Що таке клієнтське програмне забезпечення VPN (як працює клієнт VPN) |


І навіть якщо ви не використовуєте VPN і просто хочете дізнатися про них, це хороша відправна точка як будь-яка. Ми навіть введемо швидке визначення VPN, перш ніж ми також почнемо.

Що таке VPN?

VPN (віртуальна приватна мережа) – це послуга, яку ви можете використовувати для обходу геоблоків та урядової цензури, приховуючи реальну IP-адресу в Інтернеті. Також VPN може зашифровувати ваші Інтернет-дані та трафік, щоб захистити їх від безпечного нагляду та від хакерів.

Що таке програмне забезпечення для клієнтів VPN?

VPN-клієнт – це програмне забезпечення віртуальної приватної мережі, яке встановлено на вашому пристрої для встановлення зв’язку між ним та сервером VPN та надання доступу до VPN-сервісів..

Більшість популярних платформ, таких як Windows, macOS, iOS та Android, поставляються із заздалегідь встановленим клієнтським програмним забезпеченням VPN, але ви також можете встановити сторонні клієнти, щоб користуватися кращим користувальницьким інтерфейсом та іншими функціями.

Типи клієнтів VPN

Зазвичай існує два типи VPN-клієнтів:

Рідні або вбудовані VPN-клієнти

Це попередньо встановлені або попередньо налаштовані VPN-клієнти, які доступні в деяких операційних системах, таких як Windows, macOS, iOS, Android та Linux, наприклад Ubuntu.

Сторонні VPN-клієнти

Далі їх можна розділити на дві категорії:

 1. Клієнти VPN, розроблені розробниками протоколу VPN. Деякі приклади включають OpenVPN та SoftEther.
 2. VPN-клієнти, розроблені постачальниками послуг VPN. Програми VPN, розроблені постачальниками VPN, мають додаткові функції, які звичайні клієнти VPN, розроблені розробниками протоколів, зазвичай не пропонують, як-от Apps. Killer, Killswitch, можливість групувати сервери за країнами, вибирати протоколи VPN, автоматичне підключення при запуску та багато іншого.

Для чого потрібне клієнтське програмне забезпечення VPN?

Це досить просто – для того, щоб встановити з’єднання VPN з сервером VPN, а також забезпечити налаштування зашифрованого тунелю VPN між вами та сервером, вашому пристрою потрібен клієнт VPN, оскільки він відповідає за обробку всього цього.

Як працюють клієнти VPN?

Перш ніж клієнт і сервер VPN зможуть навіть спілкуватися, вони ідентифікують один одного за допомогою пакетів даних. Цей процес взаємної аутентифікації має вирішальне значення, оскільки він гарантує, що клієнт спілкується з правильним сервером і навпаки.

Потім програмне забезпечення VPN шифрує ваші дані, перш ніж надсилати їх на сервер VPN. Як тільки сервер отримує інформацію, він розшифровує її і пересилає ваш трафік в Інтернет. Коли сервер VPN отримує запитувані вами дані в Інтернеті (наприклад, доступ до веб-сайту), він зашифровує їх і повертає назад клієнту VPN на вашому пристрої, який потім переходить до розшифрування інформації для вас.

Завдяки процесу шифрування ваш Інтернет-провайдер (або будь-яка державна агенція з нагляду чи хакери, з цього приводу) не може вести вкладки на запити на з’єднання та інтернет-трафік, щоб побачити, що ви робите в Інтернеті. Лише клієнт VPN та сервер VPN можуть шифрувати та розшифровувати дані.

На яких платформах працюють клієнти VPN?

Як вбудовані, так і сторонні VPN-клієнти доступні на найпопулярніших операційних системах та пристроях. Як правило, клієнтське програмне забезпечення VPN працює на:

 • Windows (включаючи Windows XP)
 • macOS X (сторонні клієнти можуть не працювати на більш старій версії)
 • Linux (деякі дистрибутиви можуть працювати лише з ручними конфігураціями VPN)
 • iOS
 • Android
 • eReaders (як Kindle Fire)
 • Amazon Fire TV (і, ймовірно, інші пристрої, на яких запущена Fire OS)

Однак не всі операційні системи та пристрої мають вбудовану підтримку VPN-клієнтів. Наприклад, смарт-телевізори, на яких не працює ОС Android або Fire Fire, не можуть встановлювати VPN-програми. Те ж саме стосується ігрових консолей, таких як Xbox або PlayStation, або мобільних телефонів, таких як BlackBerry, на яких працює BlackBerry 10 OS.

У таких ситуаціях підключення до VPN вручну все ще можна встановити на деяких пристроях, скориставшись підтримкою протоколу VPN та використовуючи файли конфігурації, пропоновані постачальниками VPN.

Якщо нічого з цього не можливо, єдиний ваш варіант – це або поділитися з’єднанням з комп’ютером або ноутбуком з відповідним пристроєм (що може бути дуже незручно), або встановити VPN на маршрутизаторі..

Опція маршрутизатора, як правило, найкраща, оскільки, якщо ви це зробите, будь-який пристрій, який здійснює доступ до Інтернету через ваш маршрутизатор, буде використовувати VPN-з’єднання – так, навіть пристрої IoT, такі як смарт-термостати або смарт-блоки.

Як сказати сторонньому клієнту VPN надійний

Загалом, ось, на що слід звернути увагу, перевіряючи VPN-провайдерів та їх клієнтів:

 • Клієнт VPN повинен бути сумісним між платформами, оскільки ви маєте змогу користуватися послугою VPN як вдома, так і зовні.
 • Клієнт не повинен реєструвати будь-які ваші дані або, принаймні, він повинен реєструвати лише різні дані, пов’язані з підключенням, які неможливо простежити до вас і які використовуються лише для усунення несправностей.
 • Клієнт VPN не повинен просочувати будь-які ваші дані в Інтернеті. Якщо ви хочете дізнатися, як протестувати VPN-з’єднання, щоб переконатися, що він надійний, ось корисний посібник.
 • Клієнт повинен дозволити вам вибрати, який протокол VPN ви хочете використовувати під час підключення до VPN-сервера – якщо тільки пристрій / ОС, який ви використовуєте, підтримує лише один тип протоколу VPN, звичайно.

Потрібна VPN з чудовим клієнтом?

Ми вас охопили – ми працювали день і ніч, щоб переконатися, що наші VPN-клієнти надзвичайно зручні в користуванні, інтуїтивно зрозумілі та загалом без проблем..

Крім того, ми переконалися, що вони працюють на найпопулярніших платформах на ринку:

 • Windows
 • macOS
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Amazon Fire TV & Пожежна телевізійна паличка

Наші VPN-програми укомплектовані функціями

Ви можете вибирати між 6 протоколами VPN, коли ви хочете підключитися до одного з наших швидкісних серверів 28+, а також можете автоматично підключити клієнта при запуску..

Клієнт CactusVPN

Крім того, ми обладнали наш VPN-клієнт із захистом від витоку DNS – додатком. Вбивця та Killswitch – все, що потрібно для того, щоб ваша конфіденційність ніколи не була викрита в Інтернеті, незалежно від обставин. Не кажучи вже про весь ваш веб-трафік і дані захищені нашим потужним шифруванням AES.

О, і не хвилюйтеся, коли наш клієнт записує будь-які конфіденційні дані. Ми застосовуємо сувору політику без реєстрації в нашій компанії.

Насолоджуйтесь необмеженим доступом до тонн вмісту

Наш клієнт має вбудовану послугу Smart DNS поряд з нашою службою VPN. Якщо ви хочете насолоджуватися більшою різноманітністю вмісту, ви завжди можете використовувати Smart DNS для розблокування понад 300 веб-сайтів з таких країн, як Великобританія, США, Канада, Австралія, Польща, Швейцарія, Франція, Німеччина, Швеція.

Спробуйте КактусVPN – безкоштовно!

Вам не потрібно брати на себе зобов’язання відразу – ви можете безкоштовно протестувати наш VPN-сервіс протягом 24 годин, щоб побачити, чи відповідає він усім вашим потребам. Ви отримуєте насолоду від усіх наших можливостей, і вам не потрібно надавати нам реквізити кредитної картки.

І це ще не все. Щойно ви станете користувачем CactusVPN, ви все одно отримаєте 30-денну гарантію повернення грошей, якщо щось не працює як рекламується.

Нижня лінія

Отже, що таке клієнтське програмне забезпечення VPN? Простіше кажучи, це вбудоване або сторонне програмне забезпечення, яке ви встановлюєте або налаштовуєте на своєму пристрої / операційній системі. Ви використовуєте його для підключення до VPN-сервера та встановлення зашифрованого з’єднання за допомогою різних протоколів VPN.

Шукаючи постачальника VPN з гідним клієнтом, переконайтеся, що додаток сумісний між платформами, простий у використанні та має різноманітні функції (наприклад, Killswitch або Apps. Killer), які захищають вашу конфіденційність в Інтернеті.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me