TOR pārlūka iestatīšana un lietošana

Starp uzmācīgiem valdības noteikumiem, rekordlielu uzlaušanas gadījumiem un pieaugošajām bažām par privātuma mazināšanu daudzi meklē veidus, kā pasargāt sevi un savu biznesu no nevajadzīgas ielaušanās.


tor logoGadiem ilgi tie, kuriem jāuztur anonimitāte tīklā, ir izmantojuši The Onion Router (TOR) tīklu un pārlūku. Tomēr vidusmēra interneta lietotājs tikai kādreiz ir dzirdējis par šo tīklu kā ēnu platformu, kas lietotājiem ļauj piekļūt tīmekļa tumšajai pusei, kur hakeri un noziedznieki slēpjas ap katru stūri. Bet vai tas tiešām ir viss, kas tam ir?

Šīs TOR lietošanas rokasgrāmatas mērķis ir sniegt pārskatu par to, kas tas patiesībā ir, kā tas darbojas un kāpēc ir nepieciešama šāda platforma. Ja jūs uztrauc datu konfidencialitāte un interneta drošība, tas ir laba vieta, kur sākt.

Es būšu jūsu TOR ceļvedis, tāpēc iesim.

Kas ir sīpolu maršrutētājs?

Pirms kaut ko varat iegūt no mūsu rokasgrāmatas par TOR izmantošanu, ir svarīgi saprast, kas tas ir un ko tas dara. TOR ir projekta Onion Router akronīms, kas nosaukts tāpēc, ka sūta IP pieprasījumus caur šifrētu releju serveru slāņiem.

Tas ir gan bezpeļņas tīkls, gan pārlūks, un tas ir veidots, izmantojot to pašu atvērtā pirmkoda protokolu kā Mozilla Firefox. To varētu uzskatīt par drošāku, pielāgotu populārā tīmekļa pārlūka versiju.

kā tor darbojas

Kaut arī šī tīkla darbināšanai izmantotā tehnoloģija ir bijusi zināmu laiku, protokols tika izstrādāts ASV Jūras pētniecības laboratorijā 90. gadu vidū; tīkls tika izveidots 2004. gadā. To pašlaik izmanto aptuveni 1,5 miljoni cilvēku visā pasaulē.

Projektam ir divas daļas: pārlūka programmatūra un tīkls, kuru vada brīvprātīgie un organizācijas no datoriem, kas ir izkaisīti visā pasaulē. Jo vairāk cilvēku ir iesaistīti šajā releju pārraidē, jo ātrāk un labāk tīkls darbojas. Tas ir labi, jo viena lieta, kas piemīt tīklam, ir lēna, jo trafika slāņi slāņo.

Šī datoru sistēma ir pazīstama kā releji, mezgli vai maršrutētāji, un viņi darbojas kopā, lai caur SOCKS saskarni anonīmi nodotu pieprasījumus no lietotāja IP adresēm. SOCKS ir interneta protokols, kas apmainās ar paketēm starp klientu un serveri, izmantojot starpniekserveri vai serveru sērijas.

Izejas releji, jeb izejas mezgli, tiek pārbaudīti, kad atsevišķs lietotājs dara kaut ko nelikumīgu vai aizskarošu. Daži no šiem relejiem ir publiski uzskaitīti, bet daži nav. Tos sauc par tiltiem, un viņi ir pieraduši apiet valdības cenzūru tādās nomācošās valstīs kā Ķīna.

Atklātā pirmkoda tehnoloģija tiek izmantota tādā veidā, kas pasargā lietotājus no dziļas pakešu analīzes, ko varētu izmantot, lai noteiktu IP adreses, iegūtu piekļuvi informācijai, kas tiek glabāta izsekošanas sīkfailos, noskaidrotu datoru fizisko atrašanās vietu vai pat redzēt un reģistrēt kursora un peles kustības kamēr jūs izmantojat internetu. Tas tiek darīts, nodrošinot drošu pārlūkošanas tuneli, tiklīdz esat pieteicies tīklā.

Tomēr ir dažas problēmas, kas saistītas ar tīkla un / vai pārlūka izmantošanu, un tehnoloģiju aprindās ir grūti strādāt. Viena problēma ir tā, ka TOR pēc noklusējuma bloķē dažus Firefox spraudņus un papildinājumus, lai pastiprinātu drošību.

Pēc tam ir gadījumi, kad serveris bloķē TCP / IP starpniekserveri, izmantojot SOCKS saskarni, vai aizliedz DNS starpniekserverēšanu ar programmatūru, kas atbalsta SOCKS. Viens uzņēmīgs izstrādātājs izveidoja drošības rīku ar nosaukumu Tortilla, lai palīdzētu bez traucējumiem pārvietot visu TCP / IP un DNS trafiku caur saskarni..

Vai sīpolu maršrutētāja tīkls ir piemērots tieši man?

Pilsētu leģendas malā, TOR ir līdzeklis. Tāpat kā daudzus noderīgus rīkus, arī tīklu un pārlūku var izmantot labam vai ļaunam. Lai gan noteikti ir daudz nožēlojamu aktivitāšu un ēnainu varoņu, kas apdzīvo dziļākus interneta slāņus, daudziem labiem cilvēkiem ir nepieciešama arī anonimitāte.

tor maršrutētāja shēma

Tīklu parasti izmanto:

 • Politiskie disidenti, kas dzīvo nomācošos režīmos
 • Žurnālisti un izmeklētāji
 • Tiesībaizsardzības darba grupas seko narkotiku vai bērnu / seksa tirdzniecības gredzeniem
 • Cilvēki, kas dzīvo valstīs, kur piekļuve internetam ir ierobežota vai cenzēta
 • Cilvēki, kas strādā ārzemēs un vēlas maskēt savu atrašanās vietu vai mājas IP adresi
 • Jebkura cita persona, kurai rūp digitālā izsekošana un uzraudzība

Ja jūs uztrauc jūsu privātums un drošība reālajā pasaulē, jums vajadzētu aizsargāt savu identitāti kibernētiskajā pasaulē, izmantojot tīkla Onion Router tīklu.

Droša navigācija tumšajā tīmeklī

Pretēji izplatītajam uzskatam, šī tīkla izmantošana neliek cilvēkiem vairāk pakļauties nelikumīgām darbībām. Noziedznieki krimināli sodāmi ar papildu privātumu vai bez tā, kamēr viņi aplaupīs un izpostīs. Izpildiet dažus no tiem pašiem piesardzības pasākumiem, kurus jūs lietotu katru reizi, kad apmeklējat teritoriju, kas nav droša, un jums tas būtu jādara.

Visizplatītākais mērķis, kāpēc cilvēki izmanto TOR
tumša tīmekļa statistika

Ļaunprātīgas izmantošanas dēļ daudzi interneta pakalpojumu sniedzēji izmanto TOR izejas mezgla bloku, lai aizliegtu IP, kas ir apkopojuši sūdzības par ļaunprātīgu izmantošanu. Dažreiz, tikai tas, ka jūs izmantojat TOR, ir pietiekams, lai iegūtu nevēlamas pārbaudes vai sūdzības.

Izvairoties no izejas mezgla problēmām un citām problēmām, ievērojiet dažus proaktīvus padomus.

Sekojiet tīmeklim sērfošanas sesijas laikā:

Daudz vieglāk ir izvairīties no TOR izejas mezgla bloķēšanas, ja no tiem izvairāties. Lēkšana uz priekšu un atpakaļ starp tumšo tīklu un tīro tīklu nozīmē iekļūšanu šifrētā tunelī un iziešanu no tā, liekot sastapties ar vairākiem izejas mezgliem..

Jo vairāk mezglu jūs izejat no, jo lielākas ir iespējas uzveikt sliktu. Būtībā pārlūkojiet tikai pa vienam. Vienlaicīgi nav atvērts pārlūks Google Chrome un pārlūks TOR.

Pārliecinieties, ka jūsu apmeklētās vietnes izmanto HTTPS

Tīkls pēc noklusējuma izmanto šo drošāko protokolu, kad to atbalsta jūsu apmeklētās vietnes. Pārliecinieties, ka trauksmes indikators ir zaļš pirms jebkādu potenciāli sensitīvu datu pārsūtīšanas.

Izmantojiet pakalpojumus, kas saglabā jūsu privātumu

Sīpolu maršrutētājs aizsargā jūsu anonimitāti, taču tas nav drošs. Jūs varat uzlabot savu drošību un privātumu, izmantojot meklētājprogrammu, kas neizseko jūsu meklējumus vai darbības, pievienojot konfigurācijai vienu no manis ieteiktākajiem VPN pakalpojumiem un nodrošinot tērzēšanu ar tādu drošu ziņojumapmaiņas platformu kā Wire.

Turklāt, izmantojot Tor, jūs pasargāsities no vispārējiem privātās dzīves aizskārumiem, kas nav krimināli sodāmi, piemēram, ar pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu.

Izvairieties no pieteikšanās / profiliem

Centieties izvairīties no vietnēm, kurās jums ir jāizveido konts vai profils, pat ja tas ir bezmaksas. Katru reizi, kad jūs darāt kaut ko internetā, kas prasa sniegt informāciju par sevi, jūs riskējat nolaisties nepareizajās rokās.

Ja jums vajadzētu piesargāties no tumšā tīmekļa?

Neviens TOR lietošanas ceļvedis nebūtu pilnīgs, ja nebūtu pieminēts Darkweb, tā slēptā Wiki, un pilsētas leģendas. Šī ir tā interneta daļa, kuru vairums cilvēku fascinē – un mazliet no tā baidās -, domājot par slēptajām interneta daļām..

Terminu “tumšais tīmeklis” bieži lieto sinonīmi “dziļajam tīmeklim”, taču tie ir vienas un tās pašas lietas divas atsevišķas daļas.

izskaidrots dziļais un tumšais tīmeklis

Internets būtībā ir sadalīts trīs daļās: tīrākajā tīklā (kur vairums cilvēku pulcējas), dziļajā tīmeklī un tumšajā tīmeklī. Tas ir kā aisbergs, kura gals – tīrs tīkls – ir redzams virs virsmas, bet pārējais ir paslēpts zemāk. Jo dziļāk jūs nokļūsit, jo tumšāki būs ūdeņi. Jūs varēsit atpazīt vietnes, kas atrodas Dziļš vai tumšs tīmeklis pēc viņu URL piedēkļa .onion.

Interneta pārlūkošana var apmierināt zinātkāri tiem, kam patīk nepatīkamas detaļas un pilsētas mīti, un to var izmantot nelikumīgām darbībām. Varat arī sērfot tīmeklī, lai uzzinātu, vai jūsu informācija nav apdraudēta vai uzlauzts bizness; to izmanto arī privātie izmeklētāji, izlūkošanas aģentūras un vietējie LEO.

Tumšajā tīmeklī ir pieejams arī ļoti daudz legit pakalpojumu un interesantu vietu, piemēram, Hidden Wiki (Piezīme: tam var piekļūt tikai pārlūkojot The Onion Network). Slēptā Wiki ir vietņu un pakalpojumu direktorijs dziļajā tīmeklī. Daži no tiem ir noderīgi, taču daudzas saites ved uz tumšām un bīstamām vietām.

Tikai izklaides nolūkos apskatiet:

 • Dziļais tīmekļa vietne Facebook: Izbaudiet Facebook labās lietas ar nedaudz lielāku anonimitāti. Tam ir vairāk nekā viens miljons apmeklētāju dienā, taču, lai iespējotu JavaScript, jums būs nepieciešams NoScript spraudnis.
 • NotEvil: Šī ir Google dziļā tīmekļa versija, kas pazīstama arī kā “anti-Google”.
 • Protonu pasts: CERN izstrādāts droša e-pasta pakalpojums
 • Dziļā tīmekļa radio: Straumējiet digitālo radio, kas atbilst jebkurai muzikālajai gaumei.
 • Strongbox: Īpaši drošs, Wikileaks stila failu apmaiņas pakalpojums, ko vada ņujorkietis
 • Sīpolu valoda: Droša, dziļa tīmekļa balstīta Bitcoin darījuma un maksājumu platforma

Esiet brīdināts, ka, ja jūs izmantojat tīklu, lai uzmāktos vai uzmāktos cilvēkiem, jūsu IP var izraisīt izejas mezgla bloķēšanu un iegūt to – un jūs – atspiedat serveri. Var rīkoties arī bezrūpīgi vai noziedzīgi pievērsīsit jums tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku uzmanību, kas arī anonīmi slēpj dziļo / tumšo tīmekli. Tas var notikt pat tad, ja domājat tikai par savu biznesu.

Daži uzņēmumi piedāvā drošības pakalpojumus tiem, kuriem ir jāpiekļūst šai interneta daļai vai kuriem ir bažas par personisku vai biznesa informāciju, kas varētu būt noplūdusi un parādīta tumšās vietnēs..

Uzņēmuma piemērs, kurš tieši nepiedāvā šos pakalpojumus, bet kuram ir šī tumšās tīmekļa pārbaudes funkcija Dašlāns, kas ir viens no labākajiem paroļu pārvaldītājiem. Specializēti apsardzes uzņēmumi var palīdzēt stratēģijas un riska pārvaldībā vai atrast nozagtu informāciju, piemēram, kredītkaršu numurus, sociālās apdrošināšanas numurus un intelektuālo īpašumu.

Varētu būt noderīgi šo uzņēmumu pakalpojumi:

 • Tripwire: Sniedz uzraudzības un drošības pakalpojumus
 • Surfwatch Labs: Izseko intelektuālo īpašumu un sniedz palīdzību kiberdrošības stratēģijas plānošanā
 • Aizturēt drošību: Sniedz padziļinātas tīmekļa pārraudzības palīdzību
 • Masīvs: Veic draudu mazināšanas analīzi
 • ID pārstāvis: Nodrošina draudu brīdināšanas pakalpojumu

Izmantojot dziļāko tīklu, varat izvairīties no problēmām, ievērojot dažus vesela saprāta noteikumus:

 1. Iet ar mērķi; Neuztraucieties un nokritiet truša caurumā
 2. Pabeidziet savu biznesu, piesakieties un atvienojieties no tīkla
 3. Nekad neatklājiet savu identitāti vai informāciju kādam, ar kuru jūs sazinājāties dziļajā / tumšajā tīmeklī
 4. Ja kādam šķiet šķietams vai aizdomīgs, izvairieties no turpmākas sazināšanās
 5. Tālāk aizsargājiet savu identitāti un atrašanās vietu, izmantojot tīklu kopā ar labāko VPN
 6. Nekad straumējiet video, neiesaistieties P2P failu koplietošanā un neļaujiet spraudņus, sērfojot dziļajā tīmeklī

TOR-over-VPN vai VPN-over-TOR: vai pastāv atšķirība?

Veselais saprāts jums pateiks, ka, jo vairāk drošības un privātuma platformu izmantosit, jo drošāks būs jūsu un jūsu dati. Sīpolu maršrutētāju var apvienot ar VPN pakalpojumu, bet kura konfigurācija ir vislabākā? Vai ir atšķirība, ja vispirms instalējat vienu un kuru?

TOR-over-VPN vai VPN-over-TOR

Pirmais, kas jums jādara, ir noskaidrojiet, vai jūsu VPN ir saderīgs ar tīklu vai iegādājieties VPN, kas ir. Pēc tam jūs varat izlemt, kā tos vislabāk apvienot.

Abiem ir priekšrocības un trūkumi. Tāpat kā lielākajā daļā tehnoloģiju lēmumu, jūsu galvenā izvēle ir atkarīga no tā, ko jūs mēģināt sasniegt.

TOR-over-VPN prasa pirms pieteikšanās pievienojiet savu VPN tīklam. Tas šifrēs jūsu sesiju, pirms jūs uzminēsities ar tumšāku interneta pusi, un liegsiet savam interneta pakalpojumu sniedzējam uzzināt, ka izmantojat sīpolu tīklu..

Divus ir vieglāk apvienot ar tehnoloģiskām zināšanām, kam nav nekā, un tā ir drošāka konfigurācija. Negatīvie ir tas, ka, lai arī tas maskē jūsu IP adresi, ieejot, tā pakļauj to, izejot no mezgla.

No otras puses, VPN-over-TOR šifrē jūsu datus pēc tīkla ievadīšanas. Tas piedāvā priekšrocību, slēpjot faktu, ka izmantojat VPN. Tas arī maskēs jūsu IP, izejot no pēdējā mezgla.

Tomēr tas interneta pakalpojumu sniedzējam pateiks, ka jūs izmantojat alternatīvu pārlūku. Tas arī aizliedz jums piekļūt tīkla slēptajiem pakalpojumiem. Ja jūs mēģināt slēpt savu sesiju, ņemiet vērā, ka šī konfigurācija izveido fiksētu beigu punktu un ļauj anonimizēt.

Instalācijas rokasgrāmata un padomi

uzstādīšanas rokasgrāmataSīpolu maršrutētāja instalēšana datorā vai mobilajā ierīcē patiešām nav daudz grūtāka nekā citas programmatūras vai lietotnes instalēšana. Instalēšanas process, izņemot ar iOS darbināmas ierīces, ietver tikai nelielas korekcijas no OS uz OS.

Instalēšana operētājsistēmai Windows

 1. Dodieties uz vietni https://2019.www.torproject.org/download/download-easy.html.en
 2. Noklikšķiniet uz saites, lai lejupielādētu Windows pārlūku
 3. Izvēlieties savu OS versiju un vēlamo valodu
 4. Noklikšķiniet uz Saglabāt un mērķa mapi
 5. Kad lejupielāde ir pabeigta un lodziņš tiek parādīts, izvēlieties “Palaist” un izpildiet instalēšanas instrukcijas
 6. Kad instalēšana ir pabeigta, noklikšķiniet uz “Pabeigt” un atveriet pārlūku, lai sāktu pārlūkošanu

TOR instalēšana MAC lietotājiem (manuāla instalēšana)

 1. Instalējiet vai nu Homebrew, vai Macports pakotņu pārvaldnieku
 2. Instalējiet TOR, izmantojot vai nu brūvējošu instalēšanas torni ar konfigurāciju / usr / local / etc / tor / torrc (Homebrew), vai sudo porta instalēšanas torni ar konfigurāciju opt / local / etc / tor / torrc (Macports) atbilstošā termināla logā.

Automatizēta lejupielāde MAC lietotājiem

 1. tor instalēšana macDodieties uz lejupielādes lapu un izvēlieties savu OS X versiju un valodu
 2. Viena automātiskā lejupielāde ir pabeigta, dodieties uz mērķa mapi
 3. Atrodiet failu TorBrowser.dmg
 4. Veiciet dubultklikšķi uz šī faila
 5. Atrodiet un velciet TorBrowser.app uz savu lietojumprogrammu mapi
 6. Izņemiet TORBrowser ikonu no sānjoslas, lai to noņemtu
 7. Pirmo reizi noklikšķiniet uz Launchpad un veiciet dubultklikšķi uz pārlūka, lai to atvērtu
 8. Konfigurējiet lietotni atbilstoši norādījumiem
 9. Pēc konfigurēšanas noklikšķiniet uz “Savienot”, lai to atvērtu

Instalēšana uz Linux sistēmām

 1. Dodieties uz lejupielādes lapu
 2. Izvēlieties GNU / Linus lejupielādi un valodu
 3. Kad lejupielāde ir pabeigta, atrodiet un izgūstiet instalācijas failu
 4. Izvēlieties mērķa direktorija failu un noklikšķiniet uz “instalēt”
 5. Izpildiet norādījumus, lai atvērtu un palaistu pārlūku

Instalācija ierīcēm, kuras darbina Android

orbot-tor-androidTiek izsaukts TOR atbalstītais pārlūks Android viedtālruņiem un planšetdatoriem Orbots. Tas ir bezmaksas un pieejams Google Play veikalā. Izmantojiet to kopā ar ChatSecure, lai patiesi privāti pārlūkotu un tērzētu, atrodoties ceļā, Android un iOS ierīcēs. Pastāv globāla opcija un iespēja to izmantot VPN režīmā.

 1. Dodieties uz Google Play veikalu
 2. Meklēšanas joslā ierakstiet Orbot; tas atklās saiti uz “Orbot proxy with TOR”
 3. Noklikšķiniet uz saites
 4. Noklikšķiniet uz pogas “Instalēt”
 5. Kad lejupielāde ir pabeigta, noklikšķiniet uz pogas Atvērt
 6. Izpildiet norādījumus, lai iestatītu un izmantotu pārlūkprogrammu
 7. Ja izvēlaties to palaist VPN režīmā, tālruņa ekrāna augšdaļā parādīsies taustiņa ikona, kad tā ir aktivizēta.

TOR izmantošana ar ierīcēm, kuras darbina iOS

Izmantojot iOS ierīces, jums būs jāizmanto trešās puses lietotne – sīpolu pārlūks, kas ir pieejama Apple App Store..

 1. Dodieties uz Apple App Store un meklējiet iOS sīpolu pārlūku
 2. Noklikšķiniet uz “Install”
 3. Palaidiet lietotni Sīpolu pārlūks
 4. Noklikšķiniet uz “Connect to TOR”.
 5. Kad palaišana ir inicializēta, pagaidiet ziņojumu, ka inicializēšana ir pabeigta
 6. Pārlūkojiet kā parasti

Privātās dzīves aizsardzības kopējie pasākumi

Lai gan pārlūkošana, izmantojot TOR, nodrošina augstu anonimitāti, tas nav tiešsaistes privātuma galīgais vai vienīgais. Tiklīdz jūs pārbaudāt savu e-pastu vai veicat citus ikdienas uzdevumus, jūsu privātums var tikt apdraudēts.

Atbilde uz datu noplūdes un pārkāpumu apturēšanu ir jāievēro privātās dzīves aizsardzības paraugprakse, piemēram, grūti uzlauztās paroles un citi vesela saprāta mehānismi..

tor privātuma aizsardzība

Papildus šīs pārlūkprogrammas piedāvātajam privātumam ir arī vairāki citi veidi, kā tiešsaistē aizsargāt jūs un jūsu informāciju. Piemēram, DuckDuckGo ir šifrēta meklētājprogramma kas piedāvā privātu, drošu alternatīvu Google. Varat meklēt internetā, tostarp dziļajā tīmeklī, bez izsekošanas un profilēšanas.

Vēl viens drošības pasākums ir Amnesiac Incognito Live System (TAILS). Šī dzīvā Linux izplatīšanas platforma, kuru popularizēja Edvards Snūdens.

Tā vietā, lai instalētu to datorā vai mobilajā ierīcē, TAILS OS darbojas USB zibatmiņas diskā. Tas neļauj nevienam tumšā vai dziļā tīmekļa lietotājam tikt pie konkrēta datora vai nokļūt NSA meklētājprogrammā XKeyscore..

Ar TOR pietiek?

Šī platforma piedāvā veidu, kā sērfot internetā un sasniegt vietas, kuras nav sasniedzamas, izmantojot komerciālas pārlūkprogrammas un tradicionālos interneta pakalpojumu sniedzējus. Tomēr tas pilnībā neaptver jūsu ierakstus. E-pasts ir viens no lielākajiem draudiem jūsu tiešsaistes privātumam, un katru reizi, kad skatāties iesūtni, jūs atmaskojat sevi.

Ja jūs vadāt komerciālu vietni, jums arī jāpārliecinās, ka izmantojat visjaunākos drošības protokolus, piemēram, drošus ligzdas slāņus (SSL), transporta slāņa drošību (TLS) un militārā līmeņa 256 bitu AES šifrēšanas standartus. Biznesa īpašniekiem un privātpersonām vajadzētu arī parakstīties ar labu virtuālo privāto tīklu, piemēram NordVPN. Tas nodrošinās visu jūsu tīklu un pievienoto ierīču šifrēšanu no vienas puses uz otru.

Tor FAQ

Mēs esam centušies padarīt šo TOR rokasgrāmatu pēc iespējas izsmeļošāku un ērtāk izsekojamu, taču daži no jums, iespējams, vēlas tikai dažas ātras atbildes uz aktuālajiem jautājumiem. Šeit ir daži no visizplatītākajiem.

J: Vai ir nelikumīgi piekļūt dziļajam tīmeklim??

A: Tas, iespējams, ir viens no jautājumiem, ko visvairāk uzdod cilvēki, kuri ir dzirdējuši par apgabalu, kas pazīstams kā dziļais tīmeklis. Deep Web ir vienkārši neindeksēta tīmekļa satura un IP adrešu kolekcija, kurai piekļuvei nepieciešami dažādi protokoli. Tas ietver saturu, piemēram, juridiskus un valdības dokumentus, uzlauzta satura datu bāzes, medicīniskos un finanšu ierakstus un dažādus forumus. Apmeklējot dziļo tīmekli, netiek pārkāpti nekādi likumi. Jebkuras tīmekļa sērfošanas likumība vai nelikumība ir atkarīga no tā, ko jūs darāt, kamēr atrodaties tur.

J: Kas ir TOR izejas mezgls?

A: Šis tīkls uztur tiešsaistes anonimitāti, izmantojot virkni šifrētu slāņu. TOR pārlūks izmanto mezglu virtuālo ķēdi (VC), kas anonīmi nodod informāciju no viena uz otru, līdz tīmekļa sērfotājs nonāk galamērķī. Katrs mezgls sūta tik daudz datu uz nākamo mezglu, lai izveidotu savienojumu. Pēdējais mezgls, kuru iet jūsu IP pieprasījums, ir izejas mezgls. Sākotnējā atrašanās vieta nav izsekojama caur šo mezglu, taču visas vietnes, kuras apmeklējat ar nenodrošinātu http, ir.

Diemžēl ļaunprātīga izmantošana ir iespējama no jebkura virziena. Tīkls uztur tekošo TOR izejas mezglu bloku sarakstu. Jūs varat tos meklēt šeit.

J: Vai TOR tiešām ir anonīms?

A: Tas ir apmēram tikpat anonīms, kā to var iegūt bez papildu šifrēšanas funkcijām. Tomēr tas nav nekļūdīgs vai nesagraujams. Faktiski dažas valdības aģentūras iet savu ceļu, lai atrastu cilvēkus, kuri izmanto tīklu, piemēram, ND + SA slaucīšana, kas tiek veikta, izmantojot viņu XKeyscore programmu. Tas aizsargā IP adreses un atrašanās vietas, kamēr kāds izmanto tīklu, bet tas neslēpj trafiku, jo tas ienāk vai iziet. Lai nodrošinātu pilnīgu anonimitāti, joprojām ir saprātīgi izmantot papildu šifrēšanas metodes, piemēram, VPN instalēšanu.

J: Vai TOR ir bīstams?

A: Sīpolu tīkla un pārlūka izmantošana pati par sevi nav bīstama. Bīstamība ir atkarīga no tā, kāpēc jūs atrodaties tur, kur nolaižaties un ar ko jūs sazināties, kad ierodaties. Iedomājieties dziļo tīmekli kā pilsētas ēnaino pusi un esiet piesardzīgs ar to, ar ko jūs sazināties. Neatkarīgi no tā, vai interneta vietnē ir pieejami krāpniecības un perversijas, tas ir eksponenciāli lielāks, ja jūs iegremdējat dziļumā. Lai uzzinātu vairāk, skatiet mūsu tiešsaistes drošības padomus iepriekš.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map