Апаратне VPN та програмне забезпечення VPN – в чому різниця? |


Що таке апаратне VPN?

Апаратні VPN – це пристрої, які надають функції VPN (наприклад, шифрування / дешифрування та автентифікації) та мають спеціальний процесор. Крім того, вони також пропонують функціональні можливості брандмауера.

Апаратні VPN є автономними, це означає, що вони самостійно керують усіма функціями VPN.

Прикладом апаратного VPN може бути VPN апаратного забезпечення для брандмауера Zyxel.

Що таке програмне забезпечення VPN?

Програмні VPN – це програми, які ви встановлюєте та запускаєте на власних пристроях. Зрештою, це можуть бути або рідні клієнти, які попередньо встановлені на вашому пристрої, або сторонні VPN-клієнти, які ви отримуєте від свого постачальника VPN.

З іншого боку, програмне забезпечення VPN – це і клієнт, якого вони розробляють, і те, що вони встановлюють на серверах VPN, якими вони користуються. Програмне забезпечення відповідає за обробку з’єднань між клієнтом VPN та сервером.

Наш власний сервіс CactusVPN – хороший приклад програмного VPN.

Хто підходить для апаратного VPN?

Враховуючи, як працюють апаратні VPN та як вони затратні, вони в основному підходять для великих підприємств, яким потрібно надати великій кількості співробітників (100+) доступ до VPN-з’єднань..

Також апаратні VPN – це лише хороший вибір, якщо у вас є кваліфікований та надійний відділ ІТ та належна безпека мережі..

Тоді це програмні VPN-адреси лише для фізичних осіб?

Ну а якщо ви просто користувач в Інтернеті, який хоче приховати свою IP-адресу та зашифрувати свій інтернет-трафік, вам набагато краще з програмним VPN, ніж апаратним. Це набагато зручніший у користуванні, простий у налаштуванні та економічно вигідний.

Але програмні VPN також добре працюють для бізнесу – особливо для малого, іноді навіть для великого бізнесу, залежно від витрат та ваших потреб. Зрештою, це простий та інтуїтивний спосіб:

  • Обхід геоблоків, які заважають працівникам виконувати свою роботу.
  • Захистіть свої VoIP-дзвінки віддаленими працівниками, партнерами та клієнтами.
  • Надайте віддаленим працівникам швидкий і безпечний доступ до вашої робочої мережі.
  • Робіть тонни SEO досліджень.

Апаратне VPN проти програмного VPN – що краще?

Різниці між апаратними та програмними VPN можуть стати занадто технічними та складними, тому ми постараємося зробити це максимально простим..

Пам’ятайте, що цей розділ здебільшого буде актуальним для підприємств, хоча ви можете знайти хорошу інформацію, якщо ви планували отримати апаратне VPN для особистого користування.

Отже, ось, що кожен тип VPN робить краще, ніж інший:

1. Програмні VPN мають кращі ціни

Якщо ви сподівалися почути, що апаратні VPN дуже доступні та дешеві, ми отримали для вас погані новини.

Апаратний VPN зазвичай коштуватиме вам від 100 до 500 доларів – іноді навіть 1000 доларів і більше.

І якщо ваш бізнес розширюється, і ви починаєте наймати все більше і більше людей, вам, очевидно, доведеться отримати додаткові апаратні VPN, потенційно удвічі або вдвічі збільшити початкову вартість.

Є деякі апаратні VPN, за які ви можете отримати менше 100 доларів, але вони, очевидно, не настільки потужні, як більш дорогі. Вони можуть бути хорошим вибором для домашньої мережі, однак було б набагато зручніше і простіше отримати програмне VPN та встановити його на домашньому маршрутизаторі.

Програмні VPN, з іншого боку, можуть коштувати від 4 до 7 доларів на місяць.

“Але чи не потрібно мені отримувати кілька облікових записів для своїх співробітників?”

Ну, це насправді залежить від того, скільки працівників ми говоримо. Наприклад, якщо у вас є 20 співробітників, вам потрібно буде отримати лише чотири облікові записи в CactusVPN, оскільки ми дозволяємо до п’яти одночасних підключень за підписку.

Якщо ви є фрілансером, малим бізнесом або просто середнім користувачем в Інтернеті, то це зовсім не головне – програмний VPN набагато краще для вашого гаманця.

2. Віддалений доступ до апаратних VPN трохи складніше

Однією з головних причин, з якою будь-який бізнес бажає апаратного VPN, – це пропонувати співробітникам віддалений доступ до мережі компанії. Після встановлення VPN працівники отримують швидкий віддалений доступ.

Однак наголос на “раз”.

Налаштування віддаленого доступу через апаратний VPN зовсім не простий. Якщо у вас немає ІТ-персоналу, який би знав, що вони роблять, не тільки знадобиться багато часу, щоб все налаштувати, але також виникнуть помилки ризику, що призведе до менш безпечного з’єднання.

За допомогою програмних VPN вам буде легше налаштувати віддалений доступ для своїх співробітників. Єдина уловка – вам потрібно знайти постачальника, який пропонує доступ до виділених IP-адрес.

Оскільки ці адреси не змінюються та використовуються лише вашими співробітниками, ви можете дозволити їх у вашій мережі, щоб надати їм доступ. Потім вони можуть легко отримати доступ до робочих файлів за допомогою шифрованих VPN з’єднань.

3. Безпека гідна обох варіантів

Якщо ви шукаєте апаратну безпеку VPN, ви здебільшого знайдете розпливчасті твердження про те, наскільки вони набагато безпечніші, ніж програмні VPN. На жаль, не так багато інформації, яка детально пояснює, чому саме так.

Ми найкраще здогадуємось, що апаратні VPN можуть бути теоретично більш безпечними, оскільки вони пропонують спеціальні з’єднання, тоді як використання програмного VPN зазвичай означає обмін VPN-сервером з десятками інших користувачів.

Є також твердження, що хакери частіше атакують програмні VPN замість своїх апаратних аналогів, але немає даних, які б це підтвердили.

Насправді, якби ви перевіряли останні новини, ви б побачили, що кіберзлочинці в даний час більш зайняті орієнтацією на апаратні VPN..

Проте апаратні VPN, як правило, дуже безпечні. Вони мають вбудований брандмауер, пропонують шифрування SSL та можуть підтримувати потужні протоколи. Крім того, вам не потрібно турбуватися про те, чи має постачальник VPN політику ведення журналів, оскільки ви єдиний, хто буде виконувати все.

Шифрування VPN

Єдина проблема з ними полягає в тому, що їхня безпека може спричинити удар, якщо ваша команда не налаштує VPN належним чином. Крім того, хакери можуть поставити під загрозу апаратні VPN, якщо їм вдасться успішно націлити на ваш бізнес фішинг-атаками.

Однак ви можете отримати схожий рівень безпеки і з програмними VPN. Вам просто потрібно вибрати постачальника, який серйозно ставиться до вашої конфіденційності – в ідеалі той, хто забезпечує шифрування військового рівня, доступ до таких протоколів, як IKEv2, SoftEther, L2TP / IPSec та OpenVPN, і має чітку політику без реєстрації.

Більше того, програмні VPN можуть включати інші зручні функції, що захищають ваші дані та конфіденційність – як вбудований захист від витоку DNS та перемикач Kill.

Найкраще – вам не потрібно хвилюватися про те, що ви чи ваша команда роблять помилки, які можуть погрожувати вашій безпеці.

4. Обладнання VPN може бути швидшим, але не завжди

Однією з найпривабливіших точок продажу апаратних VPN є їх висока швидкість. Як стверджується, апаратний VPN був би набагато швидшим, ніж програмні VPN, оскільки вони не проводять процеси шифрування та тунелювання в програмному забезпеченні, що може навантажувати процесор пристрою..

Натомість апаратні VPN мають власні спеціалізовані процесори, тому вам не потрібно турбуватися про те, що з’єднання VPN уповільнюють вашу мережу чи пристрої, забираючи цикли процесора у інших додатків, які їм потрібні.

Звучить досить добре, правда?

Ну, є лише одне, що потрібно враховувати – все це було раніше багато років тому.

Сьогодні не так багато.

Насправді зараз існують пристрої (навіть мобільні телефони), які мають достатньо потужне обладнання, щоб вони могли обробляти VPN-з’єднання поверх усіх інших процесів, які вони виконують..

Якщо додати в суміш потужну пропускну здатність, ви можете отримати гідну швидкість і з програмним VPN.

Розумна швидкість DNS

Звичайно, майте на увазі, що навіть при всьому цьому, все ж є ймовірність, що ви відчуєте певну втрату швидкості за допомогою програмного VPN залежно від того, наскільки ви віддалені від сервера, яке шифрування ви використовуєте та чи є ваш брандмауер чи ні. заважає VPN-з’єднанням (серед іншого).

Загалом, якщо вам не потрібно приховувати геолокацію своїх працівників або розблокувати вміст та онлайн-сервіси, а швидкість дуже важлива для вас, апаратний VPN може працювати краще. Хоча, можливо, було б гарною ідеєю зробити знімок програмного VPN, перш ніж почати витрачати багато грошей на апаратні VPN.

5. Апаратні VPN не такі зручні як користувачі, як програмні VPN

Що стосується апаратних VPN проти програмних VPN, то просто не можна заперечувати, що апаратні VPN вимагають набагато більше технічного ноу-хау.

В основному, з апаратними VPN, у вас дійсно немає інтерфейсу, на який можна покластися. Отже, вам або вашій ІТ-команді потрібно буде вручну налаштувати її для всіх, хто може використовувати.

Якщо ваш ІТ-персонал не має досвіду роботи з апаратними VPN, їм буде потрібно додаткове навчання. І це, мабуть, станеться, оскільки апаратні VPN, як правило, мають інші налаштування та налаштування управління, ніж корпоративні маршрутизатори та брандмауери.

Крім того, встановивши апаратний VPN, вам потрібно буде правильно налаштувати всю вашу мережу для її розміщення. Також Вашій ІТ-команді потрібно буде постійно контролювати її та виконувати технічне обслуговування, щоб переконатися, що все працює добре.

О, і команді також потрібно буде регулярно перевіряти веб-сайт виробника на наявність оновлень. Якщо вони випускають будь-які оновлення, вашій команді потрібно буде застосувати їх вручну, що може бути складно в залежності від того, наскільки складне обладнання. Крім того, це може спричинити збої в обслуговуванні для всієї компанії.

Однак програмне забезпечення VPN надзвичайно просто. Вам просто потрібно завантажити та встановити клієнта від постачальника VPN, запустити його та вибрати VPN-сервер. Про інше дбає провайдер VPN.

Це все є для цього Навіть оновлення обробляються автоматично. Зазвичай клієнт надішле вам сповіщення, повідомляючи, що прийшов час оновлення до нової версії.

Більше того, навіть якщо ви або хтось із ваших співробітників все ще не знаєте, як користуватися програмним VPN, більшість постачальників пропонують цілодобову підтримку або Інтернет-базу знань, яку ви можете скористатися для швидкого пошуку потрібного рішення..

6. Програмні VPN забезпечують набагато кращу масштабованість

Якщо вам потрібно масштабувати свій бізнес за допомогою програмного VPN, вам потрібно отримати додатковий обліковий запис для своїх нових співробітників – це просто і не коштує великих грошей. А якщо ви отримаєте підписку з кількома одночасними підключеннями, ви можете масштабувати значно швидше і дешевше.

Однак із апаратним VPN вам потрібно буде придбати додатки для обладнання, які підтримують необхідний ріст (наприклад, додаткові сеанси VPN), або вам доведеться отримати нову модель.

Виконання останнього означає, що вам потрібно буде витратити ще більше грошей, а гроші, які раніше ви витратили на апаратний VPN, який ви замінюєте, будуть значно витрачені, якщо ви не знайдете для цього іншого використання..

О, і не забувайте, що вашим ІТ-співробітникам, швидше за все, знадобиться більше часу для пристосування до нового апаратного VPN – не кажучи вже про те, що їм потрібно буде ще раз переосмислити мережеве середовище компанії, якщо новий VPN занадто відрізняється від старого..

Потрібно надійне, безпечне програмне рішення VPN?

Ми отримали вашу спину.

CactusVPN забезпечує першокласне шифрування з доступом до високозахищених протоколів VPN. Крім того, ми оснастили нашу службу перемикачем Kill, програмою Killer і захистом від витоку DNS.

О, і ми застосовуємо сувору політику без реєстрації, тож ваша конфіденційність завжди буде безпечною.

І якщо вам потрібен VPN для вашого бізнесу, слід зазначити, що CactusVPN дуже масштабований. Ви можете фактично підключити до п’яти пристроїв одночасно один план підписки. Це, і ви можете встановити наш сервіс на найпопулярніших платформах.

Крім того, якщо вам потрібна допомога, ми доступні 24/7.

Звучить добре?

Додаток CactusVPN

Тоді продовжуйте спробувати нашу послугу – ми надаємо безкоштовну пробну версію 24 години. Не потрібно видавати реквізити кредитної картки, і ви отримуєте доступ до всіх функцій.

Більше того, ми також надаємо 30-денну гарантію повернення грошей, якщо послуга працює не як рекламується.

Обладнання VPN проти програмного забезпечення VPN – підсумковий рядок

Апаратні та програмні VPN досягають подібної мети, але між ними є чіткі відмінності:

  • Апаратний VPN – це спеціалізований автономний пристрій із спеціалізованим процесором, який обробляє функції VPN.
  • Програмне забезпечення VPN – це власна або стороння програма, яку ви налаштовуєте або встановлюєте на своєму пристрої для запуску VPN-з’єднань – або на власному сервері, або на сервері постачальника VPN..

Враховуючи все це – апаратне VPN проти програмне забезпечення VPN, що є кращим варіантом?

Це дійсно залежить від ваших потреб. Якщо ви керуєте великим бізнесом, маєте кваліфіковану команду ІТ та хочете переконатися, що ви виділили VPN-з’єднання, апаратний VPN – хороший варіант.

Але якщо ви просто хочете зашифрувати свій веб-трафік або з’єднання з робочою мережею, не хочете мати справу зі складним, трудомістким процесом налаштування, і, скоріше, уникайте витрачати більше ніж 100 або 500 доларів на обладнання, програмне забезпечення VPN – це набагато кращий вибір.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me