Pavojus viešajam „WiFi“


Ludovičius Rembertas –

Paskutinį kartą atnaujinta 2020 m. Kovo 25 d

Kai pirmą kartą išgirsti žodžius „viešas belaidis internetas“, tai skamba kaip geras dalykas. Juk ji atvira visuomenei. Tai reiškia, kad jūs gausite visą naudą be jokių išlaidų!

Ne taip greitai. Tiesą sakant, jūs turėtumėte galvoti apie viešą „WiFi“ kaip apie viešąjį tualetą. Jis tinkamas naudoti esant kritinei situacijai, tačiau jo geriausia vengti, kai tik įmanoma. Pažvelkime atidžiau.

Kas yra viešasis belaidis internetas?

viešasis „wifi“Viešasis „Wi-Fi“ yra bet koks „WiFi“ tinklas, prieinamas plačiajai visuomenei. Kavos parduotuvės, prekybos centrai, viešasis transportas, restoranai ir net mažmeninės prekybos parduotuvės klientams ar visiems kitiems, kurie ateina kartu, dažnai siūlo nemokamą „WiFi“ ryšį..

Tai gali būti patogu dėl įvairių priežasčių. Gurkšnodami latte ar neatsilikdami nuo socialinės žiniasklaidos galite ieškoti produktų apžvalgų, kai naršote parduotuvėje.

Deja, viešas WiFi gali kelti rimtą pavojų jūsų internetiniam privatumui. Ir mes kalbame ne tik apie reklamuotojus, kurie jus seka. Mes kalbame apie jūsų intymiausią, asmeninę informaciją.

Pvz., Tarkime, kad prisijungiate prie savo mėgstamos socialinės žiniasklaidos svetainės viešame „WiFi“ tinkle. Kažkas gali gauti jūsų prisijungimo informaciją. Tokiu būdu jie gali gauti prieigą prie jūsų asmeninio bendravimo, kuris gali suteikite jiems prieigą prie visos informacijos, kurią galbūt pasidalinote su draugais.

Dar blogiau, tarkime, kad norėdami nusipirkti, turite pervesti šiek tiek pinigų iš savo taupomosios sąskaitos į savo mokėjimo sąskaitą. Taigi, jei norite atlikti pervedimą, prisijunkite prie savo banko programos. Įsivaizduokite, ką įsilaužėlis galėtų padaryti su jūsų internetinės bankininkystės slaptažodžiu.

Daugeliui viešųjų „WiFi“ tinklų prieigai reikalingas slaptažodis, kuris gali suteikti saugumo jausmą. Deja, tas saugumo jausmas gali būti klaidinantis. Ką visa tai reiškia? Tai reiškia turėtumėte vengti viešo belaidžio interneto kai tik įmanoma.

10 didžiausių viešojo „WiFi“ pavojaus

Taigi, kodėl viešasis „WiFi“ yra toks pavojingas? Čia yra 10 geriausių pavojų, kuriuos patiriate, kai prisijungiate prie vieno iš šių tinklų.

1. Nešifruoti tinklai

Užšifruotame tinkle jūsų informacija yra apsaugota šifravimo raktu. Kitaip tariant, trečioji šalis negali lengvai prieiti prie informacijos. Kai tinklą nustato profesionalas, jie paprastai įgalina šifravimą.

Deja, daugelį viešųjų „WiFi“ sistemų nenustato profesionalas. Pavyzdžiui, maršrutizatorių jūsų vietinėje kavinėje lygiai taip pat greičiausiai nustatė barista kaip IT specialistą. Ir net jei tinklas buvo nustatytas profesionaliai, negalima tiksliai pasakyti, ar jis užšifruotas.

Nešifruotame tinkle trečiajai šaliai nesunku perimti jūsų duomenis. Nereikia nė sakyti, kad tai yra rimta rizika.

2. Nesąžiningi interneto prieigos taškai

„wifi“ interneto prieigos taškasNeteisingas viešosios interneto prieigos taškas yra viešosios interneto prieigos taškas, skirtas atrodyti teisėtam, bet iš tikrųjų jo nėra. Paprastai tai yra taip paprasta, kaip sukurti tinklą, kurio pavadinimas yra panašus į tą, prie kurio norite prisijungti.

Tarkime, kad jūs mėgstate vėlyvus pietus mėgstamame restorane. Jie turi „WiFi“ tinklą, vadinamą „SouperSalad“. Jūs einate prisijungti ir netyčia pasirenkate tinklą pavadinimu „SuperSalad“. Sveikinu. Jūs ką tik prisijungėte prie apgaulingo interneto prieigos taško, o piratai renka jūsų informaciją.

3. Žmogaus viduryje puolimai

Žmogaus viduryje puolimas yra tokio tipo išpuolis, kai įsilaužėlis save laiko tarp dviejų įrenginių. Tai darydami, jie gali perimti, skaityti ir net pakeisti transliacijas.

Pvz., Įsivaizduokite, kad jungiatės prie maršrutizatoriaus oro uosto terminale. Nepažįstamas jūsų, įsilaužėlis įterpia save tarp jūsų ir maršrutizatoriaus. Taigi jūs apsilankote internetinėje prekybos platformoje, norėdami patikrinti savo akcijų portfelį.

Kai prisijungiate prie savo prekybos platformos, įsilaužėlis gali nuskaityti jūsų vartotojo vardą ir slaptažodį. Po savaitės vėl prisijungiate tik norėdami sužinoti, kad visi jūsų pinigų nebėra. Tai ekstremalus scenarijus, tačiau jis parodo, koks pavojingas gali būti toks išpuolis.

4. Kenkėjiškų programų išpuoliai

kenkėjiškų programų išpuoliaiPiratai ne visada turi skaityti jūsų informaciją, kai esate prisijungę prie „Wi-Fi“ tinklo. Jie gali į telefoną ar nešiojamąjį kompiuterį įterpti kenkėjiškų programų, kurios ir toliau siųs jūsų duomenis nusikaltėliams, kol jie nebus pašalinti. Tai yra ypač lengva viešajame „WiFi“ tinkle.

Vienas dažnas būdas yra sukurti suklastotą iššokantįjį langą, kuriame prašoma įdiegti programinės įrangos naujinį. Prisijungdami prie tinklo pamatysite nenuobodų pranešimą, kad reikia atnaujinti jūsų „Messenger“ programą. Spustelėjus jį, vietoj jo įdiegiama kenkėjiška programa.

5. „Ad Hoc“ jungtys

Ad hoc ryšys yra ryšys, tiesiogiai jungiantis tarp dviejų kompiuterių. Jei jūsų įrenginys yra nustatytas automatiškai atrasti naujus tinklus arba jei įgalinti specialieji ryšiai, įsilaužėliai gali prisijungti tiesiogiai prie jūsų įrenginio, kai tik prisijungiate prie interneto.

6. Vartotojo vardo ir slaptažodžio vagystė

Visi šie išpuolių metodai yra bendri tuo, kad jie atskleidžia jūsų svetainės naudotojų vardus ir slaptažodžius. Tai gali suteikti įsilaužėliams prieigą prie bet kurios internetinės paskyros. Jie netgi gali parduoti savo prisijungimo informaciją tamsiame tinkle.

7. Asmens tapatybės vagystė

tapatybės vagystėsPrarasti savo vartotojo vardą ir slaptažodį gali būti problema, tačiau tai lengva išspręsti. Tiesiog pakeiskite slaptažodį, kai tik sužinosite apie problemą.

Didesnė rizika yra ta informacija, kurią tuo metu gali pasiekti elektroniniai nusikaltėliai. Pvz., Galbūt buhalteriui išsiuntėte tam tikrą mokesčių informaciją. Jei šioje informacijoje yra jūsų socialinės apsaugos ar Kanados pensijų plano numeris, galite tapti tapatybės vagystės auka.

8. Kirminai

Kirminas yra ypatinga kenkėjiškos programos rūšis. Virusai turi pulti tam tikrą programą ir paprastai turi būti įdiegti. Kirminai, priešingai, sugeba daugintis.

Viešojo tinklo problema yra ta, kad jūs nežinote, kas dar yra prijungtas, ir kaip gerai jie gina savo sistemas. Jei kažkas kitas tinkle yra užkrėstas kirminu, kirminas gali peršokti tinklą ir užpulti jūsų kompiuterį.

9. Nuskambėjimas ir uostymas

Snaudas ir šnipinėjimas yra tai, kai įsilaužėlis naudoja programinę įrangą ar specialią „WiFi“ aparatūrą, kad klausytųsi „WiFi“ signalų. Naudodamiesi šia technika, įsilaužėliai gali pasiekti viską, ką darote internete.

Geros žinios apie tai yra tai, kad jei tik skaitote naujienas, nesiunčiate jokios asmeninės informacijos. Bloga žinia ta, kad kai tik prisijungsite prie svetainės, įsilaužėliai turės prieigą prie jūsų paskyros.

10. Bitcoin kasyba

bitkoinų kasybaBitcoin ir kitoms kriptovaliutoms šifruoti „blockchain“ reikia daug apdorojimo galios. Norėdami įgyti šią galią, jie perduoda duomenų apdorojimo darbus kitiems žmonėms. Kaip atlygį už dalyvavimą šifravimo schemoje žmonės kartais gauna „nemokamą“ kriptovaliutą.

Šis procesas vadinamas „Bitcoin“ gavyba, ir tai yra populiarus būdas žmonėms užsidirbti papildomų pinigų. Deja, ne visi „Bitcoin“ kalnakasiai yra sąžiningi žmonės. Kartais jie naudoja kitų žmonių kompiuterius, kad atliktų darbą už juos.

Ką tai turi bendro su viešuoju belaidžiu internetu? Užpuolikas gali naudoti viešąjį tinklą, norėdamas slapta įdiegti „Bitcoin“ kasybos programinę įrangą savo kompiuteryje, kol esate prisijungę.

Tiesa, tai nėra tokia rimta problema kaip tapatybės vagystė. Bet kadangi ši programinė įranga naudoja procesoriaus išteklius, ji gali žymiai sulėtėja tavo kompiuteris.

Ko nedaryti (jei turite prisijungti prie viešojo „WiFi“)

Šiandieniniame pasaulyje sunku visiškai išvengti viešojo „WiFi“. Visi esame priklausomi nuo savo telefonų, o kartais turime dirbti oro uoste ar traukinyje. Taigi, ko reikėtų vengti, jei turite prisijungti prie viešojo „WiFi“? Čia yra pora rodyklių.

Negalima pasiekti ir nesinaudoti neskelbtiniais duomenimis

Tinkama nykščio taisyklė, kai naudojatės viešuoju „Wi-Fi“, yra manyti, kad jūsų informacija yra skaitoma. Akivaizdu, kad ne visada taip yra. Bet kaip sakoma, uncija prevencijos yra verta svaro išgydyti.

Dėl to yra tam tikrų dalykų, kurių neturėtumėte pasiekti ar naudoti viešajame tinkle. Bet kokia kaina venkite kreiptis į bet kurį banką ar kitą finansų įstaigą. Ir niekada naudokite arba siųskite savo socialinio draudimo ar Kanados pensijų plano numerį viešajame tinkle. Tai tik maldauja problemų.

Daugelis viešųjų „WiFi“ platformų paprašys įvesti savo el. Pašto adresą arba telefono numerį, kad galėtumėte užsiregistruoti jų paslaugoms. Kai jūsų paprašys šios informacijos, gerai pagalvokite, ar pasitikite tinklu, ar ne. Jei nuspręsite tęsti, verta naudoti antrinį el. Pašto adresą.

Venkite registruotis keliose platformose

Daugelis viešųjų „WiFi“ tinklų yra platformos dalis. Tai ypač pasakytina apie restoranų tinklus, viešąjį transportą, oro uostus ir kitas dideles vietas.

Kai kuriais atvejais registracija į šias platformas yra neišvengiama. Bet pabandykite apriboti savo ekspoziciją, užsiregistravę kuo mažiau. Vienas iš būdų sumažinti šią riziką yra pamatyti, ar jūsų interneto paslaugų teikėjas ar telefono operatorius siūlo „WiFi“ prieigos taškus jūsų vietovėje.

Venkite nesaugių svetainių

Daugelio šiuolaikinių svetainių srautui šifruoti naudojamas saugus lizdo sluoksnis (SSL). Galite pasakyti, ar svetainė yra saugi, nes adresas bus pradėtas HTTPS, o ne HTTP. Snooping srautas naudojant HTTP ryšį yra daug lengviau nei srauto srauto stebėjimas naudojant HTTPS ryšį.

Daugelyje naršyklių lengva pasakyti, ar svetainė yra saugi. Pvz., „Google Chrome“ pateiks įspėjimą „Neapsaugotas“, kai prisijungiate prie svetainės be SSL. Protinga apskritai vengti tų svetainių, bet ypač kai esate prisijungę per viešą „Wi-Fi“.

Kaip apsaugoti savo informaciją viešajame „WiFi“

Tam tikro turinio vengimas ir dalijamos informacijos ribojimas yra tik dalis saugumo viešajame „WiFi“. Taip pat svarbu imtis prevencinių priemonių. Šios priemonės taip pat yra gera idėja, kai namuose prisijungiate prie interneto.

Naudokite saugią naršyklę

apsaugotas naršymasVienas geras būdas apsaugoti savo informaciją yra naudoti saugią naršyklę. Šios naršyklės iš esmės skiriasi nuo naršyklių, kurios pateikiamos kartu su jūsų įrenginiu.

Paprastai jūsų įrenginyje bus naršyklė, pvz., „Microsoft Edge“, „Safari“ ar „Google Chrome“. Šios naršyklės gali atrodyti saugios, nes jos yra iš patikimų šaltinių. Problema ta, kad jie yra optimizuoti greičiui ir patogumui naudoti, o ne saugumas.

Saugios naršyklės apima tokias parinktis kaip „Firefox“, „Tor“, „Brave“ naršyklė ir „Epic“ privatumo naršyklė. Šios naršyklės veikia šiek tiek lėčiau, tačiau jos geriau dirba, kad elektroniniai nusikaltėliai nepatektų į jūsų asmeninę informaciją.

Naudokite VPN

Kitas būdas apsaugoti savo informaciją yra naudoti virtualų privatų tinklą (VPN). VPN suteikia saugų, užšifruotą tunelį tarp jūsų ir VPN serverio. Tai ne tik apsaugo jūsų asmeninę informaciją, bet ir gali padėti pašalinti anonimiškumą jūsų interneto srautui.

Beje, ne visi VPT sukurti lygūs. Pavyzdžiui, yra daug vadinamųjų „nemokamų VPT“. Deja, daugelis šių paslaugų yra sukčiai. Vietoj to, kad įsilaužėliai pavogtų jūsų asmeninę informaciją, prieigą turės VPN tarnyba.

Štai kodėl svarbu laikytis kokybiškos, mokamos VPN paslaugos. Tai užtikrins jūsų informacija yra saugesnis, ne mažiau saugus. Taip pat nepalikite savo telefono neapsaugoto. Yra daugybė gerų VPN paslaugų, skirtų „Android“ ir „iOS“.

Įsitikinkite, kad jūsų kenkėjiškų programų apsauga yra atnaujinta

Gera antivirusinė programa gali nuveikti dar labiau, kad jūsų kompiuteris būtų apsaugotas nuo įsilaužėlių. Ir jei kokia nors kenkėjiška programa ją padaro jūsų įrenginyje, reguliarus automatinis nuskaitymas greitai atpažins ir pašalins grėsmę.

Nepaisant to, net ir geriausia kenkėjiškų programų apsauga nėra labai naudinga, jei ji nėra reguliariai atnaujinama. Visada įsitikinkite, kad naudojate naujausią antivirusinės programinės įrangos versiją, ir nedelsdami atnaujinkite, kai pamatysite naujinimo pranešimą.

Įsitikinkite, kad jūsų ugniasienė yra įjungta

Kai ugniasienė naudojama kartu su gera antivirusine programa, ji gali užkirsti kelią daugeliui internetinių atakų. Ugniasienė yra kliūtis, apsauganti nuo daugelio atakų rūšių, įskaitant bet kokį neteisėtą eismą ar nepageidaujamus ryšius. Kai užkarda aptinka įtartinus duomenų paketus, jie bus užblokuoti.

Kartais ugniasienės naudojimas gali erzinti. Jie gali neleisti kai kurioms programoms veikti, be to, jie dažnai pateikia iššokančius langus ir pranešimus. Dėl to daugelis žmonių išjungia ugniasienes būdami namuose.

Jei paprastai neleidžiate ugniasienės, įjunkite ją prieš prisijungdami prie viešojo „WiFi“ tinklo. „Windows“ sistemoje tai galite padaryti valdymo skydelio skiltyje „Sistema ir sauga“. „Mac“ vartotojai tai gali padaryti naudodamiesi sauga & Sistemos nuostatų skiltis „Privatumas“.

Išjunkite failų bendrinimą ir „AirDrop“

Jei dirbate bendradarbiaujančioje aplinkoje, galite naudoti „Windows File Sharing“ arba „Apple AirDrop“. Šios paslaugos suteikia galimybę kiekvienam lengvai įkelti failus į jūsų įrenginį. Darbo vietoje ar universitete tai yra naudinga savybė. Tačiau viešajame „Wi-Fi“ tinkle ši funkcija gali būti tokia pati kelti rimtą pavojų.

„Windows“ vartotojai gali išjungti failų bendrinimą eidami į valdymo skydelio „Tinklas“ dalį, spustelėdami bendrinimo centrą, eidami į išplėstinius bendrinimo nustatymus ir išjungdami failų ir spausdintuvų bendrinimą. „Mac“ vartotojams atidarykite „Finder“, spustelėkite „AirDrop“ ir pasirinkite „Leisti, kad mane aptinka: niekas.“

Pakeitus šiuos nustatymus nebus užtikrintas 100% saugus ryšys. Bet tai užtikrins, kad niekas negali tiesiog nuvilkti kenkėjiškų failų į standųjį diską

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map