā pie varas esošie vēlas aizsargāt savu varu. Tātad, kā viņi panāk līdzsvaru? Viņi to dara, spēlējoties ar semantiku. Kā tā? Jēdzieni filtrēšana, izslēgšana, bloķēšana un cenzūra nozīmē to pašu no gala lietotāja viedokļa.

Būtībā ideja ir tāda, ka ir kāda interneta daļa, kurai jūs nevarat piekļūt. Tomēr valdībām, politikas veidotājiem un aktīvistiem katrs termins satur atšķirīgu nozīmi. Termins “filtrēšana” šķiet maigs un viegls. Patiesībā šķiet termins “cenzūra” vairāk orveļu dabā kā jūs drīz uzzināsit šajā rakstā.

Visā šajā rokasgrāmatā mēs izmantosim četrus sajauktos terminus. Bet šīs rokasgrāmatas dēļ tie visi nozīmē vienu un to pašu –daļai interneta nevar piekļūt.

Valdības vēlas saglabāt savu slavu

To valstu saraksts, kuras aizliedz vietnes, ir tas, kurš ir autoritatīvo režīmu saraksts. Šajos sarakstos redzami tādi nosaukumi kā Ziemeļkoreja, Jemena, Turcija un Irāna.

Kaut arī lielākajai pasaules daļai ir neierobežota piekļuve internetam, ieskaitot tādu sociālo mediju vietņu kā Facebook un Twitter izmantošanu, iepriekš minētās valstis ir tik nobažījušās, ka viņu pilsoņi varētu pateikt kaut ko negatīvu par valdību, ka viņi novērst tos no lietošanas sociālie mēdiji un apmeklējot citus vietnes, kuras valdība uzskata par bīstamām.

Šīs valdības ir aizdomīgas par saviem pilsoņiem. Kaut kas tik vienkāršs kā GPG paraksta izmantošana šifrēšanai tiek uzskatīts par draudu valstij.

Vietņu atbloķēšana – risinājums Nr. 1, iegūstiet VPN

Vienkārši sakot, VPN izveido savienojumu starp jūsu elektronisko ierīci, neatkarīgi no tā, vai tas ir jūsu dators, planšetdators vai viedtālrunis, ar citu datoru citā pasaules vietā, kas pazīstams kā serveris. Šis šifrētais savienojums ļauj sērfot internetā, kamēr jūsu IP adrese ir paslēpta, izmantojot VPN servera IP adrese kā maska. Tātad, ja atrodaties Ķīnā, bet esat izveidojis savienojumu ar VPN Londonā, šķiet, it kā jūs atrastos Londonā. Tas ļauj piekļūt saturam, kuram parasti nevarētu piekļūt.

vpn darbojas

Tirgū ir vairāki VPN. Daudzi no viņiem savus pakalpojumus piedāvā bez maksas. Daži bezmaksas VPN var būt bīstami, jo tiem vai nu trūkst pienācīgas šifrēšanas un VPN protokolu, vai arī tos izmanto kā rīku, lai savāktu jūsu personisko informāciju un pēc tam pārdotu to tirgotājiem. Atcerieties, ka šifrētais savienojums vai drošais tunelis, kas ļauj izlikties, ka atrodaties citā pasaules malā, ir arī tas pats VPN tunelis, kurā notiek visa jūsu interneta trafika plūsma. Ja izmantotais VPN ir nav uzticams, viņi ar jūsu privāto informāciju varēja darīt visu, ko vēlas.

Mēs esam pārskatījuši neskaitāmus VPN un atlasījuši divus, kuri, mūsuprāt, ir vislabākie. Viņi ir NordVPN un ExpressVPN.

Mūsu izvēlētais numur viens: NordVPN

nordvpn logo

NordVPN ir mūsu galvenais ieteikums. Šis VPN nodrošina piekļuvi vairāk nekā 5 200 serveriem visā pasaulē. Jums ir iespēja vienlaikus savienot sešas ierīces. NordVPN piedāvā papildu funkcijas, tostarp aizsardzību pret noplūdēm, kā arī obfuzēšanu, lai apietu programmatūru, kas paredzēta VPN bloķēšanai..

Viņu specializētie serveri, ieskaitot dubultā VPN serveri un papildu VPN serveri, uzlabojiet savu anonimitāti un nekavējoties ķeraties pie ģeogrāfiskās bloķēšanas.

Plusi

 • Double hop VPN serveri
 • Tiešsaistes tērzēšanas atbalsts
 • 30 dienu naudas atdošanas garantija
 • Nodrošina piekļuvi ģeogrāfiski bloķētiem straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix
 • Lietotāju draudzīgs

Mīnusi

 • Savienojuma ātrums dažreiz svārstās

Cenu noteikšana

NordVPN ir nedaudz dārgāks nekā daži citi apmaksāti VPN. Tomēr tie piedāvā ievērojamu vērtību tam, ko jūs iegūstat.

nordvpn_plan

 • Katru mēnesi jūs maksāsit 11,95 USD.
 • Ja jūs maksājat par vienu gadu vienlaikus, jūs maksāsit USD 83,88 gadā, kas ir ekvivalents Mēnesī 6,99 USD.
 • Ja jūs maksājat par diviem gadiem vienlaikus, jums jāmaksā USD 95,75, kas ir ekvivalents USD Mēnesī 3,99 USD.
 • Viņu populārākais plāns ir trīs gadu plāns. Jūs maksājat USD 107,55. Tas sadalās līdz Mēnesī 2,99 USD trīs gadus.

Visi viņu plāni ir saistīti ar 30 dienu naudu atpakaļ garantiju. Maksāt var, izmantojot kredītkartes, kriptovalūtas, kā arī citus norēķinu veidus.

Norēķinu metodes

Mežizstrādes politika

NordVPN ir viens no nedaudzajiem VPN pakalpojumiem, kas līdz šim bijuši pārbaudīts, vai tajā nav absolūti žurnālu. Tos revidēja grāmatvedības firmas, kas pārbauda, ​​vai viņiem nav žurnālu politikas. Viņi neuzglabā IP adreses, darbības internetā vai datplūsmas žurnālus.

nordvpn mežizstrdes politika

Mēs ļoti uzskatām, ka NordVPN ir labākais VPN pakalpojums, lai apietu ģeogrāfiskos ierobežojumus un citas valdības izmantotas metodes, lai liegtu cilvēkiem piekļūt internetam. Apskatiet mūsu pilnu NordVPN pārskats.

Mūsu izvēlētais otrais numurs: ExpressVPN

expressvpn logo

ExpressVPN atrodas Lielbritānijas Virdžīnu salās. Kā tādu to aizsargā privātuma likumi, kas izstrādāti, lai attiektos uz uzņēmumiem un personām, kas tur darbojas. Tas nozīmē, ka jūsu privātums ir aizsargāts. ExpressVPN ir vairāk nekā 3000 VPN serveru. Viņi saviem klientiem piedāvā 160 VPN serveru atrašanās vietas, kas atrodas 94 valstīs.

Pirms neilga laika ExpressVPN atjaunināja savas lietotnes visām savām platformām. Rezultāts bija uzlabots savienojuma ātrums, uzlabota uzticamība un labāks izkārtojums.

Plusi

 • Ātrākais VPN pakalpojums, kas piedāvā izcilu šifrēšanu
 • Drošs savienojums
 • Darbojas Ķīnā
 • Liels serveru un serveru vietu skaits
 • Ļauj P2P

Mīnusi

 • Dārgi
 • Trīs ierīču ierobežojums

Cenu noteikšana

Cena ir liels faktors, no kura jāuzmanās, izvēloties VPN, ExpressVPN sevi piedāvā kā premium pakalpojumu un rezultātā piedāvā savus pakalpojumus daudz vairāk, salīdzinot ar citu premium pakalpojumu, piemēram, NordVPN.

ExpressVPN plāni

 • Mēnesī 12,95 USD ja maksājat mēnesī
 • Mēnesī 8,32 USD rēķins ir USD 99,95 gadā
 • Mēnesī 9,99 USD ar sešu mēnešu līgumu ik pēc sešiem mēnešiem rēķins bija 59,95 USD

ExpressVPN ļauj norēķināties ar kredītkarti, PayPal, kriptovalūtu, kā arī ar daudziem citiem maksājuma veidiem.

ExpressVPN maksājuma iespējas

Visi viņu plāni nāk ar 30 dienu naudas atdošanas garantija.

Mežizstrādes politika

expressvpn privātuma politikaAtkal un atkal ExpressVPN ir pierādījusi sevi kā uzticamu, kad ir jāuztur klienta privātums. Viņu mežizstrādes politika ir tāda, kuru bieži pieprasa daudzi cilvēki, kuri vēlas atbrīvoties no valdības acīm.

Viens no pazīstamākajiem piemēriem notika 2017. gada decembrī. Turcijas varas iestādes konfiscēja ExpressVPN serverus. Viņi vēlējās iegūt klientu datus. Iestādes nevarēja iegūt datus no klientiem no ExpressVPN serveriem, jo viņiem nebija baļķu.

ExpressVPN netiks saglabāts:

 • Pārlūkošanas vēsture
 • DNS vaicājumi
 • Satiksmes mērķis
 • Metadati
 • IP adreses

Ja kādu iemeslu dēļ NordVPN nedarbojas tā, kā vēlaties, ExpressVPN ir kvalitatīvs pakalpojums, kas sevi ir pierādījis kā uzticams. Mēs viņiem sniedzam pilnu ieteikumu. Apskatiet mūsu pilnu ExpressVPN pārskats.

Citi vietņu atbloķēšanas veidi

Lai gan VPN ir visefektīvākais risinājums, tas var nebūt visiem. Šeit ir daži citi vietņu atbloķēšanas veidi (Visi šeit esošie risinājumi var darboties, taču tie visi ir saistīti ar dažām galvenajām lietām, ko nodrošina VPN pakalpojums).

Starpniekserveru izmantošana

Starpniekserveris darbosies daudz kā VPN, jo tas parādīs, ka jūs sērfojat tīklā no citas vietas. Tas, ko nepiedāvā starpniekserveri, ir šifrēšana. Tātad, kaut arī jūs varētu izvairīties no ģeogrāfiskās bloķēšanas, nav garantijas, ka jūsu satiksme ir droša no nevēlamiem skatieniem. Faktiski vietne, visticamāk, zina, ka jūs izmantojat tīmekļa starpniekserveri, it īpaši, ja jūs to lietojat bez šifrēšanas.

netflix kļūdas ziņojumsPiemēram, Netflix. Viņi ir izstrādājuši sistēmu, lai bloķētu jūsu piekļuvi straumēšanas pakalpojumam, kad viņu sistēma atklāj, ka jūs izmantojat starpniekserveri, lai apietu ierobežojumus. Tas ir tad, kad parādās briesmīgā Netflix starpniekservera kļūda:

Šis ir vēl viens gadījums, kad pilnvarnieki ne vienmēr var vienmēr atrisināt problēmu. Starpniekserveri varētu darboties tikai dažās vietnēs, kurās ir tikai teksta informācija. Bet tādu straumēšanas vietņu kā Netflix gadījumā, lai piekļūtu tām, vislabāk ir izmantot VPN.

DNS servera nomaiņa

Ja izmantojat atvērtu DNS, iespējams, varēsit apiet mēģinājumus filtrēt noteiktas vietnes. Lai to izdarītu, izmantojiet šādus norādījumus:

 • Iet uz Vadības panelis
 • Atrodi Tīkla un koplietošanas centrs

Tīkla un koplietošanas centrs

 • Noklikšķiniet uz tīkla savienojuma nosaukums jūs izmantojat
 • Kad uznirst nākamais logs, noklikšķiniet uz Rekvizīti

Tīkla savienojuma īpašības

 • Iezīmējiet interneta protokola 4. versiju TCP / IPV4

Tīkla savienojuma īpašības IPv4

 • Atlasiet Izmantot sekojošo DNS adrese vēlamais DNS 208.67.222.222 alternatīvais DNS 208.67.220.220

Tā kā interneta protokola versijas 6 – IPv6 izmantošana kļūst arvien populārāka, ieteicams tur veiciet tās pašas izmaiņas. Veiciet visas tās pašas darbības kā iepriekš, bet izceliet interneta protokola 6. versiju un noklikšķiniet uz rekvizīti.

Mainiet datora DNS servera adreses:

 • Vēlamais DNS serveris: 2620: 0: ccc :: 2
 • Alternatīvs DNS serveris: 2620: 0: ccd :: 2

Ir vairāki iemesli, kāpēc valdības liedz saviem pilsoņiem brīvi piekļūt internetam. Šie ir četri populārākie.

Kāpēc valdības censora vietnes??

Ir daudz iemeslu, kāpēc valdības cenzē saturu internetā. Bieži vien šos iemeslus apkopo, sakot: “saglabāt valsts interešu stāvokli“. Būtībā tas ir veids, kā šīs pilnvaras saglabāt kontroli, nezaudēt vietējos iedzīvotājus un neļaut jebkurai revolūcijai sākties ar vienu ideju (galu galā viss lielais sākas ar vienu ideju). Tas ir prāta stāvoklis, kurā vienīgais pazīstamais Dievs ir 5 collu 5 pēdu resns vīrietis, kurš runā par lielu spēli, bet ved valsti, izmantojot autovadītāju badu un bailēm.

Protams, ne visas tautas darbojas šādā veidā. Lai arī to iemesli var būt dažādi, galu galā tas tomēr kavē nācijas vārda un uzskatu brīvību. Veltiet dažas minūtes, lai uzzinātu galvenos iemeslus, kāpēc cenzūra joprojām notiek 21. gadsimtā,

Baidās no revolūcijas

“Arābu pavasaris”, kas sākās Āfrikas ziemeļdaļā un izplatījās visā arābu pasaulē, spēja izaugt tikpat ātri, kā tas notika pateicoties internetam.

Arābu revolūcija

Kad represīvās valdības redz šāda veida lietas notiek, tās baidās. Viņi saprot, ka nelaimīgi pilsoņi var izmantot internetu, lai ātri organizētu nemierus un mobus. Tātad šīs valdības bloķēs sociālo mediju tīklus, cerot neļaut cilvēkiem sazināties savā starpā nemieru laikā.

Valsts attēla aizsardzība

Visas valstis ir norūpējušās par savu tēlu. Viņi savu tēlu sargā labāk nekā labākā mājas drošības sistēma, kas apsargā bagāta cilvēka mājas. Viņi atzīst, ka viņu tēls ietekmē to, kā pret viņiem izturas citas tautas. Pat valstis, kuras tagad tiek uzskatītas par brīvības bākām, piemēram, ASV, nemieru laikā, piemēram, pilsoņu tiesību kustības laikā, centās kontrolēt savu tēlu. Attēlu zinošās valstis mūsdienās patīk Ķīna un Ziemeļkoreja stingri kontrolē interneta izmantošanu kā veids, kā aizsargāt viņu reputāciju un paslēpt iekšējo konfliktu realitāti.

Politiķi vēlas saglabāt varu

Neatkarīgi no valsts, vēsturiskie politiķi vēlas palikt pie varas. Nesen Beninā internets tika nopietni aizrauts ar to, ko daudzi uzskatīja par vēsturiskā spēka mēģinājumu iekarot vēlēšanas..

Interneta droseles

Daudzos gadījumos tas tiek darīts ar mērķi neļaut mazākumtautību grupām organizēt pretdarbības kustības vai neļaut mazākumtautību grupām parādīties brutalitātes pierādījumi, kuru mērķis ir liegt viņiem balsot.

Morāles pamati

Vairākas pasaules valstis bloķē vietnes, kuras valdība uzskata par amorālām. Piemēram, tikai pirms dažiem gadiem Indija lika savam interneta pakalpojumu sniedzējam bloķēt vairāk nekā 850 pieaugušo vietņu ar mērķi aizsargāt morālo pieklājību. Uz tā paša morāles pamata, Indija mēģināja aizliegt sociālo mediju vietnes Facebook un Twitter jo viņi uzskatīja, ka vietnes atsakās noņemt aizskarošu saturu.

Kādi ir rīki, kurus valdības izmanto vietņu bloķēšanai

Ir vairāki instrumenti un triki, kurus valdības izmanto, lai “aizsargātu” savus pilsoņus no bīstamām vietām. Apskatīsim dažus no tiem.

Lielais Ķīnas ugunsmūris

Ķīnā šodien ir tiešsaistē aptuveni 800 miljoni cilvēku. Šīs personas nevar piekļūt YouTube, Facebook, New York Times vai Google. Ja viņi mēģina izmeklēt 1989. gada protestu Tiananmen laukumā, notikumi tiek pasniegti valdībai labvēlīgā veidā. Ticiet vai nē, bija pat laiks, kad Vinnijs Pūks nespēja apbraukt Ķīnas lielo ugunsmūri.

Lielisks Ķīnas ugunsmūris

Ķīnas Lielais ugunsmūris ir valdības monitoru un telekomunikāciju kompāniju centieni, kuru mērķis ir ieviest valsts noteikumus. Sakarā ar panākumiem interneta aizliegšanā, Ķīna ir kļuvusi par paraugu represīvām valdībām visā pasaulē.

Zelta vairoga projekts ir datu bāzes uzraudzības sistēma, kas ļauj Ķīnai reģistrēt katra pilsoņa interneta darbības. Valdībā strādā vairāk nekā 50 000 cilvēku, kuru vienīgais uzdevums ir bloķēt vietnes, kuras valdība noraida un filtrē saturu, ko valdība uzskata par kaitīgu.

Ķīna kontrolē visus astoņus ISP valstī. Viņi arī kontrolē 10 starptautiskos interneta vārtejas, kas savieno Ķīnu ar pārējo pasauli.

IP bloķēšana

Ķīnas valdības iecienītākais rīks ir IP bloķēšana. Tas ir viegli īstenojams paņēmiens. Maršrutētājiem Ķīnā ir dots nevēlamo IP adrešu saraksts. Maršrutētāji izmetīs visas paketes, kas nonāk vienā no bloķētajiem IP. Šādā veidā, lietotāji nevar izveidot savienojumu. Negatīvās problēmas, izņemot acīmredzamās cenzūras problēmas, ir tas, ka varētu būt arī citas vietnes ar tādu pašu IP adresi, kas tiks bloķēta, ja tā atradīsies tajā pašā serverī.

Atslēgvārdu filtrēšana

Ja IP bloķēšanu ir samērā viegli īstenot, atslēgvārdu filtrēšana ir sarežģīta. Tas izmanto Ielaušanās atklāšanas sistēma, pārbaudot visu satiksmi, kas iet caur IPS, kas apstrādā ienākošo un izejošo Ķīnu. Ja satiksmei ir iepriekš noteikts atslēgvārds, kas tiek bloķēts, trafiks tiek atslābināts un TCP savienojums tiek atiestatīts. Atiestatīšana notiek abos parametros, kuri piespiest savienojumu slēgt. Tad savienojums tiek bloķēts līdz vienai stundai.

Ķīnas lielais ugunsmūris pastāvīgi attīstās. Droši vien ir virkne triku un paņēmienu, ko Ķīna izmanto, lai cenzētu internetu, kas plašākai sabiedrībai nav zināmi. Mēs patiesībā zinām, ka daudzas Ķīnas metodes ir aizņēmušās citas valstis, kuras šīs metodes ir pieņēmušas saviem mērķiem..

Brazīlija aizliedz WhatsApp

2015. gadā WhatsApp nesniedza Brazīlijas valdībai datus, ko tā vēlējās par izmeklēšanu, ko tā veic. Tātad Brazīlijas valdība atbildēja, aizliedzot WhatsApp IP adresi. Tiesa lika aptumšot 48 stundas. Efekts bija jūtams uzreiz, jo vairāk nekā 90 procenti valsts iedzīvotāju izmanto ziņojumapmaiņas pakalpojumu. Tas ir īpaši populārs nabadzīgu cilvēku vidū, kuri nevar atļauties maksāt smieklīgas maksas par tālruņa pakalpojumiem.

Brazīlija aizliedz whatsapp

Kā Brazīlijas valdība panāca šo varoņdarbu? Apskatot interneta trafiku, jūs redzat, ka visas paketes tiek zaudētas vienam mezglam, kura privātā IP adrese ir 10.223.238.77. Ar vienkāršu IP bloķēšanu Brazīlijas valdība spēja panākt, lai maršrutētāji būtu bruņoti ar IP atpakaļsarakstu, lai nomestu visas paketes, kas nonāk uz WhatsApp IP adresēm..

Pakistāna izveido interneta melno caurumu

Ir divi galvenie veidi, kā cenzēt internetu. Varat atdarināt to, ko darīja Brazīlija, un konfigurēt piekļuves kontroles sarakstu, lai visas paketes nomestu no melnajā sarakstā iekļautā IP. Vai arī varat novirzīt satiksmi, kas iet uz aizliegto vietu, uz melnā cauruma vietu, izveidojot precīzāku maršrutu, burtiski norāda uz nekurieni.

satiksmes novirzīšana uz melno caurumuTo darīja Pakistāna. 2008. gada februārī Pakistāna bija sajukusi pret YouTube, jo tas neatcēla to, kas, viņuprāt, bija antiislāma video. Tātad Pakistāna izveidoja / 24 maršrutēšanas tabulu YouTube. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai reklamētu savu parasto maršrutu 208.65.152.0/22 ​​Pakistānā, tā reklamēja maršrutu 208.65.152.0/24. Tas ir nedaudz vairāk par konkrētu prefiksu nekā tas, ko parasti izmanto YouTube. Tātad visa interneta trafika, kas it kā bija vērsta uz YouTube Pakistānā tika novirzīta uz nekurieni.

Diemžēl / 24 maršrutēšanas sludinājumu kļūdaini noplūda interneta pakalpojumu sniedzējam, kas atrodas Honkongā. Tā kā prefekta paziņojums netika apstiprināts, interneta pakalpojumu sniedzējs Honkongā to uzskatīja par vēlamo ceļu un sāka izplatīt informāciju kaimiņiem. Īsāk sakot, šo noplūdušo YouTube IP maršrutēšanas tabulu ietekmēja divas trešdaļas interneta visā pasaulē.

Rīki, kurus valdības izmanto, lai bloķētu internetu

Ir pieci izplatīti rīki, kurus valdības izmanto, lai bloķētu internetu. Katram no šiem rīkiem ir atšķirīgas iezīmes, kas kontrolē to darbību. Pieci instrumenti ir:

 • Uz IP un protokolu balstīta bloķēšana
 • Bloķēšana, pamatojoties uz dziļu pakešu pārbaudi
 • Bloķēšana uz platformas
 • Bloķēšana, izmantojot URL
 • Bloķēšana uz DNS bāzes

Uz IP un protokolu balstīta bloķēšana

Kā mēs diskutējām ar Ķīnas lielo ugunsmūri, IP bloķēšana bloķē visu datplūsmu uz noteiktu IP adrešu grupu. Ar protokolu balstītu bloķēšanu tiks izmantoti zema līmeņa tīkla identifikatori, piemēram, TCP / IP portu numuri. Patiešām, šāda veida bloķēšana nevis bloķē saturu, bet gan bloķē IP adreses. To var izdarīt, datorā instalējot programmatūru. Daudzos gadījumos tas tiek darīts tīkla drošības dēļ.

Vēl viena iespēja ir droseļojiet trafiku no konkrēta IP. Ja valdība izvēlas to darīt, viņi pilnībā netraucē satiksmi. Viņi liks tam palielināt ātrumu un uz leju. Mērķis ir sagādāt lietotājiem neapmierinātību vai padarīt pakalpojumu šķist tik neuzticamu, ka lietotājs aiziet prom.

Neatkarīgi no tā, vai mēs runājam par IP bloķēšanu vai uz protokolu balstītu bloķēšanu, ierīce, kas bloķē, atrodas starp lietotāju un saturu. Šī iemesla dēļ entītijai, kas veic bloķēšanu, jābūt pilnīgai interneta savienojuma kontrolei starp avotu un interneta lietotāju. Šos bloķēšanas veidus neietekmēs lietotāji, kuri izmanto labākos VPN – tehnoloģiju, kas paredzēta interneta trafika patiesā mērķa slēpšanai..

Dziļā pakešu inspekcija, balstīta uz bloķēšanu

Šī ir visaptverošāka bloķēšanas forma. Starp galalietotāju un internetu ir ierīces, kas filtrē saturu, pamatojoties uz kritēriju kopu, ieskaitot lietojumprogrammu veidus, satura tipu vai noteiktus modeļus. Šī ir dārga bloķēšanas forma, jo viss pieejamais saturs ir jāsalīdzina ar bloķēšanas noteikumiem DPI.

Lai DPI bloķēšana darbotos, ir jābūt zināmai paraksta informācijai par pieejamo saturu. Tas varētu būt trafika raksturojums, ieskaitot pārraides ātrumu vai pakešu izmērus. Tas varētu būt arī atslēgvārdi, failu nosaukumi vai informācija, kas raksturīga saturam, kuru vēlaties bloķēt.

Tas padara DPI bloķēšanu efektīvu veidu, kā precīzi noteikt noteikta veida saturu, ja saturu var identificēt, izmantojot parakstus. Tā piemērs ir visas VoIP trafika bloķēšana. DPI bloķēšana nedarbojas tik labi, ja mērķis ir bloķēt noteiktu failu vai dokumentus, kuriem ir īpaši atslēgvārdi.

Cik dziļa ir pakešu pārbaude

Arī DPI bloķēšana ir invazīva, jo tai ir jāpārbauda visa datplūsma, kas tiek nosūtīta galalietotājam. Padziļināta pakešu pārbaudes bloķēšana ir labi darbojusies tādās valstīs kā Ķīna, kad mērķis ir pārvaldība un drošības ieviešana. Tas nedarbojas tik labi, ja gala mērķis ir izveidot uz politiku balstītu bloķēšanu.

URL balstīta bloķēšana

Populārs veids, kā cenzēt internetu, ir uz URL balstīta bloķēšana. Šī bloķēšana var notikt atsevišķā datorā vai arī to var iestatīt tīkla ierīcēs starp datoru un internetu. Bloķēšana, izmantojot URL, darbojas ar tīmekļa lietojumprogrammām. Tomēr šāda veida bloķēšana neietekmē lietojumprogrammas, kas nav saistītas ar tīmekli, piemēram, VoIP. Ar šo procesu tiek izveidots filtrs, kas pārtver HTTP trafiku. Pēc tam minētās datplūsmas URL tiek pārbaudīts, izmantojot datu bāzi, kas tiek glabāta uz vietas, vai pakalpojumu, kas darbojas tiešsaistē. Atkarībā no reakcijas, filtrs vai nu bloķēs savienojumu, vai arī atļaus to.

Izmantojot bloķēšanu, kuras pamatā ir URL, lietotājs tiek pilnībā bloķēts, lai apmeklētu aizliegto vietni, vai arī lietotājs tiek novirzīts uz vietni, kurā ir brīdinājums vai paziņojums par politiku, uzsverot, kāpēc šī vietne tika bloķēta. Lai URL bloķēšana darbotos, ISP vai pusei, kas ir atbildīga par bloķēšanu, jābūt iespējai kontrolēt un pārtvert satiksmi, kas pārvietojas starp galalietotāju un internetu.

Bloķēšana uz platformas pamata

Šim bloķēšanas veidam būs nepieciešams, lai platformas īpašnieks un vienība, kas pieprasa bloķēšanu, šajā gadījumā valdība, strādātu kopā. Kad indivīds izsūta vaicājumu un dzīvo valstī, kurā noteiktas vietnes ir aizliegtas, viņi saņem atšķirīgu rezultātu kopu, salīdzinot ar pārējo internetu. Saturs, kas tiek uzskatīts par nepieņemamu, tiks bloķēts.

Meklētājprogrammu bloķēšana ietekmēs tikai tos cilvēkus, kuri izmanto šo meklētājprogrammu un kuri dzīvo ģeogrāfiskā vietā, kur tiek piemēroti filtru noteikumi. Ir svarīgi saprast, ka šāda veida bloķēšana neizfiltrē saturu. Tas tikai filtrē norādes uz saturu. Citiem vārdiem sakot, Google nevirzīs cilvēkus uz lapām, kuras valdība uzskata par nepiemērotām, bet gan tikai cilvēkam ir jāmaina meklētājprogramma vai jāizmanto citas satura atrašanas metodes, lai piekļūtu aizliegtajiem materiāliem (Lasīt vairāk: Privātās meklētājprogrammas)

DNS balstīta satura bloķēšana

Interneta satura bloķēšanaDNS satura bloķēšana ir paredzēta, lai kontrolētu un pārbaudītu DNS vaicājumus. DNS atrisinātājam ir divi galvenie mērķi. Pirmais ir veikt DNS uzmeklēšanu. Otrais ir salīdzināt vārdus ar bloķēto sarakstu. Iedomājieties, ka dators mēģina izmantot bloķētu vārdu. Pārbaudījis datora DNS adresi, serveris atgriezīs nepareizu informāciju

Tas varētu kādu novirzīt uz IP adresi, kur tiek parādīts paziņojums, ka noteikts saturs ir bloķēts. Vai arī serveris var pateikt datoram, ka saturs neeksistē. Neatkarīgi no izmantotās tehnikas efekts ir vienāds. Lietotājam tiek liegta pieeja saturam, kuru valdība uzskata par bīstamu.

Noslēguma domas

Tiešām, ir vairāki veidi, kā mēģināt apiet ģeogrāfiski bloķētu saturu. Daži no tiem prasa nedaudz vairāk darba nekā citi, un daži no tiem ir nedaudz konsekventāki, runājot par viņu sniegtajiem rezultātiem. Par mūsu naudu labākais Web vietu atbloķēšanas veids ir izmantot VPN, piemēram, NordVPN vai ExpressVPN. Abiem šiem produktiem ir zvaigžņu sasniegumi, kad runa ir par valdības, skolas vai citas iestādes noteikto ierobežojumu atcelšanu internetā..

Mēs labprāt dzirdētu no jums. Pastāstiet mums par rīkiem, kurus izmantojat, lai veiksmīgi atbloķētu vietnes. Paziņojiet mums komentāru sadaļā zemāk. Lai iegūtu papildinformāciju, apskatiet arī mūsu sadaļu BUJ.

BUJ

J: Kā darbā atbloķēt vietni?

A: Jūsu darba devējs saprotami uztraucas par drošību un to, kā viņu darbinieki izmanto savu laiku. Daļa no labas drošības nodrošināšanas ir rūpes par to, lai darbinieki izmantotu labāko paroli pārvaldnieku. Daļēji rūpes par to, lai darbinieki labi izmantotu savu laiku, iespējams, bloķē dažas vietnes, kuras tiek uzskatītas par laika izšķērdētājām vai bīstamām. Tomēr, ja jums ir pamatots iemesls, kāpēc vēlaties izvairīties no ierobežojumiem, kurus ir ieviesis jūsu darba devējs, mēs iesakām izmantot VPN. VPN, piemēram, NordVPN un ExpressVPN, ļaus jums apiet bloķētās vietnes.

J: Kā neatgriezeniski bloķēt vietni?

A: Ja vēlaties to izdarīt datorā, bloķēšanu var iestatīt operētājsistēmas līmenī. To nav grūti izdarīt, un tas darbosies gan parastajos, gan drošos pārlūkos.

 • Lai to izdarītu, datoram būs jābūt administratora piekļuvei. Pēc tam dodieties uz C: WindowsSystem32driversetc
 • Atrodiet un veiciet dubultklikšķi uz faila ar nosaukumu “Host”.
 • Pēc tam atveriet Notepad. Jūs redzēsit, ka pēdējās divas jūsu resursdatora faila rindas ir: # 127.0.0.1 localhost ”un“ # :: 1 localhost Faila ar 12 7.0.0.1 beigās pievienojiet bloķējamās vietnes nosaukumu. Piemēram, ja vēlaties bloķēt Google, jūs to darāt 12 7.0.0.1 www.Google.com. Atkārtojiet šo darbību, līdz esat pievienojis visas vietnes, kuras vēlaties bloķēt.
 • Aizveriet resursdatora failu, noklikšķiniet uz Saglabāt un restartējiet datoru.
J: Vai skolas var bloķēt VPN?

A: Jā viņi var. Viens no visizplatītākajiem veidiem ir sistēmu administratoriem slēgt ostas, kuras visbiežāk izmanto VPN tunelēšanas protokolos.

J: Vai mans interneta pakalpojumu sniedzējs zina, kuras vietnes es apmeklēju?

A: Jā. Viņi to absolūti dara. Jūsu ISP darbojas kā starpnieks starp jums un internetu. Ja vien jūs neizmantojat tādu VPN kā NordVPN un ExpressVPN, kas ne tikai padara jūsu trafiku anonīmu, bet arī to šifrē, visu jūsu darbību var uzraudzīt jūsu ISP.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map