Riziká ochrany súkromia inteligentných reproduktorov, ako sú Amazon Echo, Apple HomePod a Google Home

Sci-fi sa oficiálne dostavila. Inteligentné reproduktory a ich digitálni asistenti sú tu, neustále vás počúvajú a čakajú na vaše požiadavky. Sú však menej ako užitočné roboty a skôr ako usilovní stenografi, ktorí zostavujú komplexné správy o každej interakcii, aby korporácie mohli speňažiť vaše údaje..

“Alexo, počúvaš?” Ako sa ukazuje, odpoveď je áno; inteligentné reproduktory vás vždy počúvajú. Tieto zariadenia predstavujú novú hranicu podnikového dohľadu. Najväčšie technologické spoločnosti na svete našli spôsob, ako uniknúť zo stolného počítača a preniknúť do našich domovov.


Čo robia inteligentné reproduktory?

Inteligentné reproduktory sú hlasové rozhranie s internetom. Môžete si nechať inteligentného reproduktora, aby vám prehral pieseň, prezrel si maličkosti, povedal, aké je počasie, informoval vás o najnovších správach alebo vám povedal žart. Toto je však iba špička ľadovca. Keď pretekáme smerom k internetu vecí, v ktorých všetky zariadenia, zariadenia a tovar budú nepretržite prepojené a navzájom komunikujú cez internet, inteligentný reproduktor je umiestnený ako rozbočovač, ktorý vám umožňuje verbálne ovládať váš domov..

Každý inteligentný reproduktor tiež prichádza s rozšíreniami tretích strán (Amazon eufemisticky nazýva tieto rozšírenia „talenty“, zatiaľ čo Google ich nazýva „akciami“), ktoré spájajú reproduktor s inými aplikáciami, ako sú Uber alebo Netflix. Tieto rozšírenia vám umožňujú zavolať do automobilu alebo zoradiť obľúbené filmy na najbližšej pripojenej obrazovke bez toho, aby ste museli prekonať všetky problémy spojené s odomknutím telefónu..

Ochrana osobných údajov služby Google Home

Je dôležité si uvedomiť, ako tieto spoločnosti fungujú, najmä spoločnosti Google. V závislosti od toho, ako sa spoliehate na produkty Google, Google vie, kto sú vaši priatelia, aký je váš rozvrh, kde sa chcete stretnúť a aké témy vás najviac zaujímajú. Toto kolosálne množstvo údajov však nestačí. Alphabet, materská spoločnosť spoločnosti Google, tvorí 84% svojich príjmov z reklamy. Každým rokom predáva údaje svojich používateľov inzerentom, ktorí potom tieto údaje používajú na zacielenie na používateľov spoločnosti Google s ešte väčšou presnosťou. Pre spoločnosť Google znamená viac údajov vyššie príjmy. Preto tvrdo pracovali, aby odstránili trenie z procesu zhromažďovania údajov. Výsledkom je reproduktor pripojený na internet, ktorý môžete položiť na kuchynský pult a položiť otázky.

Domovská stránka Google robí vyhľadávanie na internete prístupnejším ako kedykoľvek predtým, čo znamená, že spoločnosť Google prijíma o vás čoraz viac údajov. Čokoľvek, čo poviete po bdelom slove domácnosti – „Ahoj Google“ alebo čokoľvek, čo nepochopí, napríklad „Doodle“ – sa zaznamená, prepojí s vaším účtom a navždy sa uloží do databázy Google. Rozšírenia tretích strán navyše zametajú ešte viac údajov a zdieľajú ich s viacerými organizáciami zakaždým, keď o to požiadate.

Nakoniec domov Google nielenže nevytláča vaše údaje; je to tiež nový spôsob reklamy. Nie je preto žiadnym prekvapením, že napriek ubezpečeniam spoločnosti Google, že nebudú používať reklamy Google Assistant, používatelia počuli, čo Google nazýva „aktuálny obsah“ – a čo väčšina ľudí nazýva reklamou – pre film Krása. & zviera minulý rok. Google neskôr objasnil, že Asistent Google bude pravdepodobne mať reklamy v budúcnosti a že „môže používať transkripcie (nie prvotný zvuk) týchto interakcií na zobrazovanie užitočnejších reklám na iných platformách“.

Ochrana osobných údajov Amazon Echo

Amazon nie je tak závislý od príjmu z reklamy ako Google, ale chce vaše údaje rovnako, aby vedeli, na ktoré z ich produktov by sa mali zamerať. Všetky rovnaké obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov s domovskou stránkou Google sa vyskytujú v Amazon Echo. Každá interakcia s vaším Echo sa zaznamená, prepojí s vaším účtom a navždy sa uloží do databázy Amazonu. (Ak máte inteligentného rečníka a chceli by ste vidieť všetky údaje, ktoré o vás tieto spoločnosti zhromaždili, tu je návod, ako získať prístup k záznamom inteligentných rečníkov pre Amazon a Google.) Amazon bol skôr informovaný o reklamnom potenciáli spoločnosti Echo. rok, kedy začnú používať echo na zobrazovanie reklám. Zničili však aj meno „Alexa“ pre generáciu žien.

Ochrana osobných údajov Apple HomePod

Potom je tu Apple HomePod. Aj keď je HomePod živým mikrofónom pripojeným k internetu, ktorý je umiestnený vo vašej domácnosti, spoločnosť Apple anonymizuje všetky interakcie. Nepripájajú otázky, ktoré položíte váš HomePod, k vášmu účtu Apple a nakoniec spoločnosť Apple odstráni všetky údaje z takejto komunikácie. Apple tiež nepovoľuje žiadne rozšírenia tretích strán. Homepod je preto menej pohodlné a univerzálne zariadenie, ale je oveľa bezpečnejšie a súkromnejšie.

Stále rastúce databázy

Teraz, keď sme povolili súkromným korporáciám inštalovať živé mikrofóny v našich domovoch, nové množstvo údajov, ktoré môžu zhromažďovať, je ohromujúce. Ako sme videli, keď korporácie zbierajú obrovské množstvo údajov, môžu ich orgány činné v trestnom konaní uniknúť, hacknúť alebo k nim získať prístup. Amazon bol minulý rok nútený zdieľať nahrávky z ozveny ako súčasť vyšetrovania vraždy, čo bolo možné len preto, že Amazon všetky údaje z ozveny spojil s profilom používateľa a uchovával ich navždy. Je na užívateľovi, aby sa dostal do svojho účtu a sám vymazal svoje interakcie.

Nedávne škandály týkajúce sa úniku e-mailových adries používateľov z Google+ a Amazonu ukázali znepokojujúce výpadky v ich kybernetickej bezpečnosti. Bol tiež prípad nočnej mory, keď sa služba Google Home Mini aktivovala tisíckrát denne a potom zaznamenala a uložila úryvky zvuku toho, čo sa v tom čase stalo. Aj keď spoločnosť Google problém identifikovala a napravila, stále predstavuje relevantný príklad veľkého potenciálu zneužitia, ktorý títo inteligentní rečníci predstavujú.

Narušenie súkromia

Tieto spoločnosti vedia, že tieto zariadenia predstavujú značnú eskaláciu v ich invázii do vášho súkromia, ale ich potreba zhromažďovať stále viac údajov nekončí pomocou inteligentných reproduktorov. Facebook, ďalšia spoločnosť, ktorá vyžaduje neustále zvyšujúce sa množstvo osobných údajov svojich používateľov, aby mohla živiť svoju závislosť, vyvinula vlastný inteligentný reproduktor – iba ich obsahuje aj kameru. Zatiaľ čo Facebook oneskoril zverejnenie portálu tvárou v tvár populárnemu pobúrenie nad opakovaným zneužívaním osobných údajov, teleskopické obrazovky z roku 1984 už neznejú výstredne alebo dokonca nepravdepodobne. Jediné rozdiely sú v tom, že korporácie nahradili veľkého brata a že my, súkromní občania a spotrebitelia, platíme za privilégium tohto firemného dohľadu..

Tieto inteligentné reproduktory ukazujú, že spoločnosti ako Google, Amazon a Facebook nemôžu akceptovať súkromie, pretože akékoľvek súkromné ​​údaje predstavujú obchodnú príležitosť v hodnote miliárd dolárov. Kým verejnosť nepreukáže, že narušenie súkromia nestojí za postupné zvyšovanie pohodlia, ktoré tieto spoločnosti ponúkajú, budú pokračovať vo vytváraní nových zariadení, aby mohli nahliadnuť do našich niekoľkých zvyšných súkromných priestorov.. Môže byť prehnané tvrdiť, že do našich domovov prenikli technické spoločnosti. Pravda je, že sme ich pozvali.

ProtonVPN a ProtonMail sú rôzne. Uvedomujeme si, že nesúhlas, sloboda prejavu a samotná demokracia sú oslabené, ak je narušené právo na súkromie. Naše služby sú podľa návrhu súkromné. ProtonMail šifruje e-maily používateľov skôr, ako sa dostanú na naše servery, takže k nim nemá prístup nikto okrem príjemcu. ProtonVPN dodržiava prísne zásady bez protokolov, čo znamená, že neuchovávame žiadne záznamy o aktivite používateľov online. Nechceme zhromažďovať údaje o používateľovi; namiesto toho to chceme udržať v bezpečí.

Pracujeme na obchodnom modeli predplatného, ​​kde naši používatelia platia za službu. Našich používateľov považujeme za komunitu priaznivcov, ktorých právo na súkromie musí byť chránené, a nie ako zdroje súkromných údajov, ktoré sa majú využívať. Ak by ste radšej videli ako používateľa a nie ako produkt, zaregistrujte sa dnes na stránkach ProtonVPN a ProtonMail..

S Pozdravom,
Tím ProtonVPN

AKTUALIZÁCIA 6. novembra: Japonskí a americkí vedci zistili, že pomocou laserov môžete dávať inteligentné reproduktory hlasovým príkazom. Trik pracoval s Amazon Echo, Google Home a ďalšími zariadeniami, ktoré pracujú s hlasovými príkazmi. Tím mohol pomocou lasera prinútiť inteligentného reproduktora, aby vykonal akúkoľvek úlohu, na ktorú bol vybavený, napríklad otvoril garážové dvere. V jednom teste boli výskumy schopné ovládať inteligentného reproduktora žiarením lasera cez okno z vrchu zvonice vzdialenej 230 stôp..

Bezplatný účet ProtonVPN môžete získať tu.

Sledujte nás na sociálnych médiách a sledujte najnovšie vydania ProtonVPN:  Twitter | facebook | reddit

Ak chcete získať bezplatný šifrovaný e-mailový účet ProtonMail, navštívte stránku: protonmail.com

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map