İOS için En İyi VPN (2020 İnceleme)

7. sınıftan beri her zaman bir şekilde en son iPhone’a sahip olan kişiyi tanıyor musunuz? Serbest bırakıldıktan bir gün sonra mı? Veya kimin hakkında konuştuğumuzu bilmiyorsanız, muhtemelen o çocuk sizdiniz. Özel bir iPhone veya hatta iPad kullanıcısıysanız, cihazınız için en iyi yazılımı arayacaksınız. Ayrıca mobil güvenliğin ne kadar önemli olduğunu ve interneti telefonunuzda veya iPad’inizde bile, hala bilgilerin veya verilerin tehlikeye atılabileceği bir yer olduğunu biliyorsunuz.


Bir VPN’e sahip olmak kendinizi, kimliğinizi ve cihazınızda depolanan verileri koruyacaktır. Özellikle sık seyahat eden biriyseniz, iPhone veya iPad’inizi dünyanın her yerinde aynı şekilde kullanabilmek, işlerin yolda akmasını sağlamak için gerçekten önemlidir.

İPhone’unuz veya iPad’iniz için neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsanız, İnternet’te aktif olarak gezinmediğinizde bile, cihazınızda muhtemelen bir şekilde bağlanmış uygulamaların ve bu cihazda depolanan bilgilerin bulunduğunu unutmak kolaydır. paylaşılıyor.

Bu listede, iOS’ta bir VPN çalıştırmak için en iyi 3 seçeneği yıkmaya çalışacağız ve sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz.!

TLDR

Bu makalenin tamamını derinlemesine okumak için zamanınız yok?

NordVPN’i iOS için en iyi genel VPN olarak sıraladık. Surfshark ve ExpressVPN için sağlam argümanlar yapacağız, ancak Surfshark güvenli VPN gizliliğine, en yüksek hızlara ve doğru VPN’i seçme konusunda yenilmesi zor olan uygun bir fiyata sahiptir. 3 hizmetin tümü incelemeye değer ve bunlardan hiçbiriyle yanlış gidemezsiniz.

1. NordVPN

Genel Bakış ve Özellikler

Gizlilik ve güvenlik konusunda her şeyden çok ciddiyseniz NordVPN sizin için en uygun seçenek olabilir. Yani, kullanıcıların verilerini korumak için tam anlamıyla askeri düzeyde şifreleme kullanıyorlar. Orijinal şifrelemenin üzerine ekstra bir güvenlik katmanı ekleyen, ikinci bir VPN sunucusundan geçerek ve ikinci kez kendini şifreleyerek çift VPN özelliği sayesinde güvenlik konusundaki kararlılıklarını arttırırlar. Bu VPN sunucu zinciri olarak bilinir. Bunu yaparak, etkinliğiniz iki farklı sunucu tarafından gizlenir ve çevrimiçi olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey için ekstra gizlilik sağlar.

NordVPN

NordVPN’in kullanıcılarını korumasının bir başka yolu da Otomatik Öldürme anahtarı tekniğidir. Bu özellik çevrimiçi etkinliğinizi sürekli olarak izler ve herhangi bir zamanda VPN bağlantınız herhangi bir nedenle kesilirse, Kill Switch cihazınızı veya bağlamayı seçtiğiniz uygulamaları engeller. Bu, birkaç nedenden dolayı önemlidir, ancak çoğunlukla özel verilerinizin yanlışlıkla kazara maruz kaldığı son savunma hattı olarak.

NordVPN

NordVPN ayrıca kişisel verilerinizi kaydetmez. Bu, VPN’ye bağlanırken etkinliğinizin hiçbir şeyi tutmadıkları anlamına gelir. Zaman damgaları, trafik, IP adresleri ve daha fazlası tamamen gizli tutulur ve hiçbir şekilde saklanmaz. İnternet kullanımınızdan herhangi biri ödeme seçeneklerini kullanmayı veya veri toplama gereksinimlerinin olabileceği ülkelere seyahat etmeyi içeriyorsa bu önemlidir.

NordVPN

Son olarak, mevcut çok sayıda sunucu nedeniyle NordVPN etkilidir. Yaklaşık 60 ülkede 5.500’den fazla sunucu bulunmaktadır. Daha fazla ülke tarafından erişilebilen VPN hizmetleri olsa da, çok sayıda sunucu kullanıcının gereken tam gizlilik ve bağlantı olabileceği anlamına gelir.

nordvpn sunucuları

NordVPN

Fiyat

NordVPN, bu listedeki diğer seçenekler gibi, çoğunlukla uzun vadeli bir taahhüt için kaydolurken oldukça uygun fiyatlı. Ayrıca, uzun vadede geçerli bir VPN olup olmadığını görmek için sadece bir VPN test eden ve 3 yıllık planları mümkün olduğunca düşük hale getirebilecek özel ürünler işletiyorsa faydalı olabilecek 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar. Aylık 2,49 ABD doları. Her zamanki fiyatlandırmaları için, 2 yıllık bir plan için aylık 4,99 $, bir yıllık plan ayda 6,99 $ ve bir aydan aya abonelik size ayda 11,95 $ çalıştıracak.

NordVPN

Artıları

 • 7/24 müşteri hizmetleri
 • Çok sayıda sunucu
 • Üst düzey gizlilik ve güvenlik
 • Reklam engelleyici yazılım
 • Veri kaydetmez

Eksileri

 • Aynı anda bir ton cihaz kullanamazsınız
 • İnternet hızı değişebilir

Fiyat

Aylık 2,99- $ 11,95

İOS için NordVPN’i deneyin!

2. Surfshark

Genel Bakış ve Özellikler

İOS için VPN sıralamasında ikinci genel tercih olan Surfshark, ucuz olmaktan çok daha fazla özelliğe sahiptir. Fiyat cazip olsa da, bu hizmet herhangi bir kullanıcının bir VPN’den istediği birçok şeyi yapar. Surfshark, kullanıcının VPN kapsamı altında tam olarak istediği siteleri seçmesini ve seçmesini sağlayan bir araç olan Whitelister adlı bir özellik kullanır. Bu, bazı belirli sitelerin bölünmüş tünel açma aracı kullanarak VPN’yi atlamasına izin verir. Kullanıcılar hangilerini seçer.

Bu neden önemli? Her şeyin bir VPN kapsamında olmasını istemez miydiniz? Pek değil. Tarama yaparken özel ve korumalı olmak isteyebilirsiniz, ancak yakındaki bir yazıcıya bağlanmak veya Airbnb’nizin yakınındaki en yakın köpek bakım mağazasının nerede olduğunu öğrenmek istersiniz. Yalnızca etkinleştirdiğiniz siteler veya uygulamalar ayrı bir tünelden geçecek.

Surfshark

Surfshark için bir başka yararlı özellik de sınırsız cihaza bağlanma yeteneğidir. VPN dünyasında yeniyseniz, bu aslında oldukça büyük bir anlaşma. Çoğu VPN hizmeti, özellikle bu fiyat için olanlar en fazla 5 farklı cihaza sahiptir. Bu, bu hizmeti bir aile veya iş için bir ton ekstra cihaza sahip biri için mükemmel hale getirecektir. Bu, VPN’in sahip olduğunuz her cihaz gibi çalışmasını sağlayarak hepsini korur.

Surfshark

Gizlilik konusunda Surfshark da bunu kapsamaktadır. Temelde üst düzey bir reklam engelleyici olan CleanWeb adlı bir özelliği çalıştırıyorlar. Bu sadece basit bir sıkıntıyı durduruyor gibi görünse de, bunun gibi bir yazılım, cihazınız için zararlı olabilecek herhangi bir bağlantıyı tıklamamanıza yardımcı olacaktır. Zaten kötü amaçlı yazılım içerebilecek web sitelerini engeller ve kimlik avı girişimlerinin size ulaşmamasını sağlar.

Surfshark

Surfshark güvenliklerine çok güveniyor, aslında sistemlerinin denetlendiği zaman hakkında blog yazdılar. Bize sorarsan bu saçmalık!

Fiyat

Şimdi vurgulamak, fiyat. Surfshark, özellikle uzun vadeli bir plana katılabileceğiniz zaman, ciddi ölçüde uygun fiyatlı. Aydan aya fiyatları rakiplerinden farklı olmasa da, 2 yıllık planları aylık sadece 1,99 dolar. Bir yıl boyunca, ayda 5,99 ABD doları çalıştıracak ve aydan aya 11,95 ABD doları olacak. Bir VPN’nin uzun vadede kullanılmasını istiyorsanız, Surfshark’ın 2 yıllık abonelik planından daha iyi bir anlaşma bulamazsınız..

Surfshark

Artıları

 • En iyi şifreleme ve güvenlik
 • Verileri izlemiyor
 • Akış için kullanışlıdır
 • Torrent için harika
 • Çok uygun

Eksileri

 • Çok fazla sunucu değil
 • Oldukça yeni bir VPN

Fiyat

Aylık 1,95- $ 11,95

Surfshark’ın hizmetini denemek için şimdi iOS için indirin!

3. ExpressVPN

Genel Bakış ve Özellikler

Bir VPN hizmeti duyduysanız, muhtemelen ExpressVPN’dir. Bir çeşit “kampüste büyük adam” VPN’leri. Çok kullanıcı dostu ve kullanımı kolay olduğu bilinmektedir. Bu makale ExpressVPN’den bir bağlantı kullanılarak yazılıyor ve katılıyorum, asla bir VPN kullandığımı düşünmüyorum ve bu muhtemelen iyi bir şey, doğru?

ExpressVPN, internet hızı söz konusu olduğunda en iyilerinden biridir, özellikle Netflix’i torrent veya izlemek için bir VPN kullanıyorsanız, gerçekten önemlidir. Seçtiğiniz herhangi bir sunucuda bir hız testi çalıştırmanıza izin verir, böylece hangisini kullandığınızı seçebilirsiniz. Ayrıca, farklı sunucuları seçmeden önce hıza göre kullanmak için sıralayacak.

ExpressVPN

ExpressVPN’in bir başka iyi özelliği de bölünmüş tünel açma teknolojisidir. Bu, cihaz trafiğinizin bir kısmını şifreli bir tünelden yönlendirirken, diğerleri doğrudan bağlanır. Yukarıda bu özelliğin neden işe yarayabileceğini tartıştık, ancak çoğunlukla yerel internete de bağlanırken güvenli bir şekilde indirmeye çalışıyorsanız veya yakındaki bir cihaza bağlanmaya çalışıyorsanız. Bu özellik, hem yerel hem de yabancı internetin özelliklerini aynı anda kullanmanıza izin verecektir..

ExpressVPN

Bu hizmet aynı zamanda güvenlik amacıyla da kullanılabilir. Trafiği karıştırma ve IP adreslerinizi gizleme konusunda standart VPN uygulamasının yanı sıra ExpressVPN, bilgisayarınız ile güvenli VPN sunucuları arasındaki verileri şifreler. ABD hükümeti tarafından bilgisayar koruması için de kullanılan bir AES (Gelişmiş Şifreleme Standardı) kullanırlar. Bu şekilde, bilgilerinize bir şekilde üçüncü bir tarafça erişilse bile, okuyamazlar.

ExpressVPN

Fiyat

ExpressVPN hiçbir şekilde pahalı olmasa da, uzun vadeli plan söz konusu olduğunda diğer seçeneklerin gerçek bir indirimi yoktur. Yıl süren planlarına kaydolarak biraz tasarruf edeceksiniz, ancak bu gerçekten önemli değil. Bir yıllık taahhüt için ayda 8.32 $ ‘a çıkıyor. 6 aylık ayda 9,99 ABD doları çalıştıracak ve aylık abonelik 12,95 ABD doları olacaktır. Yine, diğerleri kadar ucuz değil, ama çok popüler olmasının nedenleri var ve kişisel olarak, bunun için oy verebilirim.

ExpressVPN

Artıları

 • 24 / canlı sohbet ile müşteri hizmetleri
 • Otomatik hız testleri
 • Geliştirilmiş Güvenlik
 • Para iade garantisi

Eksileri

 • Aynı anda yalnızca çok fazla cihaz kullanabilir
 • Uzun vadeli planlar için yeterli indirim yok

Fiyat

$ 8,50 – $ 12,95 aylık

ExpressVPN iOS yazılımını indirin!

VPN’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz??

Bu listeyi tamamladıysanız ve hala bir VPN’nin gerçekten ne olduğundan emin değilseniz, daha fazla yardım için bu kılavuza göz atın. Koruma ve gizliliğin yanı sıra, bir VPN kullanmak interneti seyahat ederken evde olduğu gibi kullanmanıza izin verecektir. Şimdi fark edip etmediğinizi fark ederseniz, VPN olmadan yolda olduğunuzda yapacaksınız.

Sonra ne yapacağız

Zaten birini seç! Cidden, bu seçeneklerin 3 tanesi de iyidir. Bazıları gerçekten ucuz, diğerleri maksimum koruma sunuyor ve diğerleri akış için veya gerçekten kullanıcı dostu. Seçim yaptıktan sonra, iPhone veya iPad’inizde ayarlamada herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda kaynaklar vardır. İyi şanslar!

Daha Fazla İlgili Kılavuz

 • Android için en iyi VPN
 • Windows için En İyi VPN
 • Akış için En İyi VPN

SSS

VPN iPhone için iyi mi?

Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun özel verilerinizi korumak her zaman iyi bir fikirdir. Bir iPhone ile, bir bilgisayarda yaptığınız gibi göz atmadığınızı düşünmek kolaydır, ancak uygulamaların sürekli çalıştığını ve veri topladığını unutmayın. Bir VPN hizmeti bunu koruyacaktır.

VPN yasal mı?

Evet! Tüm yasal etkinlikler çevrimiçi olarak bir VPN altında da yasaldır. Ayrıca, çevrimiçi olan tüm yasadışı etkinlikler bir VPN ile hala yasadışıdır.

Her zaman bir VPN bırakabilir misiniz??

Makalede birkaç kez tartıştığımız gibi, bölünmüş tüneli kullanmak ve doğrudan internete bağlanmak istediğiniz zamanlar var. İOS ile, uygulamaların kullanmadığınız zamanlarda bile veri toplayabileceğini hatırlamak önemlidir. Yani sürekli korumaya sahip olmak olumlu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me