Історія VPN та майбутнє технології VPN |


Перш ніж ми розпочнемо обговорення історії VPN, давайте коротко розберемося, що насправді є VPN, щоб виникли непорозуміння чи плутанина.

Що таке VPN?

VPN – це віртуальна приватна мережа, і це служба, яка використовує різні протоколи тунелювання для шифрування онлайн-з’єднань, а також приховує IP-адреси користувачів, щоб люди могли обходити геоблоки та отримувати задоволення від безпечного перегляду. Якщо ви хочете дізнатися більше про VPN, сміливо читайте наш поглиблений посібник.

Історія технологій та послуг VPN

Коли було винайдено VPN та хто винайшов VPN-технології?

Історія VPN починається з 1996 року, коли працівник Microsoft (більшість джерел кажуть, що Gurdeep Singh-Pall) почав розробляти протокол тунелювання Peer to Peer (PPTP). У 1999 році специфікація була опублікована. З часом VPN та концепція цієї технології кардинально змінилися.

Великі корпорації – відправна точка історії VPN

Технологія VPN спочатку розроблялася лише великими компаніями та організаціями для власних цілей, і не була призначена для середніх користувачів в Інтернеті. Компаніям потрібен захищений та приватний метод, щоб зробити можливим спілкування та обмін файлами між різними офісами та дозволити працівникам віддалено отримувати доступ до важливих файлів, не маючи ризику несанкціонованих користувачів красти конфіденційні дані.

Ну, ось тут почали грати VPN. Вони надавали працівникам доступ до приватної бізнес-мережі, дозволяючи їм переглядати дані компанії з будь-якої точки світу, як ніби вони були в офісі.

З плином часу почали впроваджуватися більш потужні стандарти шифрування для подальшого захисту ділових комунікацій.

Віртуальні приватні мережі для всіх користувачів Інтернету – наступний крок

VPN довго не залишалися ексклюзивними інструментами для бізнесу. Люди не зайняли багато часу, щоб зрозуміти, що навіть пересічний користувач в Інтернеті може виграти від того, що пропонує VPN. Досить скоро на ринку з’явилися сторонні постачальники VPN (наприклад, CactusVPN), які надають цю технологію споживачам.

Еволюція Інтернету спричинила нові дивовижні розробки, але також піддала Інтернет-користувачів цензурі в Інтернеті, хакерським загрозам, вилученню даних та поширенню спаму з рекламою. Все це допомогло молодому ринку VPN рости, оскільки все більше людей, які зрозуміли, що користуються VPN, було одним з єдиних речей, які вони могли зробити для захисту своєї конфіденційності в Інтернеті.

Чому постачальники послуг VPN стають такими популярними

 • Скандали щодо конфіденційності, такі як викиди Wikileaks та Едварда Сноудена, почали робити все більш і більш обізнаними про власні права на конфіденційність в Інтернеті та те, як зловживають ними державні установи, Інтернет-провайдери та корпорації..
 • Платформи, такі як Netflix, BBC iPlayer, NOW TV та Hulu, з’явилися, пропонуючи користувачам Інтернету доступ до тонн відеоконтенту за запитом, але також одночасно гео-обмежуючи його, щоб не всі могли насолоджуватися ним. Люди по всьому світу почали використовувати послуги VPN для розблокування та доступу до контентних платформ.
 • Деякі країни та регіони, такі як Росія, Китай та Близький Схід, мають сувору політику використання Інтернету і, як результат – цензурують багато інтернет-контенту. Програми VPN допомагають користувачам в Інтернеті в таких країнах та регіонах уникнути несправедливих обмежень протягом останніх років.
 • Кіберзлочинні атаки та вразливості Wi-Fi зробили користувачів Інтернету більш обізнаними про те, наскільки ризикують їх особисті дані, коли вони отримують доступ до Інтернету в незахищених мережах і не вживають додаткових заходів безпеки.

Вам потрібна надійна VPN? CactusVPN охопив вас!

Наша служба VPN більш ніж здатна захистити вашу ідентичність в Інтернеті. Ми використовуємо шифрування AES у провідних галузях, щоб захистити всі ваші дані та Інтернет-трафік, щоб зберегти ваш досвід перегляду таким, яким він має бути – безпечним та приватним.

Більше того, наші високошвидкісні сервери використовують спільну технологію IP, тобто немає шансів IP-адреси наших серверів простежити до вас.

І не хвилюйтесь – ми не реєструємо жодну з ваших даних. У нас діє сувора політика без реєстрації. О, CactusVPN також оснащений Killswitch, щоб переконатися, що ваша ідентифікація в Інтернеті ніколи не виявляється – навіть коли ви стикаєтеся з проблемами з підключенням.

Додаток CactusVPN

Ще не переконаний? Без проблем – ми пропонуємо безкоштовну пробну версію 24 години, тому ви можете перевірити, чи може наша служба VPN задовольнити всі ваші потреби перед тим, як вибрати передплату. І навіть якщо ви виберете план, ви все одно будете охоплені нашою 30-денною гарантією повернення грошей.

Майбутнє послуг VPN

VPN будуть ставати все більш поширеними в найближчі роки. За нашими підрахунками, було б цілком можливо побачити кожного користувача, який користується мережею VPN, коли він переглядає Інтернет в майбутньому – так, навіть користувачів з менш розвинених країн (враховуючи, що VPN сьогодні може коштувати десь від 5 до 10 доларів на місяць).

Майбутнє VPN

І ми не просто спекулюємо. Згідно з дослідженнями, кількість користувачів VPN значно зросла за останні 2 роки. За період з 2016 по 2018 рік насправді спостерігається зростання на 165%. Навіть цікавіші, менш розвинені країни зараз є першими ринками VPN, порівняно з країнами першого світу, такими як США, Австралія, Великобританія чи Німеччина.

Ці ж дані показують, що близько 5% користувачів Інтернету користуються VPN щодня. Загальна кількість онлайн користувачів зараз становить приблизно 3,58 мільярда, тобто близько 1,79 мільярда людей користуються VPN щодня.

Сміливо можна сказати, що в майбутньому кількість буде постійно зростати, оскільки все більше людей дізнаються, наскільки насправді корисні VPN та які величезні загрози урядова цензура та порушення даних насправді.

Що стосується майбутнього VPN-технології, експерти галузі очікують нових розробок, таких як:

 • Проекти з відкритим кодом
 • Протокол обфускування
 • Анонімна токенізована автентифікація
 • Основна увага приділяється контролю доступу до мережі
 • Багатофакторна аутентифікація
 • Повна автоматизація клієнтів VPN

Яким ви бачите майбутнє VPN?

Хоча за допомогою нашого дослідження вдалося показати нам уявлення про те, що може мати майбутнє для нас, коли мова йде про VPN, ми також зацікавлені почути вашу думку щодо цієї теми. Тож не соромтеся дозволити нам – і решті наших читачів – знати, як ви думаєте, що змінитимуться VPN у найближчому чи далекому майбутньому.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map