Що таке георестрикційна техніка? (Як можна обійти це?) |


Що таке георестрикційна технологія?

Гео-обмеження (їх також називають геоблоками) – це метод, який постачальники контенту використовують для обмеження доступу до своїх послуг та платформ на географічній основі. По суті, це дозволяє їм робити свої веб-сайти доступними в певних країнах.

Хороший приклад тому – тубі – безкоштовна платформа для потокового телебачення. Якщо ви спробуєте отримати доступ до нього за межами США, ви отримаєте обмежений доступ до його вмісту. Якщо ви спробуєте отримати доступ до нього з ЄС на даний момент, ви отримаєте повідомлення про те, що служба недоступна в цій області.

Netflix US – ще один хороший приклад геоблокування в дії. У їхньому випадку вони не кажуть, що служба недоступна у вашій країні. Натомість вони зазвичай переспрямовують вас до бібліотеки вмісту, яка працює у вашому регіоні.

Як працюють геообмеження?

Це досить просто – можливі гео обмеження, оскільки веб-сайти можуть бачити ваше географічне розташування, коли ви підключаєтесь до них. Отже, все, що потрібно зробити веб-сайту, коли він отримує запит на підключення від вашого пристрою, – це перевірити, чи він у дозволеному чи чорному списку. Якщо він перебуває у чорному списку, він перенаправить вас на сторінку, відведену для вашого регіону (як це робить Netflix, коли він перенаправляє вас до бібліотеки, доступної у вашій країні). Крім того, веб-сайт може відхилити ваш запит на з’єднання та надіслати повідомлення про те, що послуга недоступна у вашій країні.

Як веб-сайт бачить ваше геолокацію? Зазвичай вони отримують цю інформацію від:

 • Ваша IP-адреса
 • MAC-адреса Wi-Fi та / або Bluetooth
 • Розташування вашого Wi-Fi з’єднання
 • GPS вашого пристрою
 • Ваш RFID (радіочастотна ідентифікація)
 • Ідентифікатор комірки GSM (2G) або CDMA (3G) пристрою

6 причин Використовуються геоблоки

Ось огляд основних причин, з якими ви стикаєтесь із гео обмеженнями під час роботи в Інтернеті:

1. Угоди про авторське право

Постачальники контенту (наприклад, Netflix, BBC iPlayer, Hulu тощо) не володіють правами на весь вміст, який вони відображають, вони просто володіють правом його трансляції. Отже, саме власник авторських прав визначає, чи можна транслювати вміст у всьому світі. Якщо це заборонено, платформи контенту повинні дотримуватися цих норм, і технологія гео обмеження допомагає їм це робити.

2. Ліцензійні права

Власники авторських прав та постачальники вмісту повинні купувати ліцензійні права в певній країні, якщо вони хочуть передати там свій вміст. Це може бути досить дорогим (особливо якщо ви думаєте про інші податкові податки, які можуть вступити в силу), тому не важко уявити, що про купівлю ліцензійних прав у всьому світі не виникає сумніву..

3. Дискримінація цін

Гео-обмеження можуть бути використані для забезпечення цінової дискримінації – акт відображення різних цін, залежно від того, з якою країною підключається онлайн-користувач. Інтернет-роздрібні торговці та авіакомпанії, як правило, роблять це, щоб краще розділити світ на кілька сегментів ринку та отримати більший прибуток.

4. Блокування

У США геоблоки часто використовуються у відключеннях – практика, яка є «популярною» серед телерадіокомпаній, національних мереж, спортивних ліг та асоціацій. В основному гео обмеження використовуються для того, щоб певна спортивна подія не розповсюджувалася в районі, де:

 • Ця подія відбувається.
 • Права на розповсюдження належать виключно національним мережам.
 • Зазначена подія вже транслюється на місцевому рівні.

5. Юридичні причини

Методи гео обмеження часто можуть використовуватися урядом з юридичних причин. Наприклад, уряд Великобританії використовує геоблоки, щоб переконатися, що їх телевізійний вміст доступний лише у Великобританії (за деякими винятками), оскільки все це фінансується за рахунок коштів платників податків.

6. Юридичні вимоги

Іноді певним підприємствам потрібно дотримуватися конкретних міжнародних та національних законів, щоб діяти в країні чи регіоні – і ці закони можуть змусити вказаний бізнес використовувати методи гео обмеження.

Наприклад, інтернет-казино зазвичай повинні використовувати гео обмеження для дотримання законів про азартні ігри в Інтернеті – тим більше, що їм законодавчо заборонено пропонувати свої послуги в країнах, які забороняють онлайн-азартні ігри.

Чи законно використовувати техніку геообмеження??

Взагалі, так. Зараз, здається, ЄС є єдиним місцем, де насправді вживаються судові дії проти методів гео обмеження. Ось короткий огляд того, що відбувається:

 • Ще в 2018 році ЄС, очевидно, заборонив те, що вони називають “необґрунтованим геоблокуванням”. Хоча це звучить добре, заборона не досяг багато чого, оскільки існувала юридична лазівка, яка заявила, що заборона не застосовується, якщо геоблокування було необхідне для забезпечення дотримання законних вимог. Заборона також не охоплювала засоби масової інформації, такі як відеоігри та електронні книги.
 • Швидкий рух вперед на кілька місяців, і ЄС прийняв положення про портативність цифрових медіа. В основному, у нових регламентах зазначено, що постачальникам контенту, які пропонують платні послуги, потрібно надавати тип “роумінгу” в країнах-членах ЄС. Sky Go і NOW TV – хороші приклади того, як це працює, оскільки вони дозволяють користувачам переглядати вміст Великобританії за межами країни до 30 днів, якщо вони перебувають у країнах-членах ЄС.
 • Наприкінці 2018 року набув чинності новий регламент ЄС, який по суті покінчив із геоблокуванням електронної комерції.

Країни, що не є членами Євросоюзу, можуть не дотримуватися цього законодавства, тому, ймовірно, геоблокування в цих місцях не розглядається як юридична проблема.

У таких регіонах, як Північна Америка та Австралія, геоблокування вважалося нормальною практикою як спосіб захисту авторських прав артистів, телепродюсерів та інших творців контенту. Що стосується таких країн, як Азія, Близький Схід, Південна Америка та Африка, то немає чітких законів, які б визначали, чи законне блокування законним чи ні. Зазвичай це практикується і там.

4 прості способи доступу до вмісту з обмеженим географічним вмістом

Зазвичай, найкращий і найпростіший спосіб обійти гео-обмеження – це приховати свою IP-адресу чи геолокацію, коли ви перебуваєте в Інтернеті. Хоча це може здатися важким, але насправді це не так.

Доступ до геометрійного вмісту

Насправді у вас є чотири варіанти, які можна спробувати:

1. Послуги VPN

Служба VPN допомагає вам обійти геоблоки, замінивши свою IP-адресу на адресу VPN-сервера, до якого ви підключаєтесь. Отже, якщо ви підключитесь до VPN-сервера, що базується в США, ви можете отримати доступ до географічних веб-сайтів, які доступні лише там

VPN досить прості у використанні, і їх не можна дійсно заблокувати через Інтернет-провайдери (як, наприклад, сервіси Smart DNS). Крім того, оскільки VPN використовує шифрування, це може не допустити, щоб ваш Інтернет-провайдер також зменшив вашу пропускну здатність.

Однак ви повинні знати, що шифрування VPN може перешкоджати швидкості з’єднання. Це не означає, що швидкість в Інтернеті знизиться на 100%, але залежно від того, наскільки сильний шифр шифрування та протокол VPN, ви можете відчути деякі уповільнення.

Плюси

 • Підключення до VPN-сервера – все, що потрібно, щоб приховати вашу IP-адресу.
 • Оскільки VPN використовують шифрування, вони можуть допомогти вам запобігти зменшенню пропускної здатності провайдера ISP.
 • Більшість серверів VPN оснащені високошвидкісними з’єднаннями та необмеженою пропускною здатністю.
 • Насправді не існує способів, щоб провайдери блокували VPN.

Мінуси

 • Залежно від того, наскільки сильні шифрування VPN та протокол, швидкість роботи в Інтернеті може спричинити успіх.

2. Розумні послуги DNS

Розумний DNS – це послуга, яку ви можете використовувати, щоб приховати реальну DNS-адресу, призначену вам провайдером. Хоча це не те саме, що приховувати IP-адресу, ваша DNS-адреса також містить інформацію, яка розкриває ваше реальне геолокаційне місцезнаходження. Отже, заміна його новою адресою, яка містить дані, які вказують на місце в країні, де доступний вміст, є хорошим способом обійти геоблоки.

Крім того, Smart DNS також перехопить ваші запити на з’єднання на будь-який веб-сайт, до якого ви хочете отримати доступ, і замінить будь-які дані, знайдені в них, що протікають у вашому географічному розташуванні, новою інформацією, яка пов’язана з іншим, “білим” місцем розташування.

Ще одна чудова річ щодо сервісів Smart DNS – відсутність шифрування, що дозволяє отримувати доступ до вмісту з обмеженим географічним вмістом, насолоджуючись оригінальною швидкістю провайдера. Крім того, більшість сервісів Smart DNS пропонують доступ до величезного списку попередньо розблокованих веб-сайтів, до яких можна отримати доступ миттєво.

З іншого боку, проблема полягає в тому, що ваш провайдер може заблокувати Smart DNS, який ви використовуєте, через прозорий проксі. Це, і іноді ви не можете знайти потрібний веб-сайт у списку попередньо розблокованих веб-сайтів. Зазвичай це не є великою проблемою, оскільки ви можете попросити постачальника додати потрібний веб-сайт до списку.

Плюси

 • Розумний DNS простий у використанні та допомагає приховати своє географічне розташування, приховавши свою DNS-адресу.
 • Шифрування не використовується, тому ви можете насолоджуватися своїми початковими швидкостями з’єднання.
 • Розумні сервіси DNS пропонують доступ до безлічі попередньо розблокованих веб-сайтів. Ви також можете попросити постачальника розблокувати нові веб-сайти.
 • Розумний DNS можна налаштувати на майже будь-якому пристрої, підключеному до Інтернету.

Мінуси

 • Ваш Інтернет-провайдер може заблокувати Smart DNS через прозорий проксі.
 • Список попередньо розблокованих веб-сайтів не містить кожного веб-сайту в регіоні.

3. Проксі-сервери

Проксі-сервер діє як посередник між вами та Інтернетом. Ви надсилаєте на нього запити на з’єднання, і він пересилає їх на правильний веб-сайт від вашого імені, але це робить це, використовуючи власну IP-адресу замість вашого. Отже, це допомагає вам легко обійти геоблоки.

Більше того, проксі-сервер може використовувати локальне кешування для швидшого реагування на ваші запити. В основному, якщо сервер уже має вміст, який ви запитуєте, у своєму локальному кеші, не потрібно пересилати ваш запит в Інтернет, заощаджуючи ваш час.

Крім того, деякі проксі-сервери не використовують шифрування, щоб не заважати швидкостям в Інтернеті. Однак це не так вже й багато, якщо врахувати, що багато проксі-серверів мають обмеження пропускної здатності, що заважає отримувати потрібні високі швидкості.

Інші проблеми, як правило, включають відсутність технічної підтримки, той факт, що деякі сервери (особливо безкоштовні), як правило, переповнені і страждають від простою, а проксі, які використовують HTTP-з’єднання, розкривають вашу власну IP-адресу власнику проксі-сервера.

Плюси

 • Проксі-сервер приховує вашу IP-адресу і може швидше повертати результати, якщо вони архівуються в локальному кеші сервера.
 • Проксі-сервери, які не використовують шифрування, не повинні перешкоджати швидкості в Інтернеті.
 • Багато проксі-сервіси можна використовувати прямо з вашого браузера.

Мінуси

 • Незважаючи на відсутність шифрування, більшу частину часу ви не будете отримувати високі швидкості, оскільки сервери мають обмеження пропускної здатності та переповнені.
 • Якщо ви використовуєте проксі-сервер із з’єднаннями HTTP, власник може побачити вам реальну IP-адресу.
 • Проксі-агенти, як правило, страждають від простою, і зазвичай не пропонують підтримку, оскільки часто користуються ними.

4. Тор (цибульний маршрутизатор)

Tor – це безкоштовна у користуванні мережа анонімності, яка приховує вашу IP-адресу, коли ви перебуваєте в Інтернеті, що дозволяє вам обходити геоблоки. Ваш цифровий слід також прихований, оскільки ваш інтернет-трафік відскакується та зашифрований між кількома релеми Tor.

Однак у сервісу є деякі проблеми. Для одного, естафети управляються волонтерами, тому вони точно не гарантовані на 100% надійність. Наприклад, ISP може вимкнути реле, якщо вони знайдуть його (що може статися з реле виходу, де трафік Tor більше не шифрується).

Крім того, нинішня кількість реле Tor становить близько 6000 та 7000, тоді як загальна кількість користувачів Tor становить приблизно два мільйони. Це означає, що реле часто переповнене, і вам, можливо, доведеться мати справу з низькою швидкістю в Інтернеті.

Нарешті, є також той факт, що уряди можуть заблокувати Тор взагалі, якщо вони дійсно хочуть.

Плюси

 • Tor допомагає приховати вашу IP-адресу, щоб обійти геоблоки.
 • Трафік Tor перемикається між кількома релеми, приховуючи ваш цифровий трафік і також шифруючи його.
 • Кількість реле Tor є нижчою порівняно з кількістю користувачів Tor, що призводить до низькошвидкісних та нестабільних з’єднань.

Мінуси

 • Реле Tor можуть бути заблоковані провайдерами, особливо реле виходу.
 • Тор потенційно може бути заблокований урядами.

Яка служба є найбільш зручним методом обходу георестрикції?

Загалом, усі сервіси мають свої переваги та недоліки, хоча здається, що Tor менш ефективний, оскільки його можуть заблокувати ваш Інтернет-провайдер чи уряд + недостатньо реле для підтримки величезної кількості користувачів, тому швидкість є досить поганою.

Розблокувати вміст з обмеженим географічним вмістом

VPN, Smart DNS-сервіси та проксі-сервери досить зав’язані, але Smart DNS-сервіси та VPN – кращий вибір. В ідеалі вам слід вибрати постачальника VPN, який пропонує доступ до всіх цих служб одразу, щоб ви могли вільно переходити між ними залежно від того, що для вас найкраще.

Потрібна служба, яка допоможе вам обійти всі методи гео обмеження?

У нас є саме те, що вам потрібно – висококласний VPN-сервіс, який також пропонує безкоштовні проксі-сервери та сервіс Smart DNS. Таким чином, ви можете легко побачити, який метод найкраще підходить для вас.

Наш VPN пропонує 28+ високошвидкісних серверів, і всі вони оснащені необмеженою пропускною здатністю. Сервери подвоюються як проксі-сервери, і ви можете користуватися нашими послугами на декількох платформах з нашими зручними програмами.

Наша служба Smart DNS пропонує величезний перелік попередньо розблокованих веб-сайтів, до яких можна негайно отримати доступ.

Не хвилюйтеся – вам не потрібно вибирати підписку відразу. Спершу випробовуйте наш сервіс безкоштовно протягом 24 годин, щоб переконатися, що він відповідає всім вашим потребам.

О, і ми також повинні зазначити, що ми отримаємо вашу спину з 30-денною гарантією повернення грошей, як тільки ви станете користувачем CactusVPN.

Висновок

Технологія гео-обмеження використовується постачальниками контенту, щоб диктувати, в яких країнах доступні різні онлайн-контенти та послуги. Наприклад, радіо Pandora працює лише в США, і ви не можете отримати доступ до служби за межами країни.

Методи географічного обмеження зазвичай застосовуються з причин, пов’язаних з авторським правом, оскільки постачальник вмісту не має ліцензійних прав на трансляцію вмісту в усіх країнах та з юридичних причин. Геоблокування може також використовуватися для посилення цінової дискримінації в спробі отримати більше прибутку.

Геоблокування зазвичай вважається законним, за винятком країн ЄС, де останні нормативні акти зробили його менш прийнятним.
Найкращий спосіб обійти гео обмеження – приховати своє геолокацію в Інтернеті. Це можна досягти, замаскувавши вашу IP-адресу (що можна зробити з проксі, VPN або Tor) або DNS-адресу (досягти за допомогою послуги Smart DNS). В ідеалі вам слід вибрати одного постачальника, який пропонує доступ до найефективніших послуг (проксі, VPN, Smart DNS) в одному місці.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me