Všetky spôsoby, ako vás inteligentné televízie môžu špehovať

Inteligentné televízory sú v podstate televízory, ktoré vás môžu sledovať. Ich prudký nárast popularity spolu s inteligentnými rečníkmi znamená, že spoločnosti (a ktokoľvek, kto môže tieto zariadenia hacknúť), majú ďalšie okno, cez ktoré môžu zobraziť vašu súkromnú aktivitu. Zhromažďovanie údajov, ktoré charakterizuje internet, sa šíri do vášho offline života – a napadá váš domov.


Toto rozšírenie podnikového dohľadu o televízne sledovanie podkopáva úsilie o vytvorenie súkromnejšieho internetu. Vaše súkromie je také silné ako najslabší odkaz, čo znamená, že vaše úsilie o zachovanie súkromia vašich údajov prehliadania by sa mohlo vrátiť späť, ak by spoločnosti mohli zhromažďovať podobné údaje sledovaním zvykov sledovania televízie..

Tento článok sme pripravili, aby sme vám pomohli pochopiť, ako vás inteligentné televízie špionujú a aké kroky môžete podniknúť, aby ste zostali súkromní.

Čo je to inteligentná televízia?

Inteligentné televízory sú televízne prijímače pripojené na internet, ktoré podporujú celý rad aplikácií, od Amazon Prime Video po YouTube. Mnoho inteligentných televízorov má tiež zabudované rozpoznávanie hlasu a videokamery, takže môžete televízoru vydávať hlasové príkazy alebo ich používať na videorozhovory..

Inteligentné televízory monitorujú to, čo pozeráte, podobne ako služby streamovania ako Hulu, Netflix a YouTube, ale posunú sa o krok ďalej. Zvyčajne používajú systém nazývaný automatické rozpoznávanie obsahu (ACR), ktorý zachytáva na obrazovke časť pixelov každých niekoľko sekúnd. Potom tieto odtlačky prstov odošle tretej strane, ktorá sa pri videu chová trochu ako Shazam. Dokáže rýchlo identifikovať akýkoľvek sledovaný program, či už ide o osobný disk DVD, živú televíznu reláciu alebo video YouTube. Okrem týchto informácií inteligentné televízory pridávajú dátum a čas sledovania tohto programu, kanál, v ktorom bola relácia zapnutá a či ste ich zaznamenali. Tieto informácie sa potom, rovnako ako vaša online história, používajú na informovanie inzerentov, na ktoré reklamy by bolo najúčinnejšie zacieliť.

Ochrana osobných údajov

Vaše návyky pri sledovaní televízie môžu odhaliť takmer všetko o vás ako vaša história prehliadania internetu. Inzerenti môžu na základe tohto typu údajov určiť vaše politické preferencie, bohatstvo a polohu. FTC považuje vaše údaje z histórie pozerania televízie za citlivé, ktoré si pred ich získaním vyžadujú výslovný súhlas, a zaradia ich do chránenej kategórie v USA spolu s osobnými údajmi o zdraví a finančnými údajmi..

Ďalším problémom ochrany osobných údajov je spôsob, akým inteligentné televízie zdieľajú tieto údaje. Keď predávajú vašu históriu pozerania televízneho vysielania inzerentom a tretím stranám, prepojia ju s adresou IP vašej siete Wi-Fi. Na základe týchto informácií môžu inzerenti prepojiť vašu históriu pozerania televízneho vysielania a históriu prehliadania, čo znamená, že vás po väčšinu voľného času sledujú. Znamená to tiež, že vás môžu sledovať zo zariadenia na zariadenie, čím zabezpečujú, že sa rovnaké reklamy budú zobrazovať znova a znova.

Podnikateľský plán inteligentných televízií predstavuje dramatické rozšírenie podnikového dohľadu, a preto sa mnohí poskytovatelia inteligentných televízií opakovane pokúšali znížiť zákruty a zahladiť zhromažďovanie údajov..

Keď korporácie zneužívajú údaje inteligentnej televízie

Tu je len niekoľko škandálov v oblasti súkromia, ktoré sa týkajú inteligentných televízorov.

Skrytý zber údajov

Vizio je jednou z takýchto spoločností, ktorá nikdy neinformovala svojich používateľov o zbere údajov, a preto im nikdy neponechala na výber. V rokoch 2014 až 2017 predávala inteligentné televízory (a aktualizované staršie modely inteligentných televízií), ktoré automaticky používali ACR na sledovanie toho, čo používatelia sledovali bez ich vedomia. V roku 2017 zaznamenalo viac ako 11 miliónov inteligentných televízorov Vizio sledovanie histórie pozerania všetkých svojich zákazníkov.

Vizio bol chytený v roku 2017, keď generálny prokurátor v New Jersey podal sťažnosť na FTC a tvrdil, že spoločnosť Vizio skryla podrobnosti o zhromažďovaní údajov od svojich používateľov. Vo svojich zásadách ochrany osobných údajov sa nespomínalo zhromažďovanie údajov. Jediné miesto, kde spoločnosť Vizio uviedla, že by sa zhromažďovali všetky údaje, bolo v dodatku, ktorý vysvetlil jej funkciu „inteligentnej interaktivity“. Aj tu bol tento jazyk nejasný a uviedol, že funkcia „umožňuje ponuky programov a návrhy“. Vizio sa nakoniec vyrovnal mimosúdnou cestou a musel zaplatiť pokutu vo výške 2,2 milióna dolárov.

Mikrofón vždy počúva

Spoločnosť Samsung postavila mikrofóny na určité modely inteligentných televízorov, ktoré používateľom umožňujú zmeniť kanál alebo zapnúť televízor hlasovými príkazmi. Ale tieto mikrofóny sa nikdy nevypínali. V skutočnosti v roku 2015 The Daily Beast zistilo, že hlboko v politike ochrany osobných údajov spoločnosti Samsung bola fráza „Upozorňujeme, že ak vaše hovorené slová obsahujú osobné alebo iné citlivé informácie, tieto informácie budú medzi zachytenými údajmi a prenesené tretej strane. . ” Takže v podstate všetko, čo ste povedali v rámci inteligentnej televízie Samsung, bolo zhromaždené a prenesené na tretiu stranu.

Spoločnosť Samsung neskôr vydala vysvetlenie, podľa ktorého väčšina televízorov vyžaduje, aby používatelia aktivovali mikrofón pomocou diaľkového ovládača. Zainteresovaní používatelia, ktorí majú inteligentnú televíziu Samsung so vstavaným mikrofónom, môžu deaktivovať systém rozpoznávania hlasu svojho televízora (Hi TV).

Nízka technická ochrana súkromia

V roku 2013 Jason Huntley, IT konzultant, urobil niekoľko šokujúcich objavov o inteligentných televízoroch LG a o tom, ako zhromažďujú a prenášajú údaje o sledovaní svojich používateľov. Po prvé, inteligentné televízory budú prenášať údaje o svojich používateľoch, aj keď by sa používateľ rozhodol vypnúť zhromažďovanie údajov vypnutím tejto funkcie. Po druhé, inteligentná televízia vyhľadá všetky jednotky USB vložené do televízora a zaznamená všetky nájdené názvy súborov. Po tretie, inteligentná televízia nešifrovala prenášané údaje. Posielanie údajov vo formáte obyčajného textu znamená, že ktokoľvek medzi inteligentnou televíziou a servermi spoločnosti LG mohol mať ľahký prístup k údajom a ich čítanie.

Propagácia z príspevku spoločnosti Huntley viedla spoločnosť LG k aktualizácii softvéru, aby používatelia mohli zrušiť zber údajov, čo by už malo byť možnosťou.

Tajne zdieľajte údaje so službami Facebook, Google a Netflix

V správe zo septembra 2019 z Northeastern University a Imperial College London sa zistilo, že takmer všetci hlavní poskytovatelia inteligentných televízií a mnoho streamingových služieb vrátane Amazon FireTV a Roku posielajú Netflixu osobné osobné informácie bez informovania používateľov. Podľa správy takmer všetky inteligentné televízory, ktoré testovali, odoslali údaje do siete Netflix, „aj keď sme nikdy nenakonfigurovali žiadnu televíziu pomocou účtu Netflix. Prinajmenšom to vystavuje informácie spoločnosti Netflix o modeli televízora v danom mieste. “ Vedci nepredložili hypotézu, prečo sa údaje posielajú do Netflixu.

Podobná správa spoločnosti Princeton zistila, že 89 percent kanálov Amazon Fire TV a 69 percent kanálov Roku obsahovalo sledovače z Facebooku a Google, ktoré zhromažďujú informácie o histórii a preferenciách prehliadania používateľov. Zdieľané údaje zahŕňajú aj informácie, ktoré dokážu jedinečne identifikovať a lokalizovať konkrétne zariadenia (napríklad vaše ID inzerenta, sieť Wi-Fi a sériové číslo vášho zariadenia). Tieto informácie sa niekedy prenášali aj v obyčajnom texte (nešifrované).

Inteligentné televízory a bezpečnosť

Prenos citlivých údajov v obyčajnom texte je iba jednou z bezpečnostných zraniteľností mnohých, ktorú hackeri môžu využívať v inteligentných televíziách. V roku 2017 bola na skládke dokumentu Wikileak odhalená program „Weeping Angel“, v ktorom CIA a MI5 prenikli do inteligentných televízorov Samsung a pomocou vstavaných mikrofónov špehovali ľudí. Aj keď je to najdramatickejší príklad hackerov pristupujúcich k inteligentným televízorom, nie je ani zďaleka jediný.

V roku 2017 bezpečnostní konzultanti našli v operačnom systéme inteligentnej televízie Samsung s otvoreným zdrojovým kódom Tizen vyše 40 (predtým neznámych) zraniteľností. Spoločnosť Samsung tiež začiatkom tohto roku rozoslala (a potom odstránila) tweet, že používatelia inteligentných televízií by mali spúšťať antivírusové kontroly každých pár týždňov.

Aj keď sa bezpečnosť v Južnej Kórei v oblasti bezpečnosti IT konzultanta o niečo zlepšila, Seung-Jin Lee ukázal veľa spôsobov, akými by mohol prevziať inteligentnú televíziu, ešte stále je pred nami dlhá cesta. Situácia je taká hrozná, že FBI v týždni Čierneho piatka varovala a informovala zákazníkov, že inteligentné televízory nie sú bezpečné..

Čo môžete urobiť, aby ste ochránili svoje súkromie

Americkí zákonodarcovia vyvíjajú tlak na FTC, aby ďalej vyšetroval výrobcov inteligentných televízií, ktorí porušujú súkromie ich používateľov, doteraz sa však podniklo len málo krokov. GDPR tiež chráni údaje používateľov inteligentných televízií, ale ešte musia vyberať pokuty a pokuty proti výrobcovi inteligentných televízií. Najlepším spôsobom ochrany vašich údajov je zatiaľ vziať veci do vlastných rúk. Ak máte inteligentnú televíziu alebo zvažujete nákup, tu je niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť na zachovanie súkromia a kybernetickej bezpečnosti.

  • Úprava nastavení ochrany osobných údajov: FTC vyžaduje od tvorcov inteligentných televízií, aby vám dali možnosť túto funkciu vypnúť. Zvyčajne sa to dá dosiahnuť prechodom hlboko do nastavení vašej inteligentnej televízie. Program CNET obsahuje príručku, ktorá popisuje, ako to urobiť pre väčšinu inteligentných televízorov.
  • Nepripájajte svoju inteligentnú televíziu k internetu: Aj keď na vašom inteligentnom televízore aktivujete nastavenia ochrany osobných údajov, bude nevyhnutne zdieľať niektoré údaje. Pre hackerov bude stále lákavým cieľom. Odpojením televízora od Internetu ho efektívne zmeníte na „hlúpy“ televízor. Ak vám váš televízor nedáva možnosť odpojiť sa od siete Wi-Fi, obnovte pôvodné výrobné nastavenia. Potom počas procesu nastavenia nezadávajte heslo siete Wi-Fi.
  • Kúpte si nemý televízor: Aj keď je to najpriamejšie riešenie, je čoraz ťažšie, pretože inteligentné televízory v roku 2018 tvorili 70 percent televízneho predaja. Ak si chcete kúpiť televízor, ktorý nemá žiadny nástroj na zhromažďovanie údajov, inteligentná televízia znamená, že budete musieť kúpiť starší model televízora (pravdepodobne pred rokom 2017).

Inteligentné televízory vám môžu uľahčiť sledovanie Netflixu na televízore s veľkou obrazovkou, ale predstavujú ďalšiu tehlu v budove kapitalistického dozoru. Malo by sa týkať všetkých, ktorých sa Amazon, Facebook a nenasytný hlad spoločnosti Google rozširujú do ďalších spoločností. Spoločnosť Samsung v súčasnosti napreduje v pláne používať vaše údaje na sledovanie televízie na to, aby sami nasmerovala vaše cielené reklamy v snahe stať sa televízorom Google. Čoskoro sa všetky spoločnosti budú snažiť zaistiť čo najviac vašich údajov.

Toto je svet, ktorému sa ProtonMail a ProtonVPN snažia zabrániť. Pracujeme na obchodnom modeli predplatného, ​​aby naše záujmy boli v súlade s našimi používateľmi. Naši používatelia nám dôverujú, pretože chránime ich súkromie. Ak by ste radšej spolupracovali so spoločnosťou, ktorá vám dáva kontrolu nad vašimi údajmi, než aby ste ich zhromažďovali, zaregistrujte sa dnes do služieb ProtonVPN a ProtonMail..

S Pozdravom,
Tím ProtonVPN

Sledujte nás na sociálnych médiách a sledujte najnovšie správy ProtonVPN:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me