Що таке кіберсталінг? (9 способів зберегти себе в безпеці) |


Ось усе, що потрібно знати:

Contents

Що таке кіберсталінг?

Кіберсталінг – це Інтернет-еквівалент викрадення. Це вчинок цькування когось в Інтернеті до того моменту, коли вони не можуть нормально жити своїм життям, не боячись пошкодити, шантажувати або зруйнувати кар’єру – наведіть кілька прикладів.

Через рівень анонімності, яким хтось може користуватися в Інтернеті, важко сказати, чи є кіберсталкер хтось із іншої країни, з якою ти ніколи не зустрічався та не спілкувався, чи це хтось, кого ти знаєш.

Жертвами кіберсталінгу зазвичай є жінки, діти та підлітки, але кіберсталки також можуть націлювати молодих дорослих, дорослих та старших чоловіків.

Кіберстакінг часто порівнюють з кібер-жорстокістю, але це не зовсім те саме. Іноді це може починатися як кібер-жорстокість, але це часто виходить за рамки того, наскільки нав’язливим є кіберстакер. В основному, якби ви розглядали основні відмінності між придурками та знущаннями в реальному житті, вони застосовуватимуться і до кіберсталінгу та кібер-жорстокого поводження.

Факти швидкого кіберсталінгу

Щоб зрозуміти, наскільки серйозний проблема кіберсталінгу, ось кілька статистичних даних, які підкреслюють, що:

 • Близько 1,5 мільйона людей у ​​США стають жертвами кіберсталінгу щороку.
 • В середньому, один інцидент кіберсталінгу може тривати близько двох років. Якщо кіберстакер мав інтимні стосунки з жертвою, інцидент може тривати до чотирьох років.
 • 1,5% всього населення США зазнає хоча б одного випадку кіберстакінгу, тоді як 4% жінок у всьому світі зазнають кіберсталінгу хоча б раз у житті..
 • Пересічна людина в 20 разів частіше стає жертвою кіберзлочинності, ніж її пограбують у реальному житті.
 • WHOA (Робота щодо припинення зловживань в Інтернеті), група з підтримки кіберсталінгу, каже, що щотижня вона отримує близько 75 скарг, пов’язаних з кіберсталінгами..

Як працює кіберсталінг?

Кіберсталінг, очевидно, відбувається в Інтернеті, але які платформи та канали комунікації використовують кіберстакери, щоб переслідувати людей? Ну, це може бути будь-яке з наступного:

 • Веб-сайти соціальних медіа (Facebook, Instagram, Twitter тощо)
 • Програми миттєвих повідомлень та веб-сайти
 • Інтернет-форуми та блоги
 • Веб-сайти, як YouTube
 • Послуги електронної пошти
 • Веб-сайти для знайомств

В основному, будь-яке місце в Інтернеті, де ви можете бути активним, і яке може містити будь-яку інформацію, пов’язану з вами. Кіберсталки також можуть використовувати будь-яку з цих платформ для збору інформації про своїх жертв.

Кіберсталки зазвичай збирають багато даних про свої цілі – наприклад, адреси електронної пошти, профілі соціальних медіа та активність, поточне місцезнаходження, стан стосунків, соціальне життя, де вони працюють, номери мобільних телефонів, де вони живуть, а також їх вподобання / не подобається. Дійсно «віддані» кіберсталки навіть підуть до того, що намагаються дізнатися інтимні подробиці про своїх жертв, як правило, за допомогою шкідливих програм.

Зібравши достатньо інформації, кіберстакери, як правило, виконують будь-що з наступного:

 • Створюйте підроблені облікові записи в соціальних мережах або намагайтеся себе представити іншим людям у соціальних медіа та надсилати повідомлення жертві або спілкуватися з ними.
 • Розсипайте жертву погрозами, порнографічними фото та відео, шкідливими посиланнями та вкладеннями, що містять зловмисне програмне забезпечення та віруси.
 • Використовуйте зловмисне програмне забезпечення (наприклад, шпигунське програмне забезпечення, кейлоггери, викупне програмне забезпечення), щоб спробувати викрасти конфіденційні дані у жертв (наприклад, облікові дані для входу, номери кредитних карт, особисті фотографії, документи, відео тощо)..
 • Агресивно шантажують жертв робити те, на що вони не згодні, – як правило, незаконні речі.
 • Утисків жертв у соціальних мережах, в чатах, в додатках для обміну повідомленнями, в блогах або на форумах.
 • Слідкуйте за тим, де в будь-який момент часу може бути жертва, і використовуючи ці знання, щоб їх налякати.
 • Створення підроблених профілів, що представляють себе жертвою, або створення веб-сайтів, що містять конфіденційну інформацію про цю особу.
 • Домагаються друзів, родини та колеги потерпілого.
 • Візьміть будь-який обліковий запис жертви, якщо їм вдасться викрасти свої дані для входу.

Покарання за кіберсталінг – законний статус?

Оскільки кіберстакінг може бути справді шкідливим для тих, хто йому піддається, як саме це регулюється законом?

Ну, погана новина полягає в тому, що не існує великої кількості країн, які вживають судових дій проти кіберсталінгу. На щастя, є небагато, хто бачить це за загрозу.

США

Все стає дещо складнішим, оскільки у держав є різні способи боротьби з кіберсталінгами. Крім того, також варто відзначити, що кібер-залякування та кібер-посягання в основному вважаються одним і тим же, різниця полягає в тому, що кібер-жорстокість вважається вчиненою неповнолітніми, а кібер-злочини вважаються вчиненими дорослими. Також спосіб захисту свободи слова в країні може перешкоджати вжиттю судових заходів проти кіберсталінгу. Хоча реальні загрози не вважаються захищеною промовою.

Тепер давайте подивимося, як різні держави обробляють кіберстакінг:

 • Домагання когось за допомогою електронного пристрою, комп’ютера чи електронної пошти є незаконним у таких штатах:
  • Коннектикут
  • Гаваї
  • Нью-Йорк
  • Нью-Гемпшир
  • Іллінойс
  • Арізона
  • Алабама
 • Закони про боротьбу з переслідуванням застосовуються до електронних повідомлень у таких штатах:
  • Каліфорнія
  • Оклахома
  • Вайомінг
  • Аляска
  • Флорида
 • Кіберстакінг прямо заборонений у штаті Флорида.
 • Використання електронних засобів для переслідування когось є незаконним у Техасі.
 • Кібер-жорстоке поводження, домагання в Інтернеті та переслідування в Міссурі є незаконними.
 • Держави, які не мають конкретного законодавства щодо боротьби з кібер-атаками, можуть забороняти їх законодавством про боротьбу з домаганнями.

Європа

Як не дивно, але в ЄС немає чіткого закону про боротьбу з кіберсталінгами. ЄС прийняв численні директиви щодо боротьби з кіберзлочинністю, але жодна з них не говорить про кіберсталінг безпосередньо. Однак, залежно від того, що робить кіберстанкер, їхні дії можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, якщо вони будуть суперечити законам про боротьбу з домаганнями, боротьбі зі злочинами, що провокують ненависть, а також проти законів проти наклеп. Також кіберсталінг, який стосується неповнолітніх, також може бути класифікований відповідно до Директиви щодо законів про дитячу порнографію.

Європейські країни, які вжили конкретних юридичних дій проти кіберсталінгу, включають Польщу, Іспанію та Великобританію.

Азії

Індія почала розглядати злочинний злочин як кримінальне правопорушення ще в 2013 році. У Японії кібер-розправу в соціальних мережах вважають правопорушенням, а також надсилають погрози через електронні листи. У Південній Кореї незнайомці ставляться до кіберсталінгу, оскільки поліцейські можуть насправді розігнати ненависні коментарі, не повідомляючи про них жертвам..

Нарешті, на Філіппінах є ймовірність того, що кібер-злочини охоплюються Законом про запобігання кіберзлочинності 2012 року.

Австралія та Нова Зеландія

В Австралії кібер-злочинність можна вважати злочином, оскільки використання 1999 року будь-якої форми технологій для цькування когось є незаконною..

Законодавство Нової Зеландії дозволяє жертві кібер-злочинців повідомляти про вчинок у поліції, і можна негайно вжити заходів, якщо вважається, що жертва чи хтось / усе, що вони знають / володіють, загрожує небезпекою..

Канада

У Канаді кібер-злочинність вважається злочинним домаганням, оскільки всі форми переслідувань є незаконними. Однак варто зазначити, що до інцидентів кіберсталінгу застосовуються лише деякі розділи Кримінального кодексу Канади залежно від того, як вони відбулися.

Загальна декларація прав людини

Можна стверджувати, що кібер-злочинність поширюється на Загальну декларацію прав людини, оскільки саме так сказано у статті 5 декларації:

“Ніхто не може зазнавати катувань чи жорстокого, нелюдського або принизливого поводження”.

Тож теоретично кіберстакінг має бути незаконним майже в будь-якій точці світу саме через це, хоча не всі правоохоронці, ймовірно, бачать саме це.

Поради щодо запобігання кіберсталінгу – 9 способів залишатися в безпеці

Найкращий спосіб боротьби з кіберстакінгом – це запобігання, тому ось дев’ять порад, які допоможуть вам зробити саме це.

До речі, якщо вам трапляється турбуватися про те, щоб ваші діти стали жертвами кіберсталінгу, вам слід дотримуватися всіх порад нижче та допомогти їм застосувати їх у реальному житті, а також ознайомитись із цією статтею про кібер-жорстокі дії – деякі поради, які можуть бути там виявляються корисними в такій ситуації.

1. Обмежте кількість інформації, якою ви ділитесь в Інтернеті

Успіх Cyberstalkers сильно покладається на те, що вони зможуть збирати багато інформації про вас. Отже, очевидно, що найкращий спосіб зробити їх набагато складніше – зменшити кількість даних, які вони можуть зв’язати з вами. В ідеалі ви повинні бути максимально анонімними.

Найкращий спосіб зробити це – не обмінюватися надто великою кількістю особистої інформації на публічних форумах та профілях. Наприклад, ви ніколи не повинні робити реальний обліковий запис у соціальних мережах, електронну адресу, номер мобільного телефону чи фізичну адресу видимим для всіх.

Крім того, ви повинні витратити час, щоб прочитати Загальні положення та умови конфіденційності веб-сайту, якщо це вимагає, щоб ви створили обліковий запис, щоб побачити, які дані вони збирають від вас та як вони обробляють їх. Якщо вони дадуть зрозуміти, що вони поділяться вашою особистою інформацією з сторонніми рекламодавцями, і що вони не зберігатимуть її на надійно зашифрованих серверах, є ризик, що деякі з них можуть потрапити в інші руки..

Крім того, ви повинні переконатися, що всі ваші профілі соціальних медіа встановлені як приватні. Таким чином, потенційні кіберстакери не зможуть вести вкладки про те, що ви робите, або дізнаватися більше про вас. Звичайно, може бути трохи незручно, що деякі ваші дописи можуть бути не такими вірусними, як ви хотіли, але це краще, ніж стати жертвою кіберсталінгу. Якщо ви не впевнені, з чого почати, ось кілька посібників щодо найпопулярніших платформ:

 • Instagram (додаткове посилання)
 • Facebook
 • Snapchat
 • Twitter
 • WhatsApp

2. Використовуйте потужний захист від антивірусу та антиматеріалу

Дуже багато кіберзлочинців покладаються на зловмисне програмне забезпечення, щоб отримати доступ до інформації, яку вони можуть використовувати для шантажу чи видавання себе за себе. Переконайтесь, що всі ваші пристрої захищені надійними антивірусними / антивірусними програмами – це найкращий спосіб запобігти цьому. Не кажучи вже про такі програми, ви також переконаєтесь, що ви також не нападаєте на шкідливі фішинг-посилання та сторінки.

Є багато постачальників програм антивірусного / антивірусного програмного забезпечення на вибір, але наші рекомендації – Malwarebytes та ESET.

Просто переконайтеся, що програми увімкнено постійно та що вони завжди актуальні. Ми знаємо, що регулярні оновлення можуть дратувати, якщо вони перешкоджають тому, що ви робите, але пропуск лише одним простим оновленням може зробити всю вашу систему вразливою до нового типу зловмисного програмного забезпечення.

3. “Google” себе та видаліть особисті дані

Сам “Googling” може здатися нарцисичним, але це корисний спосіб дізнатися, які дані доступні для кожного, хто може бачити в Інтернеті. І ми не просто маємо на увазі ввести своє повне ім’я в рядок пошуку. Спробуйте також знайти іншу інформацію, наприклад:

 • Ваш номер мобільного телефону
 • Ваша електронна адреса
 • Фізична адреса
 • Ваше повне ім’я + назва платформи соціальних медіа чи будь-якого веб-сайту, на якому ви маєте обліковий запис
 • Ви назва облікового запису програми соціальних медіа / чатів

Якщо ви виявите будь-яку розкриваючу інформацію, яка не повинна бути в Інтернеті, спробуйте дізнатися, чи можете ви її видалити. Або зверніться до облікового запису, який ви маєте на платформі, і зробіть це вручну, або спробуйте зв’язатися з власниками веб-сайтів і попросити їх видалити його для вас. Остання ідея може не працювати весь час, але – залежно від законів про конфіденційність вашої країни – ви можете згадати, що ви готові вжити юридичних дій, якщо дані не буде видалено.

Спробуйте також пам’ятати, чи був у вас обліковий запис на будь-яких платформах соціальних медіа, які зараз не такі популярні, як myspace або hi5. Вони можуть містити інформацію про розкриття, яку ви додали у свій профіль років тому. Крім того, якщо у вас є старий обліковий запис tumblr, слід перевірити, чи на ньому розміщена будь-яка конфіденційна інформація.

Звичайно, старі профілі у Facebook, де ви опублікували занадто багато даних про вас за останні роки, теж можуть бути проблемою. На жаль, видалення всієї інформації поряд з видаленням повідомлень по одному може зайняти занадто багато часу. На щастя, є це корисне розширення, яке дозволяє масово видаляти публікації та інформацію.

TweetDeleter також може бути дуже корисним, якщо ви хочете видалити старі твіти, якими можуть користуватися кіберрозмовники проти вас.

4. Використовуйте VPN для захисту трафіку в Інтернеті

Якщо ви не знайомі з VPN (Virtual Private Networks), це онлайн-сервіси, які можна використовувати як для маскування IP-адрес, так і для шифрування інтернет-трафіку, гарантуючи, що ніхто не може це відстежувати.

Як це допомагає при кіберсталінгу? Ну, наприклад, жоден кіберсталкер не зможе відстежувати ваші інтернет-рухи та комунікації, коли ви використовуєте незахищені WiFi, наприклад громадські мережі, наприклад.

Ви можете використовувати свою домашню мережу, щоб уникнути незашифрованого трафіку, але якщо вона не захищена належним чином (використовує застаріле шифрування), кіберстакер може все-таки знайти спосіб її контролю. Ще гірше, що найвищий рівень шифрування Wi-Fi (WPA2 – принаймні на даний момент) може бути зламаний правильною кібератакою.

Тож краще переконайтеся, що у вас є додатковий рівень безпеки, коли ви переглядаєте Інтернет, і VPN може запропонувати вам саме це.

Потрібна безпечна VPN, щоб захистити себе від кіберсталінгу?

У нас є саме те, що вам потрібно – висококласне рішення VPN, яке оснащене шифруванням військового рівня, щоб ніхто не міг вести вкладки про те, що ви робите в Інтернеті. Крім того, ми також пропонуємо доступ до високозахищених протоколів VPN, таких як SoftEther, IKEv2 та OpenVPN, тож у вас буде додатковий рівень безпеки, що охороняє вашу конфіденційність.

Крім того, ми також пропонуємо захист від витоку DNS, тому вам не потрібно турбуватися про те, щоб кіберстакер отримав вашу IP-адресу таким чином. Крім того, у нашій службі є вбудований перемикач загибелі, який гарантує вам ніколи не потрапляти під дію – навіть якщо ваше VPN-з’єднання не працює.

Більше того, CactusVPN працює на багатьох платформах, має політику без реєстрації. І як тільки ви станете передплатником, ми повернемося до вас із 30-денною гарантією повернення грошей.

5. Створіть безпечні паролі для всіх облікових записів

Один розумний спосіб переконатися, що кіберстакер не може легко переймати ваші облікові записи – це налаштування потужних паролів. Нічого подібного «hou $ e» чи «123456568». Ми говоримо про дійсно безпечні паролі, які потребують десятиліть чи століть, щоб зламати навіть інструмент злому.

У нас є посібник, який може допомогти вам придумати гідний пароль прямо тут, але якщо ви хочете декілька швидких порад прямо зараз, ось що вам потрібно зробити:

 • Не вживайте жодних словникових слів або очевидних підстановок (використовуючи “0” замість “O”).
 • Якщо вам справді потрібно використовувати справжні слова, переконайтесь, що ви їх перевернули.
 • Зробіть свій пароль абревіатурою для фрази (“HvJN20ya” для “Він відвідав Норвегію 20 років тому.”).
 • Якщо можливо, використовуйте пробіли в символі.
 • Зробіть свій пароль сумішшю цифр, символів, малих та малих літер.
 • Переконайтеся, що ваш пароль не менше 15 символів.

Також переконайтеся, що ви створили інший пароль для кожного власного облікового запису. Це трохи клопоту, так, але набагато безпечніше. Таким чином, навіть якщо cyberstalker якимось чином отримає доступ до пароля до одного з ваших облікових записів, вони не зможуть використовувати його (або його варіанти) для проникнення до інших ваших облікових записів..

Щоб полегшити відстеження декількох паролів, подумайте про використання диспетчера паролів, таких як Bitwarden, PSONO або LessPass.

6. Регулярно міняйте адреси електронної пошти та паролі

Якщо ви хочете переконатися, що ви не станете жертвою кіберсталінгу, вам потрібно часто змінювати адреси електронної пошти та паролі. Таким чином, кіберсталкерам не тільки важче взяти на себе ваші акаунти, але й їм складніше відстежувати та знаходити вас в Інтернеті.

Як часто ви повинні їх змінювати? Що ж, важко сказати. Багато експертів з питань безпеки стверджують, що потрібно змінювати їх щомісяця, а інші кажуть, що нормально їх змінювати кожні три місяці. На наш погляд, обидва варіанти працюють добре. Якщо ви хочете бути впевненими, що кіберстакер не може вас переслідувати, спробуйте змінити їх щотижня – принаймні, поки ви не позбудетесь його / неї.

Якщо ви стаєте жертвою жорстоких відносин, і ви просто залишили його, негайно змініть всі свої адреси електронної пошти та паролі. Немає відомостей, коли кривдник може спробувати взяти на себе контроль над ними, і піддавати вас інтенсивному кіберсталінгу.

7. Не діліться чутливою інформацією та вмістом у мережі Інтернет

В основному ми маємо на увазі надсилання людям інтимних фотографій та відеозаписів через соціальні медіа, скайп, електронну пошту чи будь-яку іншу платформу обміну миттєвими повідомленнями. Ви можете подумати, що ви надсилаєте їх довірливим людям, але наскільки добре ви їх знаєте? Навіть якщо це хтось із ким ти маєш стосунки, це не той тип контенту, до якого ти хочеш, щоб вони мали доступ, якщо ти колись розіб’єшся.

Звичайно, ми також говоримо про обмін такими речами, як паролі, номери кредитних карток або дані банківського рахунку. Це не та інформація, якою слід вільно ділитися в публічних мережах.

Крім того, якщо немає можливості бути впевненим, що канал зв’язку, який ви використовуєте, на 100% зашифрований і захищений від хакерів, надсилати такий вміст та інформацію через нього дуже ризиковано. Що робити, якщо відбувається порушення даних, або що, якщо досвідченому кіберзлочинцю вдасться прослухати ваш трафік? Усі ці конфіденційні дані потраплять у неправильні руки кіберстакера, який хоче зруйнувати ваше життя – і тепер у них будуть кошти для цього.

І хоча ви можете використовувати VPN для забезпечення більшої частини трафіку, ми все-таки радимо не ділитися таким вмістом чи інформацією з іншими людьми. Просто не розповідайте, які аргументи можуть коштувати вам вашої дружби чи стосунків, і як вони використовуватимуть усі дані, якими ви поділилися з ними.

Зрештою, статистика показує, що близько 70% жертв кіберсталінгу особисто певним чином знали її.

8. Дізнайтеся про фішинг

Фішинг – це коли хтось намагається ввести вас у розкриття конфіденційної інформації, видаючи себе за когось себе (ваш банк, віддалений родич, ваші друзі та родина, адвокати, правоохоронці тощо). Вони або спробують змусити вас розкрити потрібну інформацію (номери кредитних карток, облікові дані для входу, особисті дані) через фішинг-повідомлення, або спробують підманути вас на доступ до шкідливих посилань та вкладень, які заражатимуть ваш пристрій шпигунським програмним забезпеченням , рекламне програмне забезпечення, викупне програмне забезпечення або кейлоггери.

Краще ознайомитись з нашим посібником із фішингу (поряд із фармінгом та спамом), щоб дізнатися, як це зазвичай працює, та на які знаки рекламної казки потрібно звернути увагу..

9. Часто відстежуйте свої кредитні картки та рахунки в Інтернеті

Оскільки кіберстакери хочуть возитися зі своїми фінансами жертв, то добре б завжди тримати вкладки. Переконайтеся, що сповіщення про оплату (на будь-яку суму грошей) увімкнено на всіх ваших рахунках. Також витрачайте час щотижня або кожні пару днів, щоб перевірити баланс вашої кредитної картки та рахунків в Інтернеті, щоб побачити, чи є різниці (незалежно від того, наскільки мало).

Якщо ви помітили будь-які несподівані зміни у ваших балансах, це знак, що деяким кіберзлочинцям вдалося отримати свої руки на ваші облікові дані для входу.

Один хороший спосіб убезпечити себе від втрати доступу до своїх платіжних рахунків та кредитних карток – це включити багатофакторну автентифікацію на всіх рахунках. Більшість банківських рахунків та рахунків платіжних процесорів (наприклад, PayPal) повинні мати цю функцію.

Різні поради

 • Ніколи не намагайтеся протистояти кіберсталкеру, оскільки вони процвітають увага, і не погоджуйтесь зустрітися з ними особисто.
 • Постарайтеся отримати якомога більше емоційної підтримки – це дійсно допомагає в таких ситуаціях.
 • Подумайте не використовувати своє справжнє ім’я під час налаштування облікового запису соціальних мереж. Принаймні, не вибирайте ім’я, яке робить вашу стать занадто очевидною.
 • Ніколи не залишайте свій пристрій без нагляду в громадському місці.
 • Якщо є, використовуйте фільтри, які можуть блокувати небажані комунікації від сторонніх людей.
 • Намагайтеся не робити занадто загальнодоступними плани на майбутнє (куди виходите, коли їдете у відпустку, коли ви не вдома тощо).
 • Ніколи не видаляйте повідомлення, надіслані вам кіберсталером – вони можуть бути корисними доказами.

“Що робити, якщо я вже жертва Кіберсталки?”

Якщо ви маєте справу з кіберсталкером, перше, що вам потрібно зробити, – зібрати якомога більше доказів – скріншоти повідомлень та електронних листів, які ви надіслали, будь-які отримані відео, імена та адреси електронної пошти, які використовує cyberstalker тощо. Переконайтеся, що у вас є достатньо доказів, а потім зв’яжіться з місцевою владою.

Тепер, залежно від того, як до кібер-злочинів ставиться закон у вашій країні, іноді це може бути важко сприймати серйозно. Однак якщо у вас є достатньо доказів того, що хтось вас переслідує та загрожує, цього має бути достатньо для вжиття заходів. Також слід розглянути можливість надсилання повідомлень про DMCA Takedown якнайшвидше. Ви можете спробувати співпрацювати з юристом, щоб побачити, як це можна зробити, або скористатися онлайн-сервісами, такими як DMCA.com.

Якщо ви маєте справу з веб-сайтами та блогами, які публікують ваші фотографії та відео чи говорять про вас шкідливі речі, ви також спробуйте скористатися WhoIsHostingЦе, щоб дізнатися, чи можете ви дізнатися, хто їм належить. Хоча ви не завжди зможете зв’язатися з власником, щоб зняти вміст, ви можете надати дані в поліцію.

Якщо ви стикаєтесь з будь-якими домаганнями в соціальних мережах, спробуйте повідомити про це. Більшість платформ сприйматимуть це серйозно та закриють акаунт кіберсталера. Якщо ви отримуєте погрози чи щось подібне, на платформі, ймовірно, буде залучена і поліція.

Очевидно, що зараз потрібно змінити свої облікові записи в соціальних мережах, електронні адреси, мобільні номери, кредитні картки та паролі. Ми знаємо, що це досить клопоту, але важливо зробити це, щоб викинути кіберсталера з вашого інтернет-сліду.

Що таке кіберсталінг? Основна ідея

Отже, що таке кіберсталінг?

Як і вислід з реального життя, кіберсталінг – це коли ви переслідуєте, загрожуєте та постійно переслідуєте когось, кого ви знаєте чи не знаєте. Єдина відмінність полягає в тому, що це відбувається в Інтернеті, хоча це може перерости до реальних зустрічей, якщо кіберстакер дуже “рішучий”.

Кіберстакінг може відбуватися в соціальних мережах, на громадських форумах, в додатках для обміну миттєвими повідомленнями та електронною поштою. Кіберсталкер може мати особисту кривду на жертву (як, наприклад, колишній), він може націлити їх у надії викрасти гроші у жертви або просто спробувати зруйнувати життя жертви «для розваги».

Хоча деякі країни вживають заходів, щоб зробити кібер-злочини незаконними, це все ще відбувається по всьому світу, і його не завжди карають влада. Отже, найкращий спосіб убезпечити себе від цього – навчитися запобігати цьому. В ідеалі вам слід:

 • Дізнайтеся все, що можна про фішинг, щоб захистити себе від нього.
 • Тримайте вкладки на своїх кредитних картках та рахунках в Інтернеті, щоб переконатися, що ніхто не підробляє їх.
 • Захистіть свої пристрої захистом від антивірусу та антиматеріалу.
 • Використовуйте VPN, коли ви в Інтернеті.
 • Не діліться чутливим вмістом та інформацією в Інтернеті, якщо можете.
 • Створіть надійні паролі для захисту своїх облікових записів.
 • Регулярно змінюйте електронні адреси та паролі.
 • Не робіть особисту інформацію про себе занадто публічною. Краще зробити усі ваші облікові записи в соціальних мережах повністю приватними.
 • Погляньте на себе в Google, подивіться, яка інформація відображається, і спробуйте видалити її за потреби.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me