Що таке анонімний перегляд (як бути анонімним в Інтернеті) |


Хороша новина полягає в тому, що щось подібне досягається, але перш ніж ми починаємо обговорювати, як бути анонімним в Інтернеті, нам потрібно зрозуміти одне – насправді немає такого поняття, як 100% анонімність в Інтернеті. Ви, безумовно, можете вживати заходів безпеки, щоб захистити свою конфіденційність і значно знизити ризик витоку або опромінення ваших особистих даних, але жоден підхід не є надійним, враховуючи, наскільки обширний, універсальний та схильний до ризику Інтернет.

Отже, коли ми будемо використовувати такі терміни, як “анонімний перегляд” або “анонімний серфінг”, то це буде саме те, що ми маємо на увазі.

Contents

Чому важливий анонімний перегляд?

Вірите чи ні, користуватися будь-якою конфіденційністю в Інтернеті стає все важче і важче. Що ви робите в Інтернеті, насправді не залишається лише між вами та вашим пристроєм. Але для конкретизації, ось кілька причин, чому вам так потрібен приватний перегляд:

1. Тримає нагляд уряду в бухті

Уряди знають, що є цінним джерелом інформації в Інтернеті, і вони ставляться до цього відповідно – намагаючись прислухатися до всього, що можуть, звичайно..

І хоча ви можете подумати, що державний нагляд відбувається лише в США, реальність далеко не така. Хоча в США є десятки проектів масового спостереження, це не єдина країна.

Також майте на увазі, що більшість урядів вимагають від національних провайдерів доступу до даних користувачів про власність та зберігання їх до певної кількості років.

Анонімний перегляд допоможе в цьому, ускладнюючи державні установи важче вести вкладки про те, що ви робите в Інтернеті, і контролювати свій інтернет-трафік. Однак варто зазначити, що це не захистить вас на 100% від спостереження. Поки ви в Інтернеті, це просто неможливо.

2. Це захищає ваше право на свободу слова

Хоча майже всі країни світу надають своїм громадянам право на свободу слова, воно все більше і більше стає схожим на теоретичне право. Насправді, ви можете легко забрати вашу вільну мову – будь то онлайн-платформа, яка цензурує вас, або люди, які кибер-знущають вас за вашими думками.

Іноді навіть у правової системи немає спини. Наприклад, у таких країнах, як Саудівська Аравія, де самоцензура є нормою. В іншому випадку ви ризикуєте потрапити в серйозну юридичну проблему – від того, що вас кинуть у в’язницю до побиття публічно.

Як я можу стати анонімним в Інтернеті?

Добре, що в анонімному серфінгу є те, що він може дати вам голос в Інтернеті – навіть якщо у вас його немає. Оскільки люди не знають, хто ви, ви зможете вільно говорити про свої думки – чи обговорюєте ви соціальні, політичні чи економічні проблеми (лише декілька).

3. Це не дозволяє пошуковим системам стати занадто “доброзичливими”

Немає заперечуючих пошукових систем, які зробили Інтернет набагато зручнішим та зручнішим для користувачів, але чи знаєте ви вартість? Ті результати автоматичного заповнення, які ви отримуєте під час введення літери чи слова, які здаються жахливими знайомими, не є просто приємною особливістю – це складні алгоритми, які використовують особисту інформацію від вас для отримання більш персоналізованих результатів.

Яку інформацію ви запитуєте? Що ж, такі пошукові системи, як Google, Yahoo !, та Bing збирають:

 • Веб-сайти, які ви шукаєте та отримуєте доступ
 • Ваше геолокація
 • Ваш вік і стать
 • Історія перегляду з будь-якого стороннього додатка / веб-сайту, який покладається на послуги пошукової системи
 • Будь-які голосові команди, які ви видаєте голосовому помічнику, який належить їм (наприклад, Google Assistant)
 • Вміст електронної пошти (у випадку пошукових систем, які пропонують послуги електронної пошти)
 • Інформація про пристрій
 • Як ви виглядаєте (деякі пошукові системи використовують розпізнавання обличчя на своїх фотографіях)
 • Ваші релігійні та політичні переконання
 • Наскільки ви здорові
 • Скрізь, де ти був
 • Хто твої друзі

І це просто дряпає поверхню.

Більше того, всі ці дані також інтегровані разом з іншими бітами інформації, зібраною за допомогою служб, якими володіють пошукові системи (як YouTube, який належить Google).

Хоча анонімний перегляд не може захистити вас від кожного порушення конфіденційності, про який ми перераховували вище, це може допомогти вам краще захистити ваші особисті дані, щоб насолоджуватися більшою конфіденційністю та користуватися пошуковими системами, не відчуваючи, що я знаю все про вас..

4. Він зберігає чутливі дані з рук рекламодавців

Як і в пошукових системах, рекламодавці теж мало знають про вас. Як, запитаєте ви? Ну, ви можете подякувати за це пошуковим системам та платформам соціальних мереж (на інших менших веб-сайтах). Вони діляться вашими даними з сторонніми рекламодавцями, щоб отримати прибуток.

І ні, це не є великою таємницею чи незаконною – це дуже ймовірно згадується в Загальних положеннях та послугах веб-сайту пошукової системи чи соціальних мереж. Гей, це зазвичай безкоштовні у користуванні платформи, тож це не надзвичайний сюрприз.

Але вони не єдині винуватці. Інколи провайдери можуть іноді продавати дані користувачів і стороннім рекламодавцям. На щастя, це трапляється не у всіх країнах. Наразі цим займаються лише люди в США (хоча немає гарантії, що в інших країнах тіньові, закулісні угоди провайдера рекламодавця не трапляються).

Що все це означає для вас? Окрім того, що ваша конфіденційність продається з метою отримання прибутку, це означає, що ви почнете бачити все більше і більше персоналізованих оголошень в Інтернеті. Наприклад, якщо вам подобається сторінка Facebook про печі, не дивуйтеся, якщо ви почнете бачити рекламу на піч у Facebook, Google та інших веб-сайтах.

Для деяких людей це може бути зручно. Для більшості з нас це просто моторошно і настирливо.

На щастя, приватний перегляд може допомогти у цьому, обмеживши кількість інформації, яку рекламодавці отримують про вас. Також корисно перевірити Налаштування конфіденційності на більшості платформ і пошукових систем, які ви використовуєте для відключення персоналізованих оголошень (або що-небудь, що стосується реклами, насправді).

5. Це запобігає затопленню пропускної здатності провайдера

Провайдери можуть насправді уповільнити швидкість з’єднання, якщо вони вважають, що ви використовуєте “занадто багато даних”, щоб зробити щось в Інтернеті – будь то потокове передавання, VoIP-дзвінки чи ігри. Вони нібито роблять це для покращення своїх послуг (що правдоподібно), але вони також роблять це для того, щоб переконати користувачів, як ви, платити за більший, більш ціновий план даних або отримати більш дорогу підписку..

Інтернет-провайдери можуть це робити, оскільки вони можуть контролювати все, що ви робите в Інтернеті. Хороша новина – ви можете дати відсіч, анонімно перебуваючи в Інтернеті, щоб переконатися, що ваш Інтернет-провайдер не може вести вкладки на веб-сайтах, які ви отримуєте доступ, або на файли, які ви завантажуєте.

6. Це зберігає ваші дані в незахищених мережах

Використовувати WiFi, який не потребує пароля в дорозі, надзвичайно зручно, але це також дуже небезпечно. Через відсутність шифрування кожен може підслухати ваші зв’язки та прослухати ваші онлайн-дії та особисті дані (наприклад, номери кредитних карток та облікові дані для входу).

Хоча ви могли цього уникнути, використовуючи натомість захищену паролем мережу, прикрою правдою є те, що це також не гарантується як безпечне. Чому? Через вразливість KRACK, яка може поставити під загрозу мережі, захищені WPA2.

Найкращий варіант – просто переконатися, що ви користуєтесь певною анонімністю під час підключення до мережі WiFi – захищеної чи незахищеної. Таким чином, навіть якщо хтось слідкував за вашим зв’язком, він не зможе дізнатися нічого цінного або вкрасти будь-яку конфіденційну інформацію.

7. Це дозволяє вам отримувати доступ до обмеженого вмісту

Хоча Інтернет пропонує майже широкий набір вмісту, ви фактично не можете насолоджуватися ним усім. Багато разів гео-обмеження будуть перешкоджати, заважаючи вам це робити. Коротше кажучи, це метод блокування доступу до вмісту на основі вашого географічного розташування. Вони зазвичай використовуються постачальниками вмісту з юридичних, мережевих та авторських прав.

Netflix є досить хорошим прикладом цього. Хоча послуга в основному доступна у всьому світі, її бібліотека вмісту в США не може бути доступна користувачами мережі за межами Сполучених Штатів. Під час підключення до нього веб-сайт перевіряє вашу IP-адресу та перенаправляє вас до «відповідної» бібліотеки.

як дивитись netflix з інших країн

Гео-обмеження – це не єдина ваша проблема – онлайновий вміст можна обмежувати за допомогою брандмауерів. Зазвичай це відбувається, коли уряд хоче заблокувати певні веб-сайти (наприклад, як Китай блокує Google, Facebook та Blogspot) або коли робоче місце / навчальний заклад хоче переконатись, що його працівники / студенти не «розхитуються», переглядаючи Інтернет-вміст (наприклад, YouTube або Twitter).

В обох ситуаціях анонімний перегляд дозволив би вам обійти обмеження брандмауера, не знаючи більшості часу.

8. Це робить торрент безпечним

Залежно від країни, в якій ви проживаєте, завантаження торрентів може бути клопотом, який ви робите в Інтернеті, або це може бути незаконною діяльністю, яка може призвести до отримання повідомлень про DMCA, отримання штрафу в тисячах доларів (якщо не більше), і навіть потенційно висаджуючись у суді чи в’язниці.

Навіть якщо ми залишимо правовий аспект осторонь, торрентінг все ще не дуже безпечний, тому що всі інші, хто завантажує / завантажує той самий торрент, як і ви, можете майже побачити свою справжню IP-адресу, тобто будь-які приватні дані, пов’язані з вашим IP-адресою, залишаються на милість незнайомих людей.

На щастя, анонімний перегляд допомагає вам подолати цю перешкоду, переконуючись, що ніхто не знає вашу особу – як захистити вас від потенційних хакерів та тролей щодо авторських прав, так і не втручаючись у закон.

Як явна відмова від відповідальності: ми не схвалюємо навмисне порушення авторських прав або незаконне піратство в Інтернеті, але ми розуміємо, що деякі люди можуть отримувати доступ до розваг, роботи чи шкільних файлів лише через P2P.

Як бути анонімним в Інтернеті – основи

У цьому розділі ми розповімо про більш прості та поширені способи збереження анонімності під час роботи в Інтернеті. Це не означає, що вони не є ефективними, звичайно.

1. Використовуйте VPN (віртуальна приватна мережа)

VPN – це послуга, яку ви можете використовувати для анонімного веб-пошуку, маскуючи свою справжню IP-адресу та шифруючи свій інтернет-трафік, щоб переконатися, що ніхто не може її контролювати. Завдяки тому, як легко використовувати VPN, це один з найпопулярніших методів анонімного перегляду.

Переваги

 • Шифрування VPN може запобігти кіберзлочинцям, державним службам спостереження та Інтернет-провайдерам не вести вкладки про те, що ви робите в Інтернеті, і викрасти у вас конфіденційні дані. По суті, якщо вони спробують відстежувати ваш трафік, вони просто побачать хитрість – навіть у незахищених мережах.
 • VPN полегшують вам доступ до необмеженого вмісту, маскуючи вашу IP-адресу та, отже, своє геолокацію. Ні гео-обмеження, ні брандмауери не зможуть перешкоджати вам.
 • VPN, як правило, покладаються на спільну технологію IP (декілька людей, які використовують один і той самий IP для підключення до Інтернету), щоб захистити анонімність користувачів, по суті забезпечуючи, щоб ніхто не міг простежити з’єднання з одним користувачем.
 • VPN, як правило, дуже легко налаштувати, оскільки існує безліч сторонніх постачальників, які пропонують клієнтів VPN, які працюють на багатьох платформах.

Недоліки

 • Шифрування VPN та відстань між вами та сервером іноді можуть перешкоджати швидкості з’єднання, а це означає, що ви можете мати менші швидкості, хоча це не відбувається постійно.
 • Клієнти VPN не працюють на пристроях, на яких немає вбудованої підтримки VPN – наприклад, ігрових консолей.
 • Належні послуги VPN не є безкоштовними, хоча витрати, як правило, досить низькі. Хоча ви можете використовувати безкоштовні VPN, недоліки просто не варто, оскільки вони лише загрожують вашій конфіденційності, а не захищати її.

Потрібна надійна VPN?

Якщо ви хочете насолоджуватися анонімним переглядом за допомогою VPN, CactusVPN повернувся до вас. Ми пропонуємо доступну послугу VPN, яка використовує високоефективне шифрування AES для захисту ваших приватних даних та трафіку в Інтернеті, коли ви знаходитесь в Інтернеті. Крім того, у нас є сувора політика без реєстрації, тобто ми не зберігаємо конфіденційну інформацію про наших користувачів.

Наші високошвидкісні сервери 28+ використовують загальнодоступні технології IP і оснащені необмеженою пропускною здатністю. Більше того, наші VPN-програми дуже зручні для користувачів.

Крім того, якщо ви зацікавлені в доступі до геологічно заблокованого контенту, вам точно сподобається, що наш VPN може поставлятися в комплекті з сервісом Smart DNS, який допоможе розблокувати понад 300 географічно обмежених веб-сайтів з усього світу..

Нарешті, ви повинні знати, що ви можете безкоштовно протестувати нашу службу VPN протягом 24 годин, якщо ви хочете побачити, наскільки добре вона працює, перш ніж вибирати підписку. Це ще не все – як тільки ви станете користувачем CactusVPN, ви все одно отримаєте 30-денну гарантію повернення грошей у випадку, якщо щось піде не так (вкрай малоймовірно, що це станеться).

2. Використовуйте проксі

Проксі – це сервер, який виступає посередником між невеликою локальною мережею та Інтернетом. Багато користувачів Інтернету покладаються на проксі, щоб приховати свої IP-адреси та отримати доступ до геоблокованого вмісту. Більшість проксі-сервісів, як правило, безкоштовні, але є і проксі-сервери.

Переваги

 • Використання проксі-сервера для доступу до веб-сайтів може бути досить швидким завдяки можливості кешування сервісу (зберігання відвідувачів веб-сайтів для подальшого відвідування, в основному), тобто, можливо, ви скоротите час завантаження.
 • Проксі-сервіси прості у використанні, і вони приховують IP-адреси користувачів, щоб допомогти їм анонімно переглядати Інтернет.
 • Залежно від уподобань проксі-сервера, проксі-сервер може встановлюватись автоматично для фільтрації шкідливих веб-сайтів.

Недоліки

 • Незважаючи на функцію кешування, якщо проксі-сервер переповнений, ви можете мати менші швидкості. Це, як правило, трапляється з безкоштовними проксі.
 • Більшість проксі-серверів просто приховують ваш IP-адресу – вони не використовують шифрування для захисту вашого інтернет-трафіку, тобто ви не можете покладатися на них, щоб справді захистити вашу конфіденційність, настільки, якщо ви використовуєте незахищену мережу. Хоча деякі проксі-сервери можуть використовувати шифрування SSL, він не є найбезпечнішим – не кажучи вже про те, що NSA може ніби перехопити і зламати його.
 • Відсутність шифрування в стороні, проксі-сервери не можуть дійсно забезпечити повну анонімність просто тому, що власник проксі-сервера завжди буде знати, яка ваша справжня IP-адреса, якщо ви використовуєте HTTP-з’єднання.

3. Використовуйте Tor (маршрутизатор цибулі)

Tor по суті є мережею анонімності, яка дозволяє користувачам отримувати доступ до Інтернету приватніше. Це працює, передаючи дані між декількома релеми (також звані “маршрутизаторами” або “вузлами”) як засіб для приховування інтернет-трафіку користувача та його розташування.

Переваги

 • Будь-які веб-сайти, на які ви отримуєте доступ із Tor, не можуть відстежувати вашу IP-адресу. У той же час будь-які веб-сайти, які ви відвідуєте, не можуть бути віднесені до вашої IP-адреси.
 • Урядовим установам надзвичайно важко повністю закрити Tor, оскільки це мережа, розповсюджена по численних країнах.
 • Tor досить простий у налаштуванні, і він працює на декількох платформах. Це також безкоштовно використовувати.
 • Оскільки ваш інтернет-трафік надсилається до декількох ретрансляторів (оператори яких не знають джерела трафіку), веб-пакети не можуть бути пов’язані з певним користувачем Інтернету.

Недоліки

 • Хоча кількість реле Tor виглядає досить великою (понад 7000), недостатньо, щоб не відставати від кількості користувачів. Таким чином, використовувати Tor означає часто мати справу з повільнішими зв’язками.
 • ISP може заблокувати реле Tor, якщо воно помітить його. Навіть країни можуть це зробити, і Китай є хорошим прикладом. Коли це станеться, вам як користувачеві Tor важче підключитися до Інтернету.
 • Хоча Тор в цілому досить безпечний, він все ще має свої слабкі сторони. Одного разу його клієнти Mac та Linux мали вразливість, яка потенційно могла б витікати IP-адреси користувачів. ФБР також встиг зламати численних користувачів Tor (з поважних причин), використовуючи загальновідому вразливість Tor.
 • Вузлами керують волонтери, а це означає, що ваша конфіденційність часто перебуває на користь людської помилки.
 • Останнє реле Tor трафік проходить до досягнення місця призначення відоме як реле виходу. На жаль, вихідні реле насправді не використовують жодне шифрування, оскільки вони відповідають за розшифрування трафіку. Це в значній мірі означає, що той, хто працює на випускному реле, може легко стежити за всім трафіком, що проходить через нього.

4. Використовуйте режим інкогніто / конфіденційність у своїх браузерах

Більшість популярних браузерів оснащені режимом інкогніто / конфіденційність. Ідея полягає в тому, щоб використовувати його, якщо ви не хочете зберігати будь-які дані, пов’язані з вашим поточним сеансом. Теоретично це означає, що веб-кеш, файли cookie чи історія веб-пошуку не використовуються.

Однак майте на увазі, що цю функцію найкраще використовувати поряд із інструментом конфіденційності, як VPN. Режими конфіденційності / анонімного перегляду пропонують певну ступінь анонімного перегляду, але вони не захищають ваше з’єднання. Крім того, конфіденційність лише у вашому кінці.

5. Регулярно очищайте кеш

Однією з основних причин слід очистити кеш-пам’ять браузера – це позбутися всіх файлів cookie, які розміщуються на вашому пристрої під час перегляду в Інтернеті. Якщо ви не знайомі з файлами cookie, це невеликі текстові файли, які розміщуються на вашому комп’ютері під час відвідування веб-сайту (не хвилюйтесь – вас часто просять дати згоду на це).

Файли cookie використовуються для зберігання інформації про ваші звички перегляду, щоб веб-сайти могли запропонувати вам більш персоналізовану та зручну роботу (наприклад, не вимагаючи від вас повторного введення облікових даних для входу або зберігання елементів кошика на деякий час, навіть якщо ви відмовитесь від візок).

Видалення даних про переглянуті

Зазвичай це не викликає особливих проблем. Однак той факт, що рекламодавці можуть використовувати файли cookie для відстеження ваших рухів в Інтернеті, може бути дуже дратує – не кажучи вже про порушення вашої конфіденційності. Крім того, згідно з Cookie Central (великий ресурс Інтернет-файлів cookie), недобросовісні треті сторони можуть фактично використовувати файли cookie таким чином, щоб вони могли «будувати детальні профілі ваших інтересів, звичок витрат та способу життя».

Хоча від файлів cookie ви не можете повністю позбутися, ви можете очищати кеш веб-браузера регулярно, щоб веб-сайтам було складніше відстежувати ваші звички. Якщо ви хочете бути надзвичайно старанними, ви можете очистити кеш-пам’ять після кожного веб-сеансу.

Окрім допомоги з файлами cookie, очищення кешу може також покращити швидкість завантаження та виправити помилки браузера.

6. Використовуйте блокувачі реклами

Google нібито показує близько 29 мільярдів оголошень на день для користувачів онлайн. І це лише Google – ми не беремо до уваги такі платформи, як Facebook.

“Гаразд, тому я можу щодня отримувати спам із тоннами реклами, але це не така велика проблема”.

Щоправда, це може не здатися проблематичним, але врахуйте це – Інтернет-реклама – це не просто прості текстові поля, які призначені лише для показу. Вони насправді «слухають» те, що ви робите – в основному моніторить ваші кліки та дії, щоб слідкувати за вами в Інтернеті. Чому? Так що, звичайно, вам можуть подавати ще більше “персоналізованих” оголошень.

І ні, це не вважається незаконним.

Крім того, окрім вторгнення у вашу конфіденційність, деякі оголошення також можуть містити зловмисне програмне забезпечення, що легко заражає ваш пристрій, якщо ви взаємодієте з ними.

Ось чому ви завжди повинні мати в своєму веб-переглядачі рекламний блок. Ось кілька рекомендацій:

 • Adblock Plus
 • uBlock Походження
 • uMatrix

Ми настійно рекомендуємо uMatrix, оскільки він не блокує рекламу, а й небажані сценарії, рамки кадрів та інші запити браузера, і ви маєте повний контроль над усім.

Плагіни працюють у більшості браузерів. Іноді вони можуть мати різні назви, але вони досягають тієї ж мети.

І поки ми займаємося цією темою, вам варто розглянути можливість використання цих веб-сайтів для відмови від отримання націлених оголошень:

 • Відмова споживачів NAI
 • Ваш Інтернет-вибір
 • WebChoices

Використання блокаторів оголошень на цих веб-сайтах повинно значно зменшити кількість оголошень, до яких ви піддаєтеся впливу.

7. Блокувати відстежувачі веб-активності

Відстеження оголошень – це не єдине, про що потрібно хвилюватися. Веб-сайти також зосереджені на відстеженні інших речей:

 • Ваш інтернет-трафік, щоб веб-сайти знали, скільки часу ви витрачаєте на платформу, який пристрій ви використовуєте та які сторінки веб-сайтів ви взаємодієте.
 • Як ваша онлайн-діяльність пов’язана з вашим профілем соціальних медіа. Піксель Facebook – хороший приклад тому, оскільки він допомагає Facebook зрозуміти вашу поведінку в Інтернеті, щоб він міг відображати більше “цільових” речей у вашій стрічці новин (включаючи рекламу).
 • Які засоби масової інформації вам подобаються. YouTube робить це дуже багато, щоб платформа знала, які відео рекомендувати.
 • Яке ваше поточне місцезнаходження Така інформація потрібна платформам, які рекомендують події поблизу або дають прогнози погоди, але вони також можуть бути використані для загального відстеження та аналізу даних..

Приховування

На щастя, зупинити це досить просто – просто використовуйте Ghostery. Він працює майже в усіх браузерах, і це дуже легко налаштувати.

8. Установіть свої облікові записи в соціальних мережах на “Приватне”

У ваших профілях соціальних медіа можуть витікати багато конфіденційної особистої інформації, якщо вони налаштовані на загальну інформацію. Подумайте про це – незнайомці можуть легко дізнатися багато речей про ваше життя, просто побачивши, що ви публікуєте. Ось чому найкраще зробити всі ваші облікові записи приватними – ось кілька корисних посібників для цього:

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
 • Snapchat
 • LinkedIn

Крім того, будьте дуже уважні до того, яку інформацію ви поділяєте в соціальних медіа. Найкраще, якщо це нічого, що може розкрити занадто багато подробиць про ваше особисте життя (особливо про місцеперебування).

9. Вимкнення відстеження місцеположення

Практично всі веб-сайти соціальних медіа чи основні веб-сайти, як-от Google, відстежують місцезнаходження вашого пристрою. Хоча вони роблять це для надання більш персоналізованих послуг, не можна заперечувати, що він може відчувати себе нав’язливим і прямо-таки моторошним. Ось чому завжди слід перевіряти налаштування облікового запису, щоб побачити, чи можливо вимкнути відстеження / обмін місцеположенням.

Відстеження місцеположення

Пам’ятайте лише про те, що це не гарантує, що платформи та корпорації постійно стежать за вами. Наприклад, нещодавно Google уточнив, що навіть якщо ви вимкнете служби відстеження місцеположення у своєму обліковому записі Google, вони все одно можуть продовжувати відстежувати вас (“може” бути ключовим словом). І все-таки це зайвий крок, який варто зробити.

10. Перегляньте дозволи на мобільні програми

Практично кожен ваш додаток на мобільному пристрої вимагатиме від вас дозволу на доступ до принаймні однієї з функцій вашого телефону для роботи. Хоча це має сенс більшу частину часу, іноді це може стати занадто нав’язливим – наприклад, коли програми вимагають доступу до вашого місцезнаходження, фотографій та контактів у реальному часі..

Ми радимо перевірити Налаштування додатків вашого мобільного пристрою та скасувати будь-які дозволи, які, здається, вимагають занадто багато особистої інформації. Деякі додатки все-таки повинні мати можливість функціонувати навіть без цих дозволів.

Як бути анонімним в Інтернеті – наступний рівень

У цьому розділі ми покажемо вам, як залишатися анонімними в Інтернеті, використовуючи методи, які можуть здатися трохи складнішими (принаймні спочатку). Хоча може знадобитися певний час і зусилля, щоб все тут було налаштовано, це, безумовно, може пройти довгий шлях до захисту конфіденційності вашого Інтернету.

1. Використовуйте сигнал для прямого зв’язку

Якщо ви не знайомі із сигналом, це онлайн-додаток для спілкування, який працює на пристроях iOS / Android та настільних ПК. Його головна родзинка полягає в тому, що він використовує захищене шифрування від кінця до кінця для захисту ваших текстових повідомлень та VoIP-трафіку, щоб гарантувати, що те, що ви говорите з ким-небудь іншим, залишається приватним.

Це, очевидно, набагато краще, ніж використовувати Facebook Messenger або Twitter для приватних розмов, оскільки ваші повідомлення не піддаються такому впливу.

Ви можете стверджувати, що WhatsApp теж хороший варіант, оскільки він фактично використовує той же тип шифрування, що і Signal. Однак проблема з WhatsApp полягає в тому, що він зберігає метадані, він, ймовірно, обмінюється даними користувачів з Facebook (який зараз є власником WhatsApp), і те, як воно реалізує шифрування, не є надійним.

Отже, вам краще з Signal. Можливо, додайте VPN у суміш, щоб отримати ще більше конфіденційності.

2. Використовуйте зашифровані рішення електронної пошти

Немає електронної пошти на сьогоднішній день насправді не є можливим, але використовувати найпопулярніші (Gmail, Yahoo! Mail чи Yandex.Mail) – це не найкраща ідея – якщо ви не хочете, щоб постачальники послуг мали доступ до всього вмісту вашої електронної пошти. , це є.

Tutanota є досить хорошою альтернативою, оскільки постачається із повністю зашифрованою поштовою скринькою. Крім того, компанія не реєструє особисту інформацію, а зберігає лише IP-адреси в зашифрованому форматі, доступ до якого можуть отримати лише самі користувачі. Єдиним недоліком є ​​те, що безкоштовний план поставляється лише з 1 Гб пам’яті.

ProtonMail – ще один гідний варіант. Послуга пропонує зашифровані облікові записи електронної пошти від кінця до кінця, для створення облікового запису не потрібна персональна інформація, а сервери компанії знаходяться в Швейцарії, де вони захищені сприятливими законами про конфіденційність. Знову ж таки, безкоштовний рахунок має обмежений обсяг пам’яті (500 МБ).

Загалом, використання шифрованих електронних послуг просто безпечніше. Найгірший сценарій: якщо вам дійсно потрібно користуватися популярною службою електронної пошти, переконайтеся, що це Gmail і що ви використовуєте це розширення разом із ним, оскільки воно шифрує ваші електронні листи.

3. Використовуйте програмне забезпечення віртуальної машини (VM)

Простіше кажучи, віртуальна машина емулює жорсткий диск під управлінням операційної системи поверх вашої поточної операційної системи. Це звучить складно, але насправді запустити досить просто – це все зроблено за допомогою програмного забезпечення та піктограми на робочому столі.

Що це стосується анонімного перегляду, запитаєте ви? Ну а VM надає додатковий рівень безпеки під час перегляду веб-сторінок, оскільки ви можете підключитися до Інтернету за допомогою VM. Усі файли, до яких ви отримуєте доступ чи завантажуєте їх через VM, залишаються там – вони не відображаються на хост-пристрої.

Таким чином, простіше уникнути зараження шкідливими файлами чи зловмисними програмами, які можуть вкрасти у вас чутливі дані. Також велика ймовірність, що ви можете уникнути відстеження файлів cookie (хоча б певною мірою), оскільки вони будуть просто розміщені на вашій машині управління замість вашого “хост-пристрою”.

Програмне забезпечення VM зазвичай безкоштовне (VirtualBox та VMWare Player), але є і платні варіанти (наприклад, VMWare Workstation).

4. Використовуйте FOSS замість власного програмного забезпечення

Це вже не секрет, що АНБ вдалося змусити численні технологічні компанії по всьому світу вбудувати задню програму в свої програми. Їм навіть вдалося «переконати» RSA (компанію, відповідальну за найпоширеніший у світі інструментарій шифрування), щоб включити до своїх алгоритмів недоліки безпеки (які може зламати АНБ)..

Очевидно, що власницьке програмне забезпечення вже не таке безпечне – особливо якщо врахувати, що АНБ може просто націлити на розробників, якщо захоче. Ось тут починає грати FOSS (Free Open Source Software) – програмне забезпечення, розроблене непоєднаними особами із вихідним кодом, яке кожен може перевірити.

Ось список кількох прикладів FOSS, щоб отримати уявлення про те, що пропонується.

Звичайно, завжди є шанс, що АНБ може проникнути у спільноту FOSS, тому завжди добре бути на варті.

5. Спробуйте зробити анонімні платежі

Хоча ви не зможете робити анонімні платежі за фізичні товари (як правило), ви можете це зробити за допомогою онлайн-платежів. Один з найпоширеніших методів цього – використання передплачених карток, але ви також можете розраховувати на криптовалюту.

Тепер биткойн був би очевидним вибором – не через те, наскільки він популярний, а тому, що це одна з “стабільніших” криптовалют. Спочатку слід створити анонімний обліковий запис електронної пошти в одній із згаданих вище служб для купівлі біткойнів, щоб ваші транзакції не були відстежені до вас..

Анонімні платежі

Спробуйте спробувати LocalBitcoins.com, оскільки він анонімніший (ви спілкуєтесь з продавцем і домовляєтесь про зустріч), перш ніж працювати з великими платформами, такими як Coinbase або Binance.

Але майте на увазі, що біткойни не є по суті 100% анонімними. Купуючи їх, вам все одно доведеться використовувати біткойн-міксери, щоб “відмити” їх (це в основному процес, який обмінює їх біткоїнами від багатьох інших користувачів). Звичайно, змішувачі Bitcoin не безкоштовні, і плата може бути трохи крутою.

Якщо ви хочете дізнатися більше про конфіденційність Bitcoin (особливо Bitcoin Mixers), сміливо перегляньте посібник ProPrivacy.

6. Подумайте про те, щоб уникнути Windows 10

Ця порада може здатися дещо грубою, враховуючи, що Windows 10 сьогодні досить популярна, але реальність полягає в тому, що операційна система не відрізняється від кошмару конфіденційності. Для одного, тонна збір даних відбувається у фоновому режимі до того моменту, коли багато вашої особистої інформації (включаючи діяльність) ділиться з Майкрософт та третіми сторонами.

Звичайно, ви можете вимкнути збір даних, але вгадаєте, що? Навіть якщо ви це зробите, Windows 10 все одно надсилатиме телеметричні дані Microsoft. Більше того, коли Microsoft повернула Anniversary Update ще у 2016 році, вони зняли можливість відключити Cortana, персональний помічник Windows 10, який любить збирати багато інформації про вас, щоб запропонувати вам більш «персоналізований» досвід.

Ще більше дратує, що оновлення Windows 10 від Microsoft мають тенденцію повертати ваші Windows 10 до заводських налаштувань, тобто потрібно знову і знову налаштовувати налаштування конфіденційності ОС..

Деякі очевидні альтернативи Windows 10 включають ОС Windows XP, 7 та 8 та Mac OS, хоча дистрибутиви Linux – це набагато кращий вибір. Якщо у вас немає можливості і дійсно потрібно використовувати Windows 10, подумайте про використання W10Privacy (пам’ятайте, що це не програмне забезпечення з відкритим кодом).

Висновок

Загалом, анонімний перегляд – це те, до чого слід прагнути, якщо ви справді хочете захистити свою конфіденційність та особисті дані в Інтернеті та подолати несправедливі обмеження щодо вмісту. Вам не потрібно дотримуватися будь-яких порад, які ми запропонували в цій статті, але вам слід принаймні дотримуватися тих, про які ми згадували в розділі «Новачок» – особливо очищення кешу, використання блокаторів оголошень, використання VPN, і збереження приватних облікових записів соціальних мереж.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map