Rizika ochrany soukromí inteligentních reproduktorů jako Amazon Echo, Apple HomePod a Google Home

Sci-fi oficiálně dorazila. Chytré reproduktory a jejich digitální asistenti jsou tu, neustále vás poslouchají a čekají na vaše požadavky. Přesto jsou spíše jako užitečné roboty a spíš jako pilní stenografové, kteří sestavují komplexní zprávy o každé interakci, aby korporace mohly zpeněžit vaše data.

“Alexo, posloucháš?” Jak se ukazuje, odpověď zní ano; chytré reproduktory vás vždy poslouchají. Tato zařízení představují novou hranici podnikového dohledu. Největší technologické společnosti na světě našly způsob, jak uniknout ploše a proniknout do našich domovů.


Co inteligentní reproduktory dělají?

Inteligentní reproduktory jsou hlasové rozhraní s internetem. Můžete si nechat, aby vám váš chytrý reproduktor zahrál píseň, podíval se na drobnosti, řekl vám, jaké je počasí, informoval vás o nejnovějších zprávách nebo vám vtipkoval. To je však jen špička ledovce. Když závodíme na internetu věcí, ve kterých budou všechna zařízení, zařízení a zboží nepřetržitě propojeny a vzájemně spolu komunikovat přes internet, inteligentní reproduktor je umístěn jako rozbočovač, který vám umožní verbálně ovládat váš domov..

Každý inteligentní reproduktor také přichází s rozšířeními třetích stran (Amazon eufemisticky nazývá tato rozšíření „talenty“, zatímco Google jim říká „akce“), které spojují reproduktor s jinými aplikacemi, jako jsou Uber nebo Netflix. Tato rozšíření vám umožní zavolat do automobilu nebo zarovnat vaše oblíbené filmy na nejbližší připojené obrazovce, aniž byste museli projít všechny problémy s odemykáním telefonu..

Ochrana soukromí Google Home

Je důležité si pamatovat, jak tyto společnosti fungují, zejména Google. V závislosti na vaší závislosti na produktech Google Google ví, kdo jsou vaši přátelé, co máte v plánu, kde se chcete potěšit a jaká témata vás nejvíce zajímají. Toto kolosální množství dat však nestačí. Alphabet, mateřská společnost Google, vydělává 84% svých výnosů z reklamy. Každoročně prodává data svých uživatelů inzerentům, kteří je pak využívají k cílení na uživatele Google s ještě větší přesností. Pro Google se více dat rovná vyšším příjmům. Tvrdě proto usilovali o odstranění tření z procesu sběru dat. Výsledkem je reproduktor připojený k internetu, který můžete umístit na kuchyňský pult a položit otázky.

Domovská stránka Google umožňuje vyhledávání na internetu přístupnější než kdy jindy, což znamená, že Google na vás přijímá stále více dat. Všechno, co řeknete po probuzení slova Domů – „Ahoj Google“, nebo cokoli, co nechápe, například „Doodle“ – je zaznamenáno, propojeno s vaším účtem a navždy uloženo v databázi Google. Rozšíření třetích stran navíc zametají ještě více dat a sdílejí je s více organizacemi pokaždé, když o to požádáte.

A konečně, Google Home vaše data nejen nevysává; je to také nový způsob reklamy. Není tedy žádným překvapením, že navzdory ujištění společnosti Google, že nebudou používat reklamy Google Assistant, uživatelé slyšeli, co Google nazývá „včasný obsah“ – a co většina lidí nazývá reklamou – pro film Krása. & Šelma minulý rok. Google později objasnil, že Google Assistant bude pravděpodobně mít reklamy v budoucnu a že „může použít transkripce (nikoli prvotní zvuk) těchto interakcí k poskytování užitečnějších reklam na jiných platformách.“

Ochrana soukromí Amazon Echo

Amazon není závislý na příjmech z reklamy jako Google, ale chce vaše data stejně tak, aby věděli, na které z jejich produktů by se měli zaměřit. Všechny stejné obavy týkající se ochrany soukromí v domovské stránce Google se vyskytují v Amazonské echo. Každá interakce s vaším Echo je zaznamenána, propojena s vaším účtem a navždy uložena v Amazonské databázi. (Máte-li inteligentního mluvčího a chtěli byste vidět všechna data, která tyto společnosti na vás shromáždily, zde je návod, jak získat přístup k záznamům inteligentních mluvčích pro Amazon a Google.) Amazon byl předem informován o reklamním potenciálu Echo a oznámil to loni v lednu rok, kdy začnou používat echo k zobrazování reklam. Také však zničili jméno „Alexa“ pro generaci žen.

Ochrana osobních údajů Apple HomePod

Pak je tu Apple HomePod. Zatímco HomePod je živý mikrofon připojený k internetu, který sedí u vás doma, Apple anonymizuje všechny interakce. Nespojují otázky, které položíte HomePod, s vaším účtem Apple a nakonec Apple odstraní všechna data z takové komunikace. Apple také nepovoluje žádná rozšíření třetích stran. Homepod je proto méně pohodlné a univerzální zařízení, ale je mnohem bezpečnější a soukromější.

Stále rostoucí databáze

Nyní, když jsme povolili soukromým společnostem instalovat živé mikrofony do našich domovů, nová množství dat, která mohou shromažďovat, jsou ohromující. Jak jsme viděli, když korporace shromažďují obrovské množství dat, mohou být vynuceny, hacknuty nebo zpřístupněny donucovacími orgány. Amazon byl v loňském roce nucen sdílet nahrávky z ozvěny v rámci vyšetřování vraždy, což bylo možné pouze proto, že Amazon svázal všechna data z ozvěny s uživatelským profilem a udržoval je navždy. Je na uživateli, aby šel do svého účtu a sám smazal své interakce.

Nedávné skandály týkající se úniku e-mailových adres od Google+ a Amazonu ukázaly znepokojující výpadky v jejich kybernetické bezpečnosti. Byl také případ noční můry, kdy se Google Home Mini aktivoval tisíckrát denně a poté zaznamenával a ukládal úryvky zvuku všeho, co se v té době stalo. Přestože Google problém identifikoval a napravil, stále je to relevantní příklad velkého potenciálu zneužití těchto inteligentních řečníků.

Invaze do soukromí

Tyto společnosti vědí, že tato zařízení představují značnou eskalaci v jejich invazi do vašeho soukromí, ale jejich potřeba shromažďovat stále více dat nekončí inteligentními reproduktory. Společnost Facebook, další společnost, která vyžaduje stále větší množství osobních údajů svých uživatelů, aby si zajistila závislost, vyvinula svůj inteligentní reproduktor – pouze jejich obsahuje také kameru. Zatímco Facebook zpozdil uvolnění Portálu tváří v tvář lidovému pobouření nad jejich opakovaným zneužíváním osobních údajů, teleskopické obrazovky z roku 1984 již nezněly výstřední nebo dokonce nepravděpodobné. Jediné rozdíly jsou v tom, že korporace nahradily velkého bratra a že my, soukromí občané a spotřebitelé, platíme za privilegium tohoto podnikového dohledu..

Tito inteligentní řečníci ukazují, že společnosti jako Google, Amazon a Facebook nemohou akceptovat soukromí, protože jakákoli soukromá data představují obchodní příležitost v hodnotě miliard dolarů. Dokud veřejnost nevyjasní, že invaze do soukromí nestojí za přírůstkové zvýšení pohodlí, které tyto společnosti nabízejí, budou i nadále vytvářet nová zařízení, aby se dali nahlédnout do našich několika zbývajících soukromých prostor.. Může být přehnané říkat, že do našich domovů pronikly technologické společnosti. Pravda je, že jsme je pozvali.

ProtonVPN a ProtonMail se liší. Uznáváme, že nesouhlas, svoboda projevu a samotná demokracie jsou oslabeny, když je ohroženo právo na soukromí. Naše služby jsou podle návrhu soukromé. ProtonMail šifruje e-maily uživatelů dříve, než se dostanou na naše servery, takže k nim nemá přístup nikdo jiný než příjemce. ProtonVPN dodržuje přísné zásady bez protokolování, což znamená, že neuchováváme žádné záznamy o online aktivitě uživatelů. Nechceme shromažďovat uživatelská data; místo toho to chceme udržet v bezpečí.

Pracujeme na obchodním modelu předplatného, ​​kde nás naši uživatelé platí za službu. Naši uživatelé vnímáme jako komunitu příznivců, jejichž právo na soukromí musí být chráněno, nikoli jako zdroje soukromých dat, která mají být kapitalizována. Pokud chcete být viděni jako uživatel a ne produkt, přihlaste se k odběru ProtonVPN a ProtonMail ještě dnes.

S pozdravem,
Tým ProtonVPN

AKTUALIZACE 6. listopadu: Japonští a američtí vědci zjistili, že můžete pomocí laserů vydávat hlasité příkazy inteligentních reproduktorů. Trik pracoval s Amazon Echo, Google Home a dalšími zařízeními, která pracují s hlasovými příkazy. Tým mohl pomocí laseru donutit inteligentního reproduktoru, aby provedl jakýkoli úkol, na který byl vybaven, jako je otevření garážových vrat. V jednom testu byli výzkumníci schopni ovládat inteligentního reproduktoru tím, že na něj rozsvítili laser oknem z horní části zvonice vzdálené 230 stop.

Zde můžete získat bezplatný účet ProtonVPN.

Sledujte nás na sociálních médiích a sledujte nejnovější zprávy ProtonVPN:  Twitter | Facebook | Reddit

Chcete-li získat bezplatný šifrovaný e-mailový účet ProtonMail, navštivte: protonmail.com

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map