Що таке OpenVPN та як працює OpenVPN? |


Що таке OpenVPN?

OpenVPN – це як протокол VPN, так і програмне забезпечення, яке використовує методи VPN для захисту з’єднань точка-точка і місце-сайт. Наразі це один з найпопулярніших протоколів VPN серед користувачів VPN.

Запрограмований Джеймсом Йонаном та випущений у 2001 році, OpenVPN – один з єдиних протоколів VPN з відкритим кодом, який також має власну програму з відкритим кодом (SoftEther – інший).

Як працює OpenVPN?

Протокол OpenVPN несе відповідальність за обмін повідомленнями клієнт-сервер. В основному це допомагає встановити захищений “тунель” між клієнтом VPN та сервером VPN.

Коли OpenVPN обробляє шифрування та автентифікацію, він використовує бібліотеку OpenSSL досить широко. Також OpenVPN може використовувати або UDP (протокол дейтаграм користувача) або TCP (протокол управління передачею) для передачі даних.

Якщо ви не знайомі з TCP та UDP, вони є протоколами транспортного рівня та використовуються для передачі даних в Інтернеті. TCP більш стабільний, оскільки пропонує функції виправлення помилок (коли мережевий пакет надсилається, TCP чекає підтвердження, перш ніж надсилати його знову або надсилати новий пакет). UDP не виконує виправлення помилок, роблячи його трохи менш стабільним, але набагато швидшим.

OpenVPN найкраще працює над UDP (за даними OpenVPN.net), тому сервер доступу OpenVPN спочатку намагається встановити з’єднання UDP. Якщо ці з’єднання не вдається, лише тоді сервер намагається встановити TCP-з’єднання. Більшість постачальників VPN також пропонують OpenVPN через UDP за замовчуванням.

Завдяки тому, як він запрограмований (це спеціальний протокол безпеки), протокол OpenVPN може легко обходити HTTP та NAT.

На відміну від більшості протоколів VPN, OpenVPN є відкритим кодом. Це означає, що його кодом не належить лише одна організація, а треті сторони завжди можуть його перевіряти та постійно вдосконалювати.

OpenVPN пояснив глибину – загальні технічні деталі

 • Як правило, OpenVPN використовує 256-бітове шифрування OpenSSL. Для подальшого посилення безпеки з’єднання OpenVPN може використовувати шифри AES, Camellia, 3DES, CAST-128 або Blowfish.
 • Хоча OpenVPN не підтримує L2TP, IPSec і PPTP, він використовує власний спеціальний протокол на основі TLS та SSL.
 • OpenVPN підтримує вдосконалення процесів входу та аутентифікації за допомогою сторонніх плагінів та скриптів.
 • Клієнти можуть фактично підключатися до серверів поза сервером OpenVPN, оскільки він пропонує підтримку конфігурації приватної підмережі.
 • Щоб захистити користувачів від вразливості переповнення буфера в реалізаціях TLS / SSL, DoS-атаках, скануванні портів і затопленні портів, OpenVPN покладається на tls-auth для перевірки підпису HMAC. OpenVPN також запрограмований при необхідності скидати привілеї та працювати в тюрмі Chroot, призначеній для CRL.
 • OpenVPN працює в просторі користувача замість простору ядра.

Безпечний у використанні OpenVPN?

Так. Насправді OpenVPN – це один із найбезпечніших протоколів VPN, яким ви можете скористатися зараз. Більшість постачальників VPN та фахівців із безпеки фактично рекомендують дотримуватися OpenVPN, якщо ви хочете насолоджуватися приватним онлайн-спостереженням, спостереженням та хакерами..

Протокол навіть зазнав двох перевірок безпеки у 2017 році – один аудит виявив лише незначні проблеми, які не загрожували даним користувачам, а інший аудит виявив лише дві помилки (які фактично були виправлені дуже швидко).

Крім того, платформа OpenVPN.net також має великий поглиблений список того, що користувачі можуть зробити для подальшого захисту своїх з’єднань після налаштування OpenVPN на своїх пристроях. А оскільки це протокол з відкритим кодом, він набагато довірчіший, оскільки ви можете перевірити код самостійно (якщо у вас є досвід), щоб переконатися, що все в порядку.

Як швидко працює OpenVPN?

Швидкість насправді не є сильним набором OpenVPN, але ви, як правило, отримуєте пристойні швидкості з’єднання, якщо у вас достатня пропускна здатність. Причина, чому ваша швидкість часто падає з OpenVPN, здебільшого пояснюється її сильним шифруванням. Звичайно, можуть зіграти й інші фактори.

Як правило, ви можете отримати більш високі швидкості, якщо використовувати OpenVPN через UDP замість TCP.

Як користуватися OpenVPN

OpenVPN – це не найзручніший протокол, і налаштування з’єднання може бути трохи непростим..

У цьому розділі ми розглянемо процес налаштування Windows, оскільки він був найбільш запитуваним. Процеси налаштування Android та iOS виконують аналогічні кроки, які ми обговоримо тут. Установка та використання OpenVPN в Linux досить складна, але ось основний спосіб зробити це (також, додаткову інформацію можна знайти тут).

Тепер, перш ніж продовжувати, слід зазначити, що для встановлення OpenVPN-з’єднання вам знадобиться підписка на службу VPN. Хоча ви можете налаштувати власний сервер OpenVPN, це надзвичайно важко, а більшість навчальних посібників, доступних в Інтернеті, охоплюють лише Linux-платформи.

Якщо це не виходить, ось основні речі, які ви повинні знати про використання протоколу OpenVPN:

1. Спочатку дістаньте файли конфігурації

Для того, щоб підключитися до серверів вашого провайдера, OpenVPN знадобиться певні файли конфігурації, які визначають спосіб здійснення з’єднання. Поки ви обираєте гідного постачальника VPN, ви зможете знайти всі потрібні файли конфігурації на їх сторінці завантаження.

Файли конфігурації зазвичай зберігаються в архіві, і вам потрібно буде розпакувати їх. Найважливішими файлами будуть файли OVPN.

2. Встановити клієнт OpenVPN

Коли у вас є файли конфігурації, вам потрібно встановити клієнт OpenVPN на свій пристрій. Ви можете легко знайти потрібних інсталяторів на сторінці завантажень на OpenVPN.net. Просто запустіть інсталятор, прийміть параметри за замовчуванням, виберіть іншу папку призначення, якщо хочете, та продовжуйте процес встановлення.

Закінчивши, переглядач тексту за замовчуванням може відкрити новий файл, щоб показати керівництво, що містить технічні деталі. Ви можете прочитати його, якщо хочете, але безпечно закрити файл і в цей момент.

3. Тепер імпортуйте дані VPN

Щоб запустити OpenVPN, потрібно запустити програму OpenVPN GUI. Це додасть сервіс у ваш системний трей (невеликий рядок завдань у правому нижньому куті). Потім скопіюйте всі файли OVPN, які ви завантажили в папку «Налаштувати», у папку установки OpenVPN.

Тепер, якщо натиснути на значок OpenVPN у системній панелі, ви зможете побачити імена всіх файлів, які ви щойно скопіювали. Якщо вам легше, ви можете перейменувати файли.

4. Встановлення зв’язку

Для підключення до сервера просто натисніть на файли OVPN у програмі OpenVPN. Коли буде запропоновано, введіть свої реєстраційні дані. Якщо все піде нормально, ви повинні побачити екран журналу з деякими командами стану, які зникнуть, коли з’єднання встановлено.

Вам слід отримати сповіщення на робочому столі, яке повідомляє про те, що з’єднання було успішним. Крім того, якщо ви подивитесь на ікону OpenVPN, ви повинні побачити зелений екран. Коли ви наведіть курсор на нього, ви побачите підказку, яка повідомляє вам ім’я сервера та вашу нову IP-адресу.

У цей момент ви можете спробувати протестувати з’єднання, щоб переконатися, що все в порядку.

Щоб відключитись, просто натисніть на значок OpenVPN, виберіть сервер, до якого ви підключились, і натисніть «Відключити».

5. Налаштування налаштування (основні та розширені)

У додатку OpenVPN не багато налаштувань, але ви все одно можете грати з деякими з них.

Наприклад, ви можете зайти в “Налаштування” і переконатися, що OpenVPN автоматично запускається при запуску операційної системи. Ви також можете позбутися екрана журналу, який з’являється під час підключення до сервера, встановивши прапорець “Безмовне з’єднання”. І будьте обережні з опцією “Ніколи”, оскільки вона відключає сповіщення на робочому столі.

Якщо ви хочете ще більше налаштувати з’єднання, ви можете відкрити самі файли OVPN (радимо це зробити з WordPad), щоб побачити, які команди призначені їм. Якщо ви достатньо обізнані, ви можете редагувати існуючі команди або додавати нові. Деякі команди, які можуть зацікавити тих, хто має досвід, включають:

 • Команда «proto» – Ця команда використовується для перемикання між UDP або TCP. Просто додайте назву протоколу після команди, як-от так: “proto udp.”
 • Команда “віддалений” – Це рядок, який повідомляє OpenVPN ім’я сервера, який ви хочете використовувати. Зазвичай він включає порт після імені сервера VPN. Якщо ви знаєте альтернативні порти, які використовує ваш провайдер, ви можете перемикатися між ними тут.
 • Команда «tun-mtu» – Це означає максимальне значення одиниці передачі. Зазвичай він встановлюється десь близько 1500, але ви можете спробувати змінити його для підвищення продуктивності.

Крім того, ви можете перевірити підкаталог «doc» у вашій папці установки OpenVPN для отримання більш досконалої документації, яка може показати вам, як робити інші речі (наприклад, налаштування сценаріїв при відключенні VPN або блокування витоків DNS). Ви також можете ознайомитися з Довідковим посібником, доступним на OpenVPN.net, для отримання додаткової інформації.

Переваги та недоліки OpenVPN

Переваги

 • OpenVPN – це дуже безпечний протокол, який може використовувати 256-бітні ключі шифрування та шифри високого класу.
 • Протокол OpenVPN може легко обійти будь-який брандмауер, з яким він стикається.
 • Оскільки OpenVPN може використовувати як TCP, так і UDP, він пропонує вам більше контролю над своїми з’єднаннями.
 • OpenVPN працює на великій кількості платформ. Деякі приклади включають Windows, macOS, iOS, Android, Linux, маршрутизатори, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD та Solaris.
 • OpenVPN підтримує ідеальну таємницю вперед.

Недоліки

 • Налаштування протоколу OpenVPN вручну може бути досить важким для деяких платформ.
 • Іноді ви можете зіткнутися з падінням швидкості з’єднання через сильне шифрування.
 • OpenVPN вимагає запуску сторонніх програм.

Потрібна надійна VPN, яка пропонує протокол OpenVPN?

CactusVPN – це саме те, що ви шукаєте. Ми пропонуємо протоколи UDP та TCP OpenVPN, і все вже налаштовано для вас. Все, що вам потрібно зробити – це встановити наш додаток, підключитися до одного з наших швидкісних серверів 28+ і насолоджуватися своєю інтернет-практикою

З точки зору безпеки наші підключення до OpenVPN дуже універсальні. Ви можете насолоджуватися потужними шифрами, такими як AES і Camellia, і SHA-256, SHA-384, SHA-512 та RMD-160 для шифрування автентифікації.

Крім того, ми не просто пропонуємо протокол OpenVPN. Крім цього, ви також можете використовувати ще п’ять протоколів VPN: SoftEther, IKEv2 / IPSec, SSTP, L2TP / IPSec, PPTP.

Сумісність міжплатформової сумісності + простота використання

Як і протокол OpenVPN, наша служба працює і на багатьох операційних системах та пристроях. Ось список платформ, на які можна встановити наші зручні програми на: Windows, Android, Android TV, macOS, iOS та Fire TV.

Додаток CactusVPN

Спробуйте спочатку нашу безкоштовну пробну версію

Ми хочемо, щоб ви повністю переконалися, що CactusVPN – це правильний вибір для вас, перш ніж взяти на себе зобов’язання. Ось чому ми більш ніж вітаємо вас спершу спробувати нашу послугу безкоштовно протягом 24 годин – дані кредитної картки не потрібні.

Крім того, щойно ви вирішите стати користувачем CactusVPN, ми все одно матимемо вашу спину з 30-денною гарантією повернення грошей, якщо щось не працюватиме як рекламується.

Як порівнює протокол OpenVPN з іншими протоколами VPN?

На даний момент OpenVPN прагне перевершити всі інші протоколи VPN. Єдиний, кому вдається не відставати від OpenVPN, здається, SoftEther, як ви незабаром побачите себе.

OpenVPN проти SSTP

SSTP і OpenVPN дуже схожі, оскільки обидва вони використовують SSL 3.0, і обидва протоколи VPN можуть використовувати порт 443. Вони також пропонують аналогічний рівень безпеки, оскільки обидва протоколи можуть використовувати 256-бітове шифрування та високобезпечний шифр AES.

Однак OpenVPN є відкритим кодом, це означає, що він набагато надійніший, ніж SSTP, який належить виключно Microsoft – компанії, яка, як відомо, співпрацює з NSA та FBI.

Крім того, що стосується брандмауерів, OpenVPN здається трохи кращим, ніж SSTP. Як це? Ну, ось менш відомий факт про SSTP – за даними Microsoft, протокол насправді не підтримує автентифіковані веб-проксі. Це означає, що адміністратор мережі може теоретично виявляти заголовки SSTP і припиняти з’єднання, якщо використовується проксі-аутентифікатор.

Що стосується швидкості, то стверджується, що SSTP швидше, ніж OpenVPN, але є не так багато переконливих доказів. Це правда, що OpenVPN може бути досить трудомістким, але це зазвичай, коли він використовує порт TCP (той самий, який використовує SSTP). Однак OpenVPN також може використовувати порт UDP, який пропонує набагато кращі швидкості.

Що стосується сумісності між платформами, OpenVPN має перевагу, оскільки він працює на значно більше платформах, ніж SSTP, який доступний лише для Windows, Linux, Android та маршрутизаторів. Проте варто згадати, що SSTP вбудований в платформи Windows, тому його легше налаштувати, ніж OpenVPN.

Загалом, і OpenVPN, і SSTP є гідним вибором, але OpenVPN просто більш ефективний. Якщо ви хочете дізнатися більше про SSTP, перегляньте цю статтю.

OpenVPN проти Wireguard

Wireguard стверджує, що забезпечує більшу безпеку, ніж OpenVPN, але існує не так багато надійних доказів. Замість AES, Wireguard використовує шифр ChaCha20, але обидва шифри пропонують 256-бітове шифрування. В цілому, принаймні поки що, здається, що ChaCha20 може бути менш ресурсоємним, ніж AES. Окрім цього, Wireguard є відкритим кодом, як і OpenVPN, тому він надійний у цьому плані.

Що стосується швидкості підключення, то Wireguard нібито швидший, ніж OpenVPN – принаймні відповідно до власних орієнтирів. Якщо ми хочемо перейти до цієї інформації, то, здається, у Wireguard краща пропускна здатність та значно коротший час пінгу, ніж OpenVPN.

Проте, незважаючи на всі ці переваги, Wireguard все ще знаходиться в ранньому розвитку. Зараз протокол здебільшого просто працює на платформах Linux, і його слід використовувати лише для тестування. Використовувати Wireguard для захисту ваших онлайн-даних насправді дуже ризиковано. Крім того, на сьогоднішній день Wireguard нестабільний.

Хочете дізнатися більше про Wireguard? Потім перегляньте цей веб-сайт.

OpenVPN проти SoftEther

Можна з упевненістю сказати, що і OpenVPN, і SoftEther – це справді захищені протоколи. Вони з відкритим кодом, використовують шифри військового рівня, такі як AES, використовують 256-бітове шифрування, а також використовують SSL 3.0. Основна відмінність між ними – вік – SoftEther набагато новіший, ніж OpenVPN. Через те, деякі люди вважають, що OpenVPN набагато надійніше.

За швидкістю SoftEther дешевше, ніж OpenVPN. Насправді, згідно з дослідженнями університету Цукуба (люди, які стоять за SoftEther VPN, тому не є 100% суб’єктивним джерелом), протокол SoftEther повинен бути в 13 разів швидшим, ніж протокол OpenVPN.

Обидва протоколи працюють на пристойній кількості платформ, але здається, що SoftEther трохи простіше налаштувати, ніж OpenVPN. Однак ви повинні знати, що навіть якщо ви використовуєте постачальника VPN, який пропонує підключення SoftEther, вам все одно доведеться завантажити додаткове програмне забезпечення для його запуску. У OpenVPN це необов’язково.

Як і OpenVPN, SoftEther також може запускати власний сервер, але сервер SoftEther може фактично запускати протокол OpenVPN, поряд з іншими протоколами, такими як IPSec, L2TP / IPSec, SSTP та SoftEther. Сервер OpenVPN може запускати лише власний спеціальний протокол.

Зрештою, SoftEther є надійною альтернативою OpenVPN. Якщо з будь-якої причини ви не можете використовувати OpenVPN, спробуйте SoftEther. Якщо ви хочете дізнатися більше про це, перейдіть за цим посиланням.

OpenVPN проти PPTP

Для початківців, PPTP значно слабкіший за OpenVPN з точки зору безпеки. Хоча OpenVPN може обробляти 256-бітні ключі шифрування та шифри, такі як AES, PPTP може використовувати 128-бітні ключі через шифр MPPE. На жаль, шифрування MPPE дуже легко експлуатувати – ось лише кілька питань:

 • MPPE вразливий для атаки, що перевертають біт.
 • MPPE не може шифрувати пакети PPP (протокол управління мережею) PPP (протокол “точка-точка”).
 • Шифр зазвичай не перевіряє, чи справжній сервер.
 • MPPE вразливий до атаки Reset-Request (форма атаки “Man-in-the-Middle”)

Також PPTP може використовувати MS-CHAP-v1 (який не захищено) або MS-CHAP-v2 (знову ж таки, зовсім не безпечно) для аутентифікації. OpenVPN набагато більш безпечний, оскільки може використовувати кращу шифрування для аутентифікації, наприклад SHA-256, SHA-384 або SHA-512.

Крім того, PPTP досить легко блокувати за допомогою брандмауера. OpenVPN не може бути заблокований адміністратором мережі, оскільки він використовує порт HTTPS. О, і не забуваймо, що АНБ може, очевидно, зламати трафік PPTP.

Насправді, єдиний спосіб PPTP кращий, ніж OpenVPN, коли мова йде про швидкість роботи в Інтернеті та доступність у домашніх умовах на багатьох платформах. Через його слабке шифрування PPTP дуже швидкий. І хоча OpenVPN дуже сумісний між платформами, він не є інтеграцією в таку кількість платформ, як PPTP. Хоча, варто згадати, що PPTP може бути вже не доступним у майбутніх операційних системах та пристроях. Наприклад, протокол не був доступний на пристроях macOS та iOS, оскільки macOS Sierra та iOS 10.

Якщо ви хочете детальніше ознайомитися з протоколом PPTP, у нас уже є поглиблена стаття.

OpenVPN проти L2TP / IPSec

Як і PPTP, L2TP / IPSec доступний на багатьох платформах. Отже, налаштувати його набагато простіше, ніж налаштувати OpenVPN. Хоча якщо ви користуєтесь послугою VPN, ви не помітите жодних відмінностей. З іншого боку, L2TP / IPSec використовує менше портів, ніж OpenVPN, і він не використовує порт 443. Отже, протокол блокується брандмауером NAT простіше..

Хоча L2TP / IPSec не повністю належить Microsoft (оскільки він також був розроблений Cisco), йому все ще не так довіряють, як OpenVPN, який є відкритим кодом. Також важливо зазначити, що Едвард Сноуден раніше заявляв, що L2TP була навмисно ослаблена АНБ.

О, і, кажучи про безпеку, вам потрібно знати, що L2TP самостійно пропонує 0 шифрування. Ось чому він завжди поєднується з IPSec. Плюс, навіть якщо OpenVPN на TCP іноді може бути джерелом використання ресурсів, L2TP / IPSec теж дуже ресурсомісткий (залежно від того, наскільки потужний ваш пристрій), оскільки він інкапсулює дані двічі.

Якщо ви хочете дізнатися більше про L2TP / IPSec, ось корисне посилання.

OpenVPN проти IPSec

IPSec часто поєднується з L2TP та IKEv2, але ви можете знайти постачальників VPN, які самостійно пропонують доступ до цього протоколу.

Отже, як це співпадає з протоколом OpenVPN? Що ж, вони обидва пропонують аналогічно гідний рівень безпеки. Хоча вам потрібно бути більш обережним з IPSec при його налаштуванні, оскільки невелика помилка може зіпсувати захист, який він пропонує. Крім того, оскільки IPSec займає простір ядра (простір на пристрої, відведений для операційної системи), його захист може бути обмежений способом, який він налаштував постачальник. Це також робить IPSec менш портативним, ніж OpenVPN, який використовує користувацький простір (системна пам’ять, виділена програмам).

IPSec зазвичай доступний на багатьох платформах, тоді як OpenVPN потрібно налаштувати на них вручну. Звичайно, це не проблема, якщо ви користуєтесь послугою VPN. Інша річ, яку варто відзначити – це те, що трафік IPSec іноді може бути заблокований деякими брандмауерами, тоді як пакети OpenVPN UDP або TCP не мають таких проблем.

Що стосується швидкості та стабільності, то вони досить пристойні, якщо у вас достатня пропускна здатність і відносно потужний пристрій. Тим не менш, ви повинні знати, що IPSec може зайняти більше часу, щоб домовитися про тунель, ніж це робить OpenVPN.

Цікавитеся дізнатися більше про IPSec? Перегляньте цю статтю.

OpenVPN проти IKEv2 / IPSec

OpenVPN та IKEv2 – це захищені протоколи, але варто зазначити, що OpenVPN використовує TLS / SSL для захисту даних на транспортному рівні, в той час як IKEv2 захищає дані на рівні IP. Як правило, це не велика різниця, але все-таки добре про це знати. І хоча IKEv2 розроблявся Cisco разом з Microsoft, це не така вже й велика проблема, оскільки існують IKEv2 з відкритим кодом..

OpenVPN пропонує більшу підтримку, коли справа стосується сумісності між платформами, але IKEv2, як правило, є улюбленим мобільним користувачам, оскільки він вбудований в пристрої BlackBerry. Крім того, IKEv2 прагне запропонувати кращу стабільність, ніж OpenVPN, оскільки може протистояти змінам мережі. Що це означає? Якщо, наприклад, ви переходили з підключення Wi-Fi до підключення до плану передачі даних на ходу, IKEv2 міг би це впоратися, не перестаючи з’єднання.

Крім того, ви повинні знати, що IKEv2, як правило, швидше, ніж OpenVPN, але це також легше блокувати, ніж протокол OpenVPN. Чому? Оскільки IKEv2 використовує порт UDP 500, а мережеві адміністратори мають простіший націлювання на нього, ніж порт 443, який зазвичай використовується OpenVPN.

Загалом, ми б сказали, що IKEv2 – кращий вибір, ніж OpenVPN, якщо ви багато використовуєте свій мобільний телефон, особливо коли ви їдете за кордон. В іншому випадку вам слід просто дотримуватися OpenVPN.

Якщо ви хочете прочитати більше про IKEv2, перейдіть за цим посиланням.

Отже, навіщо використовувати OpenVPN і коли ви повинні це робити?

Основна причина використання протоколу OpenVPN полягає в тому, що він дуже безпечний, справді стабільний і працює на декількох платформах. Більшість експертів з питань безпеки рекомендують завжди використовувати OpenVPN для всього, що ви робите в Інтернеті, тим більше, що це такий прозорий варіант (через те, що він є відкритим кодом).

Що стосується того, коли використовувати OpenVPN, це відповідний протокол VPN, коли ви хочете захистити свої інтернет-з’єднання – будь-коли, коли ви граєте в Інтернет, завантажуєте торренти чи збираєтесь стати виправдачем. OpenVPN також є хорошим вибором, коли вам потрібно обійти брандмауер – чи ви розблокуєте гео обмежений вміст або просто розблокуєте веб-сайти на роботі чи в школі.

Підсумок – Що таке OpenVPN?

OpenVPN – це протокол VPN з відкритим кодом та програмне забезпечення VPN, яке дозволяє людям здійснювати захищені VPN-з’єднання. Більшість постачальників VPN пропонують цей протокол, оскільки він дуже захищений (він використовує бібліотеку OpenSSL та 256-бітове шифрування), і він працює на багатьох платформах. OpenVPN вважається найкращим вибором серед протоколів VPN, лише суперник зможе конкурувати з ним.

Як правило, слід вибрати постачальника VPN, який надає доступ до підключень OpenVPN, але який також пропонує доступ до інших протоколів VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map