Porovnání a recenze NordVPN vs. ExpressVPN (2020)

nordvpn vs expressvpnNordVPN a ExpressVPN jsou dnes přední poskytovatelé VPN.


Jsou hlavními honiči ve světě aplikací VPN a obecněji v oblasti ochrany osobních údajů … Bitva dvou bezpečnostních goliášů, kde pouze jeden z nich znovu upevní nejvyšší.

Dobří lidé jako vy sami chtějí vědět, kdo vyhraje hlava-k-hlava. Při čtení recenzí může být obtížné určit, který z těchto dvou produktů je lepší než ten druhý.

V tomto přehledu se podíváme na atributy, které každý z těchto produktů přináší ke stolu, a pak nezaujatým způsobem uvidíme, který z těchto dvou produktů skutečně vyniká jako nejlepší.

Kdo myslíte, že vyhraje? Očekávání mě zabíjí! Vsadíme se, že toužíte po několika odpovědích! Než se však ponoříme do dusno-drsných věcí, vraťme se o krok zpět a jdeme přes to, na co dáváme pozor.

Co byste měli hledat při porovnávání služeb VPN? 

Je docela těžké vědět, co hledat, když nakupujete pro VPN, zejména když nemáte žádné předchozí zkušenosti s tím, že jej máte. Existuje mnoho faktorů, které byste měli hledat a které vám pomohou při rozhodování. Chcete-li se o tom dozvědět více, podívejte se na našeho průvodce Nord vs PIA, kde podrobněji rozebíráme tyto úvahy.

Cena

kontrolní vektorový obrázekPrvní faktor, na který se všichni dívají, je cena. Kolik je příliš mnoho a kolik je příliš málo? V odvětví VPN obecně platí pravidlo, dlouhodobé smlouvy nabízejí obrovské úspory. Nehledejte nic jiného než NordVPN a zjistěte, jak moc může tříletá smlouva ovlivnit vaše náklady. Renomované sítě VPN se mohou pohybovat od 3 do 15 USD.

Rychlost

Při používání internetu a další míle, abyste se ochránili, je poslední věcí, kterou chcete, úplně zrychlit své rychlosti. Použití sítě VPN, která má hroznou rychlost, způsobuje porážku účelu používání internetu.

Existují služby, které kontrolují všechna políčka v každé kategorii kromě rychlosti a existují služby, které poskytují pouze vysokou rychlost a skromnou ochranu. Při pohledu je nejlepší zvážit, co je pro vás nejdůležitější.

Soukromí a bezpečnost

Hlavním důvodem, proč hledáte VPN, je soukromí a zabezpečení. Ať už přistupujete k omezenému obsahu nebo chcete chránit svůj bankovní účet, vždy existuje obava z bezpečného provedení. Ujistěte se, že vaše síť VPN neprovádí protokolování aktivity a není v příslušné jurisdikci.

Přístup k Geo-Omezenému obsahu

Jedním z největších tahů pro VPN je možnost přístupu k Netflixu a dalším streamovacím službám v jiných zemích. Ne všechny VPN jsou v tomto ohledu vytvořeny stejně. Ujistěte se, zda služba, kterou používáte, má přístup ke správným streamovacím službám.

Počet a umístění serveru

Důležitým aspektem nakupování VPN je zjistit, kde jsou servery umístěny a kolik serverů je k dispozici. Je to dlouhá cesta pro přístup k obsahu a rychlost dopadů. Obecně platí, že čím blíže jste k serveru, tím rychlejší budou vaše rychlosti. Čím více serverů a umístění, tím lépe.

Počet připojení

Jedním často přehlíženým přístupem je, kolik současných připojení můžete mít na VPN. Pokud můžete mít pouze jedno připojení, nebudete plně chráněni. Důležitým aspektem je možnost připojení ke směrovači. Pokud se můžete připojit ke směrovači, můžete pokrýt všechna vaše zařízení.

Zákaznická podpora a znalostní báze

Ještě důležitější než spolehlivý tým zákaznické podpory je úplná znalostní báze. Použití znalostní báze může ušetřit čas a energii. Máte-li dotazy, odpověď by měla být vzdálena jen několik kliknutí. Mít kompetentní a spolehlivou zákaznickou podporu je také důležité a mělo by být vysokou prioritou

Zkoušky a záruky vrácení peněz

Průmyslovým standardem je 30denní záruka vrácení peněz. Existuje několik služeb VPN, které nabízejí pouze 7denní záruku vrácení peněz. Několik sítí VPN skutečně nabízí bezplatnou verzi softwaru, která má omezené využití dat a použití funkcí. Mít alespoň měsíc vyzkoušet něco, je další bonus.

To asi shrnuje. Nyní, když jsme zkontrolovali důležité faktory, na které si musíme dát pozor, začněme!

Porovnání cen – vítěz: NordVPN

Když provedete srovnání vedle sebe, uvidíte, že každý produkt přináší do stolu něco jedinečného. Například pokud jde o možnosti období předplatného:

Společnost NordVPN nabízí předplatné na jeden měsíc, jeden rok a tři roky. S dvouletým plánem získáte 66% slevu. NordVPN za to stojí za každou cenu, ale pokud to opravdu stojí za to, je z dlouhodobého hlediska dlouhodobé.

2,99 $ měsíčně pro jednoho z lídrů na trhu je nesmyslná hodnota. Jediné, co musíte udělat, je zaplatit 100 dolarů a zapomenout, že jste dokonce museli platit za VPN tři roky. Jaké ukrást!

Ceny NordVPN

ExpressVPN nabízí předplatné na jeden měsíc, šest měsíců nebo jeden rok. S ročním předplatným, dostanete tři měsíce zdarma.

Je zřejmé, že ExpressVPN nedrží svíčku společnosti NordVPN, pokud jde o dlouhodobé ceny. Krátkodobé ceny jsou velmi srovnatelné.

Musí existovat důvod, proč ExpressVPN účtuje za svou službu prémii. Pojďme to zjistit dál!

Ceny ExpressVPN

Jak NordVPN, tak ExpressVPN nabízejí 30denní záruka vrácení peněz. Prověřili jsme tyto zásady a můžeme ověřit, že každá společnost dodržuje svůj slib. Ani od vás není požadováno uvedení důvodu, proč chcete službu zrušit. Pokud to pro vás nebude fungovat, vrátí vám peníze.

V zásadě nabízejí bezplatnou zkušební verzi. Chtějí se jen trochu držet svých peněz, pokud se rozhodnete, že se vám služba nelíbí. Nemůžeme za to vinit. Většina lidí zapomene nebo bude příliš líná na to, aby své peníze získala zpět.

Náš verdikt pro srovnání cen: Mírný okraj k NordVPN. Obě VPN nabízejí v krátké době srovnatelnou službu. NordVPN však nabízí z dlouhodobého hlediska mnohem lepší řešení.

Srovnání rychlosti – vítěz: ExpressVPN

Udělali jsme porovnání rychlosti vedle sebe s NordVPN a ExpressVPN. Testy, které byly provedeny, používaly protokol OpenVPN a 256bitové šifrování AES.

Toto je jeden z tvůrců peněz pro VPN. Rychlost je tak důležitá pro aspekty používání internetu, jako jsou hry a streamování ve vysokém rozlišení. Nemáte-li na prvním místě kvalitní rychlost internetu, musíte být při používání sítě VPN opatrní při snižování rychlosti. Lidé také očekávají, že jejich prohlížeče načtou stránky najednou.

Testovali jsme blízké servery v Evropě s našim základním připojením 94 MB za sekundu. Test, který byl proveden v Itálii, prakticky maximalizoval naši základní rychlost připojení. Když jsme provedli stejnou rychlostní zkoušku s jinými zeměmi, výsledky byly prakticky stejné. Dostali jsme rychlost stahování 92,45 MB za sekundu.

Rychlost ExpressVPN
expressvpn-speed-test

Když byly podobné testy provedeny se servery v Severní Americe, výsledky byly vynikající. Průměrně jsme dokázali udržet 78 MB za sekundu. To platilo, ať už jsme testovali ve Spojených státech nebo v Kanadě.

Jak vidíte, když používáte konkrétní server s ExpressVPN, nedošlo téměř k žádnému poklesu rychlosti. To je úžasný výsledek. Při použití pomalejších serverů se rychlost snížila o 17%. To není nejlepší výsledek, ale je to lepší než spousta alternativ a vždy existují další rychlejší servery.

Provedli jsme podobný test s NordVPN. Použili jsme protokol OpenVPN se stejným 256bitovým šifrováním AES. Vzhledem k problémům s výkonem v minulosti, které se týkají služby NordVPN, jsme při používání služby očekávali výrazný pokles rychlosti stahování.

Jsme rádi, že to můžeme říct NordVPN za ta léta provedla řadu vylepšení, včetně přidávání serverů na různých místech.

NordVPN Speed
nordvpn test rychlosti

Když jsme testovali NordVPN se serverem v Dánsku, dostali jsme 94 MB za sekundu, takže jsme s tím byli spokojení. Výsledky bohužel nebyly tak dobré jako při testování serverů ve Spojených státech nebo Kanadě. V některých našich testech jsme se mohli dostat nahoru o 60 MB za sekundu. V jiných bychom měli pokles na pouhých 5 MB za sekundu.

Je zřejmé, že umístění serveru má obrovský dopad. Úžasné na NordVPN jsou tisíce serverů dostupných na stovkách míst.

Měli byste mít na paměti, že existuje celá řada faktorů, které mohou obecně ovlivnit rychlost. Náš verdikt, založený na testu rychlosti, je však takový ExpressVPN je jasným vítězem, pokud jde o rychlostní konzistenci.

Obejití Geo omezení – vítěz: NordVPN

Jedním z hlavních důvodů, proč můžete hledat VPN, je obejít geo omezení a zobrazit streamovací materiál. Mezi populárnější streamingové služby, které geo omezují jejich obsah, patří:

 • Geo_restrictionsNetflix
 • Hulu
 • Amazon Prime
 • BBC iPlayer
 • ITV
 • A síťové vysílání ve Spojených státech, včetně NBC, CBS a ABC

Při našem testování se společnosti NordVPN podařilo obejít geo omezení většiny streamovacích služeb. Při pokusu o připojení k vysílacím stanicím ze Spojených států jsme měli malé problémy, konkrétně s ABC a CBS, ale tento problém jsme obešli několikrát po přepnutí serverů.

Naopak, ExpressVPN neměl problém obejít geo omezení u všech služeb, které jsme testovali. Pokud máte Kodi, můžete použít ExpressVPN k obcházení regionálních omezení televizních služeb. S ExpressVPN to bylo žádné znatelné zpoždění ve streamingové službě pomocí jejich speciálních serverů. ExpressVPN může být velmi dobře jednou z nejlepších VPN pro Netflix.

Tam byla jedna oblast, kde NordVPN jasně porazil ExpressVPN, a to by mohlo být hlavním problémem pro několik lidí – NordVPN byl schopen přístup do USA do Austrálie Netflix, zatímco ExpressVPN nebyl.

USA do Kanady NetflixUS do Velké Británie NetflixUS do Japonska NetflixUS do Austrálie Netflix
NordVPN
ExpressVPN

Zatímco obě služby vykonávaly obdivuhodně, náš výrok je takový vítězem v této kategorii je NordVPN protože více serverů má přístup k více obsahu po celém světě. To však nepřekvapuje, protože mají proprietární technologii, která umožňuje většině z jejich serverů s více než 5 000 životaschopným přístupovým bodem pro streamingové služby.

Přehled funkcí – vítěz: NordVPN

Jak většina lidí ví, obě služby VPN mají dlouhý seznam funkcí. V závislosti na vašich prioritách by obě mohly fungovat. Ačkoli zdánlivě identické, existují jemné rozdíly, které by mohly vyvážit rovnováhu na straně NordVPN.

Seznam funkcí ExpressVPN

 • logo expresvpn

  Odblokuje obsah z celého světa

 • 2 000 serverů ve 94 zemích
 • Vestavěná funkce testu rychlosti
 • Aplikace pro každé zařízení
 • 256bitové šifrování AES
 • Žádné protokoly aktivity ani protokoly připojení
 • OpenVPN a další protokoly
 • Nulové znalosti DNS
 • Podpora směrovače VPN

Seznam funkcí NordVPN

Náměstí loga Nordvpn

 • Odblokuje obsah z celého světa
 • 5 000 serverů ve 62 zemích
 • Dvojité servery VPN.
 • 256bitové šifrování AES
 • Zásady nulového protokolování
 • Protokol tunelování OpenVPN a další
 • Podpora pro Android, iOS, Windows a Mac
 • Cibule přes VPN
 • Smart Play – odemknutí geo-omezeného obsahu
 • Podpora směrovače VPN

Jedním z velkých rozlišovacích prvků je Protokol dvojitého šifrování NordVPN.

Možnost ochrany dvojitých dat nabízená společností NordVPN vaše data zašifruje dvojím přenosem informací prostřednictvím dvou následujících serverů VPN, než se dostane na webovou stránku aplikace, ke které se pokoušíte získat přístup..

A pokud to nestačí, druhá služba VPN nebude mít vaši původní IP adresu. K připojení se používají protokoly UDP a TCP. Jedná se o další vrstvu šifrování, kterou většina lidí nepotřebuje, ale pokud ji potřebujete, je dobré vědět, že je k dispozici.

Problém je v tom, že to někdy brzdí rychlosti – což lze vidět v testu rychlosti.

ExpressVPN jde o šifrování dat trochu jinak. Aby byl váš online provoz bezpečný, ExpressVPN skryje vaši IP adresu a poté smíchá váš provoz s provozem ostatních. Díky tomu je vše kromě není možné, aby si třetí osoby přečetly vaše informace. To zahrnuje vašeho poskytovatele internetových služeb a místního operátora Wi-Fi.

ExpressVPN vám dává možnost výběru z různých protokolů VPN. Tím se přidá další vrstva zabezpečení mezi počítačem a serverem VPN, který používáte. Většina lidí používajících VPN nezná rozdíl mezi poskytovanými protokoly VPN. Z tohoto důvodu má ExpressVPN možnost automaticky zvolit protokol, který bude nejlepší pro síť, kterou používáte.

Náš verdikt: Mírná hrana dvojitého šifrování NordVPN.

VPN v Číně

ExpressVPN a NordVPN si vytvořily pověst, že jsou v Číně dobře výkonné. ExpressVPN udělal tak dobře, ve skutečnosti, že hlavní webové stránky služby jsou v Číně blokovány. ExpressVPN to dokázala obejít nabídnutím alternativních adres pro své čínské uživatele.

ExpressVPN si velmi dobře uvědomuje výzvy, kterým v Číně čelí. Vzhledem k tomu, jak dobře to funguje, dochází v zemi k občasným výpadkům služeb. Jak již bylo řečeno, i přes výpadky služeb je ExpressVPN v celé zemi respektován jako dobře fungující. Společnost NordVPN má na trhu slušné výsledky.

ExpressVPN má delší pověst, že provádí vše, co je třeba udělat, aby se dostal přes čínské firewally.

V této podkategorii je to náš výrok Vítěz ExpressVPN. Delší pověst znamená, že jejich šifrovací technologie obstála ve zkoušce času, a to i přesto, že čínská vláda neustále vylepšuje „Velký firewall“. Je to jemný, ale důležitý rozdíl.

Torrenting s VPN: Je to Tie

torrenting vectorZatímco torrenting má špatnou pověst, samotné torrenting není nezákonné. Protiprávnost torrentingu pochází ze stahování materiálu chráněného autorskými právy, na který nemáte nárok. Je těžké říci, co je legální a nezákonné, a přestože můžete mít nejčistší úmysly, můžete si nechtěně stáhnout něco nelegálně. Vždy je lepší být v bezpečí než líto.

Některé sítě VPN jsou pro torrenting lepší než jiné. Rychlost hraje roli v torrentování z libovolného webu, protože nižší rychlosti mohou poškodit rychlost stahování torrentovaného souboru.

NordVPN i ExpressVPN mají úžasnou reputaci za to, že jsou přátelští torrentem. Obě společnosti omezují uživatele, pokud jde o servery, které lze použít ke sdílení souborů P2P.

S každou službou zde nemůžete pokazit což znamená, že to můžeme nazvat mytím. Je to kravata, obě jsou skvělé s torrentováním.

Simultánní připojení – vítěz: NordVPN

Společnost NordVPN má pověst, že patří mezi nejlepší služby nabízející více připojení zařízení. Ve skutečnosti, když se podíváte na jejich webové stránky, říkají, že pouze jedním účtem jste schopni připojit šest zařízení současně. To je úžasné číslo, ale rozhodně ne nejlepší na trhu.

ExpressVPN umožňuje připojit tři zařízení současně. Službu můžete nainstalovat na tolik zařízení, kolik chcete. Můžete však mít připojeny pouze tři současně. Někteří diskutují o hodnotě několika současných spojení. Pokud jste jen jedna osoba, kolik zařízení potřebujete připojit současně? Pokud chcete připojit celý dům, můžete jednoduše použít router VPN.

Po připojení k routeru nezáleží na počtu připojení, protože všechna vaše zařízení budou připojena najednou.

vpn diagram

Jak již bylo řečeno, náš verdikt, pokud jde o simultánní připojení zařízení, je takový NordVPN je jasným vítězem.

Zákaznická podpora – je to opět kravata

Zákaznická podpora je nesmírně důležitá, pokud jde o používání jakékoli služby. Pokud jde o službu VPN, můžete mít řadu otázek a potřebujete pomoc v různých oblastech.

Nejprve si povíme o ExpressVPN. ExpressVPN nemá telefonickou podporu. Živý chat je nejlepší způsob, jak s někým mluvit, ale máte možnost odeslat e-mail. ExpressVPN má také dobré znalostní centrum, kde můžete řešit problémy a získat pomoc při nastavování služby.

možnosti podpory expresvpn

Vzali jsme si čas na vyzkoušení chatu a zjistili jsme, že tým je pohotový a rychlý.

NordVPN poskytuje v našem testu zákaznickou podporu stejně jako ExpressVPN. Stejně jako u ExpressVPN se starají o zákaznickou podporu tím, že nabízejí živý chat, e-mail a nepřetržitě otevřené centrum nápovědy.

Ještě jednou, NordVPN a ExpressVPN jsou na stejném základě.

FAQs

Je ExpressVPN lepší než NordVPN?

Zatímco ExpressVPN je rychlejší než NordVPN, NordVPN nabízí silnější zabezpečení než ExpressVPN. Kromě toho jsou docela vyrovnaní. Pouze jemný rozdíly ve vlastnostech dělají NordVPN standout.

Je NordVPN nejlepší VPN službou dnes?

NordVPN je také považována za jednu z nejlepších možností. S ohledem na náklady NordVPN, což je asi třetina nebo 35% nákladů ExpressVPN, získáte za své peníze úžasnou hodnotu.

Přestože je rychlost nekonzistentně vysoká, získáváte úžasné bezpečnostní funkce a technologii streamování, kterou ExpressVPN nemá. Celkově vzato doporučujeme NordVPN jako nejlepší možnost.

Je NordVPN vhodný pro torrenting?

Ano, a hlavně, většina VPN je dobrá pro torrenting. NordVPN je jedním z mnoha.

Jak mohu používat VPN zdarma?

Nedoporučujeme používat bezplatnou síť VPN. Pokud používáte bezplatnou síť VPN, služba pravděpodobně zaznamená vaši aktivitu a prodá ji. Existuje několik dalších škodlivých způsobů, jak společnost může vydělat peníze z vás. Podstatou tohoto varování není použití bezplatné služby VPN.

Mohu použít VPN ke sledování American Netflix?

Ano, služby jako NordVPN a ExpressVPN vám umožní sledovat American Netflix. Je důležité používat seriózní VPN, protože Netflix se neustále snaží zabránit lidem v používání VPN.

Jaké jsou země se 14 očima?

Existují skupiny a koalice, které sdílejí data navzájem a mají přístup k podnikovým záznamům, které mají v těchto zemích sídlo. Obecně se chcete vyhnout používání VPN v kterékoli ze 14 očí zemí, 9 očí zemí a 5 očí zemí. Obecně je 5 očí země nejhorší, protože jsou také v alianci pro 9 očí a 14 očí.

 • Země s 14 očima: Německo, Belgie, Itálie, Švédsko, Španělsko, Dánsko, Francie, Nizozemsko, Norsko, Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Velká Británie, Spojené státy
 • Země s 9 očima: Dánsko, Francie, Nizozemsko, Norsko, Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Velká Británie, Spojené státy
 • Země s pěti očima: Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Velká Británie, Spojené státy

Závěr – celkový vítěz: NordVPN

Po prozkoumání řady faktorů jsme přesvědčeni, že NordVPN je zdaleka nejlepší VPN služba na trhu. Nabízí úroveň rychlosti, bezpečnosti a stability, kterou pouze ExpressVPN může do jisté míry odpovídat, ale ne zcela překonat.

Jejich závazek k soukromí a jejich schopnost obejít geo omezení jim dává hlavu a ramena nad ostatní. Podívejte se na seznam nejlepších VPN, kde najdete další služby VPN, které byste měli zvážit. (Pro naše francouzské čtenáře: Meilleur VPN)

ExpressVPN je téměř stejně dobrý jako NordVPN. Rozdíly ve všem kromě ceny a rychlosti jsou téměř zanedbatelné. V zásadě, pokud dáváte přednost rychlosti za lepší cenu, pak jděte s ExpressVPN a získejte podobnou službu.

S NordVPN obětujete malou nabídku rychlosti pro maximální bezpečnost. Nakonec je to osobní rozhodnutí pro každou osobu, ale dáváme přednost tomu, aby byla nákladově efektivnější, stále více geo-omezených pořadů, a to vše při současném kvalitním šifrování.

Jaká byla vaše zkušenost? Rádi bychom od vás slyšeli. Sdělte nám, co si myslíte o službách VPN dostupných v sekci komentářů níže.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map