10 способів залишатися безпечними в Інтернеті в 2019 році (і далі) |


Якщо ви поспішаєте, але не можете прочитати всю статтю прямо зараз, сміливо переходьте до останнього розділу статті (“10 способів залишатися в безпеці в Інтернеті – давайте підбити”) прямо на знизу. У нас є коротка інформація про основні поради щодо безпеки в Інтернеті, про які ми розповімо в цій статті.

Чому так важливо залишатися безпечним в Інтернеті?

Ну, Інтернет просто не те, що було раніше. Це не означає, що кіберзагроз 15 років тому не було, але середньому користувачеві в Інтернеті, як правило, було легше залишатися безпечним в Інтернеті. Сьогодні це зробити трохи складніше. Хоча Інтернет став більш просунутим, так само зробила тактика, яку застосовували хакери.

Зараз очікується, що пристрої, підключені до Інтернету, стануть величезними мішенями для кібер-та зловмисних програм. Більше того, велика ймовірність, що ми продовжуватимемо спостерігати все більший і більший сплеск кібер-атак та кіберзлочинності в наступні роки, оскільки така незаконна діяльність стала набагато вигідніше, ніж велика незаконна торгівля наркотиками. Знову ж таки, дослідження вже показали, що хакерська атака відбувається кожні 39 секунд, і це насправді не дивно

Загалом, усі наявні дані показують одне – ви або навчитеся залишатися в безпеці в Інтернеті, або в кінцевому підсумку втрачаєте гроші в кібератаці або жертвою крадіжки особи.

Ось найкращі 10 способів залишатися безпечними в Інтернеті

Хоча в Інтернеті є багато способів бути безпечними, ми вирішили зосередитись на 10 найбільш ефективних:

1. Не використовуйте загальнодоступний WiFi для чутливих речей

Це важко не зробити – ми знаємо. Загальнодоступний Wi-Fi знаходиться саме там, коли вам це потрібно, і він пропонує вам швидкий, безкоштовний доступ до Інтернету.

Але цей зручний доступ коштує дуже дорого: Ваші особисті та фінансові дані. За статистикою, близько 24% точок доступу до Wi-Fi у всьому світі взагалі не використовують надійного шифрування. Відсоток може не здаватися поганим, але врахуйте це – за оцінками, до 2020 року в усьому світі буде приблизно 432 мільйони гарячих точок. Отже, це означає, що близько 100 мільйонів гарячих точок є незахищеними.

Якщо ви користуєтеся такою мережею WiFi, кожен може підслухати ваші з’єднання, щоб побачити, що ви робите в Інтернеті. Якби це сталося, будь-який хакер міг легко вкрасти у вас будь-яку інформацію, як, наприклад, вашу:

 • Реквізити банківського рахунку
 • Номери кредитних карток
 • Вхідні дані

І хоча більшість точкових точок використовують WPA2, ви ще не можете опустити свою охорону. Насправді слід подбати і про користування захищеним загальнодоступним Wi-Fi – будь то в готелі, в ресторані чи навіть вдома. Чому? Тому що вже було показано, що навіть WPA2 сприйнятливий до конкретного типу кібератаки. WPA3 повинен вирішити цю проблему, але, швидше за все, пройде ще кілька років, поки вона не буде широко прийнята – до моменту, коли це стане вимогою – оскільки вона є необов’язковою сертифікацією на даний момент.

Отже, що ти можеш зробити? Зрештою, ви не можете просто перестати користуватися WiFi разом.

Ну, не потрібно цього робити. Вам просто потрібно переконатися, що ви не використовуєте загальнодоступний WiFi (захищений чи незахищений) для доступу до конфіденційної інформації. В ідеалі ви повинні використовувати його лише для регулярного перегляду в Інтернеті. Не використовуйте його для перевірки електронної пошти, банківського рахунку чи профілів у соціальних мережах. Якщо вам дійсно потрібно це зробити, використовуйте замість цього свій план даних.

Якщо ви хочете кращого варіанту, подумайте про використання VPN (ми обговоримо це в підказці №3). Служба може захистити Ваші інтернет-з’єднання на гарячих точках без шифрування, щоб Ваші приватні дані не були відкриті.

2. Встановіть свої пристрої на «Забудьте» Wi-Fi

Багато пристроїв (особливо мобільних пристроїв) встановлені за замовчуванням для автоматичного підключення до звичних мереж WiFi. Отже, якщо ви перейдете до місця друга, підключитесь до їх WiFi мережі, а потім через два дні відвідаєте їх знову, ваш пристрій автоматично підключиться до їх мережі.

Зручно, правильно?

Напевно, але це теж дуже небезпечно. Чому? Оскільки кіберзлочинці можуть налаштувати підроблені мережі WiFi, щоб заплутати ваш пристрій, і ввести їх у випадкове підключення до них. Найгірше – це не надто складний процес для них.

Скажімо, ви заходите в бар, пиваєте і користуєтеся Wi-Fi. Виходячи, ви автоматично відключаєтесь від мережі. Але поки функція «запам’ятати» буде увімкнена, ваш пристрій продовжуватиме трансляцію сигналу, який запитує мережі WiFi поблизу, чи є у них той самий SSID (назва мережі Wi-Fi), як і точка доступу в панелі.

У цьому випадку все, що потрібно зробити кіберзлочинцям, – це використовувати пристрій, який може сканувати SSID, які транслюються на вашому пристрої, а потім ретрансляцію їх як власну – ефективно змушуючи ваш пристрій вважати, що підроблена мережа хакера є законною.

І ось найгірша частина – такий інструмент вже існує. Ананас WiFi може допомогти хакерам легко налаштувати атаки MITM (Man-in-the Middle), і наразі це коштує лише 200 доларів.

Отже, набагато краще просто комп’ютери, ноутбуки та мобільні пристрої забути Wi-Fi-мережі. Якщо ви не знаєте як, ось список корисних посібників, якими ви можете скористатися:

 • macOS
 • Linux (відео Ubuntu)
 • Android
 • iOS
 • Windows 7
 • Windows 8 / 8.1
 • Windows 10

Ви повинні знати, що деякі операційні системи чи пристрої (як правило, більш сучасні) називають цю функцію «Авто-підключення». Тож не забудьте відключити і це, якщо ви це помітили.

3. Використовуйте VPN (віртуальна приватна мережа)

Якщо ви не знайомі з VPN, це онлайн-сервіси, які ви можете використовувати, щоб приховати реальну IP-адресу та захистити онлайн-з’єднання, зашифрувавши їх. Простіше кажучи, VPN:

 • Переконайтесь, що ніхто (не ваш Інтернет-провайдер, не хакери, не державні установи з нагляду) не бачать, що ви робите в Інтернеті. Ваші інтернет-комунікації будуть повністю зашифровані та захищені від нагляду. Так – навіть на незахищеному загальнодоступному Wi-Fi.
 • Не дозволяйте кіберзлочинцям дізнаватися про вас конфіденційну інформацію (наприклад, де ви живете, хто ваш провайдер, який ваш поштовий індекс) з вашої IP-адреси.
 • Переконайтеся, що ви можете вільно говорити про свій розум в Інтернеті, і що ваші цифрові сліди певною мірою не простежуються.

Використання VPN – це дуже розумний спосіб бути безпечним в Інтернеті, і це особливо ефективний метод, якщо дотримуватися всіх інших порад, які обговорюються в цій статті.

Хочете VPN, який може допомогти вам залишатися в безпеці в Інтернеті?

CactusVPN – це лише необхідна вам послуга. Ми захищаємо ваші дані шифруванням високого класу та пропонуємо доступ до високозахищених протоколів VPN, таких як SoftEther та OpenVPN.

Більше того, ми оснастили нашу послугу перемикачем Kill, щоб переконатися, що ви ніколи не потрапляли в Інтернет. Також ми пропонуємо надійний захист від витоку DNS, і ми не зберігаємо журнали користувачів, щоб належним чином захистити вашу конфіденційність.

Ми пропонуємо доступ до зручних програм, а також надаємо безкоштовну 24-годинну пробну версію та 30-денну гарантію повернення грошей, якщо є якісь проблеми із сервісом.

4. Захистіть свої пристрої та браузери в безпеці

Один з найкращих способів залишатися в безпеці в Інтернеті – це переконатися, що ви використовуєте надійну антивірусну / антивірусну програму на своєму пристрої. Це допоможе захистити вас від онлайн-загроз – таких як шкідливі файли cookie, зловмисне програмне забезпечення, віруси, шпигунське програмне забезпечення, рекламне програмне забезпечення тощо.

Є багато постачальників програм антивірусного / антивірусного програмного забезпечення на вибір, але наші рекомендації – Malwarebytes та ESET.

Окрім антивірусного / антивірусного програмного забезпечення, ви завжди повинні намагатися оновлювати свою операційну систему. Не забувайте – важливі оновлення безпеки можна випустити навіть у оновленнях системи Tinies. Це і переконайтеся, що ваш брандмауер увімкнено – це додатковий рівень безпеки, який варто мати.

Що стосується вашого браузера, вам слід розглянути можливість використання блокаторів скриптів – по суті, розширень, які не дозволяють запускати несанкціоновані сценарії, коли ви отримуєте доступ до тіньового або шкідливого веб-сайту. Наприклад, розширення, що блокує скрипт, може запобігти завантаженню зловмисного веб-сайту скриптів для видобутку криптовалют, які шкодять вашому процесору, або зупинити веб-сайт від показу шкідливих спливаючих оголошень.

На даний момент найкращі розширення, які ви можете використовувати, – це uMatrix та uBlock Origin. Краще використовувати їх разом, а не окремо, якщо ви дійсно хочете бути в безпеці в Інтернеті.

5. Не взаємодійте з фішинг та спам-повідомленнями

З фішинг-атаками на підвищення та спам-повідомленнями припадає 45% усіх електронних листів, що надсилаються в Інтернеті, важливіше, ніж будь-коли, уникати їх потрапляння. У цьому випадку ви ризикуєте викрасти свою особу, виповнити свої банківські рахунки, а бізнес загубити.

Спам-листи зазвичай легше розпізнати, ніж фішинг-листи, оскільки вони вимагають менше зусиль. Погана граматика, агресивний тон і розпливчастий контекст, як правило, є хорошим піддаванням. Деякі фішингові електронні листи теж можна розпізнати, але багато з них, як правило, краще розробляються. Шахраї витрачають час на дослідження своїх жертв та персоналізацію повідомлень, щоб вони мали більше шансів змусити одержувачів спілкуватися з електронними листами.

Приклади фішингових листів можуть включати:

 • Хтось, який претендує на роботу в банку, у якого є ваш рахунок, стверджує, що вам потрібно підтвердити свою особу, поділившись ідентифікаційними даними для входу або натиснувши шкідливе посилання.
 • Кіберзлочинця, який претендує на посаду поліцейського, адвоката чи федерального агента, говорить про те, що вас підозрюють у злочинній діяльності та що вам потрібно натиснути на посилання, завантажити додаток або поділитися конфіденційною особистою інформацією (наприклад, ваш номер соціального страхування) на звільнятись від стягнення.
 • Хакер може претендувати на посаду генерального директора компанії, в якій ви працюєте, і спробувати здійснити тиск на встановлення зловмисного програмного забезпечення (наприклад, кейлогерів) на комп’ютери компанії..

Є ще багато інших сценаріїв, але ви розумієте, що фішинг-листи можуть бути дуже різноманітними, а іноді й досить переконливими. На щастя, є кілька червоних прапорів, на які можна звернути увагу:

 • Посилання, які надсилають вас на веб-сайт «HTTP» замість веб-сайту «HTTPS».
 • Скорочені посилання – “https://bit.ly/2siUVoz” замість “https://www.cactusvpn.com”, наприклад.
 • Неправильно написані імена та навмисні граматичні помилки в адресі електронної пошти – “[email protected]” замість “[email protected]”, наприклад.
 • Відсутність офіційних підписів, які, як правило, знаходяться внизу офіційного електронного листа від установи чи компанії.
 • Почуття терміновості та тиску, а також агресивний, загрозливий тон, якщо ви не відповідаєте вимогам відправника.
 • Вкладені файли – це не те, на що вони претендують – наприклад, передбачуваний виконуваний файл, який закінчується .zip, або так званий файл Excel, який є фактично файлом .exe.

Загалом, якщо ви коли-небудь отримуєте спам або фішинг-листи, просто ігноруйте та видаляйте їх. В ідеалі вам слід зв’язатися зі справжнім передбачуваним відправником, щоб дізнатися, чи дійсно він вам надіслав електронну пошту чи ні. Слід також розглянути можливість використання розширень щодо боротьби з фішингом у Стенфорді та, можливо, зв’язатися з владою, якщо закон у вашій країні дозволяє вам вжити юридичних дій проти них..

6. Використовуйте сильні, окремі паролі

Як і більшість людей, ви, ймовірно, вже знаєте, як важливо мати надійний пароль для будь-якого облікового запису, який ви використовуєте. Але хоча це добре відомо, люди все ще не здаються слухати. Фактично, статистика показує, що приблизно 86% глобальних паролів надзвичайно слабкі.

Можна сміливо сказати, що хакери радіють подібним новинам.

Отже, що робить хороший пароль? Ну, перш ніж ми запропонуємо вам кілька порад, ми повинні виділити одну важливу річ: Вам потрібно мати інший пароль для кожного облікового запису. Маючи один надійний пароль, який ви використовуєте для всіх облікових записів, це не найбезпечніший спосіб. Подумайте лише про те – якби цей пароль (незалежно від того, наскільки він міцний) був зламаний, кіберзлочинця отримав миттєвий доступ до всіх ваших облікових записів. Якщо у вас є декілька паролів, лише один обліковий запис стає компрометованим.

Щось ще слід знати, що вам потрібно регулярно змінювати паролі – це просто набагато безпечніше. Зараз ми не маємо на увазі, що вам потрібно їх змінювати щодня (якщо ви, звичайно, не хочете), але ви можете змінювати свої паролі щомісяця, наприклад.

Якщо це не виходить, ось що потрібно зробити, щоб створити надійний пароль:

 • Зробіть це довгим – не використовуйте лише одне слово. Спробуйте скласти ціле речення, якщо можете.
 • Якщо платформа дозволяє, включіть пропуски у довільних інтервалах у свій пароль.
 • Використовуйте малі та великі літери випадковим чином, наприклад: “aBcDeF.”
 • Додайте символи (наприклад, “&,”” *, “Або” @ “випадковим чином між літерами або словами.
 • Намагайтеся не вживати жодного слова зі словника. Як мінімум, уникайте того, щоб усі слова у вашому паролі були справжніми. Один із способів зробити це – перевернути деякі слова – замість «миші» використовувати «esuom».
 • Завжди додайте номери у свій пароль – на початку, в кінці чи будь-де в середині.
 • Не використовуйте очевидних замінників. Наприклад, використання “m0u $ e” замість “миші” не зробить ваш пароль значно безпечнішим.
 • Спробуйте зробити пароль незабутнім, якщо хочете. Наприклад, ви можете зробити це абревіатурою для фрази типу “Мої батьки живуть в Італії вже 5 років”. Це було б щось на зразок “MphbliIf5y.” Звичайно, додавання ще декількох символів та цифр не шкодить.

Якщо ви хочете прочитати більше про це, ознайомтеся з нашим посібником про те, як створити надійний пароль.

Щодо того, як слідкувати за всіма вашими паролями, радимо спершу записати їх у зошит, який ви зберігаєте в безпечному місці у вашому домі чи в банку. По-друге, подумайте про використання таких служб, як KeePassXC або Bitwarden для управління вашими паролями.

7. Уникайте веб-сайтів HTTP

Завжди краще уникати використання веб-сайтів HTTP, особливо для онлайн-покупок, оскільки вони просто не захищені. Це не просто припущення – навіть Google почав відзначати всі веб-сайти HTTP як небезпечні ще у 2018 році.

В основному, якщо HTTP використовується на веб-сайті замість HTTPS, це означає, що для шифрування ваших онлайн-комунікацій із вказаним веб-сайтом немає безпеки. Отже, кожен міг бачити, що ви робите на цьому. Бачите проблему? Хакеру дуже легко компрометувати ваші паролі, банківські рахунки та кредитні картки таким чином.

І ні, це не лише веб-сайти HTTP, які обробляють платіжну інформацію. Блоги та форуми HTTP також є проблемою. Чому? Тому що вони зазвичай збирають вашу електронну адресу під час реєстрації. Через відсутність шифрування є ймовірність, що електронна пошта може потрапити до рук кіберзлочинців. Якщо це станеться, ваша адреса електронної пошти стане об’єктом фішинг, фармації та спам-атак.

Як можна визначити, чи веб-сайт використовує шифрування HTTPS? Досить просто – ось деякі ознаки:

 • URL-адреса починається з “https” замість “http”.
 • Зелений значок замка присутній в адресному рядку, безпосередньо перед URL-адресою.
 • Назва компанії відображається після піктограми замок (хоча не весь час).
 • Найбільш очевидний – браузер дає вам знати, що це не безпечний веб-сайт.

Однак ви повинні знати, що хоча веб-сайти HTTPS насправді не підробляють, хакери зазвичай нічого не зупиняють у створенні фальшивого веб-сайту, який імітує оригінальний, та використовують гомографічні атаки, щоб обдурити користувачів онлайн. Це, і хакери або шахраї можуть просто зареєструвати “законний” веб-сайт для отримання сертифіката HTTPS і використовувати його для крадіжки даних вашої кредитної картки, наприклад.

Хороший спосіб убезпечити себе від таких атак – це завжди двічі перевіряти URL-адресу веб-сайту, щоб переконатися у відсутності помилок, а також використовувати менеджери паролів, оскільки вони автоматично заповнять ваші дані для входу, якщо веб-сайт справді справжній. Якщо це підробка, вони зазвичай цього не роблять.

Що стосується шкідливих веб-сайтів HTTPS, які не імітують інші платформи, найкраще зробити, щоб провести багато досліджень, щоб перевірити, чи справді це законно. Ви також можете спробувати натиснути на значок замка, щоб отримати більше інформації про сертифікат компанії.

Ну, і вам слід також розглянути можливість використання блокаторів скриптів, про які ми згадували вище (uMatrix та uBlock Origin). Вони не гарантують на 100% захист від підроблених веб-сайтів HTTPS, але, принаймні, можуть зупинити запуск будь-яких шкідливих сценаріїв у фоновому режимі, коли ви отримуєте доступ до таких платформ.

8. Обмежте кількість приватної інформації, яку ви оприлюднюєте в Інтернеті

Перерахування вашого номера телефону та електронної адреси на вашій сторінці в соціальних мережах дозволяє людям, які хочуть завести нових друзів чи зацікавлених роботодавців, зв’язатися з вами, правильно?

Звичайно, це може статися, але це також робить кіберзлочинцям дуже легко націлити на вас афери. Не кажучи вже про саме таку інформацію, яка продається в павутині для отримання прибутку.

Вам також слід уникати надмірної інформації про те, що ви робите, або про місце свого перебування у соціальних мережах. Хоча це може дати вам щось поговорити з друзями, воно також дає розбійникам і досить корисну інформацію. Наприклад, якщо ви публікуєте фотографію з ресторану і позначаєте себе там, що ви там, ви, по суті, повідомляєте, що грабіжники знають, що ви не вдома.

І це не викликає страх. Багато грабіжників використовували інформацію з соціальних медіа, щоб спланувати свої посягання. Крім того, ще в 2011 році статистика показала, що близько 80% грабіжників перевіряли соціальні медіа, плануючи крадіжку. Це було деякий час тому, правда, але навряд чи зараз все покращиться – тим більше, що соціальні медіа містять ще більше інформації про вас. Насправді, схоже, соціальні медіа користуються більшою популярністю у грабіжників як ніколи.

Звичайно, ми не кажемо, що ви взагалі не повинні використовувати соціальні медіа, але намагайтеся обмежити кількість інформації, яку ви оприлюднюєте. Як мінімум, ви повинні переконатися, що всі ваші профілі встановлені приватно, щоб тільки люди, яким ви довіряєте, могли бачити, що ви публікуєте. Природно, ви повинні переконатися, що ви не додаєте до списку друзів когось, кого не знаєте, або який здається фальшивим, копіювальним профілем.

О, і якщо мова йде про обмін приватною інформацією, що включає і вашу IP-адресу. Не забувайте – люди можуть багато чого навчитися з нього, як, наприклад, у якій країні та місті ви проживаєте та який поштовий індекс. Ось чому завжди корисно використовувати VPN під час доступу до Інтернету – ваша IP-адреса завжди буде прихована таким чином.

9. Будьте безпечні в Інтернеті, не утримуючи Bluetooth

Як правило, слід увімкнути Bluetooth лише тоді, коли вам потрібно спільно використовувати файли з тим, кого ви знаєте. Закінчивши, одразу ж слід вимкнути Bluetooth. Чому? Тому що, якщо залишити його, можна поставити під загрозу вашу безпеку в Інтернеті.

На жаль, хоча Bluetooth може бути безпечним, він має безліч вад безпеки. Ще в 2017 році було виявлено, що кіберзлочинці можуть використовувати вразливість для злому мобільних пристроїв, не помічаючи ніхто. Через рік була виявлена ​​нова проблема безпеки, яка дозволила використовувати атаки MITM для крадіжки криптографічного ключа.

Але це лише верхівка айсберга. Bluetooth чутливий до різних кібернетичних атак, таких як:

 • Синя помилка (може призвести до небажаного спаму)
 • Bluejacking (загрожує вашій приватній інформації)
 • Bluesnarfing (може спричинити небажане сполучення + втрату контролю над пристроєм)

Отже, переконайтеся, що ви ніколи не підтримуєте Bluetooth. Крім того, знайдіть час, щоб переконатися, що ваш пристрій не відкривається через Bluetooth, якщо на платформі ви використовуєте налаштування.

Якщо ви не знаєте, як відключити Bluetooth на своїх пристроях, перегляньте кілька посібників, які можуть вам допомогти:

 • iOS / Android
 • macOS
 • Ubuntu
 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows 8.1
 • Windows 10

10. Не варто довіряти людям, яких ви зустрічаєте в Інтернеті

Якщо ви не знаєте когось особисто в реальному житті, краще не бути занадто відкритим щодо свого особистого життя та фінансових / ділових деталей, якщо ви лише зустрічалися та спілкувались з ними в Інтернеті. Ніколи не знаєш, чи це справжня людина, яка прагне подружитися з ким-небудь, чи це хакер, шахрай чи хтось, хто бере участь у корпоративному шпигунстві за профілем.

Не забувайте – створити фальшивий профіль соціальних медіа не так важко. Кілька вкрадених або запасних фотографій, деяка загальна інформація про мене, проста електронна адреса та телефон для запису – все, що потрібно кіберзлочинцю, щоб створити та підтвердити підроблений профіль.

Що може статися, якщо ви поділитеся занадто багато інформації з незнайомцем через Інтернет, який здається вам досить привітним? Іноді нічого. Але в інших випадках є шанс, що все може піти не так:

 • Вони можуть здобитися на ваші емоції та співчуття, розповісти вам примхливу історію та переконати вас передати їм гідну суму грошей. Згодом вони або намагаються змусити вас відправити їм більше грошей, або відмовляються від всіх контактів з вами.
 • Людина, яка стоїть за цим обліковим записом, може спробувати вас обманути, щоб ви поділилися цінною особистою та фінансовою інформацією з ними – як, наприклад, номер соціального страхування, дані банківського рахунку чи кредитної картки або навіть якусь інформацію про ваші облікові дані.
 • Людина, про яку йдеться, може бути частиною колективу соціального інжинірингу, який має на меті збирати різноманітну особисту інформацію про компанію, в якій ви можете працювати. Вони роблять це для того, щоб краще персоналізувати свої фішинг-повідомлення.

Це лише деякі можливі сценарії, але ви отримуєте ідею – не слід сліпо довіряти тим, хто занадто дружній з вами в Інтернеті, особливо якщо ви ніколи не зустрічалися з ними особисто. І ні, побачити їх через веб-камеру не означає, що ви познайомитесь із реальною людиною. Потік веб-камери насправді може бути підробленим, і є багато програм, які можуть допомогти комусь це зробити.

10 способів залишатися безпечними в Інтернеті – Давайте підкажемо

Безпека в Інтернеті важливіша, ніж будь-коли, оскільки загрози безпеці майже в кожному куточку Інтернету. Ну а наше дослідження показує, що найбільш ефективними є наступні 10 способів бути безпечними в Інтернеті:

 1. Уникайте загальнодоступного Wi-Fi, якщо можете. Якщо ви не можете, переконайтеся, що ви не використовуєте їх для таких речей, як Інтернет-банкінг та перевірка електронної пошти чи облікових записів соціальних мереж. Крім того, користуйтеся лише загальнодоступним Wi-Fi з VPN.
 2. Налаштуйте свої пристрої так, щоб «забути» Wi-Fi-мережі, які ви раніше використовували, щоб вони випадково не підключились до підробленої точки доступу, вказуючи їх на себе..
 3. Завжди використовуйте сервіс VPN в Інтернеті – це може замаскувати вашу реальну IP-адресу та зашифрувати ваші інтернет-комунікації, захистивши їх від хакерів.
 4. Захистіть ваші пристрої та веб-браузери, підтримуючи їх в актуальному стані, використовуючи брандмауер системи, встановлюючи надійне антивірусне / антивірусне програмне забезпечення та використовуючи блокатори скриптів.
 5. Якщо ви отримуєте електронні листи чи повідомлення, схожі на спроби спаму чи фішингу, ігноруйте їх повністю.
 6. Створіть надійні паролі для всіх своїх облікових записів і використовуйте окремий пароль для кожного облікового запису. Використання менеджерів паролів також є хорошою ідеєю.
 7. Не використовуйте веб-сайти HTTP або, принаймні, не повідомляйте свою електронну адресу чи номер кредитної картки на веб-сайтах HTTP.
 8. Не публікуйте занадто багато особистої інформації в соціальних мережах – наприклад, вашу контактну інформацію або, наприклад, ваше поточне місцезнаходження.
 9. Не вимикайте Bluetooth, якщо ви зараз не використовуєте його.
 10. Не вкладайте довіру в незнайомців онлайн занадто швидко і не діліться особистою та фінансовою інформацією з ними, якщо ви ніколи їх не зустрічали.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me