Що таке сертифікат безпеки веб-сайту? |


Ну ось усе, що потрібно знати про це:

Contents

Що таке сертифікат безпеки веб-сайту?

Сертифікат безпеки для платформ веб-сайтів – це інструмент, який використовується в процесі онлайн-перевірки та шифрування. В основному він несе відповідальність за шифрування даних, що передаються між сервером веб-сайту та веб-переглядачем клієнта. Сертифікат є частиною протоколу HTTPS, і його часто називають також SSL або TLS сертифікатом.

Сертифікати безпеки веб-сайтів видаються відомими органами з сертифікації (CA), такими як Comodo, RapidSSL, Symantec або GeoTrust. Пропонуючи веб-сайту сертифікат, КС по суті перевіряє особу власника та запевняє відвідувачів веб-сайту, що їх зв’язки захищені.

Що таке HTTPS?

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) – протокол зв’язку, який відповідає за передачу коду веб-сайту, розміщеного на веб-сервері, на пристрій користувача, який надсилає йому запити на з’єднання. З метою безпеки HTTPS використовує асиметричне шифрування із відкритими та приватними криптографічними ключами.

Основна родзинка HTTPS полягає в тому, що він забезпечує безпечну автентифікацію веб-сайту та його веб-сервера, гарантуючи, що відвідувачі веб-сайту не можуть піддаватися впливу:

 • Нападки MITM (людина в середині)
 • Спроби фішингу
 • DNS-маніпуляція

Якщо ви хочете дізнатися більше про HTTPS, перейдіть за цим посиланням. Основна тема – про те, чим HTTPS відрізняється від VPN, проте в статті є ще багато корисної інформації.

Що таке TLS / SSL?

TLS означає захист транспортного шару, а SSL – рівень захищених сокетів. Обидва є протоколами, які пропонують захищені з’єднання через мережу або просте посилання. Однак сьогодні TLS використовується в основному, оскільки це поліпшення порівняно з SSL. Незважаючи на це, SSL та TLS як і раніше вважаються взаємозамінними термінами.

Проте SSL більше не пропонується, тому веб-сайт отримуватиме TLS-з’єднання, навіть якщо він купує SSL-сертифікати. Оскільки TLS / SSL – найпоширеніший протокол, який використовується для перегляду веб-сторінок, ви часто чуєте людей, які посилаються на сертифікати безпеки веб-сайту, називаючи їх сертифікатами TLS або SSL..

Як працює сертифікація безпеки веб-сайту?

В основному, сертифікат використовується в процесі зв’язку клієнт-веб-сервер. Коли браузер користувача намагається підключитися до захищеного веб-сайту, браузер просить веб-сервер ідентифікувати себе. Коли це станеться:

 • Браузеру сервер надсилає копію сертифікату безпеки.
 • Якщо браузер підтвердить, що сертифікат у порядку, він пересилатиме повідомлення серверу.
 • У свою чергу, сервер поверне підтвердження з цифровим підписом та розпочне зашифрований сеанс зв’язку із браузером.
 • Після цього дані можна безпечно ділитися між веб-сервером та веб-переглядачем користувача.

По суті, сертифікати безпеки веб-сайту – це спосіб підтвердити особу власника веб-сайту та зробити їх відповідальними за конфіденційність та безпеку всіх відвідувачів веб-сайту..

Чи всі веб-сайти повинні використовувати сертифікати безпеки?

Ну, не зовсім так – не існує жодної в усьому світі юридичної вимоги, яка змушує власників веб-сайтів отримати сертифікат. Однак варто мати його, і ми обговоримо, чому в наступному розділі.

Але перш ніж дійти до цього, ми хотіли б вирішити поширену помилкову думку – а саме те, що лише веб-сайти електронної комерції (або будь-який веб-сайт, який обробляє платежі) повинні мати сертифікати безпеки. Це просто не так. Навіть простий блог повинен отримати сертифікат безпеки, оскільки він буде обробляти чутливі дані відвідувачів веб-сайту, такі як електронна адреса користувача, IP-адреси та географічні дані.

Чому вам слід піклуватися про сертифікати безпеки веб-сайту?

Відсутність сертифікатів безпеки веб-сайтів здебільшого негативно впливає на власників веб-сайтів, оскільки вони втратять авторитет, а популярні веб-переглядачі (як Google Chrome) відзначать свої платформи небезпечними для користувачів онлайн.

Однак ви, як користувач Інтернету, також можете багато чого втратити, якщо переглянете незахищений веб-сайт. Зрештою, ви будете обмінюватися особистою чи фінансовою інформацією з платформою, яка не використовує шифрування, тому її легко вкрадуть кіберзлочинці через MITM-атаки, фішинг та витоки даних.

Більше того, ви ніколи не можете дізнатися, чи захищений веб-сайт фактично належить хакеру чи ні, оскільки особа власника не підтверджена. Якщо він належить одному, він зможе записувати всі дані, якими ви ділитесь із ними – номери кредитних карток, реквізити банківського рахунку, електронна адреса, фізична адреса, номер мобільного телефону тощо.

Це, і незахищена платформа, також може розміщувати рекламу, посилання та файли, повторно заражені шкідливими програмами. Взаємодія з будь-яким із цих засобів означає, що ваш пристрій заразиться шкідливим програмним забезпеченням, наприклад:

 • Кейлоггери
 • Рекламні програми
 • Шпигунські програми
 • Віруси
 • Троянців
 • Викуп
 • Черви

Загалом, використання незахищеного веб-сайту просто задає проблеми. Ваші фінансові дані, ймовірно, будуть вкрадені та використані для очищення ваших банківських рахунків та кредитних карток, а ваші особисті дані можуть потрапити до продажу в глибокій мережі, лише щоб згодом вони були використані в інших аферах..

Як сказати, якщо на веб-сайті є сертифікат безпеки веб-сайту

 • Перевірте, чи URL-адреса починається з “https” або “http”. Адреса платформ, які використовують сертифікати безпеки для веб-сайтів, повинні починатися з “https”, сигналізуючи про те, що він використовує протокол HTTPS.
 • Деякі браузери можуть пропустити “https” частину URL-адреси. У цьому випадку перевірте, чи є зелений значок замка до або після всієї URL-адреси. Якщо такий є, це знак того, що веб-сайт має сертифікат безпеки.
 • Назва компанії відображається перед зеленим значком замка. У такому випадку на веб-сайті є розширений сертифікат перевірки.
 • Оскільки деякі кіберзлочинці можуть зламати веб-сайт із відображенням підробленої піктограми замок, завжди натискайте на неї, щоб перевірити, чи є вона корисною. Зазвичай ви повинні мати можливість натиснути на неї, щоб дізнатися більше інформації про сертифікат безпеки веб-сайту, наприклад:
  • Хто ЦО, який видав сертифікат.
  • Яку версію TLS / SSL має веб-сайт.
  • Який шифр шифрування використовується.
  • Яке шифрування відкритого ключа використовується.
  • З якої дати сертифікат почав діяти, і коли його потрібно поновити.

Як безпечно користуватися платформою, яка не має сертифікату безпеки веб-сайту

1. Переконайтесь, що ви отримали сучасний захист від антивірусу та антивірусного програмного забезпечення

Оскільки незахищені веб-сайти, ймовірно, містять зловмисне програмне забезпечення у своїх посиланнях, оголошеннях, кнопках та файлах, важливо переконатися, що у вас є спосіб захистити себе від таких загроз. Найкращий спосіб зробити це антивірусні та антивірусні програми.

Є багато постачальників програм антивірусного / антивірусного програмного забезпечення на вибір, але наші рекомендації – Malwarebytes та ESET.

Таким чином, навіть якщо ви випадково викликаєте зараження зловмисним програмним забезпеченням на незахищеному веб-сайті, ви, принаймні, зможете зупинити їх від будь-якої шкоди.

О, і переконайтеся, що ви завжди оновлюєте програму безпеки. Якщо ви цього не зробите, можливо, він не зможе захистити ваш пристрій від найновіших атак зловмисних програм.

2. Використовуйте VPN (віртуальна приватна мережа)

VPN – це онлайн-сервіс, який може зашифрувати ваш інтернет-трафік та приховати вашу IP-адресу. Використання його під час доступу до незахищеного веб-сайту є першорядним, оскільки це забезпечує безпеку ваших даних під час їх перегляду. Крім того, веб-сайт та його власники не знають, яке ваше географічне розташування, тому вони не можуть використовувати цю інформацію для відстеження ваших онлайн-рухів.

Звичайно, ви все одно повинні використовувати антивірусне / антивірусне рішення та дотримуватися решти порад, які ми пропонуємо в цьому розділі, щоб отримати найкращі результати.

“Чи варто використовувати VPN на веб-сайтах HTTPS занадто?”

Так, насправді, слід. Хоча веб-сайти HTTPS з сертифікатами TLS / SSL зазвичай захищені, рівень безпеки залежить від того, наскільки вони реалізовані на платформі. Якщо на стороні власника веб-сайту допущено якісь помилки, платформа може бути не настільки безпечною, як ви думаєте.

Крім того, є також той факт, що менш надійні сертифікати SSL можна отримати безкоштовно за лічені хвилини, якщо шукати потрібні місця в Інтернеті. Отже, кіберзлочинці чи власники веб-сайтів, які не надто дбають про безпеку та конфіденційність користувачів, можуть використовувати їх для того, щоб спробувати заманити відвідувачів веб-сайтів у помилкове почуття безпеки.

Крім того, це не просто невідомі, тінисті веб-сайти, які не використовують HTTPS. Згідно з даними, близько 20% 502 найбільших веб-сайтів у світі не використовують HTTPS. Тож найкраще використовувати VPN кожного разу, коли ви переглядаєте Інтернет, щоб переконатися, що ви випадково не виявили конфіденційну інформацію на незахищених платформах – незалежно від того, наскільки вони надійні..

Крім того, навіть якщо веб-сайт HTTPS добре, спосіб доступу до нього може не бути. Залежно від того, наскільки безпечним є загальнодоступний Wi-Fi або домашня мережа, ви можете піддаватися кіберзагрозам. Тож краще просто використовувати VPN в обох ситуаціях, щоб переконатися, що у вас є додатковий шар шифрування, що захищає ваші онлайн-дії.

Шукаєте безпечну VPN для захисту вашого інтернет-трафіку та даних?

Ми отримали саме потрібне вам рішення. CactusVPN пропонує шифрування військового рівня, що гарантує вам завжди безпеку в Інтернеті – незалежно від того, чи маєте ви доступ до незахищених платформ, веб-сайтів HTTPS або загальнодоступного Wi-Fi. Крім того, ви також можете вибрати один із наших безліч безпечних протоколів VPN (SoftEther, IKEv2, SSTP, OpenVPN), щоб ще більше підвищити вашу безпеку в Інтернеті..

На додаток до цього слід також зазначити, що наша служба оснащена перемикачем Kill, гарантуючи, що ви захищені, навіть якщо ваше VPN-з’єднання втрачається. Це, і ми не реєструємо жодну з ваших даних, щоб зберегти вашу конфіденційність, і наша VPN пропонує також захист від витоку DNS..

Ви також будете раді дізнатися, що ми пропонуємо 30-денну гарантію повернення грошей, коли ви теж підпишетесь.

3. Увімкніть ваш брандмауер

Брандмауери не дуже віддають перевагу користувачам Інтернету, оскільки вони, як правило, сильно перешкоджають їх діяльності. Однак якщо ви переглядаєте незахищений веб-сайт, брандмауер може виявитися неоціненним. Чому? Тому що це може завадити хакерам, які експлуатують платформу, отримати несанкціонований доступ до вашого пристрою чи мережі. Крім того, ваш брандмауер також може допомогти захистити ваші пристрої від деяких видів атак зловмисних програм на основі даних.

Пам’ятайте лише про те, що брандмауер самостійно не зробить ваш Інтернет-перегляд хакерським захистом. Вам також потрібно використовувати антивірусне / антивірусне програмне забезпечення, здоровий глузд, розширення, орієнтовані на конфіденційність, та VPN.

4. Не взаємодійте з будь-якими тінистими посиланнями чи рекламою

Якщо ви переглядаєте незахищені веб-сайти, ви, мабуть, націлені на фішинг, зловмисне програмне забезпечення та інші кібератаки – зазвичай у вигляді спливаючих повідомлень, спливаючих оголошень або тіньових, скорочених та нав’язливих посилань. Деякі повідомлення та посилання можуть бути дуже спокусливими натиснути або натиснути на них, оскільки вони можуть містити заголовки та слова.

Взаємодія з будь-яким із них, дуже ймовірно, призведе до зараження шкідливим програмним забезпеченням – як правило, шпигунським, рекламним, програмним забезпеченням, вірусами чи брелоками. Тому завжди переконайтесь, що ви ігноруєте кричущі CTA, кнопки та повідомлення на незахищених веб-сайтах. І уникайте подалі від реклами – адже ви завжди маєте встановлений adblocker під час доступу до HTTP-платформ.

І навіть не думайте про натискання кнопки “X” на спливаючих повідомленнях та оголошеннях! Якщо ви це зробите, є велика ймовірність, що ваш пристрій чи браузер будуть безпосередньо заражені шкідливим програмним забезпеченням.

5. Використовуйте розширення безпеки у своїх браузерах

Оскільки незахищені веб-сайти (а іноді навіть захищені) можуть містити шкідливі оголошення, посилання, кнопки та сценарії, вам потрібен спосіб запобігти їх запуску чи роботі, якщо ви хочете бути безпечними в Інтернеті.

Хороший спосіб зробити це – встановити блокатори скриптів у вашому браузері, наприклад, uMatrix та uBlock Origin. Вони можуть запобігти запуску небажаних скриптів на будь-якому веб-сайті, наприклад, скриптах для видобутку криптовалют, шкідливих скриптах оголошень та небажаних відео-скриптах.

Крім цього, вам слід також розглянути можливість використання розширень антифішингу Стенфорда. Вони попередить вас, якщо ви коли-небудь потрапляєте на фішинг-сайт, і захистять вас від усвідомлених контекстом фішинг-атак.

Ще одне розширення, яке ми настійно рекомендуємо використовувати – Disconnect – приємний інструмент, який блокує сторонній код відстеження, який може завдати шкоди вашій конфіденційності та даних. Позиція конфіденційності – це також хороший спосіб додати додатковий рівень безпеки до конфіденційності. У випадку, якщо ви віддаєте перевагу подібне розширення, але з набагато кращим інтерфейсом користувача, ви можете скористатися Ghostery

Нарешті, слід встановити HTTPS скрізь у всіх браузерах, оскільки він може перезаписувати запити на незахищені веб-сайти для використання HTTPS.

Що таке сертифікат безпеки веб-сайту? Суть

Сертифікація безпеки веб-сайту – це інструмент, який є частиною процесу перевірки та шифрування веб-сайту. В основному, це гарантує, що веб-сайт легітимний, підтверджена особа власника та встановлений зашифрований канал зв’язку між браузером користувача та веб-сервером веб-сайту..

Переконайтеся, що ви використовуєте веб-сайт із сертифікатом безпеки дуже важливо, оскільки незахищені веб-сайти можуть керувати кіберзлочинцями для крадіжки даних користувачів, або вони можуть навмисно або ненавмисно піддавати відвідувачів шкідливих файлів, посилань та оголошень..

Як дізнатися, чи має веб-сайт сертифікат безпеки? Досить просто – якщо URL-адреса починається з “https”, а перед або після URL-адреси, із якою можна взаємодіяти, є зелений значок замка, щоб дізнатися більше про сертифікат, це хороший знак.

Якщо ви все-таки переглядаєте незахищену платформу, слід вжити певних заходів обережності:

 • Переконайтеся, що на вашому пристрої встановлена ​​антивірусна / антивірусна програма.
 • Оснастіть свій веб-переглядач розширеннями, орієнтованими на безпеку та конфіденційність.
 • Завжди використовуйте VPN, щоб зашифрувати ваш трафік і приховати своє геолокаційне розташування. Навіть корисно використовувати його під час перегляду веб-сайтів HTTPS.
 • Ігноруйте тіньові кнопки, оголошення, посилання чи спливаючі повідомлення.
 • Переконайтеся, що брандмауер вашого пристрою включений.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me