NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması ve İncelemesi (2020)

nordvpn vs expressvpnNordVPN ve ExpressVPN bugün lider VPN sağlayıcılarıdır.


VPN uygulamaları dünyasında baş honcho’lar ve daha geniş anlamda kişisel veri gizliliği… Sadece bir kişinin üstünlüğünü koruyacağı iki güvenlik Goliath savaşı.

Sizin gibi iyi insanlar kimin kafa kafaya kazandığını bilmek ister. İncelemeleri okuduğunuzda, bu iki üründen hangisinin diğerinden daha iyi olduğunu belirlemek zor olabilir.

Bu derlemede, bu ürünlerin her birinin masaya getirdiği özelliklere bakacağız ve daha sonra tarafsız bir şekilde bu iki üründen hangisinin gerçekten en iyi olduğunu öne çıkardık.

Kimin kazanacağını düşünüyorsun!? Beklenti beni öldürüyor! Bahse girerim bazı cevaplar için kaşınıyorsun! Bununla birlikte, şeylerin ne kadar cesurca içine dalmadan önce, bir adım geri gidelim ve nelere dikkat edeceğinizi gözden geçirelim.

VPN Hizmetlerini Karşılaştırırken Neleri Aramalısınız?? 

Bir VPN için alışveriş yaparken, özellikle de daha önce bir deneyiminiz olmadığında ne arayacağınızı bilmek oldukça zordur. Karar vermenize yardımcı olacak birçok faktör vardır. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için, bu hususları daha ayrıntılı olarak tartıştığımız Nord vs PIA kılavuzumuza göz atın..

Fiyat

denetim listesi vektör görüntüHerkesin baktığı ilk faktör fiyattır. Ne kadar çok ve ne kadar çok az? VPN endüstrisinde, genel bir kural olarak, uzun vadeli sözleşmeler büyük tasarruflar sağlar. Üç yıllık bir sözleşmenin maliyetinizi ne kadar etkileyebileceğini görmek için NordVPN’den başka bir yere bakmayın. Saygın VPN’ler 3 ila 15 dolar arasında değişebilir.

hız

İnterneti kullanırken ve kendinizi korumak için ekstra mil yaparken, istediğiniz son şey hızlarınızı tamamen kısmaktır. Korkunç hızlara sahip bir VPN kullanmak, interneti kullanma amacını yener.

Hız hariç her kategorideki tüm kutuları işaretleyen hizmetler ve sadece hızlı hız ve yetersiz koruma sağlayan hizmetler var. Bakarken sizin için en önemli olanı tartmak en iyisidir.

Gizlilik ve güvenlik

VPN aramanın temel nedeni gizlilik ve güvenliktir. İster kısıtlı içeriğe erişiyor olun, ister banka hesabınızı korumak istiyor olun, bunu her zaman güvenli bir şekilde gerçekleştirme endişesi vardır. VPN’nizin etkinliği kaydetmediğinden ve uygun yargı alanında bulunduğundan emin olmak uzun bir yol kat edebilir.

Coğrafi Kısıtlı İçeriğe Erişim

VPN’ler için en büyük çekimlerden biri Netflix’e ve diğer ülkelerdeki diğer akış hizmetlerine erişebilmektir. Bu bağlamda tüm VPN’ler eşit oluşturulmaz. Kullandığınız hizmetin doğru akış hizmetlerine erişip erişemediğinden emin olun.

Sunucu Sayısı ve Konumu

Sunucuların nerede bulunduğunu ve kaç tane sunucunun kullanılabilir olduğunu bulmak, VPN alışverişinin önemli bir yönüdür. İçeriğe erişmek ve hızı etkilemek için uzun bir yol kat ediyor. Genel bir kural olarak, bir sunucuya ne kadar yakın olursanız, hızlarınız o kadar hızlı olacaktır. Ne kadar çok sunucu ve konum olursa o kadar iyi.

Bağlantı Sayısı

Sıklıkla gözden kaçan erişimlerden biri, VPN’de kaç eşzamanlı bağlantınızın olabileceğidir. Aynı anda yalnızca bir bağlantınız varsa, tam olarak korunmazsınız. Bunun önemli bir yönü bir yönlendiriciye bağlanabilmektir. Bir yönlendiriciye bağlanabiliyorsanız, tüm cihazlarınızı kapatabilirsiniz.

Müşteri Desteği ve Bilgi Tabanı

Güvenilir bir müşteri destek ekibinden daha da önemlisi tam bir bilgi tabanıdır. Bir bilgi tabanı kullanmak zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilir. Sorularınız varsa, yanıt sadece birkaç tıklama uzakta olmalıdır. Yetkili ve güvenilir müşteri desteğine sahip olmak da önemlidir ve yüksek öncelikli olmalıdır

Denemeler ve Para İade Garantileri

Endüstri standardı 30 günlük para iade garantisidir. Yalnızca 7 günlük para iade garantisi sunan birkaç VPN hizmeti vardır. Birkaç VPN, sınırlı veri kullanımı ve özellik kullanımı olan yazılımın ücretsiz bir sürümünü sunar. Bir şeyi denemek için en az bir ay olması bir avantajdır.

Bunu özetliyor. Şimdi dikkat edilmesi gereken önemli faktörleri inceledik, başlayalım!

Fiyat karşılaştırması – Kazanan: NordVPN

Yan yana karşılaştırma yaptığınızda, her ürünün tabloya özgü bir şey getirdiğini göreceksiniz. Örneğin, abonelik dönemleri için seçenekler söz konusu olduğunda:

NordVPN bir aylık, bir yıllık ve üç yıllık abonelikler sunmaktadır. İki yıllık planla yüzde 66 indirim alırsınız. NordVPN her ne pahasına olursa olsun buna değer ama kendileri için gerçekten bir isim yaptıkları zaman, maliyet söz konusu olduğunda uzun vadede.

Piyasa liderlerinden biri için ayda 2,99 dolar saçma değerdir. Tek yapmanız gereken 100 dolar ödemek ve üç yıl boyunca VPN’niz için ödemek zorunda olduğunuzu bile unutmak. Ne çalmak!

NordVPN Fiyatlandırması

ExpressVPN bir aylık, altı aylık veya bir yıllık abonelikler sunar. Bir yıllık abonelikle, üç ay bedava olursun.

Açıkçası, ExpressVPN uzun vadeli fiyatlandırma söz konusu olduğunda NordVPN’e bir mum tutmaz. Kısa vadeli fiyatlandırma son derece karşılaştırılabilir.

ExpressVPN’in hizmetleri için prim talep etmesinin bir nedeni olmalı. Boyunca daha fazlasını öğrenelim!

ExpressVPN Fiyatlandırması

Hem NordVPN hem de ExpressVPN bir 30-gün para iade garantisi. Bu politikaları araştırdık ve her şirketin sözünü tuttuğunu doğrulayabiliriz. Her ikisi de hizmeti neden iptal etmek istediğinize dair bir neden belirtmenizi gerektirmez. Sizin için işe yaramazsa, size para iadesi yaparlar.

Temel olarak, ücretsiz bir deneme sunuyorlar. Hizmeti beğenmediğinize karar verirseniz, paranıza biraz tutunmak isterler. Bunun için onları suçlayamayız. Çoğu insan paralarını geri almak için unutacak veya çok tembel olacak.

Fiyat Karşılaştırma Kararımız: NordVPN’e hafif kenar. Her iki VPN de kısa vadede benzer bir hizmet sunar. Ancak, NordVPN uzun vadede çok daha iyi bir anlaşma sunuyor.

Hız Karşılaştırması – Kazanan: ExpressVPN

NordVPN ve ExpressVPN ile yan yana hız testi karşılaştırması yaptık. Gerçekleştirilen testlerde 256 bit AES şifrelemesi ile birlikte OpenVPN protokolü kullanıldı.

Bu, VPN’ler için para kazanıcılardan biridir. Oyun ve yüksek tanımlı akış gibi internet kullanımının özellikleri için hız çok önemlidir. İlk etapta kaliteli internet hızınız yoksa, bir VPN kullanırken ne kadar hız düştüğüne dikkat etmelisiniz. Kullanıcılar ayrıca tarayıcılarının göz açıp kapayıncaya kadar sayfa yüklemesini bekliyor.

Temel bağlantımızın saniyede 94 MB olmasıyla Avrupa’daki yakın sunucuları test ettik. İtalya’da yapılan bir test, başlangıçtaki bağlantı hızımızı neredeyse maksimize etti. Diğer ülkelerle aynı hız testini gerçekleştirdiğimizde sonuçlar hemen hemen aynıydı. Elimizde bir saniyede 92.45 MB indirme hızı.

ExpressVPN Hızı
expressvpn hızlı test

Kuzey Amerika’daki sunucularla benzer testler yapıldığında, sonuçlar mükemmeldi. Ortalama olarak saniyede 78 MB kalmayı başardık. ABD’de veya Kanada’da test ediyor olsak da, bu doğruydu.

ExpressVPN ile belirli bir sunucu kullanırken görebileceğiniz gibi, hızda neredeyse hiç düşüş olmadı. Bu inanılmaz bir sonuçtur. Daha yavaş sunucuları kullanırken hız% 17 oranında azalmıştır. Bu en iyi sonuç değil, ancak birçok alternatiften daha iyi ve her zaman kullanılacak daha hızlı sunucular var.

NordVPN ile benzer bir test yaptık. Aynı 256 bit AES şifrelemesine sahip OpenVPN protokolünü kullandık. NordVPN’deki geçmiş performans sorunları nedeniyle, hizmeti kullanırken indirme hızımızda önemli bir düşüş bekledik.

Bunu söylemekten mutluluk duyuyoruz NordVPN yıllar içinde bazı iyileştirmeler yaptı, farklı konumlara sunucu ekleme dahil.

NordVPN Hızı
nordvpn hız testi

NordVPN’i Danimarka’da bir sunucu ile test ettiğimizde saniyede 94 MB’lık bir bellek aldık, bu yüzden bundan memnun kaldık. Ne yazık ki, sonuçlar Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada’daki sunucuları test ederken bile değildi. Bazı testlerimizde saniyede 60 MB’a kadar yükselebiliriz. Diğerlerinde saniyede 5 MB’a kadar bir düşüş olur.

Açıkçası, sunucu konumu büyük bir etki yaratıyor. NordVPN ile ilgili harika şey, yüzlerce yerde bulunan binlerce sunucudur.

Genel olarak hızı etkileyebilecek bir dizi faktörün olduğunu unutmamalısınız. Ancak, bir hız testine dayanan kararımız, Hızlı tutarlılık söz konusu olduğunda ExpressVPN açık kazanır.

atlayarak Coğrafi Kısıtlamalar – Kazanan: NordVPN

Bir VPN aramanın başlıca nedenlerinden biri coğrafi kısıtlamaları aşmak ve akış malzemelerini görüntülemek. İçeriklerini coğrafi olarak kısıtlayan daha popüler akış hizmetlerinden bazıları şunlardır:

 • Geo_restrictionsNetflix
 • Hulu
 • Amazon Prime
 • BBC iPlayer
 • ITV
 • Amerika Birleşik Devletleri’nde NBC, CBS ve ABC dahil olmak üzere ağ yayınları

Testlerimizde NordVPN, akış hizmetlerinin çoğunda coğrafi kısıtlamaları aşmayı başardı. ABD’den yayın istasyonlarına, özellikle ABC ve CBS ile bağlanmaya çalışırken küçük sorunlar yaşadık, ancak sunucuları birkaç kez değiştirdikten sonra bu sorunu çözdüm.

Tersine, ExpressVPN test ettiğimiz tüm hizmetlerde coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmede sorun yaşamıyordu. Kodi’niz varsa, TV hizmetlerinde bölgesel kısıtlamalar almak için ExpressVPN’i kullanabilirsiniz. ExpressVPN ile, farkedilmez gecikme yok özel sunucularını kullanarak akış hizmetinde. ExpressVPN, Netflix için en iyi VPN’lerden biri olabilir.

NordVPN’in ExpressVPN’i açıkça yendiği bir alan vardı ve birkaç kişi için büyük bir sorun olabilir – NordVPN ABD’ye Avustralya Netflix’e erişebildi, ancak ExpressVPN.

ABD – Kanada NetflixUS – İngiltere NetflixUS – Japonya NetflixUS – Avustralya Netflix
NordVPN
ExpressVPN

Her iki hizmet de takdire şayan bir performans sergilerken, bizim kararımız bu kategoride kazanan NordVPN daha fazla sunucunun dünya genelinde daha fazla içeriğe erişebilmesi nedeniyle. Ancak bu hiç de şaşırtıcı değil, çünkü 5.000’den fazla sunucusunun çoğunun gerçek zamanlı aktarım hizmetleri için uygun bir erişim noktası olmasını sağlayan tescilli bir teknolojiye sahipler.

Özelliklere Genel Bakış – Kazanan: NordVPN

Çoğu kişinin bildiği gibi, her iki VPN hizmetinin de uzun bir özellik listesi vardır. Önceliklerinize bağlı olarak, her ikisi de işe yarayabilir. Görünüşte aynı olmasına rağmen, dengeyi NordVPN’in tarafına çekebilecek küçük farklılıklar var.

ExpressVPN özellik listesi

 • expressvpn logosu

  Dünyanın dört bir yanından gelen içeriği engeller

 • 94 ülkede 2.000 sunucu
 • Dahili hız testi özelliği
 • Her cihaz için uygulamalar
 • 256 bit AES şifreleme
 • Etkinlik kaydı veya bağlantı kaydı yok
 • OpenVPN ve diğer protokoller
 • Sıfır bilgi DNS
 • VPN Yönlendirici Desteği

NordVPN özellik listesi

Nordvpn logo meydanı

 • Dünyanın dört bir yanından gelen içeriği engeller
 • 62 ülkede 5.000 sunucu
 • Çift VPN sunucuları.
 • 256 bit AES şifreleme
 • Sıfır günlük kaydı politikası
 • OpenVPN tünel protokolü ve diğerleri
 • Android, iOS, Windows ve Mac desteği
 • VPN Üzerinden Soğan
 • Smart Play – coğrafi kısıtlamalı içeriğin kilidini açma
 • VPN Yönlendirici Desteği

Özellikler açısından bir büyük farklılaştırıcı NordVPN’in çift şifreleme protokolü.

NordVPN tarafından sunulan Çift Veri koruma seçeneği, erişmeye çalıştığınız uygulamanın web sayfasına ulaşmadan önce bilgileri sonraki iki VPN sunucusu üzerinden aktararak verilerinizi iki kez şifreleyecektir..

Ve bu yeterli değilse, ikinci VPN hizmeti orijinal IP adresinize sahip olmayacaktır. Bağlantı yapmak için UDP ve TCP protokolleri kullanılır. Bu, çoğu insanın ihtiyaç duymayacağı ekstra bir şifreleme katmanıdır, ancak ihtiyacınız varsa, kullanılabilir olduğunu bilmek iyidir.

Sorun şu ki, bu bazen hızları engelliyor – hız testinde görülebilir.

ExpressVPN, verilerinizi biraz farklı şifrelemeye devam eder. Çevrimiçi trafiğinizi güvende tutmak için ExpressVPN IP adresinizi gizler ve ardından trafiğinizi başkalarının trafiğiyle karıştırır. Bu her şeyi yapar ama üçüncü tarafların bilgilerinizi okuması imkansız. Bu, İnternet servis sağlayıcınızı ve yerel Wi-Fi operatörünüzü içerir.

ExpressVPN size çeşitli VPN protokolleri arasından seçim yapma seçeneği sunar. Bu, bilgisayarınız ve kullandığınız VPN sunucusu arasında başka bir güvenlik katmanı ekler. Bir VPN kullanan çoğu kişi, sağlanan VPN protokolleri arasındaki farkı bilmiyor. Bu nedenle, ExpressVPN, kullandığınız ağ için en iyi olacak protokolü otomatik olarak seçme seçeneğine sahiptir..

Kararımız: NordVPN’in çift şifrelemesine göre daha hafif.

Çin’de VPN

ExpressVPN ve NordVPN, Çin’de iyi performans gösterebilmeleri ile ün kazanmıştır. ExpressVPN o kadar iyi yaptı ki, Çin’de hizmet için ana web sitesi engellendi. ExpressVPN, Çinli kullanıcıları için alternatif adresler sunarak bunu çözmeyi başardı.

ExpressVPN, Çin’de karşılaştığı zorlukların farkındadır. Ne kadar iyi çalıştığı nedeniyle, ülkede zaman zaman hizmet kesintileri vardır. Bununla birlikte, hizmet kesintilerinde bile ExpressVPN ülke çapında iyi performans gösterdiği gibi saygı görmektedir. NordVPN’in pazarda da saygın bir geçmişi var.

ExpressVPN, Çin’in güvenlik duvarlarından geçmek için yapılması gereken her şeyi başarma konusunda daha uzun bir üne sahiptir..

Bu alt kategoride bizim kararımız ExpressVPN kazanır. Daha uzun bir itibar, Çin hükümetinin sürekli olarak “Büyük Güvenlik Duvarı” nı geliştirmesine rağmen, şifreleme teknolojilerinin zamanın testinden geçtiği anlamına geliyor. İnce ama önemli bir fark.

VPN ile iş yapmak: Bir Kravat

torrent vektörTorrent’in kötü bir ünü olmasına rağmen, torrentin kendisi yasadışı değildir. Torrent kullanımının yasadışı olması, üzerinde hak talebinde bulunmadığınız telif hakkıyla korunan materyalleri indirmektir. Neyin yasal ve yasa dışı olduğunu söylemek zordur ve kalbinizdeki en saf niyetleriniz olsa da, yanlışlıkla yasadışı bir şey indirebilirsiniz. Güvende olmak üzülmekten her zaman daha iyidir.

Bazı VPN’ler torrent için diğerlerinden daha iyidir. Daha düşük hızlar torrent dosyasının indirme hızına zarar verebileceğinden, hız herhangi bir web sitesinden torrentde rol oynar.

NordVPN ve ExpressVPN’in her ikisi de torrent dostu olmak için inanılmaz bir üne sahiptir. Her iki şirket de kullanıcıları P2P dosya paylaşımı için hangi sunucuların kullanılabileceği konusunda kısıtlar.

Buradaki servislerden herhangi birinde yanlış gidemezsiniz yani yıkama diyebiliriz. Bu bir kravat, her ikisi de torrent ile harika.

Eşzamanlı Bağlantılar – Kazanan: NordVPN

NordVPN, birden fazla cihaz bağlantısı sunmak için en iyi hizmetler arasında yer almasıyla ünlüdür. Aslında, web sitelerine baktığınızda, sadece bir hesapla aynı anda altı cihazı bağlayabileceğinizi söylüyorlar. Bu inanılmaz bir sayı ama kesinlikle piyasadaki en iyisi değil.

ExpressVPN üç cihazı aynı anda bağlamanızı sağlar. Hizmeti istediğiniz sayıda cihaza yükleyebilirsiniz. Ancak, aynı anda yalnızca üç bağlantınız olabilir. Bazıları bir dizi eşzamanlı bağlantıya sahip olmanın değerini tartışır. Yalnızca bir kişiyseniz, aynı anda kaç cihaza bağlamanız gerekir? Tüm evinizi bağlamak istiyorsanız, bir VPN yönlendirici kullanabilirsiniz.

Yönlendiricinize bağlandıktan sonra, bağlantı sayısı önemli değil çünkü tüm cihazlarınız aynı anda bağlanacak.

vpn diyagramı

Bununla birlikte, eşzamanlı cihaz bağlantıları söz konusu olduğunda kararımız şudur: NordVPN açık kazanıyor.

Müşteri Desteği – Yine Bir Kravat

Herhangi bir hizmetin kullanılması konusunda müşteri desteği son derece önemlidir. Bir VPN servisi söz konusu olduğunda, çeşitli sorularınız olabilir ve farklı alanlarda yardıma ihtiyacınız olabilir.

Önce ExpressVPN hakkında konuşalım. ExpressVPN’in telefon desteği yok. Canlı sohbet, biriyle konuşmanın en iyi yoludur, ancak e-posta gönderme seçeneğiniz vardır. ExpressVPN’de ayrıca sorunları giderebileceğiniz ve hizmetinizi ayarlama konusunda yardım alabileceğiniz iyi bir bilgi merkezi vardır..

expressvpn destek seçenekleri

Sohbeti denemek için zaman ayırdık ve ekibin hızlı ve duyarlı olduğunu gördük.

NordVPN testimizde ExpressVPN’in yanı sıra müşteri desteği de sağlar. ExpressVPN’in 7/24 canlı sohbet, e-posta ve yardım merkezi sunarak aynı şekilde müşteri desteğini ele alırlar.

Bir kere daha, NordVPN ve ExpressVPN eşit temelde.

SSS

ExpressVPN, NordVPN’den daha mı iyidir??

ExpressVPN NordVPN’den daha hızlı olsa da, NordVPN ExpressVPN’den daha güçlü bir güvenlik sunar. Bunun yanı sıra, eşit olarak eşleştirilirler. Sadece ince özellik farklılıkları NordVPN’in göze çarpmasını sağlıyor.

NordVPN bugünün en iyi VPN hizmeti mi?

NordVPN de en iyi seçeneklerden biri olarak kabul edilir. NordVPN’in ExpressVPN’in maliyetinin yaklaşık üçte biri veya% 35’i olan maliyeti düşünüldüğünde, paranız için inanılmaz bir değer elde edersiniz.

Hız tutarsız bir şekilde büyük olsa da, ExpressVPN’in sahip olmadığı şaşırtıcı güvenlik özellikleri ve akış teknolojisi elde edersiniz. Sonuçta, NordVPN’i en iyi seçenek olarak öneriyoruz.

NordVPN torrent için iyi mi?

Evet ve çoğunlukla VPN’lerin çoğu torrent için iyidir. NordVPN birçok.

Bir VPN’i nasıl ücretsiz kullanabilirim?

Ücretsiz bir VPN kullanmanızı önermiyoruz. Ücretsiz bir VPN kullanıyorsanız, hizmet muhtemelen etkinliğinizi kaydeder ve satar. Bir şirketin sizden para kazanabileceği başka kötü amaçlı yollar da vardır. Bu uyarının özü, ücretsiz bir VPN hizmeti kullanmamaktır.

American Netflix’i izlemek için bir VPN kullanabilir miyim?

Evet, NordVPN ve ExpressVPN gibi hizmetler American Netflix’i izlemenize izin verecektir. Saygın bir VPN kullanmak önemlidir, çünkü Netflix sürekli olarak insanların VPN kullanmasını engellemeye çalışıyor.

14 göz ülkesi nedir?

Birbirleriyle veri paylaşan ve bu ülkelerde bulunan işletme kayıtlarına erişebilen gruplar ve koalisyonlar var. Genel bir kural olarak, 14 göz ülkesinde, 9 göz ülkesinde ve 5 göz ülkesinde VPN kullanmaktan kaçınmak istersiniz. Genel olarak 5 göz ülkesi, 9 göz ittifakında ve 14 göz ittifakında olduğu gibi en kötüsüdür..

 • 14 göz ülke: Almanya, Belçika, İtalya, İsveç, İspanya, Danimarka, Fransa, Hollanda, Norveç, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere, ABD
 • 9 göz ülke: Danimarka, Fransa, Hollanda, Norveç, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri
 • 5 göz ülke: Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri

Sonuç – Genel Kazanan: NordVPN

Bir dizi faktöre baktıktan sonra, NordVPN’in piyasadaki en iyi VPN hizmeti olduğuna inanıyoruz. Sadece ExpressVPN’in biraz eşleşebileceği, ancak tamamen geçemeyeceği bir hız, güvenlik ve istikrar seviyesi sunar.

Mahremiyete olan bağlılıkları ve coğrafi kısıtlamaları aşma yetenekleri, onları diğerlerinin önüne geçiriyor. Göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla VPN hizmeti bulmak için en iyi VPN listemize göz atın. (Fransız okuyucularımız için: Meilleur VPN)

ExpressVPN neredeyse NordVPN kadar iyidir. Fiyat ve hızın yanı sıra her şeydeki farklılıklar neredeyse göz ardı edilebilir. Temel olarak, hızı daha iyi bir fiyata önceliklendirirseniz, ExpressVPN ile devam edin ve benzer hizmet alın.

NordVPN ile maksimum güvenlik için biraz hız teklifinden ödün veriyorsunuz. Nihayetinde, her kişi için kişisel bir karardır, ancak daha uygun maliyetli olmayı, daha fazla coğrafi kısıtlamalı şov almayı ve üstün şifreleme almayı tercih ediyoruz..

Deneyiminiz ne oldu? Sizden duymak isteriz. Aşağıdaki yorum bölümünde bulunan VPN hizmetleri hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Değerlendirmenizi ekleyin:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map