Nejlepší VPN routery (2020)

wifi router vektorNaše společnost je digitálně propojena. Mnoho času nyní, více než kdy jindy, se tráví online.


Lidé používají internet jako způsob práce, učení se od sebe navzájem, socializace a dokonce i hraní videoher. Avšak čím více jsme na internetu, větší riziko, že se staneme obětí počítačových zločinů.

Během několika posledních let došlo k řadě významných kybernetických útoků. Tyto útoky vedly k tomu, že miliony jednotlivců mají své soukromé informace ohroženy. Stálo korporace desítky milionů dolarů v poplatcích, ztratily produktivitu a poškodily pověst.

Protože kybernetické hrozby rostou, stále více jednotlivců a podniků má zájem o nalezení dobré VPN pro svou situaci. Existuje mnoho nejasností ohledně toho, co je VPN a jaké typy útoků mohou chránit.

V tomto článku objasníme některé zmatky a poskytneme vám ty nejlepší možnosti, jak chránit vaše podnikání a chránit váš osobní život.

Kybernetické útoky, kterým může VPN zabránit

GITHUB je populární vývojářská platforma. Byl zasažen útokem DDoS, když jejich systém přemohl tsunami provozu registrujícího se 1,3 TB za sekundu. Pokud 1,3 TB za sekundu zní jako fenomenální množství informací, je to proto, že je!

V kontextu je 1,3 TB za sekundu ekvivalentní 52 milionů lidí sleduje všechny programy Ulta HD Netflix současně. GITHUB útok prošetřil a zjistil, že pramenil z tisíců různých ANS pokrývajících desítky tisíc jedinečných koncových bodů.

GITHUB se pokusil připravit na útok tohoto typu, ale byli úplně ohromeni. Firmy a jednotlivci se mohou chránit před útoky DDoS pomocí VPN.

VPN vytvoří šifrovanou cestu, která skryje skutečnou IP adresu uživatele. Každý, kdo se pokouší získat přístup k vašemu připojení k internetu, vidí IP adresu VPN a ne vaši skutečnou IP adresu. Takže jakýkoli útok DDoS nebude směřovat na vás, ale na server VPN. Pokud vás kybernetičtí zločinci nenajdou, nemohou na vás zaútočit.

všechny hranice za sekundu

Útoky MITM jsou hrozbou pro vaše počítačové zabezpečení. Před několika lety byla v aplikacích NatWest, HSCB, Co-op Santander a Allied Irish Banks nalezena chyba..

Tato chyba umožnila útočníkům ukrást pověření zákazníků, včetně kódů PIN, hesel a uživatelských jmen. Narušení bezpečnosti bylo výsledkem chyby v připnutí certifikátu. Toto vystavilo zákazníky něčemu, co se nazývalo „útoky uprostřed“ (MITM), bez ohledu na to, zda používali iOS nebo zařízení Android.

Muž uprostřed útoků dochází, když kyberzločinec získá přístup k nezabezpečenému routeru Wi-Fi. Jakmile útočník identifikuje zranitelný směrovač, bude schopen číst data, která oběť přenáší. Počítačoví zločinci mohou pomocí svých vlastních nástrojů zachytit bankovní informace, osobní údaje a přihlašovací údaje.

pomocí vpn

VPN používající protokol OpenVPN může chránit jednotlivce před člověkem uprostřed útoků, protože Sítě VPN šifrují vaše připojení k internetu. Chrání data, která odešlete, včetně věcí, jako jsou hesla a informace o kreditní kartě.

Pokud některá z obětí ve výše uvedených scénářích přijala bezpečnostní opatření, aby jejich data byla šifrována a přenášena přes tunel VPN, možná se nestali obětí útoku. Jaké jsou možnosti? Vezměme si pár minut a probereme rozdíl mezi klientem VPN a klientem, který pracuje na routeru.

Co je to VPN software?

Klientský software VPN je to, co se nainstaluje do vašeho zařízení, když navazujete spojení mezi zařízením a serverem. To vám dává přístup k VPN.

Některé platformy, například Mac OS, iOS, Android a Windows, mohou být předinstalovány pomocí klientského softwaru VPN. Většina lidí však dává přednost použití klienta třetí strany, protože mají lepší rozhraní a nabízí bezpečnější funkce.

nastavení softether vpn

Klienti VPN třetích stran jsou často vyvíjeni vývojáři protokolů OpenVPN. Poskytovatelé VPN vytvářejí aplikace, které mají řadu dalších funkcí, které základní klienti VPN nemusí nabízet.

To zahrnuje možnost vybrat zemi, ze které se chystáte připojit, vybrat mezi protokoly L2TP a PPTP, nechat VPN automaticky spustit, když zapnete zařízení, aktivovat přepínač zabíjení, jakmile se připojení stane nezabezpečeným, a také provádět celou řadu dalších úkolů.

Klientský software VPN je to, co umožňuje navázat spojení se serverem VPN. Je zodpovědný za to, že šifrovaný tunel mezi zařízením a serverem VPN je nakonfigurován tak, aby vyhovoval potřebám vašeho zařízení.

Jak fungují klientské VPN??

Aby mohli klient VPN a server VPN vzájemně komunikovat, musí se navzájem autentizovat prostřednictvím datových paketů. Ověřování je nutností z hlediska zabezpečení. Ověřování zaručuje, že VPN klient mluví se správným serverem a že správný server mluví se správným klientem.

Klient VPN poté začne šifrovat vaše data před odesláním na server VPN. Jakmile server VPN informace získá, informace se dešifrují a poté odešlou na web.

jak funguje šifrování

Jakmile server VPN obdrží odpověď nebo data, která požadujete z webu, například přístup na web, šifruje tato data a odešle je klientovi VPN, který je ve vašem zařízení.. Klient VPN ve vašem zařízení dešifruje informace, abyste je mohli použít.

Šifrování a dešifrování prováděné klienty VPN je to, co brání vládním agenturám, hackerům nebo dokonce poskytovateli internetových služeb sledovat váš online provoz. Klient VPN a server VPN jsou jediní, kteří mohou vaše data šifrovat a dešifrovat.

Jak zjistím, zda je klient VPN, kterého jsem si vybral, spolehlivý?

Jak můžete zjistit, když vyberete VPN třetí strany, svěřujete jim spoustu online zabezpečení. Nejspolehlivější klienti VPN třetích stran budou mít placené předplatné.

Jako takový chcete VPN, která je kompatibilní napříč platformami. Chcete ji používat, když jste doma a na všech svých zařízeních.

Klient VPN, který používáte musí respektovat vaše soukromí. To znamená, že by nikdy neměli zaznamenávat vaše data. Pokud vaše data zaznamenávají, měla by zaznamenávat pouze různé informace, které nemají žádné spojení s vašimi osobními údaji a které se používají pouze k odstraňování problémů.

To je jeden z důvodů, proč neúnavně podporujeme lidi, aby se vyhýbali bezplatným VPN. Důvod, proč je mnoho bezplatných služeb VPN schopno nabízet své služby tak levně, je proto vydělávají peníze prodejem vašich dat ostatním. Vyhledat dobré bezplatné služby VPN je vzácné.

sběr dat vpn

Váš VPN klient by nikdy neměl náhodně smazat vaše data na webu. Jaký je smysl mít VPN, když na konci dne bude vystavena vaše skutečná IP adresa?

Nejlepší VPN umožňují zvolit protokol VPN, který chcete použít, ať už jde o protokoly L2TP a PPTP nebo protokol OpenVPN. Jedinou výjimkou je, pokud váš operační systém přijímá pouze jeden typ protokolu VPN. Nezapomeňte tedy provést výzkum a provést testy VPN.

Naše doporučení pro klienty VPN

Vzali jsme kritéria, která jsme stanovili v předchozí části, a použili jsme je k výběru tří klientů VPN, o kterých si myslíme, že by pro vás mohla být vhodná.

1. NordVPN – 1. volba pro zabezpečení a funkčnost

nordvpn logo

Klady:
 • Uživatelsky přívětivý
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Podpora živého chatu
 • Pracuje s Netflixem
 • Dvojité šifrování
 • Nejúspornější VPN na trhu
Nevýhody:
 • Rychlosti mohou kolísat, ale obvykle jsou stabilní

NordVPN je často na prvním místě mezi všemi klienty VPN třetích stran. V posledních několika letech společnost NordVPN udělala mnoho pro zlepšení svých služeb tím, že nabídla vyšší rychlosti a více serverů.

Přestože nejrychlejší nebyl. více než se tím vyrovná tím, že jsou nejlepší ve většině ostatních oblastí, jako je torrenting, přístup k více než stovkám streamingových serverů, přes 5 000 serverů po celém světě a zahrnující řadu protokolů, jako jsou IKEv2 a IPSec..

Pokud se přihlásíte ke svému plánu, dostáváte měsíční sazbu 2,99 $. Díky tomu jsou nejlepší VPN na trhu, pokud jde o cenu. Odvádějí skvělou práci při předcházení únikům DNS a mají proprietární software navržený pro obcházení bloků VPN. Pokud jste v něm pro streamování, nehledejte nic jiného než NordVPN. Tuto službu rozhodně doporučujeme našim čtenářům.

Zde je několik rychlostních testů provedených pomocí NordVPN:

Počínaje základní linií 104 Mb / s a ​​připojením z Evropy do Spojeného království.

nordvpn test rychlosti na Dánsko

Zde se připojujeme z Evropy do New Yorku. Vidíte, že došlo k podstatné ztrátě rychlosti. Bylo provedeno několik testů směřujících z Evropy do New Yorku a kolísání rychlosti se pohybovalo z pouhých 3,87 Mbps na něco přes 65 Mbps.

nordvpn usa speed test

Nejsme velkým fanouškem rychlosti, ale pokud jde o kompromis mezi všemi funkcemi, které získáte, a částkou 2,99 $, kterou zaplatíte měsíčně, vsadíme se, že se do jejich služeb zaregistrujeme každý den. Přečtěte si náš plný Recenze NordVPN.

2. ExpressVPN – nejlepší v rychlosti a silném zabezpečení

logo expresvpn

Klady:
 • Planoucí vysoké rychlosti
 • Pracuje s většinou hlavních operačních systémů
 • Uživatelsky přívětivý a snadno se instaluje
 • Nabízí protokoly IKEv2 a IPSec
 • Přístup na Netflix a další streamingové weby
Nevýhody:
 • Mezi nejdražší VPN
 • Umožňuje pouze tři současná připojení
 • Omezený přístup do Netflix Australia

První otázka, kterou lidé kladou na ExpressVPN, je, jak rychle to je. Existuje řada online testů rychlosti, které ověřují, jak rychle se dokážete připojit pomocí serveru ExpressVPN. Zde je příklad připojení z Německa s základní rychlostí 100 MB za sekundu. První test se provádí připojením k serveru ve Švýcarsku.

rychlostní test expressvpn

Jak vidíte, existovalo pouze zanedbatelná ztráta přenosové rychlosti. Dále je zde test připojení k serveru, který je dále ve Spojených státech.

Rychlosti byly o něco pomalejší připojení dál. Je to mnohem lepší, než to, co dostanete s většinou klientů VPN třetích stran.

rychlostní testovací rychlostní zkoušky usa

Něco, co se nám na ExpressVPN líbí (a na tom NordVPN), je to, že bere vaše soukromí vážně. Existuje několik zpravodajských zpráv o příležitostech, kdy vlády zabavily servery ExpressVPN.

Chtěli získat informace o lidech, kteří využívali jejich služby. Protože však ExpressVPN neuchovává informace o svých klientech uložených na jejich serverech, vláda nemohla zabavit nic. ExpressVPN se obává o vaše soukromí, že jsou utajeni ohledně identity hlavních hráčů ve společnosti.

Pro nás, ExpressVPN je hands-down jedním z nejlepších VPN klientů na trhu. Přečtěte si náš plný Recenze ExpressVPN abychom viděli, proč se tak cítíme.

3. VyprVPN – Rovnováha mezi rychlostí, funkcí a zabezpečením

vyprvpn logo min

Klady:
 • Vysoká rychlost v celé jejich serverové síti
 • Protokol Chameleon obejít anti-VPN software
 • Vlastní, vlastní, žádné třetí strany
 • Uživatelsky přívětivý a pracuje na většině zařízení a platforem
Nevýhody:
 • Nepřijímá platby kryptoměny
 • Ne všechny plány nabízejí stejnou úroveň ochrany

VyprVPN je švýcarská VPN služba. V posledních několika měsících prošlo některými významnými vylepšeními. Jedním z největších vylepšení, které jsme viděli, je to, že nyní slibují zásadu 100% bez protokolování. Během uplynulého roku zlepšili infrastrukturu svých serverů a nyní poskytují hvězdný výkon.

Otázka číslo jedna, kterou lidé kladou, je samozřejmě, jak rychle funguje služba VPN. Zde jsou některé testy, které byly provedeny počínaje základní hodnotou 94 Mbps.

První byl proveden z Evropy do Německa.

vyprvpn test rychlosti

Vidíte, že došlo k asi 15 procentnímu poklesu rychlosti. Bylo dobře, co by se dalo očekávat od VPN serveru v této vzdálenosti.

Další test byl proveden z Evropy do New Yorku ve Spojených státech.

vyprvpn speed test new york

Zde jsme viděli asi 30 procentní ztrátu rychlosti. Přesto je to více než dostatečně rychlé na to, abyste měli příjemný, ale bezpečný zážitek.

VyprVPN je velmi spolehlivý. Cítíme, že se jedná o solidní volbu a řadí se mezi nejlepší VPN na trhu. Přečtěte si náš plný VyprVPN recenze.

VPN na úrovni routeru

Nyní pojďme mluvit o VPN na úrovni routeru. Nastavení VPN na routeru je mnohem méně komplikované, než si možná myslíte. Když spojíte kvalitní router s nejlepším VPN routerem na trhu, máte impozantní kombinace pro zabezpečení online.

jak vpn chrání

Hlavní výhodou VPN routeru je to, že se můžete připojit tolik uživatelů, kolik chcete. Jak jsme diskutovali v předchozí části, určitý VPN klientský software třetích stran omezuje počet zařízení, která můžete připojit k odběru.

Mezi jasné výhody směrovačů VPN patří:

 • Mít neomezené připojení – Každé zařízení v domácnosti můžete připojit k síti VPN. Všichni vaši přátelé, kteří navštíví váš router a připojí se k němu, získají také tyto výhody, aniž byste museli sdílet heslo nebo ukládat přihlašovací údaje do správce hesel.
 • Lepší flexibilita platformy – Máte chytrou televizi nebo jiné zařízení, které nevyžaduje podporu VPN? Použití směrovače VPN vám poskytne požadované šifrování a globální přístup.
 • Je potřeba pouze jedno přihlášení – Po nastavení routeru se nemusíte starat o přihlašovací údaje. Je to jeden a hotový obchod.
 • Vaše připojení VPN je k dispozici, kdykoli je potřebujete – Jste schopni zůstat ve spojení s vaší oblíbenou sítí VPN 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

Hardwarové směrovače VPN versus předkonfigurované směrovače VPN

komplikace routeru vpnSměrovač kompatibilní s VPN může být pro vás vhodný, pokud víte, že chcete nový směrovač, ale nejste si jisti, kterou službu VPN chcete použít. Firmware v routeru již umožňuje navázat připojení VPN.

Tak vše, co musíte udělat, je zadat server VPN a přihlašovací údaje. Většina směrovačů kompatibilních s VPN nabízí firmware DD-WRT nebo firmware Tomato. Většina směrovačů připravených k VPN má to, co potřebujete pro bezproblémové fungování vaší služby. Před zakoupením se ujistěte, že podporuje protokol OpenVPN.

firmware vpn routeruPředkonfigurovaný VPN router, známý také jako „pre-flashed router“, bude o něco dražší, ale dostanete to, za co zaplatíte. Používají se snadněji, protože si můžete předem vybrat službu VPN, kterou chcete na routeru použít.

Pokud jde o nastavení VPN na routeru, nemusíte dělat nic. Pojďme se podívat na několik směrovačů, které pro vás mohou dobře fungovat.

1. Sabai Technology VPN Router

technologie sabai


Klady:
 • Snadno použitelný firmware
 • Rychlosti stahování 100+ Mb / s
 • Vynikající zákaznická podpora
Nevýhody:
 • Dražší než jiné směrovače tohoto typu
 • Sporná podpora zákazníků

Celkově jsme byli ohromeni výkonem tohoto VPN routeru a VPN akcelerátoru, který jej doprovází. Akcelerátor je úžasné řešení, které vám umožní maximalizovat rychlost routeru VPN. Nabízí pokročilé funkce, firmware Sabai OS a snadné možnosti konfigurace. Začínáme s tímto VPN routerem je tak snadné.

2. FlashRouters VPN Router

FlashRouters VPN RouterKlady:
 • Fantastická podpora
 • Vysoce kvalitní konstrukce
 • Skvělá aplikace Flashrouters VPN
Nevýhody:
 • Přepínač zabíjení aplikace VPN nefunguje vždy
 • Nabízejí širokou škálu možností, takže musíte mít silné znalosti o technologii, abyste získali požadovaný produkt

FlashRouters má na prodej více než 20 různých směrovačů. Prodávají směrovače od předních výrobců, včetně společností Netgear a Linksys. Některé z jejich levnějších modelů jsou o něco méně než 200 USD a jejich dražší plné směrovače se prodávají za více než 500 USD. Nabízejí bezplatnou aplikaci VPN se všemi svými směrovači.

FlashRouters v současné době podporuje 11 z nejpopulárnějších služeb VPN, včetně NordVPN, ExpressVPN, a VyprVPN. Mějte na paměti, že DD-WRT sám podporuje ruční konfiguraci pro většinu služeb VPN, které používají PPTP nebo OpenVPN. Pokud tedy chcete zakoupit router, ale nechcete používat služby VPN, které společnost podporuje, možná budete chtít nakupovat.

3. Asus VPN routery

asus vpn routerKlady:
 • Velká řada směrovačů s podporou VPN
 • Užitečný zákaznický servis
 • Flexibilní cenové rozpětí
 • Lze použít s DD-WRT, Tomato, AdvancedTomato a OpenWRT
Nevýhody:
 • Směrovač je dodáván se zásobním firmwarem AsusWRT. Toto nenabízí tolik funkcí jako Merlin

Asus routery jsou stabilní. Nabízejí dobrý výkon. Lidé je rádi používají, protože se snadno nastavují. Mohou být použity s většinou VPN s podporou routeru. Pracují se spoustou firmwaru a snadno se aktualizují. Tyto směrovače přirozeně podporují protokoly OpenVPN, L2TP a PPTP.

Závěrečné myšlenky

Jak se hrozby kybernetické bezpečnosti stávají více personalizovanými a účinnějšími, očekává se, že větší procento populace začne používat VPN. Existuje řada jedinců, kteří se stávají oběťmi. Přejí si, aby se dozvěděli nebo jednali podle znalostí, které měli o důležitosti používání VPN. Účelem této příručky je motivovat jednotlivce zaměřené na bezpečnost udělejte krok a použijte VPN.

Klienti VPN třetích stran jsou skvělí, pokud hledáte zabezpečené jedno nebo dvě zařízení, například mobilní telefon a notebook. Díky veškerému klientskému softwaru, který jsme zkontrolovali, můžete zabezpečit více zařízení pomocí jediného předplatného.

Pokud chcete chránit svůj domov, pak je VPN router chytrou investicí spolu se standardními domácími zabezpečovacími systémy. Nákup předinstalovaného routeru VPN má mnoho výhod. Většinou je to plug and play. Routery, které jsou kompatibilní s VPN, mohou být pro vás také dobrým nápadem, pokud chcete při výběru služby VPN, kterou budete používat, získat větší flexibilitu.

Řada služeb VPN, které jsme zkontrolovali, umožňuje zákazníkům bezplatnou zkušební verzi jejich služeb. Doporučujeme vám, abyste je využili a vyzkoušeli tři klienty VPN, které jsme na webu zkontrolovali. To vám umožní vybrat si produkt, který vám nejlépe vyhovuje.

Pokud jde o nákup routeru VPN, věnujte čas prohlídce firmwaru a dalších funkcí, které nabízí. To, že je router VPN dražší, neznamená, že bude nabízet požadované funkce.

Nenechte se zmást tím, že si kupujete bezplatný klientský software VPN. To nemůžeme dostatečně zdůraznit. Nic na tomto světě není zdarma, a to rozhodně platí, pokud jde o VPN.

Jediný způsob, jak je společnost schopna nabídnout své služby zdarma, je, pokud vydělávají peníze jinde. Devět z 10 způsobů, jak bezplatné sítě VPN vydělávají peníze, je prodejem jiným lidem.

Pokud máte obavy o soukromí, je to naprosto poslední věc, kterou chcete. Pokud existují výjimky, existuje jen velmi málo a často nabízejí bezplatné zkušební verze, ale nejsou navždy zdarma.

Rádi bychom od vás slyšeli. Jaké jste měli zkušenosti s klientským softwarem VPN a VPN směrovači? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže. Podívejte se také na seznam nejčastějších dotazů ohledně sítí VPN a VPN směrovačů.

FAQs

Otázka: Jaké směrovače jsou kompatibilní s NordVPN?

A: Není možné říci, jaký je nejlepší VPN router pro použití s ​​NordVPN. Odpověď se bude pravděpodobně lišit v závislosti na vašich skutečných potřebách a nastavení systému. Vzhledem k tomu, že NordVPN je jednou z nejlepších VPN na trhu, jsou kompatibilní s řadou směrovačů, včetně:

 • Asus
 • DD-WRT
 • D-Link
 • Linksys
 • Netduma
 • Netgear
 • Sabai
 • Rajče
 • TP-Link
Otázka: Jsou VPN pouze pro Wi-Fi?

A: Ne. VPN budou fungovat na zařízeních připojených k internetu prostřednictvím Wi-Fi, mobilního připojení nebo prostřednictvím pevné linky. VPN funguje tak, že vytvoří šifrovaný tunel VPN mezi vašimi zařízeními nebo routerem a servery VPN. Nezáleží na tom, jak se zařízení připojuje k internetu.

Otázka: Existují směrovače s vestavěnou sítí VPN?

A: Existuje řada VPN s podporou routeru. Směrovače VPN usnadňují konfiguraci a nastavení sítě VPN. Některé společnosti prodávají směrovače, které jsou předem nakonfigurovány pro práci s konkrétní sítí VPN. Uživatel však může nakonfigurovat směrovač tak, aby pracoval s jinou službou VPN, pokud chce službu, která poskytuje funkce, které předkonfigurovaná služba VPN nemá, například IKEv2 a IPSec..

Otázka: Mohou mít všechny směrovače nainstalovanou síť VPN?

A: Ne. VPN router je speciální směrovací zařízení, které bylo speciálně navrženo tak, aby umožňovalo síťovou komunikaci v prostředí VPN. Směrovač VPN bude používat jeden nebo více protokolů síťového tunelování. Tyto protokoly se používají k vytváření a správě komunikace uvnitř VPN tunelů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me