Що таке IPSec і як він працює? |


Що таке IPSec?

IPSec (Internet Protocol Security) складається з декількох різних протоколів безпеки, розроблених для того, щоб пакети даних, що надсилаються через мережу IP, залишалися невидимими та недоступними третіми сторонами. IPSec забезпечує високий рівень безпеки для Інтернет-протоколу. Шифрування використовується для забезпечення конфіденційності та аутентифікації.

Чому популярний IPSec?

Завдяки двосторонньому підходу IPSec є одним із найбільш безпечних способів шифрування даних. Це також має головну перевагу роботи на мережевому рівні, тоді як системи, такі як SSL, працюють на рівні додатків. Системи безпеки SSL вимагають модифікації для окремих програм, але IPSec вимагає модифікації лише в операційній системі.

Як працює IPSec?

Більшість інших протоколів безпеки функціонують на прикладному рівні мережевого зв’язку. Головною перевагою IPsec є те, що оскільки він працює на мережевому, а не на рівні додатків, він здатний зашифрувати весь IP-пакет. Це робиться за допомогою двох механізмів:

Заголовок аутентифікації (AH) – це розміщує цифровий підпис на кожному пакеті, захищаючи вашу мережу та дані від перешкод будь-якої третьої сторони. AH означає, що вміст пакету даних не може бути змінено без виявлення, а також дозволяє перевірити ідентичність між двома кінцями з’єднання.

Інкапсуляція корисного навантаження для безпеки (ESP) – хоча AH запобігає підробці пакету, ESP забезпечує, що інформація в пакеті зашифрована і не може бути прочитана. Заголовок ESP, причіп та блок аутентифікації використовуються для шифрування всього корисного набору пакету.

Технічні деталі

  • Сумісний з Windows 7+, Windows Server 2008, маршрутизаторами Cisco, пристроями macOS та iOS.
  • Підтримує сумісні версії для Linux та інших операційних систем.
  • Основний протокол – обмін ключами в Інтернеті (IKE)
  • Використовує Протокол асоціації з безпеки в Інтернеті та протокол управління ключами (ISAKMP), визначений в IETF RFC 2408, для здійснення узгодження послуги VPN

Як IPSec працює поряд з протоколами VPN?

IPSec використовується спільно з іншими протоколами VPN для забезпечення швидкої та безпечної послуги. Є два основні варіанти:

L2TP / IPSec

L2TP (протокол тунелювання рівня 2) – протокол тунелювання, запрограмований у більшості операційних систем та готових до VPN пристроїв. Він сам по собі не забезпечує шифрування. Однак у поєднанні з IPSec він стає ідеальним інструментом для VPN. L2TP / IPSec пропонує високу швидкість і надзвичайно високий рівень безпеки для пакетів даних. Зазвичай використовується шифр AES для шифрування.

IKEv2 / IPSec

IKEv2 (Internet Key Exchange Version 2) – це спільна розробка Microsoft та Cisco, і вона підтримується Windows 7+, iOS та Blackberry. Також розроблені версії з відкритим кодом для Linux. Як і L2TP, це протокол тунелювання, який ефективний для використання як VPN, коли він поєднується з IPSec. Його основні точки продажу – це чутливість та гнучкість: IKEv2 автоматично підключається після короткої втрати сигналу, і завдяки протоколу MOBIKE може легко обробляти зміни в мережі.

Які переваги та недоліки IPSec?

Як і всі системи безпеки, IPSec має свої набори плюсів і мінусів. Ось декілька з них:

Переваги

  • Оскільки IPSec працює на мережевому рівні, зміни повинні бути внесені лише в операційну систему, а не в окремі програми.
  • IPSec абсолютно непомітний у своїй роботі, що робить його ідеальним вибором для VPN.
  • Використання AH та ESP гарантує найвищий рівень безпеки та конфіденційності.

Недоліки

  • IPSec складніше, ніж альтернативні протоколи безпеки, і складніше в налаштуванні.
  • Для IPSec потрібні безпечні відкриті ключі. Якщо ваш ключ порушений або у вас погане управління ключами, у вас можуть виникнути проблеми.
  • Для передачі пакетів невеликого розміру IPSec може бути неефективним способом шифрування даних.

Вам потрібна надійна VPN? CactusVPN охопив вас!

Наша служба VPN більш ніж здатна захистити вашу ідентичність в Інтернеті. Ми використовуємо шифрування AES у провідних галузях, щоб захистити всі ваші дані та Інтернет-трафік, щоб зберегти ваш досвід перегляду таким, яким він має бути – безпечним та приватним.

Більше того, наші високошвидкісні сервери використовують спільну технологію IP, тобто немає шансів IP-адреси наших серверів простежити до вас.

І не хвилюйтесь – ми не реєструємо жодну з ваших даних. У нас діє сувора політика без реєстрації. О, CactusVPN також оснащений Killswitch, щоб переконатися, що ваша ідентифікація в Інтернеті ніколи не виявляється – навіть коли ви стикаєтеся з проблемами з підключенням.

Додаток CactusVPN

Ще не переконаний? Немає проблем – ми пропонуємо безкоштовну пробну версію 24 години, тому ви можете перевірити, чи може наша служба VPN задовольнити всі ваші потреби, перш ніж вибрати передплату. І навіть якщо ви виберете план, ви все одно будете охоплені нашою 30-денною гарантією повернення грошей.

Нижня лінія

Незважаючи на складність, IPSec швидко стає протоколом вибору для VPN. Включаючи разом декілька різноманітних функцій безпеки та шифрування, він може гарантувати найвищий рівень конфіденційності. Із часом IPSec виглядає все більш впевненим, що стає галузевим стандартом безпеки VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me