Подвійний VPN та як налаштувати мережу VPN |


Що таке подвійне VPN-з’єднання?

Ім’я може означати, що ви одночасно використовуєте 2 VPN, але це не так – якщо ви не встановите подвійне VPN-з’єднання з двома різними постачальниками VPN. Зазвичай подвійне VPN-з’єднання – це коли ви використовуєте два сервери VPN одночасно.

Як працює подвійна VPN?

По суті, замість того, щоб ваш трафік та дані в Інтернеті були захищені один раз одним VPN-сервером, він буде захищений двічі двома VPN-серверами..

Дуже багато людей думають, що подвійне VPN-з’єднання означає, що замість шифрування AES-256, наприклад, вони будуть захищені шифруванням AES-512. Хоча це не зовсім правильно, це не надто далеко від істини.

Замість того, щоб той самий рівень шифрування подвоївся самостійно, до нього додається ще один рівень шифрування. Зазвичай ваш інтернет-трафік досягає Інтернету після проходження через VPN-сервер.

При подвійному VPN-з’єднанні ваш трафік проходить через один VPN-сервер, а потім перенаправляється через інший VPN-сервер, і лише після цього ваші запити на з’єднання доходять до Інтернету.

Щоб отримати краще уявлення про те, як працює подвійний VPN, ось простий огляд процесу підключення:

Подвійний VPN

Отже, загалом ваш інтернет-трафік шифрується, розшифровується, повторно шифрується та розшифровується ще раз, перш ніж він досягне світової мережі Інтернет. Потім він проходить той же процес, перш ніж запитувані вами дані надійдуть до вашого пристрою.

Крім того, при подвійному VPN-з’єднанні ваша реальна IP-адреса маскується два рази, а не один раз, оскільки вона приховується за двома адресами сервера.

Чи можете ви використовувати одночасно декілька VPN?

Так, ви фактично не обмежені лише двома одночасними VPN-з’єднаннями. Ви можете мати декілька VPN-з’єднань одночасно. Якщо ви це зробите, це більше не називається подвійним VPN-з’єднанням, а ланцюжком VPN, каскадом VPN або VPN-множинним VPN (оскільки трафік скачується через декілька серверів).

VPN-ланцюжок

Отже, замість того, щоб ваш трафік проходив через два VPN-сервери, ви можете, наприклад, проходити через три-чотири сервери. Кожен сервер пропонує додатковий рівень шифрування і додає ще одну IP-адресу в суміш, що ще більше захищає вашу ідентифікацію в Інтернеті.

Переваги подвійних VPN-з’єднань

Більшість переваг, про які слід знати, стосуються отримання більш високого рівня безпеки в Інтернеті та конфіденційності.

Загалом, ось конкретні переваги використання подвійного VPN-з’єднання:

  • Другий VPN-сервер, до якого ви підключаєтесь, не буде знати, що ви справжня IP-адреса, оскільки він буде бачити лише адресу першого сервера VPN.
  • Ваш інтернет-трафік та дані шифруються два рази (або більше, якщо ви налаштували ланцюжок VPN з багатьма переходами).
  • З’єднання між серверами можна зробити чергуванням TCP і UDP, пропонуючи вам дещо кращий рівень безпеки в Інтернеті.
  • Подвійне VPN-з’єднання зменшує ризик піддатися атаці кореляції трафіку (кореляція між вхідним та вихідним трафіком на сервері VPN). Хоча, важливо згадати, що така атака навряд чи трапиться вам як користувачеві VPN. Але все-таки це можливість використання подвійного VPN-з’єднання.

Крім того, якщо ви вирішите встановити багатоповерхове VPN-з’єднання, ви зможете приховати свої цифрові сліди за кількома геолокаційними адресами (оскільки ви використовуєте більше двох серверів VPN).

Недоліки подвійних VPN-з’єднань

“Про що я повинен турбуватися, якщо використовую подвійне VPN-з’єднання або VPN-ланцюг?”

Не багато, якщо чесно. Основною та єдиною проблемою із встановленням подвійного VPN-з’єднання або багатошвидкісного VPN-ланцюга є зниження швидкості з’єднання. Зрештою, ми говоримо про те, щоб ваше з’єднання пройшло через два або більше VPN-серверів і кілька процесів шифрування одночасно. Це вплине на швидкість вашого Інтернету.

Ви можете запобігти деякій втраті швидкості, лише використовуючи VPN-сервери, які географічно близькі вам, але процеси шифрування, дешифрування та повторного шифрування все одно, ймовірно, уповільнить вашу швидкість в Інтернеті..

Зараз є багато речей, які впливають на швидкість VPN, яку ви отримаєте, тому, якщо ви хочете дізнатися більше про це, перегляньте цей посібник, який ми написали на цю тему. Але основна ідея полягає в тому, що слід очікувати певних втрат у продуктивності, якщо ви виконаєте подвійне або багатокористувацьке VPN-з’єднання.

Щоб отримати уявлення про те, про що ми говоримо, якщо у вас є з’єднання зі швидкістю 100 Мбіт / с, VPN-з’єднання з чотирма скачками може скоротити швидкість завантаження приблизно до 25 Мбіт / с (за умови стабільного підключення до Інтернету та пристрою, який не надто застарів, звичайно).

Крім того, подвійне або ланцюгове VPN-з’єднання зазвичай дорожче звичайного. Ми говоримо про постачальника VPN, який пропонує вбудовані подвійні або ланцюгові VPN-з’єднання, або просто використовує кілька серверів різних провайдерів, ви в кінцевому підсумку платите більше грошей.

Як ланцюжок VPN

Існує багато способів встановити подвійне VPN або ланцюгове VPN-з’єднання. Згідно з нашим дослідженням, це найкращі варіанти:

1. Doublehop VPN

Двохмарний VPN зазвичай є функцією, яку пропонують деякі постачальники VPN. В основному, коли ви підключаєтесь до певного сервера VPN, ваше з’єднання негайно пов’язується з іншим сервером, і лише після цього ваші запити доходять до Інтернету.

Так, наприклад, прикладом подвійного VPN-з’єднання може бути провайдер, який пропонує з’єднання Канада-США. Коли ви підключаєтесь до каналу VPN-сервера, ваш трафік передається через сервер США в Інтернет.

Майте на увазі, що з’єднання, як правило, статичні, тобто ви не можете вибрати, які VPN-сервери використовуватимуться у вашому подвійному VPN-з’єднанні..

2. Самонастроювані багатопоточні VPN-з’єднання

Ці з’єднання в основному каскадні VPN, але постачальник VPN дозволяє вам налаштувати їх у VPN-клієнті. По суті, ви можете вибрати, які сервери ви хочете бути частиною каскаду VPN.

Загальна кількість переходів залежить від того, що пропонує постачальник VPN, але стандарт – до чотирьох хмелів VPN-сервера.

Будь ласка, майте на увазі, що постачальники VPN, які пропонують такі функції, зазвичай мають більш цінні плани підписки.

3. Налаштування маршрутизатора + Підключення VPN клієнта

Один з досить простих способів встановити подвійне VPN-з’єднання – це налаштувати службу VPN на маршрутизаторі, а потім встановити клієнт VPN на одному зі своїх пристроїв (наприклад, на мобільному телефоні).

Налаштування маршрутизатора ланцюга VPN

Таким чином, кожен раз, коли ви підключаєтесь до Інтернету вдома через вказаний пристрій, ви будете використовувати подвійне VPN-з’єднання, оскільки ваш трафік спочатку пройде через сервер VPN, налаштований на вашому маршрутизаторі, а потім через другий сервер VPN, до якого ви підключаєтесь через клієнт.

4. Розширення браузера + підключення VPN клієнта

Якщо ваш постачальник VPN пропонує захищений проксі-браузер поряд із клієнтом, ви можете їх об’єднати в одне з’єднання. Ідея полягає в тому, щоб спочатку підключитися до VPN-сервера через клієнт, а потім до іншого через розширення браузера.

Майте на увазі, що якщо ви це зробите, ви точно не отримаєте подвійне VPN-з’єднання, оскільки більшість розширень VPN – це проксі-сервери (які відрізняються від VPN), тобто ви отримаєте VPN + проксі-з’єднання. Проте ми вирішили додати цей метод до списку, оскільки це все ще хороший спосіб приховати своє геолокацію за двома різними серверами одночасно..

Якщо ви плануєте робити це, радимо дотримуватися офіційних розширень, наданих надійними платними постачальниками VPN. Хоча безкоштовних, автономних проксі-серверів веб-переглядача в Інтернеті дуже багато, користуватися ними не дуже безпечно. Раніше було виявлено, що подібні розширення роблять такі речі, як продаж пропускної здатності користувача або витоку IP-адрес користувача.

5. Хост-машина + віртуальна машина

Ідея досить проста, але налаштування всього може бути трохи складним, якщо ви не знайомі з концепцією віртуальної машини.

В основному ви використовуєте такий сервіс, як VirtualBox (безкоштовний), щоб встановити віртуальну операційну систему у вашій існуючій операційній системі (наприклад, Windows XP фактично встановлений у Windows 7).

Закінчивши процес встановлення, ви налаштуєте VPN-клієнт у віртуальній машині. Далі ви спочатку запускаєте VPN на хост-машині (вашій основній операційній системі), а потім запускаєте другий клієнт VPN у віртуальній машині.

Єдиним недоліком цього методу є те, що вам потрібна відносно потужна система, яка може обробляти багаторазові процеси шифрування та дешифрування VPN, а також віртуальну машину.

Звичайно, ви можете фактично налаштувати іншу віртуальну машину в межах наявної віртуальної машини, щоб перетворити поточне подвійне VPN-з’єднання в потрійне VPN-з’єднання (і так далі), але це може призвести до більшого збору ресурсів вашої системи..

6. Мережа VPN з різними постачальниками

У цьому випадку ви налаштовуєте ланцюжок VPN з більш ніж одним постачальником VPN, використовуючи VPN-сервер від кожного. Загальна кількість провайдерів залежить від того, хочете ви просто подвійний VPN або багатокористувацький VPN з до чотирьох скачків і більше.

Що стосується того, як ланцюг VPN таким чином, ви можете в значній мірі використовувати будь-який з варіантів, згаданих вище.

Наприклад, ви можете налаштувати послугу VPN від одного постачальника на своєму маршрутизаторі, встановити клієнт VPN від іншого постачальника на своєму ноутбуці, а потім запустити іншого клієнта від іншого постачальника VPN у віртуальній машині на своєму ноутбуці.

Звичайно, цей спосіб буде досить дорогим, оскільки вам доведеться платити за окремі підписки.

Вам потрібен потужний VPN, щоб захистити свої зв’язки?

Якщо ви хочете створити мережу VPN з серверами від багатьох постачальників, CactusVPN дозволить вам покрити високошвидкісні сервери у всьому світі, які мають необмежену пропускну здатність..

Кожен окремий сервер захищений шифруванням AES високого класу, тож ви можете бути впевнені, що ваш зв’язок буде безпечним та надійним, коли він пройде через наш сервер. Крім того, ви також можете вибрати, який протокол VPN використовувати (ми пропонуємо високозахисні протоколи, такі як SoftEther і OpenVPN), і ми не зберігаємо жодні журнали.

Крім усього цього, ми пропонуємо зручні програми для найпопулярніших платформ.

Додаток CactusVPN

Скористайтеся нашою безкоштовною пробною версією

Якщо ви хочете переконатися, що наш сервіс зможе задовольнити всі ваші потреби, перш ніж обрати план підписки, ви можете безкоштовно протестувати нашу VPN-послугу протягом 24 годин спочатку – не потрібно реквізитів кредитної картки.

І це ще не все – коли ви станете користувачем CactusVPN, ми все одно матимемо спину із 30-денною гарантією повернення грошей, якщо служба не працює як рекламована.

Висновок

Подвійне VPN-з’єднання – це по суті, коли ви використовуєте два сервери VPN одночасно. Ваш трафік шифрується двічі, а ваше географічне розташування приховано за двома IP-адресами. Одночасно можливі також декілька підключень VPN-сервера (наприклад, до трьох, чотирьох або більше), і коли ви це зробите, це називається каскадом VPN, підключенням VPN до кількох VPN або ланцюгом VPN.

Деякі постачальники VPN пропонують вбудовані функції, які дозволяють вам використовувати подвійне VPN-з’єднання або налаштовувати VPN-ланцюг, але щось подібне поставляється з більшою ціною. Ви також можете налаштувати таке з’єднання іншими способами – наприклад, за допомогою серверів від декількох постачальників VPN, використання віртуальних машин або налаштування VPN на маршрутизаторі та клієнта VPN на пристрої.

Чи варто подвійне VPN-з’єднання або ланцюг VPN? Що ж, вони пропонують більш високий рівень безпеки та конфіденційності в Інтернеті, але вони також можуть негативно впливати на швидкість вашого зв’язку та досить уповільнити їх. Загалом, такі види VPN-з’єднань більше підходять людям, яким потрібна велика безпека в Інтернеті – наприклад, журналістам та винуватцям, наприклад.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me