Що робити, якщо ваш комп’ютер зламаний |


Contents

Як дізнатися, чи зламаний ваш комп’ютер – 12 ознак

1. Ви не можете отримати доступ до своєї ОС

Правда, однією з головних причин, через яку ви не зможете увійти в свої операційні системи, є відмова обладнання або проблеми з ОС. Але ми не говоримо про це. У такому випадку ваш комп’ютер, як правило, буде перезавантажуватися, інакше ви будете завантажені в безпечний режим вашої ОС.

Ми маємо на увазі отримання повідомлення, яке прямо говорить про те, що ваша ОС заблокована, і ви не зможете отримати доступ до своїх файлів. Вам буде запропоновано надіслати певну суму грошей (декілька сотень доларів або більше) на адресу гаманця криптовалюти (як правило, біткойн) або на адресу PayPal. У повідомленні буде зазначено, що якщо ви не надсилаєте гроші протягом певного часу, всі ваші дані будуть стерти.

Іноді, можливо, ви навіть зможете увійти в свою ОС і побачити робочий стіл комп’ютера. Але ви не зможете зробити на ньому нічого, крім взаємодії з файлами, залишеними хакером, і побачити нову фонову фотографію на робочому столі, яка, як правило, є згаданим вище повідомленням.

Якщо ви опинилися в цій ситуації, не викликає сумнівів, що ваш комп’ютер зламаний. Зокрема, це було заражено викупним програмним забезпеченням – типом шкідливого програмного забезпечення, яке зберігає ваші дані в заручниках, поки ви не заплатите. Щоб дізнатися, що вам потрібно робити в такому сценарії, перейдіть до розділу “Що робити, якщо ваш комп’ютер зламаний за допомогою програмного забезпечення” нижче.

2. Ви бачите підроблене антивірусне / антивірусне повідомлення

Хоча ця тактика вже не настільки широко використовується хакерами, як раніше, це все-таки є вірною ознакою того, що ваш комп’ютер був порушений. Насправді, коли ви побачите таке повідомлення на своєму комп’ютері, вже пізно, оскільки зараза вже поширилася на вашу ОС.

Чому тоді хакери турбуються з цими сповіщеннями? Ну, ці підроблені повідомлення – це лише спроба кіберзлочинця встановити на своєму пристрої ще більше шкідливих програм. Крім того, вони можуть спробувати підманути вас на сплату грошей за їх “рішення”. Якщо ви це зробите, ви не тільки будете витрачати гроші, але й у вас будуть вкрадені дані кредитної картки.

Звідки ви знаєте, що повідомлення про антивірусне / антивірусне програмне забезпечення підроблене? Ну, найкращий спосіб виявити відмінності – це знати, як зазвичай виглядають сповіщення та повідомлення вашого постачальника антивірусних програм. Однак ось деякі ознаки, які можуть подати фальшиве повідомлення:

 • Ви отримуєте спам із повідомленнями про те, що ваш комп’ютер заражений шкідливими програмами та вірусами.
 • Повідомлення має спам-тон, а написання містить граматичні помилки.
 • Кольори повідомлень не відповідають брендовим кольорам законної антивірусної / антивірусної програми, яку ви використовуєте.
 • Вас вирішують завантажити безкоштовно програмне забезпечення з Інтернету, щоб вирішити проблеми із безпекою.
 • Якщо закрити повідомлення, натиснувши “X”, нічого не призведе, або він перенаправить вас на Інтернет-сторінку, де ви хочете завантажити безкоштовне “рішення”.

3. Ви бомбардуєтесь спливаючими оголошеннями та повідомленнями

Так само, як і підроблені антивірусні / антивірусні повідомлення, випадкові спливаючі повідомлення та оголошення – це також впевнений знак того, що ваш комп’ютер зламали. Звичайна людина просто не спамеє вас подібними предметами.

Зазвичай це спричинено рекламним програмним забезпеченням – зловмисним програмним забезпеченням, яке заражає ваш комп’ютер тоннами спливаючих повідомлень та повідомлень, пов’язаних з рекламою. Оголошення, які ви бачите, можуть бути будь-якими – наркотиками, ліками, порнографією, відеоіграми, музикою тощо. Вони часто містять короткі, тінисті посилання, які переносять вас на фішинг-сайти, якщо ви натискаєте на них. Це також може статися, якщо ви натиснете кнопку “X”, щоб закрити повідомлення.

Крім того, якщо ви спробуєте закрити повідомлення, вони просто з’являться знову через кілька секунд. Це або нові оголошення та повідомлення заливатимуть ваш екран, коли ви намагаєтесь закрити його.

4. У вас відсутні файли / програми та помічаєте нові

Якщо ви раптом не можете знайти на комп’ютері файли чи програми, які ви знали, що є у вас, є ймовірність зіткнутися із зараженням шкідливим програмним забезпеченням. Хакери, як правило, використовують зловмисне програмне забезпечення, яке надає їм віддалений доступ до комп’ютерів жертв. Потім вони викрадають будь-яку конфіденційну інформацію, яку вони можуть знайти (робочі файли, інтимні фотографії тощо), видаляють її з цільового комп’ютера та намагаються шантажувати їх цими даними. Вони також можуть видалити або вимкнути програми безпеки.

Звичайно, дистанційне керування комп’ютером не завжди є причиною. Зловмисне програмне забезпечення, як хробаки та трояни, також запрограмоване для видалення будь-яких файлів, на які вони стикаються, щоб нанести шкоду на вашому комп’ютері.

Крім того, ви також можете помітити нові програми на своєму комп’ютері та нові значки на робочому столі. Вони називаються PUP (потенційно небажані програми), і це файли / програми, встановлені хакерами, які містять зловмисне програмне забезпечення. Якщо ви взаємодієте з ними або здійснюєте будь-яку дію, яка викликає їх активацію, ваш комп’ютер буде заражений ще більшою кількістю зловмисних програм та вірусів..

5. У вашому браузері є нові, небажані панелі інструментів

Не важко помітити небажані панелі інструментів, оскільки вони, як правило, забивають ваш веб-переглядач до того моменту, коли вони можуть займати чверть екрану або більше. Крім того, вони зазвичай мають спам-дизайн та дивні назви, які виділяють їх із звичайних панелей інструментів – не кажучи вже про те, що вони намагаються перенаправити вас на тінисті веб-сайти.

“Принаймні, я легко можу їх позбутися, правда?”

Так, зазвичай їх досить видалити та перевстановити веб-переглядач. Однак проблема полягає в тому, що якщо ваш веб-переглядач був підроблений, то дуже ймовірно, що ваш комп’ютер також зазнає зараження зловмисними програмами..

6. Ваші Інтернет-пошукові запити перенаправляються

Якщо ви вводите що-небудь у своєму веб-переглядачі чи пошуковій системі, і ви перенаправляєтесь на зовсім інший веб-сайт, це, як правило, мертвий подарунок, який зламали ваш комп’ютер. Наприклад, гугл “собача їжа” перенаправляє вас на веб-сайт про маркетинг електронної пошти та покоління клієнтів.

Зазвичай це трапляється через те, що кіберзлочинець використовує зловмисне програмне забезпечення та подробиці безпеки для контролю, куди ваш браузер спрямовує ваші запити на з’єднання. Здебільшого вони роблять це через те, що їм платять, щоб доставляти кліки на чийсь веб-сайт, або тому, що вони хочуть привернути багато трафіку на веб-сайт, заражений рекламою, щоб отримати швидкий дохід від реклами..

Однак іноді хакер може перенаправити пошукові запити вашого веб-переглядача на шкідливий фішинг-сайт. У такому випадку ваш пристрій не тільки буде піддаватися ще більшої кількості зловмисного програмного забезпечення, але й у вас буде викрадена конфіденційна інформація (наприклад, дані вашої кредитної картки, облікові дані для входу в електронну пошту чи дані банківського рахунку).

7. Ваш CPU / GPU використовується на повну потужність

Потрібно, щоб ваш процесор чи графічний процесор «працювали» (так би мовити) під час гри в одну з останніх відеоігор – цілком нормально, але їх не слід використовувати на повну потужність, створюючи дуже гучні шуми та перегрівання..

Якщо ви помічаєте, що це відбувається щоразу, коли ви запускаєте комп’ютер, є велика ймовірність того, що він заразився криптовалютою зловмисного програмного забезпечення. В основному хакер використовує графічну карту та / або процесор комп’ютера для видобутку криптовалют. Це не тільки призведе до збільшення вашого рахунку за електроенергію, але також може зробити ваш комп’ютер повільніше і пошкодити ваш графічний процесор, процесор та вентилятори через перегрів..

Ви також повинні стати настороженими, якщо ви просто помітите, що вентилятори корпусу вашого комп’ютера шумніші, ніж зазвичай. Це може статися, якщо накопичиться занадто багато пилу, але якщо ви очистите комп’ютер, а шум зберігається, є ймовірність того, що криптовалюта зловмисного програмного забезпечення відтворюється. Просто кіберзлочинний кронтроль намагається зберегти в таємниці, тому він / вона не використовує повну потужність комп’ютера.

8. Ваші контакти отримують від вас спам-повідомлення / електронні листи

Якщо ваші друзі, сім’я чи робочі контакти запитують вас про дивні повідомлення, які вони отримували з вашої електронної адреси та / або профілів соціальних мереж, можна впевнено сказати, що вас зламали. Повідомлення можуть містити скорочені, тінисті посилання, порнографічний вміст, або можуть прямо попросити ваших контактів поділитися конфіденційною інформацією, яка буде швидко вкрадена.

В основному, або кіберзлочинцю вдалося заволодіти вашими обліковими записами, або вони випустили зловмисне програмне забезпечення на вашому комп’ютері, яке автоматично копіюється, надсилаючи зловмисні повідомлення вашим контактам.

мій комп'ютер зламаний

Іноді хакер чи зловмисне програмне забезпечення може створювати у ваших профілях соціальних медіа безліч спам-повідомлень, що містять шкідливі посилання. Кожен, хто взаємодіє з ними, матиме власний комп’ютер, заражений тим самим зловмисним програмним забезпеченням.

9. Ваші паролі більше не працюють

Якщо ви спробуєте увійти в свою електронну адресу, профіль соціальних медіа, банківський рахунок або операційну систему, і отримаєте повідомлення про те, що введені вами облікові дані для входу невірні, є шанс стати жертвою кібератаки.

Звичайно, ви, можливо, просто ввели неправильний пароль або ім’я користувача, або пропустили символ чи два. Це може статися.

Однак якщо ви на 100% вводите правильні облікові дані, єдиним поясненням є те, що кіберзлочинцю вдалося захопити ваші облікові записи і заблокував вас із них. Вони можуть керувати таким подвигом, використовуючи зловмисне програмне забезпечення, фішинг-повідомлення або використовуючи вразливості безпеки для крадіжки конфіденційних даних у вас, як-от імена користувачів та паролі.

10. Ваш комп’ютер робить речі самостійно

Чи рухається курсор миші сам по собі, заважаючи виконувати перевірки безпеки або взаємодіяти з піктограмами на робочому столі? Це, мабуть, тому, що хакер має віддалений доступ до вашого комп’ютера і може керувати ним із затишку у власному домі. Кіберзлочинцям зазвичай це вдається, заражаючи комп’ютери троянами та руткітами.

Найбільша помилка, яку ви можете зробити в цьому випадку, – це думка, що ті «мимовільні» дії, які вчинили на вашому комп’ютері, – це лише глюки або апаратні помилки. Якщо ви їх ігноруєте, хакер, швидше за все, зачекає, поки ваш комп’ютер не працює (в основному ви його не використовуєте), і використовуватиме його для спорожнення своїх банківських рахунків та викрадення особистих даних, які згодом можуть бути продані в глибокій мережі. Вони також можуть спробувати поширити зловмисне програмне забезпечення на інших людей у ​​вашому списку контактів – через електронну пошту чи повідомлення в соціальних мережах.

11. У ваших інтернет-акаунтах відсутні гроші

Ми не просто говоримо про відсутність 10 – 20 доларів, хоча вам обов’язково потрібно зв’язатися зі своїм постачальником платежів або банком, якщо ви помічаєте регулярні не підтверджені транзакції, незалежно від того, наскільки мала сума.

Класичним знаком того, що ваш комп’ютер зламали, є порожній (або майже порожній) банківський рахунок. Якщо кіберзлочинець докладе всіх зусиль, щоб зламати ваш пристрій, вони забирають стільки грошей, скільки зможуть. Отже, якщо ви раптом побачите, що вам не вистачає сотень чи тисяч доларів, тепер ви знаєте, що може бути основною причиною.

В основному хакер може заразити ваш комп’ютер шкідливим програмним забезпеченням, яке дозволяє їм контролювати вашу діяльність – включаючи ваші натискання клавіш. Потім вони просто використовують цю інформацію, щоб проникнути у ваші рахунки та вкрасти ваші гроші.

12. Ваша антивірусна / антивірусна програма більше не працює

Якщо ваше програмне забезпечення для безпеки раптово перестало працювати або ви просто помітили, що його відключено, це може бути ознакою того, що кіберзлочинця мають контроль над своїм комп’ютером. Це особливо вірно, якщо ви взагалі не можете запустити антивірусну / антивірусну програму або її видалено без вашого дозволу.

Що таке зловмисне програмне забезпечення? Чи захищає VPN від зловмисного програмного забезпечення?

Щоправда, точка відновлення системи може також спричинити це, але якщо ви також не можете запустити диспетчера завдань чи редактора реєстру для вашої операційної системи, без сумніву, вас зламали..

Що робити, якщо ваш комп’ютер зламаний – дотримуйтесь цих 8 підказок

Перш ніж розпочати роботу, слід зазначити, що ці поради допоможуть лише у тому випадку, якщо у вас є другий комп’ютер або ноутбук, який ви можете використовувати. Звичайно, на ньому не повинно бути слідів зараження зловмисними програмами або хакерських дій.

Якщо у вас немає другого пристрою, яким ви можете користуватися, подивіться, чи можна використовувати один із комп’ютерів своїх друзів. Просто переконайтеся, що вони заздалегідь запустили антивірусну / антивірусну програму.

1. Ізолюйте комп’ютер

Перш за все, потрібно переконатися, що ваш комп’ютер повністю ізольований від Інтернету. Тож переконайтесь, що ви вилучили всі кабелі Ethernet та вимкніть підключення Wi-Fi. Якщо на вашому пристрої є вимикач, щоб вимкнути Wi-Fi, використовуйте його замість перемикача програмного забезпечення, оскільки хакер може підробляти його, щоб увімкнути його знову. Якщо ви переживаєте, що ваш маршрутизатор може бути зламаний, ви також можете відключити його.

Оскільки деякі зловмисні програми чи віруси можуть завдати шкоди вашому комп’ютеру, навіть якщо він не підключений до Інтернету, радимо відключити пристрій від джерела живлення..

2. Вийміть та очистіть жорсткий диск

Далі вийміть із комп’ютера жорсткі диски та підключіть їх до другого комп’ютера чи ноутбука. В ідеалі пристрій повинен запускати потужну програму безпеки, наприклад Malwarebytes та ESET.

Ми рекомендуємо використовувати caddy з USB-накопичувача для підключення компрометованих жорстких дисків до другого пристрою, оскільки це безпечніше. Якщо вам справді потрібно помістити їх у комп’ютер або ноутбук, переконайтеся, що вони встановлені для вторинних «рабських» драйверів. В іншому випадку вони завантажуватимуться першими та заражають другий пристрій вашою шкідливою операційною системою.

Після того, як ви безпечно підключили жорсткі диски на другому комп’ютері чи ноутбуці, запустіть сканування із встановленою на ньому антимальним / антивірусним програмою. Карантин та видалити всі виявлені інфекції.

Коли жорсткі диски чисті, створіть резервні копії будь-яких потрібних даних з них – таких як робочі файли, особисті фотографії та відео, важливі документи тощо.

Після цього повністю протріть жорсткі диски. Це може здатися непотрібним після того, як ви просто запустили сканування безпеки та позбулися від усіх зловмисних програм, але краще бути в безпеці, ніж шкодувати. Це можна зробити за допомогою служб, таких як Disk Wipe або DBAN, але ви також можете переглянути інші параметри цього тривалого списку.

3. Перевстановіть операційну систему та програмне забезпечення безпеки

Після того, як ви почистили жорсткі диски, саме час повернути їх у свій основний комп’ютер. Після того, як все налаштовано, перевстановіть операційну систему.

Після запуску ОС встановіть необхідні драйвери (материнську плату, графічний процесор, процесор тощо). Однак на даний момент ми рекомендуємо ще не встановлювати драйвери для локальної мережі та Інтернету. Перш ніж це зробити, спочатку встановіть антивірусну / антивірусну програму, щоб переконатися, що у вас є лінія захисту при підключенні до Інтернету. Якщо у вас немає інсталятора, просто завантажте його на другий пристрій і поставте на USB-накопичувач.

Крім того, трохи не пов’язаного, але все ж важливо згадати – надалі переконайтеся, що ваше антивірусне / антивірусне програмне забезпечення завжди оновлено. Якщо це не так, він може не бути в курсі останніх кібератак і шкідливих програм.

Коли все налаштовано, скопіюйте всі дані, які ви створили із резервних копій, на жорсткі диски.

4. Зверніться до свого банку та платіжних процесорів

Якщо частина ваших грошей пропала, вам потрібно зв’язатися зі своїм банком якнайшвидше. Нехай вони знають, що сталося, і що хакер вкрав у вас гроші. Залежно від ситуації, ваш банк може допомогти вам відновити кошти.

Якщо ви використовуєте платформу онлайн-платежів, наприклад PayPal або Payoneer, вам також слід зв’язатися з їх представниками, якщо з цих рахунків гроші зникли..

Навіть якщо жодного з ваших коштів не вистачає, можливо, все-таки буде хорошою ідеєю принаймні дати своєму банку голову, що ви стали жертвою кібератаки.

5. Скидання всіх паролів & Налаштування багатофакторної аутентифікації

Навіть якщо ваші облікові записи в Інтернеті не були підроблені, все одно гарна ідея скинути всі ваші паролі. В ідеалі вам слід створити надійні паролі та обов’язково використовувати інший для кожного облікового запису. Також, щоб підвищити їхню безпеку, слід регулярно їх змінювати.

Якщо вам потрібна допомога щодо створення потужних паролів, ми написали статтю на цю тему.

Крім цього, ви повинні ввімкнути будь-яку форму багатофакторної автентифікації у своїх облікових записах. Стандартним є двофакторна автентифікація, де для завершення процесу входу вам потрібно використати випадково згенерований код на телефоні. Таким чином, навіть якщо хакеру вдасться вкрасти ваш пароль, він / вона не зможе отримати доступ до ваших облікових записів.

Однак якщо ваші облікові записи вже порушені, краще створити нові з нуля. Це клопоту, але набагато безпечніше це робити.

6. Повідомте про це всі ваші контакти

Повідомте всім (вашій родині, друзям і навіть колегам по роботі), що ваш комп’ютер був зламаний, щоб вони могли ігнорувати та повідомляти про будь-які підозрілі повідомлення, які вони можуть отримати з ваших соціальних медіа та електронних облікових записів.

Не забудьте підкреслити, як важливо, щоб вони не натискали ті тінисті посилання, які вони могли отримати від вас, або не відкривати будь-які надіслані їм вкладення..

7. Встановіть VPN та використовуйте його під час перегляду веб-сторінок у майбутньому

VPN (віртуальна приватна мережа) – це онлайн-сервіс, який може приховати вашу IP-адресу та зашифрувати ваш веб-трафік. Хоча він не може боротися із зараженням зловмисних програм, це може допомогти вам забезпечити трафік під час перегляду Інтернету.

Якщо ви не використовуєте VPN, кіберзлочинці можуть використовувати вразливості Wi-Fi для контролю вашого інтернет-трафіку. Роблячи це, вони можуть вкрасти у вас цінну інформацію – як ваші дані для входу, вміст ваших повідомлень, а також дані вашої кредитної картки чи банківського рахунку. За допомогою таких даних будь-який хакер може легко вкрасти у вас гроші та зламати ваш комп’ютер.

“Але це лише ризик, якщо я використовую загальнодоступний WiFi, так?”

Щоправда, загальнодоступний WiFI є надзвичайно небезпечним для використання, тим більше, що більшість мереж взагалі не використовують шифрування. Однак у вашої власної домашньої мережі є і свої недоліки. Зрештою, навіть якщо ви використовуєте WPA2, кіберзлочинці все одно можуть зламати її правильною кібератакою. І ця проблема буде вирішена лише тоді, коли WPA3 розгорнуться, але це може пройти через роки.

Таким чином, вам краще просто використовувати VPN на домашньому комп’ютері в будь-який час – поряд із захищеною антивірусною / антивірусною програмою, бажано. Якщо ви хочете зробити все простішим, просто встановіть VPN-з’єднання на маршрутизаторі. Таким чином, щоразу, коли ваш комп’ютер (або будь-який інший пристрій) підключиться до вашої домашньої мережі, він автоматично використовуватиме VPN-з’єднання.

Вам потрібна VPN, на яку можна покластися?

CactusVPN – це лише необхідне вам рішення. Наш сервіс може переконатися, що ви завжди безпечні в Інтернеті:

 • Шифрування всіх ваших даних за допомогою шифрування військового рівня.
 • Захист ваших зв’язків за допомогою потужних протоколів, таких як SoftEther та OpenVPN.
 • Захист веб-перегляду від витоків DNS за допомогою вбудованого захисту.
 • Переконайтеся, що ваш трафік ніколи не виявляється – навіть якщо ви зіткнулися з помилками підключення – за допомогою висококласного перемикача вбивств.

Додаток CactusVPN

Крім того, наш сервіс працює на багатьох платформах і має безкоштовну пробну версію 24 години. Вам не потрібно видавати реквізити кредитної картки, і ви отримуєте доступ до всіх функцій нашої служби.

Більше того, щойно ви виберете план підписки, ви будете раді дізнатися, що ми продовжимо мати вашу спину з 30-денною гарантією повернення грошей у випадку, якщо послуга не працює як рекламована.

Що робити, якщо ваш комп’ютер зламаний за допомогою Ransomware

Що ж, давайте звернемось до першого, що пройде вам через голову – ви повинні платити викуп чи ні? Більшість експертів з питань безпеки не рекомендують цього робити, оскільки кіберзлочинці можуть видалити викупне програмне забезпечення або відмовитися від розшифровки ваших даних. З іншого боку, вам може пощастить, і хакер може здати ключ розшифровки. Такі речі траплялися і раніше, коли лікарня вирішила заплатити викуп у розмірі 55 000 доларів.

Ви також можете спробувати зв’язатися з правоохоронними органами, хоча не варто на них покладатися на 100%. Від того, наскільки швидко ваша проблема вирішується, залежить від того, як закони розглядають ситуації, пов’язані з викупом у вашій країні, незалежно від того, чи має ваша міліція спеціальний підрозділ з кіберзлочинності та які інші кримінальні питання мають пріоритет над вашими. Оскільки ви маєте справу з обмеженням часу з викуповим програмним забезпеченням, чекати навколо – це не дуже вдалий варіант.

Отже, якщо жоден із наведених вище варіантів не те, що ви хочете спробувати, ви можете досягти успіху, виконавши наступні дії:

 • Спочатку потрібно ізолювати комп’ютер. Щойно ви помітите, що він заражений вимушеним програмним забезпеченням, вам потрібно відключити його від джерела живлення, мережі Інтернет / WiFi та будь-яких пристроїв зберігання даних (наприклад, зовнішніх жорстких дисків).
 • Подивіться, що саме з вимогами ви маєте справу з цим. Як правило, це повинно бути простим, оскільки повідомлення про викуп, як правило, називає інфекцію. Якщо це не так, ви можете спробувати використати ID Ransomware або Crypto Sheriff для його ідентифікації.
 • Використовуйте проект “Не більше викупу”, щоб дізнатися, чи можна позбутися від інфекції, і знайти спосіб відновити свої файли, не сплачуючи жодного викупу. Ви також можете спробувати скористатися дешифраторами Касперкі, щоб побачити, чи допоможе вам хтось із них.
 • Якщо викупне програмне забезпечення заблокувало лише ваш веб-браузер, просто відкрийте диспетчер завдань вашого комп’ютера та припиніть процес роботи браузера. Перезавантажте систему та запустіть перевірку програмного забезпечення.
 • Якщо вам вдасться відновити деякі потрібні файли, слід повністю стерти жорсткі диски. Ви також можете отримати новіші, якщо ви віддаєте перевагу цьому варіанту. Далі вам просто потрібно зробити чисту установку вашої операційної системи. На жаль, це може бути єдиним, що ви можете зробити, якщо не вдалося відновити дані, які також захоплені заручниками.

Зазвичай найкраще робити профілактичні заходи – використовувати потужне антивірусне / антивірусне програмне забезпечення, уникати фішинг-повідомлень та завжди зберігати в автономному режимі резервну копію важливих даних на своєму комп’ютері.

Суть

Ну, по-перше, запитайте себе: “мій комп’ютер зламаний?”

Щоб точно це знати, ось кілька чітких ознак, на які слід звернути увагу:

 • Випадкові спливаючі повідомлення та оголошення, які постійно переповнюють ваш робочий стіл.
 • Підроблені антивірусні / антивірусні повідомлення, які стверджують, що ваша система заражена (недалеко від правди, якщо чесно), і що вам потрібно завантажити “безкоштовне” програмне забезпечення, перейшовши за тіньовим посиланням.
 • Курсор миші починає самостійно рухатися, і ви помічаєте, що деякі ваші файли були видалені або переміщені до різних папок.
 • На робочому столі починають з’являтися нові програми та піктограми.
 • На вашому браузері є нові панелі інструментів, які ви ніколи не встановлювали.
 • Усі ваші пошукові запити в Інтернеті переспрямовуються на тінисті веб-сайти.
 • Ви, друзі, родина та колеги по роботі, кажете, що вони отримували дивні, спам-повідомлення з ваших облікових записів.
 • Ви більше не можете входити у свої онлайн-акаунти, оскільки введені паролі неправильні.
 • Ваш CPU та GPU починають надмірно нагріватися, коли ви запускаєте ОС, і вони створюють багато шуму.
 • Ваша антивірусна / антивірусна програма більше не працює або її не видалено.
 • Гроші починають зникати з ваших онлайн-рахунків.
 • Нарешті, ви отримуєте повідомлення про те, що ви не можете отримати доступ до своєї ОС або файлів, якщо ви не заплатите викуп за їх розшифрування..

Якщо будь-який із цих знаків знайомий, ось що робити, якщо ваш комп’ютер зламаний:

 1. Ізолюйте свій комп’ютер від Інтернету.
 2. Вийміть жорсткі диски та підключіть їх до другого комп’ютера / ноутбука, який не містить шкідливих програм / вірусів. Якщо вам потрібно вставити жорсткі диски у другий пристрій, переконайтеся, що вони встановлені як вторинний драйвер.
 3. Запустіть на жорстких дисках антивірусні / антивірусні програми, відновіть дані, а потім витріть їх.
 4. Помістіть жорсткі диски назад у свій основний комп’ютер та встановіть заново операційну систему.
 5. Встановивши деякі необхідні драйвери, встановіть надійну антивірусну / антимальну програму. Зробіть це перед тим, як встановити веб-драйвери.
 6. Зверніться до свого банку та онлайн-платіжних платформ, які ви використовуєте, якщо гроші пропали.
 7. Повідомте про це всі ваші контакти. Вони повинні ігнорувати будь-які шкідливі повідомлення, які вони могли б отримати від вас.
 8. Встановіть VPN на свій комп’ютер і використовуйте його, щоб забезпечити онлайн-з’єднання в майбутньому.

Тепер, якщо ви маєте справу з викупним програмним забезпеченням, ваші варіанти включають оплату викупу, звернення до органів влади або намагання вирішити справи самостійно. На жаль, перші два варіанти не завжди найкращі, і ви не гарантуєте жодних результатів. Ви можете бути успішними самостійно (ізолюючи комп’ютер, ідентифікуючи викупне програмне забезпечення, використовуючи проект No More Ransom або розшифровщики Касперкі, щоб позбутися програмного забезпечення, відновити деякі файли та витерти жорсткі диски), але ви не повинні сподіватися на них. занадто високий, оскільки іноді неможливо відновитись після нападу викупників. Ваш найкращий варіант – це запобігти.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map