Porovnanie a hodnotenie NordVPN verzus ExpressVPN (2020)

nordvpn vs expressvpnNordVPN a ExpressVPN sú dnes poprednými poskytovateľmi VPN.


Sú hlavnými honosmi vo svete aplikácií VPN a všeobecnejšie povedané, ochrana osobných údajov … Bitka dvoch bezpečnostných goliášov, kde iba jeden z nich posilní najvyššiu moc.

Dobrí ľudia, ako ste vy, chcú vedieť, kto vyhráva z jedného na druhého. Pri čítaní recenzií môže byť ťažké určiť, ktorý z týchto dvoch produktov je lepší ako druhý.

V tomto prehľade sa zameriame na atribúty, ktoré každý z týchto produktov prináša do tabuľky, a potom nezaujatým spôsobom sledujeme, ktorý z týchto dvoch produktov sa skutočne javí ako najlepší.

Kto si myslíte, že vyhrá !? Očakávanie ma zabíja! Vsadíme sa, že tiež hľadáte nejaké odpovede! Predtým, ako sa ponoríme do drsných vecí, poďme o krok späť a prejdeme si, čo treba dávať pozor..

Čo by ste mali hľadať pri porovnávaní služieb VPN? 

Pri nakupovaní siete VPN je dosť ťažké vedieť, čo hľadať, najmä ak nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti s ich používaním. Existuje veľa faktorov, ktoré treba hľadať a ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu spoločnosťou Nord vs PIA, kde podrobnejšie rozoberáme tieto úvahy.

cena

vektorový obrázok kontrolného zoznamuPrvým faktorom, na ktorý sa každý pozerá, je cena. Koľko je príliš veľa a koľko je príliš málo? V odvetví VPN spravidla, dlhodobé zmluvy ponúkajú obrovské úspory. Nehľadajte ďalej ako NordVPN a zistite, do akej miery môže trojročná zmluva ovplyvniť vaše náklady. Renomované siete VPN sa môžu pohybovať od 3 do 15 dolárov.

rýchlosť

Keď používate internet a robíte ďalšiu míľu, aby ste sa ochránili, posledná vec, ktorú chcete, je úplne znížiť vaše rýchlosti. Použitie siete VPN, ktorá má hroznú rýchlosť, tak znemožňuje použitie internetu.

Existujú služby, ktoré kontrolujú všetky políčka v každej kategórii okrem rýchlosti a existujú služby, ktoré poskytujú iba rýchlu a slabú ochranu. Najlepšie je zvážiť, čo je pre vás najdôležitejšie pri pohľade.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Hlavným dôvodom, prečo hľadáte sieť VPN, je súkromie a bezpečnosť. Či už pristupujete k obsahu s obmedzeným prístupom alebo chcete chrániť svoj bankový účet, vždy existuje obava z jeho bezpečného vykonania. Uistite sa, že vaša sieť VPN neprihlási aktivitu a nemá bydlisko v príslušnej jurisdikcii, môže ísť ešte ďalej.

Prístup k geoobmedzenému obsahu

Jednou z najväčších výhod pre VPN je možnosť prístupu k sieti Netflix a iným streamingovým službám v iných krajinách. Nie všetky VPN sú v tomto ohľade vytvorené rovnako. Uistite sa, či služba, ktorú používate, má prístup k správnym streamovacím službám.

Počet a umiestnenie servera

Dôležitým aspektom nakupovania VPN je zistiť, kde sa nachádzajú servery a koľko serverov je k dispozícii. Je to dlhá cesta k prístupu k obsahu a tiež k ovplyvňovaniu rýchlosti. Spravidla platí, že čím bližšie ste k serveru, tým rýchlejšie budú vaše rýchlosti. Čím viac serverov a umiestnení, tým lepšie.

Počet pripojení

Jedným často prehliadaným prístupom je počet simultánnych pripojení k sieti VPN. Ak v tom čase môžete mať iba jedno pripojenie, nebudete úplne chránení. Dôležitým aspektom je možnosť pripojenia k smerovaču. Ak sa môžete pripojiť k smerovaču, môžete pokryť všetky svoje zariadenia.

Zákaznícka podpora a vedomostná základňa

Ešte dôležitejšia ako spoľahlivý tím zákazníckej podpory je úplná vedomostná základňa. Použitie vedomostnej základne môže ušetriť čas a energiu. Ak máte otázky, odpoveď by mala byť vzdialená iba niekoľko kliknutí. Dôležitá je aj kompetentná a spoľahlivá podpora zákazníkov, ktorá by mala byť vysokou prioritou

Pokusy a záruky vrátenia peňazí

Priemyselným štandardom je 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Existuje niekoľko služieb VPN, ktoré ponúkajú iba 7-dňovú záruku vrátenia peňazí. Niekoľko sietí VPN skutočne ponúka bezplatnú verziu softvéru, ktorá má obmedzené využitie dát a použitie funkcií. Mať aspoň mesiac na vyskúšanie niečoho je ďalší bonus.

To asi zhŕňa. Teraz, keď sme preskúmali dôležité faktory, na ktoré treba dať pozor, začnime!

Porovnanie cien – Výherca: NordVPN

Pri porovnávaní vedľa seba uvidíte, že každý výrobok prináša do tabuľky niečo jedinečné. Napríklad, pokiaľ ide o možnosti období predplatného:

Spoločnosť NordVPN ponúka predplatné na jeden mesiac, jeden rok a tri roky. S dvojročným plánom získate zľavu 66%. NordVPN sa oplatí za každú cenu, ale pokiaľ ide o náklady, skutočné meno pre nich je z dlhodobého hľadiska.

2,99 dolárov mesačne pre jedného z vodcov trhu je absurdná hodnota. Jediné, čo musíte urobiť, je zaplatiť 100 dolárov a zabudnúť, že ste dokonca museli platiť za svoju VPN tri roky. Aké ukradnúť!

Ceny NordVPN

ExpressVPN ponúka predplatné na jeden mesiac, šesť mesiacov alebo jeden rok. S jednoročným predplatným, dostanete tri mesiace zadarmo.

Je zrejmé, že ExpressVPN nedrží sviečku spoločnosti NordVPN, pokiaľ ide o dlhodobé stanovovanie cien. Krátkodobé ceny sú veľmi porovnateľné.

Musí existovať dôvod, prečo ExpressVPN účtuje poplatok za službu. Pozrime sa ďalej!

Ceny ExpressVPN

NordVPN aj ExpressVPN ponúkajú 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Preskúmali sme tieto pravidlá a môžeme overiť, či každá spoločnosť dodržiava svoje sľuby. Ani sa od vás nevyžaduje, aby ste uviedli dôvod, prečo chcete zrušiť službu. Ak to pre vás nebude fungovať, vrátia vám peniaze.

V zásade ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu. Ak sa rozhodnete, že sa vám táto služba nepáči, jednoducho sa chcú chvíľu držať vašich peňazí. Za to ich nemôžeme viniť. Väčšina ľudí zabudne alebo bude príliš lenivá na to, aby vrátila svoje peniaze.

Naše rozhodnutie o porovnávaní cien: Mierny okraj k NordVPN. Obe VPN ponúkajú v krátkodobom horizonte porovnateľnú službu. NordVPN však ponúka z dlhodobého hľadiska oveľa lepšiu ponuku.

Porovnanie rýchlosti – víťaz: ExpressVPN

Urobili sme porovnávacie testy rýchlosti bok po boku s NordVPN a ExpressVPN. Testy, ktoré sa vykonali, používali protokol OpenVPN spolu s 256-bitovým šifrovaním AES.

Toto je jeden z tvorcov peňazí pre VPN. Rýchlosť je tak dôležitá pre aspekty používania internetu, ako sú hry a streamovanie vo vysokom rozlíšení. Ak na prvom mieste nemáte kvalitné internetové rýchlosti, musíte byť pri používaní siete VPN opatrní pri poklese rýchlosti. Ľudia tiež očakávajú, že ich prehliadače načítajú stránky v mihnutia oka.

Testovali sme blízke servery v Európe s našim základným pripojením 94 MB za sekundu. Test, ktorý sa uskutočnil v Taliansku, prakticky maximalizoval našu základnú rýchlosť pripojenia. Keď sme vykonali rovnakú rýchlostnú skúšku s ostatnými krajinami, boli výsledky takmer rovnaké. Dostali sme rýchlosť sťahovania 92,45 MB za sekundu.

Rýchlosť ExpressVPN
expressvpn rýchlosti test

Keď boli podobné testy vykonané so servermi v Severnej Amerike, výsledky boli vynikajúce. Priemerne sme dokázali udržať 78 MB za sekundu. To platilo bez ohľadu na to, či sme testovali v USA alebo Kanade.

Ako vidíte, keď používate konkrétny server s ExpressVPN, nedošlo k takmer žiadnemu poklesu rýchlosti. Toto je úžasný výsledok. Pri použití pomalších serverov sa rýchlosť znížila o 17%. Toto nie je najlepší výsledok, ale je to lepšie ako veľa alternatív a vždy existujú ďalšie rýchlejšie servery.

Uskutočnili sme podobný test so spoločnosťou NordVPN. Použili sme protokol OpenVPN s rovnakým 256 bitovým šifrovaním AES. Z dôvodu problémov s výkonom v minulosti, ktoré sa spájajú so službou NordVPN, sme pri používaní služby očakávali výrazný pokles rýchlosti sťahovania.

Sme radi, že to môžeme povedať V priebehu rokov spoločnosť NordVPN urobila niekoľko vylepšení, vrátane pridávania serverov na rôznych miestach.

Rýchlosť NordVPN
nordvpn test rýchlosti

Keď sme testovali NordVPN so serverom v Dánsku, dostali sme 94 MB za sekundu, takže sme boli s tým spokojní. Bohužiaľ, výsledky neboli také pri testovaní serverov v USA alebo Kanade. V niektorých našich testoch sme sa mohli dostať hore o 60 MB za sekundu. V iných by sme mali pokles až na 5 MB za sekundu.

Je zrejmé, že umiestnenie servera má obrovský vplyv. Úžasné na NordVPN sú tisíce serverov dostupných na stovkách miest.

Mali by ste mať na pamäti, že existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť rýchlosť všeobecne. Náš verdikt založený na rýchlostnej skúške je však taký ExpressVPN je jasným víťazom, pokiaľ ide o rýchlosť konzistencie.

odpojenie Geo Obmedzenia – Výherca: NordVPN

Jedným z hlavných dôvodov, prečo možno hľadáte sieť VPN, je obísť geografické obmedzenia a prezrieť si streamovací materiál. Medzi najobľúbenejšie streamingové služby, ktoré geograficky obmedzujú svoj obsah, patria:

 • Geo_restrictionsNetflix
 • Hulu
 • Amazon Prime
 • BBC iPlayer
 • ITV
 • A sieťové vysielanie v Spojených štátoch vrátane NBC, CBS a ABC

Pri našom testovaní sa spoločnosti NordVPN podarilo obísť geografické obmedzenia týkajúce sa väčšiny streamovacích služieb. Pri pokusoch o pripojenie k vysielacím staniciam zo Spojených štátov sme mali malé problémy, konkrétne s ABC a CBS, ale tento problém sa vyskytol po niekoľkokrát prepnutí serverov.

Naopak, ExpressVPN nemal problém obísť geo obmedzenia všetkých služieb, ktoré sme testovali. Ak máte Kodi, môžete použiť ExpressVPN na obídenie regionálnych obmedzení televíznych služieb. S ExpressVPN to bolo žiadne viditeľné oneskorenie v streamingovej službe pomocou ich špeciálnych serverov. ExpressVPN môže byť veľmi dobre jednou z najlepších VPN pre Netflix.

V jednej oblasti NordVPN jednoznačne porazil ExpressVPN a mohlo by to byť pre niekoľko ľudí hlavným problémom – NordVPN bol schopný získať prístup do USA do Austrálie Netflix, zatiaľ čo ExpressVPN nebol.

USA do Kanady NetflixUS do Veľkej Británie NetflixUS do Japonska NetflixUS do Austrálie Netflix
NordVPN
ExpressVPN

Aj keď obe služby vykonávali obdivuhodne, náš rozsudok je taký víťazom v tejto kategórii je NordVPN pretože viac serverov má prístup k väčšiemu obsahu po celom svete. To však nie je žiadnym prekvapením, pretože majú proprietárnu technológiu, ktorá umožňuje väčšine z ich 5 000+ serverov životaschopný prístupový bod pre streamingové služby.

Prehľad funkcií – Víťaz: NordVPN

Ako väčšina ľudí vie, obe služby VPN majú dlhý zoznam funkcií. V závislosti od vašich priorít by obe mohli fungovať. Hoci sú zdanlivo rovnaké, existujú jemné rozdiely, ktoré by mohli ovplyvniť rovnováhu na strane NordVPN.

Zoznam funkcií ExpressVPN

 • logo expresvpn

  Odblokuje obsah z celého sveta

 • 2 000 serverov v 94 krajinách
 • Zabudovaná funkcia na testovanie rýchlosti
 • Aplikácie pre každé zariadenie
 • 256-bitové šifrovanie AES
 • Žiadne protokoly aktivity ani protokoly pripojenia
 • OpenVPN a ďalšie protokoly
 • Nulové znalosti DNS
 • Podpora smerovača VPN

Zoznam funkcií NordVPN

Námestie loga Nordvpn

 • Odblokuje obsah z celého sveta
 • 5 000 serverov v 62 krajinách
 • Dvojité servery VPN.
 • 256-bitové šifrovanie AES
 • Zásady nulového protokolovania
 • Protokol tunelovania OpenVPN a ďalšie
 • Podpora pre Android, iOS, Windows a Mac
 • Cibuľa cez VPN
 • Smart Play – odomknutie geograficky obmedzeného obsahu
 • Podpora smerovača VPN

Jedným z veľkých rozlišovacích prvkov je Protokol dvojitého šifrovania spoločnosti NordVPN.

Možnosť Ochrana dvojitých údajov, ktorú ponúka NordVPN, zašifruje vaše údaje dvakrát tak, že sa informácie prenesú prostredníctvom dvoch nasledujúcich serverov VPN skôr, ako sa dostane na webovú stránku aplikácie, ktorej sa pokúšate získať prístup..

Ak to nestačí, druhá služba VPN nebude mať pôvodnú adresu IP. Na pripojenie sa používajú protokoly UDP a TCP. Toto je ďalšia vrstva šifrovania, ktorú väčšina ľudí nepotrebuje, ale ak ju potrebujete, je dobré vedieť, že je k dispozícii.

Problém je v tom, že to niekedy brzdí rýchlosti – čo je zrejmé z rýchlostnej skúšky.

ExpressVPN ide o šifrovanie údajov trochu inak. Aby bola vaša online prevádzka bezpečná, ExpressVPN skryje vašu IP adresu a potom zmieša vašu komunikáciu s prevádzkou ostatných. To robí všetko okrem nie je možné, aby si tretie osoby prečítali vaše informácie. To sa týka vášho poskytovateľa internetových služieb a miestneho operátora Wi-Fi.

ExpressVPN vám ponúka možnosť výberu z rôznych protokolov VPN. Pridá sa tak ďalšia vrstva zabezpečenia medzi počítačom a serverom VPN, ktorý používate. Väčšina ľudí používajúcich VPN nepozná rozdiel medzi poskytovanými protokolmi VPN. Z tohto dôvodu má ExpressVPN možnosť automatického výberu protokolu, ktorý bude najlepší pre sieť, ktorú používate.

Náš rozsudok: Mierna hrana dvojitého šifrovania NordVPN.

VPN v Číne

ExpressVPN a NordVPN si vybudovali reputáciu za to, že v Číne môžu dobre fungovať. ExpressVPN urobil tak dobre, v skutočnosti, že hlavná webová stránka služby je v Číne zablokovaná. ExpressVPN to dokázala obísť ponúknutím alternatívnych adries svojim čínskym používateľom.

ExpressVPN si veľmi dobre uvedomuje výzvy, ktorým v Číne čelí. Vzhľadom na to, ako dobre to funguje, sú v krajine príležitostné výpadky služieb. Ako už bolo povedané, aj v prípade výpadkov služieb je ExpressVPN v celej krajine uznávaný ako výkonný. Spoločnosť NordVPN má aj na trhu slušné výsledky.

ExpressVPN má dlhšiu povesť, keď vykonáva všetko, čo je potrebné urobiť, aby sa dostal cez čínske firewally.

V tejto podkategórii máme verdikt Víťazom je spoločnosť ExpressVPN. Dlhšia reputácia znamená, že ich šifrovacia technológia obstála v skúške času, napriek tomu, že čínska vláda neustále vylepšuje „Veľký firewall“. Je to jemný, ale dôležitý rozdiel.

Torrenting s VPN: Je to kravata

torrenting vektorAj keď má torrentovanie zlú povesť, samotné torrentovanie nie je nezákonné. Protiprávnosť torrentingu pochádza zo sťahovania materiálu chráneného autorskými právami, na ktorý nemáte žiaden nárok. Je ťažké povedať, čo je zákonné a nezákonné, a hoci by ste mohli mať najčistejšie úmysly, mohli by ste omylom stiahnuť niečo nelegálne. Vždy je lepšie byť v bezpečí ako ľutovať.

Niektoré siete VPN sú pre torrenting lepšie ako iné. Rýchlosť nezohráva úlohu pri torrentingu z ľubovoľnej webovej stránky, pretože nižšie rýchlosti môžu poškodiť rýchlosť sťahovania torrentovaného súboru.

Spoločnosti NordVPN a ExpressVPN majú úžasnú reputáciu za to, že sú prívetivé. Obe spoločnosti obmedzujú používateľov, pokiaľ ide o servery, ktoré sa môžu použiť na zdieľanie súborov P2P.

Tu sa nemôžete pokaziť ani so žiadnou službou čo znamená, že to môžeme nazvať umývanie. Je to kravata, obaja sú skvelí s torrentom.

Simultánne pripojenia – víťaz: NordVPN

Spoločnosť NordVPN má povesť jedného z najlepších služieb pri ponúkaní viacerých pripojení zariadení. V skutočnosti, keď sa pozriete na ich webové stránky, hovoria, že iba jedným účtom dokážete súčasne pripojiť šesť zariadení. To je úžasné číslo, ale rozhodne nie to najlepšie na trhu.

ExpressVPN umožňuje pripojiť tri zariadenia súčasne. Službu môžete nainštalovať na ľubovoľný počet zariadení. Môžete však mať súčasne iba tri. Niektorí diskutujú o dôležitosti viacerých súbežných spojení. Ak ste len jedna osoba, koľko zariadení potrebujete pripojiť súčasne? Ak chcete pripojiť celý dom, môžete jednoducho použiť smerovač VPN.

Po pripojení k smerovaču nezáleží na počte pripojení všetky vaše zariadenia budú pripojené naraz.

diagram vpn

Ako už bolo povedané, náš verdikt, pokiaľ ide o súčasné pripojenie zariadení, je taký NordVPN je jasným víťazom.

Zákaznícka podpora – opäť je to kravata

Podpora zákazníkov je mimoriadne dôležitá, pokiaľ ide o používanie akejkoľvek služby. Pokiaľ ide o službu VPN, môžete mať množstvo otázok a potrebujete pomoc v rôznych oblastiach.

Najprv si povedzme o ExpressVPN. ExpressVPN nemá telefonickú podporu. Live chat je najlepší spôsob, ako s niekým hovoriť, ale máte možnosť poslať e-mail. ExpressVPN má tiež dobré vedomostné centrum, kde môžete riešiť problémy a získať pomoc s nastavením služby.

možnosti podpory expresvpn

Urobili sme čas na vyskúšanie rozhovoru a zistili sme, že tím je pohotový a pohotový.

NordVPN poskytuje v našom teste zákaznícku podporu rovnako ako ExpressVPN. Rovnakým spôsobom, ako to robí ExpressVPN, sa starajú o zákaznícku podporu tým, že ponúkajú živé rozhovory, e-maily a centrum pomoci 24/7.

Ešte raz, NordVPN a ExpressVPN sú na rovnakom základe.

Najčastejšie otázky

Je ExpressVPN lepší ako NordVPN?

Zatiaľ čo ExpressVPN je rýchlejší ako NordVPN, NordVPN ponúka silnejšiu bezpečnosť ako ExpressVPN. Okrem toho sú celkom vyrovnané. Iba jemné rozdiely vo vlastnostiach robia z NordVPN vynikajúce.

Je NordVPN najlepšia služba VPN dnes?

NordVPN sa tiež považuje za jednu z najlepších možností. Ak vezmete do úvahy náklady spoločnosti NordVPN, čo je asi tretina alebo 35% nákladov spoločnosti ExpressVPN, získate za svoje peniaze úžasnú hodnotu..

Aj keď rýchlosť je nekonzistentne vysoká, získavate úžasné bezpečnostné funkcie a technológiu streamovania, ktorú ExpressVPN nemá. Celkovo odporúčame NordVPN ako najlepšiu možnosť.

Je NordVPN vhodný na torrenting?

Áno, a z väčšej časti, väčšina sietí VPN je vhodná na torrenting. NordVPN je jedným z mnohých.

Ako môžem používať sieť VPN zadarmo?

Neodporúčame používať bezplatnú sieť VPN. Ak používate bezplatnú sieť VPN, služba pravdepodobne zaznamená vašu aktivitu a predá ju. Existuje niekoľko ďalších škodlivých spôsobov, ako môže spoločnosť z vás zarobiť peniaze. Podstatou tohto upozornenia nie je použitie bezplatnej služby VPN.

Môžem použiť sieť VPN na pozeranie American Netflix?

Áno, služby ako NordVPN a ExpressVPN vám umožnia sledovať American Netflix. Je dôležité používať serióznu sieť VPN, pretože sieť Netflix sa neustále snaží zabrániť ľuďom v používaní sietí VPN.

Aké sú krajiny so 14 očami?

Existujú skupiny a koalície, ktoré si navzájom vymieňajú údaje a majú prístup k podnikovým záznamom, ktoré sa nachádzajú v týchto krajinách. Spravidla sa chcete vyhnúť použitiu siete VPN v ktorejkoľvek zo 14 krajín s očami, 9 očami a 5 očami. Vo všeobecnosti je päť krajín, ktoré majú oči, najhoršie, pretože sú tiež v aliancii s 9 očami a 14 očami.

 • Krajiny s 14 očami: Nemecko, Belgicko, Taliansko, Švédsko, Španielsko, Dánsko, Francúzsko, Holandsko, Nórsko, Austrália, Kanada, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké
 • Krajiny s 9 očami: Dánsko, Francúzsko, Holandsko, Nórsko, Austrália, Kanada, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké
 • Krajiny s 5 očami: Austrália, Kanada, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké

Záver – celkový víťaz: NordVPN

Po preskúmaní mnohých faktorov sme presvedčení, že NordVPN je zďaleka najlepšia služba VPN na trhu. Ponúka takú rýchlosť, bezpečnosť a stabilitu, ktorú iba ExpressVPN dokáže trochu vyrovnať, ale nie úplne prekonať.

Ich záväzok k súkromiu a ich schopnosť obísť geografické obmedzenia ich stavia nad hlavu a plecia nad ostatných. Pozrite si náš zoznam najlepších sietí VPN a zistite viac služieb VPN, ktoré by ste mali zvážiť. (Pre našich francúzskych čitateľov: Meilleur VPN)

ExpressVPN je takmer rovnako dobrý ako NordVPN. Rozdiely vo všetkom okrem ceny a rýchlosti sú takmer zanedbateľné. V zásade, ak uprednostňujete rýchlosť za lepšiu cenu, choďte s ExpressVPN a dostanete podobnú službu.

S programom NordVPN obetujete malú ponuku rýchlosti pre maximálnu bezpečnosť. V konečnom dôsledku je to osobné rozhodnutie pre každú osobu, ale uprednostňujeme nákladovo efektívnejšie, viac relácií s obmedzeným geografickým umiestnením, a to všetko pri dosiahnutí kvalitného šifrovania..

Aké máš skúsenosti? Radi by sme od vás počuli. Povedzte nám, čo si myslíte o službách VPN dostupných v sekcii komentárov nižšie.

Pridajte vlastnú recenziu:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me