Чи захищає вас VPN від вірусів? Що таке вірус? |


Ну ось усе, що потрібно знати про це:

Що таке комп’ютерний вірус і як він працює?

Комп’ютерний вірус – це тип шкідливого програмного забезпечення (шкідливого програмного забезпечення), яке запрограмовано для зміни способу роботи пристрою. Віруси часто самовідтворюються і можуть поширюватися від комп’ютера до комп’ютера, якщо користувач виконує певні дії.

Комп’ютерні віруси зазвичай поширюються через шкідливі вкладення та посилання. Якщо ви взаємодієте з ними таким чином, вони заразить ваш пристрій. Однак зазвичай вони не стануть активними відразу. Натомість вони залишатимуться у спокої до тих пір, поки ви не відкриєте програму або не подасте файл, до якого підключений вірус. Коли це станеться, вірус почне заражати інші файли / програми у вашій системі. Він може навіть перейняти вашу електронну адресу і спробувати поширитись на ваші контакти.

Деякі речі, які може зробити комп’ютерний вірус, включають:

 • Поширення на інші комп’ютери в мережі.
 • Реєстрація ваших натискань клавіш.
 • Спам ваші контакти.
 • Пошкоджені звичайні файли та системні файли.
 • Зберіть дані про вхід та фінансову інформацію.
 • Надайте хакеру віддалений доступ до свого пристрою.

Яка різниця між вірусами та зловмисними програмами?

Багато людей нерідко отримують комп’ютерні віруси та зловмисне програмне забезпечення. Ось відмінність – комп’ютерний вірус – це тип шкідливого програмного забезпечення, яке може самостійно повторюватися, якщо користувач виконує певні дії. З іншого боку, зловмисне програмне забезпечення є шкідливим програмним забезпеченням, і воно включає безліч інших шкідливих категорій, окрім вірусів. Якщо ви хочете дізнатися більше про це, перейдіть за цим посиланням.

Типи комп’ютерних вірусів

1. Віруси прямої дії

Ці типи комп’ютерних вірусів багато років тому були досить популярними серед хакерів, але вони вже не часто використовуються. Це в основному тому, що вони не такі “надійні”.

Як і більшість вірусів, віруси прямої дії починають працювати лише тоді, коли користувач відкриє заражений додаток або запустить шкідливий виконуваний файл. Однак з моменту закриття вкладеного файлу чи файлу вірус перестане працювати.

2. Поліморфні віруси

Поліморфні віруси можуть бути дуже небезпечними, оскільки їх важко виявити – навіть із надійним антивірусним програмним забезпеченням. Все пов’язано з тим, як вони працюють – ці віруси можуть насправді шифрувати та змінювати кодування, що є сканером більшості програм безпеки, щоб знайти вірус..

Після того, як цей тип вірусу заразив пристрій, він почне дублювати себе. Однак його дублювані версії можуть бути змінені, щоб виконувати їх по-різному.

3. Викрадачі браузера

Викрадачі веб-переглядачів хакери використовують для перенаправлення жертв на фішинг та зловмисні веб-сайти. В основному вірус бере контроль над вашим браузером. Кожен раз, коли ви вводите певну адресу, ви перенаправляєтесь на веб-сайт, що фішингує.

Хоча кіберзлочинці часто використовують викрадачів веб-переглядачів, їх легко виявити та видалити за допомогою антивірусного програмного забезпечення.

4. Віруси веб-скриптів

Віруси веб-скрипту атакують програмування веб-сайту – зазвичай кодування, яке відповідає за показ посилань, макетів сторінок, відео та зображень. Вірус змінює кодування, роблячи візуальні елементи шкідливими. Кожного разу, коли користувач взаємодіє з ними, їх пристрій заражається. Деякі віруси можуть навіть запускати сценарії криптовалюти, що може завдати шкоди процесору вашого пристрою.

Ці типи вірусів, як правило, завжди присутні на фішинг-сайті, але легітимні веб-сайти також можуть бути заражені ними. Однак антивірусні програми помічають їх легко, і ви можете запобігти їх запуску з блокувальниками скриптів.

5. Віруси FAT (Таблиця виділення файлів)

Ці віруси переважно спрямовані на користувачів Microsoft, але вони можуть заразити й інші операційні системи. FAT використовується для зберігання інформації про розташування всіх файлів на жорсткому диску.

Віруси FAT часто ховаються серед системних файлів і заражають весь FAT, коли він вступатиме в контакт із шкідливим файлом. Віруси FAT будуть видаляти або перезаписувати файли FAT, ефективно роблячи систему непридатною та спричиняючи серйозні втрати даних.

6. Макровіруси

Макро-віруси часто використовуються для зараження програмного забезпечення для текстових процесорів, як-от Microsoft Word. Як випливає з назви, вірус записується мовою макросу – стандартною мовою програмування, що використовується програмами текстової обробки.

Макровіруси налаштовані на вбудовування шкідливого коду в програмі текстового редактора або в документах та електронних таблицях. Після відкриття зараженої програми або файлу вірус почне працювати.

Після закінчення зараження вірусом інших файлів, пов’язаних із програмним забезпеченням, він може почати змінювати вміст документів або приймати електронну адресу для надсилання шкідливих вкладень іншим людям.

7. Багатопартійні віруси

З цими вірусами (їх ще називають гібридними вірусами) досить важко боротися, оскільки вони поширюються через систему різними способами. Як вони це роблять, залежить від того, як вони запрограмовані,

Як правило, багатопартійний вірус заразить завантажувальний сектор комп’ютера, тобто вірус запускатиметься кожного разу при запуску операційної системи. Більше того, вірус навіть приєднається до жорсткого диска.

8. Файлові зараження вірусами

Досить стандартний тип вірусу. Він запрограмований, щоб приєднатись до файлів, які ви відкриваєте, і використовуєте, наприклад, найбільш схожі файли Word. За короткий проміжок часу вірус повністю перейме файл. Крім того, він запускатиметься кожного разу, коли ви відкриєте та використаєте файл.

9. Вірусні резиденти

Постійні віруси дуже небезпечні, оскільки можуть ховатися в пам’яті пристрою. Через це він може легко заразити будь-який файл, запущений у цій системі. Що ще гірше, більшість вірусів-резидентів здатні завантажувати свій модуль реплікації в пам’ять. В основному, це вигадливий спосіб сказати, що вони зможуть заразити інші файли, не вимагаючи, щоб ви запускали їх першими.

Резидентні віруси, як правило, запускаються при кожному запуску операційної системи. Деякі з них можуть навіть приєднатися до антивірусного / антивірусного програмного забезпечення, щоб заразити будь-які файли, які скануються ним.

10. Перезаписуйте віруси

Перезаписи вірусів можуть бути дуже неприємними. В основному, вони заражають файл або програмне забезпечення, видаляють весь його вміст, а потім перезаписують дані в пам’ять системи..

Багато людей думають, що перезаписаний вірус не так шкідливий, але вірус може часом знищити частину оригінального кодування, роблячи програму непридатною. Отже, це може завдати великої шкоди операційній системі.

Як виявити комп’ютерні віруси

Якщо у вас встановлена ​​антивірусна програма, вона, як правило, попереджатиме вас про зараження вашого пристрою. Однак якщо у вас немає цього або просто хочете дізнатися більше про це, ось звичайні ознаки, які вказують на зараження комп’ютерними вірусами:

 • Дивні шуми на жорсткому диску – Багато вірусів люблять націлювати на жорсткий диск комп’ютера. Якщо ви зараз не використовуєте комп’ютер, але він увімкнений, і ви чуєте гучну активність на жорсткому диску (безперервний шум і прядіння звуків), ви, швидше за все, маєте справу з комп’ютерним вірусом.
 • Брак місця на жорсткому диску – Віруси також можуть завдати шкоди вашому жорсткому диску, зайнявши багато місця. Якщо ви раптом помітите, що у вас не вистачає місця, ймовірно, що на ваш пристрій вірус встановив багато шкідливих файлів.
 • Інтенсивна активність процесора – Якщо температура вашого процесора набагато вища, ніж зазвичай, і ви не використовуєте його для гри в будь-які вимогливі відеоігри, є ймовірність, що ви матимете справу з комп’ютерним вірусом криптовалюти..
 • Спливаючі повідомлення – Ви починаєте бачити випадкові спливаючі оголошення та повідомлення у своєму браузері та на робочому столі. Не взаємодійте з оголошеннями (а це включає натискання на “x”, щоб закрити їх), оскільки вони, ймовірно, ще більше заразить ваш пристрій більшою кількістю вірусів та зловмисних програм.
 • Легка поведінка пристрою – Якщо раптом ваш комп’ютер починає працювати дуже повільно, це, мабуть, через те, що вірус забирає системну пам’ять.
 • Підозріла активність файлів – Ви починаєте помічати, що багато ваших файлів було видалено або переміщено в інший каталог, а нові зайняли своє місце.
 • Високий мережевий трафік – Якщо ви помітили, що відбувається багато активності в мережі, коли ви навіть не користуєтесь Інтернетом, є велика ймовірність, що вірус заповнить ваше інтернет-з’єднання завантаженнями та завантаженнями..
 • Збої та помилки – Ваша система починає випадковим чином відчувати заморозки, збої та повідомлення про помилки, які відкривають та закривають програми.
 • Проблеми з браузером – Ваш веб-браузер починає діяти дивно. Він починає перенаправляти вас на тінисті веб-сайти, на ньому відображаються різні домашні сторінки, а нові панелі інструментів, на вигляд спаму, постійно відображаються на ньому.
 • Проблеми програмного забезпечення безпеки – Щоразу, коли ви намагаєтеся запустити або встановити антивірусну програму, ви цього не можете зробити. Зазвичай ви отримуєте дивні повідомлення про помилки, не даючи точної причини, чому ви не можете цього зробити.
 • Викрадені електронні листи – Ваші друзі, родина та колеги по роботі починають повідомляти вам, що отримуєте дивні вкладення з вашої електронної адреси. У цьому випадку вірус, ймовірно, захопив його і намагається поширити на інші комп’ютери через шкідливі вкладення та посилання.

Майте на увазі, що більшість цих ознак також можуть вказувати на зараження шкідливим програмним забезпеченням.

Чи захищає вас VPN від вірусів?

Простіше кажучи, ні. Правда полягає в тому, що VPN та захист від вірусів насправді не йдуть рука об руку.

VPN призначений для захисту вашого інтернет-трафіку та даних в Інтернеті, але він не може захистити ваш пристрій від комп’ютерних вірусних інфекцій. Шифрування, яке він використовує, просто не запрограмоване для цього – не кажучи вже про те, що для роботи VPN для роботи потрібне активне підключення до Інтернету.

Комп’ютерний вірус, з іншого боку, може спричинити хаос на вашому пристрої, навіть якщо ви від’єднані від Інтернету..

Є багато постачальників програм антивірусного / антивірусного програмного забезпечення на вибір, але наші рекомендації – Malwarebytes та ESET.

Звичайно, вам все одно слід використовувати VPN, коли ви отримуєте доступ до Інтернету. Використання його поряд із антивірусним програмним забезпеченням – це дуже розумний спосіб зберігати безпеку в Інтернеті.

Потрібна надійна VPN для використання з антивірусним програмним забезпеченням?

CactusVPN – це лише необхідна вам послуга. Ми використовуємо шифрування високого класу (наприклад, AES) та захищені протоколи (наприклад, SoftEther та OpenVPN) для захисту всього вашого інтернет-трафіку, коли ви знаходитесь в Інтернеті. Крім того, ми не зберігаємо жодних журналів, тому ваша конфіденційність буде повністю захищена з нами.

Все, що вам потрібно зробити, щоб насолоджуватися усім цим – це зареєструватися, і завантажити наші зручні програми на вашу платформу.

О, і ми також повинні зазначити, що ви можете безкоштовно випробувати CactusVPN протягом 24 годин, якщо хочете. Крім того, ми також надаємо 30-денну гарантію повернення грошей, так що ви купуєте без особливих ризиків.

Як запобігти зараженню комп’ютера вірусами

Ось короткий перелік усіх дій, які ви можете зробити, щоб знизити шанси вашого пристрою стати жертвою комп’ютерних вірусів:

 • Перш за все, скористайтеся однією з антивірусних програм, про яку ми згадували вище. Деякі програми можна назвати програмним забезпеченням антивірусного програмного забезпечення, але це все те саме – вірус – це тип зловмисного програмного забезпечення..
 • Переконайтесь, що ваша операційна система та антивірусне / антивірусне програмне забезпечення завжди оновлені. Навіть найменше оновлення може містити деякі зміни в безпеці, які дозволять зберегти шкідливі віруси.
 • Якщо у вашої операційної системи є брандмауер, залиште його. Його налаштування за замовчуванням можуть бути не надто надійними, але це все-таки додатковий рівень безпеки.
 • Не відповідайте на жодні фішинг-листи чи повідомлення, які ви отримуєте. Вони можуть перенаправити вас на шкідливий веб-сайт або ввести в оману завантаження вкладених вірусом вкладень. Якщо ви хочете дізнатися більше про фішинг та як виявити фішинг-атаки, перейдіть за цим посиланням.
 • Сплануйте регулярні сканування за допомогою антивірусної програми – бажано щодня. Також переконайтесь, що ви скануєте будь-який завантажений файл, перш ніж відкривати його.
 • Встановіть блокатори скриптів у своїх браузерах. Ми рекомендуємо використовувати як uMatrix, так і uBlock Origin. Звикання до них може зайняти трохи спочатку, але вони не дозволять навіть фішинговим веб-сайтам запускати заражені вірусами скрипти та рекламу, коли ви отримуєте доступ до них.
 • Увімкніть плагіни для відтворення при натисканні і у ваших браузерах, оскільки вони не дозволять сценаріям Java та Flash запускатись, якщо ви спеціально не скажете їм це робити, взаємодіючи з відео чи рекламою. Ось як увімкнути їх у майже всіх браузерах.
 • Якщо у вас в системі встановлені старі, застарілі програми, які ви рідко використовуєте або взагалі не використовуєте, видаліть їх. Віруси можуть скористатися вразливими місцями безпеки, які вже не зафіксовані в них.
 • Не завантажуйте схематичні файли. Файл .bat або .exe розміром 23 Кб, який претендує на встановлення нової відеоігри, швидше за все, є вірусом у маскуванні..
 • Якщо ви помітили у вашій системі якісь нові програми чи піктограми, яких ви не розпізнаєте, скануйте їх та видаліть.

Як позбутися від комп’ютерних вірусів

Якщо ваша операційна система заразилася вірусом, найкраще перезавантажити її в безпечному режимі. Але перш ніж це зробити, переконайтеся, що у вас є зовнішній жорсткий диск, CD / DVD або флеш-пам’ять із антивірусним програмним забезпеченням.

Коли ви перебуваєте в безпечному режимі, відключіться від Інтернету та починайте видаляти всі тимчасові файли, які ви знайдете. Багато з них, ймовірно, були додані вірусом, і видалення тимчасових файлів прискорить процес сканування.

Закінчивши, слід запустити антивірусну програму та запустити повне сканування вашої системи. Якщо він не встановлений, використовуйте CD / DVD, зовнішній жорсткий диск або флеш-пам’ять, щоб встановити його. Після цього перевірте веб-переглядачі, щоб побачити, чи потрібно редагувати налаштування домашньої сторінки. Якщо ви бачите якісь дивні панелі інструментів чи рекламу, просто перевстановіть веб-переглядачі, якщо це можливо. Якщо ні, видаліть їх, перезавантажте пристрій та перевірте інсталяцію у звичайному режимі системи.

Зверніть увагу, що всі ці поради можуть не працювати 100% часу. Якщо ви не можете виконати жоден із цих дій або якщо ваш комп’ютер або операційна система занадто сильно пошкоджений вірусом, вам потрібно віднести його до спеціалізованого фахівця. Ви повинні зробити те ж саме, якщо вам потрібно вручну видалити вірус з реєстру вашої системи, особливо якщо ви не маєте жодного досвіду з цим. Видалення неправильного файлу може серйозно нашкодити вашій ОС.

Ви також повинні зателефонувати до органів влади, якщо закони вашої країни стосуються кіберзлочинності, особливо якщо хакер викрав у вас фінансову та особисту інформацію з вірусом..

Суть

Отже, що таке комп’ютерний вірус і як він працює?

Ну, це досить просто – це тип зловмисного програмного забезпечення, яке може самостійно копіювати та заражати інші комп’ютери в мережі зловмисним кодом, якщо користувач виконує певні дії. Хакери часто використовують комп’ютерні віруси, щоб зробити пристрої непридатними та викрасти у людей конфіденційну інформацію.

Чи захищає VPN від вірусів? Чи безпечно ви користуватися лише VPN в Інтернеті?

Ну не дуже. VPN не розроблений для забезпечення захисту від вірусів. Він захистить вас від різних загроз в Інтернеті, але не може захистити ваш пристрій від вірусів та зловмисного програмного забезпечення. Це може зробити лише антивірусна програма.
Саме тому вам слід використовувати VPN поряд із антивірусною / антивірусною програмою, коли ви в Інтернеті.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me