בטיחות מקוונת 101: כיצד לשמור על ילדיך בטוחים באינטרנט

בשנים האחרונות קנדה חלה עלייה בגניבת זהות ופשעי אינטרנט אחרים. בתגובה לכך – התקבלה חקיקה המכונה חוק הגנת המידע האישי והמסמכים האלקטרוניים (PIPEDA).


גניבת זהותכללי הפרטיות החדשים מיועדים תודיע לקנדים מתי הייתה הפרת נתונים. חלק גדול מהפסיקה החדשה אמור למנוע מלכתחילה הפרות.

עם זאת, נכון לעכשיו, כל החברות נדרשות על פי החוק להתריע בפני נציבות הפרטיות של קנדה אם קיים סיכון ממשי לפגוע בנתוני הפרט בגלל הפרת נתונים.

החוק קורא באופן רופף לחברות לנקוט בפעולות “מתאימות” כדי לשמור על בטיחות הנתונים. זה גם משתמש במינוח לא מדויק כדי להכתיב מתי חברה צריכה להתריע בפני לקוחות על הפרת נתונים. זה עשוי להיות קשור לקנדים שכן השמירה על הנתונים שלהם הפכה לדאגה העיקרית.

על פי נתוני משרד נציבות הפרטיות, דניאל תררין, יש הפרות נתונים כמו גרזן ה- Equifax הגדול הניף דגלים אדומים עבור אזרחי קנדה אך חוקים לא שיקפו את החשש הזה.

הוא ביקש הגדלת תקציב שנתי בסך 24 מיליון דולר לשמש לניתוח ולחקירת דוחות על הפרות נתונים, שיעשו דרך ארוכה לשלול את קנסות ההפרשה של 100,000 $ לכל הפרה שנמצאים על הקו עבור חברות שאינן מטפלות בהפרות נתונים בצורה נכונה.

מומחים אומרים כי התקנות הללו אינן מספיק רחוקות והאמון בתקנה החדשה נמוך.

באמצעות מחשבים המנטרים מסביב לשעון, האקרים עדיין הצליחו לתכנן ולהעביר התקפות זדוניות. עובדה זו גורמת להגנה על אנשים, ומחשבים אישיים נראים כמעט בלתי אפשריים. עם זאת, זה לא צריך להיות בלתי אפשרי.

במבט ראשון, הסרת האינטרנט מביתך כדי להגן על פרטיותך וזהותך עשויה להיראות כאפשרות היחידה. עם זאת, חשוב לזכור שהאינטרנט הוא גם כלי חשוב.

קיימים מגוון מדריכים שיעזרו לכם לשמור על פרטיותכם ועל בטיחותכם באופן מקוון, אך רבים מהמדריכים הללו כללים מדי או שאינם בקשר עם הטכנולוגיה המודרנית מכדי שיהיה בהם שימוש רב במצבים מסוימים.

מדריך מקיף זה יעזור לך להגן על פרטיותך תוך שמירה על ילדים על ידי מתן מגוון עצום של טיפים ומידע בנושא בטיחות אודות מדיה חברתית ואפליקציות צ’אט כמו פייסבוק וסנאפצ’אט.

Contents

שלבים לשמירה על ביטחון מקוון של ילדים

בחלק זה של מדריך זה תקבלו הבנה כללית של כמה פריטים שתוכלו לעשות כדי לשמור על בטיחות הפרטיות של ילדכם וכמה דברים שהוא או היא יכולים לעשות כדי לעזור.

הנחיות אב

שמירה על ביטחון מקווןכשמנסים לשמור על בטיחות פרטיותך, מקום להתחיל בו הוא דף המשאבים של ה- FBI, בו תוכלו למצוא מגוון מידע שימושי בנושא הגנה על ילדכם מפני סכנות ברשת. אתר זה הוא המשאב המושלם מכיוון שהוא מתעדכן ברציפות כדי לענות על צרכי הטכנולוגיה החדשה.

עם כל התקדמות חדשה בטכנולוגיית מחשבים וטלקומוניקציה, הגישה למקורות מידע וחוויה תרבותית חדשה מתרחבת. עם זאת, ככל שגישה זו גדלה, כך גם ההזדמנות לטורפים כדי לקבל גישה למידע הפרטי של ילדך.

עובדה זו מחייבת אותך (במיוחד את ההורים) להבין את הסכנות השונות בגישה מקוונת וכיצד לפקח על שינויי מידע שעלולים לנבוע כתוצאה מנושאים מקוונים.

טורפים מקוונים

לטורפים מקוונים יכולות להיות מטרות שונות. כמה טורפים הם בדיוק אחרי מידע, אבל אחרים רוצים יותר. חשוב להכיר בכך שקבוצה קטנה של אנשים גולשים באינטרנט מתוך כוונה יחידה להתיידד עם ילד. חברות זו יכולה להיות תחילתו של טיפוח ילד לניצול מיני בהמשך.

לטורף מיני יש יכולת פנטסטית להוריד אט אט את עתודותיו של ילד במשך תקופה קטנה על ידי העמדת פנים שהוא מישהו אחר. כל אחד יכול ליצור פרופיל מדיה חברתית השונה מהמציאות.

אם הילד אינו בטוח, עליך לאסוף מידע אודות אותו אדם. אם התנהגות הנוער משתנה, זה יכול להעיד על טיפוח מטורף מיני. כמה סימני אזהרה לחיפוש כוללים כמויות גדולות של זמן מקוון או פורנוגרפיה במחשב של ילדכם.

ה- FBI ריכז רשימות הכוללות סימנים נפוצים אם אתה מודאג מההתנסות המקוונת של ילדך. אם ילדכם מראה אחד מהסימנים הללו, עליכם להיות מוכנים לכך לדבר בגלוי על האיומים של טורפים מקוונים ואיך להימנע מהם.

עליך לשוחח עם ילדך ולפנות למשטרה המקומית שלך אם אתה מוצא ראיות למגע בלתי הולם בין מבוגר לילדך. מפתח חיוני להימנעות מנושאים קיצוניים כמו בריונות ברשת או טורפים מיניים הוא תקשורת פתוחה בין ההורה לילד.

קיימים מקורות שונים העוזרים ליידע ולהדריך הורים. אתרים אלה כוללים:

 • מועצת הבטיחות הלאומית – מציעה טיפים כיצד להבטיח שילדיכם ידעו לשמור על עצמם.
 • נציבות הסחר הפדרלית – מעניקה הורים תמיכה כשמדברים עם ילדים על ביטחון באינטרנט.
 • Protectkids.com ובטיחות באינטרנט 101 – הם מקורות מצוינים למידע על טורפים מיניים ומייעצים לעזור במניעת הסכנות הכרוכות בטורפים מקוונים..

האינטרנט והילדים

אתר כניסה לילדיםהאינטרנט הוא חלק מהותי מחיי היומיום שמשמעותו שמבוגרים וילדים חייבים להיות אזרחים דיגיטליים חכמים. מאחר שהחינוך והבידור הם כל כך נגישים, נוצרו כוחות משימה מיוחדים המסייעים להבטיח את בטיחות בית הספר והקמפוס. כוחות משימה אלה מנסים להגן על ילדים מפני בריונות ואלימות בבית הספר.

סוגיות אלו עוקבות לעיתים אחר הילד הביתה. עם זאת, ניתן להשתמש באינטרנט גם בדרכים חיוביות. לדוגמה, אלימות עם היכרויות תמיד הייתה סוגיה פיזית והפכה לדאגה משמעותית. נתונים סטטיסטיים שונים מוכיחים כי תופעה זו שכיחה, אך האינטרנט יכול לעזור בטיפול בבעיה זו.

LoveIsRespect הוא ארגון שמטרתו העיקרית היא לחנך ולהעצים אנשים לסייע במניעה או סיום של מערכות יחסים פוגעות. הם ערכו מחקר בשנת 2008 שמצא כי 69% מבני הנוער שעברו יחסי מין עד גיל 14, אמרו שהם חוו צורה כלשהי של התעללות בזוגיות.

מחקר זה סיפק מידע על המקומות שבהם אחד מכל חמישה בני נוער בין 13 ל 14- מדינות הוא מכיר חברים או בני גילם שנפגעו על ידי חבר או חברה בכעס. עוד השתמע שרק 51% מהילדים יכלו לזהות סימני אזהרה למערכת יחסים מסוכנת.

על ידי שימוש במשאבים כמו LoveIsRespect, הורה יכול להשתמש באינטרנט כדי למלא את פער הידע. זה יכול לשמש גם לטיפול באלימות ובנושאים אחרים שעולים במהלך השנים המעצבות הקריטיות.

בריונות ברשת

בריונות ברשתבריונות הייתה חלק קטן מהחברה במשך שנים רבות, אך עם המצאת האינטרנט היא קיבלה צורה חדשה לחלוטין.

ניתן להגדיר בריונות ברשת על ידי שימוש בטכנולוגיות שונות (טלפונים סלולריים, מחשבים או כל מכשיר אחר המחובר לאינטרנט) לשליחה, פרסום או טקסט של נתונים שנוצרו כדי לפגוע באדם אחר או להביך אותו. בריונות ברשת יכולה אפילו לקרות תוך כדי שימוש בקונסולות משחקי וידאו.

עם כמות הטכנולוגיה הזמינה לבריונות ברשת, על הורה להיות ערני ביותר לאתר את כל הרמזים לכך. ניתן להשתמש בפייסבוק, טוויטר, חדרי צ’ט, פורומים ואתרי רשת חברתית אחרים כדי לתקוף אחרים. Cyberbullies ישתמשו בכל סוג של מדיום כדי להצליח בתגובותיהם ובמעשיהם הפוגעים.

דרכים אלה יכולות לכלול אך אינן מוגבלות להפצת שמועות, הדלפת מידע אישי או אפילו התחזות. כשמדובר בבריונות ברשת ניתן לעשות זאת באופן בוטה או התגנבות. בלי להחליף פנים אל פנים, בריונים רבים נוטים לפעול בצורה נועזת יותר באינטרנט מאשר בחצר בית הספר.

בשנת 2010, מחקרים הציעו כי 43% מבני הנוער חווים קורבן לבריונות ברשת. לכן, חיוני גם שההורים יפתחו דיאלוג בנושא בריונות ברשת עם ילדם.

מופיעים כאן כמה משאבים יקרי ערך שאפשר להתייחס אליהם בנושא זה:

 • מרכז המחקר לבריונות ברשת – מכיל מידע על פתרונות לבריונות ברשת.
 • DoSomething.org– מונה 11 עובדות בנושאים הקשורים לבריונות ברשת.
 • המרכז הלאומי לילדים חסרים ומנוצלים – כולל דף שמסביר כיצד להפסיק את הבריונות ברשת וכיצד לדעת אם ילדך מציק באינטרנט.

הגנה על מידע אישי

אם ילדכם מתחת לגיל 13, יש לכם שליטה מלאה על מידע אישי שנאסף באופן מקוון. חוק זה מעניק לך אפשרות להסכים לכל מידע המוחזק אודות ילדך. זה גם מחייב את האתר לשמור על אבטחת נתונים שנאספו. קרא עוד כיצד שירותי VPN קנדיים יכולים לעזור באבטחת הנתונים שלך.

כשמדובר בהגנה על ילדך באופן מקוון, אולי כדאי יהיה לחקור את חוקי הפרטיות. חלק מחוקים אלה חלים גם על שמירה על פרטיותו של מבוגר. למגוון אתרים יש מידע מועיל וטיפים כיצד להרחיק מידע רגיש ממשתמשים לא מורשים.

האתרים הבאים מספקים לאנשים מידע להתעדכן ולהודיע ​​להם על ההגנה על המידע האישי שלהם:

 • נציבות הסחר הפדראלית – מציעה עמוד מלא מידע על סוגיות פרטיות.
 • חוק הגנת הפרטיות המקוונת של ילדים – מספק סיכום להורים אודות ההיבט המשפטי של הגנה על המידע על ילדים באופן מקוון.
 • DO-IT – נותן מגוון עצות כיצד להבטיח שהנתונים שלך לא יימצאו ברשת.

טיפים לילד

 • עדיף שתמיד תשאל את ההורים שלך לפני שתמסור מידע אישי.
 • אסור לעולם לספק את שם משפחתך או כתובת הבית שלך.
 • טיפ שימושי נוסף הוא ליצור שם מסך הגיוני.
 • שם מסך זה לא אמור לכלול נתונים אישיים כגון תאריך לידה או שם.
 • חיוני לספר להורים שלך לפני שנפגש עם חבר באינטרנט.
 • זכרו, לא כולם הם מי שהם אומרים שהם.

בקר באתרים הבאים למידע נוסף על בטיחותך בזמן שאתה מקוון:

 • הספריה הציבורית של ניו יורק – מספקת עצות מצוינות לגבי מציאת מידע וטיפים לשמירה על בטיחות ילדים בזמן שהם מקוונים.
 • מרכז הסיעוד הלאומי לילדים – נותן עצות ומשאבים בנושא בטיחות באינטרנט לילדים בכל הגילאים.
 • McGruff Safe Kids – מונה עשרה כללי בטיחות כלליים לגבי מתן מידע באופן מקוון.

טיפים להורים

טיפים להוריםכדי לתת להורים ביטחון, מכון הבטיחות המקוון למשפחות מספק עצות שימושיות בנושא הורות דיגיטלית טובה. ביטחון זה יאפשר להורה לתמוך בילדו או ילדה לנווט בבטחה ברחבי האינטרנט.

בהתאם לגיל ילדכם הנושאים והנושאים משתנים. עם זאת, הורות מודרנית מחייבת אותך להבנה חזקה של ההתרחשויות ברשת. מידע זה חייב לכלול את האפליקציות השונות המוצגות.

אתה יכול להפוך להורה מעולה על ידי שימוש בטכנולוגיה חכמה. זה מאפשר לך לפתח מערכת יחסים אמינה ושיתופית יותר עם הילד על ידי ניהול דיאלוג כנה לגבי אופן השימוש בו באינטרנט. עליכם להיות בעלי הבנה מעמיקה וידע של האתרים השונים הפונים לנוער של ימינו.

להלן שני אתרים שבהם תוכלו להשתמש בכדי להשיג הבנה והכוונה טובים יותר. חשוב לזכור תמיד כי בטיחות באינטרנט יכולה להיות מרכיב קריטי בחוויה מקוונת חיובית.

האתרים שיעזרו לכם להשיג יעדים אלה הם:

 • מכון הבטיחות המקוון למשפחה – כולל שבעה צעדים להורות דיגיטלית טובה המספק טיפים לשימוש בטוח באינטרנט.
 • משרד החינוך של מדינת וושינגטון – מציע קובץ PDF הכולל מגוון עצות בטיחות מקוונות להורים ולילדים.

אפליקציות ואתרי אינטרנט פופולריים

לאחר שבדקת את האתרים לעיל כדי ללמוד כיצד לשמור על בטיחות ילדיך באופן מקוון, החלק הבא ייתן לך תובנה לגבי היישומים והאתרים הנפוצים ביותר..

אתר לעומת אפליקציה

אחת האפליקציות הפופולריות ביותר היא Snapchat. כמעט ⅓ בני נוער באוסטרליה משתמשים ביישום זה מדי יום. מיליוני תמונות וסרטונים מוחלפים בכל יום.

כל סרטון, צילום וצילום מסך אמורים למחוק אוטומטית תוך מספר שניות כשאתם משתמשים בסנאפצ’אט. עם זאת, ניתן לבטל את המחיקה או לצלם את התמונות במכשיר אחר. תהליך זה משאיר תיעוד קבוע של מה שאתה חושב שהוא זמני.

אפליקציה פופולרית נוספת היא Kik Messenger. באמצעות Kik Messenger אתה יכול לשלוח הודעות מבלי לספק את מספר הטלפון שלך. עובדה זו הופכת את זה לאפליקציה פופולרית עם אנשים שרוצים להישאר בעילום שם.

אם אתה קורא את הביקורות על יישום זה, אתה מבין מהר מאוד שהאפליקציה הזו מפורסמת בקבלה ושליחה של הודעות מפורשות. זה אפילו מדורג 17+ בגלל “נושאים תכופים / אינטנסיביים למבוגרים / רמזים”. דירוג זה אינו מונע מהילדים מתחת לגיל 17 להוריד ולהשתמש באפליקציה.

הבא ברשימת האפליקציות המועדפות הוא Ask.fm שהוא אתר רשת חברתית עם פורמט של שאלה ותשובה. אפליקציה זו נקשרה לאחרונה לבריונות והתאבדויות. רק לילדים מעל גיל 13 מותר, אך לאפליקציה אין מערכת לפקח על הפעילות.

אפליקציה זו יכולה להיחשב כמכה לבריונות ברשת. האפליקציות הללו הן רק כמה מהסכנות המקוונות החדשות שעליהם להתמודד עם ילדים ומבוגרים. על ידי קבלת מידע אודות היישומים והאתרים הנפוצים ביותר, תוכלו ללמוד כיצד ליצור דיאלוג שימושי בנושא בטיחות תוך שימוש באפליקציות.

להלן מספר צעדים ספציפיים שאתה וילדך יכול לנקוט באמצעות אפליקציות ואתרים ספציפיים כדי לעזור להם לשמור על בטיחותם.

1. סנאפצ’אט

הלוגו של snapchatאפליקציית ההודעות הפופולרית ביותר הוסיפה תכונות צ’ט וטקסטים בווידיאו ליצירת אתר תקשורת של כל אחד. האפליקציה הזו פופולרית להפליא בקרב מבוגרים ובני נוער צעירים.

Snapchat דורש מהמשתמשים להיות מעל גיל 13 כדי ליצור חשבון. רוב המשתמשים מאמינים כי ההודעות מוחקות את עצמן תוך מספר שניות, אך אחרות יודעות שהאינטרנט הוא לנצח. ניתן לשחזר את ההודעות ה”הרוסות “במהירות בעזרת כמות מוגבלת של ידע טכני.

ניתן לשמור הודעות אלה גם על ידי צילום מסך. Snapchat רוצה שאנשים יאמינו שרוב ההודעות הללו אינן מזיקות, אך לאפליקציה יש מוניטין של sexting. עם זאת, אינך צריך להיכנס לפאניקה.

לסנאפצ’ט יש הגדרות שונות הניתנות לשינוי כדי לסייע בהגנה על פרטיות וביטול קבלת הודעות לא הולמות מזרים.

הגנה על ילדך בסנאפצ’אט

מרבית האנשים חושבים שיש גישה לחשבון הילד מועילה. עם זאת, זה לא יעזור באפליקציה הספציפית הזו. עליכם לעודד את הילד שלא לשלוח או לקבל הודעות בלי שהייתם.

עובדה זו חשובה מכיוון שהודעות ‘מוחקות’ לאחר פתיחתן. כדאי גם לדון כיצד האפליקציה עובדת, להסתכן בשימוש באפליקציה וכו ‘. עודדו את ילדכם לחשוב לפני שאתם שולחים תמונה.

חיוני שילדכם יבין שלעולם זה לא בסדר לשלוח תמונות מיניות. אפשר לקבוע הגדרת פרטיות רק כדי לאפשר הודעות מחברים ובני משפחה. אתה יכול לעשות זאת על ידי התחלה בתפריט הגדרות Snapchat.

לאחר מכן לחץ על המקום בו כתוב “מי יכול לשלוח לי הודעות?”. לאחר מכן תוכל לבחור “החברים שלי.” אם אתה מודאג מכך שילדך ישתמש באפליקציה בלעדיך, תוכל ליצור קשר עם סנאפצ’ט, והם ימחקו את החשבון של כל מי שמתחת לגיל 13..

ניתן להתחיל בתהליך זה בכתובת https://support.snapchat.com/delete-account. עליך להיות שם משתמש וסיסמא כדי להסיר חשבון. אם אין לך מידע זה, עבור אל

https://support.snapchat.com/en-US/a/delete-my-account1.

אם ילד מתחת לגיל 13 מנסה ליצור חשבון Snapchat, הוא או היא יקבלו גישה ל- SnapKidz במקום. עם זאת, אם ילד שוכב בגילו, הוא או היא עדיין יכולים לקבל גישה לאפליקציה.

SnapKidz מאפשר לילדים לצלם תמונות אך לא לשלוח אותם. זה גם בלתי אפשרי לילדים לשלוח או לקבל הודעות או להוסיף חברים ב- SnapKidz.

2. קיק מסנג’ר

kik-messenger-logoעם למעלה ממאה מיליון משתמשים, קיק הוא אחד האפליקציות הבולטות ביותר לבני נוער כיום. אתה יכול לשלוח מדבקות וירטואליות, סקרים, הודעות טקסט, תמונות וסרטונים באמצעות יישום זה. מכיוון שאתה צריך רק את שם המשתמש של Kik כדי להעביר הודעה, אינך צריך למסור את מספר הטלפון שלך.

עובדה זו יכולה להעניק לאנשים תחושת ביטחון שגויה. זה אולי נראה בטוח כי ילדך מספק רק שם משתמש מקוון אנונימי, אך זה לא. קיק פופולרי במיוחד לסיקסטינג מה שמקנה לו דירוג של 17+ בחנות האפליקציות.

עם זאת, Kik מאפשרת לכל 13 ומעלה ליצור חשבון. בקריאת הביקורות תוכלו לראות שהאפליקציה הזו אינה מתאימה לילדים. אם ילדכם אכן משתמש בקיק, יתכן שהוא או היא יוכלו לקבל הודעות מכל אדם באפליקציה.

הגנה על ילדך בקיק

כהורה אתה יכול לשמור על ילדך על ידי:

 • עודד אותם רק כדי לשלוח הודעות לאנשים שהם מכירים במצב לא מקוון
 • אומר להם לעולם לא לשתף מידע אישי / פרטי עם זרים או עם חברים מקוונים בלבד
 • מראה לילד כיצד להשתמש בתכונת האנשים החדשים. קיק ישלח הודעות מאנשים חדשים לקטע ‘צ’אט חדש’ בו הילד יכול לחסום ולהתעלם מהשולח.
 • שמירה על שם המשתמש של הילד פרטי.

כשרוצים לחסום אנשים, תחילה עבור להגדרות. באזור ההגדרה, עבור אל הגדרות צ’אט או הגדרות פרטיות. אתר את המקום בו כתוב ‘חסימת רשימה’ ובחר בלחצן +. לאחר מכן, עליך למצוא את המשתמש שברצונך לחסום ולחץ על חסום כדי לאשר.

אם אתה רוצה לשמור על שם משתמש פרטי, תגיד לילדך שתשתף אותו רק עם אנשים שהוא או היא מכירים במצב לא מקוון והימנע מפרסום שם המשתמש באפליקציות או באתרי מדיה חברתית אחרים..

3. Ask.fm

ask-fm לוגוהורים רבים מודעים לאתרי המדיה החברתית הענקית כמו פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר. עם זאת, Ask.fm הוא אתר רשת חברתית נוסף שגדל במהירות בפופולריות בקרב ילדים מתחת לגיל 18.

Ask.fm הוא אתר ייחודי מכיוון שהוא מאפשר למשתמשים לשאול ולענות על שאלות באופן אנונימי. אתר זה התפרסם לאחרונה בחדשות הקשורות למקרה התאבדות בפלורידה. באמצעות אפליקציית Ask.fm, ילדים הציקו ילדה צעירה עד שהתאבדה.

בבריטניה התייחס ראש הממשלה דיוויד קמרון לאפליקציה כבלתי מסוכנת בגלל סוגיות דומות של בריונות ברשת במדינתו. על פי BuzzFeed.com, תשעה התאבדויות מרחבי העולם נקשרו לאתר המדיה החברתית הזו. הסיבה שמאחורי עובדה זו היא בגלל היכולת לשאול שאלות בעילום שם מבלי שאף אחד יפקח על התוכן.

באתר Ask.fm יש הצהרת אחריות הקובעת כי לחברה אין ‘אחריות כלפיך לתכנים שאתה עלול למצוא בהם התנגדות, מגונה או בטעם לקוי.’ עם הסיכונים והפופולריות הנלווים לאפליקציה זו, חשוב לדעת אם ילדכם משתמש בזה ואיך להגן עליהם.

הגנה על ילדך ב- Ask.fm

אתה יכול לנצל את הגדרות הפרטיות הזמינות באפליקציה זו כדי לסייע בהגנה על ילדים ומבוגרים. אם הודעה מתקבלת על ידי אדם מטריד, אתה יכול ללחוץ על ‘חסום’ לצד השאלה כדי לעצור את יכולתו של האדם לשאול אותך שאלות.

אתה יכול גם לעבור להגדרות ולחץ על פרטיות. לאחר לחיצה על פרטיות, לחץ על ‘אל תאפשר שאלות אנונימיות’ כדי למנוע מאנשים זרים להיות מסוגלים לשאול שאלות. הקפידו לעודד את ילדכם שלא לשתף סיסמאות עם חברים או זרים.

בזמן השימוש באפליקציה, עליכם לנסות לפתוח את הדיאלוג, כך שילדכם יגיע אליכם אם יש בעיות. אם יש לך גישה, זה יכול להיות מועיל לפקח על התנהגות הילד ואינטראקציות שלו כדי לשמור עליו או אחריות.

ילדכם צריך גם להבין שכל דבר שמפורסם ב- Ask.fm יכול להיות משותף באתרי מדיה חברתית אחרים. לכן, אם ילדכם לא היה משתף אותו עם המשפחה, אין לפרסם אותו באופן מקוון.

לבסוף, קריטי לדבר עם ילדכם על בריונות ברשת, אינטראקציה עם אחרים וכיצד אחרים מתקשרים עם ילדכם. אם אתה או ילדך מרגישים שהוא או היא מציקים לך באופן מקוון, דבר עם ילדך ואז פעל.

כשמשתמשים אחרים מפרים את תנאי השימוש, אתה יכול להתחיל בהליך תלונה רשמי על ידי שימוש באזור ‘צור קשר’ או שליחת דוא”ל לכתובת [email protected] תנאי השימוש אוסרים מגוון של תוכן הכולל פריטים פוגעניים, שנאים, פורנוגרפיים או מאיימים.

אתה יכול להשבית חשבון Ask.fm על ידי כניסה ראשונה לאפליקציה. לאחר מכן לחץ על הגדרות בצד ימין למעלה של המסך. ואז היכה במקום בו כתוב ‘בטל את החשבון’. עליך לאשר זאת על ידי הזנת הסיסמה שוב.

4. Badoo

לוגו badooאנשים רבים מעולם לא שמעו על באדו. כשחושבים על אמירה זו, זה יכול להיות מפחיד להבין עד כמה ילד משתמש בהורה עלול לדעת דבר עליו. האמת היא כנראה הרבה.

חנות האפליקציות מציעה למעלה ממיליארד אפליקציות לסמארטפונים. מרבית האפליקציות הזמינות הללו אינן מזיקות ואף מועילות כולל אפליקציות מוסיקה ואפליקציות לתחבורה ציבורית. עם זאת, מיעוט קטן מהיישומים הללו מחברים ילדים לאתרי מדיה חברתית שעלולים להזיק.

Badoo הוא אחד מסוגי האפליקציות הללו. לא תמיד מתאים להגיד ישירות לילדך שלא להשתמש באפליקציות מסוימות, אך אתר זה אינו כזה שילדך אמור להיות עליו בכלל. זהו אתר היכרויות.

זה לא בהכרח מזיק, אך האתר תוכנן למבוגרים ומבוגרים משתמשים בעיקר באתר. אסור לאפשר לילדים מקום בו מבוגרים מנסים להכיר מבוגרים אחרים. יש אנשים שיחשבו שאפשר לילד להשתמש בבאדו דומה לשלוח את ילדך לבר לפגוש חברים חדשים.

Badoo ניכרת במגבלה שלה לאנשים מתחת לגיל 18 מכיוון שהיא מקום מפגש למבוגרים. עם זאת, מגבלה זו יכולה להתעלם או לעקוף אותו על ידי ילד נחוש ואינטליגנטי. עם זאת בחשבון, חיוני שתכיר את האתר בכדי להיות מסוגל לשמור על ילדך.

הגנה על ילדך ב- Badoo

השלב הראשון בהגנה על פרטיותך בזמן שאתה נמצא ב- Badoo הוא הבנת האתר מיועד למבוגרים. למרות שהתנאים וההגבלות של אתר Badoo מציינים בבירור שזה מיועד לגילאי 18, ילד יכול לשקר לגבי גילו או עדיין ליצור חשבון.

עליכם להיות מודעים לכך שאחרים יכולים ליצור חשבונות מזויפים כדי לבקש תמונות לא הולמות או לגנוב נתונים אישיים. עליכם להבין כי כל מידע המשותף ב- Badoo ניתן לשתף באופן פומבי. עובדה זו תקפה למגוון אתרים, לכן ילדכם אמור לדעת לעולם לא לשתף מידע אישי עם זרים.

אם ברצונך למחוק חשבון, אתה יכול להתחבר, לעבור להגדרות ולחץ על מחק חשבון. אם אתה רוצה לכבות שירותי מיקום באפליקציית Badoo, אתה יכול להתחבר, לעבור לפרופיל, לחץ על המילה ‘פרטיות’ ואז לחץ על ‘הצג מרחק’.

התנאים וההגבלות של Badoo מציינים בבירור אם הם מודעים לכך שקטין יצר חשבון, הם ימחקו את פרטי הפרופיל מ- Badoo. הסכם זה מאפשר לך לשלוח הודעה ל- Badoo בדף המשוב והם יסירו את חשבון הקטינה.

ניתן למצוא את דף המשוב הזה בכתובת https://badoo.com/help/report-underage.phtml. כל המידע שלעיל מסייע בשמירה על ילדכם, אך Badoo הוא אתר למבוגרים בלבד, והוא אינו מתאים לילדים מתחת לגיל 18..

5. פייסבוק

לוגו fbמתוך כל האפליקציות הזמינות ניתן לטעון כי פייסבוק היא האפליקציה הנפוצה ביותר. המידע שנמסר למטה שונה מהנתונים שהוצגו לעיל מכיוון שהוא לא עוסק בעיקר בילדים.

בלי קשר, מידע זה נחוץ אם ברצונך לשמור על ילדיך. נתונים אלה יכולים אפילו להיות מועילים לאנשים שאין להם ילדים מכיוון שלפייסבוק יש סכנות רבות ואתה צריך לדעת להגן על עצמך.

דבר נהדר בפייסבוק הוא שזה מאפשר לך להגן על עצמך ממגוון רחב של סכנות כמו קצירת נתונים וגניבת זהות. עם זאת, עליך לשנות את הגדרות ברירת המחדל כדי להגן עליך ועל ילדיך.

הגנה על ילדך בפייסבוק

השלב הראשון הוא לבדוק את ההגדרות הבסיסיות שלך. היכנס לאפליקציה ולחץ על הגזר הנפתח שנמצא בפינה הימנית העליונה ואז לחץ על הגדרות. מכאן, תוכלו לבדוק את הגדרות הפרטיות והאבטחה.

כדי לשנות את הגדרות הפרטיות, בחר ‘פרטיות’ ולחץ על כפתור העריכה לצד ‘מי יכול לראות את הפוסטים העתידיים שלך?’. לאחר שתבחר בסעיף זה, תוכל לבחור אילו חברים יוכלו לראות את ההודעות שלך. אתה יכול אפילו להגן על עדכוני סטטוס קודמים על ידי בחירת ‘הגבל מי יכול לראות פוסטים בעבר’ ואז לחיצה על ‘הגבל פוסטים קודמים’.

אתה יכול לשנות את הגדרות האבטחה על ידי בחירה ‘אבטחה’ ולחץ על ערוך לצד ‘קבל התראות על כניסות לא מזוהות’. באזור זה, אתה יכול לבחור כיצד פייסבוק מודיעה לך על פעילות לא סדירה..

אם יש לך חששות שמישהו עשוי לגשת לחשבון, תוכל לבחור ‘השתמש באימות דו-גורמי’. לאחר בחירת כפתור זה, לחץ על לחצן ‘התחל’ כחול ופעל לפי ההוראות המופיעות על המסך..

ניתן למצוא מגוון אפשרויות נוספות לאבטחה והגנה תחת הגדרות. כלי שימושי אחד נמצא תחת הכרטיסייה האומרת ‘בעלות ושליטה בחשבון.’ לאחר שלחצת לאזור זה, תוכל לבטל או למחוק את החשבון..

אם ברצונך להשבית את חשבונך באופן זמני, בחר ביטול הפעלה. אם אתה מתכוון למחוק את חשבונך לצמיתות, בחר מחק חשבון.

כמה אפליקציות אהובות אחרות שכאילו הורים עליכם לדעת עליהן כוללות:

Bumble – האפליקציה הזו דומה לטינדר, אך היא מחייבת את האישה לבצע את הצעד הראשון. נאמר שילדים משתמשים בבאמבל כדי ליצור חשבונות מזויפים על ידי זיוף גילם.

Live.me – אפליקציית הווידיאו הזורמת בשידור חי עושה שימוש במיקום גיאוגרפי כדי לשתף סרטונים. הליך זה מאפשר למשתמשים לאתר את המיקום המדויק של השידור. אפשר גם להרוויח מטבעות כדי לשלם עבור תמונות של ילד.

מחשבון% – זה נראה כמו אפליקציית מחשבון, אך זהו מקום סודי להסתיר תמונות, קבצים, קטעי וידאו והיסטוריית דפדפן.

הוללהבהיותה אפליקציית וידאו צ’אט של התמכרות ממכרת, Holla מאפשרת לילדים גישה לאנשים ברחבי העולם. הסוקרים של אפליקציה זו טוענים כי הם נתקלו בהשמצות גזעיות, תוכן מפורש ופריטים מזיקים אחרים.

לחש – באמצעות אפליקציית המדיה החברתית הזו, ילדכם מעודד לשתף סודות עם זרים. זה גם הופך את מיקום המשתמש לזמין לאחרים.

חם או לא – המטרה העיקרית של יישום זה היא לאפשר לאנשים להתחבר. מעודדים אנשים לדרג אחד את השני, לחפש אנשים בסביבה ולשוחח עם זרים.

אומגל – אפליקציה זו הינה אתר צ’אט מקוון חינם שמעודד את ילדכם לשוחח בעילום שם עם אחרים כולל זרים.

צהוב – באווירה הדומה לטינדר, צהוב תוכנן לאפשר לבני נוער לפלרטוט זה עם זה.

לשרוף ספר – ברן ספר הוא איפשהו בני נוער הולכים לפרסם שמועות אנונימיות. השמועות הללו מתפרסמות באמצעות תמונות, קטעי וידאו, שמע וטקסטים.

עצם המשאלה – אפליקציה זו מעודדת ילדים להשוות ילדים אחרים זה עם זה. זה גם מאפשר לילדים לדרג אחד את השני באמצעות סולם.

אינסטגרם – אינסטגרם היא האפליקציה הנפוצה ביותר ליצירת חשבון מזויף להסתרת תוכן. מסרונים באמצעות אינסטגרם פופולריים גם מכיוון שההודעות נמחקות ברגע שהילד עוזב את השיחה.

מידע ספציפי למדינה

למרות שניתן לגשת לאינטרנט ברחבי העולם, כל מדינה, יישוב ומחוז יכולים להיות שונים בתכלית. להלן מידע חשוב עבור כמה מדינות בעלות עניין מיוחד.

1. קנדה

דגל קנדה עגולקנדה דומה למדינות אחרות ברשימה זו כשמדובר באילו איומים מתמודדים ילדיהם.

סנאפצ’אט

ניתן לתייג את אפליקציית Snapchat כאפליקציה הפופולרית ביותר בה משתמשים היום ילדים. 50% מכלל הגילאים 16 עד 19 ברחבי העולם משתמשים בסנאפצ’אט מדי חודש בעוד שרק 40% מבני הנוער הקנדיים משתמשים בה. נתונים סטטיסטיים אלה הופכים את סנאפצ’ט לפופולרית יותר מאשר פייסבוק Messenger ו- WhatsApp.

שימוש בסמארטפון

AVG ערכה סקר שמזמין הורים ממדינות שונות כולל קנדה לענות על שאלות בנוגע לשימוש בסמארטפון בקרב ילדים. זה מצא כמה עובדות מעניינות. ילדים רבים יודעים להשתמש בסמארטפון לפני שהם יודעים לכתוב. 89% מהילדים בין 6 ל -9 פעילים ברשת.

גישה לאינטרנט

MediaSmarts של קנדה ביצעו סקר שחשף כי ל 99% מכלל ילדי בית הספר יש גישה מקוונת מחוץ לבית הספר. 40% מתלמידים אלה ישנים עם הטלפונים הסלולריים שלהם. 35% מבני 9 עד 16 משתמשים בסמארטפונים כדי לגשת לאינטרנט בעוד שאחרים משתמשים בטאבלטים ובמחשבים ניידים.

פרופילים ברשת

בקבוצת הגילאים 15 עד 16, 90% מהתלמידים אומרים שיש להם לפחות פרופיל מדיה חברתית אחד. בקבוצת הגילאים 11 עד 12, 40% אומרים שכן. עובדה זו מזעזעת בהתחשב במגבלת הגיל של 13 עבור מרבית אתרי הרשתות החברתיות.

סכנות

כמעט מחצית מכל בני הנוער הקנדיים ראו איזושהי דימוי מיני בשנה האחרונה. כמעט 35% מהבנות הקנדיות מבטאות כי הן נתקלו בסוג כלשהו של תוכן מזיק או שנאה.

כישלון הורים

הטעות הגדולה ביותר שהורים מבצעים היא התקנת תוכנת אבטחה על מחשבים ניידים אך לא מצליחים להקים סוג כלשהו של הגנה בסמארטפון של ילדיהם.

משאבים-קנדה
 • המרכז הקנדי להגנת הילד – מקור מצוין ללמוד על בטיחות באינטרנט וכיצד ניתן להגן על ילדכם.
 • ממשלת קנדה – אתר זה מסייע לכם לבחור את הטלפון הנייד המתאים.
 • משטרת הרכבים הקנדית המלכותית הקנדית – משטרת הרכבים מספקת כמה עובדות מעניינות על אבטחה מקוונת ועל בריונות ברשת.
 • חדשות עולמיות – באתר חדשות זה יש מאמר על נוער קנדי ​​והאינטרנט.
 • LIFE– מאמר זה מדבר על מחקר שהראה שילדים לומדים להשתמש בסמארטפונים לפני כתיבתם.
 • מועצת הבטיחות בקנדה – רשימה זו יכולה לעזור לכם לקבוע כללי בטיחות מקוונים עבור ילדיכם.

2. אוסטרליה

דגל אוסטרליה עגולאוסטרליה היא מדינה מחוברת ביותר המקשה לשמור על בטיחות הילדים בזמן שהם מקוונים.

סקירה כללית

מיקרוסופט בחרה באוסטרליה כמקום להשקת מגוון חדש של טאבלטים בכל המדינות האחרות בעולם. אחת הסיבות העיקריות לבחירה זו הייתה העובדה שאוסטרליה כבר משתמשת בכמה טבליות לנפש כמעט מכל מדינה אחרת.

עובדה מעניינת נוספת היא שלפי ההערכות, למעלה מ- 29% ממשקי הבית באוסטרליה ניגשים לרשת העולמית באמצעות טאבלט. מוצע גם כי האוסטרלים משתמשים באינטרנט במשך כשעה ארוכה יותר מדי יום מאשר מקבילים בארצות הברית ובבריטניה..

השימוש בשולחן עבודה באוסטרליה המשיך לרדת ואילו הגישה לאינטרנט דרך הטלפון החכם גדלה ביותר מ 20%. מדוע לתת את כל הנתונים הסטטיסטיים האלה? הם מראים את היבט הניידות של כמה משתמשים המשתמשים באינטרנט.

לא מזמן, מחשב יהיה ממוקם בנקודה מרכזית כלשהי בבית. בני משפחה שונים היו חולקים מחשב זה. זה יהיה גם קל יותר לשלוט ביכולת להגביל גישה או תוכן לילדים.

הימים האלה כבר כמעט נעלמו. באוסטרליה מוצע לכ- 35% מהילדים טלפון נייד. לילדים מגיל 8 יש גישה או סוחבים סמארטפון מדי יום. מספר הילדים שיש להם סמארטפונים כפול מאז 2007.

כאשר ילדים אלה יהיו בני נוער, הם יהיו בין 94% מהילדים 16 עד 17 שיש להם טלפונים סלולריים.

הכוונה

באוסטרליה מעריכים כי 85% מההורים מתקינים תוכנות אבטחה על המחשבים הניידים של ילדיהם. עם זאת, רק 22% מההורים מתקינים תוכנה דומה בסמארטפונים של ילדיהם. כשמדובר באבטחה מקוונת, ההורים צריכים להשתמש באותו סוג של חשיבה לסמארטפונים כמו עבור מכשירי אינטרנט אחרים.

יש לקחת בחשבון מגוון השלכות סייבר כאשר נותנים לילד סמארטפון. מטרה מצוינת היא לקבוע מערכת כללים הנוגעים לשימוש בסמארטפון. כללים אלה צריכים להיות מלווים בחינוך אודות הסכנות שבשימוש באפליקציות מסוימות ובאינטרנט.

משאבים-אוסטרליה
 • News.com.au – מאמר זה הוא מקור מצוין למידע על השימוש בסמארטפון בקרב ילדים אוסטרלים.
 • המחקר הראשון באוסטרליה – מחקר מדהים שנערך על ידי The Works חושף שינויים שונים בהרגלי הרשתות החברתיות.
 • העידן – כתיבה זו מסבירה את תוצאות המחקר שנערך על ידי אופקום המשווה תקשורת של 16 מדינות לבריטניה.
 • משרד הממונה על הבטחון האלקטרוני – אתר זה עמוס במשאבים בכדי להבטיח חוויות מקוונות בטוחות וחיוביות.
 • הישאר חכם ברשת – אתר זה מספק לאזרחים אוסטרלים קישורים לאיומים מקוונים ועצות כיצד להגיב לאיומים אלה.
 • Australia.gov.au– הממשלה מציעה מגוון רחב של מקורות להגנה על ילדכם באופן מקוון.

3. ארצות הברית

לנו דגל עגולארצות הברית קשורה בדיוק כמו כל אזורים מאוכלסים מאוד ברשימה זו.

שימוש באינטרנט

חברת Shared Hope International ערכה סקר שכלל את חוות הדעת של 825 מבוגרים וילדים בני 7 עד 16. סקר זה מצא כי אחד מכל שמונה הורים נתן לילדיהם בגיל צעיר משניים לגשת לאינטרנט בעוד שרק הורה אחד מתוך 10 לא איפשר לילדיהם גישה לאינטרנט עד שהם היו מעל גיל 10..

יותר מ- 71% מהורים אלה הצהירו כי הם גמלו מפיקוח על השימוש המקוון כשהילד הגיע לגיל 14. בארצות הברית, 72% ממקרי הילדים הנעדרים שהחלו ברשת התרכזו בילדים מתחת לגיל 15..

שימוש סודי

להורים רבים יש כוונות ומעורבות טובים, אך קרן Kidsafe מספקת פרטים כי 32% מבני הנוער עדיין מסוגלים להסתיר או למחוק את היסטוריית הגלישה. 16% נוספים מהבני נוער פתחו פרופילי רשת חברתית או אימיילים ללא ידיעת הורים.

פעמים רבות כאשר ילדים פותחים את החשבונות הסודיים הללו, הם משקרים סביב גילם שמושך תשומת לב מצד ילדים ומבוגרים גדולים יותר.

תשומת לב מינית

על פי המרכז הארצי לילדים חסרים ומנוצלים, 15% מבני 10 עד 17 התבקשו לתוכן מיני ברשת. הרשויות הוציאו מעל 90,000 טורפים מיניים מאתרים שונים.

מרבית האתרים הללו הם אתרי מדיה חברתית. כשחקרו כיצד עברייני המין מצאו את קורבנותיהם את המיקום המדויק. 26% מצאו את האזור באמצעות פוסטים ברשתות החברתיות של אדם. ממחלקת השריף בסנטה קלרה, קליפורניה, אומרים ששיעור השידול מתגבר ב -1000% בכל חודש.

מידע ציבורי

בארה”ב נמצא כי רק 62% מבני הנוער הגדירו את פרופיל הפייסבוק שלהם לפרטי. ל -17% מהבני נוער כל המידע מוגדר לציבורי. הגדרה זו מאפשרת לכולם לראות את כל ההודעות, פרטי הקשר והמיקום.

משאבים- ארצות הברית
 • בטיחות קווית – אתר זה הוא קבוצת הבטיחות, העזרה והחינוך הראשונה.
 • NetSmartz– אתר זה מציג את חוקי חוקי האינטרנט ואת קליקי האינטרנט המבקשים מילדכם להצטרף אליהם למשחקים מהנים וחינוכיים..
 • מלאכי נוער – בני 13 עד 18 המיומנים בפרטיות מקוונת, ביטחון ובטיחות מתנדבים לנהל את האתר הזה.
 • חברת וולט דיסני – וולט דיסני הקימה אתר זה כדי לעזור להורים לדבר עם ילדיהם על שימוש באינטרנט ובטיחות.

4. אירלנד

דגל אירלנד עגולילדים באירלנד קשורים היטב כמו רוב הכלכלות המתקדמות.

רשת חברתית

בדומה לקנדה, סנאפצ’ט משמש 40% מבני הנוער באירלנד, מה שהופך אותה לפופולרית יותר גם מפייסבוק ו- WhatsApp באירלנד. Kik Messenger היא אפליקציה פופולרית נוספת באירלנד. הפופולריות של אפליקציה זו נובעת ככל הנראה מהיכולת לשלוח הודעות באופן אנונימי.

אפליקציה מפוקפקת נוספת הפופולרית באירלנד ב- Ask.fm. אפליקציה זו מאפשרת למשתמשים להשתמש בתבנית שאלה ותשובה, והיא נקשרה לבעיות בריונות והתאבדות במדינות שונות.

ילדים הגישה לאינטרנט

אירלנד השתתפה במחקר שהוזמן על ידי הנציבות האירופית בשם Net Children Go Mobile. מחקר זה כלל שבעה יעדים אירופיים. באירלנד, מחקר זה מצא כי 35% מבני 9 עד 16 משתמשים בסמארטפונים, 29% השתמשו במחשבים ניידים ו- 27% השתמשו בטאבלטים כדי לגשת לאינטרנט.

עוד נמצא כי 60% מהשימוש באינטרנט התרחש בבית, אולם 46% מהתלמידים הללו ניגשו לרשת מחדר שינה בלבד ללא פיקוח. נתונים סטטיסטיים אלה מציעים שילדים רבים ניגשים לאינטרנט ללא בקרת הורים רגילה.

בדומה לקנדה, 90% מבני ה -15 עד 16 בני אירלנד הם בעלי פרופיל מדיה חברתית, ו -40% מהילדים 11 עד 12 כן עושים זאת.

שימוש בסמארטפונים

עם הסכנות הכרוכות בסמארטפונים וחוסר היכולת לפקח בכל עת, יתכן ומומלץ לתת לילדים מתחת לגיל 13 טלפון סלולרי בסיסי יותר.

משאבים- אירלנד
 • Net Children Go Mobile – אתר זה הוא האתר הרשמי של המחקר של הנציבות האירופית.
 • Hotline.ie– טיפים בנושא בטיחות באתר ומגוון מידע שימושי אחר באינטרנט.
 • Webwise.ie – אתר זה מספק מידע, ייעוץ וחינוך בחינם בנושא בטיחות באינטרנט.
 • משרד המשפטים והשוויון – אתר זה מהווה את חלוקת הממשל העומדת לדין על פשעי רשת.

5. ניו זילנד

דגל ניו זילנד עגולאף כי ניו זילנד מבודדת פיזית, הילידים עדיין קשורים לא פחות מכל כלכלה מתקדמת אחרת.

רשת חברתית

בניו זילנד כ- 50% מבני 16 עד 19 משתמשים בסנאפצ’אט. לאחרונה, סוכנות התובלה של ניו זילנד מצאה את סנאפצ’ט מועיל ביותר כאשר התכוונו למשתמשים בסמים מפני סכנות הקשורות לנהיגה בזמן השימוש בסמים..

עם רמת שימוש זו, יש צורך בשיחה פתוחה וחיובית עם ילדיכם על אתרים כמו סנאפצ’אט, קיק מסנג’ר, Ask.fm וכו ‘. על ילדיכם להבין את הסכנות הקשורות לאתרים מסוג זה.

גישה לאינטרנט

70% מילדי ניו זילנד בגילאי 6 עד 9 קשורים זה לזה. בשנת 2000 22% מאוכלוסיית ניו זילנד הייתה מקוונת. מספר זה עלה ל 86% עד 2012. 80% מבני 15 עד 16 ו 40% מבני 11 עד 12 הם בעלי פרופיל מדיה חברתית..

הסכנות של הטלפונים החכמים

כ- 35% מבני 9 עד 16 משתמשים בסמארטפון כדי לגשת לאינטרנט. שאר 65% משתמשים בעיקר במחשבים ניידים וטאבלטים ולא בשולחן עבודה. אתה יכול לגשת למידע זהה בסמארטפון כמו טאבלט או מחשב נייד, אבל יש הרבה פחות תוכנת אבטחה בסמארטפונים לעומת מחשבים ניידים וטאבלטים..

משאבים- ניו זילנד
 • נתונים סטטיסטיים של ניו זילנד – מאמר זה בוחן מחקר אודות השימוש באינטרנט של ניו זילנד.
 • משטרת ניו זילנד – משטרת ניו זילנד מציעה כמה טיפים שיעזרו לשמור על ילדכם באופן מקוון.
 • משפחות קיווי – מאמר מצוין בנושא בטיחות באינטרנט.
 • סטטיסטיקות עולם באינטרנט – רשימה מורכבת של עובדות על השימוש באינטרנט בניו זילנד.

מחשוב ידידותי לילדים

אחסון מחשוב לילדיםאם אתה רוצה ללמוד על העולם, לקיים אינטראקציה עם אחרים ולהנות, כדאי לך לנסות את האינטרנט. רשת האינטרנט הפכה לחלק חיוני בחיים בכל מה שקשור לעבודה ולמחקר. עובדות אלה גורמות להורים לעודד את ילדיהם ללמוד כיצד להשתמש באינטרנט.

בדומה לעולם האמיתי, האינטרנט יכול להיות מלא בדמויות ובמצבים לא בטוחים, לא מועילים ובלתי מוצלחים. תמונות אלימות ותוכן מיני מפורש הן רק שתי דוגמאות לסוגי הפריטים שלילדים לא אמורים להיות להם גישה.

רוב הזמן תוכלו להגן על ילדכם מפני העולם האמיתי. עם זאת, הדבר המפחיד הוא שבניגוד לעולם האמיתי, האינטרנט נמצא רק כמה לחיצות מהילד שלכם. עובדה זו אומרת שההורים חייבים לעצב בזהירות את החוויות שיש לילדים ברשת. חשוב לזכור שעליכם לדאוג ליותר מסתם סינון תוכן.

חווית אינטרנט ידידותית לילדים

כשאתה מנסה להבטיח לילדך חוויה אינטרנטית ידידותית לילדים, אתה אמור לרדוף אחר מגוון יעדים שונים. ניתן לחלק יעדים אלה למטרות חיוביות ושליליות. אלה השליליים הם במרכז פריטים לחסימה, צנזורה או סינון והיעדים החיוביים מרוכזים סביב פריטים כדי לתמוך, לעודד או לקדם.

כמה יעדים שליליים כוללים:

 • צנזורה על סקס, אלימות ותכנים מעיקים אחרים
 • הגנה על ילדך מפני טורפים בוגרים
 • מגן על ילדכם מפני בריונות מצד בני גילם
 • השבתת רכישות בתוך האפליקציה ודרכים אחרות להוציא כסף באופן מקוון
 • עצירת ילדך מהסרת אבטחת מחשב

כמה יעדים חיוביים כוללים:

 • קידום חינוך ולמידה
 • עידוד ותמיכה בחברויות מקוונות בריאות
 • עזרו לילדיכם להיות רהוטים ונוחים עם הטכנולוגיה

קפיצה מעל Hangouts טכנולוגיים

כשמדובר בטכנולוגיה, ידוע כי ההורים אומרים כמה דברים מעניינים, כולל:

“אני יודע פחות על טכנולוגיה מהילד שלי.”

“בת השבע שלי לימדה אותי להשתמש באינטרנט.”

“ילדים חכמים מאוד במחשבים מכיוון שהם כל הזמן עליהם.”

אם תקרא בין השורות של אמירה זו, יתכן שתביני ששאלה (פחד) אורבת. לפעמים מדברים על הפחד הזה, אך בפעמים אחרות ההורה שומר אותו לעצמו:

“האם אוכל להגן על הילד שלי בזמן שאני מקוון? הילד יודע יותר ממני! הוא או היא יכולים לעקוף את כל המסננים שאשים באינטרנט. למה בכלל לטרוח? מה אפשר לעשות?”

גישה זו יכולה להיות תבוסתנית ולא מועילה, אך היא גם יכולה להיות מסוכנת. העניין הטוב הוא שהרעיונות האלה בנויים על הנחות לקויות.

האם ילדים באמת חכמים יותר מהטכנולוגיה?

תליוני טכנולוגיההתשובה לשאלה זו היא אולי. חלק מהילדים מבריקים, וכשילדים מסוג זה מסתבכים עם טכנולוגיה או מחשבים, יתכן שזה חריג בו הילד למעשה יותר חכם מההורה לגבי הטכנולוגיה. עם זאת, זה כנראה נכון שרוב ילדי היום אינם גדלים להיות מדעני מחשבים או מתכנתים.

אמונה זו ככל הנראה נובעת מהעובדה שרוב הילדים דוברים יותר שימוש במחשבים וטכנולוגיה, אך עובדה זו אינה אומרת שלילד הייתה הבנה מלאה כיצד פועלים המחשבים והטכנולוגיה הללו..

כשאתה משתמש במשהו כל יום, נראה שאתה מומחה בפריט זה. אתה נוהג במכונית, אתה פותח מקרר, ואתה פותח את דלת הכניסה כנראה בכל יום ויום.

האם יש לך הבנה מעמיקה כיצד עובד מכונית, מקרר או מנעול דלת? אם אחד מהפריטים האלה נשבר, האם תוכל לתקן את זה? יתכן שלילד שלך יש את אותן תשובות לשאלות אלה על טכנולוגיה ומחשבים.

אבטחה שלא ניתן לנצח עשויה להיות אפשרית

יש לקוות, הצהרות אלה גורמות להורים להבין כי גם אם הילד באמת נהדר עם טכנולוגיה, אתה עדיין יכול ליצור סביבה מקוונת בטוחה שהילד לא יכול לעקוף אותה. אפשר גם לספק סביבה בטוחה לאותם ילדים בהירים ובקיאים במיוחד.

להיפטר מתליוני הורים

להורים רבים עדיין יש תליונים בכל מה שקשור לבטיחות המקוונת של ילדיהם גם לאחר שנחשף לטכנולוגיה. מגוון הורים עדיין מרגיש חסר תקווה, וכי גישה לתוכן מזיק תגיע לילד ללא קשר, אך הצהרה זו שגויה לחלוטין.

זה משנה

אתה עובר את כל הצרות לספק סביבה מקוונת בטוחה, אבל ילדך עדיין צופה בסרטים מלוכלכים בבית חברים, משחק משחק וידאו אלים, מדבר עם זרים וכו ‘. זה עדיין שווה את זה וזה משנה!

אחת הסיבות הגדולות לכך שזה משנה היא הדוגמא שאתה מציב. ברור שאתה נותן לילדך לדעת מה כן ומה לא מתאים.

סיבה נוספת היא שראייה או ביקור של תכנים מזיקים מדי פעם שונה לחלוטין מזמנת החומר המסוכן לביתכם מדי יום. האבטחה מתחילה בבית. גישה למידע מסוג זה יכולה להפוך להרגל או אפילו להתמכרות.

כל אחד משתתף בהתנהגויות לא בריאות לפעמים, כמו אכילת אוכל רע ושתיית אלכוהול רב מדי. התנהגויות אלה הופכות למסוכנות רק כאשר הן מנורמלות כהתנהגויות מקובלות.

זה כמעט בלתי אפשרי למנוע מילדכם להתמודד עם כמה התנהגויות לא בריאות. עם זאת, תוכלו להימנע ממנו להפוך לחלק קבוע מחיי היומיום של ילדכם.

קידום שימוש במחשבים ידידותיים לילדים

בעזרת כמה צעדים פשוטים, אתה יכול לקדם שימוש טוב ובטוח במחשבים ללא קושי רב מדי.

סביבת מחשוב בטוחה

סיפור ילדי מחשבהשלב הראשון הוא להגביר את סביבת המחשוב הבטוחה. אין די באפליקציה או בתוכנית לסינון תוכן. עליך להסיר גישה אדמיניסטרטיבית מילדך אם ברצונך למנוע מילדך לעקוף את בקרת ההורים באמת.

עם כל מערכות המחשבים המשמעותיות כיום (Mac, Linux ו- Windows), באפשרותך להקים משתמש נפרד. אתה יכול להגדיר שני כניסות. האחד יהיה משתמש אינדיבידואלי, והשני יהיה חשבון הניהול. חשבון מנהל המערכת יהיה מוגן באמצעות סיסמה. אנא אל תכתוב את הסיסמה מכיוון שילדך ימצא אותה.

בזמן שילדך משתמש בחשבון המשתמש הבודד, הוא או היא לא יכולים להתקין יישומים חדשים ללא אישורך. נוהל זה גם לא יאפשר לאפליקציות שיעקפו את בקרות ההורים וכל מסנני תוכן. אפשר גם לשלוט בתוכן לסמארטפונים.

להלן מספר קישורים שבהם תוכלו למצוא הוראות להגדרת חשבון נפרד לילד:

 • חלונות 10
 • Chromebook
 • MAC OSX
 • לינוקס
 • טלפונים חכמים

גלישה באינטרנט לילדים

החלק הבא יכלול כמה דפדפנים בודדים שנועדו לעזור לילדים בטוחים. תוספים פופולריים לדפדפנים כלולים גם בסעיף זה. לבסוף, יידונו דפדפנים המיועדים לילדים עם צרכים מיוחדים.

דפדפנים ידידותיים לילדים

וקטור סטודנטים למחשביםיש להשתמש בדפדפן מסוים המכיל ממשק דמוי קריקטורה כיף לילדים מתחת לגיל 8. ממשק זה יעניק גישה רק לתוכן שמתאים לגיל..

Zoodles ו- Kidoz הם שני דפדפנים מיוחדים שיכולים לעזור, אך עדיין עליכם להיזהר. לפעמים משהו מוגדר ככלי חינוכי אך אינו מתאים לילדך. אם אסור לילדך לצפות בסרטים מצוירים כל היום, אסור לאפשר להם לשחק במחשב כל היום.

ניטור וסינון

ככל שילדים מתבגרים, הם ככל הנראה יעברו לדפדפנים כמו Chrome או Firefox. מרבית בני ה -12 אינם רוצים דפדפן שנראה כמו קריקטורה. בגיל זה, בני נוער ובני נוער זקוקים לחוויית מחשב בפועל. זה גם הזמן בו הם יתחילו לחפש באופן פעיל את הדברים שנמנעים מהם בצורה הטובה ביותר.

תוכנית לסינון תוכן היא השלב הבא בקבוצת גיל זו. כמה אפשרויות נפוצות כוללות:

 • OpenDNS– תוכנית סינון תוכן זו משמשת למגוון חברות לסינון תוכן עובדים. זה קל להפליא להתקנה בכל מחשב או מחשב נייד.
 • NetNanny – מערכת זו היא ככל הנראה הפופולרית ביותר במסנן הביתי. הם נמצאים בעסק מאז 1996 ובעלי ביקורות מצוינות.
 • X3Watch – פילטר זה משמש במיוחד למניעת פורנו. זה נוצר בתחילה כדרך לעזור למבוגרים להתגבר על התמכרות לפורנו.
 • K9– פילטר זה הוא אחד המסננים הפופולריים ביותר המשמשים בתי ספר. זוהי תוכנה חינמית שלא רק מסננת אלא מספקת בקרות הורים.

צרכים מיוחדים

למגוון רחב של ילדים צרכים מיוחדים המגבילים אותם מהיכולת לעסוק בחוויה פרודוקטיבית ברשת. כמה כלים שימושיים שיעזרו להפוך את האינטרנט למקום מזמין יותר עבור ילדים עם צרכים מיוחדים כוללים:

 • פתח דיסלקסיק – תוסף זה ל- Chrome משנה את תוכן העמוד לגופן המיועד לדיסלקציה. Open Dyslexic ניתן לשימוש לשימוש אישי, עסקי או חינוכי.
 • Dyslite – התוסף הזה דומה לדיסלקסיקה פתוחה אך מציע מגוון רחב יותר של גופנים. החברה גובה תשלום עבור השימוש בתוסף זה.
 • WebbIE– דפדפן זה נוצר עבור עיוורים ולקויי ראייה. הוא תוכנן לעבוד עם פריטים כמו קוראי מסך ותוכנות טקסט לדיבור.

לאחר שבדקת את כל הסכנות שבאינטרנט, בסופו של דבר, עליכם לזכור שבסך הכל האינטרנט הוא דבר חיובי עבור ילדיכם. זה יכול להעשיר את חיי ילדך בדרכים ששום דבר אחר לא יכול לעשות. עם זאת, עליכם לשמור תמיד על ביטחונם, כמובן. יש לקוות, מדריך זה יעזור לתת לך את הכלים שיוכלו להגן על ילדך תוך פתיחת קווי התקשורת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map