Pilnas tarpinių serverių vadovas (palyginti su VPN paslaugomis)

Tarpinis serveris prisijungia prie interneto vietoje jūsų kompiuterio. Kitaip tariant, visi naršymo sesijos sugeneruoti duomenys perduodami iš jūsų kompiuterio, per tarpinį serverį pakeliui į internetą, taip pat atgal per tarpinį serverį grįžtant į kompiuterį..


Iš esmės tai yra tarpininkas. Kodėl žemėje kas nors naudotųsi tarpiniu serveriu? Pagrindinė priežastis yra ta, kad jis slepia jūsų IP adresą ir, savo ruožtu, taip pat slepia jūsų fizinę vietą nuo visų, kurie gali žiūrėti. VPN yra specializuota tarpinio serverio forma. Į juos pateksime vėliau.

Viešieji tarpiniai serveriai

Pirmasis įgaliotojo serverio tipas, apie kurį mes kalbėsime, yra tas, kurį galima nemokamai rasti nemokamai, vadinamas a viešasis tarpinis serveris.

Nors idėja privačiai prisijungti prie interneto nemokamai: akivaizdu, kad tai patraukia dėmesį, šio tipo serveriai turi pakankamai trūkumų, kad tik patys atsitiktiniausi interneto vartotojai turėtų rimtai tai apsvarstyti..

Štai kelios svarbios priežastys vengti viešojo tarpinio serverio:

  • Šios dažniausiai savanorių vykdomos operacijos paprastai būna netikėtos ir neprisijungia prie tinklo ir taip pasilieka, kol kas nors išeis iš dienos darbo, kad išsiaiškintų problemą..
  • Neturint pinigų įrangai atnaujinti, tikėtis, kad jūsų interneto ryšys bus lėtas.
  • Neturėdami pelno siekio išlaikyti klientus, operatoriai turi jokios tikros priežasties neslėpti savo duomenų ar naršymo įpročiai. Jie gali būti įsilaužėliai visiems, kuriuos žinote. Remiantis kai kuriais vertinimais, 70 proc. Viešųjų tarpinių serverių yra tik nusikaltėlių priekis.
  • Snūgis nėra vienintelė problema. Kitas didelis procentas jų įgaliotieji serveriai įdės skelbimus ar „JavaScript“ į jūsų lankomas svetaines. Tai nėra šaunu.

Esmė tame, kad naudoti viešąjį tarpinį serverį yra bloga idėja, nesvarbu, kuriuo būdu į tai žiūrėsite. Aš pakartosiu tai, ką sakiau anksčiau, kad tai yra perspektyvus pasirinkimas kasdieniams banglentininkams. Aš persigalvojau. Niekas neturėtų jų naudoti!

Privatus tarpinis serveris

Privatus tarpinis serveris yra naudojamas pirmiausia siekiant gauti pelno, nors kai kurie žmonės ar įmonės jį nemokamai nustato asmeniniam ar darbuotojų naudojimui.

VPN (virtualus privatus tinklas) yra labiausiai paplitęs privačių tarpinių serverių tipas. Išsamiau išsiaiškinsime, kas šiek tiek išskiria tokio tipo serverius. Dabar paduokite.

Jei privatus įgaliotinis turi pranašumą prieš savo viešąjį partnerį, tai už jo naudojimą reikia mokėti (likite su manimi čia). Šis pelno motyvo pristatymas bet kurioje pramonės įmonėje reiškia, kad ji yra labai suinteresuota patenkinti klientą ir toliau gauti tas mėnesines įmokas..

Kai įmonė apmokestina jų paslaugas, galite lažintis, kad jie bus apskaitomi viešajame apskaitoje, kiek jie saugo kliento privatumą per trečiųjų šalių apžvalgas (pvz., Tas, kurias aš parašiau šioje svetainėje). Interneto pobūdis – garsiai ir ilgai skųstis, kai nusivilia, ir nė viena įmonė to nenori.

Serverio kategorijos

Pažvelkime greitai ir neskausmingai į įvairius įgaliotųjų serverių tipus, su kuriais greičiausiai susidursite vykdydami interneto keliones..

HTTP tarpinis serveris

Jei kada nors pastebėjote „http: //“ nomenklatūrą URL lauke, esančiame bet kurio tinklalapio viršuje, matėte standartinį pasaulinio žiniatinklio protokolą, naudojamą sujungti visus įvairius svetainių elementus..

Šio tipo tarpinis serveris nėra užšifruotas, o tai reiškia, kad dėl mažesnio įtempto skaičiavimo krūvio jis yra greitesnis nei kiti. Kai vis daugiau interneto tampa apsaugota šifruojant, HTTP tarpiniai serveriai, kurie negali jų pasiekti,tampa ne tokia naudinga.

HTTPS tarpinis serveris

Taip pat vadinamas SSL (Secure Socket Layers) tarpiniais serveriais, šio tipo tarpiniai serveriai yra pagrindiniai bet kurioje svetainėje, norinčioje užtikrinti duomenų mainus tarp svetainės ir vartotojų. Visi duomenys, keliaujantys tarp HTTPS tarpinio serverio ir jūsų kompiuterio, yra užšifruoti.

SOCKS tarpinis serveris

SOCKS protokolas iš esmės yra paprastasis. Dėl šio paprastumo jie puikiai tinka torrentų srautams, el. Laiškams, IRC duomenims ir FTP įkelti. Kadangi tokie įgaliotiniai yra tokie lankstūs, jie susiduria su dideliu eismo intensyvumu ir yra linkę būti lėtesni už miegantį vėžlį.

Žiniatinklio tarpinis serveris

Žiniatinklio tarpinės yra puikios, nes norint jas naudoti, nereikia atsisiųsti ir įdiegti jokios programinės įrangos. Prieiga prieinama iš naršyklės lango ir gerai veikia naudojant HTTP arba HTTPS. Vis dėlto dauguma interneto tarpinių serverių yra nemokami uogienės supakuotos su reklama jūsų žiūrėjimo malonumui ar skausmui. Žiniatinklio tarpinis serveris, naudingas tik pagrindinėms svetainėms, paprastai susiduria su „JavaScript“, „Java“ ar „Flash“.

Pirmyn tarpinis serveris

Tai turbūt yra vienas iš tų akivaizdžių dalykų, tačiau tarpinis tarpinis serveris yra tas, kuris yra tarp jūsų kompiuterio ir interneto. Tai apibrėžia kiekvieną tarpinį serverį, išskyrus – jūs atspėjote – atvirkštinį tarpinį serverį, kuris veikia kaip vartininkas tarp interneto ir vietinio tinklo (LAN).

Atvirkštinis tarpinis serveris būtų naudojamas, jei dirbtumėte nuotoliniu būdu ir jums reiktų prisijungti prie savo įmonės LAN iš namų ar kelyje. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turėtumėte pereiti proxy serverį ir tada patekti į LAN.

VPN vs tarpiniai serveriai

Prisimenate kur nors kur nors, kai mes jums sakėme, kad VPN yra specializuotas įgaliotojo serverio atvejis ir mes juos vėliau atskirtume? Na, vėliau jau yra, todėl pasiruoškite, kad jūsų mintys būtų pūstos. O gal ne.

Čia yra pagrindiniai skirtumai:

    1. Tarpiniai serveriai sukonfigūruoti už programą, o tai gali būti tikras skausmas gale. Kita vertus, VPN reikia sukonfigūruoti tik vieną kartą sistemos lygiu, kad būtų apsaugotos visos interneto jungtys, susijusios su visa programinė įranga bet kuriame konkrečiame įrenginyje. Kartais tai padarys net geri nemokami VPT.
    1. Ten, kur saugumui užtikrinti yra kitų tarpinių serverių, žemėlapiuose yra tokios populiariausios VPN paslaugos, kaip „Surfshark“ arba „NordVPN“ pateikti a tvirtas šifravimo lygis. Komerciniams VPT tai yra jų verslo modelio pagrindas ir tai, už ką žmonės nori mokėti. Apskritai, VPN yra paprasčiau konfigūruoti ir saugesnis (ir anoniminis) nei kitų tipų tarpinių serverių, kuriuos mes paminėjome.

Naudojant tarpinį serverį

VPN ir kitus privačius tarpinius serverius yra gana lengva įdiegti ir naudoti, nes jūsų paslaugų teikėjas pateikia išsamias instrukcijas, kaip atlikti užduotį..

Jei jūs įsitraukiate į viešųjų įgaliotinių pasaulį, viskas pasidaro šiek tiek sudėtingesnė. Yra tam tikra informacija, kurios reikia prisijungiant prie viešojo tarpinio serverio:

  • Tarpinio serverio IP adresas ir prievado numeris
  • Vartotojo vardas ir slaptažodis (galbūt)

Jei dar neišgąsdinome jūsų naudodamiesi viešuoju tarpiniu serveriu, jį rasti turėtų būti lengva. Jų yra šimtai, jei ne tūkstančiai jų laisvai prieinami internete. Įveskite savo mėgstamą paieškos variklį „viešojo serverio tarpinės“ arba „nemokamos tarpinės“ ir atsitraukite. Nuo to laiko nėra labai sunku konfigūruoti.

Panaudokime „Firefox“ kaip pavyzdį …

Paspauskite, kad patektumėte į tinkamą vietą Galimybės -> Pažengęs -> Tinklas Skirtukas -> Ryšys Nustatymai. Tiksli veiksmų seka gali skirtis atsižvelgiant į jūsų naršyklę.

Esmė – jūs ieškote vietos, kur galite išskirti „localhost“ IP adresą ir pridėti IP adresą ir prievado numerį, kad rankiniu būdu sukonfigūruotumėte tarpinį serverį.

Kiek reikia išskirtinumo?

Darant prielaidą, kad imsitės mūsų patarimų ir bėgsite toli nuo nemokamų viešųjų tarpinių serverių, turėtumėte būti susipažinę su skirtingais komercinių serverių išskirtinumo lygiais. Yra trys.

    1. Specialus tarpinis serveris: Tai yra stabiliausias ir našiausias variantas. Turėdami specialųjį tarpinį serverį, nebendrinate išteklių su niekuo kitu. Jei tiesiog bandote išvengti geografinių blokų, kurie neleidžia jums srautuoti internetinio turinio, tai yra geriausias pasirinkimas. Atminkite, kad gausite statinį IP adresą, todėl vis tiek galite jį atsekti įgaliotojo serverio dėka, kad jis būtų mažiau anoniminis.
    1. Pusiau bendrinis tarpinis serveris: Tokiu būdu jūs bendrinsite tarpinį serverį su keliais kitais žmonėmis, paprastai trimis.
    1. Bendrasis tarpinis serveris: Labiausiai anonimiški, bet taip pat mažiausiai pajėgūs atlikti atlikimą. Jūs dalijatės ištekliais su daugybe kitų žmonių. Visiems praktiniams tikslams tai yra tas pats, kas viešasis įgaliotinis.

Esmė

Atsiradus populiarių svetainių geografiniam blokavimui ir susirūpinus dėl privatumo, nenuostabu, kad tarpinių serverių naudojimas išpopuliarėjo. Nors išlaidos viešiesiems serveriams kelia didelę pagundą, mūsų rekomendacija yra ta, kad jokie vieši tarpiniai serveriai neturėtų būti naudojami daugiau nei labai atsitiktinai..

Jie ne tik nestabilūs ir lėti, bet ir jūs valcavimo kauliukus kiekvieną kartą, kai jūs naudojate kad operatorius nekramto jūsų įrenginio su pilna kenkėjiška programa ir nenuplauna jūsų asmeninių ar finansinių duomenų. Tik neverta rizikuoti.

Nors komerciniai tarpiniai serveriai yra neabejotinas pasirinkimas, mūsų nuolankios nuomonės atveju, už tą pačią kainą, labiau vertinamas saugesnis, visapusiškas ir lengvai konfigūruojamas VPN sprendimas. Eikite į vieną iš geriausiai vertinamų VPN paslaugų ir nerizikuokite savo saugumu.

Apsižvalgykite ir turėtumėte sugebėti rasti tokį, kuris patvirtino patikimo klientų duomenų globėjo reputaciją. Sėkmės jūsų proxy!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map