Посібник для батьків щодо безпеки в Інтернеті для дітей |


Contents

Чому необхідна кібербезпека для дітей?

Це досить просто – Інтернет просто не настільки безпечний, як ми всі хотіли б вірити. Щоправда, діти та підлітки можуть добре провести час в Інтернеті та засвоїти багато корисних навичок. Однак реальність така, що Інтернет переповнений онлайн-погрозами та кіберзлочинцями, які просто чекають, щоб скористатися наївністю дитини чи підлітка..

Ось список найпоширеніших проблем, з якими діти та підлітки можуть зіткнутися в Інтернеті:

1. Кіберторгнення

Якщо ви не знайомі з кібер-знущанням, люди використовують Інтернет та електронні комунікації, щоб погрожувати, залякувати та лякати дітей та підлітків. Вони також можуть націлювати на людей похилого віку, але діти та підлітки, як правило, є головними жертвами. Будь-яке з наступного може представляти кібер-знущання:

 • Поширення фальшивих чуток про когось у соціальних мережах, через додатки для обміну повідомленнями та текстові повідомлення.
 • Надсилання погроз і середніх повідомлень комусь через соціальні медіа, телефонні дзвінки та повідомлення та електронні листи.
 • Створення невтішних, приватних та / або ганебних фотографій / відео когось і розповсюдження їх в Інтернеті.
 • Проникнення в чий-небудь обліковий запис в Інтернеті (як правило, обліковий запис у соціальних мережах) і використання його для надсилання шкідливих, насильницьких або сексуальних повідомлень іншим людям під час позування цієї особи.
 • Прикидаючись кимось іншим на онлайн-платформах, щоб нашкодити їх іміджу та репутації.
 • Агресивно надсилати сексуальні повідомлення тому, хто їх не хоче.

Ви можете подумати, що ваша дитина не стане жертвою кібер-жорстокого поводження, але врахуйте це – більше половини дітей та підлітків, як повідомляється, не лише зловживають в Інтернеті, але приблизно стільки ж вони також займаються кібер-жорстоким посяганням. Більше того, кожен третій молодий чоловік став жертвами кіберзагроз.

“Це не так. Якби щось таке трапилося, моя дитина сказала б мені ».

Не зовсім. Ця ж статистика також показує, що більше половини молодих людей не скажуть батькам, коли вони стануть жертвами кібер-жорстокого поводження. Вони можуть соромитися цього, їх можуть шантажувати мовчанням, або просто бояться, що вони потраплять у біду через це.

Кінцевою метою кібербуллі є:

 • Переконайте дитину чи підлітка зробити щось незаконне або сексуальне, шантажуючи їх.
 • Натисніть на них, щоб вони ділилися з ним конфіденційною інформацією (як реквізити кредитної картки їх батьків).
 • Натисніть на дитину / підлітка до того стану, коли вони готові завдати собі шкоди або навіть покінчити життя самогубством.

2. Сексуальні хижаки

Сексуальні хижаки часто використовують Інтернет для пошуку та виховання потенційних жертв. Вони зловживають невинністю дітей та підлітків, роблячи вигляд, що є кимось іншим (як хтось у їхньому віці), і роблять вигляд, що є для них новими потенційними друзями. Основна мета онлайн-сексуальних хижаків – завоювати довіру своїх дітей до того моменту, коли вони зможуть переконати їх особисто зустрітися..

Очевидно, якщо це станеться, ваша дитина може стати жертвою сексуального торгування – або ще гірше. Більше того, сексуальний хижак, можливо, зможе переконати його / її залучити своїх друзів. На жаль, це, як правило, трапляється раз у раз, коли кожен 20 дітей зізнається, що влаштував таємну зустріч з кимось, з ким вони познайомились в Інтернеті.

3. Все, що є вашим малюком в Інтернеті

Діти та підлітки часто не розуміють, що якщо вони опублікують щось в Інтернеті, воно, ймовірно, залишиться там назавжди – або до того, як Інтернет розпадеться. Простий факт полягає в тому, що в Інтернеті немає кнопки «Видалити», тому все, що ви розмістите на ній, залишиться там. Звичайно, бентежну публікацію, фотографію чи відео можна видалити, але якщо комусь вдалося зробити знімок екрана або зберегти його, перш ніж це зробити, нічого не можна зробити з цього приводу..

Маленькі діти та підлітки, очевидно, не будуть думати про те, що може подумати майбутній роботодавець чи подружжя про те, що вони розміщують в Інтернеті під своїм справжнім іменем. Така відсутність передбачуваності може – і, швидше за все, – згодом прикусить їх у майбутньому. Крім того, вони можуть розміщувати таку інформацію (як, наприклад, їхнє поточне місцезнаходження), яка може полегшити злочинцям націлювання на них.

4. Шкідливі програми та віруси

Діти та підлітки можуть випадково завантажувати шкідливі програми та віруси, навіть не усвідомлюючи цього. Шкідливі файли можна замаскувати під найновішу відео-гру, альбом їх улюбленої співачки або фотографії та інший вміст із сексуальною ознакою. Зазвичай вони не розглядають можливість того, що такий файл може містити щось шкідливе, тому вони не вважають, що при взаємодії з ними можуть виникнути наслідки.

Через це їхні пристрої – а отже, і ваші пристрої, якщо вони ними користуються – можуть заразитися всілякими шкідливими програмами, такими як шпигунські програми, кейлоггери та рекламні програми. Якщо це трапиться, ви можете бути впевнені, що особиста та фінансова інформація ваших та ваших дітей буде вкрадена та продана у мережі.

5. Насильницький та сексуальний зміст

Інтернет сповнений знань, але він також насичений графічним насильницьким та сексуальним вмістом, який може бути невідповідним для будь-кого – особливо для маленьких дітей та підлітків. На жаль, їм досить легко знайти такий вміст в Інтернеті або просто отримати доступ до нього помилково. Згідно з дослідженнями, близько 93% хлопців та 62% дівчаток були піддані сексуальному вмісту в підлітковому віці. Більше того, 66% користувачів Інтернету у віці від 10 до 17 років, які піддавалися онлайн-порнографії, були ненавмисно піддані їй.

Якщо ваші діти піддаються чомусь подібному, це може вплинути на них негативно психологічно. Те, як вони взаємодіють зі своїми друзями та любовними інтересами, може бути значно пошкоджено, що, в свою чергу, може спричинити депресію ваших дітей. Більше того, цей тип вмісту також може містити зловмисне програмне забезпечення або віруси.

6. Фішинг (та інші афери)

Дорослі схильні до фішингу, тому ви можете уявити, які легкі націлювання на дітей та підлітків. І шахраї не соромляться цього робити, оскільки це простий спосіб отримати те, що вони хочуть – особисту інформацію та фінансові дані, такі як номери кредитних карток, реквізити банківських рахунків та облікові дані для входу в банківський рахунок.

Фішинг-шахраї, як правило, звертаються до дітей та підлітків у соціальних мережах, але вони також можуть спробувати надсилати їм електронні листи. Замість того, щоб стверджувати, що вони представляють банк, вони можуть сказати, що вони від компанії відеоігор, вони представляють якогось відомого художника, або можуть стверджувати, що вони є поліцейським, щоб спробувати їх налякати, щоб вони розкривали конфіденційну інформацію.

9 способів поліпшити безпеку Інтернету для дітей

Відповідно до наших власних досліджень та того, що ми чули від інших батьків, ось найкорисніші поради щодо безпеки Інтернету для дітей та підлітків:

1. Обговорити з ними кіберторгнення відкрито

Однією з головних причин, що діти та підлітки, які стали жертвами кібер-жорстокого поводження, не говорять про це – сором і страх. Вони бояться, що можуть потрапити в біду через це, і соромляться, що стали жертвами чогось подібного.

Саме тому вам потрібно бути 100% прозорими, обговорюючи з ними цю тему. Вони повинні знати, що це не те, що відбувається лише з ними, і це, звичайно, не нормально. Крім того, вони також повинні повністю зрозуміти, що існують рішення для кібер-жорстокого поводження та шляхи його запобігання. І що вони завжди можуть звернутися до вас за допомогою.

Ви також повинні взяти час, щоб побачити, який правовий статус в кібер-знущанні у вашій країні. Якщо ви можете зв’язатися з владою з цього приводу, обов’язково повідомте про це і своїх дітей. Знання про те, що вони також можуть звернутися до поліцейського за допомогою у боротьбі з кібер-жорстоким походом, швидше за все, надасть їм більшої впевненості, зніме стрес і страх (або частину цього) і змусить їх скоріше вжити заходів проти своїх хуліганів.

Якщо ваша дитина переслідує хулігана в Інтернеті, зробіть фотографії або скріншоти повідомлень. Не видаляйте їх – вони можуть бути корисними доказами в майбутньому. Якщо ви знаєте особу хулігана, і це хтось ваш вік, зверніться до їх батьків.

Якщо вам потрібен більш глибокий огляд того, що таке кібер-жорстокість, і як ви можете захистити своїх дітей від цього, перегляньте цей посібник..

2. Встановіть захищені антивірусні та антивірусні програми на свої пристрої

Ви можете (і повинні) поговорити зі своїми дітьми про зловмисне програмне забезпечення – що це таке, як їхні пристрої можуть бути заражені ним та яку шкоду він може завдати. Щоб зрозуміти, що зазвичай, достатньо лише згадати, що вони більше не зможуть використовувати свій комп’ютер, ігрову консоль чи мобільний телефон через зловмисне програмне забезпечення.

Але навіть якщо вони повністю усвідомлюють небезпеку зловмисного програмного забезпечення, це не означає, що не буде ризику (незалежно від того, наскільки він малий), вони випадково завантажать шкідливий файл або отримають доступ до посилання, зараженого зловмисним програмним забезпеченням. Подивимося, якщо вони побачать повідомлення про те, що вони можуть безкоштовно отримати свою улюблену гру, альбоми чи шоу, вони, ймовірно, не подумають двічі.

Тож, щоб уникнути подібних ситуацій та гарантувати безпеку Інтернету для дітей, найкраще встановити антивірусне / антивірусне програмне забезпечення на всі ваші пристрої та їх пристрої. Не обманюйте це ім’я – і антивірусні, і антивірусні програми роблять те саме. Зрештою, вірус – це тип зловмисного програмного забезпечення.

Є багато постачальників програм антивірусного / антивірусного програмного забезпечення на вибір, але наші рекомендації – Malwarebytes та ESET.

3. Встановіть VPN на свої пристрої & Навчити їх про VPN

Не впевнені, що таке VPN? Акронім означає Віртуальна приватна мережа, і це онлайн-сервіс, який дозволяє приховати вашу IP-адресу та шифрувати ваш інтернет-трафік. Якби ви пояснили це своїй дитині, ви могли б описати це як інструмент, який захищає вас в Інтернеті та гарантує, що люди не можуть шпигувати за вами.

Як VPN забезпечить кібербезпеку для дітей? Досить просто – сервіс шифрував би весь їхній інтернет-трафік, що може стати в нагоді, коли вони використовують загальнодоступний WiFi. І давайте зіткнемося з цим – діти та підлітки використовуватимуть загальнодоступний Wi-Fi, не піклуючись про те, що він незахищений і що хтось може стежити за їхніми онлайн-діями. Так, це означає, що кіберзлочинець може легко вкрасти їх електронну пошту, акаунт у соціальних мережах та облікові дані банківських рахунків.

Ще один спосіб VPN допоможе забезпечити безпеку Інтернету для дітей – приховавши їхні IP-адреси. Чому це важливо? Оскільки географічне розташування буде приховано таким чином, тому тінисті веб-сайти та хакери не зможуть контролювати таку інформацію. Крім того, вони не зможуть використовувати свої IP-адреси, щоб дізнатися такі речі:

 • У якій країні живуть ваші діти.
 • З якого міста роблять ваші діти.
 • Хто ваш провайдер.

Звичайно, вам потрібно буде пояснити дітям, чому потрібно використовувати VPN. Ви можете згадати переваги, які ми описали вище, але краще, якщо зосередитись на перевагах, які б більше відповідали їм:

 • VPN запропонував би їм кращий ігровий досвід. Їм більше не доведеться турбуватися про регіональні обмеження, заборону IP-адрес, DoS / DDoS-атаки, заборонені ігри, а також високий час та відставання пінгу. Крім того, вони дозволять їм грати в нові ігри раніше, ніж коли вони випускаються у вашій країні.
 • VPN може допомогти вашим дітям обійти геоблоки, які можуть перешкодити їм переглядати шоу, мультфільми та фільми, які вони хочуть. Наприклад, вони отримають легкий доступ до Netflix, незалежно від того, де вони є у світі.

Озброївшись усією цією інформацією, вам буде простіше навчити своїх дітей, чому вони мають встановити VPN-клієнти та програми на своїх пристроях та запускати їх, коли вони мають доступ до Інтернету. Ви навіть можете встановити VPN на домашньому маршрутизаторі, якщо хочете переконатися, що всі інтернет-зв’язки ваших та ваших дітей захищені вдома на будь-якому пристрої.

CactusVPN – найкращий спосіб забезпечити безпеку Інтернету для дітей та підлітків

Ми пропонуємо послугу VPN, яка надзвичайно проста у використанні. І ви, і ваші діти не матимете ніяких проблем звикнути до нашого зручного дизайну. Крім того, наш сервіс працює на багатьох платформах.

З точки зору кібербезпеки для дітей, наш VPN оснащений висококласним військовим шифруванням, може запобігти витоку DNS, оснащений перемикачем Kill (таким чином, щоб ваші діти були захищені, навіть якщо можуть виникнути проблеми з підключенням), і пропонує доступ до -безпечні протоколи VPN (SoftEther, IKEv2, OpenVPN, SSTP).

Ми також пропонуємо 30-денну гарантію повернення грошей, коли ви виберете план підписки.

4. Дайте дітям чіткі вказівки щодо соціальних медіа

Ви не можете очікувати, що ваші діти автоматично знають, як вони повинні діяти в соціальних мережах. Особливо, коли вони бачать, що всі діють так безрозсудно. Ось чому вам потрібно витратити час, щоб навчити своїх дітей правильному, безпечному етикету соціальних медіа. В основному, вам потрібно пояснити, як вони:

 • Не слід постійно публікувати їхнє місцезнаходження.
 • Потрібно ігнорувати запити друзів та повідомлень від людей, яких вони не знають.
 • Ніколи не слід ділитися занадто багато особистих та фінансових даних з невідомими людьми чи навіть їхніми друзями у соціальних мережах.
 • Слід заблокувати тих, хто діє занадто тінисто, агресивно чи залякує.
 • Потрібно зберігати особисту інформацію (наприклад, фізичну адресу, електронну адресу або номер мобільного телефону) від своїх профілів соціальних медіа.
 • Ніколи не слід ділитися чіткими фотографіями чи відеозаписами себе (або когось, кого вони знають) на платформах соціальних медіа.
 • Ніколи не слід взаємодіяти з тінистими посиланнями та вкладеннями, які вони можуть отримувати у своїй папці “Вхідні” або бачити в публікаціях інших людей.

Крім того, ми настійно рекомендуємо не витрачати час, щоб допомогти дітям зробити їх профілі в соціальних мережах максимально приватними. Ось кілька корисних посібників для більшості платформ:

 • Facebook
 • Instagram (а також це посилання)
 • WhatsApp
 • Twitter
 • Snapchat

5. Використовуйте батьківський контроль, коли він є

Налаштування батьківського контролю – одне з найважливіших правил безпеки Інтернету для дітей. Це допомагає вам заблокувати доступ до шкідливих веб-сайтів, налаштувати комендантську годину в Інтернеті та контролювати, чим займаються ваші діти в Інтернеті. Звучить трохи занадто великим братом? Це може бути, але це необхідний крок для того, щоб забезпечити дітям безпечне та здорове враження в Інтернеті.

Практично всі пристрої та операційна система дозволяють налаштувати батьківський контроль, але вам слід розглянути можливість отримання маршрутизатора, який також має вбудований батьківський контроль. Ось список можливих варіантів:

 • Маршрутизатор обмежує міні
 • Asus AC3100
 • Коло з Діснеєм
 • Nighthawk AC1900
 • Linksys AC1750

Крім того, існують також різні програми батьківського контролю, якими ви можете значно полегшити роботу. Крім того, що можуть робити функції батьківського контролю, ці програми також дозволяють стежити за повідомленнями, отримувати доступ до відео та фотографій, стежити за місцем розташування вашого малюка, а також контролювати завантаження та покупку додатків / покупки через додаток.

Зараз найкращі програми для батьківського контролю – TeenSafe, MMGuardian, Net Nanny та WebSafety.

6. Використовуйте зручні для малюків браузери / пошукові системи

Дитячі веб-переглядачі та пошукові системи ідеально підходять для маленьких дітей. Хоча більшість веб-переглядачів та пошукових систем прості у використанні та відносно безпечні, вони не дуже зручні для дітей. Якщо ви не знайдете час, щоб правильно налаштувати пошукові системи (як ми розповімо нижче), ваші діти можуть побачити явні і нецензурні результати – навмисно або випадково.

Наприклад, якщо вони використовують Bing, вони можуть отримати прямо непокоїть пропозиції щодо пошуку, як-от дитяча порнографія.

Деякі хороші варіанти включають:

 • Kiddle
 • KidRex
 • KidsSearch
 • Діти безпечного пошуку
 • Пісочниця (iOS)
 • Безпечний Інтернет-браузер для дітей (Android)

7. Налаштуйте пошукові системи для відображення безпечних результатів

“Що робити, якщо мої діти занадто старі, щоб користуватися браузерами, зручними для дітей?”

У такому випадку найкраще налаштувати всі пошукові системи, встановлені на ваших пристроях та пристроях дітей, щоб відображати лише безпечні результати. Якщо цього не зробити, ваші діти можуть побачити шкідливий вміст.

Ось кілька корисних посібників про те, як переконатися, що ваші пошукові системи відображають лише безпечні результати:

 • Google
 • Бінг
 • Yahoo!

8. Допоможіть своїм дітям придумати міцні паролі

Останнє, що знадобиться вашій дитині – це хтось втручається в їхній обліковий запис у соціальних мережах, – і, виступаючи перед ними, – казати про своїх шкідливих речей своїм друзям та людям, яких вони знають. Впевнені, що врешті-решт можна буде усунути, але шкода вже буде зроблена – ваша дитина втратить друзів, стане соціальним ізгоєм у багатьох колах і, можливо, навіть зазнає фізичної шкоди.

Це лише один із багатьох прикладів. Шахрай може також зламати, наприклад, заощаджувальний рахунок вашого малюка.

Хороший спосіб не допустити подібного (крім того, щоб навчити їх уникати фішингу, але ми повернемося до цього за секунду) – переконатися, що ваша дитина використовує потужні паролі для захисту своїх облікових записів. Це не означає, що вони не знають, що таке паролі чи як ними користуватися, але, ймовірно, не знають про більшість вказівок щодо безпеки паролів. Отже, вам слід допомогти їм у цьому.

Якщо ви не знаєте достатньо про безпеку пароля, не хвилюйтеся – у нас уже є поглиблена стаття на цю тему саме тут. В ідеалі вам слід ознайомитися з основними порадами щодо створення надійного пароля з дитиною та навчити їх не використовувати один і той же пароль для всіх облікових записів, а також як використовувати менеджери паролів.

9. Навчити їх основам фішингу

Ви не можете розраховувати, що ваша дитина зможе (або навіть зацікавився) повністю зрозуміти, що таке фішинг і як він працює. Однак вам потрібно, принаймні, спробувати змусити їх зрозуміти головну ідею – що незнайомі люди намагатимуться використовувати свою невинність на свою користь і вводять їх у розкриття конфіденційної інформації (наприклад, облікових даних для входу в банківський або соціальний медіа) або взаємодіють з шкідливі посилання та вкладення.

Вам потрібно бути уважним, як ви підходите до цієї теми, якщо ваша дитина підліток. Не забувайте – вони перебувають у своїй бунтарській фазі і часто насміхаються за будь-які поради, які ви намагаєтесь запропонувати. Тож не робіть помилки підходити до цієї теми тоном авторитету та поводитись із вашою дитиною, як, знаєте, справжньою дитиною. Поговоріть з ними, як з дорослими, і поясніть, що небезпека фішингу може серйозно зашкодити їхньому соціальному становищу та майбутньому.

Вам не потрібно читати лекцію про фішинг, але розмова з дітьми про основні ознаки, цілі, дози та не фішинг – це чудовий початок. Якщо ви не дуже знайомі з фішингом, можете передати цю інформацію разом з ними. Ось посібник, який ми писали про фішинг, а також про інші загрози. Тут ви повинні знайти більшу частину інформації, яка вам потрібна.

Поряд з цією інформацією слід також знати, що фішинг-аферисти, які націлюють на маленьких дітей та підлітків, зазвичай використовують соціальні медіа більше, ніж електронну пошту чи телефон. Можливо, вони також можуть претендувати на когось свого віку, як правило, протилежної статі.

Крім того, що ви просто навчили своїх дітей не сліпо довіряти стороннім людям, і як помітити аферистів, ви також повинні змусити їх використовувати розширення проти фішингу. Надані Стенфордом дуже надійні.

Безпека Інтернету для дітей – підбити підсумки

Наявність доступу до вмісту в Інтернеті дуже важлива для багатьох сьогодні – включаючи дітей та підлітків. Це те, як вони виконують домашні завдання, розмовляють і підтримують контакт з друзями та проводять вільний час.

Однак, якщо ви хочете, щоб ваші діти отримували задоволення від гідного досвіду в Інтернеті, вам потрібно навчитися їх захищати. Зрештою, в Інтернеті є багато загроз, таких як кібер-жорстокість, зловмисне програмне забезпечення, сексуальні хижаки, фішинг, афери та насильницький та порнографічний вміст. Не кажучи вже про те, що розміщують ваші діти в Інтернеті, і яка інформація, якою вони діляться, завжди може працювати на їх користь у майбутньому.

Як ви пропонуєте безпеку Інтернету для дітей та підлітків? Ну, це не просте рішення, але ви можете отримати хороші результати, якщо дотримуватися цих вказівок:

 • Встановіть антивірусне / антивірусне програмне забезпечення на пристрої та ваші діти.
 • Переконайтесь, що ваші діти знайомі з тим, як фішинг та афери взагалі працюють.
 • Встановіть VPN на своїх дітей, а також на своїх власних пристроях.
 • Переконайтеся, що використовувані пошукові системи відображають лише безпечні результати.
 • Якщо у вас є молодші діти, подумайте про те, щоб вони користувалися браузерами, зручними для дітей.
 • Використовуйте батьківський контроль на всіх пристроях, а також використовуйте програми батьківського контролю.
 • Переконайтесь, що ваші діти знають, як бути в безпеці в соціальних мережах.
 • Поговоріть зі своїми дітьми про небезпеку кібер-жорстокого поводження та про те, як впоратися з цим.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map