Amazon Ring obnovuje stav sledovania

Internetové spoločnosti už sledujú každý váš krok online: Teraz spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby priniesli rovnakú úroveň dohľadu do fyzického sveta. Amazon Ring, tvorca populárneho zvončeka vybaveného kamerou, uzavrel tajné partnerstvá so stovkami policajných oddelení v USA. Tieto dohody často vyžadujú, aby policajní dôstojníci propagovali zariadenia Amazon Ring vo svojich komunitách a prípadne umožňovali policajným oddeleniam prístup k videozáznamom zaznamenaným miestnymi používateľmi krúžku bez potreby povolenia..


Tento príspevok skúma potenciál polície a spoločností zneužívať kruhový dohľad. Vydláždila cestu pre nové formy hromadného sledovania, zmenila policajné oddelenia na obchodné tímy Amazonky a ďalej posilnila očakávanie, že budete vždy pod nejakou formou monitorovania..

Tento článok je súčasťou nášho trvalého pokrytia súkromím a sledovaním. Ďalšie príbehy si môžete prečítať v sekcii ochrany osobných údajov nášho blogu.

Ako Ring vstúpil do hry na vymáhanie práva

Ring je inteligentná domáca bezpečnostná spoločnosť, ktorú Amazon získal vo februári 2018 za približne 800 miliónov dolárov. Hlavným produktom spoločnosti je zvonček na zvonenie videa. Používa snímač pohybu na aktiváciu kamery s vysokým rozlíšením, ktorá streamuje svoj kanál do mobilnej aplikácie na smartfóne majiteľa domu. Inteligentný zvonček má tiež mikrofón, ktorý môžu majitelia domov využívať na komunikáciu s kýmkoľvek pri dverách. Ring predáva aj iné typy bezpečnostných kamier.

V roku 2018 spoločnosť Ring spustila svoju aplikáciu Neighbors. Umožňuje Ringovým miliónom používateľov pripojiť sa k hyperlokálnym sociálnym sieťam, kde môžu nahlasovať zločiny, zverejňovať informácie o podozrivých udalostiach a zdieľať videozáznamy zachytené zariadeniami Ring so svojimi susedmi. Okrem vzájomného prepojenia používateľov krúžkov umožňuje aplikácia Susedi aj miestne policajné oddelenia na sociálnej sieti, kde majú prístup k verejným diskusiám a zhromažďovaniu verejne zdieľaných videí. Policajti môžu chatovať a komunikovať s kýmkoľvek v aplikácii Susedi, ktorý spadá do ich právomoci.

Amazon tvrdo pracoval na tom, aby zvíťazil nad policajnými oddeleniami tým, že ponúka policajným dôstojníkom bezplatné zariadenia a hádzanie párty. Na oplátku vyzve Ring policajné oddelenia, aby sa spojili s Amazonom, aby získali prístup na Ringský portál na presadzovanie práva, ktorý umožňuje dôstojníkom používať interaktívnu mapu na vyžiadanie videozáznamov zachytených zariadeniami Ring z konkrétneho času a oblasti. Do tohto partnerstva vstúpilo vyše 700 policajných síl v USA.

Tu je mapa všetkých partnerstiev Ring s miestnymi policajnými oddeleniami. Podrobnejšie informácie nájdete v Mapách Google.

Úradníci nepožadujú rozkaz na vyžiadanie tohto záznamu. Pred tým, ako si ho budú môcť pozrieť, potrebujú povolenie používateľa Ring.

Policajti môžu hromadne žiadať o každé video zaznamenané krúžkovým zariadením v určitej oblasti v určitom časovom rámci. Ring rozošle automatizovaný e-mail každému používateľovi Ring, ktorý má zariadenie v tejto oblasti. Používatelia krúžkov môžu tieto žiadosti o vymáhanie práva odmietnuť a môžu sa v budúcnosti odhlásiť z prijímania podobných žiadostí. Amazon však trénoval políciu o tom, ako presvedčiť ľudí, aby zdieľali zábery.

Tu je policajný e-mail so žiadosťou o videozáznam, ktorý odošle používateľom. Všimnite si rozdiel medzi veľkým tlačidlom „Zdieľať teraz“ a odkazom „Odhlásiť sa“. Tiež: „Ak by ste chceli … aby sa vaše okolie stalo bezpečnejšie, je to skvelá príležitosť.“ (Kto by mohol povedať nie?) Https://t.co/db4w8nDzey pic.twitter.com/Rv8ffccR2R

– Drew Harwell (@ Drewharwell) 28. augusta 2019

“Chcete kúpiť Prsteň?”

Tu je tento príbeh ešte nepríjemnejší. Amazon povzbudzuje políciu, aby využívala sociálne médiá, stretnutia radníc a ďalšie podporné činnosti s cieľom prinútiť občanov kupovať a používať prsteň. Amazon vo svojich partnerských dohodách často výslovne vyžaduje aktívnu propagáciu produktov Ring a aplikácie Neighbors.

Policajné oddelenia, ktoré sú partnermi spoločnosti Amazon, navyše nemusia verejne hovoriť o zariadeniach typu Ring alebo aplikácii Neighbors bez toho, aby mohli spoločnosti Amazon skontrolovať a revidovať vyhlásenie. Táto kontrola siaha od tlačových správ až po to, ako policajní dôstojníci komentujú príspevky občanov na sociálnych médiách. V jednom prípade Ring Ring dôstojníci zakázali používať slovo „dohľad“, keď hovoria o svojich produktoch.

Premena úradníkov na Amazonských obchodníkov a poskytnutie Amazonu právomoci skriptovať ich reč sa javí ako jasné porušenie dôvery verejnosti a zneužívanie peňazí daňových poplatníkov. Aby sa to však ešte zhoršilo, všetky tieto dohody obsahujú doložky o dôvernom charaktere, ktoré verejnosti bránia dozvedieť sa viac o tom, ako policajné oddelenia a Amazon spolupracujú.

Vytvorenie monitorovacej siete

Jedným z najväčších problémov so spoločnosťou Ring je to, že akonáhle spoločnosť zachytí váš obrázok, už viac nemá kontrolu. Je to problém podobný tomu, čo sa stane, keď uverejníte svoju fotku na internete. S výnimkou Ring sa to deje bez vášho súhlasu; Jediné, čo musíte urobiť, je prechádzka po dome.

Pretože polícia nepotrebuje rozkaz, sú krúžkové partnerstvá ideálnym nástrojom na zhromažďovanie veľkého množstva videozáznamov zo strany polície. Policajné zložky môžu videá uchovávať donekonečna, aj keď sa ukáže, že nesúvisia so žiadnym vyšetrovaním. Keď policajné útvary zhromaždia tento záznam, môžu ho analyzovať pomocou softvéru na rozpoznávanie tváre alebo ho zdieľať s kýmkoľvek, vrátane iných orgánov činných v trestnom konaní, bez poskytnutia akýchkoľvek dôkazov o zločine.

Polícia nepoužíva videozáznamy ako jediné. Amazon ich používa na predaj krúžku. V júni 2019 zverejnil Amazon na Facebooku reklamy, v ktorých zobrazoval neoverené fotografie ľudí, ktorých obvinili ostatní zo spáchania trestných činov.

je legálne používať krúžok / amazon používať tváre ľudí podozrivých z ICH ZÁKAZNÍKOV, že spáchali trestné činy, v reklame? najmä vzhľadom na to, že s tým nesúhlasili alebo neboli odsúdení alebo čokoľvek iné. Zdá sa, že nie je v poriadku pic.twitter.com/a6SnOGT5dl

– jon hendren (@art), 4. júna 2019

Keď sa jednotlivci začali pýtať, či tieto reklamy porušujú súkromie, Buzzfeed urobil nejaké kopanie a zistil, že používatelia krúžku „udeľujú spoločnosti Ring a jej držiteľom licencií neobmedzené, neodvolateľné, úplne zaplatené a bezplatné, trvalé, trvalé práva na využívanie zdieľaného obsahu na účely na akýkoľvek účel. “ Amazon v podstate môže použiť zábery, ktoré sa mali použiť na ochranu štvrtí, pre svoj vlastný finančný zisk, a nezdieľať to, čo robí s jednotlivcami vo videu..

A len v prípade, že by splnomocnenie štátu rozsiahlou sieťou dohľadu nestačilo, Electronic Frontier Foundation zistila, že aplikácia Ring je plná sledovačov tretích strán, ktoré zdieľajú informácie umožňujúce identifikáciu osôb s marketingovými spoločnosťami. Aplikácia zdieľa mená používateľov, adresy IP a údaje senzorov spolu s ďalšími citlivými informáciami.

V skratke, Ring využil našu túžbu po bezpečnosti (a strachu z ostatných) na vybudovanie celonárodnej siete pre ziskové sledovanie..

Na Amazone @ProfFerguson hovorí: „Ak by ste chceli navrhnúť dokonalý stav sledovania, mali by ste v každom dome wiretapy, kamery vo všetkých dverách (a) sieť informátorov, ktorí vám povedia, keď sa niečo stane … Vytvorili sme Dystopia Prime b / c je to tak sakramentsky pohodlné “

– Drew Harwell (@ Drewharwell) 28. augusta 2019

Zastavte šírenie sledovania

Amazon vie, že Ring predstavuje útok na súkromie všetkých. V oznámení o ochrane osobných údajov spoločnosti Ring to hovorí: „Zachytenie, nahrávanie alebo zdieľanie video alebo audio obsahu, ktorý zahŕňa iných ľudí, alebo zachytenie informácií o tvári iných ľudí [sic], môže mať vplyv na ich práva na súkromie.“

Ak chcete ľuďom uvažovať o kúpe prsteňa, odporúčame vám pozrieť si ďalšie alternatívy uzavretého okruhu. Ak chcete súčasných používateľov zvonenia, skúste umiestniť fotoaparát tak, aby nebol oproti verejnej ulici a aby sa pozeral iba na vaše vlastníctvo.

V spoločnosti Proton veríme, že neustále sledovanie zakazuje ľuďom mať priestor na premýšľanie a rozvoj. Je to jemná a nespravodlivá forma kontroly, ktorá podkopáva právo na súkromie potrebné pre demokratickú spoločnosť. Zvončeky na zvonenie sú vynikajúce pohodlie, ale nechránia naše práva na súkromie. Ľudia by mali mať slobodu prechádzať sa po svojom okolí bez strachu, že budú zaznamenané ich činy – a prípadne budú nesprávne posúdení.

Tajné dohody Ringa s policajnými oddeleniami a drastický prístup k sledovaniu videa podkopávajú dôveru členov komunity v políciu a ich susedov. Sme proti presnému typu dohľadu, proti ktorému nesúhlasíme.

Neprestaneme bojovať za súkromie a slobodu, či už online alebo off.

S Pozdravom,
Tím ProtonVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me