Що таке PFS (Perfect Forward Secret)? |


Що таке PFS?

PFS розшифровується як Perfect Forward Secrecy, а також відомий просто як Forward Secret (FS). Це стиль шифрування, який обертається навколо тимчасового приватного ключа (ключа, який використовується для розшифровки зашифрованих даних), що виробляється в VPN-клієнті та комунікаціях VPN-сервера для кожного сеансу.

Як працює PFS?

В основному, шифрування PFS працює за допомогою генерування унікального ключа сеансу для кожного сеансу зв’язку, ініційованого користувачем між клієнтом та сервером. Якщо з будь-якої причини ключ сеансу порушений, дані з будь-яких інших сеансів зв’язку будуть безпечними. Щойно згенерований приватний ключ буде використаний, він зникає, тому він більше не може бути порушений.

Крім того, ключі шифрування PFS можна навіть оновити протягом одного сеансу зв’язку, додатково обмежуючи кількість даних, які можуть бути викрадені кіберзлочинцем, якщо тимчасовий приватний ключ порушений.

Порівняно з Perfect Forward Secret, звичайне шифрування зазвичай просто має клієнта, використовуючи той самий приватний ключ для всіх сеансів клієнт-сервер. По суті, це означає, що існує “Головний ключ”, який можна використовувати для розшифрування всього трафіку. Якщо цей ключ порушений, всі дані, знайдені в усіх сеансах зв’язку між клієнтом і сервером, також будуть порушені.

З Ідеальною форвардною таємницею немає такого “головного ключа”.

Як правило, для шифрування PFS можна використовувати такі ключові протоколи узгодження:

 • DHE-RSA
 • DHE-DSA
 • ECDHE-RSA
 • ECDHE-ECDSA
 • ECDH

Що таке PFS у VPN-технології?

«А як щодо PFS в комунікаціях VPN клієнт-сервер? Як це працює? “

Ну, це майже працює як звичайне шифрування PFS. Головне, що варто згадати, це те, що і клієнт VPN, і сервер VPN повинні мати інтерфейси, що підтримуються PFS. Інакше досконала таємниця вперед не спрацює.

Крім того, на рівні VPN PFS відбувається під час етапу «рукостискання» (коли сервер і клієнт аутентифіковані та обмінюються ключами) та процесу тунелювання (в основному, VPN-з’єднання).

Крім того, слід також зазначити, що PFS зазвичай використовується з певними специфічними протоколами VPN, такими як:

 • OpenVPN
 • SoftEther
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2 / IPSec
 • SSTP
 • Дротяник

Майте на увазі, що за умовчанням PFS зазвичай не вмикається. Отже, якщо ви шукаєте VPN Perfect Forward Secrecy, краще вибрати постачальника, який дає зрозуміти, що їх служба використовує шифрування PFS за замовчуванням у певних протоколах.

Наскільки важлива ідеальна таємниця вперед?

Безпека PFS є досить цінною, оскільки забезпечує додатковий рівень захисту, забезпечуючи ваші особисті дані ще безпечнішими в Інтернеті. Це не означає, що регулярне шифрування не може добре захистити ваші дані (за умови використання сильних шифрів та VPN-протоколів), але вживати додаткових заходів безпеки ніколи не зашкодить..

Алгоритми шифрування

Плюс врахуйте це – наявність одного приватного ключа в якості «головного ключа» для всього вашого інтернет-трафіку – це те, що насправді можна використовувати. І це не спекуляції, оскільки АНБ використовувала цю слабкість для збору цінних даних раніше.

Крім того, є ще й вразливість Heartbleed, яку потрібно враховувати. По суті, це була помилка, виявлена ​​в OpenSSL (реалізація відкритих джерел протоколів SSL та TLS) ще у 2012 році, що потенційно може спричинити витік даних до 64 кілобайт. Ну, Perfect Forward Secret – це найкращий спосіб захистити свої дані від Heartbleed.

Враховуючи все це, зрозуміло, що PFS гарантує вам насолоджуватися набагато безпечнішим VPN-з’єднанням. Більше того, шифрування PFS також може призвести до того, що кіберзлочинці набагато рідше націлять VPN-сервер або клієнт просто тому, що всі зусилля, які потрібно зробити для цього, не будуть коштувати цього, оскільки вони просто отримають доступ із обмеженою інформацією.

Чи є недоліки використання PFS у VPN-технології?

Ну, варто згадати, що Perfect Forward Secrecy може зажадати більшої потужності для обробки, це означає, що для встановлення VPN-з’єднання може знадобитися трохи більше часу. Звичайно, це не гарантовано буде постійно, і якщо ваш пристрій має більш ніж достатню потужність для обробки, ви можете навіть не помітити затримки.

Тим не менш, порівняно з високобезпечними перевагами використання VPN VPN, досить очевидно, що потенційна затримка в процесі підключення VPN не є поганою компромісією.

Потрібна VPN VPN для більш безпечного та кращого перегляду в Інтернеті?

Ваша безпека та конфіденційність завжди стають першими для CactusVPN, саме тому ми використовуємо Perfect Forward Secret за замовчуванням для наших протоколів VPN OpenVPN та SoftEther (які, до речі, є надзвичайно захищеними протоколами шифрування).

Більше того, ми також дотримуємось суворої політики без реєстрації, тобто вам не потрібно турбуватися про те, щоб ми вкладали вклади, що ви робите в Інтернеті.

Запропоновані нами протоколи безпеки PFS та надзвичайно безпечні VPN дуже добре поєднуються з нашим найпопулярнішим шифруванням VPN. Для початку ми використовуємо дуже захищені шифри, такі як шифрування AES-256 плюс RSA-2048 рукостискання.

Крім того, слід також зазначити, що наша служба використовує протокол обміну ключами ECDH та надійне шифрування автентифікації (SHA-256, SHA-384 та SHA-512).

Тест-драйв Наш сервіс безкоштовно

Хочете переконатися, що наш сервіс може задовольнити всі ваші потреби, перш ніж взяти на себе зобов’язання? Без проблем – ви можете безкоштовно випробувати CactusVPN протягом 24 годин, перш ніж вибрати план підписки.

І навіть якщо ви виберете його, ви все одно будете охоплені нашою 30-денною гарантією повернення грошей, якщо щось піде не так.

Суть

Отже, що таке PFS? Ну, кажучи простіше, це функція шифрування, яка забезпечує створення нового унікального приватного ключа (ключ розшифровки) для кожного ініційованого вами одного сеансу сервера VPN клієнт-VPN, на відміну від звичайного наявності одного приватного ключа для всі ваші сеанси.

Таким чином, ваші особисті дані та трафік в Інтернеті краще захищені, оскільки кіберзлочинцю не вдасться отримати доступ до всіх ваших даних, якби їм якось вдалося поставити під загрозу приватний ключ. За допомогою PFS вони зможуть розшифрувати лише невеликий шматочок інформації на відміну від усього трафіку, і зазначена інформація зазвичай для них виявиться марною..

Більшість постачальників VPN пропонують шифрування PFS, але найкраще вибрати постачальника, який дає зрозуміти, що вони використовують PFS за замовчуванням у своїх протоколах VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me