حریم خصوصی آنلاین: 11 راه برای محافظت از خود در سال 2020 (و فراتر از آن)

گفتن “حریم خصوصی آنلاین” اغلب به نظر می رسد با توجه به ماهیت متضاد این دو کلمه. مشابه تلاش برای استدلال درباره وجود احتمالی آتش سرد یا یخ گرم است. در ترجمه ، مخفف چیزی است ضد انعطاف پذیر و غیرممکن.


در سال 2020 ، با این وجود محتاط بودن در مورد داده های شخصی در اینترنت موارد بسیار اندکی وجود دارد. کسانی که درباره حریم شخصی خود بی فکر هستند ، حتی می توانند خود را در موقعیتی از هویت سرقت شده ، اتهامات کلاهبرداری پیدا کنند, یا بدتر.

نحوه محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود

به یک معنا ، مشرف شدن به ناشناس بودن شخص شبیه به داخل ماشین است که بعد از بریدن خطوط ترمز و قرار دادن موتور جت در زیر کاپوت. به معنای آن ، این امر ناگزیر به فاجعه نسبت های بزرگ خواهد شد.

خوشبختانه ، جهان به همان اندازه افراد دلسوز هکرها را دارد. بنابراین ، افراد با استفاده از برخی از تکنیک های نسبتاً ساده روش های بسیاری برای محافظت از امنیت آنلاین خود پیدا کرده اند.

برای جلوگیری از پیوستن به گروه 16.7 میلیون نفری که هویت آنها در سال 2017 به سرقت رفته است ، همه باید به نکات زیر توصیه کنند.

1. شماره تلفن خود را مخفی کنید

به اشتراک گذاشتن شماره تلفن همراه یک نفر به صورت آنلاین ، یک اشتباه بی دقتی است مانع حریم خصوصی است.

اول ، به هکر بالقوه این امکان را می دهد تا موقعیت مکانی شخصی را جز چیزی که ساده جستجو در کد منطقه نیست ، نشان دهد. خوشبختانه ، با به دست آوردن شماره تلفن ، به کاربر مخرب اهرم زیادی نمی دهد.

بنابراین ، خطر واقعی ارسال شماره تلفن به صورت آنلاین از طریق telemarketers به ​​وجود می آید. این افراد یا روبات هایی هستند که از طریق شماره های ایجاد شده تصادفی که با کد منطقه یک فرد مطابقت دارند تماس برقرار می کنند.

سپس ، به محض انتخاب کاربر ، آنها اقدام به فروش برخی از کالاها یا جمع آوری اطلاعات بیشتر خود می کنند. متأسفانه این تماسها خواهد بود تقریبا غیر ممکن پس از به خطر افتادن شماره تلفن شخصی ، از انصراف دادن استفاده کنید.

با توجه به گسترده بودن این مشکل ، کمیسیون تجارت فدرال ثبت های مختلف “تماس نمی گیرد” را ایجاد کرد. بنابراین ، راهی برای بهبود حریم شخصی پس از اشتباه در به اشتراک گذاشتن شماره تلفن ، ثبت نام در این لیست ها است.

بعضی اوقات ، انجام این کار مشکل را از بین می برد. سپس دوباره ، فقط می تواند یک مکالمه کوتاه را برای تماسهای ثابت متوقف کند تا پایداری بدنام telemarketers غالب شود.

2. در رسانه های اجتماعی مراقب باشید

از سال 2018 ، 2.34 میلیارد کاربر در وب سایت های رسانه های اجتماعی وجود دارد. اول ، این بدان معناست که عمه و عموی همه افراد دارای پروفایل هستند و اغلب از خانواده عکس می گیرند. دوم ، این بدان معناست که هکرها روش مناسبی برای یافتن قربانیان احتمالی دارند.

درصد جمعیت ایالات متحده با مشخصات رسانه های اجتماعی از سال 2008 تا 2018

حضور در رسانه های اجتماعی بسیار مخاطره آمیز است زیرا اغلب شامل عکس های شخصی ، بینش مکان ، الگوهای هزینه ، مرور تاریخ و موارد دیگر.

اگر هکر بتواند به طور جداگانه روی هر یک از این نقاط داده دست بگیرد, این می تواند یک فاجعه باشد.بنابراین ، این واقعیت که آنها می توانند در یک مکان به همه آنها برسند ، عملاً زمینه ای را تنظیم می کنند که در آن شخص می تواند تمام اطلاعات مربوط به یک بشقاب نقره را به شما بدهد..

بعضی اوقات ، هکرها حتی وانمود می کنند که شخص دیگری هستند و سعی می کنند با شما ملاقات کنند تا شخصاً از شما اطلاعات کسب کنند. برای اطمینان از محافظت کامل در برابر این سناریوها ، تهیه یک سیستم امنیتی خانگی مناسب توصیه می شود.

به منظور افزایش حریم خصوصی ، منطقی ترین کار برای انجام این کار است از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی دوری کنید. اما این ساده ترین گزینه نیست زیرا بسیاری از افراد از این وب سایت ها برای تعامل خانوادگی ، ارتباطات تجاری و موارد دیگر استفاده می کنند.

بنابراین ، بهترین انتخاب بعدی اجتناب از ارسال عکس های شخصی ، نگه داشتن تمام پروفایل های شخصی ، هرگز به اشتراک گذاشتن اطلاعات مکان نیست و به ندرت یا هرگز مواردی را مستقیماً بر روی این سیستم عامل ها خریداری نکنید..

3. مسدود کردن خدمات موقعیت مکانی

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات محبوب اینترنتی (و مهمترین وب سایت ها) موقعیت مکانی شما را ردیابی و ذخیره می کنند هدف جمع آوری داده هاs سپس آنها این اطلاعات را بفروش به شرکتهایی که می توانند از این مکانها برای سفارشی کردن کمپین های بازاریابی خود استفاده کنند و افراد را به درستی هدف گذاری کنند.

دسترسی بلوک

هرچه به نظر تئوری شگفت انگیز است ، دیدن مکان افراد دیگر از طریق نقشه های آنلاین در زندگی واقعی خیلی محبوب نیست. از همه گذشته ، تصور کنید شخصی را از طریق چک لیست موقعیت مکانی آنلاین جستجو کنید تا به آنها خوش آمد بگوید. نتیجه احتمالی این سناریو ، تماس تلفنی با شماره 911 خواهد بود.

بنابراین خاموش کردن کلیه خدمات موقعیت مکانی و هرگز دسترسی به وب سایت ها به آنها امکان پذیر نیست. به عنوان مثال ، نیازی به اجازه دادن به یک بازی آیفون برای ردیابی موقعیت مکانی وجود ندارد.

صرف نظر از این ، اکثر برنامه ها از کاربر می خواهند که این داده ها را با آنها به اشتراک بگذارد.

4- مرورگر خود را به طور خردمندانه انتخاب کنید

وقتی صحبت از مرورگرهای آنلاین می شود ، کاربران گزینه های کاملاً متفاوتی دارند. محبوب ترین آنها ، Google Chrome و Mozilla Firefox هستند. همچنین ، Safari اپل می تواند از آنجایی که این شرکت در عمل موفقیت آمیز است ، موفق باشد کاربران خود را به استفاده از آن سوق می دهد.

برخلاف تصور رایج ، هیچکدام از سیستم عامل های فوق الذکر دارای حریم خصوصی درجه بالایی نیستند. حتی برخی از جستجوهای مبتنی بر ناشناس خلاف واقع نیستند و داده های شخص را کاملاً نقاب نمی زنند. در عوض ، استفاده از مرورگرهای سفارشی که به طور خاص برای حفظ حریم خصوصی بهینه شده اند بهترین دوره اقدامات است.

این برنامه ها به صورت برنامه های منبع باز هستند كه رمزگذاری شده اند و هیچگونه بینشی از فعالیت های آنلاین یك كس ندارند. برخی از رایج ترین گزینه ها عبارتند از:

 • تور
 • شجاع
 • حماسه
 • Quantum Firefox

علاوه بر این ، استفاده از پلاگین هایی مانند “HTTPS Everywhere” شانس هک آنلاین و سرقت داده ها را به حداقل می رساند.

5. از A (Secure) VPN استفاده کنید

شبکه های خصوصی مجازی برای تبدیل رایانه هایی که به شبکه های عمومی وصل شده اند به دستگاههایی که از طریق اتصالات خصوصی ارتباط برقرار می کنند استفاده می شود. آنها با روت کردن یک اتصال اینترنتی از طریق سرورهایی که کار می کنند کار می کنند همه اقدامات کاربر و داده های آنلاین را مخفی کنید.

نحوه کار VPN برای دسترسی به رسانه های اجتماعی

علاوه بر افزایش حریم خصوصی ، بهترین خدمات VPN به کاربران امکان می دهد بعضی مواقع بر مسائل مربوط به محدودیت های جغرافیایی غلبه کنند. (این مورد را برای نسخه فرانسوی بررسی کنید)

به عنوان مثال ، وب سایت های زیادی وجود دارند که از نمایش محتوا برای افرادی که در مناطق خاصی قرار دارند جلوگیری می کند. در مورد تمام ویدیوهای YouTube که به افرادی که در مکان های خاصی ثبت نام نشده اند ، فکر کنید.

همچنین ، بخش بزرگی از این که چرا VPN ها اینقدر قدرتمند هستند ، ناشی از توانایی آنها در ناشناس کردن اقدامات آنلاین افراد است. به این معنا که کل تاریخچه های مرور ممکن است غیرقابل تبدیل شوند زیرا بیشتر سوابق اقدامات شخصی در اینترنت از طریق VPN ذخیره نمی شود.

ذکر این نکته که چگونه این شبکه ها می توانند آدرس IP شخص را به طور کامل مخفی کنند.

6. در مورد نامه های الکترونیکی چیست؟?

با ذکر حریم خصوصی آنلاین ، بیشتر افراد تمایل دارند در مورد وب سایتهای واقعی که مردم مجبورند از طریق آن بگردند ، فکر کنند. با این وجود ، در واقعیت ، روش های بسیاری وجود دارد که حریم شخصی یک شخص در اینترنت را به خطر می اندازد. یکی از این راه ها مربوط به ایمیل است.

بدیهی است ، مهمترین نگرانی درباره نامه های الکترونیکی به اطلاعات کاربر برمی گردد. برای ثبت نام در تقریباً هر سیستم عامل ، معمولاً باید نام کامل ، تاریخ تولد ، آدرس و حتی شماره تلفن خود را تهیه کنید. تمام این داده ها به طور بالقوه یک است مشروط به سرقت اگر هکر تصمیم گرفت به نامه الکترونیکی شخصی حمله کند.

هک شدن ایمیل

برای جلوگیری از مسائل این ماهیت ، مردم باید هنگام ثبت نام در ایمیل ها سعی در استفاده از اطلاعات نادرست داشته باشند.

به عنوان مثال ، ایجاد نام متفاوت و عمومی با یک آدرس ساخته شده ساده ترین راه برای دور ماندن از شبکه است. علاوه بر این ، هیچ قانونی وجود ندارد که مانع از ایجاد حساب های نامه الکترونیکی توسط افراد شود.

علاوه بر این ، ضروری است که هرگز از نامه الکترونیکی شخصی استفاده نکنید. در ترجمه ، ثبت نام در خبرنامه های تصادفی ، پایگاه داده یا سایر کمپین ها کوتاهترین مسیر ارسال نامه های ناخواسته با کلاهبرداری احتمالی فیشینگ است.

برای کسانی که ناآشنا هستند ، کلاهبرداری فیشینگ برای فریب کاربران در وارد کردن اطلاعات خود در صفحات وب که به نظر می رسد یکسان با آنچه در گذشته استفاده می شود فریب خورده است..

7. احراز هویت دو عاملی

برای کاربرانی که در وب سایت های محبوب مانند فیس بوک ، اپل ، یوتیوب ، یاهو ، گوگل یا هر شخص دیگری حضور دارند ، استفاده از تأیید اعتبار دو عاملی حتی نباید سؤال باشد.

ساده ترین روش برای توضیح نحوه کارکرد این است که به یک فرآیند ساده برای ورود به حساب شخص در هر یک از وب سایت های فوق الذکر مراجعه کنید.

نمودار تأیید هویت دو عاملی

در گذشته ، وب سایت ها به طور کلی کاربران را ملزم می کردند که نام کاربری یا نامه الکترونیکی خود را همراه با یک رمز عبور وارد کنند. اگر این دو با هم مطابقت داشته باشند ، آنها را به سکوی منتقل کرده و اجازه می دهند به مرور ادامه دهند.

با احراز هویت دو عاملی ، یک مرحله اضافی وجود دارد که یک وسیله سوم را به معادله اضافه می کند. علاوه بر نام کاربری و رمز عبور ، افراد نیز باید یک کد سطح دوم را وارد کنند که به ایمیل یا تلفن آنها ارسال شود. سپس ، وب سایت کدهایی را ارسال می کند که کاربر پس از وارد کردن نام کاربری و رمزعبور اصلی ، برای آنها ارسال کرده است.

دلیل ضرورت احراز هویت دو عاملی ناشی از مزایای حریم خصوصی برتر آن است. تضمین می کند که هرکسی که سعی در ورود به جایی داشته باشد ، همان کسی است که مانند شماره تلفن یا ایمیل که قبلاً با این حساب به ثبت رسیده است ، به سایر نقاط تماس مانند شماره تلفن دسترسی دارد..

از آنجا که شانس برخی از هکرها همچنین دسترسی به حساب ایمیل شخصی یا پیام های تلفنی قربانی کم است ، این است که بسیار بعید است که آنها مجوزهای دو سطح را دریافت کنند.

8- از گذرواژه های خود در زندگی خود محافظت کنید

مدت زمانی که افراد می توانند از رمز عبور خود برای رمز عبور خود استفاده کنند ، طولانی نیست. امروزه عبارات باید بیشتر شبیه چیزی باشند که پنتاگون برای دسترسی به سیستم های خود از آن استفاده کند. اگرچه این یک روند در حال تحول است که هر سال نیازهای بیشتری را به وجود می آورد ، اما این ساده ترین راه برای جلوگیری از فعالیت های کلاهبرداری است.

خوشبختانه ، اکثریت قریب به اتفاق وب سایت ها و برنامه ها از قبل به کاربران نیاز دارند تا کلمات عبوری پیچیده ای را بسازند که حاوی حروف کوچک ، حروف کوچک ، بزرگ و حتی شخصیت های خاص باشد. با این وجود ، اگر کسی در سکویی قرار بگیرد که در آن هیچ قانون خاصی برای ایجاد رمز عبور وجود ندارد, آنها هنوز هم باید آنها را تا حد ممکن پیچیده جلوه دهند.

بسیاری از کاربران آنلاین از مدیران رمز عبور برای تولید ، پیگیری و یا بازیابی دانه های پیچیده مبتنی بر کلمه استفاده می کنند. مشهورترین آنها شامل Dashlane ، 1Password و KeePass است.

نحوه ذخیره پسورد

علاوه بر این ، یکی از نادرست ترین بخش اطلاعات مربوط به امنیت اسکن اثر انگشت است. بعد از اینکه برخی از شرکتهای تلفن با ضربه زدن روی یک دکمه که انگشت شخص را اسکن می کند ، روش های یکپارچه ای برای ورود به سیستم ، اکثریت قریب به اتفاق کاربران شروع به تکیه بر این ویژگی.

متأسفانه ، تحقیقات گسترده نشان می دهد که این اسکنرها می توانند از طریق هک آنلاین فریب خورده و باعث ایجاد چاپ از ویژگیهای مختلف انسانی شوند. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، هکر می توانست بدون هیچ زحمتی از گذرواژه های شخصی عبور کند ، تا زمانی که آنها نیز برای ورود به سیستم از اثر انگشت خود استفاده می کردند..

8. هشدارها را توجه کنید!

در بعضی مواقع ، رایانه یا تلفن شخصی ممکن است هشداری را بیان کند که چگونه ارتباط ممکن است خصوصی نباشد و خطر سایر افراد از دیدن اطلاعات حساس شخص وجود داشته باشد. تکان دهنده است که تعداد بسیار زیاد مردم تمایل به نادیده گرفتن این پیام ها دارند.

دلیل اصلی این عقیده آنها این است که اگر کاربر در حال حاضر چنین داده ای را نشان ندهد ، نمی توان اطلاعات حساس را به سرقت برد. اما مسئله این ادعا واقعیت این است که هکرها می توانند داده هایی را که ممکن است ماهها یا سالها باشد در اختیار شما قرار دهند.

بنابراین ، اطلاعات کارت اعتباری شخصی از دو سال پیش می تواند از طریق روش های پرداخت قبلی که تقریباً همیشه در جایی ذخیره می شود ، پیدا شود. بنابراین ، یک قطعه از توصیه های اساسی برای کسانی که می خواهند به یک راهنمای نهایی برای حفظ حریم خصوصی رعایت کنند ، خروج از وب سایت های سازش شده ، WiFi یا هر ارتباط دیگری است..

9. استفاده از Cryptocurrency را در نظر بگیرید

این مرحله احتمالاً برای افرادی انجام شده است که احتمالاً تمام مراحل قبلی را انجام داده اند و به دنبال راه های پیشرفته تری برای حمایت از دارایی های خود هستند. خوب ، با حسن حسن نیت از cryptocurrency ، سرمایه گذاران هم اکنون می توانند موارد ناشناس را خریداری کنند.

برای شروع استفاده از cryptocurrency ، ابتدا باید سکه های دیجیتالی خود را با پول واقعی خریداری کنید. تجارت الکترونیکی به مردم این امکان را می دهد تا خیلی سریع این کار را انجام دهند. پس از به دست آوردن ارزهای خود ، باید آنها را در یکی از کیف پول های آنلاین یا سیستم عامل های تجاری ذخیره کنند.

با استفاده از رمزنگاری

سرانجام ، شخص برای پرداخت هر زمان ممکن مجبور است از اعتبار رمزگذاری خود استفاده کند. تنها کاستی این واقعیت است که بسیاری از سیستم عامل ها هنوز پرداختهای مبتنی بر رمزنگاری را اتخاذ نکرده اند. پس از انجام آنها ، با این حال, همه باید این سکه ها را به جای کارت های بدهی یا اعتباری در نظر بگیرند.

10. نظارت بر حساب های بانکی و نمرات اعتباری خود را

بعضی اوقات ، تکان دهنده ترین قسمت مربوط به سرقت هویت یا داده ها این است که چه مدت طول کشید تا کسی بفهمد.

این پنهان باقی مانده است زیرا هکرها ممکن است داده های افراد را تا زمانی که خریدار مناسبی پیدا نکنند ، برداشت کنند. وقتی این اتفاق بیفتد ، خریدار ممکن است زمان بیشتری را سپری کند منتظر فرصت مناسب برای استفاده از اطلاعات طرف دیگر باشید.

گزارش نمره اعتبار

در بعضی موارد ، ممکن است مردم حتی از وام های چندگانه که به نام آنها وجود دارد ، آگاهی نداشته باشند.

خوب ، با بررسی منظم کلیه حسابهای بانکی و همچنین گرفتن نسخه ای از گزارش اعتبار حداقل دو بار در سال ، این امر به راحتی قابل حل است. دلیل اعتماد مردم به آژانسهای اعتباری به دلیل نظارت دقیق بر امور مالی همه است.

از این گذشته ، نمرات اعتباری براساس عادتهای هزینه شخصی ، بدهی معوق ، قوام در پرداختهای ماهانه و غیره محاسبه می شود. به این معنی ، اگر سرقت هویت وجود داشته باشد و مهاجم از نام شخص دیگری برای باز کردن اعتبارهای جدید استفاده کند ، این باید گزارش اعتباری قربانی را نشان دهد.

11. از سیستم خارج شوید!

آخرین مرحله که باعث می شود حریم شخصی بهتر تسهیل شود ، به اصول اولیه برمی گردد. این فقط به همه توصیه می کند که همیشه از حساب خود خارج شوند. انجام این کار به معنای خروج از هر برنامه تلفن و همه برنامه های رایانه های آنها ، به خصوص هنگام مسافرت است.

چگونه هک کردن شخصی در فیس بوک

اگرچه ممکن است بیش از حد به نظر برسد ، اما در صورت دزدیدن سخت افزار آنها ، انجام این اقدام موجب صرفه جویی در اطلاعات شخص می شود. به عنوان مثال ، تلفن دزدیده شده ای که همه حساب ها در آن موجود است ، خواهد بود خیلی راحت تر برای هکر وارد شدن به.

حتی بیشتر پیش رفتن ، ورود به حساب کاربری ورود به سیستم خطر بالقوه ای را برای همه دیگران که ممکن است با طرف غیرمسئول در ارتباط باشند ایجاد می کند. به گفتگوی خصوصی که ممکن است افراد در فیس بوک داشته باشند ، فکر کنید. در صورت از بین رفتن دستگاه ، کل محتوای آن مکالمات می تواند به دانش عمومی تبدیل شود.

برای کسانی که در این امر مقصر هستند ، یک اقدام ساده از ورود به سیستم به صورت نمایی خطر ابتلا به اطلاعات سرقت شده یا هر پیامد منفی را کاهش می دهد.

حریم خصوصی تکامل می یابد

برای کسانی که می خواهند حریم خصوصی آنلاین خود را بهبود ببخشند نکات مرتبط دیگری نیز وجود دارد. با این وجود ، نگاهی به برخی از امن ترین ارائه دهندگان VPN ، مانند NordVPN و Surfshark ، احتمالاً مهمترین مرحله است. متأسفانه ، بسیاری از این توصیه‌ها به زودی ممکن است بی ربط باشند.

این اغلب با تغییر قوانین حفظ حریم خصوصی و بهتر شدن فناوری اتفاق می افتد.

به عنوان مثال ، تمام مسئله حول اسکنر اثر انگشت انسان در دستگاه های تلفن همراه حتی تا چند سال پیش وجود نداشت. به همین ترتیب ، telemarketers مبتنی بر روبات و تماس های تلفنی شبیه کلاهبرداری تا اوایل سال 2010 خاموش نشد.

بنابراین ، دانستن اینکه چه تغییراتی در رابطه با حریم خصوصی رخ داده است ، هنگام حفظ هویت ، اطلاعات مالی یا سایر اطلاعات مفید خواهد بود. همچنین این امر باعث می شود فرد نسبت به اسطوره های رایج تسلیم شود یا از امنیت آنلاین آنها غافل شود!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map