Amazon Ring znovu objevuje stav dozoru

Internetové společnosti již sledují každý váš pohyb online: Nyní spolupracují s orgány činnými v trestním řízení, aby do fyzického světa přinesly stejnou úroveň dohledu. Amazon Ring, tvůrce populárního zvonku vybaveného kamerou, uzavřel tajná partnerství se stovkami policejních oddělení po celých Spojených státech. Tyto dohody často vyžadují, aby policisté propagovali ve svých komunitách zařízení Amazon Ring a případně povolili policejním oddělením přístup k videozáznamům zaznamenaným místními uživateli Ring bez nutnosti oprávnění.


Tento příspěvek zkoumá, jak mohou policie a korporace zneužívat kruhový dohled. Dláždilo cestu novým formám hromadného dohledu, proměnilo policejní oddělení v prodejní týmy Amazonky a dále posílilo očekávání, že budete vždy pod nějakou formou sledování.

Tento článek je součástí našeho trvalého pokrytí soukromí a dohledu. Další příběhy si můžete přečíst v sekci soukromí našeho blogu.

Jak Ring vstoupil do hry na vymáhání práva

Ring je inteligentní společnost zabývající se domácím zabezpečením, kterou Amazon získal v únoru 2018 za zhruba 800 milionů dolarů. Hlavním produktem společnosti je zvonek na zvonění videa. Používá pohybový senzor k aktivaci kamery s vysokým rozlišením, která streamuje svůj zdroj do mobilní aplikace na smartphonu majitele domu. Inteligentní zvonek má také mikrofon, který mohou majitelé domů použít k interakci s kýmkoli u dveří. Ring také prodává další typy bezpečnostních kamer.

V roce 2018 Ring spustil svoji aplikaci Sousedé. Umožňuje milionům uživatelů Ring připojit se k hyperlokálním sociálním sítím, kde mohou nahlásit zločiny, informovat zdroje o podezřelých událostech a sdílet videozáznamy zachycené zařízeními Ring se svými sousedy. Kromě vzájemného propojení uživatelů vyzvánění umožňuje aplikace Sousedé místní policejní oddělení na sociální síti, kde mají přístup k veřejným diskusím a shromažďování veřejně sdílených videí. Policisté mohou chatovat a komunikovat s kýmkoli v aplikaci Sousedé, která spadá do jejich jurisdikce.

Amazon tvrdě pracoval na tom, aby zvítězil nad policejními odděleními tím, že nabídl bezplatná zařízení a pořádal večírky pro policisty. Na oplátku Ring vyzve policejní oddělení, aby se spojily s Amazonem a získaly přístup na Ringův „Portál pro vymáhání práva v sousedství“, který umožňuje důstojníkům používat interaktivní mapu a vyžádat si videozáznamy zachycené zařízeními Ring z konkrétního času a oblasti. Do tohoto partnerství vstoupilo přes 700 policejních sil po celé USA.

Zde je mapa všech partnerství Ring s místními policejními odděleními. Podrobněji si to můžete prohlédnout v Mapách Google.

Důstojníci nepotřebují rozkaz k vyžádání tohoto záznamu. Než si ho uživatelé mohou prohlédnout, potřebují oprávnění uživatele Ring.

Policisté mohou hromadně žádat o každé video zaznamenané zařízením Ring v určité oblasti v určitém časovém rámci. Ring rozešle automatizovaný e-mail každému uživateli Ring, který má zařízení v této oblasti. Uživatelé vyzvánění mohou tyto žádosti o vymáhání práva odmítnout a mohou se v budoucnu odhlásit od přijímání podobných žádostí. Amazon však trénoval policii o tom, jak přesvědčit lidi, aby sdíleli záběry.

Zde je policejní e-mail se žádostí o video, který Ring posílá uživatelům. Všimněte si rozdílu mezi velkým tlačítkem „Sdílet nyní“ a odkazem „Odhlásit se“. Také: „Pokud si přejete … aby vaše okolí bylo bezpečnější, je to skvělá příležitost.“ (Kdo mohl říct ne?) Https://t.co/db4w8nDzey pic.twitter.com/Rv8ffccR2R

– Drew Harwell (@ Drewharwell) 28. srpna 2019

“Chtěli byste koupit prsten?”

Zde je tento příběh ještě nepříjemnější. Amazon vybízí policii, aby pomocí sociálních médií, schůzek radnice a dalších podpůrných aktivit tlačila občany k nákupu a používání prstenu. Amazon často ve svých partnerských dohodách výslovně vyžaduje aktivní propagaci produktů Ring a aplikace Neighbors.

Policejní oddělení, která jsou partnery společnosti Amazon, navíc nemusí veřejně hovořit o zařízeních Ring nebo aplikaci Neighbors, aniž by Amazonu dala možnost zkontrolovat a revidovat prohlášení. Tato kontrola sahá od tiskových zpráv až po to, jak policisté komentují příspěvky občanů na sociálních médiích. V jednom případě Ring Ring důstojníci zakázali používat slovo „dozor“, když mluví o svých produktech.

Proměnit státní zaměstnance na amazonské obchodníky a dát Amazonovi moc skriptovat jejich projev se jeví jako jasné porušení důvěry veřejnosti a zneužití peněz daňových poplatníků. Abychom to však ještě zhoršili, všechny tyto dohody obsahují doložky o důvěrnosti, které brání veřejnosti dozvědět se více o tom, jak policejní oddělení a Amazon spolupracují.

Vytvoření monitorovací sítě

Jedním z největších problémů s Ringem je to, že jakmile společnost zachytí váš obrázek, už to není pod vaší kontrolou. Je to problém podobný tomu, co se stane, když zveřejníte sami sebe na internetu. S výjimkou Ring se to děje bez vašeho souhlasu; Jediné, co musíte udělat, je chůze od domu.

Protože policie nepotřebuje zatykač, jsou prstenová partnerství ideálním prostředkem k tomu, aby policie shromažďovala velké množství videozáznamů. Policejní síly mohou videa uchovávat neomezeně dlouho, i když se ukáže, že se netýkají žádného vyšetřování. Jakmile tyto záznamy shromáždí, mohou je policejní oddělení analyzovat pomocí softwaru pro rozpoznávání obličeje nebo je sdílet s kýmkoli, včetně jiných donucovacích orgánů, aniž by poskytly jakýkoli důkaz o zločinu.

Policie nepoužívá videozáznamy jako jediní. Amazon je používá k prodeji prstenu. V červnu 2019 zveřejnil Amazon na Facebooku reklamy zobrazující neověřené fotografie osob, které ostatní uživatelé obvinili ze zločinů.

je legální používat prsten / amazon používat tváře lidí, u nichž PODLE JEJICH ZÁKAZNÍKŮ dělali zločiny, v reklamě? zejména vzhledem k tomu, že s tím nesouhlasili nebo byli usvědčeni nebo cokoli jiného. Zdá se, že není v pořádku pic.twitter.com/a6SnOGT5dl

– jon hendren (@art), 4. června 2019

Když se jednotlivci začali ptát, zda tyto reklamy porušují soukromí, Buzzfeed udělal nějaké kopání a zjistil, že uživatelé Ringu „udělují Ringovi a jeho držitelům licence neomezená, neodvolatelná, plně placená a bezplatná, trvalá, celosvětová práva na využívání sdíleného obsahu pro jakýkoli účel. “ Amazon v zásadě může použít záběry, které byly použity k ochraně sousedství pro vlastní finanční zisk, a nesdílet to, co dělá s jednotlivci ve videu.

A jen v případě, že by nestačilo zmocnění státu rozsáhlou sledovací sítí, Electronic Frontier Foundation zjistila, že aplikace Ring je plná sledovačů třetích stran, které sdílejí osobní údaje s marketingovými společnostmi. Aplikace sdílí jména uživatelů, IP adresy a data senzorů vyzvánění spolu s dalšími citlivými informacemi.

V krátkosti, Ring využil naší touhy po bezpečnosti (a strachu z ostatních) k vybudování celostátní sítě pro ziskové sledování.

Na Amazonu @ProfFerguson říká: „Pokud byste chtěli navrhnout dokonalý stav dozoru, měli byste mít odposlechy v každém domě, kamery ve všech dveřích (a) síť informátorů, kteří vám řeknou, když se něco děje … Vytvořili jsme Dystopia Prime b / c je to tak zatraceně pohodlné “

– Drew Harwell (@ Drewharwell) 28. srpna 2019

Zastavte šíření dohledu

Amazon ví, že Ring je útokem na soukromí každého. V oznámení o ochraně osobních údajů společnosti Ring to říká: „Zachytávání, nahrávání nebo sdílení video nebo audio obsahu, který zahrnuje jiné lidi, nebo zachycení informací o obličeji jiných osob [sic] může ovlivnit jejich práva na soukromí.“

Chcete-li lidem uvažovat o koupi prstenu, doporučujeme vám podívat se na další alternativy s uzavřeným okruhem. Chcete-li stávající uživatele vyzvánění, zkuste umístit kameru tak, aby nebyla obrácena na veřejnou ulici a nehleděla pouze na vaši nemovitost.

V Protonu věříme, že neustálé sledování lidem zakazuje mít prostor na přemýšlení a rozvoj. Je to jemná a nespravedlivá forma kontroly, která podrývá právo na soukromí nezbytné pro demokratickou společnost. Zvonky na zvonek jsou skvělé pohodlí, ale nechrání naše práva na soukromí. Lidé by měli mít svobodu procházet se po svém sousedství, aniž by se obávali, že budou jejich akce zaznamenány – a případně nesprávně posouzeny.

Ringovy tajné dohody s policejními odděleními a drastický přístup k video dohledu podkopávají důvěru členů komunity v policii a jejich sousedy. Proti je přesný typ dohledu.

Nepřestaneme bojovat za soukromí a svobodu, online i off.

S pozdravem,
Tým ProtonVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me