Netflix için En İyi VPN’ler (2020)

netflix logosuNetflix’in hayranı ve onların büyük TV şovları ve filmleri kataloğuysanız, seyahat ederken favorilerinize erişemeyeceğinizi öğrenmek için biraz üzgün olabilirsiniz.


Bu doğru kendi ülkenizde meşru bir hesabınız olsa bile erişim için iyi para ödediğinizi.

Hata Netflix’in kendisinde değil. Bunun nedeni, medya telif hakkı sahipleri ile belirli ülkeler arasındaki karmaşık bir lisanslama anlaşmaları sistemi olup, şirketin kataloğundaki bazı içeriğin bu konumlarda coğrafi olarak engellenmesine neden olur. Çin gibi ülkelerde medya görüntüleme platformu tamamen yasaklandı.

Birçok kişi, konumlarını maskelemek için bir proxy sunucu kullanarak yasaklanmış veya kısıtlanmış içeriğin coğrafi olarak engellenmesini sağlamaya çalışır. Proxy sunucuları, İnterneti kullanırken IP adresinizi gizler, ancak bu yeterli değildir. Gerçekten etkili gizlilik kontrolleri ve erişimi için daha sağlam bir korumaya ihtiyacınız var.

Fark ne?

Rutin bir IP değiştirme işlemi sırasında adresinizi gizlemeniz gerekiyorsa proxy’ler mükemmeldir, ancak gerçekten yaptıkları budur. Ayrıca sistem genelinde değil uygulama bazında yapılandırılırlar. Şifreleme, güvenlik, DNS sızıntısı koruması veya diğer gizlilik denetimleri yoktur. Bunun için sen sanal bir özel ağa (VPN) ihtiyacınız var.

vpn vs proxy

Bir VPN, sunucu aracılığıyla bağlı herhangi bir cihazdaki tüm tanımlayıcı bilgilerinizi ve etkinliğinizi maskeleyecektir. İşletim sisteminizle veya yönlendiricinizle çalışacak şekilde yapılandırılabilir, bu ağdaki herhangi bir internet etkinliğini yakalayıp yeniden yönlendirebilir ve IP adresinizin başka bir konumdan geldiğini gösterebilir.

Güçlü, en yüksek puanlara sahip bir VPN sağlayıcısı kullanmak, DNS hizmetleri ile casuslar, bilgisayar korsanları ve Netflix gibi platformlardan yoğun şekilde şifrelenmiş güvenli bir tünel oluşturacaktır.

Bu, coğrafi olarak engellenme sorununu ortadan kaldırmaz. Ayrıca sizi hükümet ve kurumsal sansürü atlamanın yasal sonuçlarından korur ve kimlik hırsızlığına, oturum kaçırmaya ve casus yazılım bulaşmalarına neden olabilecek DNS sızıntılarını durdurur.

VPN’ler ağ kaynaklarını ve bant genişliğini kullandığından, bağlantı, hız ve bant genişliği üzerinde birçok sınır vardır. Bu yüzden ücretsiz VPN’leri kullanmanızı önermiyoruz.

Bant genişliğini sınırlamanın ve bağlantınızı azaltmanın yanı sıra, genellikle konumunuzun, bilgilerinizin ve etkinliğinizin günlüklerini tutarlar. Hatta bazıları bu bilgileri üçüncü taraflara bile satıyor.

“Ücretsiz” hizmetler sunan birkaç yasal sağlayıcı bulabilirsiniz, ancak hepsi bunu ücretsiz denemelerle ve tamamen ücretsiz paketlerle yapmazlar. Sizi reklamverenlere satmayan en iyi ücretsiz VPN hizmetleri listesine göz atın.

Netflix için En İyi VPN Nedir?

VPN’ler konumunuzu gizlediğinden, içeriğe dünyanın her yerinden erişebilirsiniz. En büyük Netflix kataloğuna sahip ülke Japonya ve onu ABD; Kanada üç numara.

2020’de Netflix için en iyi VPN’i bulmak için eski haberlere veya taraflı listelere güvenmenize gerek yok. Siber alanda işler hızla değişiyor, bu nedenle size erişim hakkında en güncel bilgileri sağlamak için VPN hizmetlerini düzenli olarak test etmeye çalışıyoruz. popüler video akış platformları ve hizmetleri.

netflix için vpn

Dikkat etmeniz gereken ana faktörler:

 • Fiyat / hizmet oranı
 • Sunucu ve konum sayısı
 • Her şey dahil kayıt tutulmayan politikalar
 • Netflix erişimi
 • Akış HD içeriğini desteklemek için yeterli hız ve bant genişliği
 • Duyarlı teknik destek
 • Birden fazla cihaz desteği

Daha fazla uzatmadan, Netflix’e en iyi erişimi sağlayan altı şirketin listesi.

1. NordVPN – Tam Netflix Erişimi + SmartPlay Teknolojisi

nordvpn logosu min

Bu ilk seçimdir, ancak not edin, NordVPN ve ExpressVPN arasındaki farklar neredeyse göz ardı edilebilir; biri sadece birkaç fonksiyonla diğerini dışladı. Nord’un size yüksek hızlı bağlantılar sağlayacak kasları var, ancak oldukça tutarsız bir şekilde geliyor.

Avrupa’dan ABD’deki bir sunucuya yapılan bir hız testi, yalnızca 3,87 mbps indirme hızı gerçekleştirdi. Bir diğeri 65 mbps’nin biraz üzerinde saat hızına sahipken, bir diğeri 100 mbps’den fazla kayıtlı. Şirketin merkezi Panama’dadır ve 60 ülkede 5.000’den fazla sunucuya sahiptir. Özel IP adresleri ve özel bağlantılar da satın alabilirsiniz.

Artıları:

 • Büyük bir değer
 • Altı cihaza kadar destekler
 • Reklam engelleyici özelliği
 • Çift sekmeli ve VPN üzerinden Tor sunucularla da uyumlu
 • 7/24/365 canlı sohbet desteği

Eksileri:

 • Sunucu platformlarında tutarsız hızlar
 • Dik indirim yalnızca uzun vadeli bir sözleşmeyle kullanılabilir

Belirtildiği gibi, hepsi önemli de dahil olmak üzere birçok özellik ve işlevsellik sunuyorlar kayıt tutmama politikası ve kullanıcı dostu bir arayüz. Diğer avantajlar arasında altı cihaza kadar bağlantı, DNS sızıntı koruması ve reklam engelleme bulunur.

NordVPN’in kazancı tescilli SmartPlay teknolojisi 5.000 sunucusunun çoğuna Netflix’i ve yüzden fazla diğer akış sitelerini kolayca akış olanağı sağlar.

Nord ile, toplam maliyetinizi ayda 2,99 $ ‘a düşürecek üç yıllık bir sözleşme alabilirsiniz. Ayrıca, uzun vadeli bir taahhüt istemeyenler için para iade garantisi ve diğer fiyatlandırma planları sunarlar.

Kullandıkça öde aylık ücreti aylık 11,95 ABD dolarıdır veya bir veya iki yıllık bir sözleşme için sırasıyla 6,99 ABD doları veya 3,99 ABD doları karşılığında oturum açabilirsiniz. Aylık plan hariç tümü kredi kartı, Amazon ödemesi veya kripto para birimi ile faturalandırılabilir.

nordvpn_plan

Uzun bir süre boyunca ExpressVPN, NordVPN’in tek gerçek yarışmacısıydı. Yeni bir çağ doğdu ve bu bölgelerin etrafındaki yeni adam gerçek bir vaat gösteriyor. Kapsamlı hizmet incelememizde NordVPN hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. Surfshark – Netflix + Hız + Güvenlik

surfshark logosu

Surfshark şapkalarını ringe atmaya karar verdi ve gördüklerimizi beğendik. Gelecekte NordVPN’yi devirme olasılıkları bile var.

Netflix görüntüleme hakkında konuşurken konum çok önemlidir. Surfshark’ın kurduğu yargı bölgesi İngiliz Virgin Adaları’dır. Adalar varlıklarıyla ün kazandı VPN’in çalışması için en iyi yer.

Surfshark’ın en güzel yanı, bir VPN’in nasıl çalışması gerektiğinin her yönüyle çalışmasıdır. Uzun vadeli sözleşmeler için ayda 1,99 $ ödeyebilirsiniz. Bu fiyata ücretsiz bir VPN alıyormuşsunuz gibi geliyor.

Bahsetmeye değer diğer büyük şey, çok yeni oldukları için, aynı zamanda son derece hızlı büyüyorlar. Her zaman yeni sunucular ortaya çıkıyor ve şu anda şirketin 50’den fazla ülkede 800’den fazla sunucusu var.

Artıları:

 • Akış için en iyi protokol
 • Torrent ve P2P paylaşımına sahip
 • Günlük yok
 • Sınırsız her şey
 • İngiliz Virgin Adaları’nda bulunan
 • Mevcut en iyi güvenlik ve şifreleme

Eksileri:

 • Bazı sunucular kararlı değil
 • Sunucu tabanının büyümesi gerekiyor

Surfshark ile ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri, size istediğiniz kadar cihaz bağlayın. Netflix izlerken bu önemlidir. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda web’de gezinirken Netflix’i akıllı TV’nizde izlemek isteyebilirsiniz. Aile üyeniz de aynı şeyi yukarıda yapıyor olabilir.

Surfshark ile ilgili bir başka harika şey, bir dizi işletim sistemi ve cihazla uyumluluğudur. Surfshark Windows, macOS, Android, Apple, Linux, FireTV, AppleTV, Xbox, Playstation ve yönlendiricilerle çalışır. Netflix’i hangi cihazda yayınlamak istediğiniz önemli değil, Surfshark buna izin verecek. 

Yardıma ihtiyaç duyanlar için çeşitli dillerde müşteri desteği sunulmaktadır. Surfshark’ın anında e-posta desteği de var, ancak canlı sohbet operatörleri oldukça hızlı yanıt verdiği için bunun pek bir faydası yok. Yine de Surfshark ile müşteri desteğine ihtiyaç duyulmaz, ancak sorularınız varsa, bilgi tabanları yardımcı olur ve muhtemelen herhangi bir sorunuza cevap verebilir.. 

Yukarıda belirtilen fiyatlandırma ile bir VPN için ayda iki dolar eklemek kolayca rasyonelleştirilebilir. Hevesli bir Netflix kullanıcısıysanız, diğer ülkelerde bulunan çok sayıda içeriği kaçırıyorsunuz.

Netflix’in, her ülkenin içerik kütüphanesine erişmek için fiyatını ayda iki dolar artırdığını düşünün. Bu ekstra iki doları 10 kez 10 ödersiniz. Netflix ödemek yerine, bir VPN için Surfshark ödersiniz.

Surfshark fiyatları

Surfshark’in VPN incelemesinin tamamını okuyun.

3. ExpressVPN – Mükemmel Netflix Erişimi + Maksimum Hız

expressvpn logosu min

ExpressVPN yıllardır NordVPN’in tek yarışmacısıdır. Ancak NordVPN titriyor, ExpressVPN’in parladığı yer. ExpressVPN’in bugün her zaman en iyi VPN’lerden biri olarak görülmesinin 2 ana nedeni vardır:

 1. Testten sonra testte Netflix akışı için çalışır.
 2. Kaliteli HD görüntüleme için ihtiyacınız olan hıza sahiptir.

Şirket İngiliz Virgin Adaları’ndan geliyor, ancak İngiltere’nin katı gözetleme yasalarının erişiminden kaçıyor. 100mbps’yi temel olarak kullanan ve Avrupa ve ABD’deki çeşitli konumlardaki altı sunucuyu karşılaştıran ortalama indirme hızı 87,67’dir..

Sunucudan ne kadar uzakta olursanız olun, bu önemli ölçüde değişmez. Platform ayrıca kullanıcı dostu bir arayüz ve askeri sınıf şifreleme standartları ile güvenilirdir. Ayrıca katı bir kayıt tutmama politikası izlerler.

Artıları:

 • Canlı sohbet yoluyla 7/24/365 teknik destek
 • Farklı işletim sistemlerini, aygıtları veya yönlendiricileri bağlamak için bölünmüş tünelleme özelliği.
 • 30-gün para iade garantisi

Eksileri:

 • Diğer sağlayıcılardan daha pahalı
 • Üç eşzamanlı bağlantıyla sınırlıdır

Express ayrıca abonelere bir yüksek derecede bağlantı. Ağlarında Amerika ve Kanada’daki Netflix kadrolarının ve İngilizce konuşulmayan ülkelerde bulunanların engellemesini kaldırmak için kullanılabilecek 3.000’den fazla sunucu var..

MediaStreamer özellikleri ile ExpressVPN’inizi doğrudan akıllı TV’nizde çalışan akıllı bir DNS hizmetine dönüştürebilirsiniz. Bu, birçok VPN hizmetinde bulunmayan bir işlevdir. Windows, MAC, Linux, Android ve iOS dahil çoğu işletim sistemi tarafından desteklenir ve abonelik başına üç adede kadar eşzamanlı bağlantı kullanabilirsiniz.

expressvpn netflix girişi

24 saat teknik destek mevcuttur, yıl boyunca, canlı çevrimiçi sohbet yoluyla ve web sitesi 20’den fazla dilde görüntülenebilir. Web sitelerinde ayrıca kurulum eğitimleri ve diğer yararlı bilgiler ve özellikler de bulunur. Şirket ücretsiz deneme ve 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Express, aylık 12,99 ABD doları tutarında aylık kullandıkça öde planı sunar veya altı veya 12 aylık dönemler için abonelik satın alabilirsiniz. 12 aylık plan en iyisidir. Yıllık faturalandırılır, üç ay ücretsiz olarak eklenir ve bu plan kapsamında toplam 15 ay yapılır..

Altı aylık abonelik, ayda iki kez faturalandırılan aylık 9,99 ABD dolarıdır. PayPal, kredi kartı veya Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Bu ödeme seçenekleri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için ExpressVPN incelememize bakın.

4. VyprVPN – İyi Netflix Erişimi + İyi Hız

vyprvpn logo min

VyprVPN dördüncü sırada çalışıyor ancak muhtemelen test edilen tüm platformlar arasında en güvenli olanlardan biri. Bunun nedeni, VPN engelleme ile mücadele eden ve üstün şifreleme özelliklerine sahip tescilli Chameleon protokolüdür..

İsviçreli şirket ayrıca kendi sunucularını çalıştırır, Ağın elinde 200.000 IP adresi vardır ve bu da Netflix tarafından engellenme riskinizi azaltır.

Artıları:

 • Gelişmiş Güvenlik
 • Bağımsız sahip olunan ve işletilen
 • Özelleştirme özellikleri

Eksileri:

 • Diğer sağlayıcılardan daha az sunucu
 • Bukalemun temel planla sunulmuyor
 • Kripto para birimi ödeme seçeneği yok
 • Diğer platformların hızından yoksun

Bu ağın temelde hızı yok. Test konumuna en yakın sunucudaki çeşitli hız testlerinde, hızlar sırasıyla 27.02 mbps ve 29.06 mbps olarak kaydedildi. İşlevselliğe gelince, Vypr kullanımı kolay birçok uygulamanın yanı sıra İngiltere ve ABD Netflix ile bağlantı, HD akış ve DNS / IP sızıntı koruması sunar.

Aylık veya yıllık sözleşme olarak mevcut iki temel ödeme planı vardır. Şirket, taahhüt vermeden önce üç günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Temel aylık ücret 9,95 $ ve en fazla üç cihaz bağlantısı içerir; yıllık olarak, bu oran ayda 3,75 $ ‘a düşmektedir. Premium hizmet, aylık ödeme veya yıllık sözleşme satın alma işleminize bağlı olarak aylık 5,00 ABD doları veya aylık 12,95 ABD dolarıdır. Bu hizmet beş cihaza kadar destekler ve bulut depolama ile birlikte gelir. Ödeme seçenekleri kredi kartı veya PayPal’dır.

vyprvpn fiyatlandırma

5. CyberGhost – İyi Netflix Erişimi + İyi Hız

cyberghost vpn logosu min

Bu VPN, gelişmiş güvenlik ve değerlerden hoşlananlar için gerçek bir yeniliktir. Potansiyel müşterilerin nispeten düşük maliyeti nedeniyle yeteneklerinden şüphelendikleri bir zaman vardı, ancak zihinler hızla değişiyor. Kurulum sadece birkaç dakika sürer ve kolay arayüz, VPN kullanımı söz konusu olduğunda sığ bir öğrenme eğrisi oluşturur.

“Bugün ne yapmak istiyorsun?” Etiketli bir düğmeler panelinden bir kısayol alabilirsiniz. Oradan, amacınızı her temel seçeneğin ötesinde, belirli platformlardan akış içeriklerini torrent olarak izlemek veya izlemek, oturum açmak ve kullanmak için özelleştirme özellikleri, yükseltme tuşu ve daha gelişmiş özellikler gibi çeşitli açılır menüler bulacaksınız..

Artıları:

 • Ücretsiz deneme sürümü mevcut
 • Kolay kullanıcı arayüzü
 • Sınırsız bant genişliği ve trafik
 • Aynı anda beş bağlantıya kadar
 • Güçlü güvenlik
 • Kripto para birimini kabul eder

Eksileri:

 • Sınırlı müşteri desteği kullanılabilirliği
 • Bazı sunucular çok yavaş

CyberGhost erişime kadar 60 farklı ülkeye yayılmış 2770 sunucu, Bunların 462’si ABD’de olup sunucular veya veriler üzerinde sınırlar veya sınırlamalar yoktur. MAC, Windows, Linux, Android ve iOS’u destekler. Bu hizmet de çok güvenilir.

Hız, VPN olmadan içerik akışı kadar hızlı değildir, ancak çok daha güvenlidir. Ayrıca, Firefox ve Chrome için ücretsiz tarayıcı eklentileri ile birlikte gelir, böylece internet içeriği engellenen ülkelerdeki kullanıcılar hala erişebilir ve Netflix dostudur. CyberGhost her hesapla aynı anda beş bağlantıya izin verir.

CyberGhost, aylık kullandıkça öde hizmetinin yanı sıra yıllık ve iki yıllık sözleşmeler sunar. Fiyatlandırma sırasıyla 12.99 $, 5.99 $ veya 3.69 $ ‘dır ve sözleşme seçenekleri önceden ödenecektir.

Ayrıca temel veya premium bir hizmet sunarlar. Ödemeler kredi kartı, PayPal veya kripto para birimi ile yapılabilir. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olabilirsiniz ve 30 günlük para iade garantisi sunarlar.

CyberGhost fiyatlandırması

Gelişmiş kullanıcılar için IPsec ile PPTP veya L2TP’ye geçme seçeneği sunan OpenVPN protokolünde çalışan servis. Şirket Bükreş, Romanya’da işletildiği için canlı sohbet yalnızca Doğu Avrupa çalışma saatlerinde kullanılabilir.

Bu, onlara yalnızca Pazartesi – Cuma günleri, 08:00 – 15:00 EET saatleri arasında erişebileceğiniz anlamına gelir. Kullanıcı forumlarını 2014’te kapattığından beri, eşler arası destek de yok. İletişim formu aracılığıyla bir yardım masası bileti gönderir ve almasını beklersiniz.

6. Trust.Zone – İyi Netflix Erişimi + Sınırlı İşlevsellik

trustzone logosu min

2014 yılında başlatılan Trust.Zone, daha yeni VPN hizmetlerinden biridir, ancak güvenlik ve güvenilir bağlantılarda hızla ün kazanıyor. Şirket, Seyşeller’den Trusted Solutions, Ltd ticari markası altında faaliyet göstermektedir, bu nedenle diğer ülkelerde VPN hizmetlerini veya veri korumayı düzenleyen kısıtlayıcı yasalara bağlı değildir..

Windows, MAC, Linux, Android ve iOS’u destekler, ancak çok fazla uygulaması veya ekstra özelliği yoktur; tek uygulama Windows kullanıcıları için bağımsızdır. Güvenlik dışındaki en önemli özellik, bir kill switch, hizmetle birlikte geliyor.

Artıları:

 • P2P dosya paylaşımını destekler
 • Herşey dahil kayıt tutmama politikası
 • Güvenilir bağlantılar
 • Askeri düzeyde şifreleme
 • Ücretsiz deneme

Eksileri:

 • Diğer VPN’lerden daha az sunucu ve konum
 • Gelişmiş özelliklerin ve özelleştirme seçeneklerinin eksikliği
 • Diğer servis sağlayıcılardan daha düşük hızlar
 • Canlı destek yok

Büyük şehirlerin çoğunda sunucuları olmasına rağmen, erişimi 32 ülkede yalnızca 131 sunucuyla sınırlıdır. 20mbps’nin üzerindeki hızlara nadiren ulaşan Asya sunucuları hariç, hızlar ortalama 65mbps civarındadır.

Trust.Zone, OpenVPN protokolünde veya L2TP / IPSec VPN istemcisinde çalışan tüm yönlendiricilerle uyumludur ve doğrudan yönlendiricinizden çalışacak şekilde manuel olarak yapılandırılabilir. Netflix içeriği akışı iyi ve dosya paylaşımı oldukça güvenilir, ancak diğer VPN’ler kadar hızlı veya geniş bir erişim değil.

Bir büyük bonus, 1GB veri aktarımı ve 110 konuma erişim ile gelen üç günlük ücretsiz deneme. Abone olmaya karar verdiğinizde, 10 günlük para iade garantisi alacaksınız.

ne yazık ki, müşteri desteği yalnızca iletişim formu aracılığıyla edinilebilir. Abonelikler aylık kullandıkça öde hizmeti olarak ve yıllık veya iki yıllık sözleşme ile kullanılabilir.

Aylık ve yıllık sözleşme üç eşzamanlı bağlantıya izin verir, ancak iki yıllık sözleşme beşe kadar izin verir. Fiyatlandırma aylık 8,99 $, aylık faturalandırılır veya yıllık veya iki yıllık sözleşmeler için 3,33 $ ve 2,89 $, peşin faturalandırılır.

Trustzone fiyatlandırması

7. TorGuard – İyi Netflix Erişimi + Torrenting için Harika

torguard logo min boyutu

Bu, seçim üzerindeki anonimliğe değer verenler için seçenektir. Bu sağlayıcı diğerlerinden daha az sunucuya ve konuma sahiptir, ancak bağlantıları çok güvenlidir; onun P2P akış platformları ve torrentler için ideal.

VPN 50 ülkede mevcuttur ve ellerinde 5.000 sunucu bulunmaktadır. TorGuard ayrıca özel IP adresleri de sunar, yani Netflix görüntülemenizin sizi bir kara listeye indirmesi olası değildir.

Artıları:

 • Hızlı bağlantılar
 • Engellemeyi kaldır Netflix America
 • TSL ve 256 bit şifreleme
 • Birçok özelleştirme özelliği ve eklenti

Eksileri:

 • Yeni başlayanlar için değil
 • Hoş olmayan, tarihli kullanıcı arayüzü
 • İndirim yalnızca bir kripto para birimi ile ödeme yapıyorsanız kullanılabilir

Hizmet, hesap başına beş cihaza kadar hızlı bir bağlantı sağlar ve katı kayıt tutmama politikası. Ortalama hız 45mbps civarındadır, ancak tüm sunucularında sabittir.

Microsoft, Apple ve Linux cihazları da dahil olmak üzere tüm büyük işletim sistemlerini destekler ve doğrudan yönlendiriciniz üzerinden çalışacak şekilde yapılandırılabilir.

Fiyatlandırma aylık, üç aylık, iki yılda bir veya yıllık olarak yapılır. Abonelik ücreti aylık 9,99 $, çeyrek başına 19,99 $, altı ayda bir 29,99 $ veya yıllık 59,99 $ ‘dır..

Müşteri desteği, canlı sohbet veya ücretsiz arama yoluyla 7/24/365’dir. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini kullanmak için yüzde 10 indirim var, ancak PayPal ve büyük kredi kartlarını da kabul ediyorlar.

TorGuard fiyatlandırması

Netflix Proxy Hatasını Atlama

Netflix, en gelişmiş coğrafi engelleme özelliklerinden ve VPN algılama yazılımlarından bazılarına sahiptir. Bu, atlanamayacağı anlamına gelmez; sadece zorlaştırıyor.

İşin püf noktası, belirli bir konumu tutarlı bir şekilde kullanmamaktır. Netflix, bir IP adresinden kaynaklanan olağandışı miktarda trafik tespit eder etmez, bu adresi kara listesine ekler.

netflix akış hatası

Test ettiğimiz gibi geçerli bir Netflix’e bağlanabilen VPN sağlayıcısı bularak ve sunucu konumlarını sık sık değiştirerek Netflix proxy hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu, VPN’nizin de çok sayıda kullanılabilir sunucuya sahip olması gerektiği anlamına gelir.

VPN ve Netflix Kullanımı Hakkında SSS

Bu kılavuzun faydalı olduğunu umuyoruz. Ayrıntıları atlamak ve Netflix ve VPN’ler hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını almak istiyorsanız, işte burada.

S: Netflix’i yasa dışı izlemek için VPN kullanıyor?

A: Netflix’i bir VPN üzerinden izlemek teknik olarak yasa dışı değildir, ancak şirket bu tür görüntülemeleri Hizmet Şartlarının ihlali olarak listelemektedir. Bunun nedeni, tek tek içerik oluşturucular ve konumlar arasındaki lisanslama anlaşmalarıdır. Netflix yalnızca kendi orijinal programlarının haklarına sahiptir, ancak bazı filmleri veya TV şovlarını yeniden yayınlama hakları, bu içeriğin yasal sahibi olan kişi tarafından şartlı olarak verilir..

Örneğin, Kanada’da belirli bir TV dizisini veya Hollywood filmini izleyebilirsiniz, ancak bu TV şovunun veya filminin yapımcılarının Paris’te veya İstanbul’da yayın yapmak için medya platformlarıyla bir anlaşması olmayabilir. Bu nedenle, bu ülkelerde Netflix hesabı olan izleyiciler, Netflix listesindeki diğer şovları veya filmleri izleyebilir, ancak hükümet sansürü veya telif hakkı sahiplerinden izin alınmaması nedeniyle bulundukları yerde yayınlanması yasak olanları izleyemez.

VPN’ler, sizin ve cihazınızın fiziksel olarak nerede bulunduğunu gizleyerek ABD gibi daha geniş bir programlama aralığına sahip diğer ülkelerde Netflix’e erişime izin verir. Netflix hizmet şartlarını (TOS) okumak size daha fazla ayrıntı sağlayacaktır.

S: Netflix ülkemi değiştirebilir miyim?

A: Ziyaret ettiğiniz her ülkede bir Netflix hesabı için ödeme yapmak pahalı ve mantıksız olurdu. Diğer konumlardan içerik görmenin diğer tek yolu VPN kullanmaktır. Bu oldukça basit bir işlemdir:

 1. Netflix hesabına kaydolun
 2. Bir VPN yükleyin
 3. Tercih ettiğiniz konumdaki bir sunucuya bağlayın
 4. Netflix web sitesine gidin ve hesabınızda oturum açın
S: Netflix, bir VPN kullandığımı nasıl biliyor??

A: Netflix, mevcut en gelişmiş algılama mekanizmalarından bazılarına sahiptir, ancak müşterilerin bir VPN kullandığını bildikleri bu değildir. Görüyorsunuz, tek başına bir IP adresine bakan herkes, tek bir kullanıcının bu IP adresinin kayıtlı olduğu konumun ötesindeki gerçek konumunu bilmeyecektir.

Sorun, bir IP adresinden, o konumdaki nüfus ve abone sayısı için olması gerekenden yüzlerce veya daha fazla giriş fark ettiğinde başlar. Bu büyük bir kırmızı bayrak ve Netflix bu IP adresini engelleyerek yanıt verecektir.

VPN servis sağlayıcıları, siz satın almadıkça benzersiz IP adresleri atamaz; tüm trafik, sınırlı sayıda kullanılabilir, rastgele atanabilir IP’ye sahip olan eski IPv4 protokolü kullanılarak yönetilir. Netflix, bir konumdan kaynaklanan desteklenmeyen bir web trafiğini fark ettiğinden, bu IP’yi kara listeye alırlar. Bir hesap sahibi coğrafi olarak kilitlenmiş bir IP adresinden oturum açtığında bir hata iletisi alır.

S: Netflix’i izlemek için bir VPN kullanırken “kill-switch” özelliği önemli mi??

A: Medya içeriği yayınlamayı planlasanız da yayınlamasanız da, bir kill anahtarı VPN’de bulunması gereken temel bir özelliktir. Herhangi bir nedenle VPN’nizle bağlantı kesilirse veya kesilirse, otomatik olarak ve hemen İnternet bağlantısını kesmenize izin verir, bu da sizi gizlemek için hiç özel bir sunucunuz yokmuş gibi gösterecektir. İncelediğimiz tüm VPN’lerde bu özellik var.

Son düşünceler

Şu anda dünya çapında Netflix’e abone olan 75 milyondan fazla insan var. İster evden uzakta olun, ister en sevdiğiniz Netflix içeriğine kısıtlı erişime sahip bir alanda yaşıyor olun, bir VPN hizmeti temel bir teknoloji parçasıdır.

Sadece güvenli ve serbest görüntüleme için bir platform sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kimliğinizi, göz atma etkinliğinizi ve kişisel bilgilerinizi de korur. Piyasada birçok seçeneğiniz var, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce konumunuz, bütçeniz ve amaçlarınız için en iyi VPN’i seçin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me