Sauga internete 101: Kaip užtikrinti, kad jūsų vaikai būtų saugūs internete

Pastaraisiais metais Kanadoje padaugėjo tapatybės vagysčių ir kitų nusikaltimų internete. Atsakant į tai, buvo priimti teisės aktai, vadinami Asmens informacijos apsaugos ir elektroninių dokumentų įstatymu (PIPEDA).


tapatybės vagystėsNaujosios privatumo taisyklės yra skirtos: praneškite kanadiečiams, kai įvyko duomenų pažeidimas. Didelė naujojo nutarimo dalis turėtų užkirsti kelią pažeidimams.

Tačiau šiuo metu pagal įstatymus visos įmonės privalo įspėti Kanados Privatumo komisiją, jei yra reali rizika, kad asmens duomenys gali būti pažeisti dėl duomenų pažeidimo.

Įstatymas laisvai ragina įmones imtis „tinkamų“ veiksmų duomenų saugumui užtikrinti. Jis taip pat naudoja netikslią terminologiją, norėdamas diktuoti, kada įmonei reikia įspėti klientus apie duomenų pažeidimus. Tai gali būti susiję su kanadiečiais, nes jų duomenų saugumas tapo pagrindiniu rūpesčiu.

Anot už privatumą atsakingo Komisijos nario Danielio Therrieno, duomenų pažeidimai, tokie kaip didelis „Equifax“ įsilaužimas iškėlė raudonas vėliavas Kanados piliečiams tačiau įstatymai neatspindėjo šio susirūpinimo.

Jis paprašė padidinti 24 milijonų dolerių metinį biudžetą, skirtą duomenų pažeidimų ataskaitoms analizuoti ir tirti, nes tai padėtų nuginčyti 100 000 USD baudas už pažeidimus, numatytas įmonėms, kurios netinkamai tvarko duomenų pažeidimus..

Ekspertai sako, kad šie reglamentai nėra pakankamai platūs, o pasitikėjimas naujuoju reglamentu yra menkas.

Naudodamiesi kompiuteriais, kurie stebimi visą parą, įsilaužėliai vis tiek sugebėjo suplanuoti ir pristatyti kenkėjiškas atakas. Šis faktas verčia apsaugoti asmenis, o asmeniniai kompiuteriai atrodo beveik neįmanomi. Tačiau tai neturi būti neįmanoma.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vienintelis pasirinkimas pašalinti internetą iš savo namų siekiant apsaugoti jūsų privatumą ir tapatybę. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad internetas taip pat yra vertinga priemonė.

Galima rasti įvairių vadovų, kurie padės apsaugoti jūsų privatumą ir vaikus internete, tačiau daugelis šių vadovų yra per daug bendro pobūdžio arba per daug nesusieti su šiuolaikinėmis technologijomis, kad tam tikrose situacijose jie būtų labai naudingi..

Šis išsamus vadovas padės apsaugoti jūsų privatumą ir apsaugoti vaikus, nes pateiks daugybę saugos patarimų ir informacijos apie socialinę mediją ir pokalbių programas, tokias kaip „Facebook“ ir „Snapchat“..

Contents

Veiksmai, kaip užtikrinti vaikų saugumą internete

Šiame šio vadovo skyriuje gausite bendrą supratimą apie kai kuriuos dalykus, kuriuos galite padaryti, kad jūsų vaiko privatumas būtų saugus, ir apie kai kuriuos dalykus, kuriuos jis gali padaryti norėdamas padėti.

Tėvų gairės

saugoti interneteBandant apsaugoti savo privatumą, vienoje vietoje reikia pradėti FTB išteklių puslapį, kuriame galite rasti įvairios naudingos informacijos apie vaiko apsaugą nuo pavojų internete. Ši svetainė yra puikus šaltinis, nes ji yra nuolat atnaujinama, kad atitiktų naujos technologijos poreikius.

Su kiekviena nauja kompiuterinių ir telekomunikacijų technologijų pažanga plečiasi galimybė naudotis naujais informacijos šaltiniais ir kultūrine patirtimi. Tačiau didėjant šiai prieigai, tai daro ir plėšrūnų galimybė gauti prieigą prie jūsų ir vaiko asmeninės informacijos.

Šis faktas verčia jus (ypač tėvus) suprasti įvairius interneto prieigos pavojus ir tai, kaip stebėti informacijos pokyčius, kuriuos gali sukelti internetinės problemos..

Internetiniai plėšrūnai

Internetiniai plėšrūnai gali turėti įvairių tikslų. Kai kurie plėšrūnai tik po informacijos, bet kiti nori daugiau. Svarbu pripažinti, kad nedidelė grupė asmenų naršo internete vien tam, kad galėtų susidraugauti su vaiku. Ši draugystė galėtų būti vaiko viliojimo seksualiniam išnaudojimui pradžia vėliau.

Seksualinis plėšrūnas turi fantastišką sugebėjimą per mažą laiką lėtai sumažinti vaiko rezervus apsimesdamas, kad yra kažkas kitas. Kiekvienas gali sudaryti socialinės tikrovės profilį, kuris skiriasi nuo realybės.

Jei vaikas nėra tikras, turėtumėte rinkti informaciją apie tą asmenį. Jei jaunimo elgesys pasikeičia, tai gali reikšti, kad viliojasi seksualiniu plėšrūnu. Kai kurie įspėjantys ženklai yra daug laiko internete arba pornografija jūsų vaiko kompiuteryje.

FTB sudarė sąrašus, kuriuose yra bendrų ženklų, jei nerimaujate dėl savo vaiko patirties internete. Jei jūsų vaikas rodo kurį nors iš šių požymių, turite būti pasirengęs kalbėti atvirai apie internetinių plėšrūnų grėsmes ir kaip jų išvengti.

Turėtumėte pasikalbėti su savo vaiku ir susisiekti su vietos policija, jei randate įrodymų apie netinkamus ryšius tarp suaugusiojo ir jūsų vaiko. Gyvybiškai svarbu išvengti tokių kraštutinių problemų kaip elektroninės patyčios ar seksualiniai plėšrūnai atviras bendravimas tarp tėvų ir vaikų.

Yra įvairių šaltinių, kurie padės informuoti ir padėti tėvams. Šios svetainės apima:

 • Nacionalinė saugos taryba – siūlo patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų vaikai žinotų, kaip saugiai elgtis.
 • Federalinė prekybos komisija – teikia tėvams paramą kalbantis su vaikais apie saugumą internete.
 • „Protectkids.com“ ir „Internet Safety 101“ yra puikūs informacijos apie seksualinius plėšrūnus šaltiniai ir pataria padėti išvengti pavojų, susijusių su internetiniais plėšrūnais..

Internetas ir vaikai

vaikų prisijungimo svetainėInternetas yra pagrindinė kasdienio gyvenimo dalis, tai reiškia, kad suaugusieji ir vaikai turi būti intelektualūs skaitmeniniai piliečiai. Kadangi švietimas ir pramogos yra taip lengvai prieinami, buvo sukurtos specialios darbo grupės, kurios padės užtikrinti mokyklų ir universiteto miestelio saugumą. Šios darbo grupės stengiasi apsaugoti vaikus nuo patyčių ir smurto mokykloje.

Šios problemos kartais seka vaiko namus. Tačiau internetą galima naudoti ir teigiamais būdais. Pavyzdžiui, smurtas pasimatymuose visada buvo fizinė problema ir tapo svarbiu rūpesčiu. Įvairi statistika įrodo, kad šis reiškinys yra paplitęs, tačiau internetas gali padėti išspręsti šią problemą.

„LoveIsRespect“ yra organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra šviesti ir įgalinti žmones padėti užkirsti kelią neteisėtiems santykiams ar nutraukti juos. Jie atliko tyrimą 2008 m., Kurio metu paaiškėjo, kad 69% paauglių, kurie turėjo lytinių santykių iki 14 metų, teigė patyrė tam tikrą santykių prievartos formą.

Šis tyrimas taip pat pateikė informacijos apie tai, kad vienas iš penkių paauglių nuo 13 iki 14 metų pažino draugus ar bendraamžius, kuriuos supykdė vaikinas ar draugė. Tai taip pat suponavo, kad tik 51% paauglių galėjo atpažinti pavojingų santykių įspėjamuosius ženklus.

Naudodamas tokius išteklius kaip „LoveIsRespect“, tėvas gali naudotis internetu užpildyti žinių spragą. Jis taip pat gali būti naudojamas smurtui ir kitoms problemoms, kylančioms per kritinius formuojamuosius metus, spręsti.

Internetinės patyčios

Internetinės patyčiosPatyčios daugelį metų buvo nedidelė visuomenės dalis, tačiau išradus internetą, ji įgavo visiškai naują formą.

Patyčios internete gali būti apibrėžtos naudojant įvairias technologijas (mobiliuosius telefonus, kompiuterius ar bet kurį kitą prie interneto prijungtą įrenginį), norint siųsti, paskelbti ar siųsti tekstinius duomenis, kurie buvo sukurti siekiant sužeisti ar sugėdinti kitą asmenį. Patyčios internete gali kilti net naudojant vaizdo žaidimų pultus.

Turėdamas daug elektroninių patyčių technologijos, tėvai turi būti ypač budrūs, kad pastebėtų visas užuominas apie tai. „Facebook“, „Twitter“, pokalbių kambariai, forumai ir kitos socialinių tinklų svetainės gali būti naudojamos pulti kitus. Kibernetiniai chuliganai panaudos bet kokią terpę, kad galėtų sulaukti skaudžių komentarų ir veiksmų.

Šie būdai gali apimti gandų skleidimą, asmeninės informacijos nutekėjimą ar netgi apsimetinėjimą, bet tuo neapsiribojant. Kai kalbama apie internetines patyčias, tai galima daryti akivaizdžiai ar slaptai. Be keitimosi akis į akį, daugelis chuliganų dažniausiai elgiasi drąsiau internete nei mokyklos kieme.

2010 m. Tyrimai parodė, kad 43% paauglių patyrė internetinių patyčių auką. Taigi tėvams taip pat svarbu palaikyti atvirą dialogą apie elektronines patyčias su savo vaiku.

Čia yra keletas vertingų šaltinių, kuriais galima remtis šia tema:

 • Kibernetinių patyčių tyrimų centras – tai informacija apie internetinių patyčių sprendimus.
 • DoSomething.org– išvardijama 11 faktų apie problemas, susijusias su elektroninėmis patyčiomis.
 • Nacionalinis dingusių ir išnaudojamų vaikų centras – puslapis, kuriame paaiškinama, kaip sustabdyti internetines patyčias ir kaip sužinoti, ar jūsų vaikas yra tyčiojamasis internete.

Asmeninės informacijos apsauga

Jei jūsų vaikas yra jaunesnis nei 13 metų, jūs galite visiškai valdyti internete renkamą asmeninę informaciją. Šis įstatymas suteikia jums galimybę sutikti su visais jūsų vaiko duomenimis. Taip pat reikalaujama, kad svetainė saugotų surinktus duomenis. Skaitykite daugiau apie tai, kaip Kanados VPN paslaugos gali padėti apsaugoti jūsų duomenis.

Kai reikia apsaugoti savo vaiką internete, gali būti verta ieškoti privatumo įstatymų. Kai kurie iš šių įstatymų taip pat taikomi siekiant apsaugoti suaugusiųjų privatumą. Įvairiose svetainėse yra naudingos informacijos ir patarimų, kaip apsaugoti neskelbtiną informaciją nuo pašalinių vartotojų.

Šiose svetainėse žmonėms pateikiama informacija, kaip atnaujinti informaciją ir apsaugoti asmeninę informaciją:

 • Federalinė prekybos komisija siūlo puslapį, kuriame pilna informacijos apie privatumo problemas.
 • Vaikų internetinis privatumo apsaugos įstatymas pateikia tėvams santrauką apie teisinę vaikų informacijos apsaugos internete aspektą.
 • DO-IT – pateikiama daugybė patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų duomenys nerastų internete.

Vaikų patarimai

 • Geriausia, jei prieš pateikdami asmeninę informaciją visada paprašytumėte savo tėvų.
 • Niekada neturėtumėte nurodyti savo pavardės ar namų adreso.
 • Kitas naudingas patarimas yra sukurti protingą ekrano pavadinimą.
 • Šiame ekrano pavadinime neturėtų būti jokių asmeninių duomenų, tokių kaip gimimo data ar vardas.
 • Prieš susitikdami su draugu iš interneto, nepaprastai svarbu tai pasakyti tėvams.
 • Atminkite, kad ne visi yra tokie, kokie patys sako.

Apsilankykite šiose svetainėse, kad gautumėte daugiau informacijos apie saugumą prisijungę:

 • Niujorko viešoji biblioteka – joje pateikiami puikūs patarimai, kaip rasti informacijos ir patarimų, kaip apsaugoti vaikus internete.
 • Nacionalinis vaikų gynimo centras – teikia patarimų apie saugumą internete ir šaltinių įvairaus amžiaus vaikams.
 • „McGruff Safe Kids“ – išvardytos dešimt bendrųjų saugos taisyklių, susijusių su informacijos teikimu internete.

Tėvų patarimai

„ParentTips“Norėdami suteikti tėvams pasitikėjimą, „Family Online Safety Institute“ teikia naudingų patarimų apie gerą skaitmeninę auklėjimą. Šis pasitikėjimas leis tėvams padėti savo vaikui saugiai naršyti internete.

Atsižvelgiant į jūsų vaiko amžių, problemos ir temos skiriasi. Tačiau šiuolaikinis auklėjimas reikalauja išmanymo apie įvykius internete. Į šią informaciją turi būti įtrauktos įvairios programos.

Pasinaudodami išmaniosiomis technologijomis, galite tapti aukštesniu tėvu. Tai leidžia užmegzti daugiau pasitikėjimo savimi ir bendradarbiauti su vaiku, palaikant sąžiningą dialogą apie tai, kaip jis ar ji naudojasi internetu. Turite gerai išmanyti įvairias svetaines, kurios patrauklios šiuolaikiniam jaunimui, ir išmanyti jas.

Žemiau yra dvi svetainės, kurias galite naudoti norėdami geriau suprasti ir patarti. Labai svarbu visada atsiminti, kad interneto sauga gali būti svarbi teigiamos internetinės patirties dalis.

Svetainės, kurios padės pasiekti šiuos tikslus:

 • Šeimos internetinis saugos institutas – turi septynis gero skaitmeninio auklėjimo veiksmus, kuriuose pateikiami patarimai, kaip saugiai naudotis internetu.
 • Vašingtono valstijos švietimo departamentas siūlo PDF, kuriame pateikiami įvairūs internetiniai saugos patarimai tėvams ir vaikams.

Populiarios programos ir svetainės

Ištyrę aukščiau pateiktas svetaines, sužinokite, kaip užtikrinti jūsų vaikų saugumą internete, šiame kitame skyriuje bus pateikta įžvalga apie plačiausiai naudojamas programas ir svetaines.

svetainė vs programa

Viena iš populiariausių programų yra „Snapchat“. Beveik ⅓ Australijos paauglių šią programą naudoja kasdien. Kiekvieną dieną keičiamasi milijonais nuotraukų ir vaizdo įrašų.

Manoma, kad kiekvienas vaizdo įrašas, nuotrauka ir ekrano vaizdas per kelias sekundes turi būti automatiškai ištrinti, kai naudojate „Snapchat“. Tačiau įmanoma panaikinti atvaizdus arba atkurti atvaizdus ekrane kitame įrenginyje. Šis procesas palieka nuolatinį įrašą apie tai, kas, jūsų manymu, yra laikina.

Kita populiari programa yra „Kik Messenger“. Naudodamiesi „Kik Messenger“, galite siųsti žinutes nenurodydami savo telefono numerio. Dėl šios priežasties ši programa yra populiari žmonėms, kurie nori likti anonimiški.

Perskaitę šios programos apžvalgas greitai suprantate, kad ši programa garsėja tuo, kad gauna ir siunčia aiškias žinutes. Jis netgi įvertintas 17 ir vyresnių klasių dėl „dažnos / intensyvios subrendusios / patariamosios temos“. Šis įvertinimas netrukdo vaikams iki 17 metų atsisiųsti ir naudotis programa.

Kitas mėgstamiausių programų sąraše yra „Ask.fm“ – tai socialinių tinklų svetainė su klausimų ir atsakymų forma. Ši programa neseniai buvo susijusi su patyčiomis ir savižudybėmis. Įleidžiami tik vyresni nei 13 metų vaikai, tačiau programoje nėra įdiegtos sistemos veiklai stebėti.

Ši programa galėtų būti laikoma elektroninių patyčių meka. Šios programos yra tik keletas naujų pavojų internete, su kuriais susiduria vaikai ir suaugusieji. Būdami informuoti apie dažniausiai naudojamas programas ir svetaines, galite sužinoti, kaip sukurti naudingą dialogą apie saugumą naudojantis programomis.

Žemiau pateikiami keli konkretūs veiksmai, kuriuos jūs ir jūsų vaikas gali atlikti naudodami konkrečias programas ir svetaines, kad apsaugotumėte juos.

1. „Snapchat“

„snapchat“ mobilusis logotipasŠi nepaprastai populiari pranešimų siuntimo programa pridėjo vaizdo pokalbių ir trumpųjų žinučių siuntimo funkcijas, kad būtų sukurta „viskas viename“ komunikacijos svetainė. Ši programa yra nepaprastai populiari tarp jaunų suaugusiųjų ir paauglių.

„Snapchat“ reikalauja, kad vartotojai būtų vyresni nei 13 metų, kad galėtų susikurti paskyrą. Dauguma vartotojų mano, kad žinutės savaime ištrinamos per kelias sekundes, tačiau kiti žino, kad internetas yra amžinai naudojamas. Šiuos „sunaikintus“ pranešimus galima greitai atkurti naudojant ribotą kiekį techninių žinių.

Šiuos pranešimus taip pat galite išsaugoti padarydami ekrano kopiją. „Snapchat“ nori, kad žmonės tikėtų, jog dauguma šių žinučių yra nekenksmingi, tačiau programa turi gerą vardą lytinių santykių srityje. Tačiau nereikia panikuoti.

„Snapchat“ yra įvairių parametrų, kuriuos galima pakeisti siekiant apsaugoti privatumą ir išvengti netinkamų pranešimų gavimo iš nepažįstamų žmonių.

Apsaugokite savo vaiką „Snapchat“

Daugelis žmonių mano, kad turėti prieigą prie vaiko paskyros yra naudinga. Tačiau tai nepadės naudojant šią konkrečią programą. Turite skatinti vaiką nesiųsti ir negauti pranešimų jums nedalyvaujant.

Šis faktas yra svarbus, nes pranešimai juos „ištrina“ atidarius. Taip pat gera idėja aptarti, kaip programa veikia, kokia rizika naudojant programą ir tt. Paskatinkite vaiką pagalvoti prieš siųsdami vaizdą.

Labai svarbu, kad jūsų vaikas taip pat suprastų, kad niekada netinka siųsti seksualines nuotraukas. Nustatyti privatumo nustatymą galima tik leidžiant pranešimus iš draugų ir šeimos narių. Tai galite padaryti paleidę „Snapchat“ nustatymų meniu.

Tada spustelėkite ten, kur parašyta „Kas gali man siųsti pranešimus?“. Tada galite pasirinkti „Mano draugai“. Jei nerimaujate dėl to, kad vaikas naudoja programą be jūsų, galite susisiekti su „Snapchat“, o jie ištrins visų jaunesnių nei 13 metų paskyrą.

Šį procesą galima pradėti apsilankyti https://support.snapchat.com/delete-account. Norėdami pašalinti paskyrą, turite turėti vartotojo vardą ir slaptažodį. Jei neturite šios informacijos, eikite į

https://support.snapchat.com/en-US/a/delete-my-account1.

Jei vaikas iki 13 metų bando susikurti „Snapchat“ paskyrą, jis gauna prieigą prie „SnapKidz“. Tačiau jei vaikas meluoja apie savo amžių, jis vis tiek gali naudotis programa.

„SnapKidz“ leidžia vaikams fotografuoti, bet ne siųsti. Vaikams taip pat neįmanoma siųsti ar gauti pranešimų ar pridėti draugų „SnapKidz“.

2. „Kik Messenger“

kik-messenger-logotipasTurėdamas daugiau nei 100 milijonų vartotojų, „Kik“ yra viena ryškiausių šių dienų programų, skirtų paaugliams. Naudodamiesi šia programa galite siųsti virtualius lipdukus, apklausas, tekstinius pranešimus, nuotraukas ir vaizdo įrašus. Kadangi žinutei reikia tik kažkieno „Kik“ vartotojo vardo, nereikia nurodyti savo telefono numerio.

Šis faktas gali suteikti asmenims klaidingą saugumo jausmą. Tai gali atrodyti saugu, nes jūsų vaikas teikia tik anoniminį internetinį vartotojo vardą, tačiau taip nėra. Kik yra ypač populiarus sexting, kuris suteikia daugiau nei 17 metų reitingą programų parduotuvėje.

Nepaisant to, „Kik“ leidžia susikurti paskyrą bet kam nuo 13 metų. Perskaitę atsiliepimus galite pastebėti, kad ši programa netinka vaikams. Jei jūsų vaikas naudojasi „Kik“, jis gali gauti pranešimus iš bet kurio programos dalyvio.

Apsaugokite savo vaiką ant Kiko

Būdami tėvais, galite apsaugoti savo vaiką:

 • Raginimas siųsti pranešimus tik pažįstamiems žmonėms neprisijungus
 • Nurodykite jiems niekada nesidalinti asmenine / privačia informacija su nepažįstamais žmonėmis ar tik draugais internetu
 • Parodykite vaikui, kaip naudotis naujų žmonių funkcija. „Kik“ siųs pranešimus iš naujų žmonių į skyrių „Nauji pokalbiai“, kuriame vaikas gali blokuoti siuntėją ir jo ignoruoti.
 • Vaiko vartotojo vardo išsaugojimas privatus.

Kai norite blokuoti žmones, pirmiausia eikite į nustatymus. Nustatymų srityje eikite į pokalbių ar privatumo nustatymus. Raskite ten, kur rašoma „blokų sąrašas“, ir pasirinkite mygtuką +. Tada turėtumėte rasti vartotoją, kurį norite blokuoti, ir spustelėkite blokuoti, kad patvirtintumėte.

Jei norite, kad naudotojo vardas liktų privatus, pasakykite savo vaikui, kad jis juo dalijasi tik su žmonėmis, kuriuos jis / ji pažįsta neprisijungęs, ir venkite skelbti vartotojo vardą kitose programose ar socialinės žiniasklaidos svetainėse..

3. Ask.fm

„ask-fm“ logotipasDaugelis tėvų žino apie tokias milžiniškas socialinės žiniasklaidos svetaines kaip „Facebook“, „Instagram“ ir „Twitter“. Tačiau „Ask.fm“ yra dar viena socialinių tinklų svetainė, kuri greitai populiarėja tarp vaikų iki 18 metų.

„Ask.fm“ yra unikali svetainė, nes ji leidžia vartotojams klausti ir atsakyti į klausimus anonimiškai. Neseniai šioje svetainėje buvo naujienų, susijusių su savižudybių byla Floridoje. Naudodamiesi „Ask.fm“ programa, vaikai tyčiojosi iš jaunos mergaitės, kol ji nusižudė.

Didžiojoje Britanijoje ministras pirmininkas Davidas Cameronas minėjo programą kaip apgaulingą dėl panašių kibernetinių patyčių savo šalyje. Anot BuzzFeed.com, į šią socialinės žiniasklaidos svetainę buvo susietos devynios savižudybės iš viso pasaulio. Šis faktas yra dėl galimybės anonimiškai užduoti klausimus niekam nestebint turinio.

Svetainėje „Ask.fm“ yra atsisakymas, kuriame teigiama, kad įmonė „neatsako prieš jus už turinį, kuris jums gali atrodyti nepriimtinas, nepadorus ar blogo skonio.“ Atsižvelgiant į su šia programa susijusią riziką ir populiarumą, būtina žinoti, ar jūsų vaikas tuo naudojasi ir kaip juos apsaugoti.

Apsaugokite savo vaiką svetainėje Ask.fm

Galite naudoti šioje programoje galimus privatumo nustatymus, kad apsaugotumėte vaikus ir suaugusiuosius. Jei pranešimą priima priekabiaujantis asmuo, galite spustelėti „blokuoti“ šalia klausimo, kad sustabdytumėte asmens galimybę užduoti jums klausimus.

Taip pat galite eiti į nustatymus ir spustelėti privatumą. Spustelėję privatumą, spustelėkite mygtuką „neleisti anoniminių klausimų“, kad pašaliniai žmonės negalėtų užduoti klausimų. Būtinai padrąsinkite savo vaiką nebendrauti su draugais ar nepažįstamais žmonėmis.

Kol programa naudojama, turėtumėte stengtis palaikyti atvirą dialogą, kad vaikas ateitų pas jus, jei kiltų kokių nors problemų. Jei turite prieigą, gali būti naudinga stebėti vaiko elgesį ir sąveiką, kad jis būtų atsakingas.

Jūsų vaikas taip pat turi suprasti, kad bet kuo ir viskuo, paskelbtu Ask.fm, galima dalytis kitose socialinės žiniasklaidos svetainėse. Taigi, jei jūsų vaikas nebendradarbiauja su šeima, jis neturėtų būti skelbiamas internete.

Galiausiai labai svarbu pasikalbėti su savo vaiku apie internetines patyčias, bendravimą su kitais ir apie tai, kaip kiti bendrauja su jūsų vaiku. Jei jūs ar jūsų vaikas jaučiatės patyrę patyčias internete, kalbėkite su savo vaiku ir tada imkitės veiksmų.

Kai kiti vartotojai pažeidžia naudojimo sąlygas, galite pradėti oficialų skundo procesą naudodamiesi „susisiekite su mumis“ sritimi arba nusiųsdami el. Laišką adresu [email protected] Naudojimo sąlygomis draudžiamas įvairus turinys, įskaitant įžeidžiančius, neapykantą kurstančius, pornografinius ar grasinančius daiktus.

Galite išjungti „Ask.fm“ paskyrą iš pradžių prisijungę prie programos. Tada spustelėkite ekrano viršuje, dešinėje, esančius parametrus. Tada paspauskite ten, kur rašoma „išjungti sąskaitą“. Tai turite patvirtinti dar kartą įvesdami slaptažodį.

4. Badoo

„badoo“ logotipasDaugelis žmonių niekada negirdėjo apie Badoo. Kai pagalvoji apie šį teiginį, gali būti baisu suvokti, kiek vaikas naudojasi, kad vienas iš tėvų gali nieko nežinoti. Tiesos turbūt yra daug.

„App Store“ siūlo daugiau nei milijardą išmaniųjų telefonų programų. Daugelis šių galimų programų yra nekenksmingos ir netgi naudingos, įskaitant muzikos programas ir viešojo transporto programas. Tačiau maža šių programų mažuma jungia vaikus į galimai kenksmingas socialinės žiniasklaidos svetaines.

„Badoo“ yra viena iš šių programų rūšių. Ne visada tikslinga tiesiogiai nurodyti vaikui nesinaudoti tam tikromis programomis, tačiau ši svetainė nėra ta, kurioje jūsų vaikas turėtų būti. Tai pažinčių svetainė.

Tai nebūtinai yra kenksminga, tačiau svetainė buvo sukurta suaugusiesiems, o ja dažniausiai naudojasi suaugusieji. Vaikams neturėtų būti leidžiama ten, kur suaugusieji bando susipažinti su kitais suaugusiaisiais. Kai kurie žmonės manytų, kad leisti vaikui naudotis „Badoo“ būtų panašiai, kaip siųsti savo vaiką į barą susitikti su naujais draugais.

Badoo yra akivaizdus dėl jo apribojimo žmonėms iki 18 metų, nes tai yra susitikimo vieta suaugusiems. Tačiau ryžtingo ir protingo vaiko šis apribojimas gali būti ignoruojamas ar apeinamas. Turint tai omenyje, labai svarbu žinoti svetainę, kad galėtumėte apsaugoti savo vaiką.

Apsaugokite savo vaiką Badoo

Pirmasis žingsnis siekiant apsaugoti jūsų privatumą būnant „Badoo“ yra suprasti, kad svetainė skirta suaugusiesiems. Net jei „Badoo“ svetainės taisyklėse ir nuostatose aiškiai nurodyta, kad ji skirta vyresniems nei 18 metų, vaikas gali meluoti apie savo amžių ir vis tiek susikurti sąskaitą.

Taip pat turėtumėte žinoti, kad kiti gali sukurti netikras paskyras, kad paprašytų netinkamų nuotraukų ar pavogtų asmeninius duomenis. Taip pat turėtumėte suprasti, kad bet kokia informacija, kuria dalijamasi „Badoo“, gali būti dalijamasi viešai. Šis faktas galioja įvairiose svetainėse, todėl jūsų vaikas turėtų žinoti, kad niekada nesidalykite asmenine informacija su nepažįstamais žmonėmis.

Jei norite ištrinti abonementą, galite prisijungti, eikite į nustatymus ir spustelėkite ištrinti paskyrą. Jei norite išjungti vietos nustatymo paslaugas „Badoo“ programoje, galite prisijungti, eikite į profilį, spustelėkite žodį „privatumas“ ir spustelėkite „parodyti atstumą“.

„Badoo“ taisyklėse ir nuostatose aiškiai nurodoma, kad jei nepilnametis sukūrė paskyrą, ji ištrins profilio informaciją iš „Badoo“. Ši sutartis leidžia jums siųsti pranešimą „Badoo“ atsiliepimų puslapyje ir jie pašalins nepilnamečio paskyrą.

Šį atsiliepimų puslapį galite rasti šiuo adresu: https://badoo.com/help/report-underage.phtml. Visa aukščiau pateikta informacija padeda užtikrinti jūsų vaiko saugumą, tačiau „Badoo“ yra griežtai suaugusiųjų svetainė, todėl ji nėra tinkama vaikams iki 18 metų..

5. „Facebook“

fb logotipasIš visų turimų programų galima teigti, kad „Facebook“ yra plačiausiai naudojama programa. Žemiau pateikta informacija skiriasi nuo aukščiau pateiktos informacijos, nes ji netaikoma daugiausia vaikams.

Nepaisant to, šios informacijos reikia norint apsaugoti vaikus. Šie duomenys gali būti naudingi net žmonėms, neturintiems vaikų, nes „Facebook“ kelia daug pavojų ir jūs turite žinoti, kaip apsisaugoti.

Puikus dalykas „Facebook“ yra tai, kad jis suteikia galimybę apsisaugoti nuo įvairių pavojų, tokių kaip duomenų rinkimas ir tapatybės vagystės. Tačiau norėdami apsaugoti jus ir jūsų vaikus, turite pakeisti numatytuosius nustatymus.

Apsaugokite savo vaiką „Facebook“

Pirmiausia patikrinkite pagrindinius nustatymus. Prisijunkite prie programos ir spustelėkite išskleidžiamąjį morką, esantį viršutiniame dešiniajame kampe, tada spustelėkite parametrus. Čia galite patikrinti privatumo ir saugos parametrus.

Norėdami pakeisti privatumo nustatymus, pasirinkite „privatumas“ ir paspauskite redagavimo mygtuką šalia „kas gali matyti jūsų būsimus įrašus?“. Pasirinkę šią skiltį, galite pasirinkti, kurie draugai gali matyti jūsų įrašus. Jūs netgi galite apsaugoti ankstesnius būsenos atnaujinimus pasirinkdami „apriboti, kas gali matyti ankstesnius įrašus“, tada spustelėdami „apriboti ankstesnius įrašus“.

Saugos parametrus galite pakeisti pasirinkę „sauga“ ir spustelėję „Redaguoti“ šalia „gauti įspėjimus apie neatpažintus prisijungimus“. Šioje srityje galite pasirinkti, kaip „Facebook“ praneša apie neteisėtą veiklą..

Jei kyla abejonių, ar kažkas gali prisijungti prie paskyros, galite pasirinkti „naudoti dviejų veiksnių autentifikavimą“. Pasirinkę šį mygtuką spustelėkite mėlyną mygtuką „pradėti“ ir vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas..

Nustatymų srityje galite rasti daugybę kitų saugumo ir apsaugos galimybių. Vienas naudingas įrankis yra skirtuke, kuriame rašoma „sąskaitos nuosavybė ir valdymas“. Spustelėję šią sritį, galite išjungti arba ištrinti paskyrą..

Jei norite laikinai išjungti savo sąskaitą, pasirinkite Išjungti. Jei ketinate visam laikui ištrinti savo sąskaitą, pasirinkite Trinti sąskaitą.

Kai kurios kitos mėgstamos programos, apie kurias turite žinoti kaip vienas iš tėvų, yra:

Bumble – Ši programa yra panaši į „Tinder“, tačiau ji reikalauja, kad moteris atliktų pirmą žingsnį. Buvo sakoma, kad vaikai naudojasi „Bumble“, norėdami sukurti netikrą sąskaitą, klastodami savo amžių.

Live.me – Ši tiesioginio vaizdo transliacijos programa naudoja geografinę vietą vaizdo įrašams bendrinti. Ši procedūra leidžia vartotojams nustatyti tikslią transliacijos vietą. Taip pat galima uždirbti monetų, kad būtų galima sumokėti už vaiko nuotraukas.

% Skaičiuoklė – Tai atrodo kaip skaičiuotuvo programa, tačiau tai yra slapta vieta, kur galima paslėpti nuotraukas, failus, vaizdo įrašus ir naršyklės istoriją.

Holla– „Holla“, būdama savaime skelbiama, įtraukianti vaizdo pokalbių programą, suteikia vaikams prieigą prie žmonių visame pasaulyje. Šios programos apžvalgininkai tvirtina, kad jiems teko susidurti su rasine kliūtimi, aiškiu turiniu ir kitomis kenksmingomis prekėmis.

Šnabždesys – Naudodamiesi šia socialinės medijos programa jūsų vaikas skatinamas dalintis paslaptimis su nepažįstamais žmonėmis. Be to, naudotojo buvimo vieta tampa prieinama kitiems.

Karštas ar ne – Pagrindinis šios programos tikslas yra leisti žmonėms prisijungti. Žmonės raginami vertinti vieni kitų profilį, ieškoti vietos žmonių ir bendrauti su nepažįstamais žmonėmis.

Omeglė – Ši programa yra nemokama internetinių pokalbių svetainė, kuri skatina jūsų vaiką anonimiškai kalbėtis su kitais, įskaitant nepažįstamus žmones.

Geltona – Dėl savo „Tinder“ atmosferos geltona buvo sukurta tam, kad paaugliai galėtų flirtuoti vienas su kitu.

Įrašyti knygą – „Burn Book“ yra tai, kad paaugliai eina skelbti anoniminių gandų. Šie gandai skelbiami per nuotraukas, vaizdo įrašus, garso įrašus ir tekstus.

Norų kaulai – Ši programa skatina vaikus lyginti kitus vaikus su kitais. Tai taip pat leidžia vaikams įvertinti vienas kitą naudojant skalę.

„Instagram“ – „Instagram“ yra plačiausiai naudojama programa, norint sukurti suklastotą paskyrą, kad būtų paslėptas turinys. Tekstų siuntimas naudojant „Instagram“ taip pat populiarus, nes pranešimai ištrinami, kai vaikas išeina iš pokalbio.

Informacija apie konkrečią šalį

Nors internetą galima pasiekti visame pasaulyje, kiekviena šalis, vietovė ir provincija gali būti labai skirtinga. Žemiau pateikiama vertinga informacija kai kurioms ypač svarbioms šalims.

1. Kanada

Kanados vėliavos turasKanada yra panaši į kitas šio sąrašo šalis, kai kalbama apie grėsmes, su kuriomis susiduria jų vaikai.

„Snapchat“

„Snapchat“ programą galima pavadinti populiariausia programa, kurią šiandien naudoja vaikai. 50% visų 16–19 metų amžiaus žmonių visame pasaulyje naudojasi „Snapchat“ kas mėnesį, o tik 40% Kanados paauglių. Ši statistika daro „Snapchat“ populiaresnį nei „Facebook Messenger“ ir „WhatsApp“.

Išmaniojo telefono naudojimas

AVG atliko apklausą, kurioje kvietė tėvus iš įvairių šalių, įskaitant Kanadą, atsakyti į klausimus apie išmaniųjų telefonų naudojimą tarp vaikų. Joje rasta įdomių faktų. Daugelis vaikų, prieš pradėdami rašyti, žino, kaip naudotis išmaniuoju telefonu. 89% vaikų nuo 6 iki 9 metų yra prisijungę internete.

Interneto ryšys

Kanados „MediaSmarts“ atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad 99% visų mokyklinio amžiaus vaikų turi internetinę prieigą ne mokykloje. 40% šių studentų miega su mobiliaisiais telefonais. 35% 9–16 metų amžiaus asmenų naudojasi išmaniaisiais telefonais, kad galėtų prisijungti prie interneto, kiti – planšetinius kompiuterius ir nešiojamuosius kompiuterius.

Profiliai internete

15–16 metų amžiaus grupėje 90% studentų sako, kad turi bent vieną socialinės žiniasklaidos profilį. 11–12 metų amžiaus grupėje 40% teigia, kad taip daro. Šis faktas yra šokiruojantis atsižvelgiant į 13 metų amžiaus apribojimą daugelyje socialinių tinklų svetainių.

Pavojai

Beveik pusė visų Kanados paauglių per pastaruosius metus matė tam tikrą seksualinio įvaizdžio formą. Beveik 35% Kanados mergaičių teigia, kad yra susidūrusios su tam tikru žalingu ar neapykantos kupinu turiniu.

Tėvų nesėkmė

Didžiausia tėvų padaryta klaida yra įdiegti saugos programinę įrangą į nešiojamuosius kompiuterius, tačiau nepavyksta nustatyti tam tikros rūšies apsaugos jų vaikų išmaniuosiuose telefonuose.

Šaltiniai – Kanada
 • Kanados vaikų apsaugos Inc centras – puikus informacijos apie interneto saugumą ir kaip apsaugoti savo vaiką šaltinis.
 • Kanados vyriausybė – ši svetainė padeda jums pasirinkti tinkamą mobilųjį telefoną.
 • Kanados karališkoji policija – kalno policija pateikia keletą įdomių faktų apie saugumą internete ir internetines patyčias.
 • „Global News“ – šioje naujienų svetainėje yra straipsnis apie Kanados jaunimą ir internetą.
 • GYVENIMAS – šiame straipsnyje pasakojama apie tyrimą, kuris parodė, kad vaikai prieš rašydami išmoko naudotis išmaniaisiais telefonais.
 • Kanados saugos taryba – šis sąrašas gali padėti jums nustatyti internetines saugos taisykles savo vaikams.

2. Australija

Australijos vėliavos turasAustralija yra labai susijusi šalis, dėl kurios sunku išlaikyti vaikus saugius internete.

Apžvalga

„Microsoft“ pasirinko Australiją kaip vietą išleisti naują planšetinių kompiuterių asortimentą visose kitose pasaulio vietose. Viena pagrindinių tokio pasirinkimo priežasčių buvo ta, kad Australija jau sunaudoja daugiau tablečių vienam gyventojui nei beveik bet kuri kita šalis.

Kitas įdomus faktas yra tai, kad apskaičiuota, kad daugiau kaip 29% Australijos namų ūkių prieigai prie žiniatinklio naudojasi planšetiniu kompiuteriu. Taip pat siūloma, kad australai naudotųsi internetu maždaug valanda ilgiau kiekvieną dieną nei kolegos JAV ir Jungtinėje Karalystėje..

Darbastalio naudojimas Australijoje ir toliau mažėjo, o interneto prieiga per išmanųjį telefoną padidėjo daugiau kaip 20%. Kodėl reikia pateikti visą šią statistiką? Jie rodo perkeliamumo aspektą, kiek vartotojų naudojasi žiniatinkliu.

Ne taip seniai, kai kuriame centriniame namų taške būtų kompiuteris. Įvairūs šeimos nariai dalinsis šiuo kompiuteriu. Taip pat būtų lengviau kontroliuoti galimybę apriboti prieigą ar turinį su vaikais.

Šių dienų jau beveik nebėra. Australijoje siūloma, kad apie 35% vaikų turėtų mobilųjį telefoną. Jaunesni nei 8 metų vaikai turi prieigą ar nešiojamąjį telefoną kasdien. Nuo 2007 m. Išmaniuosius telefonus valdančių vaikų skaičius išaugo dvigubai.

Iki to laiko, kai šie vaikai bus paaugliai, jie pateks tarp 94% 16–17 metų amžiaus asmenų, turinčių mobiliuosius telefonus.

Nurodymai

Manoma, kad Australijoje 85% tėvų saugos programinę įrangą diegia savo vaikų nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Tačiau tik 22% tėvų diegia panašią programinę įrangą savo vaikų išmaniuosiuose telefonuose. Kalbant apie saugumą internete, tėvai turi naudoti tą patį mąstymo būdą išmaniesiems telefonams kaip ir kitiems interneto įrenginiams.

Dovanojant vaikui išmanųjį telefoną, reikia atsižvelgti į įvairius kibernetinius padarinius. Puikus tikslas yra nustatyti išmaniojo telefono naudojimo taisyklių rinkinį. Šios taisyklės turėtų būti papildytos švietimu apie tam tikrų programų ir interneto naudojimo pavojus.

Šaltiniai – Australija
 • News.com.au– Šis straipsnis yra puikus informacijos apie išmaniųjų telefonų naudojimą tarp Australijos vaikų šaltinis.
 • Pirmasis Australijos tyrimas – „The Works“ atliktas pasakiškas tyrimas, kuris atskleidžia įvairius socialinių tinklų įpročių pokyčius.
 • Amžius – šis raštas paaiškina „Ofcom“ atlikto tyrimo, kuriame lyginami 16 tautų ryšiai su Jungtine Karalyste, rezultatus.
 • ESafety komisaro biuras – Šioje svetainėje yra išteklių, užtikrinančių saugią ir teigiamą internetinę patirtį.
 • Stay Smart Online – šioje svetainėje Australijos piliečiams pateikiamos nuorodos į dabartines grėsmes internete ir patarimai, kaip reaguoti į šias grėsmes.
 • Australia.gov.au – vyriausybė siūlo daugybę įvairių šaltinių jūsų vaikui apsaugoti internete.

3. Jungtinės Amerikos Valstijos

mums vėliava turasJungtinės Valstijos yra tokios pat jungtinės kaip ir visos kitos šiame sąraše labai apgyvendintos teritorijos.

Naudojimasis internetu

„Shared Hope International“ atliko apklausą, kurioje dalyvavo 825 suaugusiųjų ir 7–16 metų vaikai. Šios apklausos metu nustatyta, kad vienas iš aštuonių tėvų savo vaikams suteikia galimybę naudotis internetu net du, o tik vienas iš 10 tėvų neleido savo vaikams naudotis internetu, kol jie nėra vyresni nei 10 metų.

Daugiau nei 71% šių tėvų taip pat pareiškė, kad, būdami 14 metų amžiaus, jie nebenaudoja interneto priežiūros. Jungtinėse Valstijose 72% dingusių vaikų atvejų, kurie prasideda internete, daugiausia dėmesio skiriama vaikams iki 15 metų..

Slaptas naudojimas

Daugelis tėvų turi gerų ketinimų ir įsitraukimą, tačiau „Kidsafe“ fondas pateikia informacijos, kad 32% paauglių vis dar sugeba paslėpti ar ištrinti naršymo istoriją. Dar 16% paauglių atidarė socialinių tinklų ar el. Pašto profilius be tėvų žinios.

Daug kartų, kai vaikai atidaro šias slaptas paskyras, jie meluoja apie savo amžių, kuris patraukia vyresnių vaikų ir suaugusiųjų dėmesį.

Seksualinis dėmesys

Nacionalinio dingusių ir išnaudojamų vaikų centro duomenimis, 15% 10–17 metų amžiaus asmenų buvo paprašyta seksualinio turinio internete. Valdžia iš įvairių vietų išvežė daugiau nei 90 000 seksualinių plėšrūnų.

Daugelis šių svetainių yra socialinės žiniasklaidos svetainės. Tiriant, kaip seksualiniai nusikaltėliai nustatė savo aukoms tikslią vietą. 26% žmonių rado šią vietą pasinaudodami asmens socialinės žiniasklaidos įrašais. Šerifo departamentas Santa Klaroje (Kalifornija) teigia, kad kas mėnesį įkalbinėjama daugiau kaip 1000%.

Visuomenės informavimas

JAV buvo nustatyta, kad tik 62% paauglių „Facebook“ profilį nustato kaip privatų. Didžiulė 17% paauglių visa informacija yra paviešinta. Šis nustatymas leidžia visiems pamatyti visą įrašą, kontaktinę informaciją ir vietą.

Šaltiniai – Jungtinės Amerikos Valstijos
 • Laidinė sauga – ši svetainė yra pirmoji saugos, pagalbos ir švietimo grupė.
 • „NetSmartz“ – šioje svetainėje pristatomi „Clicky“ ir interneto draudėjai, kurie prašo jūsų vaiko prisijungti prie jų linksmiems ir edukaciniams žaidimams.
 • Paaugliai angelai – 13–18 metų jaunuoliai, specialiai apmokyti privatumo, saugumo ir saugumo internete, norintys valdyti šią svetainę.
 • „Walt Disney Company“ – „Walt Disney“ sukūrė šią svetainę, kad padėtų tėvams pasikalbėti su vaikais apie naudojimąsi internetu ir saugą.

4. Airija

Airijos vėliavos turasVaikai Airijoje yra gerai susiję, kaip ir pažangiausia ekonomika.

Socialinis tinklas

Kaip ir Kanadoje, „Snapchat“ naudoja 40% Airijos paauglių, todėl ji yra populiaresnė nei „Facebook“ ir „WhatsApp“ taip pat Airijoje. „Kik Messenger“ yra dar viena populiari programa Airijoje. Šios programos populiarumas greičiausiai kyla dėl galimybės siųsti pranešimus anonimiškai.

Kita abejotina Airijoje populiari programa „Ask.fm“. Ši programa leidžia vartotojams naudoti klausimų ir atsakymų formatą ir įvairiose šalyse buvo susijusi su patyčių problemomis ir savižudybėmis.

Vaikai prieiga prie interneto

Airija dalyvavo Europos Komisijos užsakytame tyrime „Net Children Go Mobile“. Šis tyrimas apėmė septynias Europos kelionių vietas. Airijoje atlikus šį tyrimą nustatyta, kad 35 proc. 9–16 metų vaikų naudojosi išmaniaisiais telefonais, 29 proc. – nešiojamaisiais kompiuteriais, 27 proc. – planšetiniais kompiuteriais prieigai prie interneto.

Taip pat nustatyta, kad 60 proc. Interneto naudojimo buvo naudojama namuose, tačiau 46 proc. Šių mokinių naudojosi žiniatinkliu tik iš miegamojo be priežiūros. Ši statistika rodo, kad daugelis vaikų naudojasi internetu be standartinės tėvų kontrolės.

Kaip ir Kanadoje, 90 proc. 15–16 metų Airijos gyventojų turi socialinės žiniasklaidos profilį, taip pat 40 proc. 11–12 metų vaikų.

Išmaniųjų telefonų naudojimas

Atsižvelgiant į pavojus, susijusius su išmaniaisiais telefonais ir nesugebėjimą visą laiką prižiūrėti, gali būti patartina vaikams, jaunesniems nei 13 metų, suteikti paprastesnį mobilųjį telefoną..

Šaltiniai – Airija
 • „Net Children Go Mobile“ – ši svetainė yra oficiali Europos Komisijos tyrimo svetainė.
 • „Hotline.ie“ – šios svetainės saugos patarimai ir įvairios kitos naudingos informacijos apie internetą įvairovė.
 • Webwise.ie-Ši svetainė teikia nemokamą informaciją, patarimus ir švietimą apie interneto saugumą.
 • Teisingumo ir lygybės departamentas – šioje svetainėje yra padalinta vyriausybė, kuri patraukia baudžiamojon atsakomybėn už elektroninius nusikaltimus.

5. Naujoji Zelandija

naujos Zelandijos vėliavos turasNors Naujoji Zelandija yra fiziškai izoliuota, vietiniai gyventojai vis dar yra tokie pat jungiami kaip ir bet kuri išsivysčiusi ekonomika.

Socialinis tinklas

Naujojoje Zelandijoje apie 50% 16–19 metų amžiaus žmonių naudojasi „Snapchat“. Neseniai Naujosios Zelandijos transporto agentūra nustatė, kad „Snapchat“ yra ypač naudinga, kai jie nukreipė narkotikų vartotojus į pavojus, susijusius su vairavimu vartojant narkotikus.

Esant tokiam naudojimosi lygiui, būtina atvirai ir pozityviai kalbėtis su vaikais apie tokias svetaines kaip „Snapchat“, „Kik Messenger“, „Ask.fm“ ir kt. Jūsų vaikai turi suprasti pavojus, susijusius su šių tipų svetainėmis.

Prieiga prie interneto

70% Naujosios Zelandijos vaikų nuo 6 iki 9 metų yra susiję. 2000 m. 22% Naujosios Zelandijos gyventojų buvo prisijungę. Šis skaičius padidėjo iki 86% iki 2012 m. 80% 15–16 metų ir 40% 11–12 metų vaikų turi socialinės žiniasklaidos profilį..

Išmaniųjų telefonų pavojai

Apie 35% 9–16 metų amžiaus asmenų naudojasi išmaniuoju telefonu prieigai prie interneto. Kiti 65% dažniausiai naudoja nešiojamuosius kompiuterius ir planšetinius kompiuterius, o ne darbalaukį. Išmaniajame telefone galite pasiekti tą pačią informaciją kaip planšetiniame ar nešiojamame kompiuteryje, tačiau išmaniuosiuose telefonuose yra kur kas mažiau saugos programinės įrangos, palyginti su nešiojamaisiais ir planšetiniais kompiuteriais..

Šaltiniai – Naujoji Zelandija
 • Naujoji Zelandija – šis straipsnis nagrinėja Naujosios Zelandijos interneto naudojimo tyrimą.
 • Naujosios Zelandijos policija – Naujosios Zelandijos policija siūlo keletą patarimų, kaip jūsų vaikas bus saugus internete.
 • „Kiwi Families“ – puikus straipsnis apie interneto saugumą.
 • Interneto pasaulio statistika – sudarytas faktų apie Naujosios Zelandijos interneto naudojimą sąrašas.

Vaikams draugiška kompiuterija

vaiko kompiuterinė saugyklaJei norite sužinoti apie pasaulį, bendrauti su kitais ir smagiai praleisti laiką, turėtumėte išbandyti internetą. Žiniatinklis internete tampa svarbia gyvenimo ir darbo dalimi. Šie faktai verčia tėvus skatinti savo vaikus mokytis naudotis internetu.

Internetas, kaip ir realiame pasaulyje, gali būti kupinas nesaugių, nepavojingų ir nepageidaujamų personažų ir situacijų. Smurtiniai vaizdai ir aiškus seksualinis turinys yra tik du daiktų, kurių vaikai neturėtų turėti, pavyzdžiai.

Didžiąją laiko dalį galite apsaugoti savo vaiką nuo realaus pasaulio. Tačiau baisu yra tai, kad skirtingai nei realiame pasaulyje, internetas yra tik keliais paspaudimais nuo jūsų vaiko. Šis faktas reiškia, kad tėvai turi atidžiai formuoti vaikų patirtį internete. Labai svarbu atsiminti, kad turite jaudintis ne tik dėl turinio filtravimo.

Patogus vaikams tinklas internete

Bandydami įsitikinti, kad jūsų vaikas naudojasi patogiu interneto naudojimu, turėtumėte siekti įvairių tikslų. Šiuos tikslus galima suskirstyti į teigiamus ir neigiamus. Neigiami yra elementai, skirti blokuoti, cenzūruoti ar filtruoti, o teigiami tikslai yra sutelkti aplink daiktus, kurie palaiko, skatina ar reklamuoja..

Kai kurie neigiami tikslai yra šie:

 • Centruoti seksą, smurtą ir kitą nepageidaujamą turinį
 • Apsaugokite savo vaiką nuo suaugusių plėšrūnų
 • Apsaugokite savo vaiką nuo patyčių iš bendraamžių
 • Pirkimų programoje ir kitų būdų leisti pinigus internetu išjungimas
 • Neleiskite vaikui pašalinti kompiuterio saugumo

Keletas teigiamų tikslų yra šie:

 • Švietimo ir mokymosi skatinimas
 • Sveikos internetinės draugystės skatinimas ir palaikymas
 • Padėkite savo vaikams laisvai ir patogiai naudotis technologijomis

Peršokti per technologijų pakabukus

Kalbant apie technologijas, buvo žinoma, kad tėvai pasakė keletą įdomių dalykų, įskaitant:

„Apie technologijas žinau mažiau nei mano vaikas“.

„Mano septynerių metų vaikas išmokė naudotis internetu.“

„Vaikai yra labai protingi kompiuterių atžvilgiu, nes jie visą laiką yra su jais“.

Jei skaitote tarp šių posakių eilučių, galite suprasti, kad slypi klausimas (baimė). Kartais apie šią baimę kalbama, bet kartais tėvas tai sau laiko:

„Ar galiu apsaugoti savo vaiką prisijungę? Vaikas žino daugiau nei aš! Jis ar ji gali apeiti bet kuriuos filtrus, kuriuos dedu internete. Kodėl net nerimauti? Ką galima padaryti?”

Toks požiūris gali būti nugalintis ir nenaudingas, tačiau gali būti ir pavojingas. Gerai tai, kad šios idėjos grindžiamos klaidingomis prielaidomis.

Ar vaikai išmanesni už technologijas??

technologijos kabinaAtsakymas į šį klausimą gali būti. Kai kurie vaikai yra nuostabūs, ir kai tokio tipo vaikai įsitraukia į technologijas ar kompiuterius, tai gali būti išimtis, kai vaikas iš tikrųjų yra protingesnis už tėvus dėl technologijos. Vis dėlto tikriausiai tiesa, kad dauguma šių dienų vaikų nėra užaugę nei kompiuterių žinovai, nei programuotojai.

Šis įsitikinimas tikriausiai kyla iš to, kad dauguma vaikų laisviau naudojasi kompiuteriais ir technologijomis, tačiau tai nereiškia, kad vaikas turėjo išsamų supratimą apie tai, kaip tie kompiuteriai ir technologijos veikia..

Kai ką nors naudojate kiekvieną dieną, gali atrodyti, kad esate to daikto ekspertas. Jūs vairuojate automobilį, atidarote šaldytuvą ir atrakinate savo duris tikriausiai kiekvieną dieną.

Ar jūs gerai suprantate, kaip veikia automobilis, šaldytuvas ar durų užraktas? Jei kuris nors iš šių elementų sugedo, ar galėtumėte jį ištaisyti? Jūsų vaikas gali atsakyti vienodai į šiuos klausimus apie technologijas ir kompiuterius.

Gali būti neįveikiamas saugumas

Tikimės, kad šie teiginiai priverčia tėvus suvokti, kad net jei vaikas iš tiesų puikiai naudojasi technologijomis, vis tiek galite sukurti saugią internetinę aplinką, kurios vaikas negali apeiti. Taip pat galima užtikrinti saugią aplinką tiems, kurie yra ypač šviesūs ir išmanantys vaikus.

Atsikratykite tėvų skandalų

Daugelis tėvų, net ir išsiaiškinę technologiją, vis dar nesinaudoja savo vaikų saugumu internete. Tėvų įvairovė vis dar jaučiasi beviltiškai, ir kad žalingo turinio prieiga prie vaiko pateks, nepaisant to, tačiau šis teiginys yra visiškai neteisingas.

Tai svarbu

Jūs patiriate visas problemas, kad sukurtumėte saugią internetinę aplinką, tačiau jūsų vaikas vis tiek žiūri nešvarius filmus draugų namuose, žaidžia smurtinį vaizdo žaidimą, kalbasi su nepažįstamaisiais ir pan.!

Viena iš didžiausių priežasčių, kodėl ji neturi reikšmės, yra jūsų pateiktas pavyzdys. Jūs aiškiai leidžiate savo vaikui žinoti, kas yra ir kas netinka.

Kita priežastis yra ta, kad kartas nuo karto matydami ar lankydami kenksmingą turinį visiškai nesikreipiate į pavojingas medžiagas į savo namus. Saugumas prasideda namuose. Prieiga prie tokio tipo informacijos gali tapti įpročiu ar net priklausomybe.

Visi nesveikai elgiasi taip, kaip valgo blogą maistą ir geria per daug alkoholio. Toks elgesys tampa pavojingas tik tada, kai jis normalizuojamas kaip priimtinas elgesys.

Gali būti beveik neįmanoma užkirsti kelią jūsų vaikui nesveikai elgtis. Tačiau galite išvengti, kad tai taptų įprasta vaiko kasdienio gyvenimo dalimi.

Vaikui palankaus kompiuterio naudojimo skatinimas

Vykdydami keletą paprastų žingsnių galite skatinti gerą ir saugų kompiuterio naudojimą be didelių sunkumų.

Saugi kompiuterinė aplinka

kompiuterių vaikų istorijaPirmasis žingsnis yra patobulinti saugią kompiuterinę aplinką. Nepakanka vienos programos ar turinio filtravimo programos. Turite pašalinti savo vaiko administracinę prieigą, jei norite neleisti savo vaikui iš tikrųjų apeiti tėvų kontrolės.

Turėdami visas reikšmingas kompiuterines sistemas („Mac“, „Linux“ ir „Windows“), galite nustatyti atskirą vartotoją. Galite nustatyti du prisijungimus. Vienas bus individualus vartotojas, o kitas – administratoriaus sąskaita. Administratoriaus sąskaita bus apsaugota slaptažodžiu. Neparašykite slaptažodžio, nes jį suras jūsų vaikas.

Kol jūsų vaikas naudoja individualią vartotojo sąskaitą, jis negali įdiegti jokių naujų programų be jūsų sutikimo. Ši procedūra taip pat neleis programoms, kurios apeis tėvų kontrolę, ir bet kokiems turinio filtrams. Taip pat galima valdyti išmaniųjų telefonų turinį.

Žemiau yra keletas nuorodų, kuriose rasite instrukcijas, kaip sukurti atskirą vaiko sąskaitą:

 • „Windows 10“
 • „Chromebook“
 • MAC OSX
 • „Linux“
 • Išmanieji telefonai

Vaikų interneto naršymas

Šiame skyriuje bus keletas individualių naršyklių, skirtų vaikams apsaugoti. Į šį skyrių taip pat įtraukti populiarūs naršyklių papildiniai. Galiausiai bus aptartos naršyklės, skirtos specialiųjų poreikių vaikams.

Vaikams draugiškos naršyklės

kompiuterio studentų vektoriusVaikams iki 8 metų turėtų būti naudojama tam tikra naršyklė, kurioje yra linksma animacinių filmų sąsaja. Ši sąsaja suteiks prieigą tik prie amžiaus atitinkančio turinio..

„Zoodles“ ir „Kidoz“ yra dvi specialios naršyklės, kurios gali būti naudingos, tačiau vis tiek turite būti atsargūs. Kartais kažkas yra paženklinta etikete, tačiau tai nėra naudinga jūsų vaikui. Jei jūsų vaikui neleidžiama visą dieną žiūrėti animacinių filmų, tada jiems neturėtų būti leidžiama visą dieną žaisti prie kompiuterio.

Stebėjimas ir filtravimas

Vaikams paaugus, jie greičiausiai pereis prie tokių naršyklių kaip „Chrome“ ar „Firefox“. Dauguma dvylikos metų vaikų nenori naršyklės, kuri atrodo kaip animacinis filmas. Šiame amžiuje paaugliams ir paaugliams reikalinga reali kompiuterio patirtis. Tai taip pat laikas, kai jie pradės aktyviai ieškoti dalykų, kurių geriausia vengti.

Turinio filtravimo programa yra kitas šios amžiaus grupės žingsnis. Keletas bendrų variantų yra šie:

 • „OpenDNS“ – šią turinio filtravimo programą naudoja įvairios įmonės norėdami filtruoti darbuotojų turinį. Tai yra neįtikėtinai lengva nustatyti bet kuriame kompiuteryje ar nešiojamame kompiuteryje.
 • „NetNanny“ – ši sistema yra bene populiariausias namų filtras. Jie versle dirba nuo 1996 m. Ir turi puikias apžvalgas.
 • „X3Watch“ – šis filtras ypač naudojamas pornografijai laikyti. Iš pradžių ji buvo sukurta kaip būdas padėti suaugusiesiems įveikti priklausomybę nuo pornografijos.
 • K9– šis filtras yra vienas iš populiariausių mokyklų naudojamų filtrų. Tai nemokama programinė įranga, kuri ne tik filtruoja, bet ir teikia tėvų kontrolę.

Specialiųjų poreikių

Daugybė vaikų turi specialiųjų poreikių, kurie riboja jų galimybes internete produktyviai naudotis. Keli naudingi įrankiai, padedantys padaryti internetą patrauklesnę vietą specialiųjų poreikių vaikams:

 • „Open Dyslexic“ – šis „Chrome“ papildinys puslapio turinį keičia į disleksijai skirtą šriftą. „Open Dyslexic“ gali nemokamai naudoti asmeniniams, verslo ar švietimo tikslams.
 • „Dyslite“ – šis papildinys yra panašus į „Open Dyslexic“, tačiau siūlo daugiau įvairių šriftų. Bendrovė imasi mokesčių už šio papildinio naudojimą.
 • „WebbIE“ – ši naršyklė buvo sukurta akliesiems ir silpnaregiams. Jis buvo sukurtas darbui su tokiais elementais kaip ekrano skaitytuvai ir teksto į kalbą programinė įranga.

Ištyrę visus interneto pavojus, galiausiai turite atsiminti, kad apskritai internetas yra teigiamas dalykas jūsų vaikams. Tai gali praturtinti jūsų vaiko gyvenimą taip, kaip niekas kitas negali. Tačiau, žinoma, visada turite juos saugoti. Tikimės, kad šis vadovas padės jums naudotis priemonėmis, leidžiančiomis apsaugoti jūsų vaiką atidarant ryšio linijas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map