Чи законні VPN, чи використання VPN законним? |


Ми обговоримо, яка ситуація в країнах, де VPN незаконні та чи законні VPN в таких країнах, як США, Великобританія та Японія (якщо ви хочете дізнатися про інші конкретні країни, не соромтеся) повідомити нам про це).

Відмова від відповідальності. Будь ласка, розумійте, що інформація, яку ми представляємо в цій статті, є результатом наших власних досліджень. Ми не юристи, тому не можемо гарантувати, що все, що обговорюється на цій темі, завжди відповідає 100% правді. Для найкращих результатів рекомендуємо проконсультуватися з власним юристом щодо законності VPN у вашій країні, якщо вас це турбує.

Це VPN незаконне чи його нормально використовувати??

Коротка відповідь на питання:Так, використання VPN цілком законно.“Якщо ви не проживаєте в країні, де спеціально заборонені VPN (про що ми поговоримо нижче), хвилюватися нема про що..

Однак зауважте, що хоча VPN використовує в більшості країн це законно, використання VPN незаконним є неправомірним. Що є незаконними діями, залежить від законодавства вашої країни, але воно, як правило, включає такі речі, як шахрайство, крадіжка особи, переслідування, дитяча порнографія та, іноді, обмін файлами.

Чому деякі країни забороняють VPN?

На це питання досить важко відповісти, не роздумуючи, але загалом – все зводиться до двох сценаріїв:

  1. Люди використовують технологію VPN для участі у злочинних діях, а уряди намагаються дати відсіч, обмеживши доступ до служб VPN.
  2. Уряди, органи нагляду та влада побоюються, що люди можуть отримати вільний доступ до інформації з цензурованих веб-сайтів – інформації, яка суперечить їх розповіді. Таким чином, вони забороняють використання VPN, щоб стримувати хід прав та свободи в Інтернеті.

Країни, де VPN є незаконним

Зачекайте, чи незаконно використовувати VPN у деяких країнах?”

На жаль, так і є. Не багато країн вживають юридичних дій проти використання VPN, але мало хто з них все-таки варто згадати.

є vpn незаконним

Перш ніж ми перейдемо до цього, вам потрібно зрозуміти одне – деякі країни можуть приймати закони проти використання VPN, але це не перешкоджає людям у зазначених країнах використовувати VPN.

Багато часу закони досить розпливчасті і мають лазівки онлайн-користувачі можуть використовувати на свою користь. Звичайно, в крайніх випадках використання VPN суворо незаконно і повністю заборонено.

Китай

Китай відомий своєю суворою позицією проти свободи Інтернету. Уряд багато разів погрожував заборонити VPN і навіть змусив Apple видалити додатки VPN з китайського магазину додатків. Більше того, у лютому 2018 року уряд оголосив, що почне блокувати не затверджені VPN-програми у березні.

Незважаючи на це, багатьом користувачам Інтернету в Китаї все ж вдалося використовувати VPN в Інтернеті.

Отже, що відбувається – законні VPN в Китаї чи ні?

Ну, законність VPN у Китаї – дуже сіра зона. Дуже багато людей люблять говорити про те, як використання VPN в Китаї є абсолютно незаконним, але це не зовсім правда. Те, що китайський уряд насправді вважає незаконним, – це створення та власна приватна VPN – яка може бути покарана ув’язненням до 5 років або величезними штрафами.

Також зазвичай вважається незаконним використання VPN від постачальника китайських постачальників, який не затверджений урядом, а для бізнесу в країні використовувати VPN, не отримуючи попереднього дозволу уряду.

Однак якщо ви просто використовуєте VPN, яке не базується в Китаї (як, наприклад, CactusVPN), це не зовсім незаконно. Чому? Оскільки китайські закони не застосовуються до офшорних компаній, тому вони не повинні їх виконувати.

Звичайно, нам потрібно зазначити, що в Китаї є регіональні відмінності. Наприклад, хоча використання VPN у більшості куточків країни може бути законним, це може бути незаконно робити в Чунціні, де місцева влада вирішила покарати людей, які обходять Великий Брандмауер Китаю (або через доступ до міжнародних мереж приватно, або через “Незаконних каналів”), оштрафувавши їх до 2178 доларів.

Загалом, якщо ви використовуєте VPN в Китаї, найгірший сценарій, як правило, означає, що вам можуть попросити видалити додатки VPN зі свого пристрою, якщо вас зловить влада, або що ваш готель може вимкнути WiFi, якщо ви підключитесь на VPN-сервер. Потрібно бути обережним, якщо ви знаєте, що ви перебуваєте в регіоні Китаю, де використання VPN можна оштрафувати.

Росія

Як і Китай, Росія має складний підхід до того, як можна використовувати VPN. Ще в 2017 році уряд оголосив про новий закон, який широко розглядався як заборона служб VPN в Росії. Однак реальність була дещо іншою – закон мав на меті обмежити проксі-сервіси (як VPN), які допомагають користувачам Інтернету отримувати доступ до забороненого Інтернет-вмісту, а не прямо забороняти використання VPN..

Російський уряд спочатку мав погляд на постачальників послуг VPN, які базуються в Росії, а не користувачів VPN. Влада мала намір “переконати” зазначених провайдерів застосовувати урядовий чорний список цензури, що фактично блокує доступ до різних веб-сайтів для своїх користувачів.

Якщо постачальники VPN, які базуються в Росії, відмовляться виконувати їх, вони будуть штрафовані до $ 4850. Крім того, якщо ви запускаєте свій власний VPN і дозволяєте іншим ним користуватися, ви також ризикуєте отримати штраф до $ 480. Ви також можете оштрафувати до 80 доларів, якщо ви розміщуєте чи рекламуєте будь-яку інформацію чи посилання в Інтернеті про VPN. Якщо ви функціонуєте і робите це у вашій компанії, можете отримати штраф до 800 доларів.

Тож, поки немає фактичної розмови про те, щоб зробити час ув’язнення за такі речі, пов’язані з VPN, оскільки ви або постачальник VPN ризикуєте штрафами, це безпечно вважати всі дії, викладеними вище незаконними в Росії..

Загалом ви все одно можете використовувати VPN в Росії, оскільки це не незаконно. Просто будьте уважні до того, що ви говорите про VPN в Інтернеті.

Звичайно, якщо ви не можете отримати доступ до служб VPN в країні, оскільки веб-сайти заблоковані, і ви можете використовувати лише російського постачальника VPN, який обмінюється вашими даними з урядом, такий спосіб перешкоджає використанню VPN.

Проте, за даними FlashRouters, заборона VPN насправді не застосовується.

Іран

Іран досить відомий тим, наскільки він любить цензурувати Інтернет, а також почав блокувати VPN ще у 2013 році. Хоча використання VPN технічно незаконно в країні, закони насправді не застосовуються. Середні користувачі Інтернету регулярно використовують VPN, щоб обійти урядову цензуру, і навіть іранські політики роблять те саме.

В Інтернеті з’явились претензії, що ви можете отримати термін ув’язнення, якщо вас зловлять за допомогою VPN, але нам не вдалося знайти жодних достовірних джерел, які підтверджували б це.

Об’єднані Арабські Емірати

Цензура Інтернету є нормою в ОАЕ, і використання VPN технічно можна вважати незаконним, враховуючи закони країни. Зрештою, Закон ОАЕ про кіберзлочинність чітко визначає наступне:

“Покарання тимчасовим позбавленням волі та штрафом не менше 500 000 AED і не більше 2 000 000 AED, або будь-яке з цих двох покарань, застосовується до того, хто використовує неправдиву адресу протоколу комп’ютерної мережі, використовуючи помилкову адресу або адресу сторони або будь-яким іншим способом з метою вчинення злочину або запобігання його виявленню.

Будь-яка особа, яка обіходить адресу протоколу в Інтернеті, використовуючи помилкову адресу або адресу, що належить іншим, або будь-яким іншим способом з метою вчинення злочину або запобігання його виявленню, карається позбавленням волі та штрафом не менше (AED 150 000) і не перевищує (500 000 AED) або за будь-яким із цих покарань. “

Таким чином, ви можете отримати як тюремний час, так і штраф до півмільйона доларів, якщо вас зловлять за допомогою VPN. Звичайно, закон передбачає, що IP-адреса, яку ви використовуєте для приховування своїх цифрових слідів, повинна бути “шахрайською”, і що вам потрібно використовувати VPN для того, щоб вчинити “злочин” або запобігти його виявленню для того, щоб штрафні санкції.

Крім того, якщо VPN використовується в “законних” цілях, його використання не є злочином.

Бачите, в чому проблема? Формулювання дуже розпливчасте і просте для тлумачення. Тож, хоча використання VPN технічно не може бути незаконним в ОАЕ, якщо влада застає вас це робити і вирішить, що це незаконно, це так. Зауважте, що дзвінки через VoIP, доступ до пронографічного вмісту та антиурядові веб-сайти є злочинами в ОАЕ.

Оман

З 2010 року використання VPN заборонено в Омані для приватних осіб. Якщо вас спіймають з використанням одного, ви ризикуєте штрафом до 1300 доларів. Компанії можуть використовувати VPN, але лише за наявності дозволу на це. В іншому випадку їх штрафують близько 2600 доларів. Невиплата штрафу може призвести до позбавлення волі.

TRA (Оманський орган регулювання телекомунікацій) використовував дуже широке визначення для VPN, тобто влада може зловживати законом і притягати до відповідальності кого завгодно.

Підсумок – ви можете використовувати VPN в Омані як приватну особу, якщо послуга VPN не заборонена країною, але це дуже ризиковано. Наскільки нам відомо, не було жодного оприлюдненого випадку, коли користувачі Інтернету в Омані засуджуються до в’язниці або отримують величезні штрафи за використання VPN..

Туреччина

Туреччина блокує послуги VPN з 2016 року. Заборона застосовується здебільшого для обмеження доступу до веб-сайтів соціальних медіа та інших каналів, де антиурядова «пропаганда» може легко поширюватися..

Незважаючи на те, що BTK (Турецьке управління телекомунікацій) заявляло, що повністю заблокував доступ до VPN в 2018 році, багато турецьких онлайн-користувачів все ще можуть використовувати VPN. Надайте, як уряд розглядає VPN, можна з упевненістю сказати, що вони “незаконні”, але ми не знайшли жодних доказів того, що ви можете бути покарані, якщо вас зловлять за допомогою VPN.

Ірак

У країні почали забороняти VPN ще в 2014 році. Уряд використовував привід боротьби з ІСІЛ та їх маніпуляцій в Інтернеті, щоб заборонити платформи соціальних медіа, програми чату та VPN. Це впливає на всіх людей в Іраку, і досить безпечно сказати – з огляду на контекст – що якщо вас зловили за допомогою VPN, вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності влада, оскільки вони можуть легко звинуватити вас у “терористиці”.

Туркменістан

VPN не є законними в Туркменістані, оскільки уряд не хоче, щоб люди мали доступ до іноземних ЗМІ. Будь-які спроби використання проксі-серверів та VPN заблоковані, а користувачів Інтернету, які потрапляють у користування VPN, нібито залякує Міністерство національної безпеки.

Білорусь

Цензура в Інтернеті досить поширена в Білорусі, і країна навіть заборонила Tor ще в 2015 році. Уряд також заборонив VPN, оскільки націлив на всі “анонімізуючі Інтернет-технології”.

Загалом використання VPN в Білорусі незаконне, проте користувачі, які працюють в мережі, все ще знаходять способи обійти ці обмеження. Нібито, якщо вас зловили за допомогою VPN, ви можете отримати штраф.

Північна Корея

Дізнатися точні дані про свободу та права Інтернету в Північній Кореї надзвичайно важко через жорстку цензуру в країні майже всієї інформації. Навіть зарубіжним північнокорейським працівникам та дипломатам заборонено доступ до Інтернету зі своїх смартфонів.

Безпечно сказати, що використання VPN в Північній Кореї є незаконним, але лише для самих північних корейців. Нібито, якщо ви турист, ви отримуєте доступ до Інтернету та VPN-сервісів. Певним чином, має сенс бачити, як Північна Корея заробляє багато грошей на туризмі.

Уганда

Уряд Уганди розпочав тиск на національні телекомунікації, щоб заблокувати послуги VPN, починаючи з липня 2018 року. Мабуть, вони роблять це через те, що люди в Уганді використовують VPN, щоб обійти щоденний податок на соціальні медіа, який вони повинні платити, щоб отримати доступ до платформ соціальних медіа.

Ще не всі сервіси VPN поки заблоковані, і фактичних штрафних санкцій щодо використання VPN не існує – наразі принаймні. Зрештою, Виконавчий директор UCC (Уганда Комісія з комунікацій) сказав наступне:

“Це рішення уряду, це не рішення УКК. Люди повинні платити податок. Це закон, якщо уряд каже платити податок, ви повинні платити “.

Тож, хоча в Уганді немає точних законів, що забороняють користуватися послугами VPN та користуватися ними, спосіб, яким влада займається цією темою, змушує нас вважати, що вони можуть почати вживати судових дій проти користувачів VPN у майбутньому..

Єгипет

Ще в 2017 році уряд Єгипту почав змушувати національні провайдери блокувати послуги VPN. Тим не менш, багато людей в Єгипті продовжують користуватися послугами VPN, щоб обійти Інтернет-цензуру в країні.

Що стосується того, чи використання VPN легальним чи ні, важко сказати – головним чином тому, що закон про заборонені веб-сайти дуже розпливчастий. Загалом, якщо ви отримаєте доступ до забороненого онлайн-вмісту в Єгипті, ви ризикуєте принаймні одним роком в’язниці та штрафом. Однак у законі чітко не зазначено, якщо доступ до заборонених веб-сайтів із VPN є незаконним. Але, враховуючи той факт, що Єгипет блокує доступ до VPN, і що уряд навмисно зробив цей закон неоднозначним, можна сказати, що влада може зловживати цією лазівкою, якщо вони хочуть переслідувати користувачів VPN.

Шукаєте надійну послугу VPN?

Незалежно від того, де ви знаходитесь у світі, якщо вам потрібен VPN, на який ви можете покластися, CactusVPN повернувся назад – ми пропонуємо 28 швидкісних серверів у всьому світі з необмеженою пропускною здатністю..

Більше того, ви можете вибрати підключення до Інтернету за допомогою VPN-протоколів високої безпеки (наприклад, OpenVPN або SoftEther). Крім того, ваш інтернет-трафік та дані будуть без нагляду завдяки нашому висококласному шифруванню AES.

І не хвилюйтеся – ми не ведемо журналів про вашу інтернет-діяльність.

Ми також пропонуємо послугу Smart DNS, яка може допомогти вам розблокувати понад 300 веб-сайтів з обмеженою географічною діяльністю з таких країн, як США, Великобританія, Німеччина, Польща, Канада, Франція, Швеція, Швейцарія, Австралія.

Надайте нашим послугам тест-драйв безкоштовно

Хочете дізнатися, чи може CactusVPN задовольнити всі ваші потреби та переконаєтесь, що він працює належним чином у вашому кінці? Потім спробуйте нашу безкоштовну 24-годинну пробну версію – реквізити кредитної картки не потрібні.

Це ще не все – коли ви виберете план підписки, ви все одно будете охоплені нашою 30-денною гарантією повернення грошей, якщо щось не працює як рекламоване.

Є VPN легальним у світі?

VPN є законними у більшості країн. Ми швидко охопимо країни, про які наші користувачі запитували нас найбільше. Якщо ви хочете дізнатися про те, як країна вирішує законність VPN, не соромтеся повідомити нам про це.

є vpn легальним

Чи є VPN легальними в США?

Хоча в США немає найкращих результатів поваги до прав і конфіденційності Інтернету, використання VPN є цілком законним в країні – якщо ви, звичайно, не використовуєте його для порушення закону..

Чи законні VPN у Великобританії?

Так, використання VPN у Великобританії цілком законно. Однак майте на увазі, що якщо ви виберете провайдера VPN, який базується у Великобританії, вони змушені виконувати закон та обмінюватися вашими даними з органами влади, коли вони цього вимагають..

Чи законні VPN в ЄС?

В основному, це залежить від кожної держави-члена та її правового підходу до VPN. Однак ЄС загалом доклав значних зусиль для захисту прав в Інтернеті (від жорсткої позиції щодо геоблокування до захисту конфіденційності користувачів з GDPR), тому досить безпечно припустити, що використання VPN в ЄС є законним – за умови, що він не використовується в незаконних цілях, природно.

Чи законні VPN в Австралії?

Незважаючи на те, що Австралія прийняла закони, які дозволяють цензурувати певні веб-сайти, використання VPN є законним в Австралії – так, навіть якщо ви хочете використовувати його для доступу до заблокованих веб-сайтів (доки ми не говоримо про веб-сайти, які містять дуже незаконний вміст).

Чи законний VPNS в Канаді?

Ще в 2015 році Девід Перді з Rogers Communications фактично закликав уряд Канади закрити VPN. На щастя, жодних дій не було вжито (поки що), тому використання VPN наразі законно в Канаді.

Чи законні VPN в Бразилії?

Незважаючи на те, що бразильські судді наказали бразильським провайдерам заблокувати WhatsApp ще у 2016 році протягом 72 годин, використання VPN все ще є абсолютно законним у країні.

Чи законні VPN в Японії?

Хоча Японія дуже сувора в обміні файлами і має серйозні покарання за неї, використання VPN не вважається кримінальним злочином у країні.

Чи використання VPN легальним? Суть

У більшості країн використання VPN є повністю законним, якщо ви не використовуєте подібні послуги для здійснення незаконних дій (залежно від національного законодавства, яке може відрізнятися від шахрайства на кредитній картці до обміну файлами).

Однак є країни, де використання VPN є незаконним (Північна Корея, Оман, ОАЕ, Білорусь тощо), але де користувачі в Інтернеті все ще знаходять способи використання VPN для обходу урядової цензури (як правило, на власний ризик).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map